voor een glaasje Thuis.. VRIJDAG 15 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAU Eén doode, één zwaar gewonde. Gistermiddag heeft op den weg tus- schen Giekerk en Zwartewegzend een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Ver moedelijk door een defect aan de stuurin richting botste een vrachtauto, beladen met turf en bestuurd door Wessel Rozen- daal tegen een boom. In den wagen wa ren tevens gezeten de oude vader en moe der van den chauffeur, alsmede een zoontje van R. en diens neefje. Door de botsing vloog de auto in brand, in een oogwenk stond de wagen in lichter laaie. Door den schok was de oude vader Rozendeel uit den wagen gesprongen. De bestuurder zelf en zijn moeder waren er veel slechter aan toe. Zij zaten in de cabine bekneld, en eerst na eenigen tijd konden direct toege- loopen landarbeiders de oude vrouw en haar zoon bevrijden. Vrouw Rozendaal was inmiddels door de vlammen geheel verbrand, terwijl R. met zeer zware brand wonden werd opgenomen en naar het zie kenhuis te Leeuwarden overgebracht. Bij informatie deelde men ons mede, dat de toestand van R. hoogst zorgwekkend is. De familie Roozendaal was afkomstig uit Oosternijkerk. De vrachtauto is ge heel vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Fietser door trein gegrepen. Gisteravond is de 25-jarige schipper W. M. de Jong, die op zijn fiets den onbe- waakten overweg bij den Spiegelnisser- weg te Rotterdam passeerde door een trein gegrepen, waarbij hem de linkervoet werd afgereden. De man is door den G. G. D. naar het ziekenhuis Bergweg overge bracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. KIND GESTIKT. Boontje in de luchtpijp gekregen. Een tweejarig kind te Gemert, speelde met boontjes. Op een gegeven oogenblik heeft het er één in den mond gestopt met het noodlottig gevolg, dat het stikte. Een dokter constateerde dat slechts operatief ingrijpen redding kon brengen. De kleine werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Veghel overgebracht, maar op weg is het overleden. GASVERSTIKKING TE VENLO. Dood op zijn stoel gevonden. Donderdagmiddag ontdekten buren aan de Lambertusstraat te Blerick bij de wo ning van den 37-jarigen H. de Groot een gaslucht. De marechaussee werd gewaar schuwd en verschafte zich toegang tot de woning. Men vond den heer De Groot dood op zijn stoel. Het geheele vertrek was vol gas, zoodat de G. gestikt moet zijn. De zaak is in onderzoek. MISLUKTE MOORDAANSLAG. De ontsnapte dader gegrepen. Woensdagavond ontstond te Scheemda een woordenwisseling tusschen den winke lier A. S. en een bezoeker D. B. Op een gegeven oogenblik trok B. zijn revolver, waarop de winkelier de deur van zijn winkel dicht gooide en naar binnen vlucht te. Toen zijn vrouw echter achter de deur B. trachtte te kalmeeren, loste deze een schot op haar. De vrouw werd gelukkig niet doodelijk gewond, omdat de kogel op den schedel afstuitte. De dader wist te vluchten, doch hij werd later toch gepakt en opgesloten. HET DRAMA TE MUIDEN POOGDE DE FOTOGRAAF OOK ZIJN FAMILIE OM TE BRENGEN? VERGIFTIGDE PALING IN HUIS? Het bloedig drama, dat zich verleden week Dinsdag gedurende de raadszitting te Muiden heeft afgespeeld, heeft, naar thans van enkele kanten wordt vermoed, nog een andere en indien de aanwijzin gen en het onderzoek de vermoedens tot werkelijkheid zouden maken niet min der tragischen kant. De fotograaf Ibelings was op den bewus- ten Dinsdag des middags naar Amsterdam geweest en had, toen hij terugkwam, paling voor zijn gezin meegebracht. Hij drong er nog al op aan, dat er van gegeten werd, doch door samenloop van omstandigheden had nog niemand iets daarvan genuttigd vóór de schietpartij plaats had. Later wil de mevr. Ibelings er een stukje van eten, maar de smaak was zoo eigenaardig, dat zij het weer uitspuwde. De faling mevr. Ibelings dacht, dat ze bedorven was, werd aan den hond gegeven, die kort nadat hij gegeten had en die kern gezond was, ziek werd en stierf. Een en ander was, gezien de omstandig heden en in aanmerking genomen de ge beurtenissen, die zich binnen Muidens mu ren hadden afgespeeld, aanleiding tot zeer ver strekkende vermoedens. Een deel der bevolking schreef bij het bekend worden van dit geval het vergiftigingsverschijnsel toe aan den fotograaf, terwijl van den an deren kant het praatje door de stad ging dat de paling niets met de zaak te maken had en dat de hond uit wraakzucht door den een of ander was vergiftigd. Voor politie en 'justitie was het gebeur de echter aanleiding om in te grijpen. Een stuk paling, dat nog over was, werd op last van de justitie aan dr. A. van Raai te, directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Amsterdam- opgezonden om te worden onderzocht. Het lijk van den hond dat nog niet begraven was, werd, eveneens op last van de justitie, opgezonden naar het laboratorium van de Veeartsenijkun- dige Hoogeschool te Utrecht, waar de maaginhoud op eventueele vergiften zal worden onderzocht. Bij dr. van Raalte informeerden wij naar den uitslag van het scheikundig onder zoek van de paling, doch dit is nog niet be ëindigd. Mevr. Ibelings had voorts nog tegenover de politie verklaard, dat bij haar bezoek aan het Huis van Bewaring haar het ge drag van haar man was opgevallen. Hij scheen te hebben verwacht, dat zij ziek zou zijn. Nu is deze houding ook voor tweeër lei uitlegging vatbaar; hij kan ook hebben bedoeld, dat zijn daad haar dusdanig zou hebben aangegrepen, dat hij haar ernstig ziek verwachtte. Wat de vergiftigingsver schijnselen betreft, zij er nog op gewezen, dat een fotograaf verschillende vergiften in voorraad heeft. Het behoeft echter geen betoog, dat er in deze kwestie van vermoedens nog niets vaststaat, doch dat het woord voorloopig aan de politie, schei- en deskundigen is. DE MOORDAANSLAG TE VELDHOVEN. Verdachte aangehouden. Door gemeentepolitie en rij ksveldwacht is gisteravond te half tien onder de ge meente Zeelt aangehouden G-, die er van verdacht wordt, een aanslag op zijn groot ouders te hebben gepleegd op ji. Zaterdag. G. beweert, dat hij zich heeft schuil ge houden in de bosschen tusschen Zeelst en Oirschot. Hij heeft een volledige bekente nis afgelegd en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE BUIT VAN DEN INBREKER. Jenever en achttien kanaries. In Utrecht is gisternacht ingebroken in een café aan de Waterstraat. De dader, al dus het „U. D.", is blijkbaar goed op de hoogte geweest met de situatie ter plaat se, want hij is zonder veel moeite eigenlijk het huis kunnen binnen komen, namelijk aan de achterzijde, waar het grenst aan een slopje, in de Florastraat Het was een klein kunstje, om van dit slopje op een binnenplaats te komen, behoorende bij het café, en door het openschuiven van een raam kwam hij binnen. Tot zoover is alles nog heel nuchter en heel zakelijk. Zulke inbraken komen méér voor. Maar nu komt de lijst van het gestolene. Uit het café zijn blijkens een blobale in ventarisatie, verdwenen: vier mandfles- schen met jenever, ieder inhoudende 10 Liter, en twee met een inhoud van 5 Li ter; voorts nog ongeveer 10 Liter cognac, in flesschen, en twee flesschen limonade. Nadat de spiritualeën in de wacht wa ren gesleept, is de inbreker nog eens ver der gaan kijken, of er nog iets van zijn ga ding was te vinden. Toen viel zijn oog op de volière van den caféhouder, die een groot kanarieliefhebber is. Hij hield in de volière een fraaie collectie, en had er bo vendien nog een aantal in zoogenaamde broeikooitjes zitten. Welnu, gistermorgen kwam hij tot de ontdekking, dat er niet minder dan 18 van zijn gevederde zangers verdwenen waren. In de volière zaten er nog maar een paar, en de broedkooitjes waren leeg. Tevens waren er twee kooien verdwenen, waarin de kanaries blijkbaar meegenomen zijn. De lijst van het gestolene bij een in braak zal er waarschijnlijk nog nooit zoo vreemd hebben uitgezien als deze. Maar aan den anderen kant heeft de recherche, die het onderzoek in handen heeft, het misschien nog nooit zoo gemakkelijk ge had bij de opsporing van den dader. Zij behoeft namelijk alleen maar te kijken of er ergens bruiloft wordt gevierd, want die omstandigheid alleen kan aanleiding zijn, om een flinke hoeveelheid drank en een aantal zangers te gappen. Vermeld zij nog, dat het perceel des nachts onbewoond is, zoodat de inbreker ongestoord zijn gang kon gaan. HET GEHEIM DER STEENEN. In het begin van 1923 publiceerde de „Tel." eenige grove staaltjes van fraude in het materialenmagazijn der gemeente Amersfoort, op 1 en 8 Februari van dat jaar kwam er nog meer aan het licht en zelfs twee jaren daarna was de kwestie voor de gemeente nog actueel. Een der fei ten, welke aan het licht is gekomen, doch waarover men van de zijde der autoritei ten het liefst is blijven zwijgen, was het opzettelijk storten van metselsteenen in de Eem, door de werklieden, die zulks deden in opdracht van hun chefs, die gemeente ambtenaren waren. Die roekeloosheid met bouwmaterialen vond haar oorzaak hier in, dat men een zending van twintig sche pen met steenen had afgekeurd en een week later diezelfde zending accepteerde als bruikbaar. Toen kreeg men te veel steenen en daarom werden duizenden en zwijgendheid der arbeiders werd gekocht met bankbiljetten van groote waarde. Een duizenden in het water geworpen. De stil- UIT DE RADIOWERELD Prgramma's voor Zaterdag 16 September. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sexetet, afgewisseld met gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoon. 4.30 Mevr. Reiber-Nau over de a.s. cur- sis schriftverbetering. 4.40 Gramofoon. 5.15 Sportpraatje. 5.30 Voor-avondconcert door het KRO- orkest. Te 5.30 Betuwsche Vertelsel door H. J. Manders. Te 6.20 Journalistiek Week overzicht. 7.15 Gramofoon. 7.25 Dr. A. Buwalda over „Accumulato ren". 7.45 R. K. F.-kwartiertje. 8.00 Populair concert door het KRO- orkest. Te 8.30 Vaz Dias. 8.35 De KRO-boys. Te 9.00 „De groote kans", kermishoorspeL Te -0.35 Vaz Dias. 11.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: De Notenkrakers o. L v. D. Wins, VARA-too- neel o. 1. v. W. v. Cappellen en A. Bouw meester (declamatie). 12.00 Eddy Walis en zijn orkest. 12.30 Orgelspel C. Steyn. 12.45 Vervolg Eddy Walis. 1.15 Vervolg orgelspel. I.30 Vervolg Eddy Walis. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest, m. m. v. H. Weiszbach (tenor). 3.15 Causerie over de film. 3.45 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 4.30 Vervolg orkestconcert. 5.00 Causerie over Hawaii' door A. v. Nierop, met Gramofoonpl. 5.30 Vervolg orkestconcert. 6.00 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.20 „De Krekeltjes" o. 1. v. L. Hulscher. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 „De Jeugd in Nood", spel van M. Beversluis, m. m. v. het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappelen. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest, m. m. van Esther Philipse (zang). 8.45 „De zee roept", spel met tekst van M. Beversluis. 9.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Zang door A. Moina m. m. v. R. Schoute (piano), en J. Carlquist (guitaar). 10.15 VARA-orkest o. L v. H. de Groot. 10.45 Vervolg zang. II.00 Vervolg orkestconcert m. m. v. J Jong (orgel). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Sted. Orkest Cheltenham o. L v. A. Cole. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Commodore Grand-orkest o. L v. J. Muscant. 2.35 Gramofoonpl. 3.05 Casani-Cluborkest o. 1. v. Ch. Kunz. 3.50 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Daines, m. m. v. M. Nisbet (bariton). 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Roeipraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 BBC-Theaterorkest o. 1. v. S. Ro binson. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Jack Payne en zijn band. 10.00 Berichten. 10.20 Orgelconcert M. Vinden. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Dansmuziek door J. Jack son's Dorchester Hotel Band. „Radio-Paria, 1724 M. 8.05, 12.202.20 en 7.30 Gramofoonmu- ziek. 8.20 Uit Vichy: Opera-uitzending o. 1. v. P. Bastide. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl. 3.505.50 L. Preii's orkest. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl m. m. v. H. Björvig (zang) en F. Jensen (piano). 9.20 Declamatie. 9.40 Fransche Opera- en Balletmuziek o. 1. v. Gröndahl. 10.45 Cabaretprogramma. 11.1012.35 Dansmuziek uit rest. „Ritz". Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramofoonpl. 12.50 Concert o. 1. v. Kneip. 1.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonpl. 5.20 Pianoduetten H. Haasz en E. Rum- mei. 5.50 Sted. Orkest Münster o. 1. v. Jochum. 7.20 Nieuwe dansmuziek o. 1. v. W. Stcch, m. m. v. R. Gaden en zijn kapel (Rijkszending uit Berlijn. 8.25 „Erntpfest im Bergischen Land", na oogstprogramma o. 1. v. R. Götz. 10.5012.20 Concert uit Mühlacker. Rome, 441 M. 9.05 „II pirata", opera van Bellini. Or- kestl.: Fabritiis. Koorl.: Casolari. Na af loop: Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Symphonieconcert o. L v. Meule- mans. 10.30 Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemarts. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meule- mans. 6.35 en 8.20 Gramofoonpl. 8.25 „Le Cid", treurspel van P. Corneille. 10.30 Dansmuziek uit Antwerpen. Deutschlandsender, 1635 M. 8.20 „Italienische Nacht", dansmuziek. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Dansmuziek uit Berlijn. Radio Luxemburg, 1191 M. 7.50 Fransche avond. Kamermuziek door Bernard de Haas, Marie Braun en André Cassedanne. Trio voor twee violen en viola door Dvorak. 8.10 Strijkkwintet. 8.30 Symphonie fantastique (Berlioz). 9.20 Vocaal concert door Jules Michel. 9.50 Orkest concert. 10.30 Opnamen van Grock, en Lucienne Boyer. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—17.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop. Daventry. dier arbeiders, die meende, lang genoeg 't geheim te hebben bewaard, toog naar de Eem en begon de thans goed doorwaterde steenen op te visschen. Reeds had hij eeni ge honderdtallen op het droge gehaald, toen hij werd geverbaliseerd. Hij beriep er zich op, dat de eigenaar i.e. de ge meente die steenen niet wilde hebben en ze daarom had laten weggooien, maar het hielp niet. Thans is men benieuw aldus de „Tel.", of de man gestraft zal worden. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 24) Het was waar, hij vleide haar en maakte voortdurend complimentjes, vertelde over zijn reizen naar Berlijn en Parijs, en ein digde dan met te zeggen, dat zij het mooi ste meisje was, dat hij ooit gezien had. Hij maakte plannen voor de toekomst. Ze zou een rijtuigje hebben met twee hitten. Jen nie genoot, maar Michael zag er zoo be droefd uit, dat een oogenblik het rijtuig je en de paarden him bekoring voor haar verloren. Kom Jennie, zei Nesbitt, het is hier zoo druk, laten we den heuvel eens op- loopen. Ze beklommen den heuvel en rust ten uit op de geurende heide. Beneden hen klonk de muziek en het rumoer van de kermisgangers. Jennie begon de Londensche minnaar ik vind het vervelend, dien ru wen jachtopziener altijd zoo om je heen te zien loopen. Je moet kiezen tusschen ons beiden. Hij doet toch geen kwaad, zei Jennie. Neen, maar ik wil niet hebben, dat hij je naloopt. Ik wil met je praten over andere dingen. Ik heb gehoord over een boerderij in Gloucvesterhsrie, een pracht- boerderij„de Leasowes" met een mooi woonhuis erbij. En hoeveel dienstboden zal ik kunnen houden? vroeg Jennie. Twee zeker, misschien wel drie, be halve de man, die voor de paarden zorgt. Ik hoop, dat we groote partijen zullen geven; dat lijkt me zoo prettig. Daar kun je zeker van zijn. Als ik zoo'n knap vrouwtje zal hebben als jij, zal ik het heerlijk vinden om mijn vrienden uit te noodigen. En je moet je mooi kleeden, Jennie. Als jij kostbare kleeren had en ju- weelen, dan zou je net zoo mooi zijn als de Hertogin. Die heeft zeker heel wat prachtgie juweelen, niet? ging hij voort na een korte pauze. Als Jennie scherp had opgelet en een beetje minder goed van vertrouwen geweest was, dan had ze de eigenaardige manier, waarop hij dit vroeg, moeten opmerken. Maar ze dacht alleen aan zichzelf en aan mooie kleeren. Juweelen, zei ze, de Hertogin heeft waarschijnlijk de mooiste juweelen van het land. Wat een schande, dat jij ze niet hebt! Jennie lachte. Je zult diamanten hebben, liefste, daar zal ik voor zorgen. Maar draagt de Hertogin haar juweelen dikwijls? ging hij voort, alweer na een pauze. Ze heeft er zooveel, parels en robijnen en opalen ze draagt nu eens deze dan weer die. En jij moet op al die kostbaarheden passen? vroeg hij.Dan mag je wel al tijd heel voorzichtig zijn. Ja, antwoordde ze, in de kleedka mer van de Hertogin is eeft brandkast, daarin worden ze bewaard. En wie heeft de sleutels? vroeg hij langs den neus weg, terwijl hij een sigaret aanstak. Die liggen in het laatje van de toilet tafel en ik heb de sleutel van die la. De Hertog heeft dikwijls genoegd gezegd, dat dit niet veilig genoeg is, maar de bedien den van het kasteel zijn allemaal heel be trouwbaar. Ik vind, dat de Hertog groot gelijk heeft. Hij zweeg een oogenblik en zei toen: Ik wou, dat ik je vaker zag, Jennie, dit is de gelukkigste dag van mijn levn. Gaat de Hertogin dikwijls uit dineeren of naar partijen? Soms, niet zoo heel dikwijls! Dan komt ze zeker laat terug, niet? Ja, maar ik blijf altijd op haar wach ten. Waar ben je dan? Dat moet vervelend zijn, zoo lang te moeten wachten. Om je de waarheid te zeggen, ik val meestal in slaap over mijn boek in me- vrouw's kamer. En hiermee scheen de belangstelling van Mr. Nesbitt over dit onderwerp uitgeput. HOOFDSTUK XXXV. Juffrouw Grey zag er slecht uit. Meer dan eens was de Hertogin voorbij gereden, dat de gordijnen neer waren. Na enkele da gen ging ze haar bezoeken om te zien hoe het met haar ging. Ik heb u gemist voor het raam, zei ze is u ziek geweest? Ik ben niet heel sterk was het ant woord. Dat is juist het ergste. U behoort tot die menschen, die nooit klagen en ernstig ziek zijn, voordat men er wat van weet. Mijn ziek zijn is van weinig belang voor de buitenwereld. Maar voor mij is het van groot be lang, zei de Hertogin haastig. In den laat- sten tijd ben ik u gaan beschouwen als een vriendin, ik weet niet precies, waarom, maar ik voel me heel sterk tot u aange trokken. Ik denk voortdurend aan u. En ik kan niet verklaren hoe dit komt. Door de goedheid van uw eigen hart, zei juffrouw Grey glimlachend. Dat kan moeilijk de reden zijn, lachte Ehtel. Maar men zegt, dat er menschen zijn, die elkaar sterk aantrekken dat moet dan 't geval zijn met ons. Ik vraag me wel eens af, vroeg ze op haar aardige, bijna kinder lijke manier, of u zich ook zoo tot mij aan getrokken gevoeld? Misschien zelfs te veel, was het ant woord en de mooie oogen vulden zich met tranen. Ik wil u helpen en een goede vrien din voor u zyn. U zei, dat uw ziek-zijn van weinig belang is. Heeft u dan geen vrien den, niemand die van u houdt? Neen, ik ben heelemaal alleen op de wereld, antwoordde ze. Als ik vandaag stierf, zou er niemand zijn, die er van in kennis zou moeten worden gesteld. Het maakt weinig uit, of ik leef of sterf. Maar ik zou u heel erg missen, riep Ethel. Als liefde en zorg u in het leven kun nen houden» dan zult u niet sterven. Kijk eens, die handen van u, ze zijn doorschij nend. U heeft teveel gewerkt dezen zo mer. U moet rust nemen. Mijn werk vermoeit me niet. Wat is het dan? Vertrouw me en ver tel het me. Dit is meer dan ik kan verdragen, dacht Marguerite, maar ze zweeg. Het is altijd jammer zich af te wen den van een vriend, vindt u ook niet? Ja, antwoordde de vrouw, die zich inderdaad had afgewend van iederen vriend en alle hoop op aarde had opgege ven. Waarom wendt u zich dan van mij af? Dat doe ik niet, was het antwoord. Laat mij u dan helpen om sterk en gezond te worden, om uw groot leed te helpen dragen en u gelukkig te maken. Marguerite hief de dunne, bleeke han den op in een beweging van wanhoop. U kunt mij niet helpen, mijn leven is zoo heel anders dan dat van andere menschen, en er is geen hoop voor my. Ik zal het toch probeeren, zei EtheL Waarom zou er voor u geen hoop zijn. De hoop is dood in mij, zei de matte stem. Dan zal ik haar weer tot leven wek-, ken zei Ethel. U heeft stellig te hard ge werkt, de hitte heeft U afgemat. U is ziek en neerslachtig en ik zal dat veranderen. Ik kan de gedachte, niet verdragen, dat u hier wegkwijnt, terwijl de wereld zoo mooi is en het leven zoo heerlijk. Marguerite huiverde alsof ze koorts had. Ziet u wel, u is ziek. U bent te veel alleen, zei de Hertogin. En nu een poosje vervolgde ze: U kunt misschien niet zoo goed over weg met de menschen hier uit uw buurt; maar kunnen we er niet iets anders op vinden? Zoo een eenzaam leven als u leidt, zou iedereen ziek maken. Ik kom morgen weer terug en we zullen zien of we niet iets kunnen bedenken, om u weer beter te maken. W rit vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9