DONDERDAG 14 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN FIETSRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST Twee jongens ernstig gewond. Op de Wilhelminakade te IJmuiden is gistermiddag een ernstig verkeersongeluk geschied. Twee jongens van ongeveer 12 jaar, een zoontje van den heer Verhey en een zoontje van den heer Beek, wonen den te IJmuiden, reden samen op een fiets achter een vrachtauto. Zij wilden ting een groote vischauto kwam aanrij den, dien ze niet hadden gezien. De bestuurder van den auto trachtte door zijn stuur naar rechts te gooien een ongeluk te voorkomen. De jongens botsten tegen de zijkant van den auto en werden tegen den grond geslingerd. Zij werden zoo zwaar gewond, dat voor beider leven wordt gevreest. Het zoontje van den heer V. was er ernstig aan toe. Met een sche delbreuk en beenwonden werden beiden naar het Antoniusziekenhuis overge bracht AUTOBUS OMVERGEREDEN. In botsing met een tram. Toen Woensdagmorgen de chauffeur ▼an een autobus van de onderneming Luxe, welke dienst doet op de route SchiedamRotterdam achter een op, den SchiedamscheWeg te Rotterdam stilstaan- den tramwagen wilde omrijden, kwam hij plotseling tot de ontdekking, dat van den anderen kant in volle vaart een tram na derde. Een botsing was niet meer te voorkomen. De autobus werd gegrepen, omvergereden en ongeveer een dertig me- meegesleurd. Groote angst over het lot van de in de autobus aanwezige passa giers maakten zich van de aanwezigen meester. Het bleek echter nogal mee te vallen. Toen de acht inzittenden uit hun netelige positie waren bevrijd, bleek, dat zij slechts lichte verwondingen had den opgeloopen. Slechts een van hen was erger door glasscherven gewond, doch deze kon, na in het ziekenhuis verbonden te zijn, toch weer naar huis worden ver voerd. De autobus daarentegen was zwaar be schadigd. Begrijpelijkerwijze ondervond het tram verkeer gedurende langen tijd vertra ging. REMMEN NIET VAST GENOEG GEZET Chauffeur tusschen den auto .en hek bekneld. Woensdagmorgen stopte op het Paar- denv eld te Utrecht de bestuurder van een zeswielige vrachtauto, voor den ingang van het terrein der Bloemenveiling. Hij Stapte uit, teneinde het hek te openen. Terwijl hij hiermede bezig was, kwam de vrachtauto in beweging. Door het dreu nen van den motor, welke niet was af gezet, was n.l. de handrem losgeraakt. De zware wagen reed van de helling op den man toe, Deze stond met zijn rug naar den auto en bemerkte het gevaar te laat. Hij werd tusschen de motorkop en het hek gekneld. Met een gebroken been en inwendige kneuzingen is de ongelukkige per auto van den geneeskundigen dienst naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. MAN IN DORSCHMACHINE GEVALLEN. Bij het dorschen van graan op de boer derij van den heer W. Kam te Anna Pau- lowna, gleed gisteren de arbeider J. A., uit en kwam in de machine te vallen, waar door een zijner beenen werd afgesneden. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. VERDRONKEN. Te Vrouwenakker is het vierjarig zoon tje van den heer Lammers verdronken. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Na-ar hofc Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 23) Dat hoop ik niet, lachte de Hertog, als daar kans op is doe ik beter weg te blijven 1 Onder welk voorwendsel kan ilk naar haar toegaan, Et-hel? Laten we samen gaan, dan zal ik je vragen binnen te komen om haar bloemen te bekijken. Ze heeft me verteld, dat ze betere dagen gekend heeft. Er zijn zooveel soorten van betere dagen, zei de Hertog droog. Ik wi] graag iets meer van haar weten, nu jij er zoo dikwijls heengaat. Ethel voelde zich op een wonderlijke wijze aangetrokken tot juffrouw Grey en de auto stopte heel dikwijls voor de deur van haar huisje De buren vonden het niet zoo vreemd, juffrouw Grey werkte voor de Hertogin, dat was een heel natuurlijke verklaring. Eens op een morgen zei Ethel plotseling tegen haar: Het klinkt u misschien heel vreemd, maar uw gezicht lijkt me zoo be kend. De allereerste keer zelfs, toen u door het hek van het park naar me keek, had ik dit gevoel al, maar of ik uw gezicht in wer kelijkheid heb gezien, of in een droom of op een schilderij, dat weet ik niet, u iiVkt op de „Mater Dolorosa", op dat mooie schilderij in het Louvre. Heeft u veel verdriet gehad in uw leven? DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door tram gegre pen. Jongen zwaar ge wond. Gistermiddag werd een vrachtauto, be laden met drie ton bloembollen, op een onbewaakten overweg van den Rijksweg AlkmaarHelder tusschen Schoorl en Koedijk door de tractortram, die om 5.30 uit Schoorl was vertrokken, van achte ren gegrepen met het gevolg, dat het 16- jarig zoontje van den eigenaar-bestuur der den heer J. Koster uit Beverwijk op de rails werd geslingerd en met een her senschudding in het ziekenhuis te Alk maar moest worden opgenomen. De vrachtauto reed van den Helder in de richting Alkmaar. Hoewel het uitzicht ter plaatse niet be lemmerd wordt, is het toch moeilijk de tram te ontdekken, aangezien de tram ongeveer in gelijke richting den weg kruist. De wagen werd van achteren op ongeveer 25 c.M. van het einde door de tram gegrepen en bekwam slechts ge ringe schade. Een naast den jongen zittenden knecht kwam er, evenals de bestuurder, zonder letsel af. ZELDZAME VANGST TE AALSMEER. Edelkarper van 24 pond In den Westeinderplas aan de lijn. Een edelkarper van vier en twintig pond, gevangen aan een klein haakje met een halven gekookten aardappel als aas, en aan een min dun lijntje.... het verhaal zou men nauwelijks gelooven, als niet het le vende bewijs in een zinken teil van „De .Uil", te Aalsmeer rondzwom, aldus meldt de „Tel." Het spreekt vanzelf, dat deze uitzonder lijke buit de aandacht heeft gehad van de honderden hengelaars, die de vischrijke omgeving van Aalsmeer plegen te bevis- schen. En met hen trokken honderden an dere belangstellenden, onder wie vele twij felaars en zelfs ongeloovigen, naar de meergemelde teil om het monster met eigen oogen te aanschouwen. Dat was waarlijk een bezoek waard. Vier en twin tig pond zwaar, geen lood minder, en een vollen meter lang- (het is nauwelijks met één paar hengelaarshanden te beschrij ven), terwijl ieder, die daartoe lust ge voelde, het zijn gebalde vuist in den bek kon steken, want die was er groot genoeg voor. Welk een strijd moet daar geleverd zijn op den Westeinderplas, voor deze zeld zame gast veilig en wel binnen was! Zijn fortuinlijke vanger, de heer G. Maarse, zelf een geboren Aalsmeerder, vertelde er van. In eeuvöudige bewoordingen en zon der ophef, doch met rechtmatigen trots, gelijk een bekwaam hengelaar past. Hij ving dezen reuzenkarper, dit droomdier van alle karperaars, aan een „reep", een lange hoofdlijn, aan het einde waarvan een lijntje met een klein haakje vast zat. Maar op het haakje zat een flink brok aardappel, daar de heer Maarse tot die ca tegorie hengelaars behoort, welke beweert, dat men met het grootste aas de grootste visschen vangt. Hij en de zijnen hebben ditmaal gelijk gekregen. „Plotseling", aldus de bevoorrechte hen gelaar, „zag ik „leven". En even daarna kwam er zooveel beweging in het riet waartegen ik aan lag, dat het wel leek of daar een otter of een hond of een ander groot dier bezig was. Iets geweldigs. Ik trok voorzichtig de lijn strak en voel de iets geweldigs. Toen begreep ik, dat ik een groote visch (ik dacht eerst aan een meerval) vast had, maar dat hij zóó zou zijn.Neen. Dat zagen wij eerst drie kwartier later. Ik had n.l. twee collega- hengelaars te hulp geroepen. Ik schaam mij er niet voor. Men moet elkaar bij staan in zulke gevallen een eerlijk alléén had ik hem niet binnenboord gekre gen. De karper schoof n.l. weg onder het riet, en het lijntje was maar dun. Dus u begrijpt, hoeveel angst wij hebben uitge staan, dat hij er tusschen uit zou gaan. Een heel groot verdriet, antwoordde ze eenvoudig. Dat vermoedde ik, zei de Hertogin. Misschien later, als u me beter kent en me leert vertrouwen, wilt u me er meer van verbellen? Een andere keer spraken ze samen over een spoorwegongeluk, dat dicht bij Clave- ring had plaats gehad. Ik heb er over hooren spreken, zei Ethel, maar ik kan er nooit toe komen om over een spoorwegongeluk te lezen. Waarom niet vroeg de ander met lip pen, die bleek werden van ontroering. Omdat mijn moeder gedood werd bij een spoorwegongeluk, zei de Hertogin, terwijl haar oogen zich met tranen vulden. Moeder was op weg naar Londen; vader vertelde me, dat ze naar Londen ging om boodschappen te doen en toen werd ze ge dood bij dat ontzettende ongeluk in East- ham Tunnel. Ze begreep niet waarom een glans van geluk kwam op het mooie, bleeke gelaat van haar gastvrouw. Juffrouw Grey be greep tot haar vreugde, dat men haar had gespaard; dat men er nooit over gesproken had, waarom zij weggegaan was. In de oogen van haar kind was ze onschuldig; haar offer was niet tevergecfsch geweest. Ik was toen nog heel jong, ging Ethel voort, nog geen jaar, zoodat ik me niets herinner van mijn moeder. Ik zou al wat ik bezit willen geven om haar gezicht te zien, al was het maar in een droom. Juffrouw Grey antwoordde niet. Ik heb moeder heel erg gemist, ging Ethel voort mijn heele leven lang door heb ik haar gemist. Maar u hebt de -herinnering aan haar lief, was het met moeite gegeven antwoord. Ja, met mijn heele hart. Enfin, wij hebben hem moe gemaakt met z'n drieën, en het lijntje heeft gehouden.. Hoe komt zulk een groote visch in den Westeinderplas? Daar wordt wel steeds karper gevangen, maar het zijn enkel „wilde" exemplaren, die nimmer de zwaar te bereiken van een edelkarper. Een aan nemelijke reden is volgens eenige oude be woners de volgende: Twintig jaar geleden vertrouwde de vischhandelaar Spaarga ren een zending edelkarpertjes aan het water van een afgeschut gedeelte van den plas toe. Hij zag ze nimmer terug. Edel karper scheen daar niet te aarden, of wel' de snoeken waren hem te vlug af geweest. Hoe dan ook, deze uitzetting had geen tast baar en weegbaar resultaat meende men. Het gaas van de afschutting schijnt echter niet overal dicht geweest te zijn, want later bleek, dat ook andere pootvisch ont snapte. De mogelijkheid is dus, dat ook de edelkarpertjes in 't wijde water hebben op gezocht, en dat een van hen zich zoo heeft weten te ontwikkelen, en zoolang aan de verleiding van gekookten aardappel, dauwpier en andere heerlijkheden heeft weerstand geboden, dat hij deze „reuzen- karper" is geworden. Natuurlijk was Aalsmeer alras te klein voor deze bezienswaardigheid, ook al is 't centrum „De Uil" aan den Aalsmeerder dijk in de verste verten van hengelland bekend. Daarom is de oude karper, die het mag vermeld worden schubben ter grootte van een rijksdaalder bezit, per auto en in een kuip naar de residentie ge reisd, om zich ook daar in nog wijder kring te laten bewonderen. Het is eehter nog niet zeker, waar hij zijn allerlaatste dagen zal slijten. Beweerd wordt, dat het in een aquarium zal zijn van een beken den dierentuin. Dat zou inderdaad een goed slot zijn van dit hengelaarsavontuur. Dat de karperaars niet onfortuinlijk zijn in deze dagen, bewees ook nog een andere hengelaar, de heer Hofstede, Kinkerstraat 313 te Amsterdam. Hij ving n.l. aan den hengel in de wateren van Andijk, een z.g. lederkarper, die niet minder dan 14 pond woog en dus in zijn soort een even groote curiositeit is, als de zeldzame visch van Aalsmeer. DOOS MET MISGEWADEN VERMIST. Voor de pontificale Requiem-Mis, welke Zaterdag door Z.H.Exc. Mgr. J. D. J. Aen- genent te Zaandam werd opgedragen voor wijlen pastoor Zwart, stond pastoor Win kelman van „de Duif" te Amsterdam, een kostbaar stel misgewaden af zwart ka zuifel, stools, koorkap en verdere toebe- hooren welke Vrijdagavond aan de pas torie te Zaandaam werden bezorgd. Maandag zijn deze misgewaden, verpakt in een doos, weer per bode naar Amster dam geëxpedieerd, maar niet aan de pas torie van „De Duif' afgeleverd. Op nog onverklaarbare wijze moet de doos onderweg van Zaandam naar Amster dam verloren zijn geraakt. DEN HAAG: Groote Marktstraat/hoek Spui Na dien dag spraken zij samen heel dik wijls over de jonge moeder, die zoo vroeg was heengegaan. Juffrouw Grey zei nooit heel veel, maar er ging een begrijpende sympathie van haar uit, die Ethel drong er over te spreken. Ze vertelde haar, hoe haar vaders leven door den dood van zijn jonge vrouw voor a tijd versomberd wa8. Juffrouw Grey keek verbaasd op: Uw vaders leven? De Hertogin knikte. Ik praat met u alsof het vanzelf spreekt, dat u weet wie mijn vader is, zei ze. Het is Lord Stair van Oakclifft. De oogen van juffrouw Grey vulden zich met tranen. U schreit om mijn verdriet! riep de Hertogin uit. Ik meet niet meer nxH u pra ten over deze treurige dingen; het is zelf zuchtig van me. Een week later ongeveer, vergezelde de Hertog zijn vrouw bij een van haar bezoe ken. Hij was nieuwsgierig om de vrouw te leeren kennen, die Ethel's belangstelling zoozeer ha-d gewekt. Op den terugweg naar huis, voelde hij zich gedrongen te zeggen: Je hebt ge lijk, Ethel, ze lijkt meer op een heilige, dan Op een avonturierstor. Ze is inderdaad als een verbannen Koningin. Dus je hebt zeker geen bezwaar, dat ik haar bezoek? vroeg Ethel verlangend. Niet in het minst, maak haar maar zoo gelukkig als je kunt. De Hertog was verbaasd. Ondanks de geest-driftige verhalen van zijn vrouw, ha<l hij zooiete niet verwacht Hij was verwon derd, over de schoonheid, do gratie en de volm-aalkte manieren van de vrouw. Van toen af aan behoefde de kantwerkster zich niet meer tevreden te stellen met een vluch- UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 15 September. Huizen, 206 M. Alg. Programma verzorgd door de N.C.'R'.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. B. v. Hal- sema. 11.00 Ensemble v. d. Horst, 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vervolg ensemble v. d. Horst. I.152.00 Zang door Tr. v. d. Steege, sopraan. Aan den Vleugel: 0. v. d. Veen. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Het Hendriiks-Trio. 4.50 Voor amateur-fotografen. 5.00 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuurtje A. M. de Jong. 8.00 Stafmuziok 5de Reg. Inf. o.l.v. J. R. v. d. Glas. 9.009.30 Dr. F. J. Reitsma: Van scho lier tot student, ca, 10 00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, en AVRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10 00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Hetty Beck. 10.30 Trio Favoriet. II.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Trio Favoriet. 12.00 Gramofoonplaten. 12 30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Gra mofoonplaten. 2.30 Voordracht door Léon van der Hulst 3.00 Gramofoonplaten. 4.15 Concert door R. Bennink, xylophoon en J. Jong, orgel. 4.50 Kinderuurtje 5.30 VAR A-orkest o.l v. H. de Groot. 6.40 Causerie door H. J. J. Maris. 7.00 VAR A-orkest o.l.v. H. do Groot, m. m.v. Elize de Haas, sopraan 8.30 Causerie Dr. W. Banning. 8.30 Residentie-orkest o.l.v. Carl Schu- richt (uit het Kurhaus te Softevoningen). In de pauze om 9.00 Causerie door Ds. H. J. Kastein. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10,15 Declamatie J Sternheim 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelspel C. Steyn. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert O. II. Peasgood. I.06 Paramount-ABtoria-orkest o.l.v. An ton. 2.05 Western Studio-orkest o.l.v. Thomas. 2 35 Gramofoonplaten. 3.20 Sehotseh Studio-orkest o.l.v. Daines m.m.v. J. Gibson, sopraan. 4.35 E. Colombo's orkest. 6.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 Radio-Militair-orkest o.l.v. Oh. Leg- gett m.m.v, G. Ferrari, tenor. 8 20 G. Parkington's Kwintet. 9.00 „Follies of the Air'", revue van Ege k Baynes. M.m.v. solisten en orkest o.l.v. S. Baynes. 10.20 BRC-orkest o.l.v. E. Olark m.m.v. N. Gruhn, sopraan. II.15 Voordracht. 11.20—12.20 Harry tR'uy en zijn band. „R a d i o - P a r i s", 1744 m. 8.05, 12.50—2.20 en 7.40- 8.45 Gramofoon platen. 9.20 Radiotooneèl. 12.20 -2.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.20—5.20 Orkeatconoert uit Odensee. 8.20 Zang en piano. tig, kort bezoek. Maar er waren oogenblik- ken, waarop ze zich angBtig afvroeg: Is hot wel good zoo? Zal ik me kunnen blijven verbergen? HOOFDSTUK XXXIV. De kermis in Clavering heeft in Augus tus plaats Het iB altijd een belangrijke ge beurtenis voor de kleine stad. Er wordt dan gedanst op de stadsweide, een overblijfsel uit vroegere tijden, waar eens do Meiboom had gestaan. In Blechts weinige steden in Engeland is de stads weide gespaard gebleven on C'avering was er met recht trotsch op. De jongelui dan sen daar met de kermis, do weide is do plaats van samenkomst voor geliefden en het dansen met iemand op deze weide is weinig minder, dan de aankondiging van een verloving in de oogen van de bevol king. Het was van oudsher gewoonte, dat de meeste bedienden van het kasteel kermis vierden; hot was de groote vacantiodag van het }Aar, waarnaar hunkerend werd uitgezien en nog langen tijd over werd na- gepraat. En niemand was zoo vol van de komende kermis a's Jennie Dane, die nog nooit een kermis had meegemaakt. Juf frouw Hilton, de huishoudster, zei haar, dat het niet de gewoonte was voor de hoogere bedienden om te gaan, maar Jen nie lachte om alle waardigheid in het voor uitzicht van de danspartij. Bovendien was er nog het genot van twee minnaars te hebben en die twee wa ren de knapste jongens uit de buurt! Alle jonge meisjes bewonderden Michael Hands, en Jennie wa« er zeker van, dat de vreemdeling, Charles Nesbitt, niet minder het voorwerp van aller bewondering zou Kalundborg, 1153 M. 8.45 Cembulorecital F. Jensen. 905 Radiotooneel. 10.20 Gramofoonplaten. 11.06—12.50 Diansmuziek uit rC6t» „Wd- vex". L a n g n b r g, 473 M. 6 25 en 7.23 Gramofoonplaten. 12 20 Concert door „Die fröhlichen FiinP I.50 Concert o.l.v. Kvsoldt. 5.20 Concert o.l.v. Kenip. 5 50 Vocaal concert. 7.20 „Werkmeister Ohle"', van D. Arcn- hövel (Rijksfcyiding uit Berlijn). 8 25 Dansmuziek. 10.5011.50 Chineesch hoorspel. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonplaten. 9.38 Concert m.m.v, orkest, mandoline- kwartet en solisten. 10.05 Radiotooneel. 10,35 Vervolg concert. II.20 Berichten.- Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.?. Leemans. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Rymphonieconcorl o.l.v. Kunips. 6.35 Zangvoordrncht. 7.05 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 10.30 Gramofoonplaten. 10.45 Harmonika-recital. II.0011,20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1635 M. 8.20 Uurtje der S.A. 0.20 Concert uit Langenberg m.m.v. groot- en klein-Wcragorkest. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 12.20 De Bremcr Stadlmusiikanten o.l.v. Reinhoid Krug. Radio Luxemburg 1101 M. 12.50 Middagconcert. 7.50 Nederlandscho avopd. Rymphonie no. 3 (Heroica) Ludwig v. Boothoven. 8.50 Concert. Faust Ballet. 9.20 Zangrecital door Mevr. Grosfils-D® Cuyper. La Vivandirè; Carmen. 9.35 Nederland, Luxomburg en het Huis Vftn Oranje, 9.15 Keepings historische revue. Prijs vraag voor Nederlandscho luisteraars. 9.55 Voortzetting vocaal concert. Manon; Lakré; Rome Julia. 10.05 Wereldnieuws. 10.10 Concert. 10.45 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.00- 12.00 langenberg. 12,20—10.50 Daventry. 19.50—Afloop Luxemburg. (Wijzigingen voorbehouden). NEDERLAND EN LUXEMBURG. Tusschen Nederland en Luxemburg be staan nog andere banden dan die van het verdrag van Ouchy. Het is niet zoo hcol lang geleden dab éun vorstenhuis in beide landen rogeerde. En deto historigcho naam- hoorigheid bleef tot op don huidigon dag merkbaar. In het Nederlandneho programma, dat Radio Luxemburg Vrijdagavond, 16 Hept. uitzendt, op een golflengte van 1101 inetor, behandelt Mevr. Roell de banden die er tusschen Nederland en Luxomburg bestaan en bestonden. Het omroeporkest speelt o balletmuziek uit Faust; mevrouw Grod- fils-De Cuyper zingt aria's uit Carmen, Manon en Lakmó, Om 9.45 Amst. tijd zendt Luxemburg Kee«ings historische revue, waaraan een prijsvraag voor Nedorlandsche luisteraars verbondon is. De avond besluit met dans muziek. m zijn. En toch hadden boidon slechts oogen voor haar I Zo had al twee kermisgeschen ken gehad: een prachtig blauw lint van Miohael en oen broche van echt goud met een oohtc parel van Charles, een geschenk waarbij dat van Michael ten eone male in het niet verzonk En alle twee hadden haar ten dans gevraagd. Ze moeston hun bourt maar afwachten, zei Jennie mot een coquette hoofdbewe ging, en als ze ruzie gaan maken, dans ik met geen van beiden. Ze droeg het blauwe lint en de broche, tOen ze ging. Micliaol zou haar wachten op do weide en Charles ontmoetto haar op den straat weg, maar dergelijke dingen brachten Jen nie allerminst in de war. Ze had zo beiden goed op appbl. Dank je, Jennie, dat je mijn lint draagt, zei Michael. Je hebt er mij een groot pleizier mee gedaan. Je bent nogal gemakkelijk gelukkig te maken, was het brutale antwoord. Ik gevoel rnij buitengewoon vereerd, dat je mijn geschenk hebt.aanvaard, zei do chique Londonsche minnaar. Het is een heel aardige broche, ant woordde Jennie genadig. Ze deed alsof zo niet merkte, dat de mannen elkaar boos aankeken. Ze was van plan dezen dag nu eens volop te genieten. Ze hadden haar beide ten huwelijk gevraagd, zo had één van hen genccoptoerd, omdat hij meer heer was, maar toch was ze niet van plan Mi chael hoelemaai op te geven Nu «ij ze bei den bij z.ieh had. voolde Jennie zich oen beetje teleurgesteld in Charles Nesbitt. lWordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9