WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ATHLET1EK NEDERLAND-NOORD-WEST. DU ITSCHLAND. Voor <lrn interlandwedstrijd Nederland— Noord-WesUDuitschland voor dames, wel ke op 3 September a.s. te Groningen ge houden zal worden is door de T C. van de KN.A.U. de volgende ploeg samengesteld: 100 Meter: Schuurman en Aalten, reserve Hartin. 2Of) Meter: Schuurman en Martin, reser ve Briejer. Verspringen: Schuurman en Martin, re- aerve Doorgeest. Hoogspringen: Koopmans en de Bruyne (Hygiea), reserve Schreiber. 80 Meter horden: ter Horst en Doorgeest,. Speerwerpen: de Koek en v. d. Berg (ADA). Kogelstootende Koek en Munikes, re serve Schreiber. Discuswerpen: Pels en Wevers, reserve Koopmans. 4 X 100 Meter estafette: Schuurman, Aalten, Martin en Dalmolen. Zweedsche estafette (-200—150100 en 50 Meter): Schuurman, Martin, Aalten en Dalmolen. WTEt RENNEN DE „TOUR DE SUISSE". Voor de Tour de Suisse, welke van 28 Augustus tot 2 September a.s. in vijf étap pes zal worden gehouden zijn de verschil lende nationale teams als volgt samenge steld België: Louyet, ïrdier, Hardiquest, I Adam, Lam bet en Corthouts. Duitschland: Htöpel, Buse, Thierbach, Altenburger, Geyer, Kutzbach. Frankrijk: Mauclair, Pég.ion, Minardi, Faure, Bernard, Gabard. Italië: Betoni, ülnio, Mac.chi, Orecchia, Cipriani, Erba. Zwitserland: Egü, Antenen, Albert IBuchi, Alfred Buchi, Blattmann, Erne. De lijst der 35 individueelen ziet er als volgt, uit België: Jean Acrts, Degraeve, Deneef, Deschepers. Duitschland: Muller, Ussat. Spanje: Trucba, Figuerias. Frankrijk: Filliat, Lemoine. Nederland: Va.entijn. Italië: Gremo, Piemontesi, Grandi, Gia- cobbe. Hongarije: Bondy. Oostenrijk: Max Bulla, Thallinger. Luxemburg: Frantz, Muller, Krauss. Zwitser.and: Bonardy, Bula, Reymond, Heimann, Hofer, Maier, Schumacher, Feh- rug, Luisoni, Pipez, Strobel, Meunier, Wullschleger. POSTDUIVEN Leidsche Comb, van postduivenliefhebbers. Wedvlucht vanaf Mous (België) afstand hemelsbreedte van H. L. Duijm 192.69 K.fi. tot van A. A. Tisseur 194.45 K M. In con cours 107 vogels welke om 8.40 met westen ■wind gclo.st werden. In dit coucours nam L. do 'RVmiijn deleiding en wel met No. 1 om 11 uur 53 min. 58 soc. Snelheid per mi nuut van 993.77 meter. Was tevens dc aan- gewez onvogel voor de serieprijzen. 20 pun ten klokte ook no 3 cn 7. J. W. v. Duuren 2; A. v. d. Made 4; G. v. Dorp 5; M. G. Vinkestein 6; Chr. v. d. Pluijm 8, 13, 22; A. N. Erades 9; G. A. L. v. d. Rcijden 10, 24, 20; J. Flipo 11; P. v. Egmond 12, 27; R. de Graaf 14; H. Tege laar 15; J. J. Laman 16, 18; H. L. Duym 17; A. v. Polanen 19; C. v. Rooden 20; W. Gijsman 21, 25; G. F. Tisseur 23; J. J. (Mulder 28; A. Molenaar 29; H. Wallaard 30; Jac. Krekelaar 31; H. P. Fazei 32; A. A. Tisseur 33 om 12 uur 44 min. en 35 sec. maakte een snelheid van 794.09 meter per minuut. Zooals men uit de uitslag ziet was do concurrentie groot en klokte vele één duif in de prijzen. Aanstaande Zaterdag van 4 tot, 5 uur nam. inkorven voor alle Leid sche liefhebbers voor de loslating welke zal geschieden voor de Buurtvereeniging Eensgezindheid" Zijlsingel, alwaar Zater dag 6 uur de duiven gelost, zullen worden, al|c vereenigingen dingen naar een prijs. RECHTZAKEN BRANDSTICHTING TE HUIZEN. VERDACHTE VRIJGESPROKEN. Op 24 Juni van dit jaar ontstond brand in de woning van den tuinman C. M. v. d. L. te Huizen In het perceel gelegen aan de Waran dastraat werd een groot aantal voor werpen gevonden, gedrenkt in petroleum. Het was duidelijk, dat hier sprake was van brandstichting en als vermoedelijke dader werd de bewoner van bet huis, een plaat selijk leider van de communisten, gearres- teerd en in het Huis van Bewaring te Amsterdam ingesloten. Dinsdag stond de 40-jarige man voor de Vacantiekamer der Arr. Rechtbank te recht, verdacht van opzettelijke brond- stichting. Nadat de politiedeskundige dr. van Led den Hulsebosch zijn rapport had toege licht en verklaard had, dat jute lappen en een deken in petroleum gedrenkt waren geweest, stelde dc president, mr. J. W. Huysinga. weer de vraag of hij den brand heeft gesticht. Verd.: „Ik vind 't absurd, dat, ik gear resteerd werd, ik ben het slachtoffer van brandstichters. Ik ben dien avond te onge veer 9 uur even thuis geweest om een schort voor mijn vrouw te halen we kampeerden toen op de heide, vlak bij Huizen, ook heb ik de post even door gekeken.... Toen ik het huis verliet, was alles nog in orde. Een buurvrouw werd als eerste getuige gehoord Volgens haar verklaringen is verd. dien avond gedurende een uur in zijn woning geweest. Om tien uur vertrok hij weer. Tegen half twaalf ontdekte haar man een verdacht lichtverschijnsel, toen hij was gaan kijken, had hij het begin van brand ontdekt. Voorbijgangers hadden het vuur spoedic gebluscht. De verdediger mr S. de Jong: „In de stukken heb ik gelezen, getuige, dat u ze nuwachtig was, dat u al een dag of wat brand in de woning van v d. L. verwacht te, een paar nachtén tevoren bent u zelfs den heelen nacht opgebleven. Heeft U v. d. L. wel eens over brandstichting hooren praten Getuige: „Neen, nooit, ik kende v. d. L. zeh's niet zoo erg goed, ik had zoomaar een voorgevoel van brand.... De gemeenteveldwachter W. Hazeveld, had na het gebeurde een onderzoek in gesteld. In de woning had hij een aantal portretlijstjes aangetroffen, waaruit de portretten waren gehaald. Verd.: Ja, ik had het plan het huis ge meubileerd te verhuren, de portretten had ik al een dag of veertien voor den brand mee naar het kamp genomen. Volgens een verzekeringsagent was de verzekeringssom niet buitengewoon hoog. Na de pauze werden eenige getuigen k décharge gehoord. Verschillende personen, die ook in die dagen in het kamp onder Huizen woonden verklaren, dat verdachte tussclien kwart over 9 en half 10 in het kamp. in de can- tine was teruggekomen. Hij had daar den heelen avond zitten praten, tot hij te on geveer kwart voor 12 gewaarschuwd werd, dat er brand in zijn woning was. Zonder er verder over te denken of hij misschien per fiets vlugger kon gaan, was verdachte naar huis gerond. De Officier van Justitie, mr. Van Dulle- men, vorderde wegens opzettelijke brand stichting een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger mr. Simon de Jong gaat uitvoerig de verschillende argumenten van den Officier na. Een motief voor verd. om brand te stich ten is niet te vinden; de inboedel was niet hoog verzekerd en voordcel zou hij er niet, van hebben gehad. Uit de getuigenverklaring a décharge is komen vast te staan, dat verdachte nog geen half uur in zijn woning heeft doorge bracht. Verd. zou al zeer dom gehandeld heb ben door op deze wijze brand te stichten, daar een kind kon zien, dat de boel was aangestoken. WAl A IS DL RE BLADEN RCIIRJJVhiï: FONDS TOT BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGENVERKEER. In de Hotelhouder wordt afge drukt een proeve van Wet tot instelling van een Fonds tot bevordering van het V reemdelingenverkeer. „Men weet, dat het orgaan van Ho reca f al'eenige weken het onderwerp heeft behandeld: hoe komen we ein delijk aan de fondsen om een krach tige propaganda voor het vreemdelin genverkeer elk jaar, zonder onderbre ken, te financieren 1 De kern van het betoog was: met vrijwillige bijdragen k9men we nooit tot een krachtige fi- nancieele positie. Hoe dan wel? Uit de ernstige overweging dezer vraag ontsprong deze Horecaf-gedachte: door een verplichte heffing van alle ingeschrevenen bij bet Handelsregis ter, die stuk voor stuk belang hebben bij de bevordering van het vreemde lingenverkeer, kunnen eindelijk vol doende (en nimmer op-houdende) mid delen voor het beoogde doel gevonden worden Een kleine commissie heeft deze op lossing nu in studie genomen, waarbij, uit den aard der zaak, Horecaf ook betrokken geworden is. Daar zal dus iets goeds uit kunnen groeien. Tot de gedachte der verpliohte bij drage van alle ingeschrevenen bij het Handelsregister zijn wij gekomen, door den ganseh anderen stand van de studie van het vreemdelingenver- keersvraagstuk. Men weet het wel: vroeger luidde de opvatting, dat alleen de hotelhouders belang hadden bij het vreemdelingenverkeer. Naast hen werd een beroep gedaan op de ge meenten Maar dan was het uit. Toen is uit Amerika overgebracht (en door mr. van de Werk. als wij ons goed herinneren, in Nederland gepropa geerd) de opvatting: dat alle takken van handel en nijverheid, groot en kleinbedrijf, belang hadden bij het vreemdelingenverkeer. Welnu, als dan vaststaat, dat met vrijwillige bijdragen nooit voldoende fondsen worden verkregen, als tevens vaststaat, dat alle handelaren en nij- veren belang hebben bij het vreem delingenverkeer, als we ons dan her inneren, dat elke handelszaak of in dustrie, van welken aard ook, is inge schreven in het Handelsregister, dan ligt de slotsom voor de hand: hef een verplichte bijdrage van de ingeschre venen bij het Handelsregister. Dan hebt gij alle belanghebbenden in één klap, dan doet gij'een heffing, die uit sluitend in het belang van de contri- bualen zal worden aangewend. Deze conclusies moeten wij zooveel mogelijk propageeren. De oplossing is tooh zoo eenvoudig. Zij is zoo uit nemend te verdedigen." FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar bet Engelseh van CHARLOTTE M. BRAME.' 4) De stralende schoonheid van haar ge zicht scheen hem to verblinden. Hij moest haar winnen en haar wegvoeren uit haar eenvoudig thuis naar een |>aleis hij voel de een groot verlangen om haar te klee- den in zij en fluweel, haar le tooien met juweelen en al de grooto liefde van zijn hart te offeren Als ik geld genoeg had, zei ze op eens, zou ik de composities allemaal kun nen uitgeven. Zeker, zei Lord Stair, maar nauwe lijks had hij dit gezegd of hij kreeg het ge voel alsof hij haar poogde om tc koopen. Je vader zal in elk geval «beroemd worden, zei hij. hij is een genie. Denkt u dat werkelijk? zei ze. O, wat heerlijk Hij greep haar mooie, blanke handjes en zei: Lieveling, doe wat ik je vraag; als ik dacht, dat je ongelukkig met me zou zijn, zou ik je vrij laten, hoeveel ik ook van je houd, Probeer het, Marguerite Maar ze weerde nog eens af. U is zoo heel anders dan ik, zoo ernstig en voor naam. Voor jou niet, lieveling. Misschien niet, maar uw karakter is zoo ernstig en koel en trotsoh, en ik ik ben zoo onstuimig en zeg alles wat ik denk. Ik ben altijd een vrij vogeltje ge weest. Ik weet niets van vormen en etiquette. Ik houd van je zooals je bent, viel hij haar in de rede. Je bent mijn koningin. Ik zou voor niets ter wereld willen, dat je anders was, ik heb je juist lief omdat je bent zooals je bent. De zomerwind bewoog de rozen zacht en de klank van de muziek tinkelde op uit het huis. Hij trok haar naar zich toe. Er was geen spoor van schuw terugdeinzen in haar, alleen maar verwondering. Lieveling, drong hij aan, zegt dat je mijn vrouw wilt worden. Ik neem de heele verantwoordelijkheid op me. God is mijn getuige. Ze keek naar hem op, haar oogen wa ren helder en klaar. Ik vertel u eerlijk, dat ik u niet lief heb, maar dat hot leven, dat u me geven zult, me heerlijk lijkt. Je zult me leeren liefhebben. Ik zal het je leeren. Je moet me liefhebben, om dat ik jou zoo hartstochtelijk liefheb HOOFDSTUK VI De introductie van de jonge lady Stair in de groote kringen maakte heel wat sen satie. Toon Lord Stair nog dienzelfden avond aan Marguerite's vader had verteld, dat zijn dochter had beloofd zijn vrouw te wil len worden, had Cyrill Nairne niet veel verbazing getoond. De dingen van deze wereld raakten hem nauwelijks. U wilt mot Marguerite trouwen. Lord Stair. Maar ze is nog zoo jong en het eeni ge kind van mijn arme Daisy. Ik beloof u haar gelukkig te maken, was het ernstige antwoord. PI. is van meening, dat de brand is ge sticht door een politiek tegenstander van verdachte, en vraagt vrijspraak van zijn cliënt, daar zi. geen schijn van bewijs te gen verd. is ingebracht. Voorts vraagt spr. verd.'s onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis. Na raadkamer werd dit verzoek toege wezen bovendien deed de rechtbank on middellijk uitspraak en sprak verdachte vrij. DE HUIDIGE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Een merkwaardige beslissing van den Utrechtschen kantonrechter. Voor het Utrecht sche kantongerecht heeft gediend een civiele zaak van een Duitsche metaalwarenfabriek te Wuppertal Elberfeld tegen twee inwoners van Utrecht. De eischeresse had verzocht twee Marguerite, zei de kunstenaar droo- merig, is hot Waar, dat je mij alleen wilt laten? Ik heb Lord Stair beloofd met hem te trouwen, vader. Toen werd Cyril Nairne zieh bewust van de werkelijkheid. Er kwam een dreove uit drukking op zijn gezicht. Hij staarde eerst naar het meisje, toen naar den man naast haar. Het huwelijk is te ongelijk, zei hij Ongelijke huwelijken brengen nooit geluk. Er is geen ongelijkheid in ons huwe lijk, zei Lord Stair. Uw dochter geeft me liaar rijke bruidschat aan jeugd en schoon heid en bekoorlijkheid, dat maakt ons tot gelijken. Maar, antwoordde Cyril Nairne, u is van adel. hebt groote bezittingen, mijn kind heeft niets. Vertrouw haar aan mij toe, was het antwoord en heb vertrouwen in wat ik u gezegd heb. Cyril dacht na en zei plotseling: U hebt gelijk, wat beteekent standsverschil ten slotte Liefde en kunst maken allen menschen tot gelijken. Dus u geeft uw toestemming! Ik wilde dat haar moeder nog leefde, zei de vader peinzend. Die zou dit alle maal zooveel beter geweten hebben. Zult u goed voor haar zorgen En altijd vrien delijk voor haar zijn, Lord Stair? Het eenige waarvoor gevaar bestaat is, dat ik haar te veel verwennen zal, had Lord Stair geantwoord en dienzelfden avond kuste hij bij het afscheid Margue rite als zijn kleine verloofde. Het nieuws verspreidde zish snel en een van de eereten, die het hoorde, was vrouw Spar. Marguerite vertelde haar dat zij in UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 24 Augustus. Huizen, 296 M. 8 00 KiSO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10..0 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. W. Heer- 10.45 en 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door Dr. J. H. Gunning, m.m.v. solisten. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Zang door Mia Dorel en Gramofoon platen. 6.15 Gramofoonplaten. 6.45 Knipcursus. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Orgelconcert J. Zwart. 9 00 Ds. H. v. d. Elskamp: „Melchizedek" 9.30 Kwintetcoricert o.i.v. P. v. d Hurk. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. A VRO-uit zending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Motgen wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert door ensemble Otto Hen driks. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2 00 Declamatie Marianne van Dam. 2.30—3.45 Residentie-kwartet. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen, door Mevr. Ant. van Dijk. 4 30 Gramofoonplaten. 5.00 Radiotooneel voor kinderen o.l.v. Kommer Kleyn. 5.40 Gramofoonplaten. 7.00 Paul Godwin en zijn orkest. 7.30 Pianorecital door Ruda Firkusny. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Vervolg Paul Godwin. 9.00 „De val", spel van Burg. Vert. Czopp. Regie: Kommer Kleyn. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50- 11.05 Berichten. 12.20 Rutland Square New Victoria- orkest o.l.v. N. Austin. 1.35 Gramofoonp.aten. 2.35 Western Studio-orkest o.l.v. Dono van. 3.20 Vesper. 4.05 Sted. orkest Buxton, o.l.v, Fellowes. 5.05 Northern Studio-orkest o.l.v. Don Hyden. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 650 BBC-orkest o.l.v. M. Phillips. 7.50 Gresham Singers. 8.20 Rinaidi en zijn Tangoband. 8.45 Gevarieerd programma. getuigen, te Wuppertal-Elberfeld wonende, door het Amtsgericht aldaar te doen hoo ren. Daartegen was de heer Poppers, rechtskundig adviseur van gedaagden, in verzet gekomen, op grond, dat de reis van daar naar Utrecht betrekkelijk eenvoudig is en de toestanden thans in Duitschland van dien aard zijn, dat het hem niet mo gelijk zal zijn voor de belangen van ge daagden te Wuppertal-Elberfeld volko men rustig te kunnen optreden. De kantonrechter te Utrecht heeft dan ook het verzoek van eischeresse afgewe zen op de volgende gronden: dat gedaagden daartegen terecht be zwaar maken en dat de reis Elberfeld Utrecht toch betrekkelijk eenvoudig is, terwijl gedaagden, die he-t recht hebben zich te doen bijstaan door hun gemachtig de, of zich door dezen te doen vertegen woordigen, er belang bij hebben, dat het verhoor der getuigen niet geschiedt in Juli al de vrouw zou worden van Lord Stair van Oakelifft. Ze vertellen, dal hij een voornaam man is, zei de oude vrouw. Heb je hem lief, kleine Marguerite? Ja, was het korte antwoord, maar er was geen ontroering in haar stem. La at mij je handen eens zien, ging de oude baker voort en Marguerite stak haar lachend beide handen toe. De oude vrouw keek bedroefdmaar zei niets. Het. huwelijk had plaats in de oude kerk van St. Alphage. Het was een schitterend feest, maar Lord Stair's eenige zuster wei gerde te komen uit beleedigd standsge voel, een ander bloedverwant was in het buitenland, doch talrijke vrienden, van Lord Stair waren gekomen. Bruid en bruidegom gingen op reis. Cy ril Nairne verdiepte zich weer in zijn mu ziek, al de opwinding en het gepraat over dit huweiijk luwden en Inisgall werd weer even kalm als te voren. De groote wereld echter genoot van de zen roman. De couranten stonden vol over Lord Stair's jonge vrouw, de dochter van een componist. Lord Stair was buitenge woon trotsch op zijn jeugdige vrouw. Hij nam haar mee naar Parijs en Rome, be steedde groote sommen aan cadeaux en voordat het eerste huwelijksjaar voorbij was, was Marguerite bijna onherkenbaar veranderd. Ze had een subtiele, onbeschrij felijke gratie gekregen. Ze werd aan het hof voorgesteld en de oogen van den vorst rustten op haar met bewondering. Ze was dan ook wonderlijk mooi in haar wit satijnen japon, getooid met familie- diamanten en met een kostbare aigrette. Gedurende haar verblijf in Londen leefden ze als in een droom waaruit ze niet ont- 10.00 Berichten. 10.20 en 10.35 Causerie. 10.40 Gramofoonplaten. 10.5012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.50, 7.30 en 8.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit hotel „Angle- terre". 3.00 Pianorecital S. Olrik 3.20 Concert uit rest. „Wivex". 8.30 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 9.45 Gramofoonplaten. 10.35 Vervolg orkest'concert. 11.3512.20 Dansmuziek uit „WivezV Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 Militair concert. 10.25 Gramofoonplaten. 12.00 Concert. M.m.v. „Die fröhlichen Fünf". 12.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o i.v. Eysoldt 6.20 Concert (piano-viool-cello). 7.20 Uit Berlijn: Blaas- en koorconcert. 8.25 Concert o.l.v. Eysoldt. 10.5012 20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 9.05 Gevarieerd concert. 11.15 Berichten. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.12.20 Omroepkleinorkest oJ.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o. 11 v. Kumpa. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Symphonie-orkest o. 1. v. Kumps. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6,35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.20 Concert uit Knocke. Hierna: Gra mofoonplaten. Deutschlandsender, 1635 M. 8.20 Van de Radio-Tentoonstelling te Ber.ijn: Concert door het verst. Omroep orkest o.l.v. Eibenschütz. 10.20 Berichten. 10.45 Causerie over de Duitsche land vlucht 1933. II.05 Weerbericht. 11.2012.50 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.00—13.30 Langenberg. 13.3519.50 Daventry. 19.50aflocxp Luxemburg. (Wijziging voorbehouden). Duitschland, waar de gemachtigde van gedaagden minder rustig kan optreden dan in Nederland, waar ras en geloof geen be letsel zijn voor een rustige berechting, waarbij zelfs de kans op onaangenaamhe den is uilgesloten. DE VERDUISTERING VAN 41.000 TE SCHALKWIJK. De Utreohtsche rechtbank heeft den 39- jarigen L. J. v. H., smid en kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank te Schalk wijk wegens verduistering van 41 000 ten nadeele van deze bank, veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eisch was een jaar en zes maanden ge va nge ni ss traf waakte, voordat Lord Stair haar meenam naar huis. Het was den laatsten dag van Juli toen ze Oackcliff bereikten. De rit door het prachtige park, terwijl de zon onderging, was verrukkelijk. O, Douglas, zei de jonge vrouw met een zucht van voldoening, wat heerlijk, om weer mid den tusschen de boomen en bloemen te zijn en vogels te hooren. Plotseling zag ze een bezorgde uitdruk king op Lord Stair's gezicht. Marguerite, zei hij, ik ben zoo geheel in jou opgegaan, dat ik nauwelijks aan an dere menschen heb gedacht. Ik heb ver geten je iets te vertellen, omdat het nu pas tot me doordrfingt. Ik heb dikwijls mot je gepraat over mijn zuster Phamer, lady Perth, maar ik heb je nooit verteld, dat ze hier woont, op Oackcliff. Geen schaduw verdonkerde het gezicht van Marguerite. Werkelijk? Maar waarom stemt je dat zoo angstig, Douglas? Omdat ik niet zeker weet of je van haar houden zult. Ze is heel lief maar een beetje eigenaardig. Lijkt ze op jou? Hij lachte een beetje verlegen. Als ik neen zeg, zou je kunnen den ken, dat ik mezelf prijs. Je moet zelf maar ondervinden hoe ze is. De groote kwestie is of jullie elkaar zult kunnen waardeo- ren. Ik heb niets met haar te maken, zei Marguerite, ik hoor bij jou. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10