DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R. K. S. V. „LEIDEN". Gisteren viel de eerst© nederlaag sinds vele wedstrijden en wij moeten eerlijk be kennen niet per ongeluk. Vol enthousias me werd de reis door spelers en suppor ters aanvaard naar S. M. C. te Warmond om daar de finale te gaan spelen van de S. M. C.-seriewedstrijden tegen Lisse I. leiden speelt met 2 invallers. Direct zit T.bse er geducht op en als zij een aanval onderneemt, wordt, tegen oen dor baoks geschoten, de keeper let daar niet voldoen de op, en langzaam maar zeker rolt de ba! in Leiden's doel, zoodat al gauw den stand 10 voor Liase ie. Leiden is daardoor ontmoedigd en laat de moed zakken. Hoewel er genoeg ge probeerd wordt het verband weer terug te vinden, het mocht niet lukken, maar Lisse weet daAr profijt uit te trekken en •veet voor rust den stand op te voeren tot 30. Na rust een kwartier vol enthousias me waarin Leiden binnen 5 minuten twee doelpunten weet te maken. Lisse ziet het gevaar en door beter combinatiespel en door enthousiaster werken weten zij het spel in handen te krijgen en een tijd lang te behouden. Leiden zwoegt en kankert maar Lie so werkt, wat ook beloond wordt met twee praeh I-doelpunten, en als scheids rechter Angcvaaro einde blaast heeft Lei den verdiend verloren mot 52. Daardoor moesten zij zich tevreden stellen met den uitgeloofden lauwertak, den 2en prijs, Lisse werd winnaar van don beker. Volgende week Maandag 8.30 uur in oafé Eest. Royal", Doezastraat, algemeene ledenvergadering. Het bestuur rekent op aller opkomst, want er is een belangrijke agenda te verwerken, met als hoofdpunt Beatuursverkiezing. Oandidaten voor een bestuursfunctie kunnen voor Zaterdag avond onder de bekende voorwaarden worden ingezonden bij den secretaris. A.s. Zondag is er een veteranen-wed strijd op het Teyl in gen terrein. Zij die nog mede willen spelen in dezen wedstrijd kunnen zioh opgeven voor a.s. Donderdag bij den heer W. Visser, Heerengracht. Bij den wedstrijd Lisse ILeiden I op l.et R. M. O.-terrein is er een verkeerde fiets medegenomen, inlichtingen daar over bij den beer W. Kraan, Lage Morsch- weg no. 2. Seriewedstrijden S. M. C.". Lisse TLeiden I 52. Om 3.30 uur trapte Lisee af en ging meteen in goed riuitend samenspel op verkenning uit. Ook Leiden liet in den beginne een goed spel zien. Over en weer ging men ten aanval over. Nauwelijks 5 min. waren verstreken, toen de linkervleugel van Lisse ten aan val ging en Leiden's back redding wilde brengen, maar ongelukkiger wijze ging het reddend sohot retour, via het lichaam van eigen speler in eigen doel. De leiding die Lisse hierdoor kreeg was te gemakke lijk verdiend en door dit fortuin aange moedigd werden hun aanvallen gevaarlijk. Een snelle ren ondernomen, en mooie voorzot een onhoudbaar sohot, dit lover- de Lisse haar eerste verdiende doelpunt (20). Nogmaals, nu weer over links, en weer met resultaat (30). Nauwelijks 20 min. gespeeld, was Leiden met zijn on- fortuinlijken achterstand, volstrekt niet de mindere en bedreigde zij eveneens den Lisse-d oelman, die op schitterende manier met een flinke dosis geluk tot aan de rust steeds redding bracht. Na de thee trapte Leiden af en met kort afgemeten driehoekspel ging het binnentrio door heel de Lisser verdediging en scoorde (3l). Dan weer gooide zij haar spel open en 10 min. na de rust scoorde Leiden voor de tweede maal (32). Het leek op dat mo ment of de rollen gekeerd waren. Lisse had het bekoken en wa6 spoedig deze over rompeling te boven en ging enthousiast zijn ontnomen voorsprong inhalen. Dit ge lukte hun maar al te gemakkelijk. Leiden gaf het gewonnen, als een nachtkaars ver flauwde het spel en het eindsignaal braaht een 5—2 overwinning aan Lisse. De hitte van den dag speelde dan ook menig speler parten, zoodat de beide matches een ©loom en taai spel te zien gaven. S. M. C. IN. V. C. I 0—6. Een wed strijd waarin S. M. C. geheel de kluts kwijt was. Het is niet één zwakke speler, die deze nederlaag veroorzaakte, het zijn ze allemaal en meestal zij die door gepin- gel en lang wachten alles zelf willen doen en samenspel vernietigen, zoodat eerst de een dan de ander het er maar bij laat zlb- ten. Wanneer zal S. M. C. nu eens be grijpen, dat als zij zoo doen, zij het pu bliek wegjagen en zioh zelf in de put hel leen. Er moet verbetering komen, Jullie kunnen bet, als de wil er maar is. Kom op de training, allemaal van het eerste en leer eerst, aangeven en samenspel. Zoo kunnen wij de competitie niet ingaan! Zorg dan allen aanwezig te zijn. De trai ning is van nu af Zaterdag om 2.30 uur. Beter is onze at.hletiek afd. gegaan. Zij hebben zich geprosenteerd met 3 inschrij vers op „Holland", Haarlem, en bereikten de volgende resultaten: 3000 m. F. de Win ter le prijs; 800 meter P. Preenen 2e prijs Is dit geen aanmoediging voor de ande ren. Zij kunnon het, maar anderen ook! Laat u dus inschrijven in onze afd. en kom trouw ter oefening, Volgend jaar zijt gij het! Mededeeling: Bij de wedstrijd LisseLeiden is er een vorkeerde fiets medegenomen mork: „Fokker". Blijven staan is een merk „Warringthon". Degene die bemerkt dit te hebben gedaan ten na- dcele van een speler uit Leiden, gelieve zioh aan te melden bij seor. S. M. C., Hoerenweg 126H, Warmond. R. K. Atbl. en Sportver. „Rood-Wit." In een goed en aangenaam gespeelden wedstrijd wist on6 eerste Forehoite I in eigen hom© te kloppen met 31. Na afloop mooht men een fraaie lauwer krans in ontvangst nemen. R. K. S. V. „TEYLINGEN". De Teylingers konden het tegen X. E. A. in den propaganda wedstrijd te Voor hout niet bolwerken en moesten met 20 het onderspit delven. Zoo ziet men als niet volledig wordt uitgekomen, wat de gevolgen zijn. Het is ook minder prettig voor de trouwe opkomers. Zoo zal a-s. Zondag het elftal volledig uit moeten ko men, anders kunnen de wegblijvers niet meer gebruikt worden. Athletiek. Het is deze maal al droe vig geweest met het opkomen voor deze sport. Niet minder dan 10 athleten zouden naar de wedstrijden van Holland gaan, doch bij don aanvang bleek dat er vijf zoek waren, welke maar zonder kennisge ving gewoon wegblijven. Dit is voor een Sportman al zeer onbeleefd, ja zelfs een beleediging voor de Vereeniging, welke de wedstrijden organiseert. Het spreekt van zelf dat dit ongehoorde niet zonder straf fen voorbij gaat! In de 100 m. nieuwelingen wist Th. Beekman den 2en prijs te behalen in den tijd van 12.G sec. Dezelfde won ook den 2den prijs in het verspringen met een sprong van 5.42 meter. Ook P. van Eeizen won den 2en prijs in het nummer hoog springen met een sprong van 1.45 m. In den driekamp estafette wist P. van Nobelen als no. 4 aan te komen. Dit ie een goede prestatie als men niet vergeet dat de beste loopers van Bataven en Jong Leven ook present waren! R. K. S. V. „N. V. C." N. V. C. I boekte gisteren een sohitte- rend succes. Zij togen naar Warmond om tegen S. M. C. I te strijden om den len of 2en prijs van afd. II. In een in de beste verstandhouding en vlot gespeelden wed strijd wist N. V. C. op overtuigende wijze t© zegevieren en won met 60. Zoo won zij dus op fraaie wijze den leten prijs. Proficiat!1 N. V. C. m trok met 10 man naar Kat wijk en verloor op het nippertje van K. B. V. III met 21. N. V. C. Jun. a spoelde thuis tegen K. R. V. Jun. a. Einduitslag 00. Na verlen ging 0—31! R. K. S. V. „Meerburg" ZVOude (H.R.). De veteranen wedstrijd tussohen Meer burg en A. S. C. is na een genoeglijk partijtje voetbal, onbeslist geëindigd. Voor de rust waren de Meerburgers een tikje sterker en slaagden erin met 21 voor te komen. Na half-time verslapten ze iets, waarvan A. S. C. profiteerde. Het einde kwam met 3—3, waarmee beide partijen tevreden mogen zijn. De Meerburgkeeper, die vroeger het doel van Donk I verdedig de, was de beste speler van het veld. Zaterdagmiddag om 2.30 uur voetbal training op het terrein. Alle spelers wor den aangespoord, aanwezig te willen zijn! R. K. S. V. „0. D. I." In de gieter gehouden beker-, lauwer en medaillewedstrijden op 't terrein van S. D. O. te Eijpwetering, won O. D. I. I van A. V. B. Aarlanderveen met 42 en plaatste zich in de finale om lsten of 2den prijs. Op het terrein van O. D. T. speelde O. D. I. II tegen touringolub Nieuwe Wete ring, uitslag 22. O. D. I. IV speelde op D. E. S.-terrein te Kudelstaart tegen D. E. S. III. D. E. S. won met 90. R. K. S. V. „K. R .V." Onze spelers hebben doen blijken, dat de oefeningen van de laatste maanden niet nutteloos zijn geweest, daar alle drie wedstrijden zijn gewonnen. Thuis bekamp- te K. R. V. II N. V. C. IFT, en wiet met een 2—1 overwinning uit het veld te ko men. K. R. V. I deed het iets beter tegen Kol ping Boys I, door dit elftal met 3—1 te De juniores meenden eerst te Noord- wijkerhout een puntlooze wedstrijd ge speeld te hebben tegen N. V. C. a, doclTin 10 minuten verlengen wisten zij nog even drie goals te scoren. EST0 IUnio (Oudewater) 02. Zondagmiddag is op het Donk-terrein te Gouda bovengenoemde wedstrijd ge speeld en een groote teleurstelling ge worden voor onze pongens. Deze wedstrijd was hierom zoo voornaam, omdat het ging om de samenstelling van de competitie, en om den prijs, welke de bond had geschon den voor de winnaar van do 2e klas sa menstelling. De elftallen kwamen nis volgt uit: ES TO: Doel: van Vliet; achter: C. Groenendijk, G. v. d Molen; midden: N. Driehuis, Andra Veelenturf, W. Veelen- turf. Voor: D. v. Gils, Th. Rlom, J. v. Bun- ningen, G. v. d. Poll, R de Groot. Unio: Dool: C. Bode; achter: M. v. Zui len, J._ Sinkomidden: J. Rietveld, J, Dionisius, W. Verkloi. Voor: M. Stelling, K. v. Zandwijk, C. Vermey, G. v. Schaik A. Stolwijk. Te half drie trapte Unio af, en direct onderneemt Esto, die door het winnen van den toss, tegen zon en wind speelde, een aanval en R. de Groot geeft, een pracht voorzet, doch mist doel, doordat de voorhoede niet op z'n qui vive was. Het spel neemt een vlug tempo aan en ook Unio zit er geducht op, en ze weten geen wijken. Hoewel in de eerste speel- helft ESTO overwegend in de meerder heid is, zien ze toch geen kans te doel punten. Er worden nog enkele mooie voorzetten ondernomen, doch als het er op aan komt, falen ze. Ongedwongen moet er een 5 minuten gerust worden aangezien alle drie ballen in de sloot terecht geko men waren. Nadat een toeschouwer zoo goed en kwaad het. ging met een kano de overkant van de sloot bereikt had, kon men weer doorspelen. Direct schieten de Unio-maDnen door, 'n schot, de keeper stompt weg. doch juist tegen de knie van de linksback en de bal verdwijnt in het net (01). Hierna volgt de rust. Na de rust worden de rollen omgekeerd en de achterhoede van Esto krijgt handen vol werk. Wanneer de voorhoede eens een goede kans krijgt, wordt de kans niet be nut. Er volgen enkele corners, doch alles zonder resultaat. Als er oen wijziging ge bracht is in Esto-'s opstellinfg, lijkt het alsof er nog een puntje voor Esto in de luoht hangt. Uit een corner voor Esto nemen de Unio-mannen de bal over, een pijdsnelle aanval en het wordt 02. Oogenblikkelijk na de uittrap volgt het einde. Propagandawedstrijd Spartaan—V.V.IJ. 4-4 Dit is een mooie, technisch goed ge speelde wedstrijd geweest, waarbij veel mooie spelmomenten te zien waren. Voor de voetballers zeer leerzaam, voor het in zeer groot getal aanwezige publiek zeer spannend en vermakelijk. Hoewel de Rot terdammers eerst ©en flinke voorsprong hadden van 40 wisten de jongens van JJselstein er in de 2e helft nog 44 van te maken, welke alle mooie doelpunten waren, terwijl Rotterdam er nog een pe- nalty-deolpnt bij had. Het publiek heeft genoten van een spannende matoh. R. K. S. V. „Adolf Kolping" Zondag gingen beide elftallen van Adolf Kolping per autobus naar Wassenaar om aldaar een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen Nubia I en III, waarvoor beschikbaar was gesteld een mooie beker en medaille. Eerst speelden de twee laagste elftal len tegen elkander, het mocht Kolping niet gelukken deze matoh te winnen, zij bleef met 63 de mindere, maar het on volledig opkomen is wel de oorzaak ge weest. Hierna kwam Kolping I tegen Nubia I in het veld. Het eerste elftal van Kol ping wa6 natuurlijk weer onvolledig, het was immers een „uitwedstrijd" en dan kennen wij zoetjes aan de houding van enkele leden wel. Doch ondanks 3 inval lers had Kolping na 10 minuten reeds de leiding met 20, het ging schitterend. Maarwie had durven denken dat de wedstrijd zoo'n onaangenaam verloop zou hebben? Bij een der aanvallen van Nubia komt keeper Hijdra in botsing met de linksbuiten van Nubia, beide vallen neer, doch onze „Dirk" blijft liggen. Direct werd de dokter gewaarschuwd en na het eerste verband te hebben gelegd, werd hij per auto naar het Elisabeth-Ziekenhuis te Lei den gebracht, waar bleek, na onderzoek, dat hij een „enkel-fractuur" had opgeloo- pen. i De wedstrijd word terstond fgelast en de spelers zoowel als het publiek, wa ren onder den indruk met dit ongeval, dat aan een louter toeval is te wijten. Een van onze sportiefste, trouwste leden, trof dit ongeluk, hij, die nog nimmer een wedstrijd verzuimde, en zich altijd ken merkte door zijn warm sportbloed. Nog van te voren weerde hij zich kranig en redde een paar malen fraai. Beste „Dirk" wij alle leden van Adolf Kolping, wen- schen je het beste, hopen op een spoedig herstel. R. K. S. V. „Forehoite". Schitterende wedstrijden ter gelegen heid van het éénjarig bestaan! Om circa 2 uur vangt de wedstrijd Forehoite IR. W. D. I aan. Alvorens te beginnen biedt de R. W. D.'s secretaris een bloemstuk fan Forehoite. In het begin is R. W. D. iets vlugger, doch het goede schot ont breekt. De aanvallen van Forehoite zijn minder talrijk, maar gevaarlijker. Keeper Mbnee moet verschillende malen reddend optreden. Rust komt met blanken stand (00). Na rust. heeft R. W. D. wederom het beste van het spel, doch dan komt Forehoite dreigend opzetten, nemen zelfs 'gedurende tien min. het offensief, maar vinden in de R. W. D. achterhoede een geweldig struikelblok. R. W. D. gaat nu uit een ander vaatje tappen en weet door keurig combinatie-spel spoedig den stand op 1—0 en 20 te brengen. Forehoite tracht den achterstand te verkleinen, sommige goed opgezette aanvallen hadden dikwijls beter lot verdiend. R. W. D. daar entegen had meer succes en voor de derde maal heeft keeper Werkhoven het nakij ken (30). Forehoite gaat daarna aan den slag dooh niets mag baten. In de laatste seconde maakt een der R. W. D.-backs hands in het beruchte gobied. De toege stane penalty wordt in ean doelpunt om- ge<zet (3l). R. W. D. wint met dezen stand verdiend. Scheidsrechter Caspers leid-degoed. De secrètaris van Teylingen bood een bloemstuk aan en de aanvoerder van N. E. A^ ontving een bloemstuk van Teylin gen voor het behaalde kampioenschap. Al dadelijk ontwikkelt zioh oen vlug en forsch spel aan beide kanten. In de eerste tien min. is er nog geen eprake van eenig overwicht. Dan schijnt tooh N. E. A. iets meer in den aanval te komen. We zien ten minste eenige malen keeper Homan red dend optreden. De Teylingen-achterhoede krijgt het somwijlen hard te verantwoor den, benauwde oogenblikken volgen, maar de keeper ie op zijn post. Uit een Teylingen-voorzet- van links grabbelt de N. E. A.-keeper den bal uit den boven hoek. Eindelijk zien de Ouderkerkers him harde werken beloond door een goed ge richt schot, van den mid voor (10). Kort hierop is het rusten. Na de thee zet. N. E. A. er direct een flink tempo in. De Teylin gen keeper en achterhoede werken voor- loopig retour. De spanning wordt steeds grooter, de een om den voorsprong te vergrooten en de ander om gelijk spel te bewerken. Eerst tien min. voor het einde gelukt dit aan N. E. A. (20). Geens zins ontmoedigd speelt Teylingen verder. Telkens echter is N. E. A. iets vlugger. Met dezen stand breekt onder groote spanning het einde aan. ©Scheidsrechter Zoet leidde verdienstelijk. Hierna had do piijsuitreiking plaats van de nederlaag wedstrijden alhier gehouden, aan Voge lenzang I (eerste afd.) en S. J. C. III (2de afd.). Vervolgens reikte de voorzitter van Forehoite den lauwerkrans aan R. W. D. uit en den beker aan N. E. A. Vooral aan deze laatste deed dit genoegen zijn oude club nog eens te zien. De feestelijkheden van dit één-jarig be staan waren hiermee ten einde. Ons tweede elftal vertoevende in de Zilk, bracht ons nog meer verheugenis, en won daar voor de derde maal, nu van Lisse III. De eerste prijs viel hun ten deel, een schitterende beker. Bravo, reser ve©. Men verzoekt ons te melden, dat giste ren een riem vermist is door een der Fo rehoite spelers, aanmelding hieromtrent bij sec. Heuzen. R. K. S. V. „A. S. C." (Z'wOude). Gisteren hebben onze veteranen, uitge- noodigd door onze naburige vereeniging Meerburg, een wedstrijd gespeeld tegen de veteranen van „Meerburg". Voor dezen wedstrijd was door Meerburg een fraaie medaille beschikbaar gesteld. Na een prettige wedstrijd, waarin zoo nu en dan nog aardig spel vertoond werd, kwam het einde met 33 als uitslag. De verhouding is hierdoor goed weergegeven. De medaille werd niet uitgereikt, daar deze, zoo wij na den wedstrijd hoorden, al leen voor den winnenden ploeg beschik baar was. Alles bij elkaar was het een gezellige wedstrijd voor onze oud-voetballers, waar bij ook het publiek zich goed vermaakte. KON. NEDERL. VOETBALBOND. HET A.R.0.L.-T0URN0 0I. Het AROL-bekertournooi heeft in Am sterdam officieus het voetbalseizoen ge opend. De resultaten van den eersten dag zijn: VVA-DWS 2—5 ZeeburgiaZFO 11 (Zeeb. wint). NAC—AFC 5—0 Ajax—HFC 3—1 Blauw Wit—HBS 0—1 ZeeburgiaNAC o1 OM DEN ZILVEREN BAL De resultaten van den eersten dag van het Zilveren Bal-tóurnooi te Rotterdam luiden als volgt: ExcelsiorRFO 53 QuickXerxes 14 LONGA—Hermes DVS 0—1 ADOFeyenoord 24 Heracles—Sparta 04 Zondag 3 September worden de wed strijden voortgezet. LEIDSCHE VOETBALBOND. Begeerschild. Daar Lugdunum niet in de gelegenheid is mede te spelen om het Begeerschild, zullen thans A. S. C., L. F. C. en U. V. S. elkaar bekampen om het sohild voor een jaar in bezit te krijgen. Het programma luidt als volgt: A. S. C.—U. V. S. op het L. F. C.-ter- rein op Woensdag 30 Augustus. Aanvang half zeven. U. V. S—L. F. C. op het A. S. C.-ter- rein op Maandag 4 September. Aanvang kwart over zes. L. F. C.A. S. C. op het U. V. S.-terrein op Woensdag 6 September. Aanvang zee uur. Wanneer twee of alle drie elftallen ge lijk eindigen, beslist het doelgemiddelde. Van Spall-beker. De wedstrijd LeidenGouda om den Van Spall-beker zal gehouden worden op Zondag 10 September a.s. Deze beker is tweemaal door Gouda en éénmaal door Leiden gewonnen. Aanvang competitie. De Zaterdag-competitie van den L. V. B. zal aanvangen op 16 September, de Zondag-competitie op 17 Sept. a.s. Nieuwe vereenigingen. Reeds zijn officieel tot den L. V. B. toe getreden de nieuwe vereenigingen: Koude kerk en Noordwijk voor do Zaterdag-com petitie. Hazerswoudeche Boys, L. D. T. S. en Nieuw Vennep voor de Zondag-oompeti tie. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De Engel sche League is Zaterdag aan gevangen. Een verrassing leverde de wed strijd ArsenalBirmingham op te Lon den, die voor 50.000 toeschouwers werd gespeeld. Arsenal kon slechts een gelijk spel behalen. De Villa was nog ongeluk kiger en verloor in een thuiswedstrijd van Leicester City met 32. Ook Chelsea kon het niet bolwerken, moest met 10 de meerderheid van Stoke City erkennen. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling. ArsenalBirmingham 11 Aston VillaLeicester City 23 Blackburn RoversLeeds Un. 42 EvertonWest Bromw. Albion 10 Huddersfield TownSunderland 21 Man oh. CitySheff. )Vedneeday 23 Middles bourghDerbzy County 31 Newcastle UnitedPortsmouth 22 Sheff. UnitedTottenham Hotspur 00 Stoke CityChelsea l0 WolverhamptonLiverpool 32 i Tweede afdeeling. BlackpoolPreston North End 12 Bradford—Oldham Athletic 42 BurySwansea Town 41 FulhamPort Vale 30 Grimsby TownBurnley 10 Hull CityNotts County 01 Lincoln CityMillwall 01 Nottingham ForestBrentford 11 Plymouth ArygleManch. United 40 SouthamptonBradford City. 41 Weet Ham UnitedBolton Wander. 42 KORFBAL 0M DEN VAN ZIMMERENBEKER. Gisteren hadden de jaarlijksche wed strijden om den Van Zimmerenbeker plaats. Uit propagandistisch oogpunt had. Fluks den kampioen van Nederland on den kampioen van Zuid-Holland uitgenoo- digd. De propaganda is echter deerlijk mislukt door de unfaire houding van den landskampioen Blauw Wit, die zioh in den wedstrijd tegen HKV zonder partij te ge ven met dubbele cijfers liet inmaken. Fluks heeft zioh danig geweerd en 'het moet gezegd, dat hot spel der Leidenaara veel aan kwaliteit heeft gewonnen. Het verloop der wedstrijden wan als volgt: Fluks—HKV 4-4. Als de wedstrijd nog maar pas begon nen is, neemt Fluks de leiding door een schot van De Wolf, die gebruik maakt van een fout in de HKV-verdediging. D© partijen gaan goed tegen elkaar op. Wan neer er een kwartier is gespeeld, maakt Nell gelijk. Maar deze stand is slechts van korten duur, want mej. Montanus maakt er dadelijk 21 van. Weer staat Fluks voor, maar het middenvak lukt niet best. Na 20 minuten maakt Fransen met een pracht schot gelijk. Wisselen brengt een keurig Haagsoh middenvak De aanval heeft echter geen succes. Ook na de rust heeft de Fluks-verdediging zwaar werk en houdt vol. In den aanval heeft Van Bem- mel succes met twee mooie verre schoten. Hij brengt den stand op 42. Maar Nell van HKV beantwoordt dit door ©en ver schot en maakt er 43 van. Vlak voor het einde wordt daarna door dameshanden minder mooi het vierde punt gemaakt, zoodat deze wedstrijd met gelijken stand eindigt. Blauw Wit—Fluks 1—4. Dan komen de Leid en aars tegen de kampioenen te staan. Nadat Blauw Wit eerst het meest in den aanval is geweest, gaat het spel gelijk op. In den Fluks-aan- val wordt echter te ver geschoten, zoodat sucoes uitblijft. Eerst na de pauze komen de punten. Van Weesel bezorgt Fluks de leiding. Dan duurt het ©enigen tijd en wordt door Werker gelijk gemaakt. Nu komt echter Fluks goed aan 't woord en zorgt eerst Van Niorop weer voor de leiding, waarna Van Bemvnel den voor sprong dadelijk verhoogt Tenslotte maakt Nieuwland er 41 voor Fluks van, met welken stand het einde komt H. K. V.—Blauw Wit 10—0. Deze wedstrijd is een mislukking gewor den, door de zeer afkeurenswaardige hou ding van Blauw Wit. De korfballiefhebbers dachten hier heel wat te zullen zien: een reprise van een kampioenswedstrijd. Maareen enkele speler en speelster daargelaten deed Blauw Wit niet de min ste moeite om te verdedigen, een bal te vangen of te plaatsen. De warmte kan hier niet als excuus dienen. HKV speelde ondanks die warmte wel en bleef spelen tot het einde. Van Blauw Wit kunnen we slechts zeggen: het is spijtig, dat zoo'n twaalftal den kampioenstitel heeft. Dee- len we slechts mede, dat HKV in de eer st© helft 2 punten en in de tweede helft 8 doelpunten maakte. Na afloop reikte de voorzitter van Fluks de prijzen uit. Hij zeide de houding van Blauw Wit te betreuren en wenscht© HKV (de houdster van de beker) geluk met het behalen van den eersten prijs, zoo volkomen verdiend. De aanvoerder van HKV betreurde eveneens de wijze, waarop zijn 12-tal de overwinning cadeau had gekregen en deed het sympathieke voorstel om door een wedstrijd tusschen Fluks en HKV te doen uitmaken, wie van beide den beker ver diende. De voorzitter van Fluks dankte voor dit sportieve voorstel, doch wee© er op dat niet van het reglement kon wor den afgeweken en wist den HKV-aanvoer- der te overreden zijn prijs mede te nemen naar Den Haag. De tweede prijs een zilveren medail le werd ter hand gesteld aan den Fluks- aauvoerder, en na de gebruikelijke woor den van dank behoorde deze seriedag weer tot het verleden. PAARDENSPORT COURSES VAN DUINDIGT. De resultaten van de gisteren op Duin- digt gehouden courses luiden als volgt: Achtste Aanmoedigingsprijs, prijzendra- verij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Winnie Scott, eig. L. Ensing. 2. Ulysses, eig. K. Korver. Odeonprijs, prijzendraverij le klasse over 2060 Meter: 1. Glockenblume, eig. J. F. de Boer; 2. Rabenhaupt, eig. R. van Leeuwen. Orchidéeprijs, ren op de vlakke baan: 1. Lanfranchi, eig. A. van Iseghem; 2. Fackel- trager, eig. R. J. J. Hiemstra. Veertiende Heerrijdersprijs. handicap le klasse: 1. Diamant Bleu, eig. C. F. Ock- horst; 2. Caid, eig. G. J. v. d. Elshout. Olvmpiaprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1700 Meter: 1. Xuthus, eig. C. F. Ock- horst; 2. Up to Date. eig. A. de Vlieger. Ontarioprijs, handicap-heat 2e en 3e klases over 1700 Meter: 1. Wanda Scott, eig. mevr. de Wed. Joh. Oosting; 2. Uitblin ker K., eigen. C. Kleyne.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6