MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2ft Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste baromctcrst.: 771.3 te Hannover. Laagste barometerst.74G.4 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 29 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke of Zuid- Westelijke wind, tij delijk toenemende bewolking, droog warm weer, behou dens geringe on weerskans. Zaterdagmorgen lag over onze omge ving een hoogdruk-gebied dat sindsdien met zijn kern een weinig oostwaarts ge trokken i», terwijl er bovendien de baro meter verder gestegen is. Het uitgebreide depressiesysteem in het Westen is tijdelijk bij IJsland in diepte toegenomen, doch vulde daarna weer flink op. Een secundai re urukdeeling passeerdo gisteren en he dennacht Ierland en Schotland. Zij bracht daar zeer vcod neerslag. (Stornoway 70 m.m.). Thans wonlen de grootste dalingen nabij do Shetlands en Faroer-eilandon en voor de Noorsehe kust aangetroffen. In Ierland is de barometer flink stijgende, terwijl de wind er geruimd is. Waarschijn lijk brengt deze stijging ten onzent tijde lijk eenige bewolkingetoename, doch de kansen op een weersomslag zijn vrij klein lil Frankrijk en Duitschland is het weer fraai met helder of lichtbewolkten hemel. In, Engeland is de bewolking een weinig zwaarder, doch de middagtemperaturen waren er gisteren ook vrij hoog. In Scan dinavië is de weerstoestand versleohterend LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur dea middags te half drie 24.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS M.; Van Dinsdagnamiddag 8.20 uur tot D nsdagmorgen 6.3ö uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Kijndijk om 7 uur 21.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 20.5 gr. O. Duitschland dankt dit aan generaal- veldmaarsohalk von Hindenburg. Hitier herinnert, er vervolgens aan, dat hij als gewoon soldaat heeft mo.degestre- don voor de vrijheid van het volk. Thans kan hij von Hindenburg danken voor alles wat deze in dien tijd voor het volk heeft gedaan. Als danjt is thans in een wet vastge legd dat het landgoed van von Hinden burg zoolang vrij zal zijn van openbare rijks on landslasten, als het in het bezit is van een mannelijk orfgenaam vhji den naam von Hindenburg. Na deze rede zijn de toehoorders be geesterd, luide klinken de toejuichtingen dan wordt alles stil, de Rijkspresident is van zijn zetel verrezen on bestijgt het epreekgestoelte. Von Hindenburg spreekt een herdenkingswoord. Mot vasten stem sprak von Hindenburg zijn rede uit. Het eerste gevoel op dezen plek was een herdenken van de trouwe kameraden, die hier gevallen zijn. Zij gavon him le- \en voor het vaderland. Von Hindenburg legt vervolgens een krans neer op het ge- denkleeken. De vanen buigen voorover, duizenden handen worden ton groet omhoog gehe ven, het lied „Ieli hat ein Kameraden" weerklinkt de klokken luiden, dan zwijgt geheel Oost-Pruisen één minuut. Dan spreekt Hindenburg verder. Hij herdenkt met eerbied en trouw den ex- keizer, op wiens bevel hij den slag leverde. Hij herdacht allo kameraden, hoog en laag, allen bezielt met den vasten wil te overwinnen. Van zichzelf is hij slechts overtuigd zijn plicht te hebben gedaan. Hij aanvaardt het geschenk slechts als een symbool van zijn verbonden zijn met hot oudo Duitschc land, niet om zijn ver diensten. Hij dankt allen die dit hebben bewerkt. Hij sluit met den ouden soldaten- roep, welke eens op dit slagveld weer klonk: „Duitschland Hurra! Hurra! Hur ra Hurra nierna wordt het Duilsohland-lied ge zongen. Stil geroerd reikt von Hindenburg Jlitler, Goering en Koch do hand. Aangezien Hitler weer naar hot Wes ten moest, kon hij de verzanieldo troepen niet meer inspectceren, hetgeen Goering in zijn plaate deed. „ONSOOIALE HUISEIGENAAR BEHOORT IN DE GEVANGENIS". De rijksstadhouder van Dessau en An- halt, Loper, heeft zich met een schrijven tot de rijksregeering van Brunswijk en Anhalt gewend, waarin hij zegt: „Het steeds toenemende aantal klachten over zekere onsocialo elementen onder dc huis eigenaren, die geheel ongegrond do hu ren verhoogen en meer in het bijzonder weigeren hun huizen te verhuren aan ge zinnen met veel kinderen, betgeen als een vergrijp beschouwd dient te worden tegen den nationaalsoeialistiBchn staat en een slag in het gezicht is van de regeering van Adolf Hitler, geeft mij aanleiding, daar tot nog toe waarsohuwingen in die rich ting zonder resultaat zijn gebleven, u te verzoeken eenvoudig een voorbeeld te stel len en een huiseigenaar, die in het bijzon der bowijs geeft geen begrip te hebben van zijn sociale plichten, in de gevangenis te zetten, zoodat hij gelegenheid krijgt na te denken en in do gevangenis-ge meenschap leert wat zijn sociale plichten in de Duitsche nationaal-socialistische sa menleving zijn." OOSTENRIJK OOSTENRIJK BEWAAKT ZIJN BEIERSCHE GRENS. Do Oostenrijksche regeering is voorne mens in den loop dor volgende week een krachtige keten van bewakingsmanschap- pen langs de Oostenrijksch-Duitscho grens te plaatsen. Te dien einde zullen de aan de grens van Beieren gestationneerde af- deelingen gendarmerie door een paar honderd man uit de Hcimwehr gerecru- teerde hulppolitie worden versterkt. AMERIKA NAAR MONETAIR ACC00RD ENGELAND—V. S. Deze week confereert Montagu N°rman met pres. Roosevelt. Het internationale monetaire vraag- etuk is thans in een nieuw stadium getre den. Naar officieel uit New York wordt me degedeeld, zijn voorbereidselen getroffen" voor een conferentie tusschen Roosevelt, Aoheson en Douglas, de secretaris-gene raal voor de begroting en Montagu Nor- man, den gouverneur van de Bank van Engeland. Deze conferentie zou heden plaats heb ben, hetzij op het buitenverblijf van Roo sevelt, Hydepark, hetzij aan boord van het jacht „Nourmahal" van Vineent Actor. In officieele kringen weigert men eenig commentair te geven op de bezoeken, welke reeds hebben plaats gehad, hetgeen uitgelegd wordt als een aanwijzing, dat een overeenkomst zal worden bereikt. PROF. MOLEY AFGETREDEN. Roosevelt's voornaamste economische adviseur. Prof. Moley, onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken en hoofd van presi dent Roosevelt's z.g. „brain trust" is af- go tie den. Vernomen wordt, dat prof. Moley reeds op 7 Augustus zijn ontslag vroeg: dit is thans door president Roosevelt aanvaard na een briefwisseling, waarin de beide staatslieden verzekeren, dat de wederzijd- 6che vriendschap blijft bestaan. Moley wil nu een nieuw nationaal weekblad gaan uit geven onder de auspiciëën van Vincent As tor. Het aftreden van prof. Moley wordt be schouwd als de eerste breuk in Roosevelts „officieele familie". Hij was immers het lioofd van de „bïain trust", de groep des kundigen op verschillend gebied, welke Roosevelt reeds vóór zijn presidentsohap on. zich heen verzamelde. Na Roosevelt's verkiezing werden deze deskundigen in diverse officieele functies benoemd. Moley gold daarbij als Roosevelt's voornaamste economische adviseur. Gedurende de economische conferentie te Londen was het Moley, die aanvan kelijk in Washington gebleven door den president naar de conferentie werd ge zonden met nieuwe instructies, terwijl hij tevens als verbindingsman moe6t fungee- ren tusschen Roosevelt en de Amerikaan- sche delegatie. De komst van Moley en hetgeen hij verklaarde, stichtte nogal wat verwarring bij de Amerikaansohe delega tie, welker houding op de economische conferentie tooh al niet volkomen homo geen was. Vooral minister Cordell Huil moet ontsticht zijn geweest over deze in menging; bij zijn terugkeer in Amerika gingen geruchten, dat hij den eisch zou hebben gesteld dat Moley moest aftreden daar hij anders zelf zon heengaan. Blijk baar heeft Roosevelt ten slotte het aftre den van Moley verkozen boven dat van Cordell Huil. TOESTAND TE HAVANA NOG NIET NORMAAL. Alle functionarissen van v°»"ig bewind afgezet. Eiken dag worden in de straten van Havana nog lijken gevonden van perso nen, die tijdens en na de revolutie zijn vermoord, doch de meeste aanhangers van ex-president Machado, op wie nog steeds jacht wordt gemaakt, worden aan de justitie overgeleverd, om voor de ver schillende rechtbanken terecht, te staan. Daar is de toestand nog steeds niet ge heel normaal is, trachten, communistische elementen stakingen en oj^lusten aan te moedigen. De verkoop van de avond- en ochtendedities der bladen is onmogelijk gemaakt door een staking der kranten jongens, die wenschen, dat geen abonne menten meer worden verleend, alle ver- koopen door hen geschieden en een hooge- re commissie wordt verleend. Later in den middag is de staking opgeheven. In de provincie Oriente, waar de negers de meerderheid uitmaken, is onrust ont staan, daar de zwarte bevolking een ge- lijko verdeeling der betrekkingen onder de negers en blanken eischt. In het decreet, waarbij president de Cespedes de grondwet van 1901 weer in eere herstelt, wordt Machado beschuldigd van maohtssusurpati; alle daden van zijn regeering worden onwettig verklaard, be halve de internationale verplichtingen. Alle magistraten en rechters, die onder Machado zijn benoemd, zijn thans afgezet evenals do gouverneurs der provincies en andere provinciale en gemeentelijke auto riteiten, welke verkiesbaar zijn. Zooals gemold, zullen de verkiezingen op 24 Fe bruari a.s. worden gehouden en zal de nieu we president op 20 Mei in functie treden. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK AUTOBOTSING OP DEN HEERENWEG Twee menschen zwaar gewond. Zaterdagnamiddag te ongeveer 6 uur had alhier een ernstig auto-ongeval plaats. Op den Heerenweg nabij de boerenhof stede van den landbouwer Hoogeveen, al waar dezen weg een sterke bocht heeft, reed een auto, komende uit de richting Noordwijk, een andere auto achterop en wilde deze voorbij rijden. Gelijktijdig kwam een auto uit de richting den Haag aanrij den. Blijkbaar reed de bestuurder der auto, komende uit de richting Noordwijk, de heer A. uit Den Haag, in snelle vaart en had geen gelegenheid of tegenwoordigheid van geest tusschen beide auto's door te rij den, hoewel er ruimte voldoende was. Een botsing was hierdoor onvermijdelijk. Deze ging met een geweldige knal gepaard en was zoo ernstig dat de bestuurder de heer A. en een naast hem zittende dame, zeer enstig werden gewond en op medisch advies direct per ziekenauto naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden moesten wor den vervoerd. Een aldaar passeerende arts uit Amsterdam en dr. Visser alhier ver leenden de eerste geneesk. hulp. Aan de inzittenden der auto, komende uit de richting den Haag, de familie ten C. te A., bekwamen een drietal lichte ver wondingen. Deze konden echter zonder auto hun reis vervolgen. Beide auto's waren zeer ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak vhn het ongeval. .Gevonden voorwerpen. jongenssport kous, damesrijwiel, rozenkrans, wit schort, deksel van een stoplicht, gouden horloge „Union" met zilveren ketting, heerenrijwiel grijze damesparapluie, zwarte portemon- naie met inhoud, zilveren polshorloge „Iri- sa, koptelefoon, zwarte vulpen, contact sleuteltje met kettinkje, sleutel, bril met dikke glazen, bruine vulpen „Parker", ring met 6 sleutels, blauw lederen kinderhogdje zakagenda V.C.J.V. 1933, bruine kinder schoen, bifbat, ceintuur, rozenkrans, poesje horloge met monogram, zwarte lakceintuur doublé armband, groen manteltje, wandel stok, zilveren broche, rijkbel. merk, bruine damestasch met inhoud, heerenrijwiel „Fongers", waarop een regenjas, bruine portemonnaie met inhoud. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. OEGSTGEEST Aanrijding. In de Dorpsstraat had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door J. S. te Den Haag en een auto van J. F. K. J. T., wonende te Hil versum, doordat de auto van S. plotseling moest stoppen in het nauwe gedeelte voor de electrische tram, waardoor T. van achter op de auto van's, inreed. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Beide wagens werden beschadigd, doch konden ter plaat se worden gerepareerd. De schade werd onderling geregeld. Diefstal. Van den heer W. T. alhier is ten zijne nadeele een belastingmerk van zijn rijwiel ontvreemd. Hiervoor werd eerst het stuur van het rijwiel gehaald, waarna het belastingmerk kon worden af gehaald. WOUBRUGGE Roeibootje overvaren Vrijdag jl.l. zaten nabij de .Hollandia- werf in de Woudwetering twee personen, midden in den vaargeul, te visschen. Uit de richting van het Braasemermeer kwam een groote motorboot Vios uit Wer kendam, die de visschers wel zag, doch in de veronderstelling verkeerde, dat zij langs den kant zouden gaan liggen. Op het laat ste oogenblik echter bleek, dat de visschers eenzelfde gedachte haddep als de schipper. Het gevolg was, dat het motorschip met volle kracht op het roeibootje liep. De boot werd omvergeworpen en de visschers kwa- meii in het water terecht. Doordat zij zich konden vasthouden aan de omgeslagen boot wisten zij zich drijvende te houden. De voerder van het motorschip stopte direct en verleende hulp. Dit ongeval liep goed af, doch raadzaam is het wel in deze drukke vaart, niet mid den op het water te gaan liggen. VOORSCHOTEN Concert. Het Harmoniecorps „Benve- nuto" zal 30 Augustus, des avonds 8 uur, een concert geven in de tent op de Voor straat. WARMOND Personalia. Voor het examen hoofdacte zijn geslaagd de heer Th. C. v. d. Zalm en mej. B. E. C. van Leeuwen. UIT DE RIJNSTREEK AUTO BEUKT EEN HUIS De voorwielen stonden in de voorkamer Zaterdagmiddag heeft op den Damme- kant een auto-ongeluk plaats gehad, het geen door tegenwoordigheid van geest van een chauffeur zonder persoonlijke ongeluk ken is afgeloopen. Het verliep als volgt: Een uit de richting Leiden komende luxe auto hield links aan, omdat hij bij V., al daar wonende, zijn moest. De uit de tegen overgestelde richting komende auto be merkte dit wat laat, en zwenkte op het laatste mbment naar links. Doch intus- schen kwam met een flinke vaart weer een auto vanuit Voorburg, reed door deze 2 wagens heen en zag recht vóór zich een persoon. Overwegende, dat hij beter het daar staande woonhuis van R. kon inrij den, dan deze persoon overrijden, reed hij met nog groote vaart tegen R.'s huis aan, en richtte daar binnen een groote paniek aan. Het achter de muur staande radiotoe stel werd naar den anderen kant van de kamer geworpen, verder beelden, planten, stoelen, tafeltjes enz. lanen zwaar bescha digd in huis, terwijl ook de voorwielen van de auto in huis terecht kwamen. Om erger te voorkomen, is de eerste verdieping* gestut, want de heel voorpui lag in stukken. Zooals de chauffeur uit Voorburg verklaarde, dekt de verzekering de schade. STADSNIEUWS KAPELAAN A. KRAMER. Met leedwezen zullen de parochianen van de „St. Petrus" vernemen, dat de wel- eerw. heer kapelaan A. Kramer de paro chie gaat verlaten. Sedert 1929 heeft zijn- eerw. met veel toewijding en ijver de gees telijke bediening hier uitgeoefend en zich vele dankbare vrienden verworven. Kapelaan Kramer is door Z.H.Exc. benoemd tot kapelaan aan de parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum te 's-Gravenhage (Cornelia de Wittlaan, hoek Stadhoudersplein). Tot kapelaan aan de St. Petrusparoohie alhier is benoemd de weleerw. heer H. B. J. Schrama, kapelaan te Bennebroek. Kapelaan Schrama is in 1929 priester gewijd en toen benoemd tot kapelaan te Bennebroek. PATER W. VAN DEN BOSCH, O.F.M. Koperen adviseurschap R.-K. Bakkersgezel lenbond. Het was dezer dagen twaalf en een half jaar geleden, dat de weleerw. pater W. van den Bosoh, O.F.M., kapelaan aan de Har- tebrugparochie alhier, tot geestelijk advi seur werd benoemd van den Ned. R.-K. Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers en Cacao-, Chocolade- en Suikerbewer- j kers. j Dit jubileum kon natuurlijk niet onopge- j merkt voorbijgaan. Daarvoor is een zoo i veeljarig adviseurschap in een vakbond een te zeldzame gebeurtenis. Maar veel meer nog: daarvoor is pa ter van den Bosch een in bovengenoemden kring te geziene persoonlijkheid. En zoo is hij in de gisteren in café restaurant „De Harmonie" alhier gehou den bonderaadsvergadering door den bondsvoorzitter, den heer H. J. Sprokop, op een passende wijze gehuldigd. De heer Sprokop bracht in zijn toe spraak naar voren, hoe pater van den Bosch onder het eenvoudige habijt een hart vol liefde en zorg draagt voor allen, wiens wel en wee aan zijn zorgen zijn toe vertrouwd. Hoe hij daarbij voor allen, die met hem omgaan, een goede vriend en raadsman is geworden. Spr. uitte den wensch, dat Gods zegen op zijn verderen arbeid moge rusten en dat het werk van den bond zijn belang stelling moge blijven hebben. Als adviseur van dezen bond wensohte spr. hem nog vele jaren van goede ge zondheid toe, terwijl hij besloot met den wensch, dat zijn koperen adviseurschap eens door een zilveren vervangen moge worden. Hierna bood spr. pater van den Bosch als stoffelijk blijk van hulde, sympathie, waardeering en dankbaarheid namens den Bond en de afdeelingen een geschenk on der couvert aan, waarover pater van den Bosch naar eigen inzichten kan beschik ken. Nadat, verschillende bestuursleden nog hun wenschen aan pater van den -Bosch hadden geuit, dankte deze in een geestig speechje voor de hem gebracht hulde, goe de wenschen en het geschenk onder cou vert en verklaarde aan het slot van zijn toespraak er prijs op te stellen zijn zilve ren adviseurschap in dezen bond te vie ren. St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging naar Oosterhout. De Liedertafel organiseert op Zondag 10 September a.s. een buitengewoon inte ressante excursie naar de beroemde abdij der Paters Benedictijnen te Oosterhout. De bedoeling is daar de Hoogmis bij te wonen en den fijnen zang te beluisteren. Nu zijn er twee pdaatsen open gekomen. Wie der Gezellen van Leiden geeft zich op? Men kan zich Woensdagavond a.s. melden tijdens de repetitie en alle inlich tingen bekomen. Buitenspelmiddag St Antonius en St Petrus Patronaat. Tot dot van het zomerprogramma hiel den bovengenoemde patronaten een onder- lingen bmtenspelmiddag. Om half twee stelden de groepen van het. St. Petruspatronaat zich op, en werd in marschtempo naar het terrein van Jt St. Antonius-patronaat gemarcheerd. Bij aan komst werd direct een aanvang gemaakt met hardloopen. Gemeentelijke Aankondigingen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat J. Mioch, te Leiden, een verzoek heeft in- diend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in het perceel Morsch- straat No. 60, aldaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1933. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Bond van Transportarbei ders „Sint Bonifacius", R. K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Aug tot en met Zondag 3 Sept. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. Uitslag als volgt, boven de 14 jaar: 1. Fr. Kallenberg; 2. C. van Tol; 3. J. Schim mel. Onder de 14 jaar: 1. Th. Hunck; 2. W. v. d. Wiel. Daarna kwam het verspringen aan de orde; hiervan is de uitslag, groep I: 1. Fr. Kallenberg; 2. Jac. v. d. Steen. Groep II 1. W. v. d. Wiel; 2. A. Vuurpijl. St. Antonius-patronaat gaf hierna een demonstratie slagbal die keurig verliep. Van de estafette die hierna volgde, wa ren de resultaten: 1. St. Antonius I; 2. St. Petrus II. Intusschen hadden de elftallen voor het handballen zich opgesteld en na een mooie en spannende strijd was de 04 overwin ning aan 't St. Petrus-patronaat. Vervolgens stelden de Jonge Wachters- groepen Tarcisius en Aloysius van het St. Petrus-patronaat zich op en gaven eenige buitenspelen. Tot slot van dezen buitengewoon ge slaagden middag volgde na den aftrap van Rector H. J. A. H. v. d. Ven, een goedge- speelde en spannende voetbalwedstrijd, die eindigde met een 32 overwinning voor den St. Antonius-boys. Tijdens de rust deelde de Rector met eenige toepasselijke woorden de verdiende prijzen uit en sprak Pater Smitz een wel gemeend en hartelijk dankwoord. Uitdeeling haring en wittebrood. Zaterdagavond heeft de inschrijving plaats gehad voor de uitdeeling van haring en wittebrood op 3 October a.s. Niet min der dan 3130 personen hebben zich voor deze jaarlijksche uitdeeling opgegeven, het geen een record-aantal is, dat tot heden nog niet was bereikt. Vorig jaar waren er ruim 2400 gegadigden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5735. Hollandsehe Naad- looze Vloerenfabriek „Duralinit", Katwijk aan Zee, Tramstraat 67. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in wrijfwas, staalwol en staal- kr uilen. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks kwart over twaalf wilde een agent van politie op de Steenstraat vech tende personen scheiden. Iemand uit het publiek, zekere A. v. d. H., bemoeide er zich mede en besprong den agenit. Een an dere burger rukte den man van den agent lo6, doch hij nam weer een aanvallende houding aan, waarop de agent hem eenige klappen met zijn sabel toediende, v. d. H. werd bloedend verwond en moest door den E.H.D. in het politieposthuis .worden ver bonden. De gisteren hier ter stede ten bate van de R. K. Reolasseeringsvereeniging „Luc- tor et Emergo'' uit Nijmegen gehouden bloempjesverkoop heeft opgebracht de som van 332.61. De Muziekvereeniging „6e R.V.A.", Di recteur de heer M. Bolderdijk. behaalde op het Nationaal Concours te Utrecht (Jury: A. L. Hazebroek, C. Th. Kleman en W. van Erp) een 1ste prijs in den Marschwedstrijd, tevens een extra prijs (zilveren plaquette) voor het hoogst aantal behaalde punten. Genoemde vereeniging dingt nog mee naar een extra prijs over het geheele con cours beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Hendrik. In den Concertwedstrijd werd in de lie afdeeling een 3de prijs behaald. De afd. Leiden van de R. K. Handels reizigers Vereen. „St. Christoffel" hield hare ledenvergadering in Hotel den Burcht, welke werd geopend door den voorzitter, den heer Fr. Driessen, die een woord van welkom sprak tot de aanwezigen. Voor de maand Augustus behoorlijke opkomst. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing met een kleine wijziging aanvaard. Bij de besproking van den a.s. winter of najaar te houden feestavond, werden door den voorzitter namens het bestuur eenrge toezeggingen gedaan en het finantieele offer bepaald, hetwelk door de kas der af deeling zal gedragen worden. Eenige discussies volgen daaruit tus schen feestcommissie en het bestuur en wordt vastgesteld dat de feestcommissie in de September-vergadering met een uit gewerkt plan zal komen. Tenslotte wordt door zes hecren van de rondvraag gebruik gemaakt, die nogal met gewichtige vragen voor den dag kwamen, waaronder er een paar, die door het afdee- lingsbcstuur aan het hoofdbestuur zullen voorgelegd worden. Hierna volgde sluiting

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2