■PSL mm DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT -ERSTE BLAD PAG. 3 LISSE. Brand. Gistermiddag omstreeks half vier werd de Brandweer dezer gemeente gewekt voor een uitslaande brand van de boerderij van den heer J. J. W. Lange veld aan de Derde Poellaan. De brand, welke aangekomen ia in een houten schuur nabij een hooiberg en een strooberg, vatte gretig vuur n deze brand bare stoffen en het liet zich zeer ernstig aanzien. Gelukkig was de brandspuit van „de Engel" met personeel spoedig ter plaat se. Met behulp van deze spuit en eenige slangen op de waterleiding konden de be lendende perceelen aanvankelijk worden bespaard, doch de toestand werd steeds critieker. De motorspuit van het dorp met de gereedschappenwagen was evenwel bij tijds ter plaats, en gaf direct volop water. Ka ongeveer een uur was men den brand in zooverre meester, dat er geen gevaar voor de belendende perceelen meer be stond. Door den brand werd verwoest een hooi berg, een houten stal, een schuur en een strooi, erg. Het blusschingswerk, hetgeen in het be ginstadium onder leiding van den brand meester J. Vink stond, werd volbracht on der leiding van den opperbrandmeester P. J. Suijkerland, terwijl de politie het terrein van den brand yrij hield van de belangstel lenden. Door spoedig ingrijpen der brandweer werd erger voorkómen, alsmede door de hulp welke terstond werd verleend door omwonenden. De oorzaak dezer brand is nog onbekend. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJKERHOUT. Een auto tegen het „Jagershuis" ge botst. Wat reeds lang verwacht en ge vreesd werd is gistermorgen (Woensdag) geschied. Het bekende verkeersobstakel op den drukken Gooweg, het afdak van het z.g. „Jagershuis" is in puin gereden. Een Katwijksche vischauto kwam gereden van de richting Noordwijk. Gekomen bij het kruispunt "s-Gravendamscheweg Gooweg nabij het Jagershuis moest de bestuurder links uithalen om een aanrijding tusschen enkele voor de auto rijdende fietsers te voorkomen. De auto reed door de haag welke voor het jagershuis staat en botste tegen een pilaar van het afdak aan, waar door dit geheel in elkaar werd gereden. De botsing was zoo hevig, dat de dwars balk van het afdak geheel door de auto stak. Wonder boven wonder kwam de be stuurder C. Hoek uit Katwijk er zonder een enkele schram af. Zijn zoontje die in dè cabine zat bekwam een wonde aan zijn hand die van geen beteekenis was. SASSENHEIM. Geboren: Johannes Petrus, z. v. T. C. van Rijn en C. A. van der Laan. The- resia Maria, d. v. J. van Benten en A. Dom- browski. Antonia Hendrika, d. v. T. Franken en W. van der Willik. Adriana Ca-tharina, d. v. J. P. A. Kiebert en A. M. van der Velde. Overleden: Adriana Maria Hassing 66 j. Getrouwd: J. J. Langeveld 27 j. en C. C. van Rijn 25 j. Ondertrouwd: H. T. Slingerland 22 j. en A. M. van den Berg 20 j. Ingekomen: P. A. Kouwenhoven, Warnaarl. 10, van Oegstgeest. S. J. C. van der Boom, Warnaarl. 10, van Over- 6chie. J. Hoogewoning, Hoofdstraat 178, van Lisse. H. E. Wempe, Hoofdstraat 238, van Haarlem. L. Dijkstra, Rijks straatweg 39, van Leiden. Vertrokken: J. W. Kaptein, naar Alphen aan den Rijn; H. P. J. Smits, naar 's-Hertogenbosch; W. P. den Hollander geb. v. d. Hulst, naar Oegstgeest; F. Spit horst, naar Avereest; A. R. M. Hueber, naar Velsen. WARMOND. Personalia. Geslaagd voor het examen leerares EN.S.A»I.D. onze plaatsgenoot© de eerw. Zuster Mathilde- (Mej. M. J. W van Egmond) van de Maria-school te Den Hoorn bij Delft. Molenwoning. Destijds is de bewoner van den molenwoning in den Broek-Si- monspolder, -welke woning onbewoonbaar was verklaard, uit deze woning gezet, daar het Polderbestuur weigerde een nieuwe woning te bouwen. Thans heeft het Polder- bestuift: den wijsten weg gekozen en is een nieuwe woning verschenen, welke eveneens betrokken is door den vorigen'bewoner van den molen. Wijziging route autobus. In verband met de in deze gemeente te houden Konin- ginnefeesten op Woensdag 6 en Donderdag 7 September a.s. zal de autobus haar route verleggen van de Dorpsstraat naar den Heerenweg, omdat de kinder- en volksspe len in de Dorpsstraat zullen plaats vinden. ZOETERMEER—ZEGWAART. Zwemwedstrijden. Onder flinke be langstelling hadden Dmsdagvond in de zweminrichting van de N. C. R. B. afdee- ling Z.-Z., zwemwedstrijden plaats voor le den der afdeeling. De leiding berustte bij het bestuur der afdeeling waarvan de ijverige voorzitter, dokter J. W. Palte, de ziel was. Als star ter fungeerde de populaire badmeester K. de Jonge. Het programma was als volgt samenge steld: 80 M. snelzwemmen, 40 M. school slag en 40 M. vrije slag. Hiervoor hadden 13 deelnemers zich opgegeven. 80 Meter rugzwemmen, waaraan 8 per sonen deelnamen. Voor het nummer 20 Meter hindernis- zwemmen hadden zich 15 personen opge geven. Verder werd door een 5-tal dames gede monstreerd het zich ontkleeden in 't wa ter en door een 10-tal dames een demon stratie gegeven in het reddend zwemmen, waarbij duidelijk uitkwam hoe zich te verlossen uit de verschillende grepen. Dit nummer werd met aandacht gevolgd. Bij het verlaten van het water werden de zwemsters door de dames-bestuursleden, zuster J. Vermeulen en mevr. B. Lam mensVan Straalen, onder luid applaus een tuitje bloemen aangeboden. De verschillende series werden, onder aanmoediging van het publiek, verzwom- men. Aan spanning ontbrak het niet. Vooral bij de finales bereikte de span ning haar hoogtepunt. De favorieten wer den door hunne aanhangers terdege aan gevuurd. De matadoren van het nummer 80 M. snelzwemmen waren: A. P. Nühn, A. Jon- gerius en F. Gorter, le, 2e en 3e prijs. Van de 80 M. rug zwem men: A. P. hühn, F. Gorter en W. de Clou, die resp. den len, 2en en 3en prijs verwierven. Het nummer 20 M hindernis zwemmen verwekte veel hilariteit. De hindernissen waren: zwemmend door een auto-binnen band kruipen, en over een ledig tonnetje. De uitslag hiervan was, le pr. P. Scheer, 2e pr. W. t. d. Goes en 3e prijs J. van der Spek Azn. De lo en 2e prijzen bestonden uit me dailles, de 3e prijzen uit een doosje siga retten. De prijzen werden door dokter Palte met een pittig toespraakje uitgereikt. De badmeester kreeg voor zijn bemoeiingen woorden van dank en als aandenken een vulpenhouder. Een en ander werd onder streept door applaus van het publiek. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling staan heden als werkloos ingeschreven 126 personen waarvan 35 steuntrekkend. LAATSTE BERICHTEN HENRI B0REL OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is na een zeer korte ongesteldheid in den ouderdom van 63 jaar overleden de bekende kunstcriti cus en letterkundige Henri Borel. DE NEDERLANDSCHE GEZANT TE WASHINGTON OVERLEDEN. Na een ongesteldheid van enkele dagen is in zijn villa aan de Carnegielaan te 's-Gravenhage, overleden mr. dr. J. H. v. Roijen, gezant van Nederland te Washing ton. De heer van Roijen, die den leeftijd heeft bereikt van 62 jaar, vertoefde dezen zomer voor 2 maanden met verlof in ons land en was voornemens in begin October weer naar zijn post te Washington terug te keeren. Meer dan 30 jar heeft de thans ontslapene deel uitgemaakt van ons Di plomatiek Corps. TUINBOUWBEURS. Gemeld wordt: Aangemoedigd door het groote succes van het vorige jaar met zoodanige speciale beurs bereikt, heeft het bestuur van de Nederlandsche Tuin- bouwbeurs besloten ook dit jaar een Tweedaagsche Tuinbouwbeurs te organi seer en. Naast de gewone leden zal op ruime 3chaal ook aan niet-loden gelegenheid wor den geboden aan deze tweedaagsche beurs deel te nemen. Deze tweedaagsche beurs zal het karak ter hebben van een handelstentoonstel-* ling, waartoe echter uitsluitend vakgenoo- ten, bloemisten, boomkweekers, zaadhan- delaron en bloembollenkweekers toegang hebben. Daarnaast zal ook aan de nevenbedrij- ven, zooals fabrikanten van bedrijfsbenoo- digdheden, gereedschappen, verwarmings installaties, kassenbouw en dergelijke, ge legenheid worden geboden op deze beurs met hun producten uit te komen. Inlichtingen worden verstrekt door het secretariaat Ned. Tuinbouwbeurs, Sneeuw balstraat 160, 's-Gravenhage. BRANDEN. Vier woonhuizen afgebrand. In den afgeloopen nacht zijn in de buurt schap Hasselo, onder de gemeente Weer- Belo, vier woningen, bewoond door de ge zinnen J. Leuzenkamp, H. Leuzenkamp, Schiltkamp en Kleinsman totaal afge brand. De bewoners werden in hun slaap door het vuur verrast en konden zich met moeite redden. Huizen en inboedels gin gen in de vlammen op De schade wordt door verzekering gedokt. Omtrent de oor zaak tast men in het duister. Groote boerderijbrand. Vanochtend omstreeks half tien is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote boerderij, eigendom van en be woond door den heer G Munneke aan het Oosterdiep te Wildervank. In een mini mum van tijd stond het geheele perceel en de schuur in lichterlaaie. De brand weer slaagde er niet in de boerderij te behouden. Alles brandde tot den grond toe af. De schuur was geheel met koren ge vuld. Het naast de boerderij gelegen hotel der Nederlanden liep ernstig gevaar, doch de brandweer wiBt het overslaan van de vlammen te voorkomen. Het gebouw kreeg enorme waterschade. Alles was verzekerd. Café met woonhuis uitgebrand. Gisteravond omstreeks elf uur is brand uitgebroken in het café en woonhuis van den heer P. Schot te Hansweert. Weldra stond alles in lichterlaaie. De brandweer ving spoedig met blusschen aan tij kon echter niet verhinderen dat café en woon huis geheel uitbrandden. Wel gelukte bet baar de aan het café grenzende concert zaal te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN BRUTALE OVERVAL. Een ambtenaar van den gemeentelijken woningdienst te Amsterdam is in den vroegen middag het slachtoffer geworden van een uiterst brutalen overval, waajibij hem een tasch met 3000.is ontrukt. Doze ambtenaar, wiens taak het was aan verschillende woningen huur op te halen, liep niets vermoedend op den Olympiaweg. Ter hoogte van het kantoortje van den woningdienst in de Simsonstraat sprong er plotseling een man op hem toe, die hem een hevige vuistslag in het gelaat toebracht en hem het volgend oogenblik de tasch met geld ontruk' en er daarmee vandoor ging. Op het hulpgeroep van het slachtoffer schoten van alle kanten burgers toe, die zoodra zij begrepen wat er gebeurd was, den dader achterna zetten. Na een wilden jacht kon de man, die de tasch nog bij zich had, gegrepen worden. Hij werd overge bracht ..aar het posthuis Olympiaweg en is vandaar korten tijd later naar het bureau Overtoom overgebracht. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Wederom geweigerd om naar de werk verschaffing te gaan. Heden zouden te Oostzaan wederom werkloozen worden uitgezonden naar de ryks werk verschaffing in de Wieringer- meerpolder doch slechts 2 werkwilligen, hebben zich aangemeld en zijn per bu9 naar hun werk vervoerd. De overigen ble ven, evenals de 25 arbeiders van de vorige week, weigerachtig. Hoewel een der afge vaardigden van het N.V.V. de arbeiders van te voren had aangeraden wel naar de werkverschaffing te gaan, bleek dit niet van invloed te zijn. De weigerachtige arbei ders worden uitgesloten van steunverlee- ning. Verschillende werkloozen houden zoo nu en dan samenscholingen en trach ten door het verkoopen van bonnen langs de deuren der huizen de uitgeslotenen toch een geldelijke uitkeering te kunnen verstrekken. BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN PROF. THE0D0R LESSING TE MARIëNBAD VERMOORD. Een politieke moord. MARIëNBAD, 31 Aug. (V.D.). In den* afgeloopeD nacht is de voormalige hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool to Hannover, Prof. Theodor Lessing, in de Tsjechische bad- en kurplaats Mariënbad, waar hij vertoefd© sedert hij na het aan de macht komen van het Nazi-bewind in Duitschland uit zijn functie was ontsla- gen, het slachtoffer geworden van een moordaanslag. Een onbekende dader plaatste een lad der tegen den buitenmuur van de villa, waarin prof. Lessing met zijn vrouw woon de en loste staande op den ladder tweo revolverschoten door het raam van prof. Lessing's werkkamer. Een der beide ko gels trof het slachtoffer en drong door den linkerwang in den schedel van het achterhoofd. De vrouw van den hooglce- raar vond haar echtgenoot badend in zijn bloed, zittend aan zijn schrijftafel. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij Van nacht te ongeveer één uur overleed. De geheele politiemacht van Mariënbad werd terstond gemobiliseerd om aan het onderzoek en de opsporing van den dader deel te nemen. Laat in den nacht ia een chauffeur gearresteerd, die ernstig van de daad verdacht wordt. De naam van den gearresteerde en de motieven die tot zijn aanhouding leidden, zijn nog niet bekend. Het gebeurde heeft te Mariënbad groo te ontroering veroorzaakt. Gisteravond laat, toen do moord bekend werd, werd het in centrum dor stad weer zeer druk en den geheelen nacht bleven bevolking en kurgasten het drama bespreken. PRAAG, 31 Aug. (V. D.). Omtrent den moord op den Duitschen professor Lessing te Mariënbad vernemen wij nog van officieel© zijde het volgende: Prof. Lessing was medewerker van het „Prager Tageblatt" en hield in Tsjecho- Slowakije voordrachten over het Joodsche vraagstuk. Naar uit het onderzoek dor po litie is komen vast te staan, bevond zich eenige dagen geloden te Mariënbad een zekere Eckert, een onguur type, die in gezelschap was van een Duitsoker, wiens identiteit niet bekend is. Beiden hebben toen over prof. Lessing gesproken en men neemt aan, dat toen door hen de aanslag is beraamd. Men wordt in deze overtuiging versterkt door het feit, dat Eckert sinde- hedenochtend spoorloos verdwenen is O (ZuXf. 1 LEIDEN. Geboren: Maria, d. A. de Kruiff en M. v. <L Klaauw. Elisabeth, d. v. A. de Kruiff en M. v. d. Klaauw. Johannes, v. J. Boelee en C. Geen ja ar. Leonard us, z. v. L. D. Bart hen en II M. Harevoet. Christiana, s. v. C. Crispijn en D. de Wit. Gerard, s. v. G. Eikerbout en M. E. M. Boon. Oornelis, z. v. C. Oostrun en M. Sanders. Lena, d. v. H. Klein en C. Klein Ondertrouwd: H. Wamsteker jni 33 j. en Chr. A. Zaaijer jd 21 j. J. de Kier jm «n E. D. Imhoff jd. E. J. H. Alt jm 36 j. en C. Dee )d 87 j. Gehuwd: J J. Arbouw jm en W. A. Lut jd. P. N. Dool jm en M. Blok jd. M. Hoefman jm en A. G. Juffermana jd. H. Kanbier gesch. m. en M. v. Eeuwen jd. H. Kijk in de Vegte jm en J. v. d. B!om jd. P. A. Ooaterveer jm en J. G. d. Weijden jd. J. Roggeveen jm en D. v. d. Berg jd. L. v. d. Zwot jm en F. Wrobel jd. H. J. N. v. Oosten jm en J. P. Chris- tia&nse jd. Overleden: J. "ïïi. M. Winkelman m. 52 j. J. Tegelaar m. 44 j. DOODEL1JKE ONGEVALLEN IN DE BERGEN BOLZANO, 31 Aug. (VB.) In de Zuid-Tirolsche Alpen kwamen in de lèat- ste dagen tal van doodelijke ongevallen voor. Twee toeristen uit Freiburg moesten bij een bestijging van den Zuid wand van de Marmolata weer terugkeeren. Bü de da ling stortte de 20-jarige Rudi Ruemunde van uitputting neer en bleef dood aan den voet van den wand liggen. Bij de bestijging van de Guglia di Brcn- ta stortte eveneens een Duitsch toerist, wiens naam nog niet bekend is. neer. Een heer en dame, die hem vergezelden, kon den gered worden. De 47-jarige priester Boneda uit Como stortte bij het zoeken van Edelweiss op de Cavallazza in de Dolomieten doodelijk Ook een Weensch toerist, die de moei lijke Winklerspits in de Rosengarten-groep wilde beklimmen, kwam doodelijk te ver ongelukken. MILAAN, 31 Aug. (V.D.) In het ge bied van Campanile Basso in de Dolomie ten van Drenta, zijn gisteravond drie Duit- sche Alpinisten, n.l. twee heeren uit Mun- chen en een dame uit Leipitz in Silezië, bij een poging om een moeilijk top te be klimmen, neergestort. Uit de Tosa-hut ver trok een reddings-expeditie, terwijl een tweede expeditie uit Trient vertrok. Na dere bijzonderheden ontbreken nog, doch men neemt als vrijwel zeker aan, dat de drie Duitschers om het leven zijn gekomen DE ONTVLUCHTE FRANZ IIOFER OP ITALIAANSCH GEBIED. Heden per vliegtuig naar Neurenberg. BOLZANO, 31 Aug. (V.D.) De Tirolsche gouwleider der N. S. D. A. P., Franz Hofer, die Dinsdagavond door medestanders uit het Huis van Bewaring te Innsbruck is be vrijd, is gisteravond te 10 uur aan het Ita- liaansche grensstation aan den Brenner aangekomen. Er werd een officieel proces verbaal van zijn aankomst gemaakt, waar na hij onder politicgeleide naar Brixen en vervolgens naar Bolzano werd gebracht. Tengevolge van een schot tijdens de ach tervolging in de auto heeft Hofer een vleeschwond aan de rechterknie opgeioo- pen, waardoor de tocht over den pas zeer moeilijk was, omdat Hofer gedurende het grootste gedeelte van den weg gesteund of gedragen moest worden. Hofer is voornemens met zijn partijgc- nooten nog vandaag naar Neurenberg te vliegen om aan den Rijkspartijdag der na- tionaal-sociallstische partij deel te nemen. INDISCH CONGRESLEIDER IN VRIJHEID GESTELD. ALLAHABAD, 31 Augustus (V.D.) De bekende radicale leider van het Al. Indisch Congres Paudit Jawaharlal Nehru, die in Januari 1932 veroordeeld "was tot 2 jaar gevangenisstraf wegens zijn actie in de burgerlijke ongehoorzaam he idscampagne, is uit de gevangenis ontslagen met kwijt schelding van de rest van zijn straf, ten einde zijn moeder te kunnen bezoeken, die zeer ernstig ziek is. Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage. CONTINGENTEER IN GS BESLUITEN. De Staatscourant van hedenavond zal een K. B. bevatten, waarbij de invoer van ongebleekte «n gebleekte katoenen manu facturen wordt goeontingenteerd Deze contingenteering is vastgesteld voor den tijd van 4 maanden, aanvangende 1 Augustus en eindigende 1 December. Voor ongebleekte katoenen manufacturen is het percentage bepaald op 86 van de waarde van hetgeen gemiddeld in 4 maanden van de jaren 1931 en 1932 werd ingevoerd. Voor gebleekte katoenen manufacturen bedraagt het percentage 75 mot dezelfde basijaren. Voorts zal de Staatscourant twee K.B.'s bevatten ter voortzetting van de eontin- genteeringen van geverfde, bedrukte en bontgeweven manufacturen alsmede van tafel- en servetgoed, ander huishoudgoed zoowel afgepast als aan het stuk, bedde- lakens en sloopen. Eerstgenoemde contin genteering wordt ongewijzigd voor den tijd van 3 maanden verlengd, terwijl bij de tweede (tafel en servetgoed enz.) het per centage van 70 op 60 ie teruggebracht. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen Trianon: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Au/. Gmentenveiling Per 100 stuks: ajhigvie 0.50—1.10, kroten 1.001.40, koml/ominors 1—2, bloemkool I 5.10—16.10, bloemkool II 1.50—1,80. roodekool 3.104.80, savoyekool 2.50— 4.20, gracnekxxtl 1.903.90,. meloenen 3 26, pietegeelie 5080 cout, prei 1.10— 1.80, radijs 5070 cent, kropsalade 0.50 1.90, seiderio O^O—1.10, wortelen 98, rabertjer 3060 cent, perzikeu 1—9, per 100 kg.: kroten 1.00—1.80, kroten gek. 48, «nijboonen 330, siokboonen 5 —25, pronkboonen 23, stam boonen 2 10, postelein 24, spinazie 38, to maten A 8, B 8, U 7.20 en OO 1L30. Melkveiling. Weck van 3 tot 9 Sept. Coneumpticmelk le klas 6.00, 2e klasse 5.75, 3o klasso 5.50, Industriemolk van 4.40—4.70. N0 0RDWIJKtRH0UT, 30 Aug. GrOen- tenvoi'ing. Frnkele boonon dr. 0.66— 1.61, enkele boonen m. dr. 0.271.23, «ni;- boouen 0,2<>1.63, dubbele boonen m. dr. 22—05 cent, dubbele booncu m. dr. 8133 cent, tuinbooncn 62 cent. Allen per 10 kg. KATWIJK d. RIJN, 30 Aug. Groen- lonv°iling. Per 1Ó0 stuks: bloemkool I 16.7017.80, grocnekool 2.404.40, bos- j>e«n 4.S0—6.20, per 100 kg.: Eigouhoimers 2.803.20, Driolingeu 1.602.00, uien 1.50—«.40, peen 3.00—5.50. TER AAR, 30 Aug. Centrale veiling. Snij boonen 0.201.60, stokprinoessen 0.301.50, dubb. stnmb. 3060 oent, wit- to pronkers 25—85 cent, Augurken: fijn 1.403.60, fijnbasterd 2.60, basterd 1.X, grof 2.60, bommen 0.40, knor- rels X cent, bloemkool 213 oent, kaaboo- non 2.15- 2.60, tomaten 1.00-3.60. LOOSDUINEN, 30 Aug. Melkv®iling. Op de heden guiiouden inelkveiling word van 130 aanvoerders verkocht om in de week van 4 tot 11 Sept. dagelijks te leve ren 30.000 liter melk. l'rijs wus af boerderij 6-00 en niolk voor Industrie 4.404.60 per 100 liter. BOSKOOP, 30 Aug. Bloemenveiling. IW,on per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1016 cent, Marcel Rouyer 14 cent, Hndley 80—39 cent, Claudius l'eniet 8—17 cent, Columbia 11—26 cent, Buttorfly 10 16 oent, Mac Koller 1014 cent, Mme. Ju- los Bouelié 1520 cent, Rosalu-ndia 1425 cent, Fiorex 15—87 oent, Phoebe 10—15 cent, Hoover 815 oent, Ohas. P. Küham 1325 cent, Kdith Helen 25—37 oent, Aug Nuack 1728 cent, Else Poulson 8540 cent, Gloria Mundi 1995 oent, Orange Perfection 1220 cent, Ellon Poul.sen 10 18 oent, Briareliff 15—29 cent, Ohrysan- tlion, grootbloeniig 90150 oent, idem tros 3r»—»io cent, Dahlia's 1024 cont, Violioren 17 cent, Phyaalis I'mnahotti 15^—22 cont, Qerbera^ 28 cent, Clomatis Durandi 1020 cent, ClènmtiN Prins Hendrik L502.20, Clematis The Prosident 4050 oent. Cle matis le Coultre 70 cent, Gladiolen «V—7 oent, Liguatrum 613 cent. Zinnen 5—8 cent, Montbretia 6 cent, Erica per stuk 10 14 oent. VINKEVEEN, 30 Aug. GrOent«nv®i!in5. speroieboonen 014 cent, snijboonen 917 oent, pronkboonen 37 cent, s|*ekboonen 4 oont, stainprinee!ft«en 5—8 cent per kg.; to- mwon A 3 oent, B 4 cent en 0 2 oent [Kir pond, komkommers (gele) 16 oont, idem (witte) 1—4 cent on bloemkool 2—12 oont per st.uk; krojxila 10—20 oent |>«r 10 krop, f pinazic -l cent en Postelein l oent por kg. bloekselderie 4 oent |>er struik, |>een 95 cent per bos, groonekool 4 oont. por stuk, andijvie 1025 cent per 10 stronk, perziken 3—6 cent per stuk. R0EL0FARENLSVEEN, 30 Aug. Meloenen 116 cent per stuk, bloemkool 2—16 cent per stuk, sla 0.804.00 per 100 krop, snijboonen 0 30—2.75, prineesse boonen 0.4O—1.50, dubb. «tam 50—06 ct^ per 10 kg., Augurken: fijn 1.60—3.80, fijn basterd 1.00, bnstord 1.56, grof 2.75, bommen 65 oont, stippel 30 oont j>er 96 kg. ZOETERMEER-ZEGWAART, 30 Aug. Eierenvedinf. Aangevoerd 4000 stuks. Prij zen kippeneieren 4.205.00 en oenden- eieren f 3.20—340 i*r 100 stuks. KOUDEKERK-RIJNDIJK, :»o Aug. Eiefenveiling. Prijzen: kipponcieron 4.20 4.70, eendeneieren 3.70—4.30 |>er 100 stukt, boter 68 70 oent en kaas 17—22 cent per pond, kippen 3545 oent en ha- non 3045 cent per stuk. VEUR, 30 Aug. Eierenveiling. Café Het Wapen van Veur". Aangevoerd 31800 stuks Prijzen: 31655 kippeneieren 4.006.26, 200 eendeneieren 2.00—2.20, 35 ganzen- cieron 7.00, per 100 stuks; 003 kippen 30 —76 cent, 07 eenden 30—50 cent, ÏOI ko- nijnon 20—150 cent, 44 duiven 10 25 cent. BODEGRAVEN, 30 Aug. Eierenveiling Aanvoer 12451 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 4.00—1 00, bruin 4.20—4.70, eenden eieren 2.002.80, kiukeneieren 2JS0 2.90 per 100 stuks, kippen 5060 cent per stuk. GOUDA, 31 Aug. Vee. Aangevoerd in totaal 2150 stuks, waarvan 82 slachtvar- kens vette 1017 cent. en Lnndensche 12 —13 cent per pond, lovend met 2 pet. kor ting; 827 magere varkens 16—25, 1201 biggen 7 -10, 6 runderen 126—100, 37 nuchtere kalveren i -8, 7 brikken en gei ten 5 per stirk. Kaas. Aanvoer 400 partijen, le kwal. met rijksinerk 2-1—28, 2c kwal. 20—23. Handel matig. BoteL Aanvoer 398 ponden. Goeboter 65—95 cent en Weibotcr 75—85 cent per pond.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3