DONDERDAG 7 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BRAND TE ENSCHEDE. Gistermorgen, om kwart over elf is eon felle brand uitgebroken in een perceel aan de Hengelosche straat te Enschede, be woond door H. Snuveren. In een oogwenk sloegen de vlammen mot groote felheid naar buiten, waardoor de onmiddellijk daarnaast gelegen opslagplaats van den expediteur Beverdam ernstig gevaar liep. Met man en macht werd het pakhuis ontruimd. De brandweer slaagde er in het vuur in een uur tijds te blussohen. Het pand is vrijwel geheel vernield. De opslagplaats en een daarnaast gelegen woonhuis bekwamen groote waterschade. Alles is verzekerd. BRAND TE KERKWERVE. Gistermiddag omstreeks zes uur heeft op het boerenerf van den landbouwer A. M. M. Hanse te Schutje (Kerkwerve, Zeeland) een zeer hevige brand gewoed. Het eerst vatten twee groote strooklampen vlam, ver moedelijk door het overwaaien van von ken, welke afkomstig moesten zijn van een hoop kaf, dat werd verbrand. Het vuur sloeg over naar een groote kapschuur en vervolgens naar de lancTbouwschuur, welke geheel met tarwe was gevuld. Deze schu ren zijn geheel door het vuur verwoest. De boerderij zelf, „De Hooge Meet" genaamd, kon worden behouden. Het vee liep in de weide. De motorspuit van Kerkwerve. die vrij spoedig ter plaatse was, weigerde eerst water te geven. Later lukte dit wel en heeft men bovendien nog met een straal op de waterleiding het vuur bestreden. MOLEN AFGEBRAND. Gistermorgen is te Ottersum brand uit gebroken in den molen van den heer Her mans. De brandweer kon weinig uitrichten. De wieken van den graanmolen vielen met donderend geraas naar beneden, waardoor de woning van de Wed. van de Loo vrij ernstig werd beschadigd. De geheele molen, de inboedel en een groote voorraad meel gingen verloren. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN BIJTENDE LOGEMENT- BEZOEKER. In een der logementen in de Raam straat te Groningen heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen de drie gebroe ders, die in dat logement vertoeven, en de vrouw en de dochter van den logement houder. De gemoederen werden zoo verhit, dat de laat-sten een der eersten een paar rake klappen uitdeelden, met het gevolg, dat de man bloedend aan armen en hoofd werd gewond. Een der gebroeders liet het hierbij niet zitten en beet de dochter en een anderen inwoner van het logement in de hand waarmee het aantal gewonden tot drie was gestegen. Alle drie werden verbonden op een politieposthuis. INCIDENT AAN DE GRENS. Een man gearresteeerd. Tijdens de kermis te Beek, die ten deele ook over de grens op Duitsch ge bied gehouden wordt, heeft zich 's avonds arm de grens een onverkwikkelijk inci dent afgespeeld tusschen een gezelschap Nijmegenaars en eenige Duitsche douane beambten, dat geëindigd is met de arres tatie van den Nijmegenaar Van V., die la ter naar Kleef is overgebracht. De „Tel." verneemt omtrent dit inci dent van een ooggetuige het volgende: Een gezelsohap Nijmegenaars, drie man nen en twee vrouwen, trokken op een avond over den Kleefsohen straatweg in de richting van het Hollandsch gebied. Er werd gejoeld en geschreeuwd en „Heil Moskou" en „Rood Front" geroepen. Nabij de grens echter, op Duitsch gebied, tegen over Hotel „De Groote Musschenberg", sprak een Duitsch douane-ambtenaar het gezelschap aam Hij wees hen er op, dat hun gedrag in Duitsc-hland niet toelaat baar was en gaf het vijftal in overweging dergelijko uitdrukkingen liever op Hol landsch gebied to gebruiken. De aldus op kalme wijze terechtgewezen Nederlanders keerden zich daarop tegen den douane ambtenaar. Er werd gedreigd en geschol den. De man werd voor bloedhond uitge maakt, terwijl de moest beleedigende uit drukkingen jegens rijkskanselier Hitier werden gebruikt. Ten slotte gingen de heeren den douane-ambtenaar te lijf. De beide dames trachtten nog hen daarvan terug te houden, maar kregen eveneens een paar geduchte opstoppers te incassee- ron, zoodat zij over den weg rolden. Intu8schen waren op het rumoer ver schillende personen komen toesnellen en één daarvan loste uit een alarmpistool een drietal schoten, waardoor de Duitsohe douane-wacht, die zich op enkele hon derden meters afstand van deze plaats bevindt, werd gealarmeerd Eenige douane-beambten kwamen toe snellen, doch intusschen hadden do Nij megenaars de wijk genomen over de na bije greDs. Hier bleef het gezelschap de Duitsche douane-beambten uitjouwen. Machteloos moesten de Duitscners dit aanhooren, daar zij op Hollandsch gebied niet mochten komen. Hoe nu verder het verloop van zaken precies geweest is, valt moeilijk te zeggen. Het schijnt echter, dat een van het ge zelschap, zekere Van V., die in hoogst op gewonden toestand verkeerde en aaiihou- dend bedreigingen tegen de Duitsche be ambten uitte, in zijn drift de grens heeft overschreden, waarna de Duitschers hem overmeesterden en in arrest stelden. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. GEMENGDE BERICHTEN HET DRAMA TE MUIDEN. DE TOESTAND DER GEWONDEN. Gisteravond te half twaalf in het Bur gerziekenhuis te Amsterdam informeerende naar den toestand van burgemeester De Raadt uit Muiden vernamen wij, dat deze bevredigend is. Van den getroffene Veth was de toe stand eveneens bevredigend, waarbij ech ter het voorbehoud „tot nu toe" werd ge maakt. De toestand van De Beus is nog steeds zorgwekkend. Wegens de zwakte van den patient heeft men nog niet tot de operatie Vinnen overgaan. Psychiatrisch onderzoek van den strandfotograaf. Naar wij vernemen is de strandfotograaf L gister door den rechter-commissaris ver hoord. Ook is hij voor den Officier van Justitie Mr. Dr. J. A. van Thiell geleid. Er wordt binnenkort een tweetal psychiaters be noemd om een onderzoek in te stellen naar de toerekeningsvatbaarheid van verdachte. Eenige jaren geleden, toen hij voor den kantonrechter te Hilversum terecht moest staan, is hij door een psychiater te Bus- sum onderzocht. Deze verklaarde hem op dat oogenblik toerekeningsvatbaar. ERNSTIG MOTORONGELUK. Bestuurder zwaar gewond. Gistermorgen heeft op den weg van Loosduinen naar Monster nabij den mo len, een ernstig motorongeval plaats ge had. De 42-jarige J. M. reed hier met een zwaren H.D-motor met zijspan, beladen met ochtendbladen met groote vaart in de richting Monster. Nabij den molen, waar de weg een flauwe booht maakt, schijnt hij door de snelheid zijn stuur niet om gekregen te hebben. Hoe het zij, in het donker vloog hij rechtuit over een hoop kolengruis, daarna over een greppel en kwam vervolgens in het hek met prik keldraad tereoht. De motor met zijspan werd vrijwel gehèel vernield. Een boer die aan 't melken was, kwam op den klap aanloopeji en vond M. in deerniswekkenden toestand in het prikkeldraad. Hij haalde medische hulp en geestelijke hulp en ter plaatse werd M. voorzien van het H. Oliesel. Vervolgens werd het slachtoffer overgebracht naar het R.-K. Ziekenhuis te 3 s-Gravenhage. Zijn toestand is levensgevaarlijk. DOODELIJKE AANRIJDING -TE ROTTERDAM. De 45-jarige Italiaan Ernesto Marssolo, employé van het Rotterdamsche bureau van de Italiaansche Spoorwegen, is gister middag op de Ruige Plaatbrug bij het over steken aangereden door een vrachtauto en tusschen dezen auto. en een lichtmast be kneld geraakt. Met zware inwendige kneu zingen werd hij overgebracht naar het zie kenhuis op den Coolsingel, waar hij is over leden. De heer E. M. had een zoontje bij zich, dat nog juist op tijd kon wegspringen* toen het ongeluk gebeurde. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Te Zuidbarge is de 8-jarige Jan Doek, die plotseling op den weg achter een wa gen langs kw/im, door den motorrijder Hulst uit Erica aangereden. Het' kind werd naar Groningen vervoerd en is al daar aan de wonden overleden. RUMOER TE HAARLEM. Het feit, dat Ir. Mussert gisteravond in het Concertgebouw te Haarlem voor de nat. soc. beweging sprak, was voor honderden aanleiding, een kijkje in de omgeving te ne men. Een uur voor den aanvang der bij eenkomst oordeelde de politie het noodig,^ het Klokhuisplein af te zetten en het ver keer om te leiden. Ruim acht uur ver- spreidde de politie de menigte, met het gevolg, dat velen zich op de Groote Markt en de Groote Houtstraat verzamelden. Om dat het verkeer in de war dreigde te loo- pen, voerde de politie enkele charges uit. Na afloop van de vergadering hadden zich weer talrijken op het Klokhuisplein verza meld. De politie chargeerde opnieuw, waar ben eenige rake klappen werden uitgedeeld. Eenige groepen begaven zich daarna naar het station, waar een aantal fascisten op den trein zou stappen. De politie hield de menigte echter op behoorlijken afstand. Tot laat in den avond bleef het rumoerig in de stad. R. K. S. V. „K. R. V.H Zondag a.s. zullen ter gelegenheid van de officieels opening van het voetbalter rein van K. R. V. twee zeer interessante voetbalwedstrijden plaats hebben. De t.wee favorite-elftallen uit onze naaste om geving: S. J. C. I en Leiden I zullen elkan der bekampen, terwijl daarna het eerste elftal van K. R. V. nog in het strijdperk komt tegen Foreholte I. De leden worden er voorts aan herin nerd, dat de trainingsavonden Maandag en Donderdag wegens gevorderd seizoen vervallen. Deze dagen worden nog veel leden ver wacht om de laatste hand aan kleedgele genheid en terrein te helpen geven. Zondagmorgen in de Vroegmis alg. H. Communie voor alle leden, zoowel senio ren als junioren. UIT DE RADIOWERELD Programma's v<>or Vrijdag 8 Sepl. H u z o n, 290 M. Algemeen programma verzorgd door de K. .R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert. 2.00 Orgelconcert uit de St. Hildegardis- kerk te Rotterdam. 3.00 Concert m. m. van Dora v. Kuijk, piano, Gerard v. d. Berk, tenor, Louis Bo mer, viool en Fred. Boshart a. d. vleugel, afgewisseld door gramofoon. 5.00 Groote Taptoe (gramofoon). 5.30 Land- en tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 6.00 Vooravondconcort door de K. R. O.- boys, afgewisseld met gramofoon. 7.15 D. v. Dantzig over specerijen. 7.35 Gramofoon. 8.00 Solistenooncert door het K. R. O - Orkest m. m. van Boleslav Kon, klavier. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 10.35 Aansluiting mot Heck's Lunchroom te Amsterdam. Hilversum. 1875 M. 8.00 VARA; 12.00 AVRO; 4.00 VARA; 8.00 AVRO en VPRO; 11.00 VARA. 8.00 Gramofoon platen. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie lt. Nunian. 10.30 Mitchell's kwartet. 11.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Vervolg kwartetooncert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Ivovaos Lajos en zijn orkest. 2.10 A. v. d. Werfhorst: Twontsche poë zie en proza. 2.30 Pianorecital Fr. Hillen. 3.00 Gramofoonplaten. 4.05 Concert door trio Guaironi. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel 0. Steyn. 6.00 VARA-Klcinorkest o. 1. v. H. de Groot. 6.40 Causerie J. v. Zadelhof. 7.00 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. do Groot. 6.40 Causerie J. van Zadelhof. 7.15 Vioolrecital F. Walis. 7.25 Vervolg orkestponcert. 7.40 Vervolg vioolrecital. 7.50 Vervolg orkestconcert. 8.00 Causerie Ds. W. Mookenzie. 8.3010.00 Uit het Kurha.ua, Sohevenin- gen: Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schu- richt. (Beethoven's 0de symphonic in d ld. t. op. 125). In de pauze om 9.00: Cau serie H. J. Fischer. 10.00 Vrijz, Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Declamatie A. v. Dalsum. 10.45 Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert O. H. Poasgood. 1.05 Paramount Astoria-orkest o. 1. v. Anton. 2.05 Western Studio-orkest o. 1. v. G. Daines m. m. v. T. W. Torrance (tenor). 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianoduetten dooT E. Gunthorpe en O. Baumer. 7.20 Midi, Studio-orlcest o. 1. v. F. Can- DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling. ArsenalW. Bromw. Albion 31 Manchester C.Birmingham 1—0 PortsmouthSunderland 00 Ntwcastlo Un.Blackburn Rovers 31 Tweede afdeeling. BradfordBrentford 52 tell m. m. v. W. Allen (voordracht). 8.20 BBC-Symphonie-orkcst o. 1. v. S. Henry Wood m. m. van aolbton. Bocbho- von-progr anima. 10.00 Berichten. Lezing. 10.20 Dansmuziek (gr.pl.) 10.50—12.90 Harry Roy en zijn Band. „Radio-Pari»", 1724 M. 8.05, 12.50, 7.40 en 8.20 Gramofoonpl. 9.50 Franseh-Roemeensch concert, m. m. van Pia Igy (zang), N. Caravia (piano) en N. Yomaseseo (gitaar). 10.35 Berichten. KaluTidborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert u. li. Bellevue-Strand hotel. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Fritz Mahler m. m. v. G. Wcrschonkaya (piano). 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.30 Grundtvig-IIcrdenking (voordracht, zang, piano). 9.30 CYllo-reeituJ door L. Jensen. 9.50 Reportage. 10.3511.30 Fransohe muziek door hot Omroeporkest o. 1. v. Exnil Rcescn. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. x 7.25 „Die Fröliohon Fünf. 10.25 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Stod. orkest Munster o. I. v. Joohum I.20 Concert o. 1. v. Eysoldt, 5.30 Werag-orkest o. 1. v. Kühn. 6.20 dito. 7.20 Fragmenten uit Hoffmann'» Opera „Undine". Leiding: E. Seidler. 8.25 Omroopklcinorkest o. L v. Eysoldt. 9.20 Vroolijk programma 10.40 heaterpraatjo uit Berlijn. II.2511.50 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8.50 „Le jongleur do Nótre-Damo", ope ra van Massonet. 11.15 Berichten. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 motor: 12.20 Omroepkleinorkoat o. 1. v. Lee mans en Gramofoonplaten. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 dito. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans. 8.20 Symphonieoonoert o. 1. v. Kumps m. m. v. pianosolist. 10.30 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten, I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Andró. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 9.20 Concert uit Ostendo. Hierna tot 11.20 Dansmuziek. Doutschlandsondor, 1635 m. 8.25 Winko bun ter Wimpel, tekst van Karrasoh. Muziek van Gronotsay. 9.40 Nora Monti's orkest. 10.20 Belichten. Gramofoonplaten, re portage v d. Academische Athlotiokkam- pioenschappen te Turijn II.05 Berichten. 11.2012.50 Concert uit Frankfurt. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3o Programma). 8.C012.00 Langenberg. 12.2019.50 Davontry. 19.50afloop Luxemburg. (Wijzigingen voorbehouden) WATERPOLO D. W. H. II—R. Z. C. II Vrijdagavond om 7.30 uur nam. spelen in do Zwcm-Inrichting „De Zijl" D. W. R. U—11. Z. C. II een promotie- cn degrada tie-wedstrijd. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 17) Haar opvoeding was zorgvuldiger dan die van de meeste meisjes uit haar stand. Lord Stair nam haar mee naar Duitsch- land om haar de Duitsche muziek te lee- ren kennen en later was ze langen tijd in Frankrijk, zoodat Ethel Stair, toen ze ze ventien jaar was, twee vreemde talen vloeiend sprak. Toen werd ze gepresenteerd in Londen onder de protectie van Lady Perth nu markiezin van Holte en de groote we reld dweepte met haar. Ze had. evenveel aanbidders als er da gen waren in het jaar, maar deze gereser veerde schoonheid scheen weinig gevoelig voor de hulde, die haar werd gebracht. De eenige bewonderaar, waarom ze gaf, was de jonge hertog van Neath, die, van het eerste oogenblik af dat hij haar had gezien, zijn hart aan haar had verloren. Van haar moeder had Ethel een diepe liefde voor de natuur geërfd en toen de tijd voor do rozen kwam, vroeg ze haar va der haar mee te nemen naar Oakclifft. En op dezen .Tunimorgen had ze hem overge haald buiten op het terras koffie te drin ken. De'zon scheen op dè kleine tafel met 'het fijne porcelein, het kostbare oude zil ver, het rijke fruit en de geurige koffie. Lord Stair leunde achterover in zijn stoel om beter te kunnen genieten van zon en bloemen. Een aardige rieten stoel was voor zijn dochter neergezet en ze praatte vroolijk, terwijl ze de honneurs waarnam. Ik houd dol van vruchtenzei ze, deze druiven zien er uit als gecondenseer de zon. Lord Stair keek glimlachend naar Ethel en zei: Een Juni-dag in Engeland is het heerlijkste wat ik ken, maar Ethel kee-k ver weg over de boomen en scheen hem niet te hooren. Plotseling keek ze naar hem op. Papa, zei ze, ik wou dat ik me moe der kon herinneren, ik zou haar zoo graag gekend hebben. Als altijd wanneer ze over haar moe der sprak, kwam er een schaduw op zijn gezicht. Waarom hebt u geen enkel portret van haar, papa U hebt een heele collectie van Lady Stairs aan de wanden, maar van moeder heeft u niet een foto. s- Ik weet het niet. We hadden nooit gedacht, dat zo zoo jong zou sterven. Ze was nog g&en negentien. Nog geen negentien, herhaalde het jonge meisje, en ze was zoo mooiZelfs tante Phamer zegt het. Ik wou dat ik me haar maar kon voorstellen. Hield ze voel van me Ontzaggelijk. Ethel. Zonnestraaltje noemde ze jc altijd. Het moet heerlijk zijn een echte le vende moeder te hebben, zei Ethel ernstig. Ik zou van niemand meer kunnen hou den dan van u, maar het zou zoo anders zijn. Ik benijd allo mcisejs die een moeder hebben. Ik heb mijn bost gedaan, je het ver lies zooveel mogelijk te vergoeden, zei hij zacht en Ethel die vreesde hem pijn ge daan te hebben, kuste zijn donker gezicht. U is voor mij vader, moeder en vriend alles tegelijk geweest. En toch, ging ze voort, ofsohoon ik mij haar niet herin ner, is moeder een deel van mijn leven. Ik denk bijna altijd aan haar en tracht me voor te stellen hoe mijn leven geweest zou zijn, als ze bij ons was. Papa, ging ze bijna angstig voort, na een paar minuten zwijgien, ik moet het u vragen, ofschoon tante Phamer het me streng verboden heeft, waarom ging moeder dien middag van het ongeluk toch alleen naar Londen Het was de vraag, die ook hem geen rust liet na al die jaren. Waarom was ze gegaan? Hij geloofde in haar onschuld, zelfs tegen haar eigen woorden in. Ethel's donkere oogen keken hem onderzoekend aan en hij wist niet wat hij moest ant woorden. Ik weet het niet. Ik was niet thuis dien middag en ze stond niet op zeer ver trouwd ijken voet met je tante. Arm moedertje, zuchtte het meisje. Tante heeft me eens verteld, dat moe der zooveel hield van Reigers Plas en nu vind ik het ook heerlijk om daar heen te gaan. Dan heb ik soms zoo'n vreemd ge voel alsof ik dichter bij haar ben dan er gens anders. Lord Stair stond op. De gohecle trage die rees weer voor hem op en om zijn ont roering te verbergen boog hij zich over de balustrade. Ethel bemerkte het niet, haar levendige gedachten waren afgedwaald naar haar grootvader. Heb ik u verteld, papa, dat ik een brief heb gehad uit Inisfail en dat het nieuwe oratorium do volgende maand wordt uitgevoerd Is het niet grappig, papa, ging ze lachend voort, dat hij zich maar nooit schijnt te kunnen herinneren, hoe ik heet? Hij noemt mij altijd zijn der de Daisy. En vroolijk lachend liep ze weg van het terras om de witte duiven te voeren, ter wijl haar vader, ©en trek van pijn om zijn mond, zachtjes den naam van Marguerite fluisterde. HOOFDSTUK XZVI. Ik zie niet in, zei do Hertog van Neath, wal onze leeftijd er mee te ma ken heeft! We houden van elkaar! Waar om zouden we de beste jaren van ons le ven doorbrengen met op elkaar te wach ten U zegt, dat u bezwaar hebt, omdat Ethel pas achttien is. Wees redelijk, Lord Stair. Waarom zouden we wachten Julie bent beiden nog zoo jong, was het antwoörd. Jo kunt beiden nog zoo veranderen. Nooit, riep do jonge hertog. Denkt u dat er voor mij ooit iemand anders dan Ethel zal bestaan? Wees voorzichtig, een ongelukkig hu welijk kan een heel leven bederven, zelfs al zijn er do schitterendste vooruitzichten. En bovendien, jullie kennen elkaar pas zoo kort. Liefde op het eerste gezicht duurt het langst. Alle ware liefde komt als een electrische schok. Ik zal nooit iemand an ders liefhebben. Gun ons geluk, nu wc nog jong zijn. Wat zegt Ethel Ethel denkt er precies zoo over nl ik! U kunt u zelf veel verdriet besparen door uw toestemming te geven. Het is toch nutteloos te trachten ons te schei den. Ik zou door het vuur gaan voor Ethel Waarom wilt u gns nog oen jaar langer ge scheiden houden Je bent do onstuimigste jongeman, die ik ooit ontmoet hob, was Lord Stair's antwoord. Maar ik moot eerst met Ethel spreken. Hertog Tulke van Neath was do bcHte partij in heel Engeland, jong, knap en enorm rijk; hij was eigenaar van Neath Castlo, een van dc mooiste landgoederen van Engeland, aan do witte kust van Kent, verder bezat hij Blaehwood Ifnll in Cum berland, een mooie moderne villa op het eiland Wight en een kasteel in bet Zuiden van Frankrijk. Hij had een fijn gezicht, mot heldere diep blauwe oogen, donker bruin haar, een gezonde kleur en hij was krachtig gebouwd. Hij bezat oen goed verstand en een warm harL Maar hij was ook troUoh trotsch op zijn afkomst, en den vlekkeloo- zen naam van zijn geslacht. Do Markiezin van Holt had getracht hem te winnen voor haar jongste stief dochter, maar zonder succes. De jonge hertog was doordrongen van zijn verantwoordelijkheid on zijn plichten tegenover zijn pachters en zijn ondorhoo- rigen en het was altijd zijn ideaal geweest een vrouw krijgen, die hem bij dc vervul ling van die plichten zou kunnen holpcn. Maar teen hij Kthcl had gezien, vergat hij alle andere overwegingen. Hij wihJo haar winnen omdat hij haar liefhad; niet om steun Ic hebben in zijn werk. In het begin had Kthcl hem slechts wei nig aangemoedigd zo wilde vrij zijn cn van het leven genieten, zei /e, ofschoon zij don jongen edelman wel heel sympathiek vond. In Juni was hij op Oakclifft gekomen. (Wordt vervolgd»

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9