ZATERDAG 16 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND EEN PETITIE VAN AFGESNEDEN PINKEN. STRIJD TEGEN HON GER EN KOU IN DUITSCHLAND. D OLLFUSS KONDIGT DE GEBOORTE VAN EEN NIEUWE STAATS ORDENING AAN IN OOS TENRIJK VOLGENS DE RICHTLIJNEN VAN QUADRAGESIMO AN NO". SPANJE DRAAIT WEER NAAR RECHTS. Begeestering. Vele groote daden en wereldhervormende gebeurtenissen ko men tot stand onder den zweepslag eener vlammende begeestering. Niet altijd evenwel is de begeestering evenredig aan het nagestreefde doel. Zoo lazen we dezer dagen, dat 9 Japansche jongelieden een petitie indienden bij den minister van oorlog te Tokio om verzach tende omstandigheden te bepleiten voor eenige cadetten, die beschuldigd waren van medeplichtigheid aan den moord op den voormaligen Japanschen premier Inoe- kai. Dat is normaal, gebeurt wel meer, dat men sympathiseert met gevangen moor denaars of brandstichters. Maar deze jon gelieden hingen als zegels aan de oorkon de van hun petitie hun 9 afgesneden pin ken, als bewijs van hun fanatieke belang stelling. Zoo iets kan alleen maar in Ja pan voorkomen! Hier kan men belangstelling koesteren voor het lot van een v. d. Lubbe bijvoor beeld en hem uitbuiten voor propaganda, zooals men inderijtd deed met Zacco en Vanzetti, maar welke Nederlander zou het in zijn hoofd halen om een van zijn vingers af te snijden en die met een touwtje gebonden aan een plechtige oor konde naar de Duitsche rijksregeering op te sturen? Tegen honger en kou. Een der gelijk enthousiasme is in onze streken niet bekend. Wel weten speciaal onze Ooster buren een massaal enthousisme op te wek ken en dat te benutten. Göbbels, een der beste redenaars van het z.g. Derde Rijk is daarin een mees ter. Op het oogenblik is hij bezig met een grootsch opgezette reclame-campagne voor een winterhulp-actie, onder -de leuze „Strijd tegen honger en koude." Hij weet zijn landgenooten te pakken met middelen, welke inslaan. Zoo wordt van de Duit- schers gevraagd, dat zij eens in de maand zeer eenvoudig zullen eten, teneinde het aldus overgespaarde te kunnen geven aan hen, die geen eten hebben. Wie geregeld maandelijks een gift geeft krijgt een in signe op z'n deur met de woorden „Wir helfen". Enzoovoort. „Dat is het socialisme van de daad", schrijven de Duitsche kranten en Hitier spreekt roerend over de saamhoorigheid van het Duitsche volk. De Duitscher wordt enthousiast en geeft was hij nog heeft. Zoo wordt offerzin en offergeest ge kweekt. Men mag bedenkingen hebben tegen het nationaal-socialisme als systeem, doch als deze campagne succes heeft, zal het een be langrijke post op zijn creditzijde zyn. Oostenrijk. Een ander voorbeeld van enthousiasme vinden we in den schit terend geslaagden Duitschen Katholieken dag te Weenen, waar de Duitsche Katho lieken evenwel niet verschenen zijn, daar zij werden tegengehouden door de z.g. 1.000 Mark-sperre aan de Oostenrijksche grens. Zooals men zich herinneren zal, moet iede re Rijksduitschers 1000 Mark betalen, als hij de Oostenrijksche grens passeeren wil. Deze Weensche Katholiekendag heeft een bijzondere beteekenis gekregen, door dat bondskanselier Dollfuss deze gelegen heid heeft aangegrepen om zijn plan aan te kondigen tot den opbouw van een ge heel nieuwen Oostenrijkschen staat op Ka tholieken grondslag en opgetrokken vol gens de richtlijnen van de Pauselijke En cycliek „Quadragesimo Anno". „De tijd van het liberale kapitalisme, zoo zeide Dollfuss, van de liberale maatschap pelijke en economische ordening is voor bij; de tijd van Marxistische volksmenne rij is voorbij; de tijd van de zuivere partij- heerschappij is voorbij. We verwerpen ge lijkschakeling en terreur. Maar wü willen den socialen, den christelijken staat Oos tenrijk opbouwen op den grondslag der be roepsstanden. Deze opbouw op standenba sis zal nog in deze herfstmaand concrete vormen aannemen." Fasicsme is dit niet, maar het beteekent wel het einde van den ouden parlementai ren regeeringsvorm, die zoo ergens, dan zeker ook in Oostenrijk zijn onmacht tot regeering in moeilijke tijden heeft bewe- Hoe Dollfuss' nieuwe staat er uit zal zien, weten wij nog niet. Wij zien met belang stelling nadere uiteenzettingen tegemoet. Eenige weken geleden, schreven wij, dat de resultaten van Riccione, waar Dollfuss confereerde met Mussolini, zich weldra zouden manifesteeren. Thans is het oogen blik gekomen. Een nieuwe staatsordening wordt in Oostenrijk geboren. Spanje draait bij. Oude vormen verdwijnen, nieuwe breken zich baan. In Spanje is thans ook eindelijk de socialisten- regeering tot aftreden gedwongen. Het werd langzamerhand al te duidelijk, dat het kabinet-Azana niet de juiste regee ring voor Spanje was. Wel had het nog min of meer den steun van het parlement, doch dit beantwoordt zelf geenszins meer aan de stroomingen, welke er onder het Spaan- sche volk leven. Het dient daarom te ver dwijnen, hoe eer hoe liever. Het is trou wens niet eens een grondwettig parlement, want het had behooren af te treden na zijn constitueerende taak (n.l. het samenstellen van de grondwet) te hebben volbracht. Dit aftreden werd evenwel uitgesteld en uit gesteld, alleen omdat men algemeene ver kiezingen vreesde. Van Lerroux, de leider der gematigde republikeinen, die thans de regeering heeft overgenomen, verwacht men, dat hij bin nen korten tijd nieuwe verkiezingen zal uitschrijven, ten einde het parlement weer in overeenstemming te brengen met den volkswil. Vermoedelijk zal dan blijken, dat het Spaansche volk de heerschappij der socialisten hartgrondig moe is. SPORT VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP DE I. V. C. B.-COMPETITIE. .Morgen valt het startschot. Het startschot op het voetbalveld is nog steeds het fluitje van den scheidsrechter. Maar dat zal morgen weer in velerlei toon aarden den lof (of smaad) van het voetbal spel zingen. In ieder geval: de ploegen zijn start klaar en overal wordt morgen een aan vang gemaakt met den interessanten lang- durigen strijd: wie zal winnen! Ter invitatie memomeeren we voor he den slechts even de nieuwe indeeling der competitie. Het Zuiden heeft twee afdeelingen, even als het Oosten en Westen. Elk dezer afdee lingen heeft een eerste klasse. En enkel eerste klasse heeft morgen reeds wedstrijden, behalve nu juist Afdeeling II in het Westen, de afdeeling waarin ook S.J.C. speelt. In het Westen zijn n.l. slechts twee wed strijden voor de 2e klasse B vastgesteld, n.l. Spartaan II en Graaf Floris en Wilhel musBlauw Zwart, alle oude bekenden van elkaar en desondanks ontmoetingen waarover nog niets te zeggen valt. We la ten het oordeel aan de sportliefhebbers. ..Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. Zuid: Afdeeling L 1 e k 1 a s s e: Caesar—R. K. V.V.L.; Kerk- radeH.V.V. Zuid: Afdeeling II. Ie klasse: BrabantiaWilhelmina; MuloBest Vooruit; R. K. T.V.V.Gennep; Venlosche BoysS.V.B. Ooost: Afdeeling I. Ie klasse: S. D. O. U. C.—V. D. Z.; Union's-Heerenberg. Oostt: Afdeeling n. Ie klasse: EmosQuick; Achilles De Zweef. West Afdeeling L e klasse: De MeerFortitudo. 2e klasse A: S. D. O.—Semper Avanti; H. M. S. 2—E.M.M. 2; M. S. V.—V. E. P. West: Afdeeling H 2e klasse B: Spartaan 2Graaf Flo ris WilhelmusBlauw Zwart. R.-K. S. V. „LEIDEN". Morgen wordt de oefenwedstrijd Leiden ILisse I op het sportpark aan den Haag- weg gespeeld om 5 uur. Wij rekenen op een mooien wedstrijd. Aan voorspellingen kunnen wij ons niet wagen daar het hier twee oude gelijkwaardige ploegen betreft, speelt voor wat je waard bent, dan kan succes niet uitblijven, en de elftal commis sie kan besluiten met welke spelers het eerste elftal in de as. competitie moet uit komen. DEN HAAG: Groote Marktstraat/hoek Spui Leiden III gaat naar Katwijk aan den Rijn om daar K. R. V. II te bekampen. Wij hopen dat ook deze wedstrijd een vriend schappelijk karakter moge dragen. Het vertrek is vanaf Stationsplein om 2 uur per fiets. Wij kunnen nog drie junioren gebruiken in een elftal. Men geve zich zoo spoedig mogelijk op bij den secretaris Stadhou derslaan 2. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „A.V.V." Morgenmiddag om 2.30 uur zal op het A.V.V.-terrein de traditioneele wedstrijd gespeeld worden om den Burgemeester Keijzer-Beker tusschen A.V.V. I en S.N.A. uit Stompwijk. Als van ouds zal het in dezen wedstrijd niet aan spanning ontbre ken, daar beide elftallen zich juist in dezen wedstrijd geheel geven voor de overwin ning. Aan een voorspelling durven wij ons niet wagen, doch wij vertrouwen, dat het een mooie en faire wedstrijd worden zal en dat de sterkste ook de overwinning zal behalen. De wedstrijd zal worden opgeluisterd door de Harmonie „St. Caecilia", terwijl Burg. Keijzer is uitgenoodigd den aftrap te doen. Een en ander belooft dus een ge zellige en interessante middag. Wanneer A.V.V. wint, wordt de Beker definitief eigendom. Om 12.30 uur speelt A.V.V. 3 vriendschap pelijk tegen F.V.V. 1 en om 1.30 uur A.V. V.a tegen V.A.P.b. R. K. S. V. „V.VA.". Nog eenige weken en de competitie is weer aan den gang. Daarom is het zaak goed goed getraind zich in den strijd te werpen. Alle elftallen zullen zich a.s. Zon dag een beetje „los" werken. Het eerste elftal kan er van profiteeren. Dit gaat bij de kampioen van vorig jaar op bezoek n.l. D.O.S. I. Voor dezen wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld, zoodat er van beide kanten voldoende „spirit" aanwezig is, om te winnen. De D.O.S.-menschen zul len trachten revanche te nemen voor den laatsten wedstrijd tegen het le elftal, waar bij de Voorschotenaren zegevierden. Wij zullen den uitslag rustig afwachten en ons onthouden van een voorspelling, doch ho pen, dat de sterkste winnen zal. Vertrek per autobus om 1 uur. Het tweede elftal gaat zijn geluk bij BI. Zwart 2 probeeren. Wij hopen, dat de re- serven zich een beetje hersteld hebben van de groote nederlaag die zij vorige week moesten slikken. Aanvang 1.15 uur. Tot slot onze junioren. Beide elftallen spelen op Foreholte terrein, tegen de junioren van dien naam. Als het le Jun. elftal zijn ouden vorm weer te pakken heeft, zullen de Voorhouters het niet gemakkelijk hebben. Het 2e Jun. elftal zal daar wel geen over winning kunnen behalen, doch den moed nooit verliezen! Athletiek: Heden (16 Sept.) is de training niet om 5 uur maar om 6.30 uur. R.-K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Morgen speelt een Meerburgelftal, als inleiding voor de competitie, die weldra beginnen gaat, een vriendschappelijken wedstrijd tegen Kolping Boys I op het ter rein aan den Kanaalweg, te Leiden. Aan vang 2 u. 30. Een verjongd elftal zal voor Meerburg uitkomen. 't Is natuurlijk lang niet zeker, dat dit elftal ook beslist het eerste elftal worden zal. Hoogstwaarschijnlijk zullen er nog wel eenige veranderingen aangebracht moe ten worden, ook al, omdat het nog niet ze ker is, of eenige spelers, die verledten jaar voor het eerste uitkwamen, nog beschik baar zijn. Het junioren-elftal is nog niet geheel com pleet. Nog enkele spelers zijn er noodig en dan is de zaak voor elkaar. De trekking van de verloting, die giste renavond had moeten plaats hebben, is uit gesteld tot Vrijdag 29 September a.s. Le den, die nog loten in hun bezit hebben, worden dringend verzocht deze zoo spoe dig mogelijk aan den man te brengen, daar de trekking natuurlijk onherroepelijk op 29 September geschieden moet! S.M.C. Warmond. Het eerste elftal speelt a.s. Zondag in de seriewedstrijden, georganiseerd door St. Bavo (V.V.S.B.) te 12 uur tegen V.V.S.B. I. Verdere deelnemende elftallen zijn S.J. C. II en N.V.C. I. Wij wenschen het eerste elftal veel succes toe. Laten de spelers morgen op St. Bavo weer eens hun beste krachten geven. Jongelui uit Oegstgeest, die graag de voetbalsport en athletiek willen beoefenen, kunnen van nu af lid worden van S.M.C. De afdeeling athletiek organiseert mor gen een 25 K M. afstandsmarsch, waaraan ieder Warmonds ingezetene kan deelne men. Het vertrek is bepaald op half drie, vanaf het Raadhuisplein. De inschrijving van deelnemers sluit éón uur voor het ver trek. De leiding berust bij den heer L. Ritzen. Iedere deelnemer die deze marsch binnen den hiervoor vastgestelden tijd volbrengt, ontvangt een herinnerings medaille, welke geschonken zijn door eeni ge welwillende burgers van Warmond. R.K. Sportvereeniging „Foreholte" Het eerste elftal is morgen vrijaf, ver der zijn alle elftallen aan 't werk. Drie thuiswedstrijden staan op het programma De Benjamins gaan voorop, om 12.30 bin den dezen den strijd aan tegen V.W.L. II Jun. Daarna om 2 uur Foreholte I Jun. te gen V.V.L. I Jun. Dus twee junioren ont moetingen, welke altijd zeer aantrekkelijk zijn. Dan tenslotte nog om 4 uur Foreholte ni tegen R.R.V. III uit Katwijk. Twee we ken geleden werd door de onzen gewon nen met groote cijfers. Van het derde elf tal, dat zich tegenwoordig ontpopt als een frissche jonge ploeg, wordt weer hetzelfde verwacht Foreholte II, dat den laatsten tijd geweldig op dreef is, gaat naar Lisse ni. Aanvang 1.30 uur. Tegen deze tegen standers was het laatste resultaat een 20- zege. Pas op, Lisse is vast belust op re vanche. R. K. V. V. SJ8. (Noordwijkcrhout). Ter gelegenheid van het tweejarig be staan dezer club, zullen op het St. Bavo- terrein seriewedstrijden gehouden worden, waaraan zullen deelnemen de vereenigin- gen N.V.C. I, S.M.C. I en S.J.C. I, terwijl de jarige club het kwartet volmaakt. Bij lo ting is het volgende programma opgesteld: 12 uur VVSB I—SMC I; 1.30 NVC I—SJC II; 3.15 uur Verliezersronde; 4.45 uur Win naarsronde. Een mooi programma, waarbij wij vele sportliefhebbers verwachten. Het geheel zal opgeluisterd worden met muziek van de Harmonie „St. Bavo". R. K. S. V. „D. O. S." Voor D. O. S. staat morgen een zeer in teressante wedstrijd op het programma. D. O. S. I komt in het veld tegen V. V. L. L geen onbekende tegenstander dus, maar een die er wezen mag. Voor dezen wed strijd is een mooie beker beschikbaar ge steld. Aanvang half drie. R. K. V. V. „KJt.V."J Zondag ontvangt het 2e Leiden 3, om te 3 uur tegen dit elftal den strijd aan te bin den. Deze sportieve tegenstanders zijn voor onze jongens nog onbekend. K.R.V. 2 zal echter wel alle krachten moeten inspan nen, indien het een goed resultaat wil boe ken. Het derde elftal trekt naar Voorhout en speelt daar te 4 uur tegen Foreholte 3. De laatste maal won dit elftal met flinke cyfers, zoodat onze spelers aan moeten pakken. Voor de junioren kon nog geen wedstrijd worden vastgesteld. Zij worden er aan her innerd, dat het bondsgeld voor hen 50 ct. bedraagt. R.-K. S. V. „A. S. C." Morgen spelen beide elftallen thuis. Te 12.30 uur spelen de junioren tegen de dito's van R. W. D. Om 2.30 A. S. C. I—R. W. D. I. Deze club is geen onbekende en we verwachten dan ook een paar mooie vriend schappelijke wedstrijden. De lessen van de gymnastiek zijn volgen de week op dezelfde uren. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHABLOTTE M. BRAME. 25) HOOFDSTUK XXXVI. Dan heb ik geen bezwaar, zei de Hertog; als het je genoegen doet, doe het dan. Gisteren, toen Jennie was gaan vragen, hoe het met de patiënt ging, had deze juffrouw Grey heel ziek gevonden. Nu was bij Ethel het plan gerijpt om juffrouw Grey te vragen eenigen tijd op het kas teel te komen. Als ze zich dan weer sterk genoeg voelde, zou ze een paar uur per dag voor haar kunnen werken; dan zou zij niet zoo het gevoel hebben, dat ze af- hankelijk was. Nu had ze haar plan aan den Hertog meegedeeld. Wees voorzichtig, liefste, zei deze eerst. Het is heel gemakkelijk om aan een impuls toe te geven, zonder vooruit te be rekenen wat de gevolgen kunnen zijn. Er bestaat kans, dat wanneer je haar eenmaal hier hebt, ze hier lang zal blijven. Dan ken je haar niet, Fulke! Daar voor heeft ze veel te veel fijn gevoel. De moeilijkheid zal juist zijn om haar over te halen hier te komen. Den volgenden dag reed de hertogin naar „De Linden" om juffrouw Grey te vragen een paar weken op het kasteel te (villen komen. Het bleeke gezicht van de zieke werd nog bleeker en enkele minuten was ze niet in staat om te antwoorden. Toen zei ze met een onderdrukte snik: Ik ben bang. De hertogin lachte vroolijk. Bang voor wat? Maar haar lach bestierf toen ze de trek van pijn op het bleeke gezicht zag. Gaat u nu zelf maar eens na hoe zenuw achtig en van streek u moet zijn. Waarvoor bent u bang? Juffrouw Grey keek haar aan met een afwezigen blik. Heb ik gezegl, dat ik bang was? Hoe goed en vriendelijk van u om me uit te noodigen. Hoe kan ik ooit uw goedheid vergelden? Door weer sterk en gelukkig te wor den, zei de Hertogin en haar stem klonk zoo onweerstaanbaar, dat juffrouw Grey tegen beter weten in, toestemde om te ko men. Ze had een voorgevoel van naderend gevaar en toch, het vooruitzicht bij haar kind te zijn, gaf haar een gevoel, alsof de poorten van den hemel voor haar open gingen. Ik kan het me nauwelijks voorstel len, zei ze. Het is meer dan lief van u, louter de gedachte er aan, geeft me nieuw leven. De Hertogin lachte zonnig. U doet mij ook een groot genoegen. Twee dagen later kwam de auto voor en werd juffrouw Grey geinstalleerd op het kasteel. Een chaos van gevoelens, van geluk en pijn beide, bestormde haar. Maar toch kwam ze spoedig tot kalmte en, zooals de Hertogin voorspeld had; ze werd beter en sterker. Ze voelde zich thuis en werkte re gelmatig aan het herstel van oude kant, doch de Hertogin drong er op aan, dat ze uit zou gaan. Ik hoop, dat u zich hier gelukkig ge voelt, juffrouw Grey, zei ze op een mor gen en het antwoord was: Ja, het is als of ik in het paradijs ben. De bedienden behandelden haar met de grootste onderscheiding en zelfs de Her tog ging zoo nu en dan eens met haar pra ten als ze zat te werken. Zoo ging het le ven regelmatig zijn gang. Het was op een warmen avond in Augustus; de lucht was zwaar van de geur geur van de witte lelies en Jennie wachtte ongeduldig op Charlie Nesbitt even bui ten het parkhek. De Hertog en Hertogin gingen dien avond dineeren op Havarsham Hall, een buiten op ongeveer vijf mijl af stand. Charlie Nesbitt was den laatsten tijd on geduldig geworden in zijn liefdesbetuigin gen. Ik heb ook nooit eens kans een avond bij je te zijn. Gaan de Hertog en de Her togin nooit eens uit? Jennie was blij geweest, dat ze een hee- len avond vrij zou hebben en had er in toegestemd dat hij komen zou. HOOFDSTUK XXXVIL Dienzelfden avond zat juffrouw Grey in haar kamer en keek naaar den zonsonder gang. Voordat Ethel was uitgegaan was ze even bij haar geweest. Ze droeg een ja- jon van witte zijde met een halssnoer van robijnen. Ze praatte even over juweelen en juffrouw Grey vroeg, waarom ze bij de witte japon de familie-diamanten niet droeg. Ik heb gelezen over uw familie-dia manten, ze zijn beroemd nietwaar? vroeg ze. Niet allemaal, was het antwoord. Ik zal ze u op een keer eens allemaal laten zien. Ik ben er een beetje trotsch op, maar eigenlijk zijn ze niet van mij ,ik heb ze alleen in bruikleen. Bewaart u ze hier? vroeg juffrouw Grey. Ja, in mijn kleedkamer, in een safe die ingebouwd is in een van de muren. Het is heel veilig, want niemand, die het ge heim niet kent, zou daar een brandkast vermoeden. Nu, goeden nacht, juffrouw Grey. Komt u laat terug? vroeg juffrouw Grey, terwijl de Hertogin de kamer ver liet. Ik denk van wel, was het antwoord. Toen ging ze heen en spoedig daarna hoorde juffrouw Grey de zich verwijde rende auto. Ze voelde zich dikwijls onrustig in dit prachtige huis als Ethel weg was, maar dien avond was er wel een heel vreemd gevoel in haar, alsof er een keerpunt zou komen in haar leven, alsof er iets vrecse- lijks zou gebeuren. Ze begreep niet, wat het kon zijn. Haar geheim was immers vei- lig- Er scheen niets te zijn, dat haar vrees rechtvaardigde en toch kon ze het beklem mende gevoel niet van zich afzetten. Oude neringen aan Inisfail, aan haar vader, aan neringen aan Inisfail, aa nhaar vader, aan Lord Stair en Darcy Este. Plotseling werd ze opgeschrikt door een eigenaardig ge luid; ze ging naar de deur en luisterde weer hoorde ze het geluid. Het moest uit de kamer van Ethel komen. Het bleef doorgaan; het dof dreunende geluid. Jennie Dane moest in de kamer zijn, maar wat voerde ze uit? Juffrouw Grey ging naar beneden; naar den grooten corridor. Jennie, riep ze zacht. Wat doe je. Geen antwoord, het geluid hield op. Een diep stilte volgde. Ze ging naar de deur van de kamer van de Hertogin, maar hoor de niets meer. Misschien heb ik me vergist, dacht ze. Het kwam misschien uit een ander deel van het huis. Nog eens riep ze: „Jennie!", maar weer kwam er geen antwoord. Jennie was ze ker aan haar avondeten. Ze keerde terug naar haar kamer en ging naar het raam. Juist toen de klok tien uur sloeg zag ze een meisjesgestalte het pad opkomen. Het was Jennie. Waarom was Jennie buiten op dit uur? Toen juffrouw Grey haar lichte voet stappen in den corridor hoorde, opende ze de deur van haar kamer en riep haar. 't Meisje kwam binnen; er waren sporen van tranen op haar gezicht en juffrouw Grey vroeg vriendelijk: Heb je moeilijkheden, Jennie? Een beetje ik heb me boos gemaakt, dat is alles. Wil je me neit vertellen, wat het is? Iemand haar verdriet te kunnen op biechten. was voor Jennie een opluchting. Ze vertelde van den knappen heer uit Lon den, die gezegd had, zoo graag met haar te willen trouwen en die haar had ge vraagd dien avond in het park te komen en alles voor het huwelijk definitief af te spreken, maar die zijn belofte niet had ge houden. Ze was boos en geërgerd. Ze had tot bijna tien uur op hem gewacht en had toen naar huis moeten gaan zonder hem te hebben gezien. Juffrouw Grey luisterde met vriende lijke belangstelling. Ben je er zeker van Jennie, ze ze ernstig, dat je verloofde werkelijk is waarvoor hij zich uitgeeft? Daar twijfel ik geen oogenblik aan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13