DONDERDAG 14 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lo GELDSCHIETERSPRACTIJKEN Een rente van.... 50 pet.! Ondanks de nieuwe Geldschieters wet blijkt het toch steeds nog mogelijk, dat sluwe geldschieters, misbruik makend van den nood der tijden, hun bedrijf uitoefe nen tegen hooge woekerwinsten. Zoo heeft de centrale recherche te Rot terdam dezer dagen weer een inval ge daan in een perceel aan de Mijnsheeren- laan, aldaar, waar een 35-jarige vrouw dit nog steeds lucratieve beroep uitoefen de. Het was bekend, dat zij geregeld be dragen leende tegen een rente van niet minder dan.vijftig pet. met gevolg, dat bijna niemand van degenen, die eens in haar handen waren gevallen, er ooit meer uitkwam. De recherche stelt nu een uitgebreid on derzoek in, doch verzoekt het publiek nog eens dringend, alvorens met geldschieters in relatie te treden, zich te wenden tot het hoofdbureau van politie. In verschillende stadsdeelen van Rotterdam worden z.g. credietbankjes geëxploiteerd. Vele men- schen worden gedupeerd, omdat zij wel kosten voor informatie moeten betalen, doch nimmer in het bezit komen van het gevraagde crediet. GEVAREN VOOR REISMARKEN- WISSELAARS. Venlonaars, die nooit meer den Duitschen bodem zullen betreden. Ofschoon de deviezensmokkelarij nog geenszins is lam gelegd, heeft de scherpe grensbewaking der Zollbeambten, daarin bijgestaan door S. S. mannen, er ongetwij feld veel toe bijgedragen, dat de geldsmok- kelarij is verminderd, aldus de „N. Venl. Crt.". Uit de aanhoudingen, welke den laatsten tijd plaats vinden, zou men mogen afleiden, dat het smokkelen van groote geldsommen onder de huidige omstandigheden te ris kant geworden is. Ook de smokkelarij van reismarken is belangrijk afgenomen, al is deze smokkelarij dan ook nog geenszins lam gelegd. Nog schier dagelijks vinden in de groo te Duitsche steden arrestaties van reismar ken-smokkelaars plaats, waarbij meestal geldbedragen van rond 1000 Mark (de waarde van den reischèque) in handen der beambten vallen. Tal van Nederlanders be vinden zich momenteel dan ook nog onder verdenking van reispiarkensmokkelarij in arrest. Een vader en een zoon uit een arbeiders gezin te Venlo, die beiden sedert geruimen tijd werkloos waren en in opdracht van een zakenman elk een reischèque van 1000 Mark wilden verzilveren, voor welken dienst zij ieder 25 belooning zouden ont vangen, werden op een Bank te Bonn, al waar zij den reischèque ter verzilvering aanboden, gearresteerd. Naar wij uit wel ingelichte bron vernamen zou uit 't Ne- derlandsch paspoort van den vader geble ken zijn. dat deze tevoren reeds tweemaal een reischèque had geïnd, zoodat hem een zware straf te wachten staat. Een ander tweetal te Venlo, dat zich in opdracht van derden eveneens naar Bonn begaf om tegen een geldelijke vergoeding van /20 een reischèque te verzilveren, is van deze reis niet meer teruggekeerd, zoo dat veilig mag worden aangenomen, dat ook zij in de mazen- van het goed gespan nen net zijn geloopen. Een ingezetene uit Blerick, die de reis marken reeds veilig in zijn zak had gebor gen, werd nog juist op weg naar de grens door de speurende beambten geknipt en.. ingesloten. Dat niet zelden de Duitsche bankbeamb- ten hunne medewerking bij de arrestatie van vermoedelijke reismarkensmokkelaars verleenen heeft een tweetal Venlosche jon gelui, die thans na 41 dagen in Duitsche gevangenschap te hebben vertoefd, zijn te ruggekeerd, ondervonden. Beiden begaven zich naar Mulheim om een reischèque van 100 Mark te innen. Uit de aanteekening in het Nederlandsche pas poort bleek, dat de Venlonaren ongeveer 14 dagen tevoren eveneens een reischèque hadden verzilverd. Dit kwam den bankbe- ambte vermoedelijk verdacht voor. Nadat hij van beiden de chèque en het paspoort in ontvangst had genomen verzocht hij de aanbieders op vriendelij ken toon even te gaan zitten, terwijl hij de zaak spoedig in orde zou- maken. Na ongeveer een half uur te hebben gewacht verscheen de „vrien delijke" bankbeambte nogmaals aan het loket onder mededeeling, dat over enkele minuten het geld zou worden uitbetaald. Intusschen kwam het den wachtenden ver dacht voor, dat de hoofdingang der bank werd afgesloten, doch aangezien het om streeks half vijf namiddag was, meenden zij zulks aan het sluitingsuur te moeten toeschrijven. Enkele minuten later echter verscheen door een der personeels-uitgangen een tweetal kriminal-beambten. Op elk der bti- de op uitbetaling van den reischèque wach tende Venlonaren vloog een hunner af. met den uitroep: „Haben Sie Waffenen? „Neen" luidde het antwoord der verschrik te jongens, terwijl zij tegelijkertijd aan een visitatie werden onderworpen. De be ambten deelden hun hierop mede, dat zij onder verdenking van deviezensmokkelarij waren gearresteerd en nadat zij de paspoor ten en reismarken van de Bank hadden overgenomen werd de Hoofdingang der bank wederom geopend. Buiten wachtte reeds een auto en 10 minuten later zaten de aangehoudenen reeds op het hoofdbu reau van politie te Keulen. Hier aangekomen werden beiden aan een verhoor onderworpen. Tijdens dit verhoer verklaarden de aangehoudenen op een des betreffende vraag, dat zij de reeds vroeger geïnde reismarken op een reis langs den Rijn hadden verteerd. Aan deze verklaring werd echter geen geloof geschonken zoodat zij op grond van het feit, dat zij ongeveer 14 dagen tevoren op hunne passen een reischèque van 1000 Mark hadden geïnd, terwijl zij geen afdoen de verklaring konden geven, waaraan deze reismarken werden besteed, onder „Klin- gelputs" werden ingesloten. Over de behandeling tijdens deze gevan genschap zijn beiden, allerminst te spre ken. Niet zelden werden de aangehoude nen indien zij iets vroegen, afgesnauwd of de celdeur voor hun neus dichtgeworpen. Ook het eten liet veel te wenschen over. Ofschoon beiden afzonderlijk werden in gesloten heeft een hunner verscheidene da gen in een cel van 3x1 y3 Meter met 3 man doorgebracht in een ondraaglijke atmosfeer. Nadat beiden 41 dagen in voorarrest had den doorgebracht werd de zaak voor de 5e Strafkamer van het Landsgericht te Keu len behandeld. Tuschen boeven van allerlei slag werden de beide verdachten in een cel wagen naar de Rechtbank overgebracht. Het verhoor der vetdachten betrof uit sluitend de vraag, waar de vroeger geïnde reismarken waren gebleven, waarna tegen elk der verdachten een gevangenisstraf van 4 maanden, verbeurdverklaring van den reischèque en 2 x 500 Mark geldboete werd geëischt. De aangehoudenen hadden zich de hulp ingeroepen van een Duitschen verdediger. In zijn pleidooi wees deze er de rechtbank op, dat een der aangehoudenen tot de ge goede Venlosche zakenlieden behoort en men in- de tegenwoordige tijdsomstandig heden in Duitschland blij moest zijn, dat Nederlanders hun geld komen verteren. Ter versterking van zyn betoog toonae pleiter, die het bewijs niet geleverd achtte aan de rechtbank 'n foto van 't winkelhuis van een der verdachten. Hierna trok de rechtbank zich in raadkamer terug, waar na onmiddellijk uitspraak werd gedaan. Ieder der verdachten werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en verbeurdverklaring der reis marken. Aangezien zij langer in voorarrest hadden doorgebracht werden zij hierna in vrijheid gesteld om zoo spoedig mogelijk naar hun gastvrije vaderland terug te keeren met het vaste besluit nooit meer den Duitschen bodem te zullen betreden. VAN M'N BOEKENTAFEL Polderland. Een handvol klink dichten (of wat er naar rooit) door J. Weebis (Dr. J. W. Wiche- rink). Het is een wat wonderlijke en vreemde gewaarwording op een goeden dag op je schrijfbureau ter recensie te vinden een bundel versjesgedicht door je huis dokter uit vroegere jaren, uit het stadje waar je woonde, en in wiens dokterskoets^e je mee uit rijden mocht van Alkmaar naar de Omval, wanneer er weer een broertje of zusje was bijgekomen. Van lichte verbazing knijp je dan even je oogen dicht. Maar dat gevoel wordt vermakelijk, als je jezelf in latere jaren aan een dergelijke dichterlijke buitensporigheid buitensporig veel hebt schuldig gemaakt, daar nu plotse ling de plicht op je rust, met dezelfde mate van zekerheid, waarmede de dokter vroeger ons, kinderen, onderzocht, nu de geestes kinderen van den dokter aan een onderzoek te gaan onderwerpen, de diagnose te stel len en ze desnoods onder het mes te ne- We hebben dus de rollen omgedraaid en den dokter onderzocht. En voor mij maar ik ben misschien niet onbevooroordeeld - heeft het onderzoek bevredigende resulta ten opgeleverd. Want Dr. Wicherink bezingt in dit boek je zijn land, dat ook mijn land is, n.l. het Noord-Hollandsche Polderland. De molens en de wind, de boer, de meeuwen over het water, de regen en de bloei, de maaier en de klaproos, de kikkers en ook de boeren kermis. Het is misschien niet allemaal een uit zonderlijke en nadrukkelijke visie op het Noor d-Hollandsche polderland, maar veel toch wel, zooals „Koning" op pagina 6, dat een boer wil zien, als een koning op zijn land en dat als in verschillende andere versjes, ook door speciale Noord-Holland sche woorden en uitdrukkingen van het boerenland, die speciale visie zien laat. In dit vers lees ik b.v.: „Vrij zit ik op mijn spul, van eigen zweet gespaard; De huidige economische crisis, die voor al ook in West-Friesland zooveel nood heeft gebracht, doet dit vers wel aan waarheid inboeten, maar het is een visie uit vroegere jaren, toen de schrijver woonde in Alk maar in de Langestraat, waar hij als dok ter practiseerde, misschien nog wel uit de jaren van de pittoresque Kooltuin, toen hij als knaap wellicht zwierf door het mooie polderland en de visie uit dien tijd is hem merkwaardig goed bijgebleven. De wat humoristischer getinte versjes zijn minder geslaagd, vooral ook in vorm, al maakt b.v. „Lotje" (pag. 34), dat echter meer een speelsigheidje is, hierop een gunstige uitzondering. In zijn geheel echter doet dit bundeltje het Noord-Hollandsche hart goed en het zij mij dan ook vergund te besluiten met het citeeren van het versje „Bespied" (pag. 32), dat voor zich zelf spreekt: De meid ligt, ronde armen bloot, Geknield, het bovenlijf gebogen, Op 't stoepje aan de held're sloot, Blos op de wang, glans in de oogen, Het bruine haar in zachte bogen Langs hals en schouder, in het rood Van avondzon, die komt getogen Langs dijk en schaduw, grijs en groot. En ziet zich zelf in 't water weer En laat zich wat naar voren slippen. En lacht zich toe, en buigt zich méér, En kust zich zelf dan op de lippen.... Knecht staat in stil geamuseer, Bij hooiklamp op zijn klomp te wippen. Dat Dr. Wicherink zijn rust met de lief de voor ons oude land aldus vermooit, pleit èn voor hem èn voor de schoonheid van het polderland. KERKNIEUWS HET 32e INTERN. EUCHARISTISCH CONGRES BUENOS-AYRES. Aanmoediging van den Aartsbisschop. De Nederl. Euchar. Bond in samenwer king met het Eucharist. Secretariaat heb ben besloten tot organisatie der officieele Nederl. Congresreis naar het Int. Euch. Congres te Buenos Aires. Het reiscomité is samengesteld uit de Z.Z.E.E. Heeren J. L. van Mulukom, voor zitter Euch. Secretariaat, voorz.; Pater H. Wesselink, O.E.S.A., Secr. Nederl. Euch. Bond en Dir. Euchar. Bureau, Bagijnhof 32 Amsterdam, voor de propaganda in Ne derland, aangewezen door het Permanent Comité voor Int. Congressen, Secretaris; Z.Eerw. Heer Pastoor F. Lucassen en Z.E. Pater A. Schelstraete, S.S.S. In de 1.1. gehouden vergadering werd be sloten de technische uitvoering toe te ver trouwen aan het Reisbureau „Centropa" te Utrecht en de reis te ondernemen met de Oecaanstoomer „Rotterdam" (24150 ton) der Holland Amerika-lijn. Van Zijne Hoogwaardige Excellentie den Aartsbisschop mocht het Comité het vol gende schrijven ontvangen: „Het 32ste Internationale Eucharistische Congres, dat in October 1934 te Buenos- Aires zal gehouden worden, zal wederom heel de katholieke wereld verzamelen rond het Allerheiligst Sacrament. Deze wereldhulde aan den God onzer Altaren versterkt, zooals de voorbije in ternationale congressen leerden, de liefde tot het Aanbiddelijk Geheim en bindt strakker den band der katholieke broeder schap. Den Nederlandschen Eucharistischen Bond, die in samenwerking met het Sucha- ristisch Secretariaat ook deze keer de door het Permanent Comité gewilde, officiee le congresreis organiseert, wenschen Wij dan ook, om wille van het heerlijk doel, trots de moeilijke tijden, van harte succes. Gezien de stichting, die uitging van het Eucharistisch Congres in Ierland, vertrou wen Wij, dat ook op het Congres in Zuid- Amerika tot uiting komt het geloof en de liefde van de vele Nederlanders tot het Allerheigist Sacrament. Wij keuren daarom uw moeizaam pogen van harte goed en geven u tot welslagen daarvan Onzen Bisschoppelijken Zegen." UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder de verkoop bij inzet plaats van de perceelen prima bloembollengrond (Hya- cinthengrond) met b'.oembollenschuur, loods en het woonhuis, gem. 1 aan den Stations weg, totaal groot 2.23.01 H A., eigendom van Mevr. de Wed H. Zandbergen-van Deursen. Het perceel werd ingezet op 30.000,door den heer G. Kramer te Hil- legom. Afslag Woensdag 20 dezer. Autobotsing. Gistermiddag rond 6 uur had een botsing plaats aan de Leidsche straat tusschen twee luze auto's. De heer D. E. Nieuwenhuis alhier, die van Lisse kwam, slipte op de gladde tramrails en ge raakte daardoor aan het slingeren. Hij kwam tegen een anderen luxe wagen op. De aanrijding was geweldig en beide auto's werden zwaar beschadigd; een ervan kon zelfs niet meer rijden. Persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. Ook aan de Steenfabriek slipte een auto op de tramrails en kwam tegen een boom terecht. Laten automobilisten toch vooral naast de tramrails blijven met hun voertuigen, daar het hoogst gevaarlijk is zich er op te begeven. LEIMUIDEN. Priesterroeping Mochten in dit voor jaar twee zonen onzer parochie hier in de ParochiekeTk hun eerste H. Mis opdragen, het is thans weer een verblijdend teeken, dat weer drie jongelui het voornemen heb ben opgevat de Priesterlijke staat te aan vaarden. Twee hunner zijn reeds vertrok ken om hun studie te beginnen. De derde moest, wijl hij nog te jong was, wachten tot 't volgend jaar. Naar Kevelaer. Evenals vorige jaren is ook dit jaar weer de Rijnlandsche Pro cessie naar Kevelaer getogen om in dit ge nadeoord weer Maria op bijzondere wijze te vereeren en hare hulp in te roepen. Niettegenstaande de malaise, namen uit onze parochie weer 22 leden aan deze bede vaart deel. De Vriezebrug. De Vriezebrug alhier schijnt wel een mikpunt te zijn voor de auto's. Was ze in korten tijd reeds twee maal aangereden en ernstig beschadigd, thans is dit voor de derde maal gebeurd. Geen winder echter op dit gevaarlijk punt, waar nog altijd een waarschuwingsbord op zich laat wachten. Voetbalclub O.D.I. Ledenvergadering van de !R*. K. Voetbalclub O.D.I. op 12 September in de zaal van den heer J. Snee- boer. Aanwezig bijna alle leden waaronder ook de Geestel. Adviseur. De voorzitter opende met den Chr. groet deze vergadering. Hij heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder het bestuur, de pasbenoemde Geestel. Adviseur, de wcleerw. heer kapelaan en gaf het woord aan den secretaris tot het voorlezen der notulen van de laatste vergadering. Deze werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld onder dank aan den secretaris voor de keurige samenstelling. Vervolgens las de secretaris een schrij ven voor van den oud-Geeetel Adviseur, den weleerw. heer Groenen, kapelaan te Rotterdam, waarin deze bedankte voor de vele attenties, bewezen bij gelegenheid van zijn verjaring. Hierna kreeg de Geestel. Adviseur het woord. Spr bracht op den voorgrond, dat sport geen hartstocht mocht worden en Roomsche sport meest blijven en dat de geestelijke belangen der spelers voor hun stoffelijke en ook voor de sport moesten gaan. Hij beloofde dan ook zijn volle mede werking. (Daverend applaus). Nu was aan de orde het voorlezen door den secretaris der elftallen-commissie van de gevormde elftallen zooals zij zouden spelen in de a s. competities. De voorzitter dankte voor de op heden avond gesproken waardeerende woorden en spoorde de leden aan de trainingsavonden trouw bij te wonen en steeds trouw op te komen. Hierna werd even gepauseerd. Na de pauze werd de gebruikelijke rond vraag gehouden, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Hierna sloot de voorzitter met den Chr. groet deze geanimeerde ver gadering. LISSE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gister avond^ in korte openbare vergadering bij een. Na opening der vergadering werden de notulen goedgekeurd. 'Regeling omtrent de toelating van kin deren in de gemeente Sassenheim tot de O. L. school dezer gemeente. Z. h. st. goedgekeurd Voorschot aan de Woningvereeniging „Volksbelang" voor de stichting van 10 ar beiderswoningen. De heer Noorland heeft in de bepalin gen niet ontdekt, dat deze woningen spe ciaal zijn bestemd voor de personen, die uit onbewoonbaar verklaarde woningen komen. Geantwoord werd, dat de woningen juist voor deze personen worden gebouwd; an ders zou er niet worden gebouwd. De heer Verduyn achtte de ieenings- voorwaarden niet bizonder gunstig. De heer Pijnacker vroeg, of het wel noodig was het geld dadelijk op te nemen. De woningen moeten nog worden aanbe steed. De voorzitter zal de mogelijkheid onder zoeken om de leening op een later datum te doen ingaan. De heer Langeveld vroeg, of er zeker heid bestaat, dat de bewoners van onbe woonbaar verklaarde woningen deze nieuwe woningen zullen betrekken, wegens de hoogere huurprijs. De voorzitter zeide, dat de bewoners in ieder geval de onbewoonbaar verklaarde woningen zullen moeten verlaten. De heer C. Schrama drong bij het be stuur der Woningbouwvereen. aan op plaat selijke openbare aanbesteding. De Raad sloot zich aan bij den wensch, door den heer Schrama geuit. Het voorstel werd daarna aangenomen. Geldleening voor de verstrekking van een voorschot aan de Woningvereeniging „Volksbelang". Goedgekeurd. Geldleening voor de inrichting van het Sportterrein. Z.h.st. goedgekeurd. Rondvraag. De heer Van Resteren ves tigde de aandacht op het rijwielpad van de Engelenbrug tot de Beekbrug. Bij kerkuitgang wordt het fietspad als wandel pad gebruikt. Daarom wilde spr. het trot toir doortrekken van de Voort'.aan tot de Beekbrug. Spr. gaf in overweging een post voor deze werkzaamheden op de begroo ting op te nemen. Hierna sluiting. N00RDWIJKERH0UT. Militaire oefening. Op 20 September a.s. zal onder leiding van den Commandant van het Regiment Grenadiers en op 21 September onder leiding van den Comman dant van het 4e Regiment Infanterie in onze gemeente oefeningen worden gehou den, waaraan zullen deelnemen troepen van het Regiment Grenadiers en het 4e, Fvtegiment Infanterie. Geschoten zal worden met mitrailleurs en geweren met losse patronen. DE AVONTUREN VAN uren wakker werd, was hij een etuk opge knapt. Wel zag hij er nog verfomfaaid uit en zijn gezicht en handen waren gezwol len van de mierenbeeten, maar zijn ver moeidheid was bijna verdwenen en hij was thans in staat te vertellen wat er was gebeurd. Eigenlijk voelde hij zich pen beet je schuldig, dat hij ze allen zoo in angst had laten zitten, maar hijzelf had het meeste geleden en hij dacht er niet over nog eens alleen op stap te gaan. De kapi tein op zijn beurt, vertelde Profje hoe ze allemaal gezocht hadden en het hoedje gevonden, maar hoe het al te donker was geworden om verder te gaan. SASSENHEIM. Werkloozenregeling. Naar wij verne men, is in verband met een schrijven van den Minister van Sociale Zaken d.d. 2 Sep tember 1933 door het Gemeentebestuur be sloten, dat geen steun meer zal worden uit gekeerd aan werkloozen, die 40 RR en meer bloembollen teelen. TER-AAR. Registratie tuirvbouw. Binnen korten tijd zal er een aanvang gemaakt worden met het registreeren van den tuinbouw, volgens circulaire d.d. 9 dezer. Door het Bestuur van de Veiling zal een 3-tal per sonen worden aangesteld voor deze werk zaamheden. WASSENAAR. Rijwielen aan 't licht gebracht Een drietal heerenrijwielen hetwelk op 18 Febr., 28 Maart en 20 April j.l. werd ontvreemd, respectievelijk staande voor de parochie kerken van St. Willibrordus, St. Joseph en De Gopde Herder, is opgespoord en in be slag genomen. De rijwielen bleken nieuwe eigenaars te hebben gevonden in Waddinx- veen, Boskoop en Drachten. De verdachte, zekere J. v. d. V. uit Den Haag bevindt zich in het Huis van Bewaring aldaar. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Pluimveevereeniging „De Eendracht**. De Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeni- ging „Eendracht" hield Maandagavond een ledenvergadering in de zaal van den heer Delfos, welke vergadering flink be zocht was. De voorzitter opende de vergadering en wees er op, dat de vereeniging Link groei ende is. Dertien nieuwe leden zijn de laat ste paar weken toegetreden. Enkele oude leden, welke het hunne hiertoe hadden ge daan, wei-den door den voorzitter hiervoor ten voorbeeld gesteld. De nieuwe leden werden door den voorzitter welkom gehee- ten Na voorlezing der notulen welke onver anderd werden goedgekeurd en behande ling van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen, werd een bespreking gehouden om voor de leden gezamenlijk erwtenstroo, wortelen en rapen aan te koopen. De aanwezige leden gaven reeds een hoeveelheid op, de niet aanwezigen kunnen dit nog doen bij den secretaris. Hireop volgde een bespreking over de te houden tentoonstelling, waarvan de da tum werd vastgesteld op 15 en 16 Decem ber a.s. Dit zal tevens de 1ste lustrum tentoonstelling zijn. Van de leden werd alle medewerking gevraagd en verkregen. Daar het vorig jaar een klein tekort geboekt moest worden werd besloten een waarborg fonds te stichten om dit jaar zoo noodig een tekort hiermede procentsgewijze te dekken. Wanneer de leden echter allen hun woord gestand doen, zal dit fonds niet aangesproken behoeven te worden. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna deze vergadering door den voorzitter werd gesloten en allen huis waarts keerden met het voornemen het hunne bij te dragen voor „Eendracht" op dat ook deze 5e tentoonstelling, waarbij tevens het vijfjarig bestaan herdacht zal worden, zal slagen. Enkele eereprijzen hier voor zijn reeds ontvangen en meerdere toe gezegd. -■ KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS PROFJE EN STRUISJE. 212. Als Struisje er niet geweest wai, hadden we U mi66chien nooit gevonden, zei de kapitein. We zullen hem in eere houden hoor! Profje kreeg tranen van dankbaarheid in de oogen. Ja. zei hij, dat is zoo'n lief dapper beest, hij heeft me al meermalen gered. En hij vertelde de kapi tein alles wat hem op zijn reis was over komen. Struisje, die nu ook uitgeslapen was, werd binnen geroepen. Profje dankte hem nog eens en vroeg of er ook iets was dat hij voor hem docD kon.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10