WOENSDAG 6 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Slachtoffer bezwijkt aan de gevolgen. Gistermorgen is de 49-jarige v. d. M. van huize „De Geer" te Jutfaas, die zioh naar zijn werk begaf op den Utrechtschen Straatweg aldaar door een vrachtauto, beladen met steenen, aangereden De man werd tegen den gTond geworpen en is met zware verwondingen naar de Acad kli nieken te Utrecht vervoerd alwaar hij is overleden. Hij laat een vrouw met vier kinderen achter. De auto, welke een zeer groote snelheid had reed zonder dat de chauffeur naar zijn slachtoffer omzag, door. Later heeft de politie van Jutfaas een auto, welke omstreeks dien tijd ter plaatse was gepas seerd, aangehouden. De bestuurder van dezen wagen houdt echter vol van het ongeluk niets af te we ten. PAARD OP HOL. Kind weggeslingerd en gedood. Te Opende sloeg het paard voor den melkwagen van den heer W. Dijk op hol. Behalve D. zaten diens vrouw en zoontje op den wagen. Het kind werd van den wa gen geslingerd en botste tegen een langs den weg staanden paal. Het werd dood opgenomen. DIENSTBODE IN BRAND. Te dicht bij het gasfornuis. Gistermorgen heeft zioh in de woning van den heer J. B., aan de Rozenlaan te Hillegersberg een ernstig ongeluk voor gedaan. De 20-iarige dienstbode J. v. d. P. stak het gasfornuis aan. Vermoedelijk door den tocht sloeg een der vlammen van het fornuis hoog uit, zoodat de kleeren van de dienstbode in brand geraakten. In een oogenblik stond zij geheel in vlammen ge huld. Zij rende gillend de Rozenlaan op, alwaar andere bewoners het vuur door middel van dekens wisten te dooven. De brandwonden waren echter zoo hevig over het geheele lichaam, dat voor haar leren wordt gevreesd. Brand in houten pension te Oisterwijk. Gisteravond omstreeks Ealftien is door nog onbekende oorzaak, maar vermoede lijk door onvoorzichtigheid van een der gasten, brand ontstaa-n in huize Hooger- weide te Oisterwijk, een groote houten villa, waarin dit jaar een pension is ge vestigd. Vorig jaar nog deed het gebouw dienst als rusthuis voor zenuwzieken. Het behoeft geen betoog, dat de vlam men in het houten gebouw al spoedig hoog oplaaiden en zioh met buitengewone snel heid door de geheele villa verspreidden. De brandweer uit Oisterwijk en Tilburg was spoedig ter plaatse, met betrekkelijk veel materiaal, aangezien, daar de villa ge legen is aan de Gemullenhoekenweg, aan den rand van het bosch, ook eenige vrees bestond voor een overslaan van het laaien de vuut op de rond omstaande boomen, waardoor eventueel een boschbrand zou hebben kunnen ontstaan. Met kracht werd het vuur aangetast. Van het huis viel ech ter niets meer te redden. De brandweer zag zich gedwongen de muren omver te halen. Alles brandde tot den grond toe af. Uiteraard trokken de hoog opschietende vlammen en de over grooten afstand zicht bare vuurgloed bijzonder veel belangstel ling. Verzekering dekt de schade. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Brand in parfumeriezaak te Eindhoven Omstreeks half zes gisteravond be merkten omwoners, dat er rook opsteeg uit de bovenverdieping van de parfumerie zaak van den heer Jutte aan het Stra/- tumscind te Eindhoven, waarvan de be woners afwezig bleken te zijn. De brand weer, die spoedig ter plaatse verscheen, wist de brand tot de aan de straat gele gen kamers te beperken. Deze brandden echter geheel uit In het perceel was eren- eens een atelier gevestigd van den edel smid Wijnhoven, dat ernstige waterschade heeft opgeloopen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duis ter. Verzekering dekt de schade. Perceel te Kerkdriel afgebrand. Een brandweer zonder water. Gisteren ontstond door onbekende oor zaak brand in de woning van den heer C. van Verachert te Kerkdriel. In korten tijd stond het geheele pand in lichtelaaie. Huis en inboedel gingen in vlTinmen op. De brandweer van Kerkdriel kon door gebrek aan water het vuur niet meester worden. Verzekering dekt de schade. Brand In modehuis te Helmond. Gisterenmiddag is in de Veestraat te Helmond brand ontstaan in het pand, waarin de winkelzaken gevestigd zijn van den heer Niemann in electriciteitsartike- len en het modehuis van Tonni van Dijk De brand is ontstaan in het op de eerste verdieping gelegen magazijn van den heer N., waar het vuur veel voedsel vond in op geslagen materiaal. De spoedig aanwezige brandweer tastte het zich snel over magazijn en zolder uit breidende vuur met enkele stralen aan en mocht erin 6lagen den brand tot deze ruimte te beperken. Tijdens het blussohingswerk stortte een muur ter oppervlakte van circa 20 M2. naar beneden en viel gedeeltelijk door het dak der belendende fabriek der Gebr. van Thiel. Behalve een aanzienlijke hoeveelheid materiaal der firma Niemann zijn een partij hoeden van circa 1400 stuks, eigen dom der firma van Dijk benevens het meerendeel der kleeren van het echtpaar van Dijk een prooi van het vuur geworden. De in beide panden aangerichte water schade is vrij groot. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. FRAUDULEUZE INVOER VAN VLEESCH TE ROTTERDAM. Valsche keurings- en Invoerstempels. Reeds lang werd er gefluisterd, dat in Rotterdam frauduleus geslacht vee en frauduleus geslachte varkere werden in gevoerd, welk vleesch voorzien zou zijn van valsohe keuringsstempels «iet alleen, doch zelfs van valsche stempels voor den invoer in Rotterdam. Twee jaar geleden zijn ambtenaren het abattoir te dezer stede in samenwer king met de politie een dergelijke ontdui king van de Vleesohkeuringswet op het spoor geweest, doch tot een vervolging is het toen niet gekomen, waarsohijnlijk wel, omdat het bewijs in deze zaken zoo uiterst moeilijk was te leveren. Thans is men weer dergelijken fraudu- leuzen invoer van vleesch op het spoor ge komen, dat herkomstig is uit Woerden en geslacht en van valsohe stempels zijn voor zien door de firma L., een groote onderne ming wat men besluiten mag uit het feit, dat ze nog kort geleden een koelcel heeft laten inrichten, die haar f 10.000 heeft ge kost. Politie en vleeschkeuringsdienst hebben op 4 September in een steeg alhier bij ze keren A., een marktkoopman, aangehou den, het vleesch van een koe, welk dier kennelijk zwaar ziek was geweest. Dit vleesch werd ondeugdelijk voor het ge bruik bevonden, hoewel het van de ver- eisohte stempels waa voorzien. De direo- teuT van den keuringsdienst te Woerden werd van de aanhouding in kennis gesteld deze is zich zelf hier ter stede wezen over tuigen en verklaarde, dat op 4 September door zijn dienst geen goedkeuringsstempel op een dergelijk dier was geplaatst. Gisteren is hier ter stede weer beslag gelegd op een gTOote partij varkens vlees oh van wel 16 geslachte dieren, welk vleesch waarschijnlijk niet van zieke dieren af komstig was, dit is na de slachting moeilijk te constatceren doch dat even min door de betrokken instanties van de vereisohte stempels was voorzien. Een frauduleuze slachting als deze, ge volgd door invoer in Rotterdam brengt voor de betrokkenen belangrijk financieel voordeel mee. Ten eerste ontduikt men hierdoor de Crisisvarkenswct, die een be lasting van 9 ct. op een K.G varkens- vleosch legt. Een beest van 200 K.G. niet aangegeven, brengt den slager dus f 18 voordeel. Daarbij komt ongeveer f 2. keuiingsloon te Woerden en f 4.— herkeu- ringsloon voor den invoer in Rotterdam- Begrijpelijk dat de bona fide grossiers en slagers dit bedrijf met leede oogen aan zien. De verkoopers van dit vleesch toeh blijven gemakkelijk met hun prijzen 10 ct. bereden de hunne. Hoewel niet gemakkelijk is vast te stel len, dat valsohe stempels zijn gebruikt, vertrouwt men aan het abaftoir en bij de politie toch ditmaal door de samenwerking met de buitensteedsche keuringsdiensten, in casu met die te Woerden, aan dit bedrijf dat niet alleen voor de rijks- en gemeen telijke schatkist nadeelig is, doch een groot gevaar voor de volksgezondheid oplevert, een einde te kunnen maken. „N. R. Crt." UIT DE RADIOWERELD SPORT DIOC HAAiuL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. A.s. Zpndag komen de twee geko jn elftallen nl. R. K. F. en D. H. V. B-elftal in het veld en wel tegen twee elftallen uit Volendam, aangezien alle Districtselftali^n bezet zijn. Voor a.s. Zondag is het beatuur er in geslaagd op twee elftallen uit Volendam beslag te leggen. Het moet dus ongetwij feld een suoccsdag worden voor het Lei 1- sche District, maar daar is voor noodig Ie volle medewerking van do vereenigingen uit het District woor in grooten getale op te trekken naar het Sportpark van S. J. C. te Noordwijk. Om 1 uur: D. H. V B.-elftal—Volendam II, scheidsrechter P. F. Angevaare. Om 2.30 uur: K. F.-elftal—Volendam 1 scheidsrechter D. Haverkorn. Het bestuur verwacht voor deze twee wedstrijden een groote belangstelling tot bevordering van de R. K. Sportbeweging. Wij verzoeken dan ook: houdt a.s. Zondag uw elftallen vrij. opdat ook de spelers ge tuigen kunnen zijn van deze mooie propa ganda wed strijden, welke zeker vruchten zullen afwerpen voor ons District in het belang van de R. K. Sport. De spelers worden verzocht er voor zorgen, dat allen voorzien zijn van oen wit shirt. Het D. H. V. B.-elftal ziet er als volgt uit: L. Campfens (Leiden) W. Belt H. Cromhout (S.N.A.) (SJ.C.) J. v. d. List Th. Warmerdam Jac. Uljee (SJ.C.) (Lisse) (Foreholte, aanv.) H. Friebol H. Ooetdam H. Bakker (A.S.C.) (Leiden) (Lisse) Broekhof A. Berk (N.V.C.) (Lisse) Reserve: L. Meeuwisso (Teylingen). R. K. F.-elftal: N. Mens (Lisse) "17. Vink W. de Bruin (SJ.C.) (Lisse) P. v. Nobelen S. Bra kei J. Warmerboven (Teyl aanv.) (Leiden) (Teyüngen) Tb. Terhorst Th. Hoogervorst C. v. Zeist (Teylingen) (SJ.C.) (Lisee) W. Goddijn Th. v. d. Berg (Leiden) (8.J.C.). Reserven: Th. Homan (Teylingen); H. Goddijn (Leiden). W. Mooijenkind (SJ.C.), Joop van Diest (Lisse). Programma's van Donderdag 7 September. Huizen. 296 M. 8.009.15 KRO. 10.00 NCRV, 11 00 KRO, 2.00—11 AO NORfV. 8.00—9,15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgeudienst o.l.v. Ds. C. J. Hoe kendijk. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.00—3.30 Gramofeonp-aten. 4.00 Bijbellezing door Dr A. H EJel- koort m.m.v. zang en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Piano-recital G Hengeveld en Gra mofoonplaten. 6.30 Causerie J. Schipper. 6.45 Knipcur6us. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Ned. Kamer-orkest o.l.v. Otto Glasstra van Loon m.m.v. F. Zepparoni, vioo. en C. v d. Beek, cello. 9.00 Causerie door Dr. J. A. Nederbragt. 9 30 Vervolg concert, ca. 10.00 Var Dias. 10.30—1F30 Gramofoonplaten. Hilversum. 1875 M. A.V R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Rentmeester. In de pauze: Causerio P. J. Schenke. 12 15 Omroeporkest o.l.v. N. Troop en Gramofoonplaten. 2.15 Kamermuziek door het Hofstad- strijkkwartet. 2.45 Voordracht Rob Goraerds. 3.15 Vervolg Kamermuziek. 4.00 Voor rieken en ouden van dagen. 4 30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.^0 Orge'concert Pierre Palla m.m.v. H. Viskil, tenor. 6.30 Sportpraatjo II. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Causerie door Dr. C. H. Sluiter. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevarieerd programma m.m.v. hot Omroeporkest ol.v. N. Troep, Kovncs La- jos en zijn orkest en Radio-tooneel o.l.v. Kommer Klevn. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gramofoonmuziek Daventry, 1 55-1 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein. Berichten. 11.05-- 11 20 Lezing. 12.20 Rut'nnd Square en New Victoria- orkest o.l.v. N. Austin. 1.35 Gramofoonplaten. 2 35 Schotsch St-udio-orkost o.l.v. G. Dai- nes. 3.20 Vesper. 4 05 Sted. orkest Buxton o.l.v. H. Fello- wes. 5.05 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- tell. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Reg King's orkest. 7.50 Grieg-concert. O. Groves, sopraan en D. Hildreth, piano. 8.20 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir H. Wood m m v het Radiokoor, E. Greene, tenor en Pouishnoff, piano. 10.00 Berichten. cau#erie. 10.35 Voordracht. 10.50 Sydney Kyte's Band. 11.25 'KV?citai op 8 piano's ol.v H. Ram say. 11.50—12.20 Vervolg dansmuziek. „Radio-Pa rif". 1724 M. 8.05, 12.50, 7.30 en 8.20 Gramofoonplaten. 9 05 Duetten 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20- 2.20 Concert uit Rost. „Wivex". 3.25 Vioo'-recital C. Frósig. 4.05— 5 05 Omroeporkest ol.v. Qröndahl. 7.36 Grundtvig-Herdenking. f 8.20 Omroeporkest m.m.v. het Fleet Street Koor oj.v. T R Lawrence. 10.20 Saxofoonsoli door E. Mortensen. 10.50 Kamermuziek door Strijktrio en piano. 11.20—12.50 Dansmuziek uit „National- Scala\ Langenberg, 473 M. 62 5 Gramofoonplaten. 7.25 Concert o.l.v. O. E. Steeger. 11.50 Gramofoonplaten. 12 20 Die fröhliohen Fünf. 1 20 Concert o.l.v. Eysoidt. 5.20 en 6 00 Gramofoonplaten. 6.20 Concert o.l.v Keiper. 7.20 „Krbkrank erbgesund", leerspel van Dr. K. Dürro 8.25 Oude Kamermuziek. 8.50 ..Kóningin Elisabeth", hoorspel van E. Pfaff 9.50 Werng-orkest o.l.v. Buschkótter. 10.5512.50 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.35 7angrecital Sandra Bellucei. 9.05 Gevarieerd programma, 10.05 Radio-tooneel. 10 50-11.16 Orkestconcert. Brussel, 338 M en 508 M. 338 M 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonioconcert oJ.v. Meuieman* 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 9.20 Symphonieconccrt o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten 508 M 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest ol.v. Andró. 6.35 Gramofoonplaten 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Symphonieconccrt o.l.v Meu'.emans. 9 20 Omroeporkest o.l.v ^ndró. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschland sender, 1635 m. 8.20 Duitsche Oprea-mutiek door het Omroeporkest en solisten o l.v. Peterka. 0.35 „Kleine Ursachen.hoorspel van G. Miihlcn-Schulte. 10.20 Berichten en Gramofoonplatenre- portage uit het Studenten-Sportka-mp te Turijn. II.05 Weerbericht. 11 20—12.50 Joh. Fuhsel en zijn orkest. Gemeentelijk Rarfin-DIstrlbutlsbsdrIjf te Lelden. (3e Programma). 8.00—13.35 Langenbflrg. 13.35--afloop Darentty. (Wijzigingen voorbehouden) De secretarissen van de clubs, waartoe de gekozen spelers bohooren, worden ver zocht er voor te zorgen, dat de gekozen spelers en reserves op tijd aanwezig zijn. Deze week zullen door den secretaris aan alle aangesloten vereenigingen de be palingen worden toegezonden over het mannelijk jeugdwerk in het Bisdom Haar lem. Dan kunnen de besturen deze eens goed ter inzage nemen. Denkt er aan de junioren-elftallen op te geven met namen en leeftijden, vóór 10 September. 0. J. v. LEEUWEN, Secr.-Penningm. WANDELSPORT „Jeanne d'Arc". Hedenavond om half zeven training voor do 20 km. Samenkomst klok Doezo- btraat. Tc kwart over acht training voor deelnemers 30 Km., saroenk. Noordcind*- plein Zondagmiddag wordt g«*stnrt van theetuin Oud Hortuszicht, Witte Singel voor de 30 km., 2 uur en voor de 30 km. 3 u. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelseh van CHARLOTTE M. BRAME. 16> v Mijn kleine Marguerite, zei hij zacht. Wat zou ik je graag hebben terugge zien. Kalm stond hij op en praatte met Lady Perth over Marguerite en over zijn eigen vroeg gestorven vrouw in zulke zachte wijze woorden, dat zelfs de koude, deftige dame iets als bewondering in zich voor hom voelde opkomen. Dien avond ging Lady Perth naar haar broer. Douglas, zei ze, waar zal je vrouw begraven worden 1 Toen hij verbaasd opkeek, ging ze voort.: Zou het niet beter zijn als onder ■de gegeven omstandigheden Marguerite in Inisfail begraven werd Phamer, zei Lord Stair, ik weet dat jij niet hield van Marguerite, je hebt je best gedaan om mijn gevoel voor haar te vergiftigen, maar als je ooit weer een oneerbiedig of onvriendelijk woord over haar zegt, dan scheiden onze wegen voor altijd. Ze zweeg en Lord Stair vervolgde: Marguerite zal begraven worden in het familiegraf in Clifft. HOOFDSTUK XXIV. Hét was voorbij. Het familiegraf ren de Stairs in Clifft was weer gesloten. De opwinding en smart waren weer bedaard en de tragedie van de Eastham-tunnel verzonk in de vergetelheid Cyril Nairne was teruggegaan naar Inisfail. Lord Stair had hem graag nog wat langer bij zich ge houden, hij was Zoo anders dan alle an dere menschen, zoo argeloos, zoo eenvou dig, maar Cyril voelde zich niet op zijn gemak in het weelderig ingerichte huis. Hij verlangde terug naar zijn tuin, de ri vier en de muziek van den nachtwind in de takken. Lord Stair vertrok korten tijd later naar het buitienland. Hij kon niet langer leven in hét huis, waar alles hem herinnerde aan Marguerite. Hij ging rei zen om vergetelheid te zoeken. Weer als vroeger was Ladv Perth de onbetwistbare meesteres, hoofd van de voorvaderlijke grootsche bezitting van de Stairs. Alleen kleine Ethel was er nu. Lord Stair had het kind aan haar zorgen toevertrouwd. Het duurde lang voor er bericht kwam over Darcy Este. En die tij ding was droef en kort. Hij stierf aan de koorts een week na zijn aankomst in In- diëLady Perth las het bericht zonder emotie. Dit is dan het eind, zei ze koud. Het wae op een Decemberavond, waar op hot vreeselijke spoorwegongeluk ge beulde. Er woei een scherpe wind toen Lady Stair uit haar verdoovlng ontwaak te. Ik ben nu dood voor de menschen, zei ze zachtjes Toen werd ze zich opeens be wust, dat het bitter koud wae. Wat moest ze doen i Waar kon ze heengaan 1 Het liefst zou ze haar oogen sluiten en ster ren. In de verte zag ze roode lichten, ze was vlak bij den tunnel, ze kon de man nen zien heen en weer bewegen bij het opruimingswerlc. Ze begreep dat zo zoo spoedig mogelijk haar schuilplaats moest verlaten, klom togen den vrij steilen berm op en liep over een stuk bouwland. Na enkele minuten stootte ze tegen een hek dat het land af sloot van den spoordijk. Ze klom erover en liep voort als in ©cn vreesclijken droom. Haar hoofd deed pijn en ze wm te moe om te denken. Zoo zwierf Marguerite eindeloos voort tot het eerste morgenrood den hemel kleurde. Zij was dicht bij een kleine stad. Doch zij moest verder, haar doel was om in Londen to komen, dat was de veiligste schuilplaats, die ze zich kon denken. Het stadje heette Ling, hoorde ze, en om in Londen te komen zou ze nog een heele reis moeten maken. Rustig zitten in een spoorweg-coupée leek haar een uitkomst. Hoever ze dien dag reisde, en wat ze deed, kon Marguerite zich later nooit meer herinneren. Ze kwam pas weer tot zichzelf toen de trein stilstond op een drek perron van oen Londensch station. Duizelig van honger en vermoeienis stond ze tusschen heen cn weer dravende menschen. Wat moest ze doen 1 Zo liep doelloos het station uit en kwam in do overvolle straten, waar haar eenzaamheid nog be klemmender werd. Tranon kwamen haar in de oogen. Na een poosje te hebben ge dwaald, kwam zij toevallig bij een eenvou dig uitziend gebouw, ©en geheelonthou dershotel. Ze wilde daar iets gaan gebrui ken en dan bedenken, wat ze verder moest doen. Maar na den eenvoudigen maaltijd was ze niet meer in staat nog te denken, al te zeer uitgeput vroeg ze om een kamer en daar bleef ze drie dagen en drie nachten. Toen ze zich eindelijk in zooverre hersteld voelde, dat ze naar benoden kon gaan in de damessalon, waa het eerste dat haar in handen kwam, een krant waarin oen uit voerig bericht stond over haar eigen dood en begrafenis. Nooit zou xe dat moment in de kleine salon vergeten. De winterzon in de stoffige ramen, de zwakke lichtplekken op het eens warm gekleurde, nu verschoten vloerkleed, de twee dames, do een bozig met schrijven, de andere blijkbaar op iemand wachtend. Zo hadden beiden het bericht in do krant gelezen cn sp aken er samen over. Verbijsterd las Marguerite daar, dat ze begraven was in het familiegraf van de Stairs, dat haar echtgenoot en haar va- dor do plechtigheid hadden bijgewoond, dat de koning een telegram van rouwbe klag had gezonden. Geen vrees nu moer voor een sensatio neel proces, geen vrees, dat haar mooie liefde, zoo kort en droef cn innig, zou wor den blootgesteld afin de bespotting van een volle rechtszaal, goen vrees rnecr, dat Lady Perth zou vertellen, hoe Darcy Este haar gekust had hij zou nooit weten hoe iemand hen had bcRpiod in het schoonste uur van hun leven. Op dit oogenblik deed Marguerite de plechtige belofte, dat niemand zou ge waar worden, dat ze nog leefde, dat ze zelf ook zou trachten haar verleden als dood te beschouwen en dat ze ulloen, vol komen alleen, opnieuw zou beginnen. HOOFDSTUK XXV. Het was een Jimi-morgen vol kleur en licht. De eiken van O&kclifft stonden zwaar in blad, de mooie, broedc rivier schitterde in de zon, koclé, donkere scha duw lag over do diepe Reigers Plas. Zeventien jaren waren voorbijgegaan sinds den dag. dut het familiegraf van do Stairs voor het laatst geopend en geslo ten was geweest. Lady Perth was her trouwd; een man was daartoe dapper ge noeg ge woest. In de zeven jaar dat Lord Stair buitenslands vertoefde was de kou de, trotsche vrouw zioh eenzaam gaan- voelen in het groote huis. Zo luid den markies van Holte ontmoet tijdens een bezoek aan Oowes. Hij was weduwnaar met zes dochters en dit feit, «lal <1« mees te vrouwen zou hebben afgeschrikt, schoen voor Lady Perth juist oen aansporing to zijn om het aanzoek aan Ie nomen. Men kan zich Lord Stair's verbazing voorstellen, toen een brief van zijn zuster hom naar huis riep, omdat ze ging trou wen. Ethel was toon bijna acht jaar en Lady Perth liet haar door een uitstekende gou vernante opvoeden. Zoo begon vroeg iu dat voorjaar een nieuw leven in Oakelifft. Van dien dag af scheen do kleine Ethel als meesteres te heerschen. Lord Stair verafgoodde haar en Ethel was zijn liefde waard. In gestalte leek zo op haar moeder, lang en tenger, maar liet meisje had de donkcro schoonheid van do Stair-. Haar hoar was bijna zwart, ook haar oogen waren heel donker cn ze luid een prachtige blanke teint Ze was statiger dan Marguerite, maar ze had het warme hart cn den vurigen geest van haar moeder (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9