BUITENLAND NED. 00ST-INDIE UIT DE OMGEVING DONDERDAG 7 SEPTEMBE. DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DUITSCHLAND BEGRAFENIS VAN MGR. SCHREIBER. Indrukwekkende plechtigheid in de Rijkshoofdstad. Gistermorgen hoeft te Berlijn de bijzet ting van het «toffelijk overschot van Z.H. Kxc. Mgr. dr. Christian Schreiber, in leven bisschop van Berlijn, plaats gehad. Deze plechtigheid werd een gebeurtenis, «ooalg de Katholieken te Berlijn nog niet hebben aanschouwd. Hoezeer de overleden opperherder van het diocees door de Ka tholieken van zijn biedom vereerd werd, blijkt reeds hieruit, dat de laatste dagen naar schatting niet minder dan ongeveer 100.000 Katholieken uit het biedom langs de baar gedefileerd zijn, om hun bisschop de laatste eer te bewijzen. Tal van autoriteiten waren bij deze plech tigheid aanwezig. Onder de kerkelijke hoogwaardigheids bekleders werd in de eerste plaati opge merkt de pauselijke nuntius Mgr. Cosare Orsenigo, voorts do aartsbisschop van Frei burg, Mgr. Gröber, de bissohop van Osna- brück, de bisschop van Meissen, prelaat dr. Harbz nit Sehneidemühl, terwijl de bis schop van Danzig zich door twee dom- heeren had laten vertegenwoordigen. De rouwstoet stelde zich op bij de &t. Hedwig-kathedraal en trok naar de Linden. Voorop werd, geflankeerd door twintig Misdienaars, een groot kruis gedragen Daarna volgden een muziekkapel en een eere-deputatio der öchutzpolizei. Vervolgens kwamen de baniert- en wim peldragers der mannelijke jeugdvereenigin gen. Een rijks weer kapel en een deputatie van 60 man van een Beiersoh regiment volg den. Na het domkoor verschenen ongeveer 250 leden van de ordegeestelijkheid en nog 200 wereldgeestelijken. Tegen kwart over negen werd de eenvou dige lijkkist, die met den bisschopmijter gedekt was. door het hoofdportaaal uit het bisschoppelijk paleis gedragen, nadat •de pauselijke nuntius, mgr. Orsenigo, de kardinaal-vorstbisschop Bertram van Bres- lau, aartsbisschop Groeber van Freiburg in Breisgau, bisschop Berning van Osnabriick, bisschop Legge van Meissen, bisechop Kei ler van Frauenburg (Oost-Pruisen), bis schop Ehrenfried van Würzburg, prelaat Hartzt van Sehneidemühl zich in den rouw stoet hadden geschaard. De dienstdoende geestelijkheid sloot zich hierbij aan. Achter de lijkkist schreden de familieleden van den dooden bisschop, autoriteiten, alsmede de ridders der sou- vereine orde van Maltha. Dan kwamen de vrouwelijke kloosterlin gen en de deputaties der vrouwen- en meis- jewbonden; ten slotte de katholieke stu denten-vereenigingen. De stoet bewoog zich onder het zingen van geestelijke liederen door de Wilhelm- «trasse, Unter den Linden naar de Kaiser Josephplatz. "lien onoverzienbare mehsohenmenigte en duizenden kinderen van de katholieke scho len stonden langs den weg, welken de droeve stoet volgde opgesteld. Onder het spelen van een treurmarsoh werd de lijkbaar door acht priesters de kathedraal binnengedragen. De gezangen en de lijkrede, door dom- ▼ioaris dr. Steinmann uitgesproken, wer den met behulp van luidsprekers tot bui ten de kathedraal voor de aandachtige en ingetogen menigte hoorbaar gemaakt. In zijn lijkrede zeide dr. Steinman o.m. „Wei geen bisschop heeft een leven, zoo rijk aan arbeid en ontberingen, geleid als de nu overledene. De grondtrekken van zijn karakter waren: openhaitigheid, recht schapenheid en een hart, dat voor allen liefde en begrip toonde". Als vertegenwoordiger der Evangelische kerk nam de landsbisschop Muller een de rouwplechtigheden deel. DOODSTRAF GEëlSCHT TEGEN 12 COMMUNISTEN. Wegens moord op S.S.-man. Te Dusseldorp ia gisteren na een behan deling van drie dagen het proces geëin digd tegen twaalf communisten, die be schuldigd waren deelgenomen te hebben aan een op 20 Juni gepleegden overvol op nationaal-socialisten. De overval had plaats gehad volgens een van te voren beraamd plan. Vijftien communisten uit Gerresheim hadden mot drie Communisten uit Erkrath bij die gelegenheid den S.S.-man Kurt Hilmer uit Erkrath gedood en den S.S.- man Grosa ernstig gewond. Begin van dit jaar zijn 12 der vermoedelijke daders gear resteerd. Hot O. M. heeft tegen deze twaalf verdachten thans de doodstraf geëischt. Hedenochtend xou uitspraak worden ge daan. ENGELAND NEDERLANDSCHE OPZEGGING VAN HET TARIEFBESTAND. De indruk te Londen. In Briteche regeeringskringen heeft het besluit der Nederlandsche regeering tot opzegging van het tariefbestand nog wei nig reactie veroorzaakt, schrijft de Londen- sche oorrespondent van de „Tel.*'. Wel ie waar werd gisteren een kabinetszitting ge houden voor de afdoening van zekere drin gende vraagstukken, doen vele ministers zijn onmiddellijk na de behandeling weer uit Londen vertrokken om hun vacantie voort, te zetten Ook op do departementen overheerscht nog de vacantiestemming en vóorloopig breekt men zich daarom niet het hoofd over de vraag, welke gevolgen van Nederlands stap verwacht kannen wor den. Ongetwijfeld zal MacDonald persoonlijk, die als voorzitter der economische confe rentie alles in het werk heeft gesteld om, nadat de mislukking er van onvermijdelijk bleek te zijn, althans de fa^ade-instorting te redden, dezen stap betreuren zij het ook uitsluitend uit gevoelsoverwegingen. Hij zou er stellig de voorkeur aan hebben gegeven de zaken te laten zooals zij zijn. ook al wist iedereen, dat het bestand practisch gesproken geen enkele beteekenis meer had. In het algemeen echter neemt men in Britsche regeeringskringen ten opzichte ven het bestand een te nuchter standpunt in dan dat het besluit der Nederlandsche regeering hier ook slechts eenigennate een pijnlijken indruk zou hebben gemaakt. In tegendeel, de practische bewindslieden, welke verantwoordelijk zijn voor Groot- Brittannië's handelspolitiek, zijn er niet rouwmoedig om, dat Nederland den moed heeft gehad de kat de bel aan te binden en klaarheid te brengen in een situatie, die toch reeds zoozeer vertroebeld was. Hot bestand toch heeft Duitschland niet verhinderd zijn nieuwe hooge invoerrechten af te kondigen, evenmin als het Frankrijk er van terughoudt de verdere protection istische maatregelen te nemen, welke zij voor de bescherming van haar economische belangen noodig achtte. Groot-Brittannië gaf trouwens zelf dezer dagen nog het voor beeld met de afkondiging van de nieuwe of verhoogde invoerrechten op verschillen de artikelen, welken stap het motiveerde met de bewering, dat aanvragen voor deze protectie reeds bij de tarieven-adviescom missie waren binnengekomen vóór het ta riefbestand werd gesloten. Zooals mij heden een vooraanstaande persoonlijkheid in White Hall zeide: „Nie mand vertrouwt nog op hot bestand, het was eigenlijk in het vergeetboek geraakt". Voor het oogenblik heeft men hier nog geen aanwijzing, dat Nederlands voorbeeM door andere staten zal worden gevolgd. Ook is de vraag, of Groot-Brittannië er thans beter aan zal doen eveneens he»t bestand op te zeggen, nog niet in bevoegde kringen onder de oogen gezien. Eerder overweegt nog de indruk, dat men evengoed de zaken kan laten zooals zij zijn, opdat misschien later het bestand tot een practisch werk tuig kan worden omgevormd, al geeft men grif toe, dat het onder de huidige omstan digheden tot een doode letter wee gewor den. HEVIGE B0SCHBRAND IN ZU7 D-EN GELAND. Vele dorpen bedreigd. Duinenden hectaren bo»ch en hei zijn in Engeland door geweldige branden ver nield en talrijke dorpen worden bedreigd door de vlammen, die nog steeds hun ver nielend werk voorzetten. In Hampshire, tussohon Hartley, Wint- ney en Minley werden de vlammen twaalf meter hoog, over een afstand van ruim twaalf K.M, voortgedreven, waarbij duizen den boomen en honderden H.A. heidegrond werden vernield. Hoewel duizend soldaten uit het kamp van Aldershot met autobus sen naar de bedreigde streek werden ver voerd, om den brand te bestrijden, wa* men er gistermorgen nog niet geslaagd een uitbreiding te voorkomen en thans worden wederom bosschen ter lengte van 12 K.M. bedreigd. De commandant van de brandweer van Cemberley deelde aan de „Daily Tele graph" mede, dat hij duizenden liters water op den brandenden heidegrond heeft ge spoten en van de uitwerking bijna niets be merkte. Dat een rij landhuisjes gespaard bleef was slechts te danken aan het draai en van den wind. De vlammen sloegen over den breeden straatweg LondenSouthamp ton, alsof hij niet bestond en het verkeer moest worden gestaakt. Het dorpje Hart ley Row en het huis van sir Fitzroy An- strutherGough Oalthorpe bleven slechts gespaard, doordat de geheele bevolking aan het graven van loopgraven werd ge zet en rondom een breede strook werd platgebrand. Door het draaien van den wind bleef ook het Avon Castle van den jongen graaf van Egmont gespaard. In het graafschap Dorset en in Woking hebben eveneens talrijke bosch- en heide branden gewoed. Duizenden fazanten, kip pen en ander klein vee zijn in de vlammen omgekomen, of door den rook gestikt. Ook tal van brandblusschers zijn door den rook bewusteloos geworden, hoewei er van gas maskers gebruik werd gemaakt. Vele tele graaf- en telefoonleidingen tu«schen Lon den en Zuid-Engeland zijn vernield. De branden zijn een gevolg van de groote droogte en het blussohingswerk wordt zeer belemmerd door het gebrek aan water. De minister van Volksgezondheid, sir Hilton Young, heeft de burgemeesters aangeschre ven de noodige voorzichtigheid in acht te nemen bij het gebruik van niet voor drin ken geschikt water. Een man in Lindslade, die drinkwater voor den tuin had gebruikt, is tot een pond boete veroordeeld. AMERIKA FORD EN DE CODES. Focd-fabrieken worden bewaakt Volgens de „Daily News" is in verband met pogingen van mdiaclen, om bommen te werpen naar de Ford-fabrieken te Ed ge water in New Jersey, een speciaal oor don van troepen rond deze fabrieken ge plaatst. DE OPSTAND OP CUBA. Amerika zendt versterkingen. Het Amerikaansohe slagschip „Missis sippi"' (32.000 ton) heeft onverwacht* op dracht gekregen onverwijld naar de Cu- baansche wateren te vertrekken met 900 mariniers en een oompagnie infanterie. Deze dreadnought voert kanonnen van 30 c.M. Verder heeft presirent Boosevelt den minister van Marine, Swanson, verzocht, zioh naar Annopolis te begeven en van daar direct mek den kruiser „Indianapo lis" (10.000 ton, stukken geschut van 20 o.M. en 600 mariniers) neer Havana te ver trekken. Minister Swanson heeft verklaard, dat hij in verband met deze reis geen speciale op drachten heeft gekregen. Zijn bezoek aan Ouba zal echter slechte kort duren, tenzij de toestand ernstiger wordt. Bij de Oubaansche kust bevinden zioh reeds de kruiser „Richmond" (10.000 ton) met een bemanning van 425 koppen en 75 mariniers aan boord, benevens de torpe dojagers „Bainbridge", „MacFarlane" en „Sturtevant". Wellicht zullen morgen nog twee oorlogsschepen vertrekken, waardoor het totaal tot acht zou stijgen. Roosevelt heeft voorts order gegeven, dat 1200 mariniers moeten worden gecon centreerd in de marine-basis Quantioo (Maryland), met opdracht zich gereed te houden zoonoodig onverwijld naar Ouba te worden vervoerd. Don geheolen vori- gen nacht vertrokken detachementen nu&ar Quantioo. Dos ochtend begaf een /ietachemeni van 170 man zioh in groot veldtenue van Philadelphia naar Quantioo en van Norfolk reisde een afdeeling van 443 man eveneens daarheen. Het troo pentransportschip „Henderson", dat op het oogenblik te Norfolk ligt, wordt in ge reedheid gehouden omdo mariniers zoo noodig naar Cuba over te brengen. De *>■*- velvoerende officier te Quantioo meent te weten, dat alle 1200 mariniers nog heden avond naar de Cubaansohe wateron zul len vertrekken. CHINA DE KROON VAN B0NG0LI8: Aangeboden aan Poe-JI. Het Mandjoerijsohe telegraaf-agent schap deelt mede, dat een delegatie van Mongoolsohe vorsten in Tsjangtajoem is aangekomen teneinde Poe-ji (de presi dent van Mandsjoekwo) de kroon van Mongolië aan te bieden. Het voorstel der Mongoolsohe vorsten wordt door Mands joekwo levendig gesteund. BUITENL. BERICHTEN. D00DENDAL DER RI0 GRANDE. Tornado maakt honderden slachtoffers in het grensgebied van Texa». Het dal der Rk> Grande is in een doo- denvallei herschapen, ^oo luidt de conclu sie van het Congres-lid Kleberg, die per vliegtuig een inspectie-tocht heeft ge maakt boven het grensgebied van Texas en Mexico. De tornado's, die de laatste dagen hier hebben gewoed, hebben enorme sohade aangericht en honderden dooden en gewonden veroorzaakt. Door de op- stuwing van het water als gevolg van den storm, zijn groote overtroomingen ver oorzaakt, waardoor verscheidene plaatsen in het dal onder water staan. Vooral de steden Brownsville en Mata- moros zijn zwaar getroffen. Eerstgenoem de stad moet grootendeels onder water staanhier zouden 32 personen om het le ven zijn gekomen en niet minder dan '500 gewond. Te Matamoroe (Mexico) zijn vijf tig menschen om het leven gekomen. Door den storm stortte hier de kathedraal in, die tal van menschen bedolf, terwijl door het instorten van andere gebouwen nog twintig menschen om het leven zijn geko men. Een droevigen aanblik biedt het plaatv je Harlington; de huizen zijn omvergebla zen als kaartenhuisjes; stukken van wo ningen zijn soms een kwart mijl wegge slingerd. Twintig menschen zijn hier om het leven gekomen. Te San Benito, Ve- lasco, San Juan en verscheiden andere plaatsen heerscht eveneens een noodtoe stand, die er de autoriteiten toe heeft ge noopt den staat van beleg af te kondigen. In alle dorpen en steden heeft men zooal geen dooden, dan tooh vele ernstige gewon den te betreuren. Daar de verbindingen met vele plaatsen zijn verbroken, is het niet mogelijk den juisten omvang der ca tastrofe vast te stellen. Duizenden inwo ners van het kustgebied van Texas zijn naar het binnenland gevlucht. Een passagiers trein aan de zuidkant van Texas kan de reis als gevolg van de ver woestingen niet voortzetten; de passagiers schijnen echter geen gevaar te loopen. AMERIKAANSCHE PATROUILLE OP DE PHILLIPPIJNEN OVERVALLEN. Zeventien dooden. Naar uit Manilla wordt gemeld, heeft een Moro-stam een afdeeling Amerikaan- sche gendarmes op het eiland Jolo in een hinderlaag gelokt en overvallen. Een Amerikaansahe luitenant en 6 gendarmes werden gedood. In het verbitterde ge vecht, dat daarop volgde, en waarbij tal rijke mannen gewond werden, zijn de aan voerder der Moro's Mahamoed en elf an dere inboorlingen gedood. TYPHOON BEZORGT CIRCUS HAGENBECK IN JAPAN GROOTE SCHADE. Volgens een telegram van Lorenz Ha genbeek, die zioh met zijn circus in Japan bevindt, zijn door een typhoon alle tenten en ook verdere inrichtingen van het circus vernield. Met behulp van reserve-matn- riaal zal echter de tournee toch worden voortgezet. MISSIELEED IN MANDSJ0EK0E0. Vier paters in het afgeuoopen jaar om het leven gekomen. In een schrijven wijst pater dr. Theodor Breher O. 8. B. Apostolisch prefect van Yenki, (Mandspoekoeo) op de verschrikke lijke rampen, welke zijn missie hebben ge teisterd. In het afgeloopen jaar heeft de missie Yenki vier jonge missionariseen verloren. De pro-prefect pater Conrad, van wion de F. Vader heeft verklaard: „Pater Oon- rad heeft in de martelaarsboeken der H. Kerk een glorierijke bladzijde geeohreven" viel door moordenaarshanden. Talrijke rooversbenden hebben de mis sie herhaaldelijk gebrandschat en drie kwart van de 147 bloeiende staties in de grootste ellende gestort. In totaal werken zestien missionarissen in bet missiegebied, dat elf missiestaties omvat en 157 hulpstaties en waarin 14.000 christenen leven. Op heldhaftige wijze worden de paters bijgeetaan door Zwitsersche missie-zusters Aan alles heerscht echter gebrek. BYRD'S EXPEDITIE NAAR DE ZUIDPOOL. In totaal zeventig deelnemers. Vïoe-admiraal Riohard Ryrd zal binnen enkele weken zijn tweede expeditie naar de Zuidpool beginnen. Het speciale vlieg tuig. dat hiervoor te St. Louis is gebou rd heeft al proef gevlogen, terwijl het nieuwe proviand schip in Boston is gedokt voor een laatste onderzoek. Het vliegtuig dat Byrd voor deze vlucht, zal gebruiken wordt gedreven door twee 700 P.K. Wright Cyclone motoren en xan een snelheid van gemiddeld 225 km. berei ken. De bemanning van deze machine be staat uit drie personen, terwijl er ruimte is voor 15 paseagiers. Onder de 70 leden van de expeditie be vinden zich Neville, die Byrd op zijn trans atlantische vlucht vergezelde en Harold June, met wien Byrd reeds eerder over de Zuidpool gevlogen is. Bernt Balchen zal Byrd op dezen tocht niet vergezellen, daar hij reeds met Je Linooln Ellsworth expeditie naar de Zuid pool vertrokken is. RAZZIA ONDER WEENSCHE BEDELAARS. Met het oog op het vreemdelingenver keer, en speciaal naar aanleiding van Hen Katholiekendag, heeft de Weensohe poli tie een groot razzia onder de steeds talrij ker wordende bedelaars op touw gezet. Reeds 500 beroepsbedelaars zijn gearres teerd. Daar een groot aantal rapporten nog niet is binnengekomen, verwacht men dat in het geheel 1000 arrestaties zul'en worden verricht. INDIANENSCHEDELS ALS ASCHBAKKEN. Aan de benzine-pompen in de Zuid-Wes- teliike staten van Amerika worden aan de toeristen menschelijke Bohedels voor en kele dollars te koop aangeboden om als asohbakken te dienen. De bewoners van deze streken hebben oude Lndiaansche graven gevonden en hierdoor is deze „depressie-industrie" ont staan. Dit optreden van de bewoners wordt krachtig veroordeeld door het „Smithso nian Institute". Niet alleen de schedels, doch ook poppetjes en potjes, die inder tijd met de lndiaansche kinderen werden begraven, worden als sou veniers te koop aangeboden. De curator van het archeologische in stituut verklaart, dat tegen dezen handel nieis kan worden ge., .an, daar de wet niet hierin voorziet. Het merkwaardige van het geval ia, al dus deze geleerde, dat de grafsohenders zich zelf niet als vandaJen beschouwen, doch dat zij wettigen handel drijven en eenigen verklaren zelfs, dat zij de weten schap dienen. Zij geven er zich geen rekenschap van, dat rij onbetaalbare archeologische voor werpen verwoesten en aldw de weten schappelijke onderzoekingen onmogelijk maken. PRETTIGE BRUILOFT. Zestig deelnemers aan een bruilofts maal te Roohèohouart (Frankrijk) zijn ziek geworden na het eten van krabben en vleeschpaeteitj esBij zeer velen van hen waren de vergiftigingsverschijnselen zoo ernstig, dat men het ergste vreesde. Na dat medische hulp was verleend, konden echter de meeste gasten naar hun wonin gen terugkeeren. Eenige verkeeren nog in levensgevaar. HOE VINDT EEN OOIEVAAR DEN WEG? Het ornithologisch station van Rossit- ten in Oost-Pruisen zal de volgende week een interessante proef nemen met ooie vaars en doet daarvoor een beroep op de medewerking van alle vogelliefhebbers. Dinsdag 12 September zullen in het dorp Rossitten en in de stad Essen gelijktijdig resp. 90 en 160 jonge ooievaars worden losgelaten, die alle dezen zomer in Oost- Pmisen geboren zijn. Zij dragen aan den poot een ring met de plaats van her komst en zullen kenbaar zijn aan een ge kleurd teeken, opdat niet op hen gescho ten zal worden. Het doel van de proefneming is na te gaan. of vogels, die te Rossitten, dus in de plaats waar zij geboren zijn, worden losgelaten, denzelfden weg naar Afrika volgen als de vogels van denzelfden leef tijd, die eeDige weken geleden naar het Zuiden vertrokken zijn en konden p-ofi- teeren van de ervaring der oudere vogels, die hen vergezelden. Waarschijnlijk zal blijken, dat jonge oievaars, zonder hulp der oudere vogels, hun weg zullen weten te vinden. Verder wil men zien, hoe ooievaars uit Oost-Pruisen, die naar het Rijnland zijn overgebracht en te Essen worden losgela ten, de goede richting zullen vinaen. Zullen zij blindelings him instinct gehoorzamen of zal de nieuwe situatie, waarin zij geplaatst zijn, hun route beinvloedenl Het ornithologisch station verzoekt al dengenen, die de vogels mochten opmer ken, hiervan kennis te geven aan Boesit- ten, met opgave van het op de vogels aan gebrachte teeken, aantal, vliegrichting en tijd van waarneming. NIEUWE TUNNEL DOOR DEN MOUNT BLANC? Volgens berichten in Italiaansdhe bla den is aan het Italiaansche ministerie voor openbare werken een nieuw plan tot door boring van den Mont-Blano voorgelegd. In afwijking van de reeds jaren bestaande plannen bedoelt dit project niet den aan leg van een spoorweg, maar van een autoweg. De werkzaamheden zouden voor drie kwart op Fransch en voor een kwart op Italiaansoh gebied vollen. De financie ring zou worden verzorgd door een Fransch-Italiaansohe groep, waarbij Frank rijk het grootste deel voor zijn rekening zou nemen. DIENSTWEIGERING IN NED. INDIE. 8 Maanden geëischt tegen 26 inlanders. Aneta seint uit Batavia: Het Hoog Mi litair Gerechtshof ving de behandeling aan van de appèlzaken van 26 inheemsche dienstweigeraars. De advocaat-fiscaal eischte tegen allen acht maanden gevan genisstraf met ontslag uit den dienst. Het Hoog Militair Gerechtshof beves tigde tevens de door den krijgsraad uitge sproken vonnissen over 10 inheemsche dienstweigeraars met uitzondering van een, wiens bijetraf werd veranderd wan ontslag in verlaging in rang. AARDSCHOK BIJ PADANG GEVOELD. Echter niet te Batavia geregistreerd. Anefca seint uit Padang: Gisteren werd te 8 uur 25 min, een flinke aardschok ge voeld, die gepaard ging met onderaardsch gerommel. Naar Aneta eeint, heeft het ob servatorium te Batavia den in Padartg ge voelden schok niet geregistreerd. SASSENHEIM. Personalia. Aan de Gewestelijke Aardappel Organisatie van Noord- en Zuid- Holland is benoemd tot controleur voor Lisse en Sassenheim de heer W. G. War- naar, Zuiderstraat 5, Sassenheim. Oranje-avond. Ter herdenking van het 35-jarig Regeerings jubileum van Koningin "Wilhelmina zal op Maandagavond 11 Sep tember as. een Herdenkingsavond worden gehouden in de Geref. Kerk, waarbij het Chr. Fanfarecorps „Crescendo"' haar mede werking zal verleenen. Geboren: Elisabeth Emma Josepha Antonia, d. v. L. M. v. Reisen en A. C. van der Zalm. Grietje, d. v. C. Westerbeek en G. Plaat. Cornelia Jacoba, d. v. N. van der Kwaak en B. C. Bette. Petro- nella Helena Maria, d. v. B. N. Ruijgrok en A. A M. Verkleij. Clemens Jacobus, x. v. O. Zandbergen en C. C. Koning. Overleden: Antje La gas 60 j. Getrouwd: C. de Boer 24 j. en J. Eltetö 24 j. Ingekomen: A. C. Hoogkamer, Hoofdstraat 33, van Haarlem. M. J. van Schoten, Oude Postsfcraat 1, van Leiden; A. Zijerveld, Hoofdstraat 103, van Delft; W. van der Molen en H. P. Scholtens, J. P. Gouveneurlaan 48, van Bedum. Vertrokken: M. J. Eelderink en ge zin naar Terneuzen; C. H. Kipping, naar Den Haag; C. 't Hart, naar Den Haag; Dekens geb. Spilker, naar Bad. Oeijnhau- sen (D.); E. M. J. Bruijnen, naar Hoogland; W. G. van Nobelen, naar Cortenberg (B.); C. J. van Kesteren, naar Cadier en Keer (Limburg). ZOETERMEER-ZEGWAART. Personalia. Door de Gewestelijke Aardappelen-organisatie zijn voor het 6e district als secretaris aangewezen de heer J. N. van Reeuwijk te Zoetermeer en als controleur de heer L. W Ooms te Zegwaart De chef van het station alhier, dé heer H Heisterborg wofdt met ingang van 1 October e.k. bij promotie overgeplaatst naar het station Nunspeet. De Post. Met ingang van 1 November e.k. wordt de kantoorhouder van het hulp postkantoor alhier, de heer A. de Kramer, op eigen verzoek op wachtgeld gesteld. Alle ingezetenen zullen den altijd wei wil lenden postambtenaar noode zijn betrek king zien neerleggen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6