DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.709.1 te Seilly. Laagste barometeret.749.6 te Abisko. Verwachting tot den avond van 1 Sept.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind Jicht tot half be wolkt, waarschijnlijk droog en ie te war mer. De beide hoogedrukgebieden trokken Oostwaarts, zoodat thans ons land geheel en al onder invloed is gekomen van de Looge drukking in het Westen. Deze heeft zioh in baar kern nog versterkt en breidt zich nu over de Britsche eilanden, met uit zondering van Schotland en over Frankrijk België, one land, Zuid-Duitschland en Zwit serland uit. In Schotland en het Noorden van Ierland is de barometer dalende, zoo dat ten onzent krimpende wind waarschijn lijk is. Over Scandinavië bleef de depres- sietoeatand aanhouden, aan de Noorsohe kust viel nogal wat regen. Over Centraal en Zuid-Weet-Europa hield het mooie weer stand, al ie allerwege de temperatuur een weinig gedaald. Voor ons land mag weor een kleine temperatuurstijging, met nog droog weer verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 19.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS U.: Van Donderdag-namiddag 8.22 uur tot Vrijdagmorgen 5.39 uur. HOOG WATER. To Katwijk: Vrijdag 1 September voorm. 1 uur en nam. 1.41 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 21.gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 20.— gr. C. KERKNIEUWS PLECHTIGE ROUWDIENST VOOR KARDINAAL VAN ROSSUM. Men meldt uit Wittem d.d. 30 Augustus aan de „Msbd.": Nog heugt het ons als de dag van giste ren, hoe katholiek* Nederland werd opge schrikt door de doodsmare van Kardinaal van Rossum. Nog zien wij hem uitgestrekt op de baar, omringd door licht en bloemen en bewaakt door de trouwe Zusters van liefde, die dag en nacht baden voor de rust zijner ziel- En opnieuw beleven wtf zijn plechtige uitvaart in de St. Servaas en zijn begrafenis te Wittem, waar de kerkvorst ter ruste werd gelegd, te midden zijner Or- derbroederS in den grafkelder van het klooster, dat hem zoo dierbaar was. Sindsdien is thans reeds een jaar verstre ken en weer is katholiek Nederland ver- eenigd te Wittem om het eerste jaargetij van den Kardinaal te herdenken. En weer knielden we in het rococokerkje, dat thans evenals toen, in stemmig rouwgewaad is gestoken en tot in de uiterste hoeken door een godvruchtige menigte is gevuld. Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, bis schop van Roermond had het zich tot een eer gerekend het pontificaal Officie op te dragen voor de zielerust van den Kardi naal. Als presbyter-assistens fungeerde pater Lijdsman, rector van het klooster, als troondiakens traden op de zeereerw. paters Grijpink en Richter; als diaken bij de H. Mis pater Strijbos; als sub-diaken pater Lampe, terwijl pater dr. Drehmanns als ceremoniarius optrad. Onder de hoogwaardigheidsbekleders, die er prijs op hadden gesteld aan de plech tigheid luister bij te zetten door hun tegen woordigheid telden wij niet minder dan 8 bisschoppen: Mgr. J. H. G. Jansen, aarts bisschop van Utrecht, mgr. Kierkels ,dele- gaat van In,dië, mgr. Gijlswijk, dclegaat van Afrika, mgr. Smets, delegaat van Per- zië, mgr. Meulenberg, vicaris-apostolicus van Suriname, mgr. Brans, apost.-vocaris van Padang; mgr. Ross, vicaris-apostolicus van Japan. Onder de overige aanwezigen merkten wij op den Commissaris der Koningin van de provincie Limburg, mgr. Wouters, deken van Maastricht, mgr. van Gils, hoofdinspec teur van het bijzonder onderwijs. Kanunnik van de Venne, directeur van Rolduc, het Eerste Kamerlid Janssen de Limpens, den burgemeester van Maastricht, den deken van Gulpen en vele andere autoriteiten. Door het zangkoor der Paters werd de mis- sa in memoriam Kardinaal van Rossum van N. Praglia op voortreffelijke wijze vertolkt. Bij het „Dies irae" werden de Grego- riaansche verzen afgewisseld door vier stemmige koren. Na afloop van de Pontificale H. Re quiemmis verrichtte Mgr. Lemmens de plechtige absoute, waarna de priesterschaar zich met het kruis voorop processiesgewij- ze naar het klooster begaf, waar om het middaguur het nieuwe museum met de kostbare souvenirs van den overleden kerkvorst werd geopend met een korte toespraak van pater Lijdsman, oud-secreta ris van den Kardinaal. Met ontroering bezichtigden de hooge gasten de piëteitvolle verzameling, waarna alleen zich naar den grafkelder begaven, om nog eenige oogenblikken te bidden bij de laatste rustplaats van den eminenten leider der Voortplanting des Geloofs, die, zooals zijn grafschrift getuigt, onverpoosd heeft gewerkt voor de verbreiding van het Evangelie onder de heidenen. Hij ruste in vrede. LAND- EN TUINBOUW BESTRIJDING VAN KOOLRUPSEN. Practische wenken. Een ambtenaar bij den Plantenziekten- kundigen dienst schrijft ons: Onder de talrijke plagen, waarmede men bij het telen van kool rekening te houden heeft behoort, vooral in droge tijden de koolrupsenplaag. Vooral „onder de huizen", due in de buurt van de dorpen, dan men koolakkers zien, die totaal kaalgevreten worden. In de koolrupe hebben wij een van de vele voor beelden van het eigenaardige verschijnsel in de natuur, dat insecten in sommige van de gedaanteverwisselingen van hun bestaan nuttig en in weer andere schadelijk kunnen zijn. Toch, hoewel wij, in den groven tuin bouw, het ons niet altijd bewust zijn, de vlinders kunnen nuttige dieren geacht wor den omdat ze in vele gevallen niet gemist kunnen worden bij de bestuiving; schade lijk zijn de vlinders echter in geen geval. Ook zou men kunnen zeggen, dat ze bijdra gen tot het geven van een vroolijk uiterlijk aan het landschap. De rups daarentegen zal niemand mooi vinden en schadelijk is ze, door haar vraat zucht, zeker. Do dames zullen ze zelfs grie zelig vinden. Het bestrijden van koolrupsen kan soms zeer zeker noodig en uitvoerbaar geacht worden Omtrent het gebruik van een of ander bestrijdingsmiddel bestaat nog veel meening verschil omdat ze niet alle afdoen de zijn en ook, omdat ze niet altijd goed koop genoeg zijn. Verder is het niet altijd even gemakkelijk, de rupsen goed te raken. In het verslag van den Plantenziekten- kundigen dienst van het jaar 1928 wordt melding gemaakt van het gebruik, door een correspondent, van een oplossing van on geveer 1 tot 1000 bleekpoeder in water. De resultaten waren, volgens genoemden proefnemer, schitterend. Dit is zeker te pro- beeren, omdat het ook een goedkoop en ge makkelijk middel is. Een ander goedkoop middel dat aanbe volen wordt is een oplossing in water van l1/, pet. keukenzout, dus 1 1/2 K.G. keuken zout per 100 Liter water De andere beken de middelen zijn in vele geval'.en te duur in het grootgebruik. Voor iemand, die een klein tuintje achter het huis heeft willen we echter nog opmerken, dat een sterke nicotine-oplossing ook wel goede resultaten geeft en ook enke'e stuifmiddelen b.v. kie- zelfluornatrium geeft goede uitkomsten; een voordeel van een stuifmiddel boven een spuitmiddel is, dat een stuifmiddel ge makkelijker in alle hoekjes doordringt. Ten slotte willen we, hoewel velen dat weten moeten, toch nog melding maken van een natuurlijken vijand van de kool rups, n.l. de sluipwesp, die parasiteert in de koolrups. Ten slotte willen we, hoewel velen dat weten moeten, toch nog melding maken van oen natuurlijken vijand van de kool rups, n.l. de sluipwesp, die parasiteert in de koolrups. Op het oogenblik ziet. men op beschutte plaatsen, vooral tegen muren en schuttin gen, zelfs in kamers, tegen het behang, rupsen kruipen die erg traag zijn. Laat men zulk een rups een tijdje zitten, dan blijkt ze na verloop van een paar dagen dood te zijn en rondom het kadaver ziet men een hoopje gele, ongeveer 2 m.M. lange cocons verschijnen. Velen zien die cocons voor eieren van de koolrups aan. t zijn echter cocons van een zeer kleine wespje, dat haar eieren in de rups legt; uit die eieren komen larf jes die in het lichaam van de rups leven on die rups moet sterven. Zoodra de rups gestorven is komen de larfjes uit het rup- senlijk en verpoppen zich. Dit is zeer in het kort de gang van zaken. Deze sluip wesp nu is voor ons van groot nut, want groot is het aantal rupsen, dat hierdoor ten gronde gaat. De cocons moet men dus niet weg doen, doch sparen. STADSNIEUWS De Leidsche Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 15613.84 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 19030.28 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alle aanslagen en beschikkingen binnen 4 weken na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een in het Rijn- en Schie- kanaal drijvend gevonden kano. FEESTVIERING KONINGINNE- VERJAARDAG. OVERAL ZONNESCHIJN EN FEESTVREUGDE. Met groote opgewektheid is vandaag ook in de Sleutelstad de verjaardag van onze Landsvrouwe, H. M. Koningin Wilhelmina, gevierd. De prachtige zonne-zomerdag droeg niet weinig er toe bij om de feeststemming te verhoogen. Overal, niet alleen van rijks- en gemeentegebouwen, doch ook van tal rijke particuliere woningen wapperde de nationale driekleur met Oranjewimpel. Vandaag leefdt het Oranje sterker dan ooit weer op en de aanblik, welken onze stad heden bood, leverde opnieuw het be wijs, dat de oude Sleutelstad Oranje niet vergeet. Het was vandaag vroeg dag, vooral voor de jeugdige feestgangers, de kinderen der hoog8te klassen der Lagere Scholen. Zij verzamelden zich onder aanvoering van hun leiders op de Kaas-markt en daar stel de de stoet zich op om in optocht naar de Stadsgehoorzaal te trekken. De volgende route werd daarbij genomen: Kaasmarkt, Koppenhioksteeg, Hooigracht, Watersteeg, Hoogewoerd, Korevaaretraafc, Jan van Houtkade, Boisotkade, Kaiser- straat, Rapenburg, (Westzijde), Breestraat, Gehoorzaal. Omstreeks 1500 kinderen liepen in den stoet mede en werden voorafgegaan door Padvinders-trommelslagers der Leidsche Padvinders „Leeuwkengroep", terwijl in den stoet meeliepen het muziekoorps der Veld-Artillerie en andere muzikanten. Het dagelijksch bestuur der Commissie voor het kinderfeest, de heeren W. Koops Azn., J. G Teney, F. A. Schilthuizen Sr., en Gè Bakema hadden zich inmiddels het huis van den burgemeester be geven. De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuizen en zijn echtgenoote en kinde ren sloegen vanuit hun woning het defi- leeren der kinderen langs het Rapenburg gade. Tegen half tien arriveerde de stoet aan de Stadsgehoorzaal en hoewel allen zoo vlug mogelijk naar hun plaatsen werden geleid, duurde het toch even alvorens de 1500 kinderen van de Breestraat waren binnengeloodst in de groote zaal en den foyer. Daar werden programma's van zang, snel teekenen en goochelen afgewerkt. De voorzitter der feestcommissie, de heer W. Koops Azn., sprak, zooals gebrui kelijk, in de Stadsgehoorzaal het ope ningswoord. Namens de commissie heette spr. allen hartelijk welkom, in het bijzonder den weth. van onderwijs1, mr. Tepe en den in specteur van het L.O. in de inspectie Lei den, den heer J. Baak .(Later kwamen ook de burgemeester, weth. Splinter en weth. Romijn van hun belangstelling blijk ge ven). Spr. dankt allen voor de medewerking, welke zij hebben willen verleenen tot het slagen van dezen dag. Wederom is het 31 Augustus en weer wappert de vaderlandsche driekleur met Oranjewimpel in dorp en stad, ten teeken, dat H. M. de Koningin verjaart. De laatste Augustus is de nationale feestdag, waarop de gedachten van hon derduizenden Nederlanders uitgaan naar Koningin Wilhelmina. Dit jaar is het een bijzondere feestdag, wijl het 35 jaar geleden is, dat H. M. de Koningin den troon besteeg. Gedurende al die jaren heeft het land- voor- en tegen spoed gekend, doch al die jaren heeft H. M. de Koningin meegeleefd met haar volk en is zij daarmee steeds één geweest. Spr. hoopt, dat deze eenheid nog lange jaren bestendigd moge worden. Op voorstel van den voorzitter werd hierna volgend telegram verzonden: Aan de Koningin der Nederlanden. Feestvierende kinderen der Leidsche la gere scholen, vereenigd in de Stadsgehoor zaal, bieden Uwe Majesteit hun hartelijke gelukwenschen aan. De voorz. der Feestcommissie, W. KOOPS AZN. Van den chef der af deeling Onderwijs dezer gemeente, den heer Vriend, was een telegram ingekomen voor het welslagen van het feest. Het programma, dat voor de kinderen werd afgewerkt, vond bij allen veel in stemming. Nadat verschillende liederen waren ge zongen en eenige jongens keurige gymnas- tiek-oefeningen hadden verricht kwam mr. Max als snelteekenaar op het tooneel Met zijn rake en interesante teekeningen had hij de aandacht spoedig in zijn macht. Dit kan ook gezegd worden van den goochelaar, die de kinderen verbaasd deed staan van zijn toeren. Te 12 uur was het programma ten einde. Parade op het Schuttersveld, Hedenmorgen te half elf werd op hot Schuttersveld de parade gehouden van de troepen van 4e Reg. Infanterie en 6e Reg. Veld-artillerie. Als parade-commandant gungeerde over ste A. W. F. Konigsfeldcommandant van het 4e Reg. Infanterie en waarnemend gar nizoenscommandant, zulks wegens uitste- digheid van overste Haitsma Muiier. Bur gemeester v. d. Sande Bakhuyzen en bur gemeester Bodens Hosang van Woubrug- ge waren bij deze parade aanwezig. Rondgang politietnuziek. Het muziekoorps der politie maakte he denmorgen een rondgang door de stad. Voor het politiebureau werd het Wilhel mus ten gehoore gebracht. Daarna werd op hot Rapenburg een aubade gebraoht aan den burgemeester. DE MIDDAGFEESTVIERING. De Vereeniging „Koninginnedag" begon heb programma harer feestelijkheden he denmiddag. Daartoe verzamelde de kinderen zich te half twee op het terrein der Hooglandsche Kerkgracht, vanwaar te 2 uur vertrokken werd naar het Schuttersveld. Daarbij werd de volgende route gemaakt Koppenhinksteeg, Hooigracht, Nieuwe Rijn Heerengracht, Oude Heerengracht, Mare- singel, Korte Mare, Oude Singel, Beesten markt, Sleenstraat en Rijnsburgersingel. Het muziekkorps van het 6e Reg. Veld- Artillerie, 'n vaandeldrager te paard en bestuur en oommissie van advies der ver eeniging „Koninginnedag" reden in den stoet mode. Op het Schuttersveld werden diverse spelen uitgevoerd. Op een en ander ko men we morgen nader terug. Hu! de-te Ie grammen, De Leidsche Christelijke Oranje-Vereenï- ging, met haar gasten vergaderd, om God te danken, voor de verlenging van Uwer Majesteit ons zoo kostelijk leven, biedt uwe Majesteit en de Kon. Familie haar hartelijke gelukwenschen aan. Uwe Majes teit moge de verzekering aannemen, d^-t onze beste bede opgaat voor Harer Majes- teits welzijn ten bate van het volk, waar voor Oranje steede goed en bloed heeft veil gehad en dat, wat ook val, de liefde voor onre lieve Koningin pal zal staan, als 't moet tot den dood. H. THOMAS, Voorzitter. L. BOEK OOI, Secretaris. Vereeniging Koninginnedag biedt Uwe Majesteit in Jubeljaar van Haar grooten Voorvader eerbiedig bijzonder warme ge lukwenschen, hoopt en vertrouwt, dat band tussehen Nederland en Oranje heaht en onbreekbaar zal blijken, geeft getuige nis van onwankelbare trouw en aanhanke lijkheid. LABRIJN, Voorzitter. STEENHAUER, Secretaris. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert op Dinsdag 5 September, des middags 2.30 uurin de Vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o. m.: V<a6tetelling datum der verkiezing in verband met de periodieke verkiezing. Vaststeilling lijst van Subsidies. Vaststelling Begrooting 1934. Adres aan den Ministerraad inzake Tol- unies en Oontingenteering. Vischpropagan- da in Nederland. Correspondentie met Ne- derlandscke Bank en Nederlandsohe re geering inzake lang tijdverloop benoodigd om R. M. staande op het Konto van de Nederlandsohe Bank te Berlijn, naar Ne derland in guldens over te maken. Schrij ven van net Gemeentebestuur te Leiden in verband met het ontbreken van een door- ioopende stoep in de Breestraat. Adres aan Gemeentebesturen in het district der Kamer, inzake uitvoering van werken door een particulier aannemer onder werkver- schaffingsvoorwaarden. DE AQUARIUMTENTOONSTELLING IN DEN LEIDSCHEN HORTUS Gistermiddag heeft, zooals in ons blad van gisteren reeds gemelde de opening plaats gehad van de Aquariumttenoonstel- ling, georganiseerd door de Leidsche Ver eeniging „De Natuur in Huis". De voorzitter der vereeniging, de heer Zwart, heette in zijn openingswoord de genoodigden hartelijk welkom, mede na mens de Stichting tot Bevordering der Be langen van den Leidschen Hortus. Spr. herinnerde eraan, hoe het succes der vereeniging op de tentoonstelling van „De natuur in en om Leiden", enkele maanden geleden in de Oranjerie gehou den, aanleiding is geworden om thans zelf standig een tentoonstelling te ofganisee- ren. Na gewezen te hebben op het nut van het aquarium-houden, waarbij vooral de jeugd in dezen tijd van verruwing een aangename en leerrijke bezigheid heeft, verleende spr. het woord aan den hortu- lanus, den heer R. Veendorp. Deze sprak het officieele openings woordje wegens verhindering van den di recteur van den Botanischen tuin, prof. Baas Becking. Spr. wees erop, dat hetgeen de vereeni ging onlangs op tentoonstellingsgebied heeft laten zien, voor de directie van den Hortus gereede aanleiding was om deze expositiekas voor dit doel beschikbaar te stellen. Het nut van het aquariumhouden be hoefde spr. niet nader uiteen te zetten. Men leert daardoor levensgemeenschappen kennen, waarbij zich tal van vraagstukken voordoen, die in de biologische weten schap nog steeds bestudeerd worden. Met de beste wenschen voor het slagen dezer tentoonstelling, verklaarde de heer Veendorp haar geopend. Buurtvereeniging „Eensgezindheid'*. Hedenmorgen om 8 uur had een zang uitvoering plaats door een 60-tal kinderen onder leiding van den heer G. Mulder. Er was een talrijk publiek aanwezig. Na afloop volgde tractatie der kinderen. Hedenavond te 6 uur wordt een gecostu- meerde kinderoptocht gehouden gevolgd te 8 uur door een concert, van het muziek gezelschap T. en D. Gisteravond had de prijsuitreiking plaats van den Zaterdag gehouden duivenwed strijd, waaraan ongeveer alle Leidsche post- duivcnvereenigingen hebben deelgenomen. Elke vereeniging ontving een medaille. Bovendien werd een particuliere prijs toe gekend aan den heer A. W. Krol, eveneens bestaande uit een medaille. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Aug tot en met Zondag 3 Sept. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijd Vischmarkt 8, Tel. 552. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n 9. Nieuw dossiernr.: 6249. Stoomschelpenmaalderij „De Noordzee". Katwijk aan Zee, ParlevLietslop. N. E.: Wed. C. Ouwehand-Ouwehand, Katwijk aan Zee. WIELRENNEN VAN ERMOND BEROEPSRENNER. De N. W. U. verleent de licentie. De Sportcommissie van de Nederlandsche Wielren Unie heeft in haar gisteravond ge houden vergadering aan den wielrenner J. J. van Egmond op een daartoe door hem ge daan verzoek, onder gelijktijdige intrek king zijner licentie als amateur wielren ner, met ingang van 1 September 1933 een licentie als beroepsrenner verleend. BOKSEN SCHMELING—PAOLINO. Toch te Amsterdam? Van betrouwbare zijde vernemen wfj in aansluiting aan het telegram uit New York dat er inderdaad onderhandelin gen gevoerd worden met Max Schmeling om in Nederland te komen boksen. Er heeft zich namelijk een nieuwe combinatie ge vormd, bestaande uit de heeren Jules Perel te Amsterdam en André Picard, een bekend sportpromotor, die het voornemen hebben hier te lande een reeks van wedstrijden te organiseeren. De heer Perel heeft bereids bij de N. O. B. een promotor-licentie aangevraagd. Deze combinatie heeft een schriftelijke toezegging van Max Schmeling in handen, die zich bereid heeft verklaard in Neder land z'n eerste wedstrijd in Europa te bok sen, sedert hij wereldvermaard werd. Ook zijn onderhandelingen gaande met Paolino, Uczudun zwaargewicht kampioen van Europa, benevens andere bekende zwaargewichten. Een definitieve datum is nog niet vastge steld. De combinatie heeft zich ook in verbin ding gesteld met het gemeentebestuur van Amsterdam om te trachten algeheele of ge deeltelijk opheffing van het boksverbod te verkrijgen. Mocht dit niet gelukken dan zal uitgezien moeten worden naar een groot terrein in Rotterdam of elders. In elk geval ligt het in de bedoeling den wed strijd te organiseeren in de open lucht. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Défilé der Graal. Bij gelegenheid van het Zilveren Jubileum van Huize St. Joseph heeft zich onze bloeiende Graal niet onbe tuigd gelaten. In beide Parochiekerken werd begonnen met een generale H Communie tot inten tie der goede Zusters, waarbij door allen de uniform werd gedragen. Des middags te 12 uur werd de stoet van alle Graalmeisjes -van Hillegom aan de Van den Endelaan opgesteld, waarna men mot vlaggen getooid opging naar den tuin van Huize St. Joseph aan do Mariastraat. Daar waren alle Zustere verzameld en eveneens de bewoners van het Huis. Eerst werd gespreekkoord „Wat we zijn", waarna de Leidster der St. Martinusoa- rochie een kort felicitatiewoord tot de Ju- bilcerende Zusters richtte. Deze eenvoudige hulde, aldus spreekster, is als een kleine waardeering voor wat u deed; ook onder de Graalleden zijn er, die van uwe liefde rijke zorgen hebben genoten en daar om komen we hier als blijk van onze be langstelling. Daarna werd gezongen het Graallied: „We staan in de branding", gevo gd door een gedeelte spreekkoor uit het Pinkster spel. Hierop volgde een dankwoord van de leidster der St. Josephparochie. die de Zusters als voorbeeld stelde, wijl deze een Apostolaat vervullen jegens oude en zieke menschen. Ook wij, Meisjes van de Graal, hebben ten doel een Apostolaat te vervul len en moeten onze taak met liefde en zachtheid volbrengen om eens met de Zue- ters het eeuwig leven te ontvangen. Zuster Overste bracht daarna dank voor de felicitatie en de belangstelling, waarna een „lang zullen ze leven met een driewerf hoera'* werd aangeheven. Vervolgens werd den Graalleden een verversching aangeboden, waarna door den tuin werd gemarcheerd. De Zusters hieven ten slotte aan „Lang leve de Graal 1" waar na men naar de Van den Endelaan terug ging, waar de stoet werd ontbonden. VOORHOUT. Concert. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin zal de R. K. Muziekver. „St. Cecilia" een concert geven op Maandag 4 September a.s. op de Ge meentelijke Muziektent. Aanvang half 9. Zooals steeds zal 5TSt. Cecilia*' met een goed verzorgd programma optreden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2