ZATERDAG 16 SEPTEMBER DE LEIDSCHE C0URAN1 VIERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Vrijdag kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer E. L. de Witt, loco-burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer C. v. d. Wiel. Onderzocht worden de geloofsbrie ven van het nieuw benoemde raadslid de heer J. G. van Eeden, die de vereischte eeden in handen van den voorz. aflegt. Een speciaal woord van welkom richt de voorz. nog tot den heer Liefferink, die drie vergaderingen achtereen wegens ziekte af wezig is geweest. Voorts richt de voorz. woorden van welkom tot den heer van Eeden, die, daarvoor dankt onder toezeg ging, dat hij zijn beste krachten zal aan wenden in het belang van de gemeente. Ingekomen is een adres van de verschil lende bouwvakarbeidersbondn,e die de groote werkloosheid in het bouwbedrijf toeschrijven aan de groote eischen der bouwverordening en van het ontwerp- uitbreidingsplan en daarom dringend wij ziging bepleiten. De voorz. wil dit punt liever niet aan de orde stellen omdat dit maar een tusschenvergadering is en de in het adres behandelde onderwerpen van buitengewone beteekenis zijn. De heeren Vink en van der Niet vertrouwen, dat dan het. advies van B. en W. in ieder geval in de volgende vergadering zal komen. De heer van der Niet acht deze zaak van groote beteekenis vooral als waar is wat in het adres wordt beweerd, dat de groote werkloosheid voor een groot deel te wij ten is aan de eischen van de bouwverorde ning. De Scheveningsche straat. Ingekomen is een adres van de bewoners van de Scheveningsche straat om deze straat, die in zeer verwaarloosden toestand verkeert van gemeentewege op te knap pen en in eigendom over te nemen van den heer Van Parijs, die bereid is om niet afstand te doen van deze straat. Werh. Alkemade, die blijk geeft, de wegen wet zeer grondig te hebben bestudeerd, toont uitvoerig aan, dat de zaak niet zoo een voudig is als adressanten zich voorstellen. Vooral de kwstie van de openbaarheid van den weg is hierbij van groote beteeke nis. Spr. stelt zich voor eerst een begroo ting van kosten van de noodzakelijke ver beteringen te laten maken en daarna met den eigenaar van de straat verder te on derhandelen. Na eenig debat, waarbij de heer Meijer er op aandringt, eenige soepel heid te betrachten wordt besloten het ad vies van B. en W. af te wachten. Ingekomen is een adres van den alg. bond van Politiepersoneel in Nederland om aan den ontslagen agent van politie J. Smit een wekelijksche uitkeering te doen overeenkomstig de mt het door hem tot dusver genoten salaris, zoolang in hoogste instantie geen uitspraak is gedaan omternt de al of niet juistheid van dit ontslag. B. en W. stellen voor op het verzoek afwij zend te beschikken. De heeren den Hol lander Liefferink, Krau en van der Niet vinden het niet juist deze zaak zoo af te doen. De raad is niet op de hoogte van wat precies is gepasseerd. Zij stellen daarom voor de behandeling van dit adres aan te houden totdat de burgemeester in de ge legenheid is gesteld den Raad in besloten zitting de noodige inlichtingen te vr- verstrekken. Audus wordt met algemeene stemmen besloten. De heer Krau vindt het onrechtvaardig dezen man broodeloos te maken, zoolang niet in hoogste instantie over de rechtmatigheid van dit ontslag is beslist. Wij hebben ons ander personeel oo.k nooit zoo behandeld. Hij pleit voor inwil liging van het verzoek. De heeren Cas- pers en Liefferink hopen, als de heer Smit in nood komt, dat B. en W. dan zullen helpen. Na gehouden openbare inschrijving wor den gedeelten van het gemeenteland in den Noordzij derpolder verpacht aan de eenige inschrijvers, n.l. aan Th. van Rhijn voor 30.en aan den heer Braun voor 35.10. B. en 'W. stellen den Raad voor een cre- diet beschikbaar te stellen van 250. voor het herstellen van het brugdek van de Westeinderbrug. De heeren Liefferink, van der Meer en Van Eeden meenen, dat de Provincie deze kosten behoort te dra gen, omdat toch naar hunne meening de Provincie deze brug heeft overgenomen. De heer Alkemade zet uiteen, dat dit juist door de Provincie wordt betwist. Herstel van de brug kan intusschen niet wachten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. vragen aan den raad een cre- diet van 900.voor een noodzakelijk herstel van het dak van het raadhuis. De heer Braun vraagt waarom of voor de bei de onderdeelen van het werk maar één vakman prijsopgaaf is gevraagd en con currentie daarom uitgesloten is. Ook de heer Liefferink informeert hiernaar. De heer Alkemade zet uiteen, dat het werk zich niet leent voor inschrijving omdat het niet is te omschrijven; er is dan ook geen inschrijving gehouden, maar alleen een opgaaf gevraagd hoevel het werk ver moedelijk zal kosten. De heer Braun meent dat als de betrokken vaklieden den prijs kunnen opgeven ook anderen dit kun nen. Het gevraagde crediet wordt toege staan. Een nieuwe wegdek in de Schoolstraat. B. en W. vragen een crediet van om trent 25.000.voor het aanbrengen van een nieuw-* wegdek in de Schoolstraat en het leggen van een nieuwe rioleering daarin. De heeren Vink en Meijer pleiten er voor, nu B. en W. voorstellen om het werk aan te besteden, dat de aannemer zijn personeel iedere week zal rouleeren behou dens enkele vaste arbeiders. De heeren Lifferink en den Hollander pleiten er voor de aanbesteding op twee manieren te houden n.l. met en zonder rouleeren. Als wordt gerouleerd moet toch tenminste 30 pet. van de werklieden vast blijven. Ten slotte wordt het voorstel van B. ai W. aangenomen, terwijl het percentage vaste menschen bij het werk, die dus niet zullen rouleeren bepaald wordt op 25 a 30 pet., ter keuze van B. en W. Voor een verbetering en rioleering van den Lijnbaanweg vragen B. en W. een cre diet van 5700.— Op voorstel van de hee ren Soeteman en Liefferink wordt beslo ten de rioleering uit het voorstel te schrap pen omdat het riool allen zou dienen voor afvoer van het water van de straat en niet voor aansluiting van de huizen. Het aldus verminderde crediet wordt beschik baar gesteld De weg zal worden opgeslo ten tusschen trottoirbanden en over de be staande bestrating zal een laag teersteen- split worden aangebracht. Bij het voorstel van B. en W. om aan de gemeente Eindhoven een kasgeldleening te verstrekken van 100.000 voor den tijd van 3 maanden, mberkt de heer Liefferink op, dat thans toch wel duidelijk blijkt, dat te vroeg is geleend. De voorzitter toont uitvoerig aan, dat B. en W. niet anders hebben kunnen handelen in verband met de eischen van Ged. Staten. Aangeboden wordt de rekening 1932, terwijl tot led een van de commissie tot on derzoek worden benoemd de heeren van Eeden, Liefferink en van der Niet. B. en W. stellen voor op verzoek van de werkloozen-voetbalvereeniging Northgo om gratis het terrein bij de openbare school beschikbaar te stellen, gunstig te beschik ken met dien verstande, dat ook anderen op het terrein zullen kunnen spelen. De heer ,van der Niet, gesteund door de heeren Soeteman, Admiraal en den voor zitter, stelt voor dit terrein des Zondags niet te laten bespelen. Het voorstel wordt verworpen. Alsdan wordt een voorstel aangenomen van weth. Alkemade om het terrein niet voor twee uur des Zondags te laten bespelen. Bij de rondvraag vestigt de heer Cas- pers er de aandacht op, dat alle cokesprij- zen op de gasfabriek zijn verhoogd ook die van de voor de werkloozen zoo belang rijke parelcokes. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer Krau vraagt, dat B. en W. soepel zullen optreden tegenover menschen die in dezen tijd hun garantie-gebruik van 15.voor electriciteitsverbruik niet zullen halen. De voorz. zegt zulks toe. De heer Krau vraagt wat er bekend is van den aanleg van een vliegveld, waarover in de pers is geschreven. De voerz. zegt, dat er eigenlijk niets van te zeggen valt De heer Lierrerink en Krau dringen er op aan om meer werk voor de wrkloozen te zoe ken in de beide dorpen. De heer Liefferink vraagt waarom bij t regeeringsjubileum van H. M de Koningin op het Raadhuis niet is gevlagd. De voorz. dee timed, dat dit een gevolg is van een misverstand ontstaan door de zikte van den concierge. De heer Braun wijst op een paar boomen in de van Leeuwenstraat, die de iepziekte hebben en op een onduidelijk verkeersbord bij de Scheveningsche straat De heer Soeteman stelt voor, om het plant soen in de van Panhuysstraat anders te behandeln dan dat langs de Beeklaan. Hij stelt voor een soort beplanting te gebrui ken in de verschillende vakken. De heer den Hollander vraagt weer hoe het staat met het uitbreidingsplan. Weth. Alkemade hoopt, dat het uitbreidingsplan in de Oc- tobervergadering aan de orde kan worden gesteld. Het al te vrije strandleven. De heer Vink wijst op het adres dat in de vorige raad is behandeld over de zede loosheid op het strand en op de wegen. De burgemeester heeft toen maatregeln toe gezegd. Het heeft echter niets geholpen. Zooals het nu gaat kan het niet blijven. De heer Liefferink komt er tegen op, dat hier maar in het openbaaar wordt gezegd, dat de toestand hier onzedelijk is. Dit geldt zeker niet voor de badplaats en het strand. De hern Van Eedn en van der Niet vra gen waarom het Straperlo nog is toege staan na sluiting van het seizoen en waar om daarvoor verdergaande afwijkingen van het sluitingsuur worden toegestaan als voor andern. De voorz. deelt med, dat deze maatregelen zijn uitgegaan van de burge- meester, die in de volgende vergadering daarop wel zal ontwoorden. Hierna sluiting. ^eftedej^andschejandfiasta I DOOS 20 CT.-TUBE 35 EN 60 CT. ~~T LUCHTVAART AMATEUR-PILOTE GEDOOD. Lady Clayton, een kundige amateur-pi lote, is overleden aan de verwondingen, welke zij op het vliegveld Brooklands heeft opgeloopen. Zij had den motor van haar machine gestart en klom in de cockpit, toen het vliegtuig begon te taxiën. De snelheid van het toestel nam spoedig toe, waardoor lady Clayton tegen den grond werd gesmakt. In bewusteloozen toestand werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij kor ten tijd later overleed. Lady Clayton was de 25-jarige weduwe van sir Robert Clayton, die verleden jaar is gestorven aan een'ziekte, welke hij had opgeloopen tijdens een vlieg- en motor tocht door de Lybische woestijn. UIT DE OMGEVING Boottocht ouden van dagen. Zooals de jongen zongen, piepten de oudjes Donderdagnamiddag werd, onder auspiciën van het Comité „Lisse Vooruit", een boottocht georganiseerd voor ouden van dagen en ge- brekkigen, welke, dank zij de offervaardigheid van Lisse's ingezetenen, uitstekend is geslaagd. Hoewel telken jare van het vriendelijk aanbod van HE. autobezitters gretig gebruik werd ge maakt, meende het Comité, als verrassing, nu eens de oudjes te laten dobberen op-de baren van onze binnenwateren. Wij kunnen spreken van een mooi en na zomer en alles wees er op, dat het mooie weer nog zou aanhouden en 't Comité het zou treffen met dezen boottocht, ook al is het seizoen voor tochtjes te water feitelijk ten einde. Toen dan ook in het begin dezer week het weer omsloeg, vreesden we, dat de oudjes het al heel slecht zouden treffen, en waarlijk, Donderdag liet het weer Zich al zeer dreigend aanzien. Dikke wolken goten water uit en menig oud moeder tje was vermoedelijk al van plan, om haar mooien hoed, die alleen voor buitengewone ge legenheden voor den dag komt, maar weer op te bergen en thuis maar een „bakkie" te zetten en de stoof warm te maken. Doch zie: „Na regen komt zonneschijn", want enkele uren vóór den tijd van afvaart breekt het lieve zonlicht door, waardoor de rimpels verdwijnen van het reeds teleur ge stelde hoofd. De prachtige salonboot „Tosca", kapitein de heer J. Neuteboom te Leiden, lag in de haven onder stoom te wachten op haar levende vracht. Toen het uur van vertrek was aangebroken, was de boot flink vol. De kapitein hield inspectie en na alles in orde te hebben bevonden, werd de brug ingehaald, het anker gelicht en nam de tocht een aanvang. De talrijke belangstellenden op den wal brachten den vertrekkenden een afscheidsgroet en daar ging het naar de Ringvaart via de Kaag, Nieuwe en Oude-Wetering, Braassemer- meer, Woubrugge, Alphen aan den Rijn tot Gouwsluis; terug langs Koudekerk, Leiderdorp, Leiden, langs de Zijl, Kagermeer naar Lisse. Menigeen mag zoo'n boottocht ouderwetsch vinden het lijkt ons een middag van rustige ontspanning. Langs de dorpen, die gepasseerd werden, kwamen de bewoners belangstellend kyken naar de boot met opgewekt gezelschap. Het Comité had enkele jonge dames bereid gevonden, den tocht mee te maken en de oudjes zoo af en toe van versnaperingen te voorzien, terwijl een drietal musici door hun opwekken de tonen er den gezelligen geest inhielden. Liet men zijn blik over de boot gaan, dan kon men waarnemen, hoe ieder rustig zat te genieten van dezen tocht. Menig bestje zat aan een koekje te knabbelen, terwijl de oude man netjes zaten te rooken als kalkovens. Alles ademde rust. Dit zou misschien zoo gebleven zijn, als er geen jonge dames aan boord waren geweest! Deze zongen bij wijlen het hoogste lied uit, zoodat de oudjes genoten van de op gewektheid der jongeren, ja, dat zingen werkte zóó aanstekelijk, dat weldra als uit één mond de liederen over het uitgestrekte watervlak galmden. Wij kregen zoo den indruk, dat, als het Comité radio aan boord had gehad, zij aan de achterblijvers niet anders kon seinen dan: „Alles wel aan boord". De leden van het Comité hielden toezicht op alles en waar noodig, trommelden ze de jonge dames bij elkaar om versnaperingen uit te deelen. Ook kon men hier en daar een der Comitéleden zien zitten in ernstig gesprek met de^ oudjes, om te trachten een oplossing te vinden voor de economische crisis. De voor zitter liep heen en weer te drentelen en zag eindelijk kans, om de oudjes en verdere aan wezigen toe te spreken. Allereerst bracht hij woorden van dank aan het adres der Lisser burgerij voor den ondervonden financieelen steun, om dezen boottocht te kunnen organi- seeren, dankte de jongedames voor de hulp aan boord, dankte voorts de musici voor hun opgewekte afwisseling en vervolgens den ka pitein en zyn personeel voor de uitstekende behandeling en voorkomendheid. Hij bracht in herinnering het 35-jarig regeeringsjubileum van onze beminde Vorstin en sprak den wensch uit, dat de oranjeliefde in de ouderen een voorbeeld moge zijn voor de jongeren. Een luid applaus brak los en enthousiast werd het volkslied aangeheven. Natuurlek moest de 80-jarige heer Korte- kaas zijn hart in dichtmaat luchten. Hieruit blijkt, dat er voldoende variatie aan boord was, zoodat er van verveling geen sprake was en ieder volop genoot. In onveranderde d.w.z. uitstekende stemming kwam te on geveer 7 uur Lisse weer in zicht en met ervaren hand wist de kapitein de boot aan het wal- hoofd te meren, waar een groote schare nieuwsgierigen stond opgesteld. De gebrekki- gen werden per auto huiswaarts gebracht, ter wijl de anderen te voet gingen. Allen waren vol lof over den goedgeslaagden tocht en het Comité had menig dankwoord in ontvangst te nemen. NOOTDORP Autobus. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat met ingang van heden de autobusdienst van Nootdorp Delft v.v. door VTOS. is hervat, De autobus zal viermaal daags van en naar Nootdorp rijden. RIJNSBURG Bloemenhandel. Geweldige aanvoeren zijn den laatsten tijd te verwerken. Feite lijk te groot. Alles is natuurlijk voor bin nenland, voornamelijk de groote steden bestemd. En wie bij de laatsten behoort aan de veiling, is als regel biet goed af. Betaald werd: Asters in diverse kleuren 10—20 ct., Anjers 20—35 ct., Cladiolen 20 50 ct., Dahlia"'s 4095 .Pompon-dahlia's 1025, Chrysanthen 1018, Zinnia's 30 65, Helianthus 3050, Afrikanen 812, Rozen per bos'10—18, Montbresia's 510 ct, Godetia 2030. WOUBRUGGE Gemakkelijke inbraak. Gisterennacht hebben personen kans gezien in te breken in de, nabij het kruispunt van den Heeren- weg, onder Woubrugge, staande consump tie-tent van A. Vergeer. Door het indruk ken van een ruit, welke niet met een luik was afgesloten en waardoor men de vele appetijtelijke gebruiksartikelen, als siga ren, sigaretten, kauwgom, chocolade en koekjes kon zien, wisten de gulzigaards ge makkelijk binnen te komen. De eenzaam heid en de afgelegen plaats vergemakke lijkten het werk. Voor een waarde van plm. 10 werd meegenomen. Het zevende gebod verbiedt wel stelen, doch als men in het nachtelijk uur op 'n eenzame weg zulke heerlijke voorwerpen ziet uitgestald, en men bovendien honge rig is, en lust tot het uitblazen van rook wolken, is het eenigszins begrijpelijk voor iemand, die het niet te nauw met zyn geweten meent te moeten nemen. Of de eigenaar er ook zoo over denkt is een andere zaak. Althans voor hem een les om met zijn artikelen wat voorzichtiger te zyn. De politie heeft terzake een onderzoek ingesteld, dat tot heden geen resultaat op leverde. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Hofbrug. Met de werkzaamheden aan de Hofbrug is men thans zoover gevorderd, dat gisteren de balans en het bovendek der brug werden verwijderd. Door de omlegging van het verkeer is het thaijs langs de anders zoo stille Gaslaan en den Buitenweg bijzonder druk. Wielrijders maken we er nog even op attent, dat de weg langs den Molenvliet niet mag bereden worden. Wielrenners. Naar we vernemen, worden alhier pogingen aangewend om tot oprichting te komen eener rennersclub. Maandagavond zal daartoe in café Sportrust aan den Gouw- sluis cheweg een oprichtingsvergadering wor den gehouden. Herwonnen Levenskracht De bloempjes dag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht 268,26. In aanmerking ge nomen de vele bloempjesdagen, hier reeds ge houden, mag inderdaad het resultaat, dat de ijverige verkoopsters wisten te behalen, schit terend worden genoemd. BOSKOOP. Afscheid Burgemeester Colijn. De Burgemeester van Boskoop brengt ter openbare kennis, dat door hem op Vrijdag 22 September, des namiddags 3 uur, een openbare vergadering van den Gemeenteraad is belegd. Te behandelen onderwerp: Afscheid van den Burgemeester. De Burgemeester en Mevrouw Colijn rullen op Vrijdag 22 September 1933, des avonds 8 uur, in het gemeentehuis de ingezetenen der gemeente, besturen van instellingen en ver- eenigingen in de gelegenheid stellen, afscheid van hen te nemen. KOUDEKERK. Oranje boven! De burgemeester dezer ge meente verzoekt den ingezetenen dringend, om op Dinsdag 19 September aa., den opennings- dag der Staten-Generaal, het streven, dezen dag voortaan te maken tot een Oranje-Dinsdag, door het uitsteken der vlag zooveel mogelijk te willen steunen. Roode Kruis. De collecte ten bate van het Roode Kruis heeft alhier opgebracht 26,72. WOERDEN. Een draad over den Rijn gespannen. Een zekere de B. deed hedenmorgen aangifte bij de politie, dat hij tegen een electrische ge leiding was aangevaren, welke over den Leid- schen Rijn was gespannen. Hierdoor werd een staaldraad beschadigd. Aan het gemeentekantoor bleek niets van een bovengrondsche leiding aldaar bekend te zijn. Later bleek, dat de leiding was verbonden aan een schuur. Vermoedelijk hebben men schen, ter plaatse wonende, die juist dien dag bruiloft hadden, zoodoende voor licht gezorgd, waarvan zij anders verstoken zouden zijn. Op hol. Op den Utrechtschestraatweg sloeg hedenmiddag een paard op hal, gespannen voor een wagen, toebehoorend aan de V. te Kamerik. Het paard rende den geheelen Utrechtsche straatweg uit, den Oostdam op en sloeg toen den Oostsingel ln. Het werd later staande ge houden door een zekeren H. Eenige boomen waren beschadigd, die onderweg waren ont moet. Persoonlijke ongelukken hadden, hoewel het paard over een zeer druk gedeelte ging, niet plaats. ZOETERWOUDE DORP. Vrouwenbond. Aan het einde van dc twee tentoonstellingsdagen der Missienaaikrans Sint Bosa van Lima, hield de Vrouwenbond Don derdagavond in het patronaat eene algemeene ledenvergadering, die geheel stond in het tee- ken van het missiewerk en ongetwijfeld hier om een buitengewone belangstelling trok. De presidente. Mevr. G. Schouten-Krom, heette allen hartelijk welkom, bijzonder den spreker van dezen avond, Dr. Bernard Zuure, Witte Pater, Kapelaan Buis en den geeste lijken adviseur. Zoowel de Hoogecrw. Deken als Pastoor G. Klaverweyden O.S.Cr, waren verhinderd deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen der secretaresse waren gelezen en onveranderd goedgekeurd en de presidente de brei-actle onder de leden op nieuw had aanbevolen, kreeg Pater Dr. Zuure het woord, om te spreken over het volk en de missie in Midden-Afrika. Een lezing mochten wij het niet noemen, nog minder een rede. Pater Zuure staat immers niet achter een lessenaar, met een actetasch naast en vele papieren vóór zich. Neen, Pater Zuure staat op het tooneel, rechts het witte doek, links de piano en in zijn handen een paar stokken. En met behulp van al die dingen wist hij ons in den geest te verplaatsen nanr het hartje van Afrika, waar dc negers van daag aan den dag, bij het gemis van alle uiter lijke beschaving van Europa, zich gelukkig weten in het kostbaar bezit van de innerlijke beschaving van ons katholiek geloof. Eerst liet Pater Zuure ons zien en hooren, hoe het neger volk leeft, van den eenen kant gemakkelijk, als natuurkinderen, omdat het volk de lasten der Europeesche beschaving niet kent, van den anderen kant weer moeilijk, omdat het de ge makken onzer beschaving mist. Wij kregen te hooren, welk een rijkdom van gedachten er leeft in dat uiterlijk zoo arme volk, vooral in betrekking tot het Opperwezen, dat zij erken nen in het wonderbare der natuur. Wij kregen te hooren, door liederen en pianospel, hoe de negers in het dagelijksch leven zich dikwijls en schoon uiten door muziek en zong in onge dwongen rhythme. In het tweede gedeelte, na dc pauze, onder hield Pater Zuure ons meer over het bekee- ringswerk der missionarjssen onder de negers. Hier was Pater Zuure op zijn best, omdat hij, als priester-missionaris, kon spreken uit een ervaring van vele jaren. Enkele losse dingen herinneren we ons. Het verhaal van dien hei- denschen prins, die met Kerstmis bij den mis sionaris op bezoek kwam en, toen hij hoorde, dat het Kindje in de kribbe een Koning was, met een ruk in de houding ging staan en sa lueerde met den groet: „Bijzonder goeden dag .aan den buitengewonen koning!" Of het ver haal van de kindertjes, die het tabernakel probeerden open te breken, omdat de pater toch gezegd had, dat O.L, Heer daarin ver borgen was voor de menschen. Of hetgeen hij vertelde over de gedachte der negers, dat geen koning denkbaar is zonder koningin-moeder, zoodat zij bij het hooren van een koning Jesus onmiddellijk vroegen, wie dc koningin-moeder was. Wat heerlijk klonken daarna niet onze Maria-liedjes, door Pater Zuure in de neger talen gezongen! Pater Zuure eindigde met de vraag om steun, door gebod en offer, voor het missiewerk, en met een hartelijke hulde aan alle katholieke vaders en moeders, waarvan er zoovelen in ons vaderland hun kinderen af staan voor het werk in die landen, waar de velden wit staan voor den grootcn oogst. Langdurig was het applaus na deze schoone woorden. De geestelijke adviseur bracht dank aan Pater Zuure voor dezen avond, donk aan het bestuur en de dames dor missienaaikrans voor haar werk, tevens namens pastoor Kla verweyden, voor de werkstukken, die bestemd zijn voor de missie der Kruishccrcn. De verschillende attracties deden het dien avond best, zoodat de naalkrans wel weer vooruit zal kunnen! Dat er ook wel weer kapers op de kust zullen zijn, stale Pater Zuure niet onder stoelen en banken! DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRU1SJE. 215. Toen de kapitein hoorde van Prof- je'a bezwaren tegen de onveiligheid in de boMchen, wae hij niet erg verwonderd. Zelf had hij ook in angst gezeten en eigen lijk was het een groot wonder, dat Profje er levend van af was gekomen. Hij ging nu in zijn kast zoeken en haalde daaruit een kaart van Zuid-Amesrika te voorschijn die hij op tafel neerlegde. Struisje moest ook wijsneuzig meekijken, al had. hij niet veel begrip van kaarten. 216. I>e keus werd bepaald op een reis naar Argentinië, want daarvan had Profje veel gelezen, en daar zou hij erg graftg eene een kijkje nemen. Het schip zou koers zet ten naar La Plata en daar do rivier opva ren om andere gebieden te bezoeken. Al lereerst kwamen ze weer aan een groote stad, maar Profje had geen lust orn aan val te gaan. Daarom maakte hij het zioh op de boot gezellig en deed allerlei spelle tjes met den kapitein en de stuurlui, in de tijd dat alles voor de nieuwe reis werd klaargemaakt. Er was ook een bal met hamertjes en dat was net ief« naar Profjes zin. Urenlang had hij er pleizier nu-e en ook Struisje was van de partij. Die ge bruikte alleen zijn pooten en niet do ha^ mortjps en daardoor ging er nog al eens een bal over boord.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11