VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ONGURE INDIVIDUEN ONSCHADELIJK. De politie slaat een goeden siag. Intertijd hebben wij, aldus het „Hbld." melding gemaakt van de aanhouding van twee Italianen aan het Hollandsche Spoor station te 's-G ra ven ha ge, toen rij op heeter- daad konden worden betrapt op het in ons land brengen van een minderjarig Fransch Meisje. Daarbij was toen ook, zooals het onderzoek uitwees, een Nederlander be trokken. Nadat de beide Italianen en de Nederlander ecnige dagen in voorloopig arrest hadden doorgebracht, rijn zij op Laat der justitie in vrijheid gesteld. Den twee buitenlanders werd evenwel een ver blijf in ons land ontzegd, en ze werden, zooais gebruikelijk, over de grens geleid. De eene, B'ancato, reisde door naar Parijs; de andere, Zettopani, ging naar Brussel. De arrestatie van beide heeren, die van tal van misdrijven werden verdacht, had de aandacht van de Fransche politie ge trokken en zij bleek te zijn gewaarschuwd, dat Blancato weer in Parijs was terugge keerd. Het duurde evenwel ruim een maand voordat men de hand op hem cn een deel van zijn bende heeft kunnen leggen. Intus- schen wisten eenigen nog te ontkomen. De arrestatie te Parijs was geschied, om dat de politie hen verdacht van eenige in braken, waarbij oa, voor frs. 280.000 aan effecten was buit gemaakt. Maar het ver dere onderzoek bracht aan het licht, dat de aangehoudenen vele andere misdrijven hadden gepleegd. Vast is komen te staan, dat ze deel uitmaakten van een complot, dat o.a. het lucratieve bedrijf van handel in blanke slavinnen uitoefende. Hun slacht offers zochten ze zoowel in Frankrijk als in Italië en Spanje. En als onderdeel van hun bedrijf hebben ze ook, zooals dan onlangs bekend is geworden, Nederland uitgekozen. Daartoe hadden de „heeren'' zich de mede werking van een aantal Nederlanders ver zekerd, die zich bereid verklaarden met de buitenlandsche vrouwen korten tijd te trou wen. Eenmaal als NederLandsche in ons land aanwezig, kon de politie weinig tegen deze ongewenschte vrouwen doen. Een de zer vrouwen was een zuster van een der individuen .Laurence geheeten. Zij was een korten tijd getrouwd met een Rotterdam- achen kellner. Deze Laurence is thans ook gearresteerd door de Fransche politie. Vóór de arrestatie van Blancato en zijn helpers is hij evenwel nog eenige malen in ons land geweest, ondanks het feit, dat hij hier te lande ala ongewenscht vreemdeling te boek stond. Het doel van de reis van Blancato is beide keeren geweest om zich te ontdoen van de effecten. Het is Blan cato echter niet mogen gelukken de effec ten hier te verkoopen. Bij zijn arrestatie, nu onlangs te Parijs, bleek hij tenminste nog in het bezit van een groot aantal der effecten te zijn. De Parijsche politie schijnt intusschen een goeden slag te hebben geslagen met de arrestatie van Blancato en z'n vrienden. Hun veroordeeling tot eenige jaren gevan genisstraf is juist dezer dagen uitgespro ken. Een der naar Spanje uitgeweken bende leden, die te Barcelona kon worden gear resteerd, ia daar wegens moord ter dood veroordeeld. Hoewel de Fransche politie een belang rijk werk met de aanhoudingen heeft ver richt, waardoor een aantal ongure indivi duen tijdelijk onschadelijk zijn gemaakt, heeft men toch nog de overtuiging, dat men niet alle leden van de bende kent. Het on derzoek wordt dan ook nog voortgezet. UIT DE RADIOWERELD programma's voor Zaterdag 26 Aufl. Huizen, 296 M. Uitsluitend KRO-programma. 8.00 Morgenooncert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-Sex- tet met gramofoon-intermezzo. 2 00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoon. 5.15 Esperanto-nieuws. 5.30 Gramofoon. 6.— Do KR O-Boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.35 De KR O-Boys. 7.15 Gramofoon. 7.25 „De woningen van het oudste menschdom", door G. Hazewinkel. 7.45 Do KRO-Boys. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Microfoon-vertelling. 8.50 Populair concert door het KRO- orkest. Te 0.30 uur „Een flits uit het om roepbedrijf". 10.30 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. V ARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 1C.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. v. Arb. in de Continubedrij ven: „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins. VARA-toonoel o. 1. v. W. v. Cappellen en Gramofoonplaten. 1P.00 VARA-Kleinorkest o. 1. H. do Groot en Gramofoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten. 2.45 Causerie door J. Lom Jr. 3.00 „De Flierefluiters" o. 1. v. Ray Fo rest. 4.30 Filmkwartiertje M. Sluyser. 4.50 Gramofoonplaten. 6.C0 Orgelspel J. Jong. 5.30 Bétouwech halfuurke. 5.45 Amsterdamsche Orkestvereen. o. 1. van F. van Diepenbeek. 6.15 Vervolg Bètouwsch halfuurke. 0.30 Vorvolg orkestconcert. 7.00 VAR A-Mand oline-ensemble o. 1. v. J. B. Kok. 7.15 Vervolg orkestconcert. 7.45 Vervolg Mandoline-orkest. 8.00 Vaz Dias cn VARA-varia. 8.15 Herhaling SOS-berichten. 8,17 V AP A-orkest o. 1. v. H. de Groot, m. m v Marie Vos (sopraan). 8.45 Bob en Bcrty op twee vleugels. 9.00 uur Vervolg orkestconcert. 9.30 Vervolg Vlcugclductten. 9.15 Toespraak A. de Vries. 10.00 Vervolg orkestconcert. 10 30 Declamatie C. Rijken. 10.45 Vervolg orkestconcert. 11.15 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.30 Morgenwijding. 10.5011.05 Berichten. 12.20 Cheltenham Stod. Orkest o. 1. van Cole. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand-orkest o. L v. Muse cant. 2.35 Gramofoonplaten. 3.05 Casani-Cluborkest o. 1. v. Kunz. 3.50 Bidland Studio-Orkest o. 1. v. An- toll. 5.05 Orgelspel Don Baker. 5.35 Kinderuurtje. GEMENGDE BERICHTEN PLOEGBAAS ONDER EEN TREIN. Aan de gevolgen overleden. Gistermorgen werd de ploegbaas Kok, doordat hij niet voldoende uit den weg ging, bij het station Boschenduin te Zeist door een passeerenden trein aangereden. De man is des middags in de Rijksklinie ken te Utrecht, waarheen hij was overge bracht, aan de gevolgen overleden. TUSSCHEN DE D0RSCHMACHINE. Aan de verwondingen overleden. De echtgenoot© van den landbouwer E. 6. te Posterholt, die voor eenige dagen tus schen de dorschmachine geraakt, is aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis te Roermond overleden. KLAP VAN EEN SCHOMMEL Meisje overleden. De familie de Br. uit Culemborg maakte Woensdagmiddag een auto-uitstapje naar Rhenen. In een speeltuin aldaar kreeg het 5-jarig dochtertje een klap van een schom mel In ernstigen toestand werd de kleine naar de ouderlijke woning teruggebracht, waar het gistermorgen aan de gevolgen is overleden. VERDRONKEN. Te Vinkcveen is Woensdagavond een kindje N. de Haan van 19 maanden te water geraakt en verdronken. Te Vrouwepolder is gistermiddag een twaalfjarige jongen bij het zwemmen in zee door een golf meegenomen. Een lid van de Middelburgsche reddingsbrigade haalde den jongen boven en er werd gedurende twee uren getracht de levensgeesten op te wekken. Alle pogingen waren echter vruch teloos. SCHUUR MET OOGST VERNIELD. Boerderij mede afgebrand. Gistermorgen bemerkten voorbijgan gers, dat brand woedde in 'n groote schuur staande zij de boerderij van de landbou wer H. Langers op het kruispunt "te Heesch (N.-B.). De schuur was tot in den nok gevuld met hooi, stroo, rogge en tarwe, waarin het vuur gretig voedsel vond. Een tweede schuur, die in de onmiddellijke na bijheid stond, vatte eveneens vlam. Ook deze schuur was geheel gevuld met hooi en stroo, zoodat de brand een buitenge woon gevaarlijk karakter aannam, daar het brandende stroo door den wind werd weggevoerd naar de in den omtrek staan de, met riet gedekte boerderijen. De bewo ners begaven zich op de daken om dezen met behulp van emmers water nat te hou den. Bij de boerderij van den heer Lan gers, die a.h.w. door 't vuur werd ingeslo ten, mocht dit niet baten. Het groote pand vatte vlam en brandde weldra als een fakkel. Op het laatste oogenblik kon men de vrouw des huizes, die verlamd is, nog redden. De boerderij en de schuren brand den volkomen af. Buren hebben van den inboedel een klein gedeelte gered. De land bouwwerktuigen gingen allen verloren. Eenige tientallen kippen kwamen in de vlammen om. De schade wordt door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak wordt het vermoe den geuit, dat vonken uit de locomotief van de stoomtram, die even tevoren ge passeerd was, in de schuur tereoht geko men zijn. Zekerheid daaromtrent heeft men niet. De brandweer uit Oss, die uitgerukt was, keerde aan de grens der gemeente terug, omdat haar assistentie niet ge vraagd was. De brandweer uit Heesch, die over zoo goed als, onbruikbaar mate riaal beschikt, was niet uitgerukt. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. HOOFDSTUK V1IT. De kleino zonnestraal bracht geen ge luk, Lady Perth was in een gunstige posi tie, daar Marguerite weinig van kinderen afwist en tevoren nauwelijks een baby ge zien had. Lady Perth besliste waar de kin derkamer zou zijn, hoe het kindje gevoed moest worden kortom bemoeide zich met alles. Het jonge moedertje was nog geen achttien, do bedienden begrepen al spoe dig, dat ze weinig van kinderen afwist en waren spoedig gewond alles wat betrek king had op het kind aan Lady Perth te vragen. Do eenige, die dit niet aanstond, was de kamenier Phoebe Askern. Lady Perth geeft zich een air alsof het kind van haar is, zei zo tegen den buttler en de huishoudster, die net als zij Lady Perth verfoeiden en hun jonge meesteres zeer waren toegedaan. Marguerite had niet meer gerept over den naam van de kleine, zelfs toen haar echtgenoot haar sprak over feestelijkheden ter eere van de doopplechtigheid, maakt ze geen enkele toespeling. En ben je nu al besloten hoe ons kind zal heeten? vroeg hij. Neen, zei ze, voor mij zal ze „Zon nestraaltje'' blijven. GRANATEN ONDER DE ST. SERVAAS- BRUG TE MAASTRICHT. Tijdige ontdekking. De laatste dagen voor haar heropening heeft de St. Servaasbrug te Maastricht min of meer op heete kolen gestaan, meldt de „Limb. Koerier". Men heeft daar n.l. drie granaten gevon den in een diepen kuil ten noorden van de brug. Vermoedelijk zijn die granaten daar terecht gekomen, doordat zij met den stroom van de Maas zijn meegekomen uit hot buitenland, toen daar nog over en weer geschoten werd. De gevonden granaten zijn: een granaat van 6 mm middellijn, een anti-tank-patroon voor geweer en een anti-tank-granaat van 3.7 mm. Die oude projectielen zijn erg gevaarlijk. Het kan voorkomen, dat zij mot pikrine- zuur of iets dergelijks gevuld zijn, welke massa zich in den loop van den tijd met het metaal van den mantel gaat verbinden. Het projectiel komt dan te bestaan uit bij zonder voor schokken gevoelige zouten. Zelfs door het dreunen alleen reeds, van zwaar verkeer of iets dergelijks, kunnen zij dan tot ontploffing geraken. De bij de brug gevonden granaten zijn door den geweermaker Koene naar de ka zerne overgebracht. In verband met den ouderdom der voorwerpen heeft men om de bovengenoemde redenen niet tot demon teering durven overgaan. Van de Hemburg zal iemand naar Maas tricht komen, om de granaten tot ontplof fing te brengen. DRIE WEKEN IN V00RL00PIGE HECHTENIS. Zonder geldige pas in Duitschland. De beer W. uit Hengelo, die voor enkele weken terug zich met zijn vrienden over de grens begaf, werd in Duitschland gear resteerd en sedert opgesloten gehouden. Hij werd beschuldigd van belecdiging van den rijkskanselier Hitler. Tegen hem werd oen eisch van 9 maanden gevangenisstraf uitgesproken, doch de rechtbank te Goes- feld sprak hem dezer dagen van het hem ten laste gelegde vrij. Intusschen heeft hij een maand gevangenisstraf gekregen we gens het zich in Duitschland bevinden zon der in bet bezit te zijn van een geldige pas. De heer W. die thans weer thuis is, heeft indrukken over zijn arrestatie weer gegeven. Hij toonde verschillende littee- kens, die naar hij zeide van mishan deling afkomstig waren. Van het politie bureau was hij overgebracht naar de ge vangenis te Gronaü. De behandeling en verblijfplaats waren daar vrij goed, maar het eten allerslechtst. Zijn familieleden hadden er voor gezorgd, dat een advocaat uit Gronau hem voor de rechtbank te Goesfeld rechtskundigen bijstand ver leende. Dank zij diens krachtig pleidooi werd verdachte vrij gesproken en alleen veroordeeld tot 10 ü£k. boete wegens het niet in bezit zijn van een pas. Dit bedrag behoeft hij echter niet te betalen, omdat hij 24 dagen in voorloopige hechtenis had doorgebracht. Deels te voet en deels per auto kwam W. in Hengelo aan. „Tijd." MISLUKTE MOORDAANSLAG. Donderdagavond heeft te Nijmegen op den hoek van Krayenhof- en Heeschlaan een kastelein, wonende in de Louwers- straat, een poging tot doodslag gedaan op zijn vroegere dienstbode. De man heeft een revolver op haar gericht en driemaal ge tracht een schot te lossen. Doordat het wa pen ketste is de toeleg mislukt. De dader is spoedig daarop op het hoofd bureau van politie opgeborgen. De revol ver werd niet op hem bevonden. Hij ont kent het gebeurde. De dienstbode is even wel zeer positief in haar vèrklaringen. De aanleiding moet hierin worden ge zocht dat de dienstbode, die 33 jaar oud is en gedurende 22 jaar bij den kastelein in betrekking was, het plan had te trouwen. Zij was verloofd met een kellner. maar dit was niet naar den zin van den kastelein, die haar wilde huwen. Lord Stair zweeg en ten slotte was het. Lady Perth, die uit de familie-archieven den ouden Saksischen naam „Ethel" koos. De doop gesohiedde met grooten luister. Marguerite had haar vader gevraagd naar Oakliff te komen, al was het maar voor een paar dagen, om het kind te zien, doch hij stelde zijn bezoek liever uit tot de groo te compositie, waaraan hij werkte, vol tooid zou zijn. En te midden van al die feestelijkheden bleef de jonge moeder zich vreemd en eenzaam gevoelen. Zelfs de kleine Zonnestraal, die haar tot troost had moeten zijn, word een bron van verdriet. Lady Perth had haar broer gesmeekt te gelooven, dat alles wat ze deed in het belang van zijn jonge vrouw en noodzakelijk voor het kind was. Marguerite was nog zoo jong on juf frouw Merwin, die voor het kind zorgde, had haar verteld, dat als ze Marguerite haar gang lieten gaan, het kind, niettegen staande al haar goede bedoolingen, ziek zou worden. En Lord Stair, die groot ver trouwen in het doorzicht van zijn zuster had, vond het ten slotte dan maar beter moeder en kind niet geregeld bij elkaar te laten. Hij sprak er met zijn vrouw over en verzocht haar de geheole zorg voor het kind over te laten aan juffrouw Merwin en zelf twee of drie keer per dag naar de kleine te gaan kijken. Hij merkte niet, hoeveel pijn dit verzoek Marguerite deed. Als eenmaal een sohaduw gevallen is tusschen twee menschen, die elkaar lief hebben, gebeurt bet maar al te vaak, dat deze schaduw -dieper en donkerder wordt en dat er koelheid en onverschillig heid tusschen hen ontstaat. En dat gebeurde ook hier. Om twee redenen besloot Lord Stair KOSTBARE VOORWERPEN EN EEN SCHILDERIJ GESTOLEN. j Eerst wordt bhajis bekend, dat de vori- ge week in een villa aan den Tapijtweg te 's-Gravenbage een belangrijke inbraak is gepleegd. Een groote hoeveelheid tafelzil- ver, eenige gouden voorwerpen, oa. een vulpenhouder, een halsketting en een luci- j I foredoosje werden gestolen. Tevens werd I i dat jaar op zijn landgoed te blijven. Ten eerste, omdat hij graag wilde blijven stu- deeren, de tweede reden was, dat Lady Stair, volgens den huisdokter nog niet sterk genoeg was voor een leven van veel uitgaan, zoodat, toen het weer Juni werd, het in Oackliff stil en doodsch was. Bijna al de vaste bewoners waren op reis ge gaan. Toen Lady Stair op een mooien vroeg- zomermorgen naar buiten ging, was ze ver vuld van een vreemd gevoel van beklem ming. Ze had gedroomd van den ouden tuin in Innsfail en haar hart was vol heim wee. Lady Perth was zeer onaangenaam tegen haar geweest en den vorigen avond had ze de kleine Ethel hooren schreien ze was naar de kinderkamer gegaan om te kijken en do kinderjuffrouw had haar gevraagd de kleine te laten liggen, klaar blijkelijk op bevel van haar schoonzuster. Ik word hier behandeld als oen klein kind, had ze gevoeld en ze had zich diep ongelukkig gevoeld. Er was weinig wind, de geur van versoh gemaaid gras kwam uit de weide, de vo gels zongen in het dichte groene eiken loof, het gras was bezaaid met madelief jes en boterbloemen. Marguerite was den tuin ingeloopen en in het gras gaan zitten; zo staarde droo- merig voor zioh uit. Plotseling stond iemand voor haar zonder dat ze zijn komst bemerkt had, een jonge man met een aan trekkelijk knap gezicht. Hot was Lord Stair's neef, kapitein Darcy Es te. HOOFDSTUK IX. Lord Stair had dikwijls met haar over zijn neef gesproken. Maar zij had er nooit veel notitie van genomen. Eons had Lady een waardevol platina hcerenhorlog© ont vreemd. Voorts maakten do inbrekers zich mees ter van een geschilderd portret van Ama- lia van Solms met oen bouquet bloemen in oen der handen. De dieven hebben dit schilderij uit do lijst genomen en van het kanvas verwijderd. Perth, louter om iets onaangenaam te zeg- gon opgemerkt: als mijn broer komt te sterven, zonder zoon, zal de, heele bezit ting aan zijn naasten mannelijken erfge naam, kapitein Darcy Este overgaan, maar zelfs dit had weinig indruk op Marguerite gemaakt Marguerite was er zich absoluut niet van bewust, hoe lief ze er uit zag met de zon op haar blonde haren en in haar licht-zijdcn zomerjapon. Sohoonhcid, wie zal u weerstaan dacht de jonge officier. Zou dit de vrouw van mijn neof zijn? Toen knikte hij haar vriendelijk toen on zei: Noemt u me niet kwalijk als ik onbescheiden ben, maar mag ik vragen of ik het genoegen heb met Lady Stair te spreken 1 Ja, ik ben Lary Stair, antwoordde zo blozend. Ik ben Darcy Este, een neef van Lord Stair cn dus ook uw neef, eon feit, dat mo heel gelukkig maakt. Welkom, kapitein Este, ze ze. Na tuurlijk heeft mijn man me dikwijls over u gesproken. U is zeker op weg naar ons huis Ja, Lord Stair is altijd buitengewoon vriendelijk voor me geweest. En ook Oak- cliff was altijd mijn tehuis, het eenige wat ik bezit. Dat wist ik niet. Heeft mijn neef het u nooit verteld? Ze schudde het hoofd. Ik kan me niet vleien met do ge dachte, dat er veel over me gesproken is, en er was zooveel bitterheid in zijn stem, dat ze zich voornam om heel vriendelijk tegen hem te zijn. Ik ben blij, dat u onze gaat zal zijn, zei ze hartelijk. Hij ging naast haar zitten en keek om zioh heen. Ie Lady Perth nog steeds op Oakliff? 6.20 Borichtcn. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 BBC-orkcst o. 1. v. Lewis. 8 20 Gcnftiom Parkinton Kwintet. 9.15 IT. Jacobs cn zijn orkest. 10.00 Berichten. 10.20 Lezing. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.50—12.20 Dansmuziek door het BOO- Dan so rk est. „R a d i o-P a r i s", 1721 M. 8.05, 12.20, 7.30 on 8.20 Gramofoonmuziek Kalundborg, 1153 M. 12.20— 2.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.50 Gramofoonplaten. 3.50 Mogeng Hansen's orkest. 8.50 OmroejKïrkest o. 1. v. Gröndahl, m. m. v. A. Neumann (zang). Lsngenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 Concert en Gramofoonplaten. 10.20 Blaasconecrt. 11.60 Gramofoonplaten. 12.20 on 1.20 Concert. 2.50 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 20 Concert. 8.25 „Film im Funk", gevarieerd pr<v gramma. 10.45—12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. Rom e. 441 M. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 „Andró Chenior", opera van OTor- dano. B r n s s e 1, 338 M. en 508 M. 338 meter: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot I.30 Radio-Sym^honieorkest o. 1. van Kumps. 5.20 Dansmuziek uit Ostende. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 dito. 8.20 Radio-Symphonieorkest o. 1. van Kumpn 10.30 Dansmuziek uit Blankcnberghe. II.20 Gramofoonmuziek. 506 meter: 12.20 Radio-Symphonioorkest o. 1. van Fumps. I.30 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.20 Dansmuziek uit Blankenborghe. 6.36 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. Loon va na 6.20 dito. 9.20 Concert uit Ostende. Hierna dans muziek. Dentachlandaender, 1635 M. 8.25 Van de Radiotentoonstelling to Berlijn: Gevarieerd program in. m. van het Philh. Orkest o. 1. v. A. Melichar, or kest o. 1. v. O. Joost, M. Wittrieoh (te- nor) e. a. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20 Causerie over do Duisdilandvlucht 1933. 11.3012.50 Dansmuziek door do Oobr. Walctr en Ferdy Kaufmann en hun orkes ten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Lelden. (3e Programma). 8.0012.20 Lnngenberg. 12.20—17.20 Daventry. 17.20—19.50 Brussel (VI). 19.50afl. Luxemburg. (Wijziging voorbehouden). Voor hot terugbrengen van het gestole- ne hebben d© assuradeuren een belooning in het uitzicht gesteld van 19 pet. van de netto waarde der torecht te brongen voor werpen. Inlichtingen worden ingewacht bij den commissaris van politie «lor afd. B. te 's-Gravenhage, Alexanderplein 17, kamer 9. vroeg hij met grooto belangstelling. Hij zag hoe het inooio gezicht van Lady Stair veranderde bij deze vraag en merk te, hoc haar stem allo opgewektheid ver loor, toon ze antwoordde: Ja, en ik geloof, dat zij er altijd blij ven zal. Ik had vast gedacht, dat ze zou weg gaan, toen Lord Stair huwde, zei hij. Als u mij niet brutaal vindt, mag ik dan vra gen, of u het goed met haar kunt vinden? We zijn geen vriendinnen, was het antwoord. Geen wonder, zei hij, mijn nicht Phamer is de eenige, in «le heele wereld, nan wie ik een hartgron«ligen hekel heb. Ik vind het heerlijk om hier te logeeren, maar zij hooft altijd mijn dagen hier be dorven. Hij zweeg oven en vervolgde: Waarom ging zo niét weg, toen u hier kwam Ik veronderstel, dat ze mij to jong vond. U bedoelt toch niet, dat zij de mees teres in uw huis is? vroeg hij, haar in de rede vallend. Zij is d«- meesteres in allo opzichten, antwooH«le Marguerite met een gedwon gen lachje. Ik moet bekennen, dat ik bitter te leurgesteld bon. II: had gehoopt op Oak liff zonder Lady Phamer, zei hij, met r'«-n lachje voegde hij «-r aan toe: En hoe verdedigt u uw rochlcn Ik vcr«ledig ze niet. M'iar laten we liever niet meer over Lady Perth praten. Vertel rnc liever iets over uzelf. Waar ligt uw rc-.iinont en tot hoelang hebt u verlof? We zijn drie jaar lang in Gibraltar geweest, en nu heb ik een half jaar verlof. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9