wz VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT ZEGT HET MJET CIJFERS! 6TERKE STIJGING VAN HET AANTAL MOTORISCHE VOERTUIGEN IN ONS LAND. Toename met bijna 60 pCt. In 4 jaren! Cijfers en statistieken zijn nooit erg po pulair geweest. De gemiddelde mensch gunt den heeren statistici gaarne ,,1'art de grouper les chiffres". Toch gelooven wij, aldus schrijft ons do A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland, dat een overzicht van de toename van het aantal motorische voertuigen (motorrij wielen, auto's, enz.) in ons land door me nigeen wèl zal worden gelezen, omdat nu eenmaal het snelverkeer in het brandpunt der publieke belangstelling is gekomen. Daarom geven wij hier enkele grepen uit de zeer onlangs verschenen „Statistiek der Motorrijtuigen"', een uitgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De meest belangwekkende gegevens hebben wij „smakelijk" trachten voor te stellen in bijgaande aanschouwelijke overzichten. Vóór den oorlog. Wanneer wij bedenken, dat er in 1909 nog slechts een goede 4.500 motorrijtuigen in ons land geteld werden, welk aantal steeg tot bijna 13.000 in 1915, terwijl het thans de 200.000 begint te naderen, dan hebben wij eigenlijk de grondoorzaak ge vonden voor het verkeersprobleem. Want tot 1927 werd er practisch niets aan de wegen gedaan. In 1928 begon de wegen verbetering pas goed, en toen was het aantal motorrijtuigen reeds bijna vertien voudigd in vergelijking met 1915! Het 36.714 37694 31.514 27785 20.779 ISb •Ê*77t> <57Ï> <920 <924 <923 <930 <952 Elke i 2.000 motorrijwielen •preekt wel vanzelf, dat er op ons wegen net voor een dergelijke toename geen plaats was. Nadien trachtte men verbete ring in de wanverhouding tusschen weg- kwaliteiten en aantal auto's te brengen door de wegen te verbeteren, maar aange zien er aan stijging nog voorloopig geen einde komt, spreekt het vanzelf, dat eerst over geruimen tijd van een redelijke ver houding tusschen de beide genoemde fac toren gesproken zal kunnen worden. Wan neer cijfers een taal vermogen te spreken, dan zeggen zij wel in de eerste plaats: „schiet op, schiet op met den aanleg van wegen en met den bruggenbouw"! De toename in 4 jaar tijd. En thans verzoeken wij onzen lezers, om de nu volgende getallen eens even te wil len bekijken. De stijging van het aantal motorrijtuigen is wel zéér opvallend. Aantallen personenauto's (telkens op 1 Aug.). 192S61.922 192 960.262 1930 67.845 193 175.369 193 281.277 Van 1928 tot 1932 is dus het aantal per sonenauto's in ons land toegenomen met bijna 30.000 stuks, of, anders uitgedrukt: met bijna 60 procent Aantallen motorrijwielen (telkens op 1 Aug.) 192 827.785 1929 30.225 193 031.314 193 133.378 1932 37.694 In vier jaar tijd kwamen er dus rond 10.000 motorfietsen bij: een stijging van rond 35 procent. Aantallen vrachtauto's (telkens op 1 Aug.) 1928 28.734 1929 35.040 193 041.227 193 146 012 1932 48.494 Bijna 20.000 vrachtauto's kwamen er van 1928 tot 1932 dus bij: een stijging van meer dan 70 procent. Aantallen autobussen (-telkens op 1 Aug.) 192 83.159 192 93.357 193 03.536 19323i783 j 277 &7.34S l/Sa^Sl «Aft /f&Msi 5I.9SS eSmf1. CS«5) «s» 30707 «flati tO.968 e 'i in flliÉaa /ESbsi'/SSES ,-4.—j-r ss. fxmgg. aa Elke stelt 5.000 auto's. Hier is de toename het kleinst, wa<t na tuurlijk samenhangt met het feit, dat de ontwikkeling van het autobusverkeer ge remd wordt door de wettelijke bepalingen. Een toename met slechts ruim 600 bussen (of: 20 procent) is èn relatief èn absoluut gering te noemen in vergelijking met de andere cijfers. De totale aantallen motorrijtuigen 1928111.600 1929:128.884 193 0143.933 193 1158.384 193 2171.248 Hier zien we dus een toename van rond 60.000 motorvoertuigen, dat is met onge veer 56 procent. Aantal inwoners per motorrijtuig. We kunnen hieruit gemakkelijk nagaan, hoeveel inwoners er in ons land per motor rijtuig aanwezig zijn. Daarbij moet echter rekening gehouden worden met het bevol kingsaccres. Wanneer wij deze berekening maken, blijkt, dat er (telkens op 1 Augus tus) aanwezig waren: In 1928 één motorrijtuig per 69 inw. 1929 60 1930 54 1931 50 1932 47 Men ziet hieruit wel heel duidelijk, dat de auto (hier als verzamelnaam gebezigd) nog steeds belangrijk veld wint, crisis en malaise ten spijt. Redelijkerwijze mag ver wacht worden, dat er een geweldige stij ging zal komen, zoodra de conjunctuur om slaat. De auto is vóór alles: het transport middel van de toekomst 1 SPORT ZWEMMEN EEN VERSTANDIG VADER. Enkele weken geleden, toen de Neder- landsche zwemploeg naa^ de wedstrijden te Parij6 werd afgevaardigd, heeft de heer den Ouden te Rotterdam zijn doch ter Willy verboden mee te gaan, wijl haar trainster, mevr. van Wijckhuijse, niet door den N. Z. B. was aangewezen om haar te vergezellen. De „Telegraaf" schrijft thans naar aan leiding hiervan Zou het besluit van den heer Den Ouden die zijn dochter Willy geen toestemming gaf om met de Nederlandsche zwemploeg naar Parijs te gaan, indien haar trainster, mevrouw Van Wuijckhuijse, niet mee mocht, het einde beteekenen van Willy's zwemcarrière? De ongewijzigde beslissing van den N. Z. B. en het eensgenomen b«eluit van den heer Den Ouden, die ook in de naaste toekomst geen toestemming aan zijn doch ter zal geven om zonder haar trainster aan wedstrijden in het buitenland deel te nemen, heeft deze vraag doen rijzen. Want het ligt voor de hand, dat de N. Z. B. zich ook bij een volgende gelegen heid niet zal storen aan Willy's vader, ter wijl de heer Den Ouden op zijn beurt blij ven zal bij zijn eens genomen besluit. Dat vertelde hij ons nog hedenmiddag toen wij hem naar aanleiding van deze kwestie vroegen hoe zün houding zou zijn bij de volgende buitenlandsche toeren waarvoor Willy eventueel zou worden uit genood igd. Ik blijf bij mijn eens genomen be slissing en zal Willy nooit naar het bui tenland laten gaan, indien mevrouw Van Wuijckhuijse niet bij haar is, aldus sprak de heer Den Ouden. Hoe andere ouders er over denken is volkomen hun zaak. Maar ik zal mijn standpunt niet meer wij zigen, al zou dat ten slotte moc!i-n lei den tot het leëindigen van Willy's zwem- carrière. U zult zich kunnen voorstellen, dat ik die er zeer ongaarne aan geef, doch aan een goede leiding, die ook Willy noodig heeft, is mij zeker meer gelegen dan aan nog meer kampioenstitels, die zij zou mogen veroveren ten koste van een opvoeding, zooals mijn vrouw en ik haar die wenschen te geven. Ik heb er dan ook geen oogenblik spijt van gehad dat Willy niet naar Parijs is gegaan onder andere leiders, die niet schroomden zelfs de allerjongste zwem sters na afloop der wedstrijden mee te nemen naar het Casino, waar een revue werd vertoond, die zeker allerminst ge schikt was voor m eis jee van 14 en 15 jaar. Ik ben er zeker van dat de jongsten daar niet zouden zijn gekomen, mevr. Van Wuijckhuijse als leidster was meegegaan. Er mogen dan missohien ouderen bij zijn geweest, die het niet zoo erg vonden, ik vind het wel erg en blijf er bij dat jon ge kinderen nog geen Parijsche revue, zooals die in het Casino werd vertoond, behoeven te „bewonderen". Evengoed hadden zij na afloop der wedstrijden bin nen voor kinderen geschikter gelegenheid hun vermaak kunnen vinden. De laatate tocht naar Parijs van de Ne derlandsche zwemploeg heeft mij nog meer gesterkt in mijn voornemen om Willy nooit meer mee te laten gaan zonder me vrouw van Wuijckhuijse. DE GRAAL. Vrijdagavond (dus hedenavond) geen zwemclub van de Graal in de Leidsche Zweminrichting. Ook geen korfbalclub op het Sportveld. WEDSTRIJDEN IN DE ZIJL. De inschrijvingen voor do Onderlinge en Politie-wedstrijden op Dinsdag a.s. des avonds te 7 uur in do Zwominriohting „De Zijl", luiden als volgt: 1. 25 m. vrije slag meisjes tot en met 12 jaar: Henri Zwanenburg, C. v. d. Lelie, L. van Weizen en Mies de Boer. 2. 25 m. vrije slag jongens tot en met 14 jaar: Chr. Boekooi, J. v. d. Mark Pzn., C. Lcget, M. Faasse, A. Faasse en K. Hey- boer. 3. Politie 50 m. vrije slag (senioren): H. J. Visser, T. G. K. Troost en M. v. Hilten. 4. 50 m. vrije slag Jongens tot en met 16 jaar: J. v. d. Linden en H. v. Weizen. 5. 100 m. rugslag heeren, kampioen van Leiden: H. Kapaan, De Zijl; D. Kraayen brink, idem; C. A. de Reede, L. Z. C.; S. Ouwerkerk, idem. 6. Politie 50 m. schoolslag (senioren): H. J. Visser, T. G. K. Troost en M. van Hilten. 7. 50 m. schoolslag jongens tot en met 16 jaar: W. v. d. Berg, J. v. d. Mark Pzn., M. Faasse, M. Bon, D. v. d. Bos, J. v. d. Linden, W. van Weizen. 8. Politie 50 m. rugslag (senioren): H. J. Visser en T. G. K. Troost. 9. 50 m. vrije slag damec, Kampioen v. Leiden: A. Passier, L. Z. C.; M. Kr&ayen- brink, De Zijl. 10. 50 m. vrije slag, heeren: H. Kapaan, A. Kraayenbrink, F. v. d. Horst. J. Kikkert D. Kraayenbrink, W. Hasselbach, W. Snoeker en A. H. van Egmond. 11. Politie 50 m. vrije slag: J. H. Ham, D. A. M. Verstraten, P. Eveleens en K. Rempt- 12. 50 m. schoolslag, dames: Mevrouw Boom-Noordervliet, idem Koning-de Litz, idem A. v. d. Kaay-Piket, mej. R. W. Ar- noldus en mej. C. Dreef. 13. Politie 50 m. schoolslag (senioren): B. J. Pol, J. C. Ham, M. van Dijk, D. A. M. Verstraten, P. Eveleens, J. Middendorp en K. Rempt. 14. 50 m. rugslag, dames: R. W. Arnoldus en M. Kraayenbrink. 15. 50 m. schoolslag, heerenJ. v. d. Berg, D. Kraayenbrink, W. Hasselbach, W. Geeve. 16. Politie 50 m. rugslag: B. J. Pol, M. van Dijk, J. C. Huisman, K. Rempt, en D. A. M. Verstraten. 17. 50 m. Rugslag, heeren: H. Kapaan, F. v. d. Horst, D. Kraayenbrink, W. van Weizen, W. Ha6selbach en Stikkelorum. 18. Politie Drenkeling zwemmen: H. J. Visser, T. G. K. Troost, M. van Hilten en H. J. Pot. Er wordt gekleed gezwommen over een afstand van 40 m., waarvan 25 m. met drenkeling. De drenkeling zal in kopgreep moeten worden vastgegrepen en op die wijze aan wal worden gebracht. 19. Politie hindernis zwemmenH. J. Visser, T. G. K. Troost, M. van Hilten, E. J. Pol, J. C. Ham, D. A. M. Verstraten en P. Eveleens. 20. 100 m. vrije slag, heeren, Kampioen van Leiden: H. v. d. Royden, L. Z. C.; P. Lut. idem; K. Kapaan, De Zijl; A. Kraayen brink, idem; D. Kraayenbrink idem; F. v. d. Horst, idem: W. Snoeker, idem. 21. Politie popduiken: II. J. Visser. T. G. K. Troost, M. van Hilten en B. J. Pol. 2 K.M. ZWEMWEDSTRIJD TE LEIDSCHENDAM. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de nationale 2 K.M. zwemwedstrijd welke op Zaterdag 26 Augustus a.s. in de Vliet te Leidschendam zou worden gehouden, tot een nader te bepalen datum is uitge steld. WATERPOLO PROMOTIE-DEGRADATIE COMPETITIE. De eerste promotie-degradatiewedstrijd tusschen U. Z. C. en S. V. H., te Gouda gespeeld, is in een 31 overwinning van U. Z. C. geëindigd. Reeds binnen enkele minuten hadden de Utrechtenaren een 3—0 voorsprong door twee doelpunten van de Man en een door Daatselaar Rust kwam met 31. Daarna werd er niet meer gescoord. ROEIEN HET CONGRES VAN DE F. I. S. A. Het congres van de F. I R. A. te Boe dapest. heeft den president dezer organi satie, den heer Fiorini, alsmede de overi ge bestuursleden, met algemeene stemmen herkozen. Een besluit omtrent de plaats, waar de Europeesohe kampioenschappen het vol gende jaar zullen worden gehouden, werd nog niet genomen. Tot dusver heeft alleen Portugal zich bereid verklaard de organi satie daarvan op zioh te willen DE EUROP. KAMPIOEN SCHAPPEN TE BOEDAPEST. DE NEDERLANDERS TE BOEDAPEST TRAINING. DE ROEIBAAN. Een speciale V. D.-modowerker meldt ons uit Boedapest: Naar men weet hebben twaalf landen ingeschreven voor do Europeesohe roei- kapmioenschappen. Hot aar tal inschrij vingen bedraagt in totaal 00, terwijl on geveer 220 deelnemers in do verschillende races zullen uitkomen. Ploegen uit Ne derland, Polen, Roemenië, Spanje, Zwit serland, Tsjeoho-Slowakije, België, Dene marken, Frankrijk, Italië, Joogo-Slavië en Hongarije staan voor do verschillende nummers ingeschreven. Op Vrijdag 25 Augustus vinden de voorwodstrijden plaats waarbij een groot programma valt af te werken, hetgeen intusschen uit do reeds gepubliceerde loting wel zal zijn geble ken. Op 26 Augustus vinden dan do her kansingsraces plaats, terwijl op Zondag 27 Augustus do finales worden verroeid. De Europeesohe rooikampioensohappen welke dit jaar dan door den Hongaarschen roeibond worden georganisoord, vonden in do voorgaande jaren in onderstaande landen plaats: in 1920 Frankrijk, 1921 Ne derland, 1922 Spanje, 1923 Italië. 1924 Zwitserland, 1925 Tsjecho-Slownkijo, 1926 Zwitserland, 1927 Italië. 1928 Nederland, Olympische Spelen, in 1929 Polen, 1930 België. 1931 Frankrijk, en in 1932 Joego slavië. De Nederlandsche deelneming. De Nederlandsche deelneming te Boe dapest bestaat uit de volgende ploegen: Twee zonder stuurman van De Hoop met de heeren A. Decker en W. H. Jens. Vier zonder stuurman van Triton met de heeren: Moltzer, Roëll, I. C. J. Storm van 's Gravesande en W. A. P. F. L. Storm van 's Gravesande, De sciffeur van Het Spaarne de heer T. do Vries. De acht van Njord: de heeren H. Kampmeinert, J. Kolkman, G. J. ter Poor ten, J. M. W. Kampmeinert, J. E. Pan- huys, H. Neeb, B. E. van Zanten, II. Du- pon en L. D. J. Reeser als stuurman. Voorts zijn te Boedapest nog aanwezig de heeren: Dr. F. G. Mieroinet. II. Schut te en Dr. A. A. J. H. Marres, die den Ne- derlandschen Roeibond op het F. I. S. A.- Congres vertegenwoordigen, terwijl voor de Nederlandsche Dagblad- en Sportpers de heeren C. J. Groothoff en I. von Kele- men aanwezig zijn. Bovendien is een groep Nederlanders met ir. E. A. Neeb aan het hoofd te Boedapest aangekomen, die allen als toeschouwers do wedstrijden zullen bijwonen. Omtrent de geschiedenis der Europee- eche roeikampioensohappen kunnon wij nog mededeelen, dat liet eerBlo kampioen schap werd verroeid in hel jaar 1893. Van dien tijd af heeft België de moeste kam pioenschappen gewonnen nl. -13. Op de tweede plaats staat Frankrijk mot 39 overwinningen, terwijl ook Zwitserland een zelfde aantal overwinningen wist to behalen. Daarna komt Italië met 33 maal een Europeesoh kampioenschap. Nederland heeft tot driemaal toe het kampioenschap in het sciff-nummer behaald, tweemaal het kampioenschap van de achten en tweemaal in het nummer twee met stuur man, terwijl in de nummers vier met stuur man, twee zonder stuurman en in de dub bel scull door Nederland eenmaal een Eu- ropeesch kampioenschap werd gewonnen. Ter vergelijking dione nog dat Hong S tot nu toe maar vijf Europeesohe ïoei- kampiocnschappen kon winnen. De foeibaan. De roeibaan voor deze kampioenschap pen heeft een lengte van 2000 meter on is in de ITongaarsche hoofdstad op de Donau uitgezet. De baan, die vlak naast het prachtige Margareteiland is gelogen, is niet geheel recht, doch van den start af kan men den strijd goed overzien en ook bij de finish heeft men een prachtig over zicht op de baan. Met stroom mee roeiend heeft men natuurlijk met een en ander re kening te houden. De stroom zelf heeft een uursnelheid van ongeveer 4 km. Op de 500, 1000 en 1500 meter z.ijn tus- schenstations ingericht, die telefonisch met start en finish verbonden zijn. Dc start geschiedt met een electrisch toestel terwijl de baan door vijf ploegen tegelijk kan worden geroeid met behulp van roode boeien. De finish is gelegen bij het Noor delijk deel van het Margaret hen-eiland. Hier zijn tribunes gebouwd, voor ongeveer 1500 toeschouwers. Voorts ligt hier het bootenhuis, terwijl postkantoor, jury en perskamer, wedstrijd bureau enz. aanwe zig zijn. De training. De Nederlandsche roeiers zijn op 18 Augustus met hun training op den Donau aangevangen. Voor de Nederlandsche ploeg was een clubhuis van de „F.lektro- mos Müvek" een grootc localiteit met badinrichting gereserveerd. Naast dit clubhuis bevindt zich ook het bootenhuis, waarin 100 booten kunnen worden gebor gen en waarin ook de Nederlandsche liggen. Op 19 Augustus hebben onze land- genooten tweemaal, op 20 Augustus een Hongaarschen feestdag eenmaal, op 21 Augustus weer tweemaal en op 22 Augu° tus in verband met do slechts weersom standigheden eenmaal geroeid. Tot nu toe was men zeer tevreden met de resultaten. Dupon van de Njord acht voelde zioh aanvankelijk niet fit, evenmin als de heer W. A. P. F. L. Storm van 's Gravesande, do slag van de Triton vier, die een lichte verwonding had opgeloopen. Beide roeiers hebben echter op 23 Augustus woor aan te bij de training tegenwoordig. Toen wij dr. Mierem^t, dr. Marres en do hoor Schut te bij de traiing tegenwoordig. Toen wij' vandaag met do Nederlandsoho motorboot het Donauwater doorkruisten, ontmoetten wij niet minder dan 70 i\ 80 booten, een klein internationaal flottiljo. Wat do orga nisatie betreft, de Hongaarscho Roeibond heeft de rotikampiocnschapiwn behoorlijk voorbereid. Vooral hot wed strijd bureau werkt uitstekend. Men verwacht zeer veel toeschouwers bij de wedstrijden. Extra treinen komen mot enthousiaste suppor ters uit Milaan en uit Woenen. Ook de Hongaarscho spoorwegen zullen per ex tra treinen uit Györ, Baja, en Szolnok roeiliefhebbers naar Boedapest brengen. Een merkwaardige bijzonderheid mag wel heeten, dat men uit Woenen 120 roeiers en uit Lundenburg in Oostenrijk 20 roeiers met hun eigen boot te Boeda pest verwacht. Van Padun (Italië) zijn reeds vier roeiers in twee roeibooten onderweg naar Boedapest. Zoo staat hier alles in het oeoken van de roeisport. De Hongaarsoho regeering zal do deel nemers en den officials een banket aan bieden, terwijl het gemeentebestuur van Boedapest een officieel diner geeft. Boe dapest zelf is een zeer bezienswaardige slad en vele uitstapjes «n bezoeken wor den dan ook gemaakt, terwijl voorts nog uitstapjes naar Visegrad en het Balatcm- meer en het Platenmeer op het program ma staan. WTFï RENNEN WIELERBAAN RIJSWIJK. Er rullen Zondag a.s. 's middags te 2 uur wederom trainingsrittcn op de wie lerbaan Rijswijk worden verreden, waar bij het publiek evenals vorigen Zondag oen volledig programma te zien krijgt. Behalve drie manches achter kleino mo toren van ieder 20 km., wordt er nog ge start voor een klassements trainlngsrit van 20 km. met vijf klassementen en een snrint rit met series, demi-finales en finales. Aan de motor-ritten zullen deelnemen: Lorié. Domhof, Hollander en aJs nieuwe ling Nolten. De jonge renners krijgen dus wederom volop gelegenheid om wedstrijd routine op te doen en zal do belangstelling van hot publiek, gezien het groote succes van ver leden Zondag, zeker nog sterk toenemen. Do ontrée prijzen voor deze trainings rittcn worden weer populair gehouden. Leidsche Ren- en Toor-Voi"eon. „Swift." Gisteravond hebben een zevental ren ners een 20 km. wodetrijd gereden op tijd, waarbij de heer P. T. do Jong officieel tijdwaarnemor was. Als uitslag kunnen wij vermelden, dat M. van Aart don snelsten tijd hooft go- maakt nl. 32 m. 51 s.; 2. Th. de Roode 33 m. 4 s.3. C. do Roode 33 m. 23 s.; 4. Ohr. do Vink 33 m. 44 s.5. J. Schalier en A. Strijk beiden met 3-1 m. 23 s. C. Hendrik* en Moekers uit Haarlem, welke laatste buiten mededinging meereed hebben de- zo rit niet uitgereden, omreden Hendrik* zoo sportief was om den gast, toen deze pech kreeg, behulpzaam te zijn. De heer P. T. de Jong deelde, nadat de renners waren vertrokken, mede, dat hij onder de renners die gestart waren een wollen zwemnnk zou verloten. Naar gelang van plaatsing kregen elk een aan tal loten, waarbij na trekking bleek, dat M. van Aart do golukkigo winnaar was geworden. WANDELSPORT 20—30 K. M. MARSCH. Do Sportvcrceniging Jeanne d'Aro", houdt 10 Sopt. een 30 km. nvarnoh voor senioren en een 20 km. marsch voor junio ren, leeftijdsgrens van junioren is 17 jaar, dames boven 17 jaar ia toegestaan in te schrijven voor de 20 km. Het is een vrije inschrijving, dus ieder kan aan deze marsch deelnemen, persoonlijk of in groepsverband. Aan ieder, die deze mar- schen respectievelijk in 5 en 4 uur vol brengt zal een modaille worden uitge reikt, extra prijzen worden verstrekt voor do grootste groep, de verstkomende en aan iedere groep bestaande uit 10 perso nen en een leider(ster). De extra prijzen gelden alleen voor dc 30 km. Gedurende de mareoh is men verplicht achter het hoofdpeloton te blijven, welke gevormd wordt door de leden van Jeanne d'Arc. Dc aanmelding kan geschieden bij mej. Van Dorp, Heerensingo! 6. .T. Bekke ring. Javastraat 46 en bij P. Meershoek Vliet 3-2. Het inleggeld hm et bij de aan melding worden voldaan. De inschrijving sluit 3 September. Het parcours voor de 30 km. is als volgt: Vink, Hsagschn Schouw. Valkenburg, Katwijk B., Noord- wijk, Noordwijkerhout, Saseenhcim, Oegat- gcest. Leidon. Dat over 20 km. is: Haarlemmervaart, Voorhout, ToijUrecrlaan naar Knssenheim OeffstgecRt, Leiden. De start heeft plaats nam. 2 uur voor de 30 km. en 3 uur voor dc 20 km. vanaf theetuin Witte Ringel. De verplichte rustulaatsen zijn voor d«e'nemers 30 km. N cr» „t café Vlasover, voor deelnemers 20 km. café II-'.•e in S.-Hscnhcim, Na afloop zil een muziekkorps <lc deel nemer* opwachten om con I te route door do stad te maken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11