UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 14 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE AARDAPPELSTEUN REGELING 1933 Haar uitvoering in Noord- en Zuid-Holland Uit de talrijke verzoeken om inlichtin gen bij de Gewestelijke Aardappel Organi saties voor N.-Holland en voor Zuid-Hol land, beide gevestigd te 's-Gravenhage, Anna Paulownastraat 20, blijkt, dat zeer velen, zoowel in de stad als op het land van Noord- en Zuid-Holland nog niet goed weten op welke wijze deze steunregeling werkt, waar men zijn moet om vervoerbe- wijzen te halen, welke bevoegdheden de politie heeft enz. enz. Deze onwetendheid is zeer begrijpelijk, doch zij bemoeilijkt de uitvoering. Het doel der aardappelsteunregeling 1933 is den aardappel verbouwer voor de aardappels, welke in Nederland geconsu meerd worden, een loonenden prijs te ge ven. De Nederlandsche consument ver bruikt echter lang niet alle aanwezige con sumptieaardappelen. Het overschot is, o.m. door invoerbelemmeringen van andere lan den, zeer groot. Daarom is de voorraad con- sumtie-aardappelen kunstmatig verkleind, door alleen tot deze categorie te verkla ren de maten van 3560 m.M. en een lengte van maximaal 8 c.M. Alleen deze maten worden beschouwd als consumptie aardappelen. Alleen deze maten mogen in consumptie worden gebracht. Een ieder, die zich hieraan niet houdt is in overtreding. Het is goed hier den handel en de veilingsbesturen op te wijzen. Het Crisisaardappelbesluit van 1 Septem ber j.l. (Stsbl. 466) bepaalt namelijk in artikel 2, dat het vervoeren van aardappelen slechts is toegestaan krachtens schriftelijke vergunning, af te geven door een crisisorganisatie. Als zoo danig is door den Minister aangewezen (2 September jj.) de Nederlandsche Aardap pel Centrale. In deze Ministerieele beschik king zijn o.m. ook genoemde maten opge nomen en een heffing van f 1.per 100 K.G. Zonder schriftelijke vergunning van de Nederlandsche Aardappel Centrale is dus het vervoer in Nederland verboden en vol gens artikel 31 van de Landbouw Crisis- wet 1933 (Sts.bl. 261) krachtens welke het Crisis Aardappelbesluit is genomen, zijn met het opsporen van de overtredingen o.m. belast de ambtenaren van R ij k s- en Gemeentepolitie en zij, die daartoe door onzen Minister zijn aangewezen (b.v. controleurs). Het spreekt vanzelf, dat de verleiding om zonder vergunning te vervoeren groot is. De vergunning wordt eerst afgegeven, indien minstens de minimumprijs betaald is en bovendien een heffing van f 1.per 100 K.G., nog verhoogd met een zeker be drag, dat wisselt met de plaats van be stemming. Men kan door frauduleus vervoer min stens deze f 1.per 100 K.G. ontloopen, terv/ijl de teler zelf bovendien nog ont loopt de inhouding van yK van den mini mumprijs. De vastgestelde minimumprijs wordt n.l. voorloopig slechts voor */k uit betaald. Het andere M dient naast de hef fing, om eventueel onverkochte consump tie-aardappelen voor der minimumprij zen op te koopen. Voor Noord-Holland en Zuid-Holland is de kans op frauduleus ver voer groot. Vooral omdat de groote con sumptiecentra in deze provincies liggen en niet alleen op de andere provincies, doch vooral op de naaste omgeving hun aan trekkingskracht uitoefenen. Daarom zal meer dan elders in Noord- Holland en Zuid-Holland de regeling pas goed kunnen loopen, indien gemeente- en rijkspolitie krachtdadig medehelpen, ieder vervoer, dat niet door een bewijs der Ne derlandsche Aardappel Centrale gedekt is, onmogelijk te maken. Zoo spoedig mogelijk zullen overal ver tegenwoordigers en controleurs der. Ge westelijke Aardappel Organisaties worden aangesteld. In de kleine plaatsen wordt gaarne een beroep gedaan op de gemeente secretarie, op veilingsbesturen, boerenleen banken of op andere gevestigde adressen, terwijl in de grootere steden contact met den georganiseerden aardappelhandel op prijs wordt gesteld. Deze plaatselijke ver tegenwoordigers zullen in staat zijn, na dere voorlichting aan telers, handelaren en anderen te verstrekken, betalingen in ont vangst te nemen en vervoerbewijzen af te geven of in te nemen. Voor export en voor vervoer van goed gekeurd pootgoed kunnen gratis vervoer bewijzen, dus zonder iets te heffen, wor den afgegeven, indien een en ander op be hoorlijke wijze wordt bewezen. Reeds zijn in Noord-Holland en Zuid- Holland vele plaatselijke kantoorhouders benoemd, terwijl de benoeming van ande ren in voorbereiding is. Inzonderheid in Noord-Holland treden veilingen veelal als zoodanig op. Aan de veilingen, waar aard appelen worden verkocht, wordt gelegen heid gegeven, met de Gewestelijke Organi satie een contract af te sluiten, opdat het veilen voortgang kan hebben. De plaatse lijke autoriteiten, inzonderheid de politie, wier medewerking over het geheel niets te wenschen overlaat, worden verzocht zich bij moeilijkheden zooveel dit mogelijk is, met kantoorhouders, controleurs of dis trictskantoren te verstaan. De Geweste Or ganisaties te Den Haag zijn voorloopig te bereiken op ue telefoonnummers 391179 en 337233. Ir. T. P. HUISMAN, Directeur. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR De Raad dezer gemeente hield Woens dag' een openbare vergadering. Bij het binnentreden der Raadzaal, ont- waardde men op den tafel, voor de plaats van den heer Ruys een schitterend bloem stuk, dat zooals later bleek een attentie bleek te zijn aan genoemden heer, omdat hij heden zijn 60sten verjaardag herdacht. Voor de opening der zitting heeft de heer Ruys daarvoor den leden dank ge bracht. De vergadering zelf begon een half uur later, wijl de burgemeester, aangezien zijn vader stervende was, niet eerder aan wezig kon zijn. De heer von Weiier zeide, als oudste raadslid, dat de leden met leedwezen had den vernomen, welk huiselijk leed den burgemeester boven het hoofd hing. Hij wenschte hem kracht, om dit leed moedig te dragen. De voorzitter dankte den heer van Wei- Ier voor de gesproken woorden en roept de clementie van den Raad in voor de te behandelen punten. Allereerst wil hij de aandacht vestigen op het bericht in de bladen dat de annexa tie geen voortgang zal hebben. Hij twijfelt er niet aan, of dit zal in de gemeente be vrediging vinden. Niet in het minst bij de 400 ingezetenen welke tegen hun wil bij een andere gemeente zouden worden inge lijfd. Hij stelt voor allereerst aan de orde te stellen het verleenen van ontslag aan den secretaris en dan tot benoeming van een opvolger. De heer Eggink gaat heen. Op voorstel van B. en W. wordt daarop aan den heer J. Eggink op de meest eer volle wijze ontslag verleend als secreta ris der gemeente onder dank voor de bui tengewone, vele langdur giediensten aan de gemeente bewezen. Op een vraag van den voorzitter, of men hierover het woord verlangt zegt de heer Boichel dat hij meent, dat ieder lid wel iets zal willen zeggen. Hij gelooft echter, dat het beter is dit te doen in de laatste zitting welke de heer Eggink mede maakt. Aldus wordt besloten. Dan is aan de orde het voorstel tot be noeming van een secretaris. De heer von Weiier (Liberaal) doet het voorstel om in het stadum waarin deze kwestie thans verkeert, dit punt van de agenda af te voeren. Hij meent dat in het voorstel niet alle wenschen naar voren zijn gebracht. Hij acht het gewenscht dat een event, benoeming aller bevrediging zal hebben. Dit voorstel wordt ondersteund cloor de heer en Idenburg, Wildt Meijboom en Schalekamp. De voorz. acht de motiveering van het voorstel-von Weiier niet duidelijk. Alles is gedaan, zooals het behoort om de leden te overtuigen. Uitstel heeft daarom geen zin. 'Hij is voorts van meening, dat uitstel geen wijziging zal brengen in de diverse stand punten. Hij vreest langere onzekerheid en nog oneenigheid. De heer Verloop ziet in aan neming van het voorstel tot uitstel een voordeel, omdat de leden alsnog inlichtin gen kunnen inwinnen. Het voorstel von Weiier in stemming gebracht wordt aan genomen met 10 tegen 5 stemmen. Voor stemden de liberalen, Christelijken en S. D. A. P.-fracties. Tegen de Katholieken. Daar na geeft de voorzitter de leiding der verga dering over aan wethouder Boichel, die zegt dat het hem leed doet onder deze om standigheden de leiding te moeten overne men, en 'sRaads welwillendheid inroept. De heer Boender vertrouwt in de geest der leden te spreken, als hij den heer Boi chel, die na het hem overkomen ongeval voor het eerst weer present is, gel uk- wenscht met zijn herstel. (Applaus). De* heer Boichel dankt voor de vriende lijke woorden. Ee aantal ingekomen stukken, worden zonder discussies voor kennisgeving aange nomen. Van de geldleening aangegaan voor de overname van de N.V. Electriciteits Maat schappij Wassenaar worden uitgeloot zes obligaties van ƒ500.genummerd 265, 283, 226, 29 en 169. Aangeboden worden de rekeningen der gemeente en van de bedrijven voor 1932. In de commissie voor onderzoek worden benoemd de heeren von Weiier, van Leijen- horst en Verloop. Daarna is aan de orde benoeming van een bestuurslid van Maatschappelijk Hulp betoon in de vacature-Idenburg. Door het bestuur van M. H. worden ter benoeming in de vacature voorgedragen 1. de heer M. Schalekamp; 2. de heer M. Boender. De heer Schalekamp zegt, een eventuee- le beuoeming niet te kunnen aanvaarden en beveelt de heer van der Stoel aan. De heer van Leijenhorst nepleit de op neming van een arbeider-afgevaardigde en beveelt den heer Boender aan. Dit voorstel vindt veel steun. De heer Boender wordt met 14 stemmen benoemd, en neemt deze benoeming aan. In de Commissie voor Openbare werken worden herkozen de heer von Weilêr, Scha lekamp en van der Kroft. In de bedrij vencommissie de heeren Kim man, Verloop, Ruys en Wildt Meijboom, en die voor onderzoek der geloofsbrieven de heeren Fuys, vein der Kroft en Iden burg. Daarna is aan de orde het voorstel tot onderhandsche aanbesteding van de leve ring van betonbuizen en hulpstukken ten behoeve van de prsleiding voor de riolee- ring van het dorp naar de Stoeplaan aan de N.V. Betondak te Arkel voor ƒ346.270.— Door den heer Rooyakkers wordt be pleit dat het leggen der buizen zal geschie- dn door Wassenaarsche krachten. De heer van der Stoel vraagt waarom geen openbare aanbesteding plaats heeft. De voorz. zegt, dat men verzekerd moet zijn van goed werk. 18 firma's zijn uitgenoodigd. Nadat nog langdurig gediscussieerd is over het tewerkstellen van Wassenaarsche krachten en de heer van Leeuwen, wethouders, heeft gevraagd eventueel klachten bij hen in te dienen, wordt het voorstel goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt goedge vonden een schoollokaal af te staan voor te houden tuinbouwcursussen. Een verzoek van mej. Tonnon om het gymnastieklokaal aan de school Bloem- camplaan te mogen gebruiken voor parti culier onderwijs, gaat om praeadvies. Hierna komt aan de orde en voorstel tot instelling van een commissie welke tot taak heeft het geven van advies inzake beroeps keuze. De commissie zal bestaan uit 10 leden. Gevraagd wordt een crediet van 200. De heer Wildt Meijboom ontwikkelt en kele bezwaren teegn het voorstel, evenals de heeren Van der Stoel en Idenburg. Wethouder van Leeuwen verdedigt het voorstel. Hij wijst er op, dat voorlichting inzake beroepskeuze sociaal werk is. Een grief is gemaakt dat men geen inlichtingen heeft ingewonnen. Hij kan daarop antwoor den, dat B. en W. van de vereeniging van Ned. Gemeenten alle mogelijke inlichtingen hebbn ontvangen. Dat er elders geen resul taten zijn bereikt, lag geheel aan de orga nisatie. De grondgedachte van het voorstel is, vat te krijgen op de ouders. Dit wil men bereiken via een commissie van vertrou- wensmenschen, die sociaal voelen. Een verzoek van F. Greup om vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet wordt afge wezen. Besloten wordt tot verkoop van bouw terrein aan de van Zuylen van Nijevelt- straat aan een drietal gegadigden tegen den prijs van 7.30 en 9.03 per M.2 Badhuis. Besloten wordt om een eenvoudig bad huis in te richten aan het Havenplein. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting 1933. Na behandeling van eenige reclames schoolgeld wordt de vergadering gesloten. grooting van het Burgerlijk Armbestuur en het Tehuis voor ouden van Dagen dienst 1934. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een totaal ontvang sten en uitgaven op 1108.33 en die van het Tehuis voor ouden van Dagen op 7672.86 X. Tenslotte wordt de verordening, bepa lende de uren, waarop het bureau van den Burgerlijken Stand dagelijks voor het pu bliek geopend zal zijn, na toelichting door den voorzitter zoodanig gewijzigd, dat het bureau dagelijks geopend zal zijn van des voormiddags 912 uur. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad dezer gemeente-kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen. Te genwoordig zijn alle leden behalve de heer de Jong, die bericht van verhindering heeft gezonden. Voorzitter is de Burgemeester. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Hierna herdenkt .de voorzitter in eenige welgekozen bewoordingen de ontroerende huldiging van H. M. de Koningin op 9 September j.l. in het Stadion te Amsterdam ter gelegenheid van haar 35-jarig regee- rings jubileum. Het verheugt spreker, dat de Raad de zer gemeente zonder uitzondering, groote sympathie koestert voor het Huis van Oran je en spreker stelt daarom dan ook voor namens den Raad een telegram van geluk- wenschen aan Hare Majesteit te zenden, welk voorstel door de leden met applaus wordt begroet. Bij punt 2 der agenda „Onttrekking aan den openbaren dienst van het oude Raad huis", wenscht de voorzitter tevens in be spreking te brengen den onderhand- schen verkoop van de veld wachters wo ning. Het veldwachters-hols. r Na de laatst gehouden vergadering van den Raad heeft de gemeente-veldwachter zich tot B. en W. gewend met de mede- deeling dat hij alsnog bereid was om de woning voor den heirf aangeboden prijs van 2500.te koopen. Burgemeester en Wethouders hebben ge meend dit aanbod thans te moeten aan vaarden, mede met het oog op de wen- schelijkheid, dat de veldwachter in de kom van de gemeente blijft wonen. De heer van der Sterre beaamt volkomen het gesprokene door den heer Kok. Hierna worden vorenbedoelde besluiten vastgesteld. De heer van der Lee wil ge acht worden te hebben tegengestemd tegen den onderhandschen verkoop van de veld wachterswoning. Punt 4. Crediet inrichting arrestanten- lokaal. De voorzitter zegt, dat het nog niet zeker is, dat direct tot inrichting van het lokaal kan worden overgegaan, daar het nog niet bekend is wie het bovenhuis zal bewonen. Burgemeester en Wethouders vragen dus voorloopig een crediet van 150, hetwelk z. h. st. wordt toegestaan. Eenige besprekingen volgen thans over de verhuring van het bovengedeelte van het nieuwe Raadhuis. Er zal een adverten tie worden geplaatst, waarin gegadigden worden gevraagd. Algemeen is men van oordeel, dat aan een gemeente-ambtenaar de voorkeur moet worden gegeven doch het is de vraag of dit mogelijk is. Punt 5. Vaststelling verordening tot aan wijzing van een stemlokaal. De voorzitter zegt, dat het in verband met de betrekking van het nieuwe Raadhuis wenschelijk is om een lokaal in de openbare school als stem lokaal aan te wijzen. B. en W. stellen voor hiervoor aan te wijzen het aan de Zuid- West-zijde geleegn lokaal. De heer van der Lee vraagt of er in de nieuwe raadzaal daarvoor geen ruimte ge noeg is, waarop de voorzitter antwoordt, dat de zaal zich .minder daarvoor leent; er is geen voldoende licht en bovendien zal deze te klein blijken. Aldus vastgesteld. Hierna vindt na toelichting door den voorzitter goedkeuring plaats van de be KATWIJK. Formulieren voor a ardappeie overvoer. Handelaars en vervoerders ven aardappe len zullen voortaan zioh niet meer naar Leiden behoeven te begeven om in het be- -»it te worden gesteld van een ver voer ver gunning. Deze formulieren zijn voortaan togen de vereischte betaling ook verkrijg baar bij de heer A. v. d. Oever, alhier. Men leze hiervoor een advertentie in dit blad. Vertrokken: D. Parlevliet en ge- xin, naar Polen; J. A. Dalebout Putsohe, naar Rotterdam; P. Heemskerk, naar Rijnsburg; Th. Droogh, naar Duitsobland Essen-Ruhr; G. Hertog, naar Schiedam; J. IMchardson, naar Leiden; J. M. Goete- miller, naar Oudenbosch; J. Bcrnhart, naar Amsterdam; G. Keukens, naar Gergiaa (België). Ingekomen: A. Oonema, Zruidstraat 51; J. Koers en gezin, Duinweg 60; F. Meij er, Meiskade 85; O. Ouwehand, Melskad© 85; T. Zwanenburg, Waaigat 9b; G. Stou ten, Waaigat 9b; J. van Rossom, Duin oord 19; W. Bernard, Varkevissoherstraat 60; M. Bruno, Overrijn 2; A. Verhees, Bad- straat 3. KATWIJK AAN DEN RIJN. Registratie tuinbouwbedrijven. In ver band met de steun voor sommige tuinbouw producten over 1933 en de noodzakelijkheid om een juist beeld te krijgen van den om vang van den tuinbouw en de onderscheide ne cultures, aal de regeering overgaan tot registratie van de tuinbouwbedrijven (ook gemengde bedrijven). Deze registratie is hier in hdTnden gegeven van het bestuur dor veiling. Het is van zeer groot belang dat men, wil men in 1934 z.g .crisisproduc ten (en dat zijn bijna alle land- en tuin bouwproducten) telen, men in het bezit is van een teeltbewijs. Die niet aan de regis tratie deelneemt, krijgt geen teeltbewijs. Op de eerste vier avonden van de vol gende week, MaandagDonderdag, zal het bestuur der veiling zitting houden om de opgaven in ontvangst te nemen. Men stelle zich dus spoedig in het bezit van de ver eischte formulieren. Zie voor een en ander een advertentie in dit blad. VALKENBURG. Koninginnefeest. Valkenburg behoor de dit jaar niet tot de gelukkigen voor wat de feestviering betreft. Eenige weken mooi droog weer waren gepasseerd en tientallen plaatsen vierden met mooi weer Koningin nefeest. Valkenburg was Jonas. De dag zette al eenigszins triestig in en ten slotte kwam de regen waardoor van de middag- feestviering veel „in het water" viel. Niet temin ging het feest door en het ringsteken per fiets en vogelschieten was reeds in don voormiddag afgewerkt. In don namiddag werd ring gereden met tilbury's, het was blaas trappen, stoelen dans enz. Een echte Val'kenburgor laat aich niet afsohrikken door een beetje nattig heid en zeker niet als het gaat om de vie ring van het Koninginnefeest. In weerwil van regenbuien, van tegenspoed, was en bleef het „Oranje boven". Valkenburg heeft feest gevierd, feest ter eere van den verjaardag van onze Koningin en daar ging het om. Een volgende maal mooier weer, hoopt Valkenburg. Paardenmarkt. De Valkenburgscbe paardenmarkt dateert van vele eeuwen terug. Valkenburg i« er bekend, beroemd om geweest, 't Is nog weinig jaren geleden dat een getal van ruim 650 aangevoerde paarden als normaal werd aangemerkt. Dat is voorbij. Sinds de motor de plaats van het paard ging innemen, geraakte de markt in verval en jaar na jaar' werd bet getal aangevoerde paarden kleiner. Dit jaar kon het de 150 niet meer halen. Zoo gaat de glorie van Valkenburg voorbij. Schietwedstrijd. De Valkenburgscbe Burgerwacht hield baar jaarlijksche schiet wedstrijd op de banen te Katwijk aan den Rijn. Er werd geschoten op «chijf Burger wacht, telling 110. Tien Bchoten met een proef8chot. Bovendien werd gekampt om den wisselbeker, geschenk van den Burge meester. De uitslag waa als volgt: let© prijs H. Impthoorn 92 p., 2e pr. P. v. Stijn 90 pM 3de pr. J. v. Dijk 89 p„ 4de pr. Cbr. Impt- horn 89 p., 5de pr. P. Kort 86 p„ 6de pr. P. Noort 83 p., 7de pr. A. de Roodé 81 p. De rozenprije won H. Impthorn met 4 roeeu. De wisselbaker werd gewonnen door P. v. Stijn met 49 p. max. 50 p. Ten huize van den voorzitter, den heer M. H. v. Stijn, werden onder toepasselijke woorden de prijzen uitgereikt. ZOETERMEER. Personalia. - Voor het Machinistenexa men diploma A ie geslaagd de heer J. A. Bootema. ZOETEMEER-ZEGWAART. Mond» en klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer heerscht thans in deze gemeenten zoodanig, dat ruim 126 gevallen ter secretarie zijn aan gegeven. Ouderdomsrente. Op Dinsdag 10 Sep tember a.s., op de uren dat het Hulppost kantoor alhier geopend is, bestaat er ge legenheid tot het in ontvangst nomen van ouderdomsrente. Rooejl Kruis. In deze gemeenten wordt de Roodo Kruis-oolleoto gohouden op Woensdag 20 September e k. Eenige jonge dames, door don Burgemeester daar toe aangezocht, hebben zioh bereid ver klaard, die dag speldjes te verkoopen. RIJNS BURG. Geen kisten, maar zakken. Dc voiling liet dit jaar voor de eerste maal de aard appelen aanvoeren in kiston van 26 K.G. Dit voor het behoud van het product, het betere vorvoor en gemakkelijker koopen, daar men het product beter kan bezichti gen. De veiling schafte hiervoor enkele duizenden kisten aan. Thans is op la«t van de Aardappelen-Oentrale verboden de aardappelen in kisten aan te voeren en van de veiling te vervoeren. Zuliks zal voortaan moeten gebeuren in zakken, ge plombeerd vanwege genoemde Centrale. Volgens koopors en tuinders wordt het met den dag duidelijker dat de Aardappelen- Centrale niet in hot loven is geroepen voor tuinders, noch voor koopers Voor wie dan, werd gevraagd. Aan de oplossing dezer re bus wordt gewerkt. ALPHEN AAN DEN RIJN. De nieuwe Burgemeester. De nieuwe Burgemeester heeft gisteren met zijn ochtgenoote een bezoek aan onze gemeente gebracht, oa. heeft hij een bo- gobracht aan de Gemeente-secretarie en ijn ambtswoning bezichtigd. Hoewel om trent de datum nog niets bokend is zal toch de installatie deze maand plaats vindon. Twintig jaar Pastoor van Alphen. Gisteren wa« het 20 jaar gelodcn dat do Hoogeerw. Heer Doken J. M. Hellegers tot pastoor was benoemd van onze parochio. Kind verdronken. Gisteravond omstreeks 5 uur ie een 3- jarig zoontje van den landbouwer C. van Schaik, wonende aan den Weatkanaalweg alhier, in ©en onbewaakt oogenblik in de Kromme Aar gevallen en verdronken. Geen fietsenl Het rij wiel vorkeer over de noodbrug nabij de Hofbrug wordt niet toegelaten. Personalia, Onze plaatsgenoot N. D. O. do Jong is m©t ingang van 1 Novomber benoemd tot agent van politie te 's-Gra ve nhage. BODEGRAVEN. Auto geslipt. Doordat een bixo auto door krachtig remmen slipte, kwam do wn- gon bij „Rhodus" op do Noordzijd© in do sloot terecht. Mot behulp van een voorbij komende vrachtauto word de drenkeling weer op den beganen grond gobraebt. Aanrijding. Dr. v. B. had het onge luk met zijn auto in botsing te komen mot een vrachtwagen, omdat v. B. oen fietser wilde pas«eeren, maar tijd te kort kwam. Persoonlijke ongelukken haddon niet. plaats. De luxe wagen werd zwaar beschadigd. Begin van brand. Bij B. op do Noord zijde word begin van brand ontdekt Ijlings opgeroepen brandweer kon onver richter zake wederom terugkeeron, doordat de brand inmiddels reeds gebluscht was. Een paard aan woord „Wij paarden eischen nooit iets, maar „wij zijn den heeren achter het autostuur „heel dankbaar, als ze niet zoo vlak „langs ons stuiven. En mijn collega's, „die een zwaren kar trekken, vragen U „vriendelijk om hen niet noodeloos te „laten stoppen. „Toe, wilt U niet een klein beetje reke- „ning met ons houden Elk paard, dat „voor mag gaan, ook al heeft hij er „eigenlijk geen recht op, zal U met een „dankbaren blik beloonen."

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7