Effectenkoersen WOENSDAG 6 SEPTEMBER DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 PATER C. BUSCIIMAN. Naar wij vernemen is de weleerw. Pa ter C. Buschman O.F.M., Kapelaan van de Kloosterkerk aan den Haagweg alhier, door Z. H. Exc. den Bisschop van den Bosch be noemd tot Kapelaan aan de St. Francis- cuskerk te Nijmegen. In Leiden gevestigd: A. Bergamini en fam., musicus, Oude Vest 107a C. J. M. Borgervoet, dienst bode, Cobetstraat -18 J. de Boer, verte genwoordiger, Sophiastraat 74a M. A. M. van der HorstBoogaard en fam., Fr. v. Mierisstraat 23 P. Boogaard, los werkman, Fr. v. Mierisstraat 23 Z. S. G. KohierCasimir, Tomaten straat 20a D. B. J. Dirksen en fam.. Merelstraat 10 I. K. Djlantik, J. v. Goyenkade 8 F. Frohauf en fam., monteur, Lijsterstraat 32 A. L. Guleij, kellner, Oranjegraoht 8 M. J. K. Hansen, kapster, Merelstraat ,10 J. G. Heemskerk en fam., chauffeur, Waardkerksteeg la C. H. Hoijtink, dir. Jacobs, J. Lievenstraat 8 G. J. Jonge- jans, Aalmarkt 15a K. M. E. van der ZeeJonsson, Zoeterw. Singel 63 B. J. P. van Leeuwen, vertegenw., Fr. v. Mieris- straat 23 A. G. BakkerLeeuwenburgh en fam., Sohelpenkado 52 L. van Lies hout, priester, Haagweg 13 J. Michalski, dienstbode, Rijnsburgerweg 167 J. de Mooij, landarbeider, Levendaal 191 0. J. BrokaarMors, P. de la Courtstraat 23 E J. A. E Roelands, kok, Aloëlaan 8 J. Simons, dienstbode, Doelengracht 15 S. T. Tan, Merelstraat 4 W. O. A. Tess- mer, schilder, N. Beestenmarkt 19 G. v. Vliet en fam., monteur, Haven 38a J. W. de Vries, onderwijzer, Stadhouderslaan 32 H. J. A. M. Vuijsters, koksbediende, Leeuwerikstraat 23 Th. v. d. Wereld, dienstbode, Borneostraat 2a IC. Ohr. Winkler en fam., arts, Roodborststraat 19 M. E. G. Zweijpfenning, de Ridder straat 5. Uit Leiden vertrokken: Wed. M. C. Schmidtborn-van Altena, Amsterdam, Spinozastr. 2. A. Appel doorn, Utrecht, Kwartelstr 33. G. J. A. Beekman, Warmond, Verl. Dorpsstr. 27. E. Bekooy, Bergschenhoek, Dorpsstr. 50. W. H. E. Baron van der Borch van Ver- «volde. Zutphen, IJselkade 21. W. O. Bronhaupt, Den Haag, Irisplein 7. A. B. v. Brakel, Rotterdam, Boschpolderpl. 36. B. M. van Breda. Buitenland. H. J. H. Buseman, Bussum, Spoorlaan 24. M. Deppe, Berlijn, Siemensstr. 72. G. Chr, Deters, Den Haag, Suezkade 140. J. M. Donkers, Alphen aan den R ij ft, Zaalberg- straat 33. J. van Ees. Oegstgeest, Duin- richtstr. 29. J. C. B. Eijkman, Eindhoven, Boph. v. Wurtenberglaan 21. H. J. v. Giezen en Fam.. Voorschoten, Haagweg 12. H. Gluth, Gladbeck. J. W. E. Grüter ?n Fam., Amersfoort, 4e Kazernestr. 6b. M. Hettema. Eindhoven, Wilgenstr. 36. F. W. J. v. d Heijden, Hengelo, Grasweg B5. Th. H. Heijn en Fain., Zoeterwoude, EI. Rijndijk F 66a. H. Hillen, Den^aag, W. de Zwijgerlaan 125. F. Jager, Voor burg, Faukenbergestr. 47. H. F. .Jager, Voorburg, Faukenbergestr. 47. W. M. Kalber, "Willie!mshafen. F. Kelderhuis, Werkendam, Hoogstr. L. J, Kloprogge, Amsterdam. Tesselschadeziokenhuis. G. Koree en Fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 118. W. M. v. d. Krogt, Dongen, Huize Overdonk. HE Leger, Amsterdam, Joh. Verhulststr. 134hs. M. Lippek, Eindho ven, Sophia v. Würtenberglaan 21. J. H. Lourens, Rotterdam, MathenPsserlaan 427. F. v. Masfcrigt, Noordwijk, Noodzee- steeg 7c. A. v. d. Mëij en Fam., Oegst- zeest, H. Morschweg IOC. P. Mühlstaff, Rotterdam, Oostzeedijk 61b. J. de Munck en Fam Amersfoort, Utrechtsche- weg 89. C. H. Muys, Zeist, Acacialaan 20. D. Kiens, Delft, Oude Delft 6. 0. Schotel-van R onkel, Den Haag, Ruychrok- laan 180. A. H. Schoondergang, Delft, Paulinalaan '48. M. J. v. Schoten, Sas- senheim, Oude Post-str. 1. B. J. Schrage, Rijswijk, Oranjelaan 12. C. M. v. Schre ven, Groningen, Ubbo Emiusstr. 9. R. D. G. Simons, Den Haag, Bezuidenhout- scheweg 96. I. G. H. v. d. Sleen, Haar lem, Koninginneweg '90. Raden Soekanto N.O.-Indië. H. P. Suringa, Voorburg, Faukenbergestr. 47. W. G. Swagers, Oegstgeest, Duinzichtstr. 11. J. L. Sijt- hoffe Den Haag. Willem Lodewijklaan 7. C. Turk, Rotterdam, H. de Grootstr. 116. J. A. Varkevisser, Rolde, p.a. J. F. Gerritsen. M. Ritsema-van der Velden, Batavia. E. B. Vorwer, Amsterdam, J. W. Brouwerpd. 3hs P. Voskuyl, Delft. Boterbrug 15. J. D. de Vries, Heem stede, Heemst. Dreef 47. Th. W. J. van de Wee, Utrecht. Poortstr. 69. W. Wind, Hazerswoude, H. 'Rijndijk A 290. UIT DE OMGEVING BUSDIENST LEIDEN—KATWIJfc. De afdeeling geschillen van den Raad van State behandelde een beroep van M. Kloos to Noordwijk aan Zee tegen een sluit van Gedeput. Staten van Zuid-Hol land, waarbij is geweigerd een verzoek van appellant tot. het in werking brengen van een autobusdienst te Katwijk aan Zee ValkenburgLeiden. Ged. Staten zijn van meening, dat de tram in voldoende mate voorziet in de verbinding KatwijkLeiden, De heer Kraak Steeman, secretaris van don Bond van Autobusondernemers, zette uiteen, dat het dorp Valkenburg nog vcr- s-'oken is van een autobusverbinding. Al leen de N. Z. H. T. M. heeft eenig zijde- lincsch belana bij dezen dienst. De II. T. M. heeft er geen enke] belang bij. De Haagsehe tram wordt slechts één eer gekruist, n.l. bij den Haagschen •Schous\ ln de gemeente Valkenburg is ©en tol, die deze gemeente voor den evert- tueel in te richten autodienst wil betalen. Zoozeer is deze gemeente gebrand op het tot standi: omen van dezen dienst. Wat de N. Z. H. T. M. betreft, moet men in Val kenburg of met een pont worden overgezet en men beeft dan nog 20 minuten noodig om de halte van de tram te bereiken. Namems de N. Z. H. T. M. pleitte de heer Modderman, die betoogde, dat de in woners van Valkenburg steeds uaar Kat wijk a. d Rijn loopen, hetgeen omstreeks 10 minuten is. Daax kunnen zij de tram nemen. De heor Felix bestreed het beroep na mens de II. T. M. Het aandoen van het complex Haagsehe Schouw door den bus dienst zal do train concurrentie aandoen. De Kroon zal later beslissen. ALPHEN AAN DEN RIJN. WANNEER EEN WINKELWEEK. Nog niets officieel bekend. In de gisterenavond door de vereeni- ging voor den Handeldrijvenden en In- duRtrieelem Middenstand gehouden verga dering werden door den voorz. allereerst ecnigo waardeerende woorden gewijd aan de nagedachtenis van het bestuurslid wij len den heer L. Honselaar. Betreffende de te 's-Gravenhage te hou den Middenstandsdemonstratie worden de leden opgewekt, persoonlijk hieraan zoo veel mogelijk deel te nemen. Bij het punt 10-jarig bestaan der ver- eenigingen' kwamen verschillende plannen ter eprake, die in handen van het oe- stuur zijn gesteld. Tot bestuurslid in de vacature van den heer L.*Honselaar, werd gekozen de heer J. Jansen. Uit de hierna volgende besprekingen omtrent do win kelweek, bleek, dat Tie aankondigingen in de verschillende bladen hieromtrent, min of meer voorbarig zijn geweest. Wel ble ken verschillende besprekingen te zijn gevoerd, doch officieel wat datum en ge meld bonnensystcem betreft, is nog niets besloten, daar o. a. nog wordt gewacht op bericht vaji B. en W. en omtrent de 6a- iwerking met „de Hanze". Of de win kelweek dus al of niet doorgaat kan nog niet met zekerheid worden gezegd, zoodat wij hieromtrent t. z. t. nader terug hopen te komen, als het bestuur een definitief besluit hoeft genomen. HAZERSWOUDE. LAiNDBOU WER SWONING ARGEBRAND. Hedenmorgen is de landbouwerswoning van Jac. Bol alhier voor het grootste deel afgebrand. Ook twee hooibergen werden oen prooi der vlammen. Dc inboedel is grootendeel6 gered. Ge lukkig bevond het vee zich in het land, daar de stal geheel ia afgebrand. Van het woonhuis staan alleen de muren nog overeind. Verzekering dek?t de sohade. HET KONINKLIJK BEZOEK. De Bloemen. Na aankomst van do Koninklijke Familie ten Paleize heeft H.M. do Koningin met groot© belangstelling de bloemenschat be zichtigd, Haar als welkom in Amsterdam geschonken uit alle lagen der bevolking. Hare Majesteit was zeer getroffen door deze groote en grootsche hulde. In de Bur gerzaal is de Koningin rondgegaan en heeft de door den heer Snel uit Apeldoorn opgestelde bloemen bezichtigd. Tusschen de bloemstukken waren hier en daar ver rassingen voor de Koningin verborgen. Zoo zat in een der bloemstukken e«n klein oranje-zakdoekje met de jaartallen 1813 1863. Aan andere hloemstukken hingen kleine boekjes, die betrekking hadden op de geschiedenis van het Huis van Oranje of geschiedkundige feiten. Er was ook een mand zooals de straatventers die gebrui ken ter verkoop van hun bloemen. Deze was gevuld met bloemen, gerold in vloei- oapier zooals de bloemen worden verkocht. Het verzoek was daarbij, de bloemen niet uit te pakken. Alle bloemen worden keu rig verzorgd. Elk bouquetje, hoe klein ook. heeft een afzonderlijke vaas gekregen. Wel geteld waren er 1888 bloemstukken afgege ven. Voor deze bloemenhulde zou Hare Majesteit gaarne den dank brengen aan de schenkers. Daarvoor heeft de Koningin den voorzitter van de Chr. Oranje Vereeni- ging Amsterdam-Oost, den heer Grim, hedenmiddag om zee uur ten Paleize ont boden. Zooals men weet, is het deze ver- eeniging, die het initiatief nam van deze welkomst-bloemenhulde. Ontvangsten. Evenals het vorige jaar worden 's mor gens door H.M. de Koningin vooraanstaan de personen uit Handel en Industrie ten Paleize ontvangen, om Haar in te lichten over den algemeenen toestand. Hedenmorgen was daarvoor ten Paleize genoodigd mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank en dr. C. J. K. van Aalst, voorzitter van de Ned. Handel Maat schappij. Gisteravond is de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt ten Pa leize geweest om inlichtingen te geven over Amsterdam. Huldiging in het Stadion. Naar wij vernemen zal Zaterdagmiddag in het Stadion de rede van Ds. A. G. li van Hoogenhuyzo door de Koningin dade lijk beantwoord worden. Beide redevoe ringen zullen per radio worden uitgezonden Dringend verzoek. Met het oog op het werkelijk groote ge vaar van het schichtig worden van de paar den na het binnenrijden van het Stadion op Zaterdagmiddag door den Koninklijken Stoet worden alle aanwezigen dringend verzocht zich te onthouden van bijvalsbe tuigingen tot Haro Majesteit Haar plaats heeft ingenomen in de Koninklijke Inge. Bij het vertrek der Koningin wordt even eens verzocht bovenstaande in acht t« nemen. Bezoeken. Hedenmiddag om 4.45 gaat de Konink lijke Familie een bezoek brengen aan het 'Rijksmuseum ter bezichtiging van de nieuwe Rembrandt*. DE CRISIS IN AMSTERDAMSCH GEMEENTEBESTUUR. Do Katholieke raadsfractie van Amster dam heeft in een bijeenkomst het vraag stuk onder het oog gezien, dat door het zich terugtrekken der drie sociaal-domocra- tische wethouders uit. het dagelijksch be stuur der hoofdstad is ontstaan met be trekking tot het voeren van dat dag. be stuur De fractie is hierbij tot het besluit gekomen, dat door haar geen stappen kun nen worden ondernomen ter voorziening in de vacatures. In een schrijven aan den voor zitter der soc-dem. raadsfractie wordt voorts nog geme'd. dat wethouder Krop man het advies der R. K. fractie heeft op gevolgd, waarbij hem verzocht werd zijn mandaat niet ter beschikking te stellen. LUCHTDIENST OP ZEELAND. Ten vervolge op e>en voorloopig bericht tor aankondiging van het voornemen om den luchtdienet. ook na 18 September a s. in bedrijf te houden, deelt de K. L. M. thans definitief mede, dat zij. behoudens goedkeuring van den Minister van Water staat, deze lijn zomer en winter zonder onderbreking gaat exploiteeren. Het zijn niet alleen de bijzonder gunstige uitkom sten van de exploitatie van dozen zomer, welke tot dit besluit hebben geleid, ook het streven naar stelselmatigcn opbouw van het binnenlandsohe luchtverkeer door geleidelijke uitbreiding van de exploita tie-periode tot het geheele jaar hebben een belangrijke be weegreden gevormd. Ofschoon de ideale vorm voor do ex ploitatie een dubbeldaagsohe dienst ic, wenecht de K. L. M. dezen eersten win- terproefdienst tot een enkeldaa^rsche ver binding in elke richting te beperken, ten einde daarmede ervaring voor de toe komst. op to doen. Bij de samenstelling van de dienstregeling is diens regelmaat als eerste eisch genomen, terwijl tevens naar goede aansluiting op Amsterdam ge streefd i«, daar dezen zomer oen groote vraag naar een doorgaande verbinding waar te nemen viel. Het vertrek uit Rot terdam is bepaald op 12.00, de aankomst te Haamstede J2 30, vertrek Haamstede 12.10, aankomst Vlissingen 12.55. Tn om gekeerde richting is het vertrek uit Vlis singen 13.35, aankomst te Haamstede 13.50, vertrek uit Haamstede IL00, a in komst Rotterdam 14.80. In het tijdvak van 18 tot en met 31 October bestaat er geen daarna wel onmiddellijke aansluiting van en naar Amsterdam. Het passagierstarief "Rotterdam-Haam- stedo of HaamstedeRotterdam is ver laagd tot 6.per persoon, retour 10. tienvluchtenboekjes 50. KORTING WEDDEN RIJKSPERSONEEL. Officieren en Onderofficieren. Op 5 September 1933 vergaderden de Commissiën A en B (Officieren en Onder officieren) voor Georganiseerd Overleg Personeel Landmacht, ter bespreking van het aan de Regeering uit te brengen advies inzake de door haar kenbaar gemaakte voornemens tot het opleggen van een derde crisis-korting op de salarissen van het rijkspersoneel, thans van 5 pet. Het Hoofdbestuur van de Nationale Christ. Onderofficiersvereeniging had be richt gezonden, dat dit bestuur het in het tegenwoordig stadium beter oordeelde, aan deze vergadering niet deel te nemen. De vergadering betreurde het in hooge mate, dat de Regeering een dergelijken maatregel redelijk noemde; het Georgani seerd Overleg kon het daarentegen niet redelijk vinden, dat het bestaande verschil in salarieering tusschen rijksambtenaren cenerzijds en provincie- en gemeente-amb tenaren anderzijds wederom zou worden vergroot ten nadeele van het rijksperso neel, voordat de Commissie-Schouten haar rapport had uitgebracht. Zij achtte het evenmin billijk, dat het rijkspersoneel, dat in de door de Regeering aangekondigde overige harde maatregelen bovendien zijn deel krijgt, ook nog weer in zijn sala rieering wordt getroffen. De korting op de tegenwoordige lage sa larissen der rijksambtenaren zijn reeds zoo belangrijk, dat verhooging van het kortings percentage onmogelijk blijkt. Voor hen, die op non-activiteit of op wachtgeld zijn gesteld, moeten de salaris sen met nog pl.m. 33 pet. worden vermin derd. Wordt nu bovendien een korting van 5 pet. ingevoerd, dan dalen de salarissen van de lagere ambtenaren beneden een bestaansminimum, terwijl vele hoogere ambtenaren niet meer in staat zullen zijn de opvoeding hunner kinderen te voltooien. De Regeering eischt thans grootere offers van het rijkspersoneel dan het rapport-Wei ter vroeg, dat door de vorige Regeering op dat punt als' te ver gaand niet werd geac cepteerd. De vergadering ziet daarbij geenszins over het hoofd de zware taak der Regecring in de tegenwoordige moei lijke financieele omstandigheden, maar zij kan het niet redelijk vinden, dat de rijks ambtenaren daarom maar steeds nieuwe financieele offers moeten brengen. De extra-kortingen voor den ongehuw- den tot zelfs 10 pet. worden schier ondra gelijk geacht, ook in verband met het feit, dat daardoor geen rechtsgrond wordt aan gegeven. Het is bovendien niet duidelijk, waarom iemand, die ouder wordt en dus wel eenige meerdere verplichtingen krijgt, op den dag. dat hij verjaart, en alleen om die reden, minder salaris moet gaan genie ten. Opvoering van het thans reeds gelden de extra-kortingspercentage voor don on- gehuwden ambtenaar wordt afgeraden: de Regecring stelle daarvoor ccn vrijgezellen belasting voor eiken ongehuwden Neder lander in de plaats. De mededeeling van de Regeering. dat in stede van de voorgenomen 5 pet algcmcc- ne korting, ingaande op 1 Januari a s., ook gekomen mag worden tot een op 1 Octo ber a.s. ingaande algemeene korting van 3 pet., met verhooging tot 5 pet. op 1 April 1934, werd voor kennisgeving aangenomen, orqdat een dergelijke regeling voor allen nog ongunstiger zou zijn. Zij, die tot 1 April 1934 in dienst bleven, zouden in dit tijdvak nog 1 pet. meer van hunne in komsten moeten derven, terwijl zij, die voor of op 1 Januari 1934 den «dienst zou den verlaten, tot dat tijdstip onnoodig 3 pet. van hun salaris zouden laten vallen. Resumeerende besloot de vergadering, de Regeering op grond van het bovenstaan de te adviseeren, met ingang van 1 Januari 1934 niet tot verdere verhooging van het kortingspercentage op de salarissen der rijksambtenaren over te gaan. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA. 23 dooden, 100 gewonden. NEW YORK, 6 Sept. V.D.). Bij Bingham ton is een New Yorksche melktrein inge reden op den express-trein van Chicago naar New York der Erio-Railway Cora- pany. De exprc8strein stond stil, wachtende op het signaal, dat het spoor veilig waa voor hot binnenrijden. Bij de botsing werden 23 personen ge dood on 100 ten deelo errvslig gewond. Do" laatste twee wagons van den express- trein zijn geheel vernield. Alle bcsohikbnre hulptrcinen uit do omgeving zijn gere- quireerd voor de berging der slachtoffers. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN HET DAL DER RIO GRANDE. NEW YORK. 6 Bcpt. (V.D.). Naar uit San Antonio (Texas) wordt gemold, heeft do bestuurder van een uit Mexico aange komen vliegtuig modegcdoold, dat de aio don Brownsville, Herlingon en Kan Beni to in het dal der Rio Grande geheel onder water staan en van do buitenwereld zijn afgesloten. De schade is zeer aan zienlijk. Men vreest, dat een groot aantal men- echenlevens te betreuren zal zijn. Do over strooming is veroorzaakt door de opstu wing van rivierwatcc tengevolge van jon wervelstorm. GROOTE GRASBRANDEN IN ENGELAND. LONDEN, 6 Sept. (V.D.). In het Zuiden van Engeland hebben tengevolge van de aanhoudende hitte en droogte groote graabranden plaats gehad, welke zich mot reusachtige snelheid hebben uitgebreid BLERI0T LEGT HET BIJLTJE ERBIJ NEER. 1 PARIJS, 6 Sept. (V.D.). Louis Bh'riot de beroemde Franschc aviateur en vlieg tuigbouwer, heeft thuns definitief zijn werkplaatsen te Surosnes gesloten we gens, naar verluidt, gemis aan officicelo steun in de afgeloopcn jaren. AMSTERDAM, 6 Sopt. Vee. Ter vee markt waVen heden aangevoerd: 6 wa gons geslachte runderen uit Dcncmurk.'U. 338 vette kalverey le kwal. 4856 cent, 2e kwal. 3046 cent. 3e kwal. 28—34 cent per kg. levend gewicht; 38 nuchtere kal veren 47 per stuk, 4(j9 varkens: vleesch varkens, wegende van 90110 kg. 4012 cent, zware 3941 cent, vette varkens 37 38 cent per kg. alaohtgewicht. Overzicht: vette kalveren aanvoer minder dan vori- KOUDEKERK-RIJNDIJK, r» Rept. - Eierenveiling. Aanvoer 3170 stuk«. Prij zen: kippeneieren 3.80 -1.60 en eenden eieren f 3.004.10 per 100 stuks, kaas 19 26 cent, per pond, kipjien 35 - 50 cent, hanen 3418 cent en konijnen 30100 oent per stuk. VOORSCHOTEN, 5 Sept. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren f 4.506.00 en een deneieren 3.50 -4.00 per 100 stuks; kip pen 5060 cent, lianen 45120 cent, konij nen 40150 cent, eenden 50 70 cent en duiven 1020 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Rept. GrOentenveiling. Meloenen 3—16 cent per stuk, tomaten 4.20 6.10 j»cr 100 pond, sin 0.502.30 per 100 krop, snijboonon 0.55 1.00, kassnijboonen 3.20, prinsenboo- nen 1.06—2.26, dubb. stom 65—70 cent per 10 kg., Augurken: Fijn 0.803.C0. fijribanterd 1.50, baoterd 1.60, grof 2.35, bommen 60 cent, stippel 26 cent j er 35 kg. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboden: Francina d. van A. Keijzer en M. v. Houten Antouius Petrus x. van 1'. J. Ölowo en A M. RemincnswaaJ Gor- rit z. van A. Filippo co J. Dubbdaur Janaje d. van P. Mulder en S. Jongoteen Cornelia Adrian na Hondrious z. van K. J. M. Nozcnvui en J. P. Slogtcnhorst Wilhelmus z. van M Noort en A. Kirn. Ondertrouwd: A. v. Ro»*e goaoh. en J. Schumacher wede. J, J. Roman jm. 8b j. en T. Maas jd. £3 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. I,uxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. eer week, handel vlug oploopendo prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, slug- go handel en dalondo prijzen. Varkens weinig aanvoer, handel stil en prijzen iets boter. WOERDEN, 0 Rept. Kaat. Aanvoer 541 partijen, met rijksmerk lo kwal. 21 -23, idom 2e kwal. 2023, zware 28. Han del matig. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN li I'.;;:; L. K. lUd.-n. II Industrie: Alg. Kunstz. Unie 2fl'/a 251'3 Berkels Patent li» 173/4 Calvé Delft c. v. A 00»/. 60' 'j Küchenm. Acc. 1»/, D/s Ned. Ford 13GU. 136 Philips Gcm. Bcz. 1N7«.4 l»7»/j 881/jj Uni Lever M'/l Petroleum: Kon. Olie 18S»/, 1781/,/» Perlak IOJ»/4 ioi»/4 Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico 100 611/;» »6S/,/»7 44Via 61 311/1 Serbadjadi 30 Scheepvaart; Oude Vaart 141/, 5« N. Scheepv. Unie 56 Oude Boot 11 >u7/s Mijnbouw: Boeton 12»/4 U«/4 Alg. Explor. M(j. 1S0 120 Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden 200»/4 31 »/4 08 1»4«/, 82 Java Cultuur 90 N.I.S.U. Htt 65 Tabak: Deli Mij. Sencmbah 1281/4 143 1361/4 25 1231/a 142 138 24ty, Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting M'/lö Anaconda 12 11»/, Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel 27"/„ 26»/a/»/s Cities Service M i'/u/'/t Central Public. 'Vu Continental Oil 12 Vu l«>/, Gen. Aviation 67/!(J »'/u Int. Nickel 14 Vis 13'/, Kennec. Copper IM/g "'/u/V» Milwaukee 0 ld. Pref. Keesport Tin PI. 63 North American lU/s 17 Nevada 8'l/,s Shell Union ÖO/S ö'/u/'/s Unit. St. Leather wy. Union Pacific 88:1/i H7 Wabash »4/u 3'/| Ö3/h Tidew. Ass. Oil «Vs United St. Steel 88 86»/4 WISSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM (Officieel) Berlijn 69.14 Londen 7 86 New York 1.7S|t/^ Parijs 'j 721/2 Brussel 84 61 Zwitscrlund 47.96 Milaan )3(|H Madrid k0 77l/2 Oslo go 50 Kopenhagen 35.10 Stockholm 40.60 Weenen Praag 7.36 Boedapest Prolongs tio 1 pet. BE URSO VERZICHT In d<> beurHsituatio was vandaag niet vuel verandering gekomen, in zooverre «lo handel wecr weinig te beloekenen had. Evenwel had «lo stemming zich in ongunsti- g<*n zin gewijzigd. Op vnjwel alle afdeeün- gen b' -ton-l aanbod. Wel werd niet op om vangrijke wijze materiaal aangeboden, doch er was zoo goed al» geen vraag, zoodat do aan dr markt komende fonduen slechts tegen lagere prijzen p uatring kon vinden. De aenleidciido oorzaak van het verander de vcnliment moe 1 voornamelijk worden toegeschreven aan dc reactie in Wallstrcct» Ook thans tonden do grootje omzetten plaats in Philips, die enkele pctH terug, vic'cn, doch toch een groot weeritandavcr- mogen aan den dnu legden. Oliewaardes kwamen algemeen lager. Kon Olies verlo ren meerdere punten. Ruikers lagen zwak in «lo markt. H V A.'i zakte vrij scherp ia Rubbers liepen na layer inzet nog iou terug. Tabakken en Scheepv waren ver waarloosd. Dc Amerikaanv he markt ha<i n g dej rim.-erd v r Belegging» objecten waren over het geheel prijshota dmwl

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3