VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BEAD PAG. 7 ZWARE STORMEN IN DE VER. STATEN. Acht dooden te Norfolk. Zwaar heeft de Zuid-oost-er storm, welke ha een betrekkelijk rustigen nacht, gister morgen weer kwam opzetten de Oostkust van Amerika, voornamelijk tusschen Atlan tic City en Portland geteisterd. Voor zoo ver bekend zijn meer dan tien personen om het leven gekomen, terwijl talrijke schepen door de stormen zijn opgehouden en ver over tijd zijn. Het s.s. „Madisoon", dat zich nabij kaap Charles in nood bevond, is in Norfolk aangekomen met twee doo den en twee gewonden aan boord. De voornaamste staten, welke werden geteisterd, zijn New York, New Jersey, Vir ginia en Maryland. In New-York en om geving werd de regen met een snelheid y«,n 100 K.M. per uur door de straten ge- dreven! De buien waren zoo hevig, dat het verkeer met vliegtuigen en schepen moest worden gestaakt. In New Jersey zijn twee personen tijdens den orkaan gedood. Daar men voor nog meer stormen vreest, heb ben velen de badplaatsen verlaten en zijn naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Tussohen Norfolk en Portsmouth zijn alle bruggen vernield, terwijl op vele plaatsen de rivieren buiten haar oevers zijn getreden. Doordat in de afgelegen dis tricten talrijke huizen zijn ingestort, en men voor plunderingen vreest, is de politie voor haar patrouillediensten versterkt met mariniers en leden van de kustwacht. In Cape May is de pier over een af- ftand van honderd meter weggeslagen en het gebouw van de kustwacht ineenge zakt. In de Chesepeake-baai is een Ameri- kaansche vrachtboot gezonken; men vreest dat de geheele bemanning is verdwenen. Te Norfolk in Virginia drong de zee tij dens den vloed over den Btrandboulevard heen de stad binnen, overal schrik en ont zetting verspreidend. Tot op een afstand van 5 K.M. van de kust staan de straten on<fer water. Volgens de eerste beriohten inoeten te Norfolk acht personen om het leven zijn gekomen. De schade wordt er geraamd op 31/2 millioen dollar. Alleen met booten kan men zich door do zaken wijk bewegen. Tusschen Ocean-city (New Jersey) en Philadelphia moest het treinverkeer wor den gestaakt, daar als gevolg van denhe- vigen regenval verscheiden trajecten on der water kwamen te staan. In de bad plaats Atlantic-city, eveneens in den staat New Jersey gelegen, werd de vermaarde strandhoulevard deerlijk gehavend. Groote I stukken werden weggeslagen, waarna zij i dertig strandihotels de kelders onderliepen Te Longport en Margate City (beide in J New Jersey) moesten de bewoners der aan zee gelegen huizen overhaast de vlucht no- j men, daar het zeewater de benedenverdie pingen binnen drong. Passagiersschip aan den grond. Het s.s. City of Norfolk met 40 paesa- giers aan boord was reeds 40 uur over tijd. Het werd vermist tusschen Baltimore I en Norfolk. Vliegtuigen en schepen van de J kustwacht hebben naar het schip gezocht C en het ten slotte gevonden ongeveer. 100 j K.M. Noord-oostelijk van Norfolk aan den grond geloopen. De passagiers zijn in vei ligheid. STORM RICHT GROOTE SCHADE AAN IN OOSTENRIJK. Over geheel Oostenrijk heeft gisternacht een hevige orkaan gewoed, welke geduren de acht uur een snelheid van 60 tot 85 K.M. per uur had. De storm ging gepaard met zware regenbuien. De aangerichte materieele schade is zeer groot. AARDBEVING IN NICARAGUA. Leon vermoedelijk gedeeltelijk verwoest Volgens een bericht uit Managua aan den oud-gezant van Nicaragua te Mexico, Zepeda, heeft aldaar een hevige aardbe ving plaats gevonden. De stad Leon zou hierbij gedeeltelijk verwoest zijn. COMPACTE AKEN-MASSA IN DE 0ISE. De autoriteiten druk aan het beraadslagen. In den loop van gisteren is het aantal rijen aken, die de Oise versperren, voort durend verder aangegroeid. Ten slotte vormden in de nabijheid van Eragny, d.w.z. aan de uitmonding van de Oise in de Seine de aken een compacte masa van negen tien rijen achter elkaar, waaraan geen ver wikken of verwegen meor was. Niet ver van deze groote barricade was bovendien nog een kleinere gevormd, bestaande uit vijf rijen aken. De autoriteiten zijn dan ook tot de over tuiging gekomen, dat het dringend nood zakelijk is, over te gaan tot het nemen van energieke maatregelen, ten einde de vrij heid van arbeid te handhaven. In den loop van den dag heeft de minister van Openbare Werken, Paagnon, reeds uit voerig geconfereerd met de prefecten der departementen Oise, Seine et Oise, Seine Inférieure, Nord en Oise. Intusschen arriveeren te Pontoise voortdurend nieuwe afdeelingen gendarme rie, zoodat bhans wel spoedig de beslis sende aanval op de weerbarstige schip pers zal beginnen. De Seine zelf heeft men na de gebeurte nissen te Conflans tot dusver weten vrij te houden. GELUKKIG LUXEMBURG! In de „Echternacber Anzeiger" lezen wij, dat volgens een officieele mededee- ling do gemeente Echternach in Luxem burg sedert 24 Juli slechts één werklooze telt. Het is bovendien nog een vreemde- bng. Volgens hetzelfde bericht zijn in twintig andere gemeenten in totaal slechts 388 werkloozen. INBRAAK BIJ PILS0EDSKI. Belangrijke documenten en geld ontvreemd. Naar de „Daily Epress" meldt, is er in gebroken in het paleis van den Poolsohen dictator, maarschalk Pilsoedski, te War schau. Terwijl de maareohalk zich reeds ter ruste had begeven, en de 500 man (soldo- ten en politie, zoowel in burger als in uni form), die het paleis van binnen en van buiten bewaken, waarschijnlijk dommel den, is een inbreker er in geslaagd tegen een der waterpijpen naar boven te klim men, het raam der studeerkamer van den maarschalk to foroeoren en zijn brandkast met een ontploffingsmiddel te openen. De inbreker legde beslag op 80.000 zloty in bankpapier (circa 16.000 gulden) en, wat erger is, op belangrijke geheime staatspa pieren. De maarschalk sliep slechts drie deuren van zijn studeerkamer af, schijnt evenwel niets gehoord te hebben, zelfs niet het la waai der explosie, en de inbreker wist on gemerkt te ontsnappen. Gisterochtend kwam een verschrikte ad judant den ouden maarschalk van de in braak op de hoogte stellen, en toen deze vernam, dat er ook geheime documenten weren ontvreemd, ontstak hij in verschrik kelijke woede. „De geheele waoht ontsla ik .op staanden voet. Bovendien zet ik de heele politiemacht af, wanneer deze docu menten niet oogenblikkelijk worden te ruggebracht en de dief gearresteerd zoo voer de maarschalk uit. Meer dan honderd verdachte personen zijn reeds gearresteerd door de politie. In meer dan 50Q huizen zijn huiszoekingen verricht, maar tot op dit oogenblik is nog geen spoor gevonden van de documenten, het geld of den dief. Do grenzen worden scherp bewaakt, voor het geval dat de dief zioh met den voor Polens vijanden zoo waardevollen buit uit de voeten zou willen maken. ROOFOVERVAL IN DEN TREIN BOEKAREST—PRAAG. Een brutale roofoverval is gisternacht door 5 bandieten in den sneltrein Boeka restPraag gepleegd. Do bandieten waren in den trein binnengedrongen en tracht ten reizigers in den slaapwagon te beroo- ven. Een dame maakte alarm, waarop de bandieten zioh terugtrokken in den wagon achter de locomotief, waar zij door het treinpersoneel en eenige reizigers met re volvers, in bedwang werden gehouden. Toen de trein bij Sinaia stopte, sprongen de roovers uit den wagon. 61echts één hun ner kon worden gearresteerd. Hij behoort tot een internationale treinrooversbendo. NED. 00ST-1NDE OVERSTE EIKENBOOM NAAR NEDERLAND. Hij zal voor H. M. G. terechtstaan. Aneta seint uit Batavia: Mot de „Dem- po'', welke 30 Augustus uit Tandjong Priok vertrekt, repatrieert de kapitein luitenant-ter-zee P. Eikenboom, die com mandant van „De Zeven Provinciën" was tijdens de muiterij op dezen oorlogsbodem ten einde in Nederland voor het Hoog Militair Gerechtshof te verschijnen. Tij dens de behandeling van de muiterij-zaken door den Krijgsraad te Soerabaja zal worden gebruik gemaakt van reeds door den heer Eikenboom afgelegde verklarin gen. i =3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Rechterbeen gebroken. Donderdagavond half tien werd nabij de Gouwsluizenbrug de 11-jarige A. v. d. B. aangereden door een autobus van de „Vios" uit den Haag. De jongen kreeg een linkerbeenbreuk, terwijl ook het rechter been ernstig werd gewond. Dr. H. Ver leende de eerste hulp en liet den jongen overbrengen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Volgens onderzoek der politie treft den bestuurder van de auto geen schuld. Gebleken is, dat de jongen, die met zijn rijwiel voor de brug stond te wachten, niet voldoende is uitgeweken. BODEGRAVEN. Graal. Woensdag 30 Aug. zal er opge richt worden een dames-wandelclub; ook niet-Graalleden kunnen deelnemen. Autotocht Ouden van Dagen. Zooals bekend, heeft gisteren de autotocht voor ouden van dagen plaats gehad. De heer Piet Stoppelenburg had een bedrag van ongeveer 60 bijeen weten te krijgen, waardoor de oudjes in de gelegenheid konden worden gesteld, een middagje kos telijk te genieten. Het regelingscomité be stond uit de heeren: P. v. Ingen, P. Stop pelenburg, H. L. v. Bunningen, Suringa en Schilling. Enkele dames hadden zich be reid verklaard, om hetzij als lid der E.IL B.O., hetzij voor bediening, de tocht mede te maken. Er reden om kwart voor twee 26 auto's plus een autobus het dorp uit. De rit ging via Woerden naar Utrecht, al waar bereden motorpolitie de stoet reeds opwachtte en via de Singels langs de mooi ste plekjes van Utrecht heenltfidde. Van daar via Soesterberg. langs het vliegveld. Oud Leusdensche hei naar Austerlitz, al waar de thee gebruikt werd. Na hier en kele oogenblikken vertoefd te hebben, werd via Zeist, Utrecht het dorp wederom bereikt. De muziek vereeniging „Crescendo" had zich bij het Roode Dorp opgesteld, waar de stoet verwelkomd werd, en onder vroo- lyke muziek ging het naar het Beursge bouw, waar de oudjes onthaald werden op koffie met gebak. De president der regelingscommissie, de heer P. v. Ingen, sprak enkele woorden van hulde en dank aan het jonge comité, dat de stoot dezer tocht gegeven had. Aan Piet vooral werd hulde gebracht en hem werd ter herinnering een electr. lamp voor zijn wagentje aangeboden. De overige le den van het jonge comité ontvingen ieder een doos bonbons. Vervolgens werd een woord van dank gebracht aan den heer J. Smits, welke als ordonnance de tocht had medegemaakt en zoodoende de stoet keu rig in verband gehouden had. Daar het onmogelijk was allen persoonlijk te bedan ken, deed de pres. zulks aan allen, die op welke wijze dan ook hadden medegewerkt tot het slagen van dezen tocht, niet in het minst de autobezitters. Tenslotte kan nog worden gemeld, dat alle onkosten, ook de cadeaux zijn betaald uit het ingezamelde geld. Colportage van fascisten en O.S.P.-ers. Gisterenavond kreeg ons, sinds gerui- men tijd zoo vreedzaam dorp, bezoek van enkele fascistische colporteurs. Zoodra de O.S.P.-ers dit bemerkten, kwamen ze al spoedig aan met hun kranten en gingen eveneens colporteeren. Ongetwijfeld moest dit vastloopen. Tot overmaat van ramp was de geheele politiemacht op één na naar Nieuwerbrug, alwaar, zooals bekend, Zang- concours was. In de Noordstraat begon men reeds elkander te beschimpen totdat het ter hoogte van de woning van den heer V. zoo erg werd, dat twee fascistische ele menten in de langs V.'s gelegen sloot te recht kwamen. Intusschen was de agent B., die het verkeer stond te regelen bij de autotocht der ouden van dagen, gearri veerd en de toestand overziende, beperkte hij zich tot het aanmanen van doorloopen en een oogje in het zeil te houden. Tenslot te was er zooveel publiek, dat het voor dezen agent onmogelijk was de zaak mees ter te blijven. Op het juiste moment kwam hulp opdagen; de politie was n.L intusschen opgebeld en stapte onverwachts uit een auto nabij de Phoenix. Zonder pardon voerden Rijksveldwachter R. en de chef van politie F. een charge uit, waarbij, zoo als later bleek, het in hoofdzaak te doen was om de welbekende, zeer gezochte per soon H. v. K. te arresteeren. Doch deze was intusschen de Rijnkade op gevlucht en had zich plat uitgestrekt op het dek van een daar liggende schuit, maar aangezien de menschenmassa hem stond gade te slaan was het voor de politie gemakkelijk zoe ken. Hoewel hy er eerst niet veel voor voelde, mede te gaan, besloot hij, eenmaal kennis gemaakt hebbende met de gummi stok, zulks toch maar wel te doen. De fas cistische colporteurs hebben zich hierna nog geruimen tijd ten gemeentehuize op gehouden, totdat in den avond te onge veer 10 uur de rust wederkeerde. E.S.T.O. A.s. Zondagmiddag vindt er op het E.S.T.O.-terrein een propaganda- wedstrijd plaats tusschen 2 eerste klas I.V. C.B.-elftallen n.l. Spartaan (Rotterdam) V.V.IJ. (IJselstein). Aanvang 4 uur. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door een ju nioren-wedstrijd n.l. E.S.T.O.-jun. ADonk jun. A. Aanvang 2 uur. Een aanbeveling voor deze wedstrijden zal wel niet noodig zijn. Muziek- en Zangconcours. Onder veel belangstelling had Dinsdagavond de ope- nuig plaats van het op Woensdag en Don derdag gehouden nationaal muziek- en zangconcours te Nieuwerbrug. Het ope ningsconcert werd gegeven door de Chr. Muziekvereeniging „S.D.G." alhier, terwijl ook de jubileerende zangvereeniging eenige liederen ten gehoore zou brengen. De muziek werd opgesteld op het plein der Chr. School. Voorop liepen leden van het Uitvoerend Comité, terwijl ook de zang vereeniging medeliep in den stoet. Op het terrein werd door den heer F. H. Kroon, eere-voorz. der zangvereeniging, een kort openingswoord gesproken. Spr. brengt voor alles dank aan God, dat deze ver eeniging werd gespaard. De vereeniging mag thans haar 15-jarig bestaan herden ken, wel een reden om daarvoor dankbaar te zijn. Onder leiding van haar directeur, den heer J. A. Apeldoorn, komt zij thans uit in de le afdeeling, wel een bewijs, dat de jub. Vereeniging goede vooruitgangen maakt. Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan heeft zij gemeend een concours te houden. Voor dit concours was veel ani mo en spr. wenscht de Jub. vereeniging prettige dagen en een succesvol concours. Na het openingswoord van den heer Kroon worden door „S.D.G." en „Excel sior" smaakvolle muziek ten gehoore ge bracht. Jammer was het dat een regenbui kwam opzetten, waardoor velen genood zaakt werden een goed heenkomen te zoe ken of het terrein te verlaten. Na 10 uur kwam nog een nog grootere regenbui, waarna allen zeer snel het con coursterrein verlieten. Woensdagmorgen werd aangevangen met kinderfeesten, welke gegeven werden door de Oranjevereen. „Prinses Juliana". Des namiddags c.a. 3 uur had de opening plaats van den concourwedstrijd. Voor deze opening waren vele leden met hun dames van het Eere- en Uitvoerend Comi té aanwezig. De heer van Baren, voorz. van het Uitv. Comité, sprak hierbij een kort openingswoord. Spr. deelde mede, dat de burgemeester van Dobben de Bruin tot zijn spijt verhinderd was een openings woord te spreken. Naar aanleiding van het 15-jarig bestaan der vereen, werd besloten een nationaal zong- en muziekconcours te houden. Hiervoor was veel medewerking noodig. Deze medewerking heeft zij ook in ruime mate ontvangen. Spr. brengt dank aan den burgemeester van Bodegraven voor de toestemming om dit concours te houden, vervolgens aan den edelacht. heer Brunt, burgemeester van Barwoutswaar- der, Rietveld en Waarder en andere heeren die zitting willen nemen in het eere comité. Een bijzonder woord van dank richt spr. nog aan den heer Vergeer, die volgaarne bereid was het terrein af te staan voor dit concours. Vervolgens aan de heeren H. van Velzcn en J. Eibers, die alles in het werk hebben gesteld om dit concours te doen slagen. Ongeveer een 30-tal muziek- en zang- vereen igingen, nemen aan dit concours deel. Spr. hoopt tenslotte, dat de jub. ver eeniging nog vele jaren mag bestaan en verklaart hiermede het concours voor ge opend. Nadat de heer Kroon zijn dank nog bracht aan den heer van Baren voor de goede voorbereiding van dit concours werd de eerewijn gepresenteerd. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. De uitslag van Woensdag 23 Aug. is als volgt: 4e Afd. Chr. Mannenkoor „Eensgezind heid", Nieuwerbrug 292 pt. 2e prijs, Liers Kinderkoor, De Lier 303, le pr., Mont- foort's Mannenkoor Montfoort 279, 2e pr. Vrouwenkoor,, Hosanna", Ameide 290, 2e prijs. 3e Afd. Muziekvereen. „Wilhclmina'„ Schalkwijk 328 p. le pr., Gem. Koor „De Lofstem", Vinkeveen 307 p. le pr. R.K. Gem. Koor „St. Mathias", Warmond, 284 p 2e prijs. Eere Afd. R.K. Fanfarekorps „Kunst na Arbeid", Houten 339 p. le pr. Afd. Uitm. Muziekvereen. „Eensgezind heid", Nieuwkoop 315 p. le pr. 2e Afd. Gem. Koor „Houdt onderling Vriendsch.. Heemstede 366 p. le pr. 2e Afd. Muziekvereen. „Ons Genoegen", Montfoort 334 p. le pr. le Afd. Aalsmeer Mannenkoor, Aalsmeer 332 p. le pr. Aa nde eerewedstrijd namen deel: Gem. Koor „Houdt onderling Vriendsch. Heemstede le eerepr., muziekvereen. „Ons Genoegen", Montfoort 2e eerpr.. Aalsmeer Mannenkoor, Aalsmeer 3e eerepr. Des avonds werd het Historisch Open luchtspel opgevoerd „Het Vrouwtje van Stavoren". Voor dit spel was veel belang stelling op het terrein aanwezig. Een uit voerig verslag te geven van dit opge voerde spel is niet mogelijk. Van verschil lende zijde werd ons bevestigd dat dit Openluchtspel bijzonder goed werd ge speeld. De deelnemers die voor het meerendeel uit leden der jub. vereeniging bestonden, hadden' zich dan ook veel, moeite getroost dit spel goed op te doen voeren. De opvoering van het legendespel ge schiedde in 3 bcdryven. Het le bedrijf toont ons de schatten van het huis van Richbertha te Stavoren. Het 2e bedrijf de aankomst van het schip met tarwe en de wegwerping van deze tarwe in de zee. Het 3e bedrijf het gera ken tot den bedelstaf van het Vrouwtje v. Stavoren. De tweede dag van het concours werd aangevangen met een kort openingswoord van den heer van Baren. Aanwezig was o.m. burgemeester Brunt, e.a. De uitslag van den wedstrijd op Donder dag is als volgt: 3e Afd. R.K. Dameskoor „St. Caecilia", Bodegraven 316 p. le pr. 2e Afd. Zwollerkarspel's Mondaccordeon „Excelsior" 291 p. 2e pr. 2e Afd. Mannenkoor „De Lofstem", Amel de 306 p. le pr. le Afd. Muziekvereen. „D.H.T.S.G.", Berkenwoude 330 p. le pr. Marschwedstrijd: Zwollerkarspel's Mond- accordeon „Excelsior" 35 pet. le pr. le afd. Hilvers. Politiekorps, Hilversum 336 p. le pr. 2e afd. Zangverecn. Lopik 300 p. le pr. le afd. „Fluitistenkorps „De Vriendschap", Woerden 328 p. le pr. lc Afd. Muziekvereen. „Door Eendracht Sterk", Utrecht 310 p. le pr. Sup. Afd. zangvereen. „Halleluja", Bodegraven 294 p.2e pr. le Afd. Kwartet Den Haag 379 p. le, m. lof der jury, le Afd. Muziekvereen. „Crescendo", Alphen a. d. Rijn 307 p. le pr. Eere afd. Muziekvereen. „Crescendo" Ameide 336 p. le pr. 3e Afd. Mannenkoor „Korenschoof", Utrecht 327 p. le pr. le Afd. Mannenkoor, Onderwater, 305 p. le pr. le Afd. Muziekver. „Korenschoof", Utrecht 354 p. le pr. le afd. Muziekver. „S.D.G.", Bodegraven 337 p. le pr. Eerewedstrijd: Muziekvereen. „Koren schoof", Utrecht, le eereprijs., Muziekver. „S.D.G." Bodegraven, 2e eereprijs, Hilvers. Politiekorps .Hilversum 3e eerepr. Kwartet Den Haag, 4e eerepr. Marschwedstrijd: Muziekvereen. „De Korenschoof", Utrecht, 42 p. le pr. Muziek vereen. „Door Eendracht Sterk", Utrecht 39 p. le p. Fluitistenkorps „De Vriend schap", Woerden 27 p. 2e pr. Hilvers. Po litiekorps Hilvers. 24 pr. 2e pr. Tot slot werd een schitterend vuurwerk afgestoken. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 ceintuur (nikkelen schelpjes), 2 lammeren, 1 portemonnaie inhoudende bonnen. Verloren: 1 grijze koerduif, 1 hee ren portemonnaie met inhoud, 1 lederen damestasch met inhoud, 1 kaas (40 -f), 1 wit schortje. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling al hier staan 153 personen als werkloos inge schreven waarvan 21 gedeeltelijk. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente breidt zich nog steeds uit, in de afgeloopen week wer den weer 35 gevallen ter Secretarie aan gegeven. Geboren: Gerrit, z. van F. Koning en M. van Oudenallen. Leendert, z. van J. Schouten en A. Markus. Willem Maarten, z. van J. D. de Vos en M. A. Baas. Cornelia Hendrika, d. van C. Kalkman en J. G. Spierenburg. -Johan nes Bernardus Anthonius, z. van S. J. Steenbergen en H. J. Smits. Ondertrouwd: P. Six Dijkstra 28 j. en J. E. van Ede 30 j. Getrouwd: G. Bergsma 24 j. en K. M. van der Beek 25 j. Overleden: M. Versluis m. 80 j. P. Hogendoorn m. 38 j. Gevestigd: M. van Vliet van Sassen- heim. Vertrokken: Th. Blom en gezin naar Gouda. G. Chaigneau en gezin naar Zeist. J. C. Both cn gezin naar Zwam- m er dam. G. Lippa naar Groesbeek. B. van Beek naar Voorburg. A. Koning naar Sint Laqrens. J. van Harten naar Hoofddorp. C. Kusters naar 's-Hage. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. DE ONBEWAAKTE SPOORWEG OVERGANG. Geen wederinstelling van de opgeheven bewaking. De minister run Waterstaat heeft ge antwoord op vragen van mevrouw Hak ker—Nort cn den heer Van Dis betreffen de de opheffing van de bewaking van den spoorwegoverweg aan den Veen we» nabij Nootdorp in de gemeente Stompwijk. Wij ontleenen aan het antwoord, dat de bewa king op 17 Januari j.l. ia opgchoven, nadat voldaan was aan de voorwaarde, dat eerst de stationsgebouwen moesten zijn afge broken cn de rijsporen en de knotwilgen aan de N 0.-<rijde van het wachthuisje moesten zijn opgeruimd De autobusdienat van Delft, over Noot dorp naar Veur, gaat over den onbewaak- tcn overweg van don Staatsspoorweg 's- Gravenhago--Gouda nabij do halte Noot dorp cn kruist den cleotrischen tramweg van Den Haag naar Leiden bij de halto Veur (Damlaan), welke kruising echter, mede doordat do trams uit beide richtin gen voor den overweg «toppen, niet als een onbewaakte overweg kan worden be schouwd. Do ondernemer van dozen autobusdienst heeft, aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland intrekking gevraagd van de ver leend© vergunning voor het*godeelte Veur— Nootdorp-Noord. Dat het uitzicht op den spoorweg naar boido zijden zou worden belemerd, is niet juist. Het uitzicht is integendeel zeer goed en zal, nu ook de zijsporen zijn opgebroken, niet meer kunnen worden belemmerd door daarop etaando wagens. Er bestaat dan ook geen aanleiding voor d© verwachting, dat in verband mot het uitzicht op den spoorweg, het. aantal ongo- lukken op dez«n overweg belangrijk zal toenemen. Voor wederinstelling van de opgeheven bewaking vaji dezen overweg bestaat geen aanleiding. Prooven met het automatisch werkend elootrische stopsignaal systoem-Froger zijn, voor zoover bekond, hier to lande nog niet genomen. Vooropstellend, dat ook hij op do bij <lo behandeling van do 'RSjksbegrooting 10:t0 vermelde gronden, evoqfls zijn ambtsvoor ganger, van oordcol is, «lat invoering van automatische seininriohtingen bij de onbe waakte overwegen, ook afgezien vaji hot koStcnbezwaar, uit een voiligheidsoogpunt geen aanbeveling verdient, is de minister mot de commissie-Van der Vcgt, die over do beveiliging van dozo overwegen rapport heeft uitgebracht, overtuigd, dat, indien dergelijke inrichtingen zouden moeten wor- den gemaakt, het ontworpen daarvan aan do Nederlandtche spoorwegingenieurs kan worden toevertrouwd en voor bevordering van een proefneming met het voormelde systeem geen aanleiding bostaat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het verloop van den han del was deze week, ook voor de tuinders, werkelijk good. Voor de hoofdproducten, bloemkool, bos- en wasohpeen was good a vraag met zeer goedo prijzen. Jammer, dat hiervan maar een gedeelte der tuin ders profiteert. Doch zoo ia het in de te genwoordige omstandigheden bijna altijd. Als er van een zeker produet een flinke aanvoer is, zoodat dus alle tuinders aan- voerdere hiervan zijn. gaat de prijs spoe dig naar beneden. Thans, nu bijv. van bloemkool nog maar hoogstens 1000 stuks por veiling worden aangevoerd, varieorend do prijs steedh vanaf 17 tot 28 por 100. Ook het feit dat in andore streken de gewaason maar teer matig staan, draagt er toe bij dat sommige hiervan kun nen profitoeren. Binnen eenige dagen komt do late bloemkool en zal hot verloop wol heel anders zijn dan nu. Rusthuis Caliao. I)e inwijding van het Ru©thuis Caliao zal Vrijdag 1 SepL plaat© hebben. Hierbij zullen tegenwoor dig zijn hot R. K. Kerkbestuur, de Ver. Katholiek Katwijk en enkele genoodigden Zondag daarna is het Rusthuis voor do parochianen to bezichtigen. KO«in0innefe®tt. Door het bestuur der Oranjevereeniging is thans het pro gramma vastgesteld van het te vieren Ko- ninginnefecst door de schoolgaande jeugd Dit zal plaats hebben op Donderdag 31 Aug. Oos middags te kwart voor twee zul len de kinderen aanwezig zijn op hel Kerk plein. In optocht, begeleid door de Har monie gaat het dan langs Kerkstraat—* Achterweg, Wasnonaarsche weg, Nieuwe Molentuinweg, Voorstraat tot het voorma lig gemeentehuis. Daar zal do Burgemees ter de kinderen toespreken. Vervolgens gaat men langs Voorstraat, Noordwijker- wog, Aohterkorkweg, Zeeweg naar het feestterrein alwaar dan wordt aangevan gen met verschillende spelen voor kinde ren van de eerste tot en met. de zevende klasse der diverse scholen. Het onderwijs personeel heeft, zooals steeds, weer volle medewerking toegezegd. Na afloop der spellen gaat het terug langs Kerkstraat, Achterweg, (Vrnimandcurslaan tot de mis- ziektent, alwaar de uitdeeting der prij zen plaatst heeft. Des avonds is er. con cert in de tont door de Harmonie KntVijk. De irwoners zullen ongetwijfeld door het uitsteken der vlaggen aan het Koningin- nefeeet luister bijzetten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7