MAANDAG 21 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE B1JVD PAG. 9 TRAMBESTUURDER DOOR BEROERTE GETROFFEN. Tram reed 600 Meter door. Zaterdagavond is op de Oostzeedijk te Rotterdam een merkwaardig ongeval ge beurd. dat nog goed is afgeloopen. Om kwart over nepen was een motorwagen van lijn 21 der R. E. T. van het beginpunt aan den Honigerdijk vertrokken Op het voor- balcon stond alleen de bestuurder P. Kooyman uit de Pijperstraat. Ter hoogte van pand ISO aan den Oostzeedijk is de bestuurder door een beroerte getroffen en van het voorbalcon gevallen, zonder dat iemand daar iots van bemerkt heeft. Aan gezien de motoren van den wagen juist waren ingeschakeld, bleef de tram met een vrij groote snelheid doorrijden. Een eind verder reed de tram den 42- jarigen wielrijder S. Bracht uit de Pol manstraat aan, zonder dat hij gewond werd. Het rijwiel echter werd geheel ver nield. Een voetganger, die van deze aan rijding getuige was, constateerde tot zijn ontzetting, dat er op het voorbalcon van de tram geen bestuurder was. Hij begon luidkeels te schreeuwen en trok zoodoende de aandacht van den conducteur, die on middellijk een noodsignaal gaf. Toen daar op niet gereageerd werd, liep de conduc teur naar het voorbalcon, waar ook hij constateerde, dat de bestuurde verdwenen was. Hij heeft de tram tot stilstand gebracht. De conducteur is daarna teruggeloopen en vond op een afstand van 600 Meter den bestuurder in bewusteloozen toestand met een groote hoofdwonde op den grond lig gen De man is in het ziekenhuis aan don Coolsingel ter verpleging opgenomen. VERDRONKEN. Zaterdagavond is het 15-jarig zoontje van den heer G. v B. in het zwembad te Sliedrecht verdronken. Zaterdagmiddag is het 10-jarig zoon tje van de wed. De Jong uit Giessendam in de Merwede verdronken. Het lijkje is opgehaald. Zondagaohtend ia het eenjarige doch tertje van den heer Beurskens te Tegelen in een beek gevallen verdronken. MOTORJACHT VERBRAND. Gisteravond te ongeveer zeven uur is door onbekende oorzaak een explosie ont staan aan boord van het motorjacht van den heer J. W. Bronwa-sser te B reukelen, die zich op dat moment met zijn vrouw en beide zoontjes op het schip bevonden. Het vuur greep sned om zich heen en in minder dan geen tijd stond het vaartuig in lichterlaaie. De opvarenden wisten zich in veiligheid te brengen. Mevrouw B. en de beide jongetjes kregen liohte brandwon den. Zij werden binnengebracht bij den heer Blijdenstein. Na door twee doktoren te zijn verbonden, werden zij naar hun woning vervoerd. De heer B. bleef onge deerd. De Loenensche brandweer heeft assis tentie verleend, doch kan niet verhinde ren, dat het jacht geheel verbrandde. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Zondagochtend is te Wildervank de ka pitale boerderij van de wed. Wiesma, be woond door den landbouwer Suir, door brand verwoest. Het woongedeelte kon worden behouden. De geheele graanoogst werd een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand is onbekend. Het par ket heeft een onderzoek ingesteld. VECHTPARTIJ MET D00DELIJKEN AFLOOP. Uit Boxtel wordt gemeld: Gisteren heeft op den eersten kermisdag een vecht partij met doodelijken afloop plaats ge had. Te Anrooy kregen twee bekenden twist. Al spoedig kwamen er messen bij te pa« en het duurde niet lang of een der mannen, zekere Pooters, kreeg een steek in den halsslagader. De andere vechters baas, Willems geheeten, kreeg een snede in den lip. Toen geneeskundige hulp tor plaatee verscheen, bleek Poorters reeds te zijn doodgebloed. De politie heeft Willems gearresteerd. NOODLOTTIGE RUZIE. In den avond van Zaterdag op Zondag was L. G., oud 38 jaar, wonende aan den Voodingskanaal te Maastricht, op stap ge weest. Thuiskeefend kreeg hij echter met z'n maat, eveneens een polderwerker, ru zie. Deze laatste stak in den blinde met een mes en trof L. G. ongeveer twintig maal in 't hoofd, de borst en schouder. L. G. leed veel bloedverlies en zakte in elkaar. De getroffene werd overgebracht naar het ziekenhuis. De recherche heeft deze zware mishandeling in onderzoek, welk onderzoek geleid wordt door den re chercheur Moertens. HET GEBEURDE TE MEDEMBLIK- Jeugdige communisten namen proeven met springstoffen voor bommen- Er worden thans bijzonderheden be kend welke de gebeurtiesen in Medem- blik, die hebben geleid tot de vernieling van het Makkerhuis, in oen helderder licht plaatsen. Een belangrijk persoon in de geheele zaak blijkt, volgens mededeelingen in ,,Het Volk", Willy Wilkens. Deze Wil- kens is ongeveer 18 jaar oud en hem im indertijd wegens slecht gedrag door zijn moeder het huis in de Oostersteeg in Medemblik ontzegd. Willy Wilkens is oormnunist en stond regelmatig in contact met Arie van Wal, eeen commu- Distisohen voorman in Medemblik, die voor de C. P. H. veel in de werkver schaffingen vertoeft. Van Wal ie in Me demblik lid geweest van de A.J.C., doch wegens cellenbouw daaruit verwijderd, evenals uit den modernen bond. Een tweede belangrijke persoon in het geval is Fok Meyer, lid van de A.J.O., doch tegelijkertijd communist. Deze Fok Meyer wordt thans door de politie in observatie gehouden. Zijn arrestatie is elk oogenblik te wadhten. Een derde bij het geval betrokkene is Haran ter Haar, O.S.P.-er en cellenbou- wer in de A.J.C., iemand met Bterk com munistische tendenzen, die eveneens uit de jeugdbeweging verwijderd is. Willy Wilkens werd, nadat zijn moeder hein de deur had gewezen, in huis ge nomen door do weduwe Ter Haar, Oos terhaven 33. Hij verdiende zijn kost als kermisgaet met orgeldraaien en derge lijke. Men heeft hem ook wel eens ver dacht van strooperij. De reclasseering had het hoofd der M.U.L.O.-sehool, den heer Eygenhuis, met het toezicht op Wil kens belast. De jonge Wilkens liep steeds met fan tastische plannen rond en sprak dikwijls over bomaanslagen, die in Rusland tij dens het tsarenregiem waren geschied. In politiekringen in Medemblik is men er van overtuigd, dat de overspannen jongens in den kelder van het huis be zig waren met proefnemingen om bom men te maken. Zij konden blijkbaar op een of andere verborgen manier zonder voorkennis van de leiding in den kelder komen en moeten daar o.a. met picrine bezig geweest zijn, wat tot hot noodlot- tige ongeval moet hebben geleid. Wan neer men de vernieling van het huis ziet, komt men tot de conclusie, dat er wel een zeer krachtige sprinstof ontploft moet zijn. „Het Volk" weet hieraan nog toe te voegen, dat de communist Arie van Wal de eerste is geweest, die na het ongeluk in den kelder kwam en daarna achteruit i6 weggegaan. Het onderzoek van de politie wordt zeer bemoeilijkt, doordat verschillende mensohen, die inlichtingen zouden kun- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 22 Augustus. Huizen, 296 M. 8.00 MorgencoacerL 0.00 Hoogmis uit het Franaiecanerkloos- ter te Veuray, ter gelegenheid \ajx de 17e ^ed. Liturgische Week. 10.00 Graixioloonmuziok. 11.30 Godsdienstig half uurtje door po* toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-aex- tet. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Zang- en klavierrecital door W. J. W. van Ogtrop, bariton, en Albert THiums, piano. 6.10 Tante Jet vertelt sprookjes voor de kinderen. 6.40 Gramofoonmuziek. 6.00 Declamatie door Juliette Rooe. 6.16 De KRO-boys. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.10 Over Esperanto. 8.20 Öolistenconcert door hot KRO-or- keet m. m. v. L. Sorner, viool en G. Ver meulen, alt. Te 8.45 en 10.30 Vaz Dias. Te 9.15 „De hoed van den referendaris", hoor spel. 11.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. A V R O-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconoert, F. Hasselaar, m. m. v. W. Herckenrath (zang). 11.00 Declamatie, mevr. J. Heuff. 11.30 Vervolg orgolooncert. 12.00 Omroeporkest o. L v. N. Troep. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Declamatie Mioke Verstraete. 3.00 Gramofoonpl. 3.45 eZnderverz. 5.00 Verhalen voor de kleinere kinderen door Ant. van Dijk. 5.30 Omroeporkest O. 1. v. N. Troep. m. m. v. Henk Noort (zang). 7.00 GramofoonpL 7.30 Kam erconoert. 8.00 Va<z Dia». 8.05 Paul Godwin en zijn orkest. 9.00 Alex de Haas. 9.20 Vervolg Paul Godwin. 10.00 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit de „Vereeniging' te Nij megen: John va-n Bruck and his boys. Davenfcry, 1654 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 12.20 Orgelspel R. New. 1.05 Paramount orkest o. 1. v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. L v. Can- tell. 2.36 Keltisch trio. 3.20 Gramofoonpl. 4.35 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Radiotooneel. 8.05 Pianorecital E. Lush. 8.20 Gramofoonpl. nen verstrekken, dit niet durven uit vrees voor geweldmaatregclen van oen handvol communisten, die in Medemblik een ware terreur sohijncn uit to oefenen. DE EIGENAAR VAN „VELSEREND" GEARRESTEERD. Nadat het parket uit Haarlem Vrijdag een zeer langdurig onderzoek had inge steld in de puinhoopen van het dezer dagen afgebrande hotel „Velserend" te Haarlem, is besloten over te gaan tot do arrestatie van den heer W. den eigenaar van het hotel, die verdacht wordt zelf den brand te hebben aangestoken. Do heer' W. is nog Vrijdagavond op last van den officier van justitie inge sloten in het Huis van Bewaring te Haarlem. 8.45 „The Game" spel van Fh. Wade. 10.00 eBrichten. 10.20 Orgelspel H. Daw eon. 10.50 Lezing. 10.115—12.20 Oaaani-club orkest o. 1. v. Kunz. „Radio-Pari 1724 M. 8.05, 12.20 en 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Radiotooneel. Kalundborft, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit het Bellevue Strondhotel. 3.20 L. Prcil's instrumentaal ensemble. 7.50 Tivoli-concertzaal-orkest o. 1. v. HÖ- berg. 9.20 Vervolg concert o. 1. v. Sehnedler- Petersen. 11.20 Vervolg concert o. 1. v. elumb. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.23 Concert door „Die fröhliohen Fucnf". 11.60 Gnunofoonpl. 12.50 Concert. 1.60 Concert o. 1. v. Eysoldt. 5.20 Concert door „Dio fröhlichen Fucnf*. 6.20 Concert (viool, piano en tenor). 7.20 Uit Stuttgart. Govarioerd program ma m. m. v. Boerenkapol, koor en oenféren- cier, o. 1. v. O. Seiffort. 8.35 „Erstcne kommt eexandcre", gor. Concert. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 Militair ocncort o. 1. v. MaroliemnL In de pauze, radiotooneel. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Dito. 6.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.50 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkost o. 1. Leemans. 1.05 Zangvoord raoht. 1.30 Gramofoonpl. I.50 Pianoreictel. 2.05 Gramofoonpl. 5.20 Radio-aymphonioorkest o. L Kumps. 6.35 Pianorecital. 6.50 Omroepkleinorkoefc o. 1. v. Leemans. 8.20 Radio-symphonieorkost o. L v. Loe- mans. 8.20 Radio-symphonieohkeet o. 1. Kumps. 9.20 Concert uit Knocke, hierna grammo foonplaten. Z e o s e n, 1635 M. 8.25 Van de Radio-tentoonstelling te Ber lijn: „Von der Maas an der Memel', ge var. programma m. m. v. cither- en mandoline- orkesten, o. 1. v. Hanson. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Dansmuziek door orkest o. 1. v. Glahe. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. (3c Programma). 8.0012.00 Langenborg. 12.0017.20 Da ven try. 17.20—19.35 Brussel (VI.) 19.35afloop North Reg. Asjeblief mevrouw Hobbs, hier is uw zoon en de zeven vellen vllegen- paplcr, die u besteld hebt, zitten er nnn vasL (Pastime) GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN MELKAUT0 GEBOTST Een doode, een zwaar gewonde. Gisterochtend om tien minuten voor half elf reed op den Mathenesserdijk nabij de Mathenesserbrug te Rotterdam de 25- jariee J. S. de Bree uit de Busken Huet- straat. met een motorfiets, op de duo waarvan gezeten was zijn 25-jarige ver loofde mej. S Hazelhorst uit de Boom- gaardstraat. Van den anderen kant nader de een melkauto, waartegen de motorrij der, die vermoedelijk de bocht te kort nam, is opgebotst. Beiden werden tegen den grond ge smakt, waarbij de motorfietsrijder op slag gedood werd. De duorijdster is met een zware schedelbreuk in hoogst ernstigen toestand in het ziekenhuis aan den Cool singel opgenomen. D00DELIJK MOTORONGELUK BIJ DELFT. Onder de Sohouw bij Delft heeft Vrij dagavond een ernstig motoroneluk plaats gehad. Een motorrijder verloor door een oneffenheid in den weg de macht over zijn stuur en sloeg over den kop. Met zware verwondinen werd hij naar de St. Hippolytusstichting te Delft overge bracht, waar hij des nachts is overleden. Het slachtoffer is de gehuwde 50-ja^ rige S. A. de Leeuw uit Schipluiden; hij laat een groot gezin na. BIJ EEN BOTSING GEDOOD. Zaterdag is te Onstwedde de heer K. Sennema, bouwkundig opzichter uit Mus- selkanaal, met zijn motor in botsing ge komen met een groote expeditie-auto. Den heer Sennema werd de borstkas in gedrukt; de dood trad onmiddellijk in. NOODLOTTIGE VAL. Zaterdagmorgen toen de echtgenoote van den bloemist A. V„ uit Swalmen de varkens wilde gaan voeren, .gleed zij in het hok uit, waardoor zij met het hoofd in een houten pin terecht kwam. De pen, drong de ongelukkige juist boven het rechteroog in het hoofd. Aan vankelijk meende men, dat het oog ern stig gekwetst was, waartoe men de vrouw naar het R. K. ziekenhuis te Venlo over bracht. Bij onderzoek bleek, dat het oog 6lechts weinig had geleden, doch dat de pin zoo diep in het hoofd was gedron gen, dat de hersenen waren geraakt. Na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten is het slachtoffer spoe dig daarna overleden. ERNSTIGE VAL VAN EEN PAARD. Gisteravond heeft na afloop van het concours hippique te Zeeland (N.-B.) een ernstig ongeval plaats gehad. Bij het extra nummer patrouillespringen, dat ter opluistering werd gegeven, had de onge veer 30-jarige A. Verkuijlen, commandant van de Rij vereeniging „St. Martinus" te Uden 't ongeluk van zijn paard te vallen. De heer V. geraakte onder de hoeven der volgende paarden en is waarschijnlijk door de dieren getrapt. Hij bleef zwaar gewond en bewusteloos liggen. Dr. Jans sen uit Zeeland, die op het terrein aanwe zig was verleende de eerste hulp en- liet het slachtoffer naar het R.-K. Liefdege sticht vervoeren alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Daar constateerde men een zware hersenschudding. Zijn toestand is zorgwekkend. FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR. Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 2) HOOFDSTUK II. Toen het kindje, waarvan de handjes zulk een wonderlijke toekomst voorzegden geboren was, wilde haar moeder, Daisy Nairne, haar Marguerite noemen, niet het Schotsche „Margaret'', maar het Fransche Marguerite, dat madeliefje beteekent of parel. Het kind dat men haar in de armen legde, was heel mooi, edel van trekken met intens blanke huid. Ze is een kleine parel, zeide de oude baker, en de moeder was blij met den naam Marguerite. Het was een prachtige Juni-nacht ge weest, toen het kind geboren werd, vol van het gezang van nachtegalen en den geur van bloemen. De maan scheen en de sterren straalden boven het aardige land huisje Woodlands heette het waar Cyril Nairne, Marguerite's vader woonde met zijn jonge vrouw. ril Nairne's leven was ongewoon geweest, hij was een genie en genieën zijn zelden gelukkig Niemand begreep van wie hij zijn genialen aanleg had geërfd. Zijn ouders waren heel ge wone menschen, zijn vader verdiende een behoorlijk bestaan met het maken van piano's en Cyril was in hetzelfde vak op geleid, maar er was een groot verschil tus- schen die twee. De vader was een goed vakman, kende het mechanisme van de piano, maar wist weinig van de wondere mogelijkheden, die in dit instrument ver borgen zijndé ziel, verborgen in dit lichaam van hout en metaal, was hem vreemd. Maar zijn zoon, zijn eenigst kind, was geboren om die innerlijke muziek te hooren. De menschen vonden hem een stil, saai kind, dat maar weinig belangstelling scheen te hebben voor de dingen om hem heen en wiens gezicht alleen oplichtte bij hot hooren van muziek. Cyril stond stil te luisteren als een nieuwe piano werd be speeld en later toen hij zijn eerste werk stuk afleverde, rustte hij niet voor hij het boste had bereikt, dat menschenhanden bereiken konden. Mijn zoon is een genie, zei zijn vader dikwijls, en hij had het plan om, zoodra hij genoeg zou hebben gespaard, en de zaken het toelieten, den jongen verder te laten studeeren, maar de oude man stierf voor hij geld genoeg had gespaard en Cy ril moest in de werkplaats blijven, om in het onderhoud van zijn moeder te voor zien. Hij werkte hard en toen hij veertig jaar was kon hij zich uit de zaak terug trekken, om den droom van zijn leven te gaan verwezenlijken. Toen stierf zijn moeder en Cyril Nairne voelde zich vrij voor de eerste keer van zijn leven. Zoo kwam hij naar de „Woodlandsmet de ruime, eenvoudige kamers en den ouderwetsche bekoorlijken tuin De men schen glimlachen om hem als ze hem daar zoo zagen, aandachtig luisterend naar de stemmen der natuur. Voor hen was het gezoem van een bij een dagelijkech ge luid, dat ze nauwelijks hoorden voor hem was het een openbaring. En de menschen glimlachten om hem met iets van mede lijden. Een genie weet u en een beetje.... De zin werd nooit afgemaakt, maar een veel beteokenend tikje op het voorhoofd zei de rest. Op een dag, toen de kerkklokken rie pen: Kom; Kom I ging hij naar de kerk, een mooie oude kerk, met een vierkan ten Romaanschen toren en Romaansche ramen een kerk, begroeid met klimop en half verscholen achter hooge boomen. In Cyril's ziel werd het klokgelui tot een machtige nieuwe melodie. Hij ont waakte pas uit zijn nieuwe droom toen de gemeente opstond om te zingen. Eén stem klonk hoog uit oven de anderen een klare, rijke meisjesstem, die door de oude kruisgewelven scheen heen te dringen en op te stijgen to den blauwen hemel. Den goheelen dag hoorde hij die stem. ze liet hem niet los. Voor zijn geluk wa ren geen woorden, maar het trilde in zijn muziek. Daisy Nairne was niet mooi, maar wel heol lief met haar donkere zachte oogen en blond haar. Een jaar lang leefden ze in een onzegbaar-schoone harmonie. Toen kwam het einde. Op een Juni- naoht werd de kleine Marguerite geboren en dit nieuwe, jonge leven werd gekocht met dat van de jonge moeder. HOOFDSTUK III. Toen zijn vrouw gestorven was, had Cy ril Nairne het gevoel of allo melodie voor goed uit zijn leven weggevloeid was. Hij wijdde zich nu geheel aan zijn kunst en werkte bijna zonder rust van den vroe gen morgen tot de zon onderging. Hij trachtte hot jonge leven van zijn kind te vullen met muziek. Als ze bedroefd was of moe, speelde hij toovermuziek, die de kleine voetjes deden dansen, als ze luste loos was en niet in slaap kon komen, speelde hij weemoedige liedjes. Cyril Nairne had weinig vrienden. Nu en dan kwam David Anson, de organist van de oude kerk in Inisfail. Ze speelden dan duetten, terdwijl het kind luisterde of sliep. David Anson hield voel van het kleine meisje met do prachtige oogen. Hij kwam zelden zonder iets voor haar moe te brengen. De kleine Marguerite had nog éón vriend don predikant van St. Alpage, die vrouw noch kind had. Het jonge dienst meisje was weggegaan na den dood van mevrouw. Ze kon niot tegen de eenzaam heid in het huis. Haar plaats werd ingeno men door Martha Gzcn, die al bij Cyril's moeder had godiond. Zij was eon van die ouderwetsche dienstboden, oen ras, dat snel aan het uitsterven is. In haar oogen wae Marguerite het mooiste en liefste schepseltje van de wereld. Opgevoed, in de gewone bcteokenis van het woord, werd het kind niet. Martha leerde haar lezen en verder voedde het kind zichzelf op; zc las al de oude boekon die de planken in de bibliotheek vulden, haar kennis werd van een wonderlijk soort, ze wist allerlei din- gon behalve de moest gewone. Tweemaal terwijl zo opgroeide van kind tot jong meisje kwam de baker, do oude vrouw Spar, haar opzoeken. En tel kens had deze met verbazing gekeken naar do lijnen in de roze hand. Het kind is heel anders dan andere kinderen, had Martha gezegd. En het ant woord van de oude vrouw was geweest: hot zou beter voor haar zijn als ze was ah anderen. Marguerite groeide op tot een ongewon schoonheid. Zo was slank en tenger me een zacht en ernstig gezicht. Er waa iets in hot gezicht, dat iedereen direct trof in rust was het droomerig en nadenkend, maar als haar belangstelling gewekt werd, lag er oen vreemde glans over hei,' was een gelaat vol poëzie en romantiek. Alleen voor haar vader was het nog sleed* het gezichtje van do kleine Marguerite. En totdat zij zestien jaar waa; verliep haar loven zonder emotie. HOOFDSTUK IV. Heel het stadje Inisfail was in opwin ding Er zon een groot concert gegeven worden en Cyril Nairne zou een van zijn eigen composities spelen. Het concert werd gegeven onder do hoogo bescherming van Lord Rtair do groote man van het graafschap van den Graaf en do Gravin van Desford, van majoor White, van mr. John Sturnt en van Squire Jordaan. David Anson had de leiding en dit concert leek hem de groote kans de aandacht vAn do groote wereld te vestigen op een genie, dat naar zijn meening ongeëvenaard was. Het concert werd gegeven ten beste van het Hospitaal Fonds. Een sopraan uit Londen zou oude balla den zingen, maar het glanspunt van don avond zou loch Cyril Nairne's Woodlands ouverture zijn. Vader, had Marguerite gevraagd, mag ik ook komen om u te hooren spelen 1 en Cyril Nairne, die haar nog steeds als een klein kind beschouwde, keek hulpe loos naar zijn vriend, David, om raad in deze buitengewone omstandigheden. Waarom z.ou jo haar niet laten mee gaan t Ze zal cr van gcmiotcu. daar ben ik zeker van. M ;ie''ti| gono' t into.is van dit voor- 'Wo'dt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9