MAANDAG 21 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. VOETBA1 OM DE FIRMA A. J. v. HAASTEREN- WISSELBEKER Leiden voor de de tweede maal overwinnaar. Een spannende strijd. Te ruim half drie vond gisteren op het Sportpark „Haagweg" ter gelegenheid van de opening van het voetbalseizoen, de jaarlijk- sche ontmoeting plaats tusschen de eerste elf tallen van Leiden en Lenig en Snel (Den Haag) om bovengenoemden wisselbeker. Scheidsrechter Haverkorn laat tossen, waar bij L. en S. de gelukkige is en windvoordeel kiest. Leiden brengt den bal aan bet rollen, waarna wederzijdsche vlugge aanvallen, die op niets uitloopen, doch het beste doen ver- ►—•ehten van den strijd. Na tien minuten spe- fi»ns weet Leiden door haar linksbuiten de lei ding te nemen (10). L. en Sn. forceert hier na een corner op het Leiden-doel, die keurig door den keeper wordt weggewerkt. Als nog geen 5 min. later de keeper van L. en Sn. een hard schot te verwerken krijgt, doet hij dit onvoldoende, daar het leder voor de voe ten van de rechtsbinnen belandt, welke zich niet bedenkt en er 20 van maakt. L. en Sn, speelt enthousiast verder, en na dert soms gevaardijk dicht de Leiden-veste, doch keeper Simonis is op zijn post en redt verschillende malen. Vijf min. voor rust, als hij uit zijn doel gelokt is, krijgt L. en Sn. een kans, welke wordt benut door haar rechts half, die met een prachtig hoog schot het leder in den linkerbovenhoek doet verdwijnen (2 1). Nog eenig heen en weer getrap en het is rusten. Na de rust heeft Leiden haar voorhoede ge wijzigd, hetgeen geen verbetering was. L. en Sn. daarentegen pakt de zaken flink aan en is herhaaldelijk in de meerderheid. Vrouwe Fortuna is echter niet met hen, en alhoewel de rechtsback van Leiden raar staat te schut teren, weten zij het niet tot doelpunten te brengen. De keeper van Leiden is in deze pe riode op zijn best en doet safes, welke een applaus aan 't publiek ontlokken. Na 'n kwar tier spelens komt Leiden weer beter in, doch de voorhoede loopt nogal eens in de buiten- spelva', nadat doelpunten uitblijven. De tijd verstrijkt en Leiden gaat zich op verdedigen toeleggen, doch zij kan niet verhinderen, dat L. en Sn. 5 min. voor het einde den gelijk maker weet te scoren (22). Hoe er ook wordt gezwoegd, beide partijen wetei het niet meer tot doelpunten te brengen, zoodat 22 het resutlaat is. In de 2 x 7 Vj min. verlenging weet Leiden in de derde min. door een vliegend schot opnieuw de leiding te nemen (32). Veran dering komt er niet meer. Leiden heeft zich voor den tweeden maal in het bezit van den beker gesteld. Na afloop vereenigden allen zich in het clublokaal, waar de voorz. der R.K. Sportcom- missie dank bracht aan beide elftallen voor den sportieven strijd, en den aanvoerder van Leiden den beker met eenige waardeerende woorden overhandigde. Na nog een woord van dank gebracht te hebben aan den scheidsrechter en allen die hadden medegewerkt tot het doen slagen van dezen middag, behoorde deze goed geslaagde sportmiddag weer tot het .verleden. R.K.S.V. „V.V.L.* Op de afgesproken tijd vertrokken gis teren onze deelnemers naar Sassenheim om aan de Athletiek-wedBtrijden op Sport- hof deel te nemen. Voor het eerst heeft onze jongBte afdee- ling lauweren binnengehaald. Twee onzer junioren hebben kans gezien een tweede prijs te bemachtigen n.l, C. v. d. Werf werd tweede in het nummer verspringen met een schitterende sprong van 4.99 M., terwijl de jeugdige J. Lamboo tweede werd bij het kogelstooten. Deze successen zijn te dan ken ten eerste aan den heer A. Duindam, onze trainer, tweedons aan het gestadige trainen. Laat dit voor de anderen een' aan sporing zijn om nog meer te trainen, opdat wij 3 September op „Esto'' nog meer be reiken. Dus hedenavond allen present! R. K. S. V. „Foreholte". Alle vastgestelde wedstrijden zijn giste ren doorgegaan. Onder geringe belangstel ling begon om 12 uur Foreholte II Jun. tegen Teylingen II Jun. De Sassonheimers bleken do sterkste en wonnen met 21. Foreholte I Jun. speelden hierna tegen 8.M.C. I Jun. De onzen bleken hier de meerderen en wonnen verdiend van de Warmonders met 20. Als laatste wedstrijd van dezen middag kwamen nog Foi-eholto III en v, Nispen III in het veld. De Zilkers verschenen ïnet 8 man, maar hadden toch met half-time een 3—0 voorsprong. Na rust had Foreholte door beter spel en ook door windvoordeel het. geluk dozen wedstrijd tot een gelijk spel te brengen 33. liet samenspel was goed van de derde elftallers! De heer Bak ker uit Leiden leidde deze wedstrijden naar aller genoegen. Onzo reserves vertoefden in de Zilk voor de seriowedstrijden. Zij hebben onze verwachting ver overtroffen en haar tweede overwinning geboekt. Nu zegevierden ze met 41 over S.M.O. II. Doze week, 26 Augustus, bestaat de Sportvereeniging „Foreholte" een jaar. Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan wor den a.s. Zondag oen viertal mooie wedstrij den gespeeld op het Foreholte-terrein. Dos morgens naderen dan alle leden ter H. Ta fel. We verwachten dan 's middags een re cord aantyl toeschouwers. Voor het nauw keurige programma zie men in deze week onzo reclame-biljetten. ADonderdagavond trainen °P het ter rein. R. K. S. V. „N. V. C.'\ N.Y.C. I toog gisteren naar Roelof- arendsveen om tegen D.O.S. I haar krach ten te meten. In een meer spannendo dan fraaio wedstrijd is het N.V.C. gelukt de gasthccren een gelijk spel af te dwingen, wat een prachtige prestatie genoemd kan worden. Einduitslag 11. Doordat enke e spelers van N.V C. II zoo vriendelijk waren, zonder kennisgeving op zich te laten wachten, kon ons bestuur geen elftal bijeen krijgen, zoodat de wedstrijd D.O.S II- N.V.C. II geen doorgang kon vinden. Wij hopen dat D.O.S dit hot N.V.C.-bestuur niet kwalijk nee/.t, want dit kon doof het bestuur niet worden voor- N.V.C. II ging naar Hillegom en wist met 4 invallers spelende toch nog in klin kende overwinnig te behalen op Concordia III. Einduitslag 63. N.V,C.a-Jun. kon het tegen Concordia- Jun. niet bolwerken en verloor met 31. R. K. V. V. „D. 0. S." N.V.C. wist tegen een zeer onvolledig D.O.S. e ongelijk spel te bewerken. In de eerste helft had D.O.S. den sterken wind tegen, toch wist v. Es al spoedig te scoren (10). N.V.C. zit geweldig op den bal en door den wind geholpen geven ze de D.O.S. achterhoede handen vol werk. De invaller doelman is echter steeds op zijn post en weet alles te keeren. Dan beleeft het N.V.C.-doel twee gevaarlijke momenten, doch het eonigste resultaat is een paar corners. Even voor de rust speelt een D.O.S.-speler terug, doch hierdoor ontstaat do gelijkmaker (11). Na de rust wordt er niet mooi gespeeld, steeds weer treedt D.O.S. aanvallend op, wat N.VXL sporadisch beantwoordt, toch komen er geen doelpunten. De penalty wordt door D.O.S. niet genomen. Maar ook uit het spel komen geen doelpunten meer, daar de kansen niet worden benut ©n onveranderd komt. het einde. D.O.S. II bij Adolf Kolping op bezoek, wist met 32 te winnen. De andere wedstrijden konden jammer genoeg wegens niet opkomen der tegen partij niet doorgaan. R.K. S. V. „O. D. 1." O. D. I. I op bezoek bij S. D. O. II te Rijp- wetering wist de stand te brengen op 44. O. D. I. II speelde daar tegen S. D. O. II en won met 43. Op 't terrein van O. D. I. te Leimuiden speelde O. D. I. III tegen D. E .S. III. De uit slag was 11. Hierna speelde O. D. I. IV tegen de Zwa luwen en verloor met 31. KON NEDERL. VOETBALBOND. AFDEELING II VOELT NIETS VOOR SPECIALE VERGOEDINGEN AAN SPELERS. In gebouw „Excelsior" te Den Haag. had Zaterdagmiddag de jaarvergadering plaats van afd. II van den K. N. V. B. De eerste klassers hadden Vrijdagavond en de 2de en 3de en 4de-klassers Zaterdagmid dag voor de Afdeelingsvergadering een voorvergadering gehouden. Het aantal klachten over de gedragin gen van spelers is dalende. Na eenige dis cussies werd de hoer Koolhaas als lid van het aideclingbestuur herkozen. Het jaar verslag lokte, wat betreft het aanwijzen van schcidsreohters, eenige discussies uit. Bij het punt betreffende het amateurs- rapport Kips merkte de heer Meier op, dat de commissie een te eenzijdig rapport heeft uitgebracht. Dit rapport houdt z.i. te veel rekening met den toetand bij de beter gesitueerde clubs. Spr. wenscht on der allo omstandigheden voetbal zuiver van beroeps8pel te houden. De voorstel len der oommissie zullen eohter veel te veel rompslomp voor de clubs meebren gen. Het praeadvies van het bondsbestuur was spreker veel sympathieker. De heer Timmermans (Neptunus) meen de, dat door de invoering van het beroeps- spel aan de volksclubs een harde klap zal worden toegebracht. De heer van Wijk (Hilversum) was het grootendeels eens met het praeadvies. Verruiming van de bestaande bepalingen is ten zeerste noodig. Vergoeding van werkverzuim en het toestaan van het me despelen van Hollandsche oefenmeesters achtte spr. ten zoerste ongewenscht. Bij do bespreking van het rapport over de strafrechtpleging belicht de heer La- mey (H.B.S.) het standpunt van de min derheid der commissie. Spr. was voor de bestaande regeling, doch meer vereenvou digd ter snellere afdoening. De voorzitter bestreed het minderheidsrapport om ver schillende juridische gronden. Daarna werd het meerderheidsrapport in stem ming gebracht en verworpen met 11 tegen 307 Btemmen en 57 blanco. Do bekerwedstrijden worden aan een drukke bespreking onderworpen. Verschil lende sprekers stelden prijs op het behoud. Besloten werd, de regeling, zooals deze thans is, te bestendigen. Het voorstel van D.F.C., om de weste lijke eerste klasse tot 12 elftallen uit te breiden, werd door den heer Mark, D.F.C., namens de W.E.K. verdedigd. De tweede-, derde- en vierklassers voel den er weinig voor. Over het voorstel werd geen stemming gevraagd, zoodat het werd geacht te zijn verworpen. Bij de rondvraag diende de heer Lamoy een motie in, strekkende tot wijziging dor strafrechtpleging, nd. tot het losmaken van de strafrechtpleging van het bondsbe stuur. De motie werd z-h.s. aangenomen. Serie-wedstrijden „Alphia". Bij gelegenheid der opening van het nieuwe clubgebouw, dat door de leden van Alphia in bun vrijen tijd zelf is gebouwd, waren Zater dag serie-wedstrijden uitgeschreven, waaraan werd deelgenomen door de vereenigingen Al phia I, Alphen II, A.R.C. uit Alphen en Gou da II. Te half vijf ving de wedstrijd AlphiaA.R. C. aan. Aanvankelijk wegen beide ploegen goed tegen elkander op. Na eenigen tijd opent Alphia door haar midvoor de score (10). Als cr dan ongeveer 10 min. zijn gespeeld, brengt v. d. Spelt voor A.R.C. den stand op gelijken voet (11). Bij een nieuwen aanval der bezoekers bewerkt Mulder den bal met zijn handen, de toegestane strafschop weet A. R.C. te benutten (12). In de tweede helft heeft Alphia aanvanke lijk het spel in handen en reeds spoedig scoort de linksbinnen den gelijkmaker (22). A.R.C. tracht het spel weer te verplaatsen, wat haar gelukt, doch de A.R.C.-voorhoede kan het net niet vinden. Hoewel een tweetal schoten van Bergshoef beter lot hadden verdiend bij een onverwachten aanval van Alphia, is het Koop- mans, die zijn club weer de leiding geeft (3 2), A.R.C. laat zich evenmin onbetuigd. Het leder belandt bij den linksbuiten, die onhoud baar inschiet (33). Uit een corner maakt Bergshoef van A.R.C. er 34 van. Met dezen stand komt het einde. Om 7 uur ving de wedstrijd Alphen II Gouda II aan. Aanvankelijk oefent Alphen cenig overwicht uit, maar zij weet dit niet in doelpunten uit te drukken. De voorhoede der Rijnbewoners bezorgt de Goudsche verdediging heel wat moeite en bij een schermutseling voor doel weet de midvoor Tuinenburg voor Alphen de score te openen (10). Wilde het aanvan kelijk in de Goudsche voorhoede niet vlotten, langzamerhand ging het beter, waardoor van Leeuwen eenige gevaarlijke schoten kreeg te verwerken, hetgeen goed afgaat Voor rust weet geen der partijen het net meer te vin den. In de tweede helft kwam Gouda in de meerderheid, de Alphen-verdediging houdt evenwel stand, zoodat doelpunten uitblijven. Toch heeft Gouda na eenigen tijd succes, wan neer haar rechtsbuiten uit een voorzet van rechts onhoudbaar inschiet (11). Even voor het einde krijgt Alphen de kans om de leiding te hernemen, doch de linksbuiten schiet jam merlijk naast. Einde breekt weldra onveranderd aan. Daar niet werd verlengd, besliste het lot ten gunste van Gouda, waardoor Zaterdag voor de verliezersronde Alphia I en Alphen II uitkomen, terwijl Gouda en A.R.C. om den lsten en 2den prijs moeten kampen. Leidsche Voetbalver. „Sportman". De uitslagen van gisteren zijn: Sportman jun.Roodenburg jun. 81. Sportman IIIRoodenburg III 71. Siportman IIRoodenburg II 2L LAWN-TENNIS Cochet beroepsspeler. De beroemde Fransche tennisser, Hen ri Cochet, heeft verklaard, dat hij begin September tot het professionalisme zal overgaan. Het plan bestaat, op 22 Sep tember te Parijs een wedstrijd Frank rijkAmerika te houden, waarbij Coohet voor het eerst als beroepapeler zal op treden. Hij en Plaa zullen dan tegen Tilden en Barnes spelen. ZEILEN WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging ving haar tweedaagsohe zeil- en mobor- bootwedstrijden Zaterdag aan op het Ruiten-U en op het Ussekneer. De uitslagen waren: 45 M2.-klasse: 1. Föhn (P. Molenaar) in 2 uur 59 min. 21 sec.; 2. Walta (O. A. Vermaat) in 3 uur 1 min. 36 sec. Regenboogklasse1. Braassem ermeer (H. Nathan) in 1 uur 53 min. 4 sec. 2. de Steur II (L. v. d. Steur) in 1 uur 56 min. 50 sec.; 3. de Leede III (W. X. v. d. Mey) in 1 uur 58 min. 23 sec. B.M.-klasse: 1. Adri (P. Leeuwis) in 1 uur 23 min. 23 sec.; 2. Nelly (H. Wes terhuis) in 1 uur 23 min. 56 sec.; Nelly 2 (J. Westerhuis) in 1 uur 23 min. 57 sec.; 4. Mop (H. Bollemeyer) in 1 uur 24 min. 8 sec. 12-Voet8jollenklasse a: 1. Daphna (P. H. R. Borgerhoff Mulder) in 1 uur 22 min. 57 Bec.; 2. Vagebond (Th. v. Hel- vert) in 1 uur 25 min. 17 Bec.3. Ree (F. A. F. Gallé) in 1 uur 25 min. 59 sec.; 4. Hunter (G. F. Bohré) in 1 uur 26 min. 5 sec. Sharpy 12 M2-klasse: 1. Leonore (P. van Zutphen) in 1 uur 10 min. 12 sec.; 2. Cabharina (W. de Vries Lentsoh) in 1 uur 11 min. 26 sec.; 3. Kemphaantje (W. Pluijgers) in 1 uur 12 min. 59 sec.; 4. Aeolus (G. Visser) in 1 uur 16 min. 55 sec. Sterklasse: 1. Sirius (D. O. v. d. Heu vel) in 1 uur 32 min. 29 sec. 12-voetsjollenklasse b: 1. Cupido (K. N. Pott) in 1 uur 26 min. 32 sec.; 2. So- mar (P. Bussemaker) in 1 uur 28 min. 31 sec.; 3. Anny (mevr. BermhardAl- bers) in 1 uur 29 min. 35 sec.; 4. Casta- ban (A. Robertson) in 1 uur 30 min. 67 sec. De zeil- en motorbootwedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging troffen het den twee den dagniet zoo gunstig met het weer als Zaterdag; de wind was meer opge stoken en tegen den middag zoo hevig, dat van de kleinere jachten er verschei dene kantelden. Met het oog op den harden wind werd daa-rna de tweede wedstrijd, welke des namiddags zou plaats hebben, afgelast. De uitslagen van dezen dag waren: Boeiersklasse A: 1. Halley in 3 uur 16 min. 16 sec. 2. Ibis in 3 uur 24 min. 17 sec. 45 M2. Kruiserklasee: 1. Föhn (P. Mo lenaar) in 3 uur 18 min. 21 sec.; 2. Walta (0. A. Vermaat) in 3 uur 21 min. 30 sec. Regenboogklasse: 1. Braassemermeer (H. Nathan! in 2 uur 0 min. 46 sec.; 2. De Leede III (W. Z. v. d. Mey) in 2 uur 7 min. 51 sec.; 3. Holland II (F. B. Bos) in 2 uur 7 min. 57 sec. 12 M2-klasse: 1. Aloha (G. NoTles) in 47 min. 26 sec.; 2. Cabharina (W. do Vries Lenbsoh) in 48 min. 18 sec.; 3. Hiphaan (W. R. Ferwerda jr.) in 55 min. 4. War Dy (R. Lemstra) in 55 min. 28 sec. Hoofdprijs voor beide dagen: Cabha rina. B. M.-klasse: 1. Wetterwille (H. van Eyck) in 59 min. 2 sec.; 2. Adri (P. Lee- wis) in 59 min. 11 sec.; 3. Mop (H. Bol lemeyer) in 59 min. 47 sec. Hoofdprijs Adri. 12 voetsjollen A: 1. Hunter (G. F. Bohré) in 1 uur 3 min. 22 sec.; 2. Jager (F. A. F. Gallé) in 1 uur 7 min. 3o sec.; 3. Bern (B. Maas) in 1 uur 8 min. 4 sec.; 4. Marionette in 1 uur 8 min. 49 sec. HoofdprijsHunter. 12 voetsjollen B: 1. Lemar (P. Busse maker) in 33 min. 44 sec.; 2. Flits, in 36 min. 26 sec.; 3. Castaban (A. Robertson) in 1 uur 14 min. 47 sec. Sterklasse: 1. Sirius (D. C. v. d. Heu vel) in 1 uur 15 min. 29 sec.; 2. Sagitta (C. van Daan) in 1 uur 34 min. 53 sec. HoofdprijsSirius. Kajuitmoborbooten: 1. Vivace (Mevr. Moes-Spakler, P. E. Moes en Ohr. Moes) in 1 uur 21 min. 39 sec. Directie-motorbooten: 1. Ida Marie (G. F. Kctjen en Co.) in 2 uur 36 min. 2 sec.; 2. Emma (Havenbedrijf „De Rietlanden") in 2 uur 39 min. 7 sec. WANDELSPORT 20 K.M. AFSTANDSMARSCH. De Zaterdagmiddag door de Chr. Sport- vereeniging „D.O.S.'' te Alphen tweede ge organiseerde 20 K.M. propaganda-marsch met daaraan, verbonden een boottocht is wederom een groot succes geworden, dank zij mede het voor de wandelsport bij uit stek gunstige weer. Reeds lang voor den start was het in de omgeving van het voormalige kantoorge bouw ,.Het Tegelhuis", wat voor kleedka mer was ingericht, zeer druk. Het aantal deelnemers bedroeg ook thans bijna 250. Circa half drie werd het startschot gege ven. Na den afmarsch werd na een korte route door onze gemeente gemaakt te heb ben voor het verdere parcours naar Leiden de Lage Zijde geloopen. In de Sleutelstad .werd de stoet door de verkeerspolitie op gewacht, die de deelnemers rustig langs de verschillende singels leidde naar de Turf markt, alwaar inmiddels de salonboot „De Vooruitgang' w'as aangekomen voor het maken van een boottocht. Te circa 6 uur arriveerde men aan de Turfmarkt zonder ook maar één uitvaller. Ook de boottocht over de Kager- en Braassemermeren naar onze gemeente terug werd een genotvolle reis. Tegen 9 uur arriveerde men weer in onze gemeente en werd aan dé Heul afge stapt. Vandaar maakte men nog een rond gang door onze gemeente naar het start punt, waar men even halftien arriveerde. Was de belangstelling bij het vertrek reeds groot, bij aankomst was dit nog grooter vooral op de verschillende hoeken aan de Bruggestraat was de belangstelling gewoonweg enorm. De politie kreeg dan ook handen vol werk om het verkeer gaan de te houden. Nadat alle deelnemers waren aangeko men, had in het reeds bovengenoemde kan toorgebouw door den leider, den heer G. W. de Jong, de prijsuitreiking plaats. De navolgende vereenigingen verwierven een vereenigingsprijs zilv. medaille, t.w.: The Wanderers, Bodegraven; Tiod, Noord- wijk; Wandelsportvereeniging Hazerswou- de; E.D.O., Alhpen, V. V. Koudekerk; V.V. U.V.S., Leiden; Knapenvereeniging Spr. 8 17 b. te Alphen, terwijl voorts aan de muziekevereeniging „Arti"' voor de door haar voortreffelijke muzikale medewerking een medaille werd uitgereikt. De individueele deelnemers ontvingen allen een fraaie draagmedaille. Over het geheel waren de deelnemers over de leiding, die ook thans bij den heer G. W. de Jong in goede handen bleek, vol lof. WTEl RENNEN VAN HOUT VERBETERT TWEE RECORDS. Zaterdagvond heeft de renner Van Hout op de Roermondsche Wielerbaan een officieelen en geslaagden aanval ge daan op het 5 K.M -wereldrecord van den Zwitser Oscar Egg, waarover deze 6 min. 412/5 sec. had gereden. Van Hout verbe terde dit record met 16 2/5 sec. en reed 5 K.M. in 6 min. 25 sec. Ook sloeg van Hout het 10 K.M wereld record van den Franschman Archambaud en wel met 23 1/5 sec. De Franschman had dit record tot dusverre op zijn naam ge had met 1 min. 29 4/5 sec. V an Hout leg de dezen afstand af in 13 min. 6 3/5 sec. BRASPENNING ERNSTIG GEWOND. Bij de gisteren gehouden wielerwedstrij den te Tilburg is een ernstig ongeval ge schied. Bij het eerste klassement van den koppelwedstrijd had een valpartij plaats, waarvan Heslinga en Braspenning het slachtoffer werden. Braspenning werd in een café binnengedragen, waar een dokter ernstige inwendige kneuzingen consta teerde en vervoer van den gewonde ver bood. Heslinga bleek slechts licht gewond. Een poging tot verbetering van het baanrecord over een ronde, dat stond op naam van Oszmella met 9.6 sec., mislukte. Pijnenburg reed 9.8 sec over de baan, Jan van Kempen en Debruykere 10 sec. Sprintwedstrijd voor profs: 1. Pijnen burg 4 p., 2. J. van Kempen 5 p., 3. Osmel- la 6 p„ 4. Debruykere 7 p., 5. Van Oere 8 punten. Afvalwedstrijd nieuwelingen: 1. J. Gom- niers, 2. A. Gommers, 3. H. van Duppen, 4 Aarts, 5. van Elven. Achtervolging over hoogsten 20 R. Slaats liep 20 M. in op Goebel. Klassementsswedstrijd over 5 klassemen ten: 1. Braspenning 25 p., 2. He>slinga 15 p. 3. Bogoert 13 p. Puntenrace nieuwelingen: L Tiliai 19 p., 2. A. Gommers 17 p„ 3. J. Gommers 16 p. Koppel wedstrijd over 350 ronden: 1. Pij nenburgMatena 16 p., Op 1 ronde: 2. SlaatsDebruykere 25 p., 3. Huertgen— Goebel 11 p. Óp 2 rondeu: 4. Osmellavan Oera 11 p., 5. Jan van Kempen (alleen). DE TOUR DE SUISSE. Wij hebben in de wielersport reeds jaren de Tour de France, we kennen in België de Ronde van Vlaanderen. Duitschland en Italië hebben ook dergelijk wielerevene- menten.... thans is ook Zwitserland aan de beurt met een Tour de Suisse. Tour de Suisse. Dat is geen pret-ritje, al voert de weg van de renners ook door d© sohoonste gedeelten van Zwitserland. Zeker niet: hot is het belangrijkste wieler- sportgebeuren, dat Zwitserland tot nu toe heeft meegemaakt. En deze groote wed strijd, die van 28 Augustus tot 2 Septem ber woixlt gehouden, zal niet nalaten groo- ten indruk te maken. Aanleiding is het vijftigjarig butaan van den Zwitserschen Wielerbond, een der groote te sportbonden van Zwitserland, een bond met rond 60.000 leden en waarin be halve wielrijders ook motorrijders en auto mobilisten zijn opgenomen (zoo iets dus als onze eveneens 50-jarige A.N.W.B.). De Tour de Suisse gaat over een totaal afstand van rond 1250 K.M. die in *vyf etappes te rijden zijn. Tusschen de derde en de vierde etappe jigt een rustdag in de Volkenbondsstad Genève. De etappes zijn als volgt: Eerste dag: Zürich—St. Gallen— Da vos 227 K.M. Tweede dag: DavosLenzerheideGhur Oberalppaa—Luzern 240 K.M. Derde dag: Luzern—Bern—Thun-Jeon pas—Vevey—Lausanne—Genève 303 KjM. Vierde dag: rust. Vijfde dag: GenèveNeuenbergBiel K^ UrnHauens te in pasBazel Zesde dag: Bazel—Bözberg—Baden— KaiserstuhlSchaffhausenSteckborn FrauenfeldWinterthurZurich 226 K M. Er aal wel heel snel gereden worden, door de grooten onder de renners, maar zij zullen het op dien langen weg niet mak kelijk hebben. Niet onaardig is het te ver melden, dat het totaal der hoogteverschil len, die op dezen rit moeten worden over wonnen 13000 meter bedraagt: respectabel genoeg. De ins oh rij vingen voor dit evenement ma ken het thans reeds tofc een belangrijk ge beuren. Want er zullen renners meedoen, behoorertde tot niet minder dan negen na ties, terwijl vijf landen een officieel team afvaardigen: t.w. Italië, Frankrijk, Duitschland, België en Zwitserland. Meer dan 60 misschien uiterlijk 70 ren ners zullen niet mogen starten, zoodat er van de thans reeds 130 ingeschrevenen heel wat rullen moeten vervallen. In de dagen van 28 Augustus tot 2 Sep tember zullen de oogen van alle sportlief hebber* ongetwijfeld gericht zijn op het schoon© Zwitserland, waar langs de moei lijke Alpenwegen zulk een interessante wedstrijd in die dagen aan den gang is. Leidsche Reiv en Toervereen. „Swift". Gistermorgen hebben de A en B-klassers een 50 K3L wedstrijd gereden, waarvan de start afzonderlijk was, daar de B-klaBeers voor de ^Swiff'-wisselbeker reden. Het eerst werd door de A-klassers ge start, waarvan er een vijftal waren opge komen. Hier waren het J. 'Riethoven en Chr. Vink, die er leven in brachten door steeds te trachten eenige voorsprong te krijgen, wat hen evenwel niet erg lukte, want meestal wae het A. v. Egmond, die allen weer bijbracht, zoodat nadat het keerpunt was bereikt, zij gezamelijk op de finish aangingen. E. Sladek was de eenige die het niet zoover heeft kunnen brengen, want de pech kwam hem plagen waardoor hij den strijd moest staken. In Leiderdorp zag J. Riethoven z*n kans schoon om er tus- schenuit te trekken en z'n voorsprong steeds te vergrooten, waardoor hij onbe dreigd de finish als le passeerde in den tijd van 1 uur 29 min. 13 sec.; als 2e volgde Chr. de Vink met een tijd van 1 uur 29 min. 16 sec.; 3e A. v. Egmond; 4e Th. de Roode. Vade B-klassers waren er 9 renners aan de start verschenen. In deze groep was het C. de Roode, die, hoewel hij 3e werd, in eindclasseering, toch een mooie wed strijd heeft gereden. W. Kapaan, die in Alphen bijna 300 M. was uitgeloopen, wist zich deze voorsprong niet te benutten, want op een gegeven moment maakte hij zoo'n zwenking, dat hij tegen een hek opbotste, gelukkig zon der zich ernstig te bezeeren. De groep die daar achter zat, begon onder leiding van O. de Roode en J. Schuller er geweldig aan te trekken, waarbij het geheele veld losraakte, totdat na het keerpunt R. Riet hoven en 0. Paats wisten in te loopen en met'de andere twee koploopers op het einddoel aanreden, hetwelk werd gedaan met een onderlingen strijd, die niet6 ople verde, tot nabij de finish R. Riethoven met een mooie demarrage naar voren kwam en als 1ste de eindstreep passeerde, tijd 1 uur 30 m. 52 sec.; 2e J. Schuller, 3e C. de Ktoo- de; 4e C. Paat©; met eenige grootere ver schillen volgde als 5e J. Rietbroek; 6e D. v. d. Tuin; 7e G. Hendriks; A. Strijk op gegeven. Na afloop werd er prijsuitreiking gehou den in het clublokaal van den heer v. Mei zen, van de Julimaand-competitie en de be haalde prijzen bij de wedstrijden gegeven door de Leidsche Motoclub op Zondag 13 Augustus. Van de competitie was de le prijs der A-klassers gewonnen door E. Sladek; de 2e door M. v. Aart; van de B-klassers wa ren de winnaars der le, 2e en 3e prijs resp. C. Paats, J. Rietbroek en D. v. Tuin. Chr. de Vink ontving tweemaal een le prijs voor de Afval- en Klassementwedstrijd van de „L.M.O." terwijl C. Paats als B-klasser in de afvalwedstrijd de le pr. had behaald en R. "Riethoven de le pr in de klassement wedstrijd voor de B klassers. Aan A. v. Egmond werd een horl-.geketting met in signe van Swift'' uitgereikt als extra prijs vcor de meeste strijd geleverd bij die zelf de wedstrijden. Donderdagavond 7 uur start voor een 20 K.M. tijdrace.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6