CRISIS Koop-f- brief kaarten Set - 8ct - liet geldig tof Januari 1935 verkrijgbaar op alfe postkantoren tot Jan.1934 by Uw pfaatselyk CRISIS COMITÉ en by het DONDERDAG 7 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD PAG. 8 BINNENLAND GROOTE VOORRADEN DEKRIET. Riet de beste en goedkoopste dak bedekking. Men schrijft ons: Het zal ongetwijfeld velen bekend zijn, dat dekriet, het prach tig isoleerend dekmateriaal voor boerde rijen, landhuizen, enz. thans geleverd wordt tegen prijzen, die het tot de goed koopste dakbedekking maken. Naast het aanzienlijk prijsverschil van circa 35 pet. goedkooper te zijn dan de pannen daken, is bovendien een groot voordeel het aan zienlijk minder gewicht. De rietbedrijven zijn in zeer ernstige mate getroffen door den huidigen crisis. Zelfs bij de huidige lage prijzen zijn nog groote voorraden van den laatsten oogst aanwezig, terwijl het nieuwe gewas weer in Januari leverbaar is. Het zijn meestal de kleine luiden die deze rietlanden pachten en bewerken. Een goed voorbeeld gaf de Directie van den Wieringermeerpolder, door een aantal boerderijen met riet te laten bedekken. Moge dit voorbeeld navolging vinden en ook het particulier initiatief wat meer aandacht schenken aan dit zoo bij uitstek bij ons Hollandsch landschap passend dek materiaal. STICHTING „KATHOLIEK GEMEENSCHAPSOORD". Binnengekomen giften. De oproep om steun voor het scheppen van een werkobject voor jeugdige werkloo- zen, bestaande in den opbouw van een ka- cultureel centrum en katholiek vacantie- oord, welke oproep eenige weken geleden in de katholieke pers werd gepubliceerd, is niet vergeefs geweest. Aan kleinere gif ten werd tot heden een bedrag ontvangen van bijna negenhonderd gulden, terwijl nog dagelijks stortingen binnenkomen. Bo vendien werden eenige meer belangrijke giften o.a. twee giften van ieder duizend gulden aangeboden. Het bestuur is de ge vers bijzonder dankbaar en hoopt, dat hun prachtig voorbeeld navolging mag vinden, opdat aan de uitvoe'ring der plannen spoe dig kan begonnnen worden. De stichting verkreeg inmiddels een eigen giro en wel no. 223181, zoodat het bestuur verzoekt bij dragen voortaan uitsluitend op dit num mer te storten. Iedere gift is van harte welkom, slechts met veler hulp kan de werklooze jeugd, arbeid, ontwikkeling en ontspanning geboden worden, hetgeen zoo dringend noodig is. Men bedenke vooral, dat het hier nuttigen arbeid betreft ten dienste van den geheelen katholieken ge meenschap. Gaarne zal ook gebruik ge maakt worden van persoonlijke medewer king, reeds gaven velen zich op als lid van de „Vrienden van het gemeenschaps oord" tegen een jaarlijksche contributie van 1.50. Zij die willen medewerken met het streven der stichting, speciaal wat be treft het voeren van plaatselijke acties, het helpen vormen van plaatselijke werkcomi- té's enz. kunnen zich daartoe wenden tot de secretaris, den heer Jan Beerends, Am- stel 274 Amsterdam (centrum). Besprekin gen tot oprichting van plaatselijke werk groepen werden reeds gevoerd te Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Leiden, Utrecht, Breda, 's Hertogenbosch en Roer mond. Zoowel van personen als van orga- niasties bleek veel belangstelling en steun, zoodat het Gemeenschapsoord belooft te worden hetgeen de stichting zich van den aanvang af voorstelde; een monument van katholieke solidariteit. Het bestuur der stichting „Katholiek Ge meenschapsoord" is als volgt samengesteld: Prof. dr. J. B. Kors O.P.; Bernard Verhoe- van, voorz.; Willem Maas; Jop Pollmann, J. J. M. H. Nijst, Penningm.; Jan Beerends, secretaris. DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Druk bezoek. Het totaal aantal bezoekers over de eer ste twee beursdagen was 16 Y, procent hoo- ger dan dat der eerste twee dagen der na- jaarsbeurs 1932. COLL. CONTRACT IN HET BOUW BEDRIJF. Geen ongewijzigde verlenging. Gisteren zijn te Amsterdam de bespre kingen tusschen den Alg. Patroonsbond en den R. K. bond eenerzijds en de vier werk nemersorganisaties voortgezet, nadat reeds drie conferenties over verschillende punten van het nieuwe landelijke contract in de bouwbedrijven zijn gehouden. De vorige maal was aan de patroons voorgesteld, de overeenkomst met vijf maanden ongewijzigd te verlengen, dus tot 1 Maart. Voor dit voorstel werden door de werknemers vier argumenten aange voerd. Vooreerst werd er op gewezen, dat dan de oude datum van 1 Maart wederom bereikt was. Vervolgens kon dan de eco nomische ontwikkeling nog eens worden aangezien; een ontwikkeling die allerlei verrassingen kan inhouden. Op de derde plaats waren er wellicht handelspolitieke en andere maatregelen op til, die de kosten van levensbenoodigdhc- den opstuwen, waarmede bij de loonpoli tiek rekening gehouden moet worden. En in de vierde plaats wist men dan wel licht meer van de houding van deze regee ring ten aanzien van de meening van den Hoogen Raad van Arbeid over werktijdver korting. Gisteren hebben de werkgevers aan de werknemers medegedeeld, dat zij zich te gen de verlenging van het bestaande con tract tot 1 Maart moesten verklaren, waar bij zij de argumenten van de werknemers bestreden. Op 14 September wordt de conferentie voortgezet. «Tel.** HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Om kwart voor vijf gistermiddag is de Koninklijke Familie uitgereden naar het Rijksmuseum. De belangstelling van den kant van het publiek was zeer groot. Voor het Paleis hadden zich mede opgesteld een aantal leden van de A.R.J.A. (Anti-Revo- lutionnaire Jongeren Actie) met trommels en trompetten. Hartelijk werd de Koningin toegejuicht toen zij in de auto stapte. Ook langs den weg naar het Rijksmu seum stonden veel belangstellenden. Het Hooge Bezoek aan het Rijksmuseum had ten doel de bezichtiging van de aan winsten van de Vereeniging „Rembrandt", ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer Vereeniging aan het Rijksmuseum geschonken. De Koninklijke Familie werd in het Mu seum ontvangen door den voorzitter van de Vereeniging „Rembrandt", dr. E. Hel dring en de te Amsterdam wonende be stuursleden dier vereeniging. De „Verloo chening van Petrus" met de teekening van de voor-studie en „Titus in monnikspij", de twee geschenken der Vereeniging „Rem brandt" werden door de Koningin bewon dert!, daarbij voorgelicht door dr. Hel dring. Voorts werden met belangstelling ip oogenschouw genomen de tijdelijk tentoon gestelde schilderstukken van den grooten meester, als „Saskia" en de „Moeder van Rembrandt". Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Intusschen had zich buiten het Mu seum een talrijk publiek verzameld, dat wachtte op het vertrek van de Konink lijke Familie. Nadat afscheid was genomen van het bestuur der Vereeniging „Rembrandt" werden de auto's weer bestegen en onder gejuich werd met een omweg naar Den Dam gereden, waar wederom een talrijke menigte de aankomst der Koningin ver beidde. Prinses Juliana. H. K. H. Prinses Juliana is gisterenmor gen uitgereden per auto naar den Uitweg op den Haarlemmerweg. Van hier is zij den geheelen Uitweg afgewandeld, vergezeld van haar hofdame tot aan den Osdorper- weg. Per auto is zij vandaar naar het ko ninklijk paleis teruggekeerd. Vrijdagmorgen zal H. K. H. Prinses Ju liana een bezoek aan het instructie vaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart brengen. Des morgens te half elf zal H. K. H. zich aan boord begeven van het. instructievaar tuig, dat ligplaats zal nemen aan den stei ger van de firma van Es en van Omme ren aan de De Ruyterkade. Zij zal worden ontvangen door den heer G. de Jong, di recteur van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart. Na bezichtiging van het schip zal te om streeks elf uur een tocht door de Amster- damsche haven worden gemaakt, waarbij gevaren zal worden langs de in de havens aanwezige Nederlandsche oorlogsbodems. Tegen half een zal het instructievaartuig weer aan de De Ruyterkade meren. DE HANZE IN HET AARTSBISDOM. Luisterijke viering te Zwolle van het zilveren bestaansfeest. De Hanze, bond van R. K. Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand in het Aartsbisdom Utrecht, heeft Woensdag in de stad waar hij 25 jaar geleden werd opge richt, Zwolle, zijn zilveren bestaansfeest met grooten luister en veel enthousiasme gevierd. Z. H. Exc. de Aartsbisschop wilde zelf aan de feestelijke herdenking deelnemen en daaraan de grootst mogelijken luister bijzette door de feestelijkheden te willen openen met een Pontificale H. Mis die om 10 uur in de majestueuze kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming werd opgedra gen. De Aartsbisschop werd bq de H. Han deling geassisteerd door den zeereerw. heer Pastoor v. d. Heyden uit Utrecht, geestelijk adviseur van den bond als presbyter assi- stens, de beide Zwolsche Pastoors Weeninck en Eshuis als troondiakenen, Pastoor Smeets uit IJselmuiden als diaken en Pas toor Scholte uit Hattummerbroek als sub diaken ad Missam, terwijl de zeereerw. heer dr. Geerdink, secretaris van het Aarts bisdom dienst deed als ceremoniarius. De lagere functies werden verricht door eerw. heeren kapelaans der stad en eerw. heeren theologanten. Onder leiding van den heer Ed. Ponten voerde het kerkkoor de 4-stemmige Missa Trinitatio van Hub. Cuypers voor gemengd koor op verdienstelijke wqze uit. Te één uur, toen vanaf de hooge „Peper bus" het nieuwe carillon feestelijke klan ken over de stad uitgaat, meesterlijk be speeld door den stadsbeiaardier Willem Créman, had in den feestelijk versierden foyer van het concertgebouw Odeon een druk bezochte receptie plaats. In den namiddag heeft de heer H. G. J. van de Sand, als bondsvoorzitter, de feest- vergadering geopend met een rede. Hierna hield Z. H. Exc. Mgr. Jansen een korte toespraak. Namens Z. H. de Paus schonk hij den apostolischen zegen aan het bestuur en de leden. Voorts deelde hij mede, dat het Z. H. de Paus heeft behaagd den Bondsvoorzit ter, den heer H. G. J. v. d. Sand, te begif tigen met het eere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De heer C. van Hullenaars uit Utrecht bood namens de afdeelingen der Hanze het feestgeschenk aan, zijnde een bedrag van 2600. Voorts spraken nog de Bondsadviseur pastoor v. d. Heijden, alsmede Dr. F. Fé- ron uit Roermond. Eenige telegrafische gelukwenschen kwamen binnen, o.a. van de ministers Van Schaik en Deckers. Kneuterdijk 20, Den Haag Te vijf uur had de officieele ontvangst ten stadhuize plaats, waar de burgemees ter van Zwolle, baron de Vos van Steen- wijk de congressisten heeft toegesproken. „Het bestaan van Zwolle, zeide hij o.m., is niet denkbaar zonder een krachtigen mid denstand". De Bondsvoorzitter dankte met eenige welgekozen woorden. ZEDENONT AARDING. Tegen schaamtelooze vrouwenkleeding in de Philipsfabrieken. De R. K. Werkliedenvereeniging te Eind hoven en de Eindhovensche Christelijke Besturenbond hebben aan de directie der N.V. Philips gloeilampen-fabrieken te Eindhoven een schrijven gericht van den volgenden inhoud: De laatste maanden bereikten ons vele klachten van op uw fabrieken werkzaam zijnde personen zoowel vrouwen als mannen over een toenemende ontaarding der goede zeden, welke op de diverse kan toren en op verschillende fabrieksafdeelin- gen uwer industrie valt te constateeren. Bijzonder ergerniswekkend is de schaam telooze kleeding, waarin vele vrouwelijke employé's op het werk durven te verschij- in welk feit weer andere zedelooze en zedenkwetsende gebeurlijkheden, die in bedrijf voorvallen, veelal hun oorzaak vinden. Wij houden er ons van overtuigd, dat u zich levendig bewust zijt van de ernstige gevaren, welke de voortwoekering van deze zedenverwildering onder een bepaald gedeelte van uw personeel inhoudt, geva ren zoowel voor uw bedrijf als voor de ge meenschap. Wij meenen dit te mogen afleiden uit de strengere controle, welke door u sinds en kele weken wordt uitgeoefend op de uit voering der verordening betreffende het verplicht dragen der bedrijfskleeding. Wij juichen uw handelwijze ten deze ten zeer ste toe, maar zijn toch zoo vrij u er op te wijzen, dat naar onze meening, daarmede door u toch nog niet alles gedaan wordt, wat geschieden kan en moet om behoor lijke zedelijke toestanden in geheel uw be drijf te verkrijgen en te behouden. Met name zal het daarvoor ook noodig zijn, dat iedere vrouwelijke employé, die in schaamtelooze kleeding uw kantoren of fabrieken durft betreden, onmiddellijk wordt duidelijk gemaakt, dat haar aanwe zigheid er niet kan en zal worden geduld. Te meer is dit noodig, omdat de ontklee ding van velen reeds zoover gaat, dat zelfs de bedrijfsjas alle ergernis er van niet ver mag weg te nemen. Wij verzoeken u dan ook met den mees ten aandrang bovengenoemden maatregel wel te willen nemen en voorts alles te doen wat in uw vermogen ligt om de, in uw bedrijf woekerende zedenontaarding te be strijden. Wen meenen met recht ten deze u tot krachtdadige werkzaamheid te mogen aan sporen, omdat vele leden onzer organisaties in uw bedrijf werkzaam zijn, leden voor wie wij, naast hun materieele, ook hun ze delijke belangen te behartigen hebben. Gaarne en met belangstelling zien wij het resultaat van ons schrijven tegemoet. INVOER VAN VERSCHILLENDE ARTIKELEN. De Staatscourant van gisterenavond be vat een groot aantal beschikkingen van den minister van Economische Zaken, ter uit voering van wetten, houdende regeling van den invoer van wollen en halfwollen stof fen, van boter, van gort, van bovenklee- ding, van tricotgoederen, van rijwielbuiten en -binnenbanden, van kousen en sokken en van schoeisel en leestklaar schoenwerk. Aan de reeds getroffen maatregelen tot regeling van den invoer van genoemde ar tikelen wordt materieel niets veranderd. Mej. Betje Hoogervorst die als zelatrice van het Genootschap der H. Kindsheid haar gouden jubileum viert. JURISTENONDERZOEK NAAR DEN RIJKSDAGBRAND. Een getuigenverhoor te Amsterdam. De sub-commissie voor Nederland van de Internationale Juristencommissie deelt mede: Het is bekend, dat een Internationale Juristencommissie gevormd is voor het in stellen van een onderzoek naar den brand in het Rijksdaggebouw te Berlijn. Deze commissie is op verzoek van het werk comité voor hulp aan de slachtoffers van het Hitlerregiem ingesteld, omdat aller- wege de overtuiging bestaat, dat in het te genwoordige Duitschland geen objectief recht en rechtspraak meer mogelijk is en dat noch de verdachten, noch de verdedi gers de vrijheid bezitten, die noodzakelijk is om de verdediging behoorlijk te voeren. Op 2 September j.l. is te Parijs een ver gadering gehouden van de Juristencom missie onder voorzitterschap van mr. De Moro Giafferi om de bijeenkomst, welke op 14 September a.s. te Londen zal worden gehouden, voor te bereiden. Te Parijs is o.a. een sub-commissie be noemd: bestaande uit de juristen mevr. BakkerNort, lid van de Tweede Kamer in Nederland, George Branting, lid van de Eerste Kamer in Zweden en Pierre Ver- meylen, advocaat bij het Hof van Beroep te Brussel. Deze sub-commissie had tot taak om in Nederland een onderzoek in te stellen o.a. naar het milieu, de politieke overtuiging en het karakter van Marinus ikn der Lubbe. Herinnerd wordt aan het feit, dat be halve Van der Lubbe, Torgler en drie Bul garen aangeklaagd en gevangen genomen zijn in verband met den brand in het Rijks daggebouw. Dit onderzoek der sub-commissie heeft op 5 September te Amsterdam plaats ge had. Zeer vele getuigen zijn gehoord, al het gesprokene werd door twee stenogra fen opgenomen, terwijl een notaris van al les een akte heeft opgemaakt. Verscheidene leden van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch Comité van Kunstenaars en Intellectueelen voor den stijd tegen de Duitsche terreur, o.a. de voorzitter mr. Frans Koenen, de secretaris dr. H. Wolf en de penningmeester Floris Vos, benevens eenige hoogleeraren der Amsterdamsche universiteit waren bij het onderzoek aanwezig. Reeds thans kan verklaard worden, dat zeer belangrijke gegevens zijn verkregen, die stellig bijdragen de waarheid omtrent de brandstichting aan het licht te bren gen. Op 14 September a.s. zal te Londen het onderzoek naar de oorzaak van den brand in het rijksdaggebouw door de volledige Ju ristencommissie onder leiding van een zeer bekend Engelsch jurist worden voortgezet. Buitengewoon belangrijke feiten zullen daar omtrent den brand aan het licht wor den gebracht, terwijl de resultaten van het onderzoek in Nederland daar zullen worden medegedeeld. De wereld zal dan zelf het antwoord kunnen geven op de vraag aldus ver klaart de Nederlandsche sub-commissie of de brand in het rijksdaggebouw te Ber lijn het werk is van de beschuldigden of van mannen, die thans in Duitschland de macht in handen hebben. MARKTBERICHTEN ZOETERMEER—ZEGWAART, 6 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.604.85 en eendeneieren 3.503.80 per 100 stuks. R0EL0FARENCSVEEN, 6 Sept. Groontenveiling. Meloenen 220 cent per stuk. sla 0.501.90 per 100 krop, snijboo nen 0.852.20, prinoesseboonen 0.651 1.35. dikke prinseboomen 4045 cent per 10 kg„ Augurken: fijn 1.90, fijnbasterd 1.00—1.30, basterd 1.10, grof 2.05, bommen 60 cent, etippel 25 cent per 25 kg„ tomaten A 3.9O--4.30, B 3.50—4.40 C 2.90—3.10 per 100 pond. WOERDEN, 5 Sept. Groenten veiling. Beurre Merode 412 cent, idem Hardy 9 18 oent, Triumph Vienne 925 cent, jut- tepeer 421 cent, Fransche wijnpeer 11 oent, Bergamot 3—4.5 cent, Cons de la cour 23.5 cent, Giezen Wildeman 29 cent, Wiliarn 216 cent, Wijnpeer 1—4.5 cent, vijgepeer 619 cent, doe fulius 15 cent, CLaps 1418 cent, Diamant 310.5 oent, Bonne Louis 1022 cent, Klaasjes 1—4 oent, Bloemee 57.5 cent, Bismarck 24.5 cent, Coll. dessert 911 oent, Zoe te Candy 24.5 cent, Schijvers 28.5 cent Oranje reinet 410 oent, Pippeling 46 oent, Zweed app. 26.5 cent, Gravenstein 615 cent, Notaris 510.5 cent, Calvine 11 oent, Sinjeur 38 cente eCswick 2 7.5 oent, Wijnappel 34.5 cent, Lemoen- appel 10 cent. pruimen 10 cent, meloen 2 10 cent, 8tamboonen 614 cnet, stokprirv- cee 1316 cent, snijboonen 1322 cent, pronkers 25 cent, bloemkool 220 cent, savoyekool 45.5 cent, roodekool 23.5 oent, groenekool 25 cent, Bla 510 oent andijvie 522 cent, spinazie 48 cent, pos telein 36.5 cent, peen 35 cent, rabar ber 23 cent, uien 23.5 cent, augurken 110 cent, komkommers 12 cent. LOOSDUINEN, 6 Sept. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 130 aanvoerders verkocht om in de week van 11 tot 18 Sept. dagelijks te le veren 28000 liter melk. Prijs af boerderij 6.en melk voor industrie 4.60 per 100 liter. DEN HAAG, 6 Sept. Groenten- en Fruitveiling. Grossiersveiling. Margr. Ma- rilla 1422 cent, Beurré Lebrun 1420 et. Beurre de Merode 814 cent, Beurre Wil liam 913 cent, Beurre Hardy 1825 et.., Extra 2932 cent, Beurre Napoleon 13 16 cent, Williams 617 cent, knolperen 3 6 cent, Fransche Cohijvers 56 cent, Triumph de Vienne 1825 cent, Vij^epe- ren 1422 cent, Clapps Favorite elite 21 32 cent, Soldat Labonreur 620 cenü, extra 2022 cent, Precooe de Trévoux 18 22 cent, Herzogin Elsa 1415 cent, Wil liam Duchesne 817 cent, Perzikperen 7 9 oent, Diksteeltjes 68 cent, Sijsjespe ren 1316 cent, Vijgeperen 1223 cent, Maagdeperen 1014 cent, Souvenir de C>n gres 1110 cent, Handperen 1116 cent, Seigneur d'Esperen 1618 cent, Juttepe- ren 2228 oent, Griffard Beurre 1421 ct Appelen: Keswick 48 cent, Bloemee 5— 12 cent, Wijnappelen 511 cent, Bismark 413 cent, Pondsappelen 59 cent, Goud- reinetten 510 cent. Langzoet 56 cent, Transparant 410 cent, Gamersche Zuren 815 cent, Jacque Label 410 cent, Trane parant de Cronsel 1022 cent, Mank Cod- lin 520 cent, Leve Alma 1217 cent, Zi geunerinnen 715 cent, The Queen 12— 14 cent, Notaris appelen 48 cent, Keul- sche Paradijs app. 710 cent, idem Fran sche 811 cent, Veensche Zuren 714 cent, kafappelen 39 cent. Kleinhandelsvei'inEr. Snijboonen 723 cent, du'bb. boonen 58 cent, prince-sie- boonen 720 cent, postelein 47 cent, pronkboonen 79 cent, spinazie 610 't., Augurken 911 oent, spruiten 47 ce.it per kg., selderie 0.60—1.00, pieterselie 0.601.10 per 10r bos, savoyekool 35 cent, groenekool 34 cent, bloemkool 5— 15 cent, roodekool 35 oent, kroten 4—6 cent per 6tuk, rabarber 2.603.00 per 100 bos, sla 1430 cent, andijvie 1824 ct. beide per kist, tomaten 3.604.00 er 100 pond, komkommers 2.803.00 per 100 stuks, jutteperen 1730 cent, Bon Louis 826 cent, Maagdeperen 610 cent, Soldat Laboreur 911 cent, Scharlaken peer 5—7 cent, Dirkjespeer 69 cent, Seig neur d'Esperen 1418 cent, Vijgeperen 13 15 cent, Triumph de T*ienne 1523 cent per kg. Transparant de CLonsc' _.it Transparants 7—9 cent, The Queen 11—13 cent, Bloemee 614 cent, Zure Schijvers 58 cent, Abricoosapp. 67 cent, Go.d- reinetten 57 cent Beurre Hardv 1223 oent, Candyzoet 68 cent, Keswick "—15 cent, Graven6teiners 811 cent, Bismark 610 cent per kg., bramen 28—30 cent per chip, pompoenen 4250 cent, sierperen ot 40 ce:.t, Siercallebas 25 cent, annanas 11 16 cent, meloenen 520 cent per stuk, moerbeien 30 cent per pond, Franks-.tha ler 1218 cent, Colman 1216 cent, \li- oante 1316 cent per pond, perziken Jt 9 cent per stuk, bananen 2.002.80 per 10 kg., noten 8 cent per kg. N00RDWIJKERH0UT, 6 Sept. Groentcnveiling. Snijboonen 0.602.75, enkele boonen met draad 35—80 cent, id. z. draad 0.451.25, stokboonen 0.45 1.45, dubbele boonen 3585 cent, alles per IC kg. VOORSCHOTEN, 6 Sept. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.104.90. kui keneieren 3.303.70. eendeneieren 3.30 3.70 per 100 stuks; kippen 4045 cent, hanen 4050 cent, duiven 1012 cent, en konijnen 10 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8