MAANDAG 21 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. -Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 765.0 te La Coruna. Laagste "Barometerst.: 748.3 te Lerwick. Verwachting tot den avond, van 22 Aug.: De depressie in het Noord-Westen blijft als o«n stationnair minimum op het Noor delijk deel der Noordzee liggen. Langs den Zuidrand trekken secundaire depressies, die het weer afwisselend een buiig karak ter geven met tusschen de buien oipkla- ringen. Langs de Westzijde der depressies komen koele luchtmassa's uit het Noorden, die op IJsland temperaturen 'beneden 10 graden geven. Een onweersdepressie gaf in het afgeloopen etmaal in Duitschland en Zwitserland zware onweerregens; in Enge land vielen op veel stations kleine hoeveel heden regen. Hot laat zich aanzien dat het weertype zich aanvankelijk weinig zal wijzigen en dat het weer koel en regenachtig blijven zal met van tijd tot tijd regenbuitjes met kans op onweer. LICHT OP VOOR FIETSERS ML: Van Maandag nam. 8.43 uur tot Dinsdag- voorm. 5.24 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te haH drie 18.7 gr. O. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20 1/2 gr. O. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 191/2 gr. O. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 22 Aug. v.m. 4,24 uur, en n.m. 4.40 uur. BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. Naar het regeeringsstandpunt gevraagd. Door den heer Lovink is aan den minis ter van Binnenlandsche Zaken gevraagd, of het de regeering bekend is dat hier te lande reeds sedert eenigen tijd propagan da wordt gemaakt voor een boycot van Duitsche goederen en zoo ja, of de regee ring dan vrijheid vindt om eenige inlich tingen te geven over haar standpunt met betrekking tot zulke propaganda. Nederlandsche boenen in Duitsche conservervfabrieken. In de Braunschweigische Konserven-Zei- tung van 16 Augustus schrijft de „Fach- schaft Gemiisekonserven des 'itoichsverban- des der Deutschen Obst- und Gemiise-Ver- wertungs-Industrie e.V.", vornomen te heb ben, dat eenige proefzendingen Nederland sche booncn zijn aangenomen. „Zooals te vreezen was aldus deze „waarschuwing" wordt de kwalitoit van dezo boonen on voldoende geacht, maar bovendien i« het in strijd met onze overeenkomsten met de landbouworganisaties, to gedoogen, dat Duitsohe consorvenfabrieken rauwe waren uit het buitenland verwerken. „Gezien onze nauwe banden met. den landbouw zijn wij verplicht alleen Duitsche waren te ge bruiken''. Er wordt op gewezen, dat elke fabriek, die buitenlandsche waren verwerkt, het recht verliest op het voor Duitsche conser ven in te voeren waarmerk „Deutsches Erzeugnis". En do organisatie zaf de fa brieken, die Nederlandsche boonen verwer ken, bekend maken. Ned. arbeiders in Duitschland en de Nazi's. Door den hoer Sneevliet zijn aan den minister van Buitenlandsche Zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat van Nederlandsche arbeiders, woonachtig in Nederland en werkende in Rheine, Gronau, Nordhorn, Emstadten en andere plaatsen in Duitschland wordt gevorderd, dat zij op straffe van ontslag zich hebben aan te sluiten bij nationaal-socialistische organi saties (de N.S.B.O.). 2. Is de minister bereid stappen te on dernemen bij de Duitsche regoering, die er toe kunnen leiden, dat aan dezen onrecht- matigen dwang op Nederlandsche arbei ders een einde wordt gemaakt! Een fusie van dissidente katholieke partijen. Op 't Zaterdag cn Zondag gehouden con gres te Apeldoorn van do R. K. Arbeiders partij zijn de R. K. A. P. de K. D. S. en de partij Jacobsen uit Limburg gefuseerd in de K. D. A. P. (Kath. Dom. Arb. Partij). Zondagmiddag werd op Marialuat een meeting gehouden, waar de heeren Bik uit Rotterdam en F. Donders 't woord voerden. Er waren ongeveer drie honderd personen aanwezig. Het bestuur van do afdeeling Den Haag van de R. K. Arbeiderspartij deelt mede, dat het van zijn leden opdracht heeft gekregen, in verband met hetgene, wat op het gisteren te Apeldoorn gehouden con gres heeft plaats gehad, zich niet als afdee ling van de K.D.A.P. te beschouwen, zich daarbij beroepende op de Beginselverkla ring van 2 Juli 1932. De afdeeling Den Haag wonscht op den daarin aangegeven weg voort te gaan. De R.K. Arbeiders partij blijft met 9 afdeelingen bestaan. Ook de partij-secretaris, de heer F. Hoogduin, v. d. Neerstraat 143, 's-Gravenhage, zal voorloopig het partij-secretariaat blijven waarnemen. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN het Bisdom Haarlem. Z.H.Exc. de Bisschop va.n Haarlem heeft benoemd tot: Pastoor to s-Gravenhago (H. Liduina) den weleerw. heer L. Geldermane te HeinkensKand den weleerw. heer P. Kleintjes te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) den weleerw. heer H. Nieuwenhuizen, die kape laan was te Amsterdam (H. Hart van Je zus). Kapelaan te Den HoornSchipluiden den welocrw. heer A. Richter, die kapelaan was te Medemblik; te Haarlem (O. L. Yr. Kon. v. d. Allerh. Rozenkrans) den weleerw. hoer Th. Strous te Loosduinen den weleerw. heer K. Vosskühler (Neom.). DE PELGRIMSTOCHT NAAR TRIER. Ook Therese Neumann ter bedevaart? Tot nu toe hebben 974.000 pelgrims een bedevaart naar Trier ondernomen om den heiligen rok te vereeren. Onder hen zou zich ook Therese Neumann, de gestigmati seerde van Könnersreuth, bevonden heb ben. Men verwachtte dat Zondag het cijfer van 1.000.000 zou worden bereikt. LUCHTVAART ZWEEFVLIEGER NABIJ SALZBURG VERONGELUKT. Mislukte recordverbetering. Uit Salzburg wordt gemeld: De 24-jarige zweefvlieger, Joseph Engl, is Zaterdag nacht tijdens een vlucht met een door hem zelf gebouwd toestel, in de nabijheid vau den Gaisberg omalag gestort en gedood. Engl was Vrijdagmiddag om 3 uur op den 1286 meter hoogen Gaisberg gestart, zon der iemand mede te deelen, dat hij van plan was een aanval te doen op het record voor zweefvliegen en den geheelen nacht in de lucht wilde blijven. Men vermoedt, dat Engl of ingeslapen is of ziek is geworden. BINNENLANDSCHE MISSIE. „LUCTOR ET EMERGO" TE NIJMEGEN In het nummer van de Katholieke Illu stratie van Woensdag, 14 December 1932, verscheen onder den titelBinnenlandsche Missie, hot volgende artikel. De Liefde is de hoogste wet, en geluk kig wordt onder ons, katholieken, indien niet algemeen, dan toch in vele kringen en door tal van personen, begrepen wat het wezen der Liefde is. Wc mogen de Charitas niet opvatten als een stuk romantiek en nog minder er comedie spelen. Zij is een voornaam deel van ons christelijk leven en krijgt eerst beteekenis door de persoonlijke toewijding on door den offer zin om wille van den Meester, die ons de ongelukkige medemenschen tot broeders en zusters heeft gegeven. De parabel van den barmhartigen Samaritaan, die zich zelf met den armen verslagene bemoeide en voor hem zorg droeg zoolang hij kon, houdt ons een lichtend voorbeeld voor oogen. Aan die gelijkenis moeten we altijd den ken, wanneer onze aandacht gericht wordt op het Tehuis in 'n oude straat van het mooie Nijmegen: Het R. K. Nationaal Te huis „Luctor et Emergo". „Ik worstel en kom boven". 't Is een echt Samaritanenwerk, dat in die gebouwen verricht wordt, door het be stuur, dat deze reclasseorings-instelling leidt, door de verschillende personen, diè het in zijn edel streven terzijde staan, door den directeur vooral, die met onverdroten ijver en toewijding als de „vader"' der ver pleegden optreedt. Verpleegden! Ja, „Luotor et Emergo" is een doorgangshuis voor ontslagen gevange nen, bedreigden en voorwaardelijk in vrij heid gpstelden; een onderkomen voor dak- looze zwervers, die 'n plaats in de burger lijke samenleving missen; een toevluchts oord voor hen, die zonder liefdevolle lei ding en ondersteunning in het moeilijke leven ten onder moeten gaan. Tien jaren geleden hebben do Katholie ken te Nijmegen begrepen, dat de wankele werkinrichting „Luct-or et Emergo", trots haar grooton schuldenlast, een kostelijk be zit voor de Roomsehe Charitas kon zijn. Er zou dan zorg besteed kunnen worden, niet alleen aan de behoeftige lichamen der on derdak-zoekenden, maar ook aan hun even behoeftige zielen. Het Kruis kwam er binnen, en al is ook nooit het finantieele kruis verdwenen, Gods zegen loonde zichtbaar het werk. Veel kon er gedaan worden, op stoffelijk en op geestelijk gebied, wat enkele cijfers aardig illustreeren. In de tien jaren, dat het tehuis onder katholiek beheer is, werden er 88.734 por ties eten gratis verstrekt en 11.515 maal nachtiogies geboden. Hongerigen werden gespijzigd, schamelen gekleed, gevangenen verlost en gedurende de verpleging en de nooit verwaarloosde nazorg werd aan de armen het Evangelie verkondigd. Niet minder dan 1800 mannen, die hulp behoefden, werden in het gastvrije huis opgenomen stakkers, die elders geen plaats vonden cn voor wie „Luctor et Emergo'' het eenige maar ook het beste toevluchtsoord bleek te zijn. En van dat groote aantal zijn er 1400 in verschillende betrekkingen, in binnen- of buitenland ge plaatst, terwijl de resteerende 400 nog niet als verloren beschouwd dienen te worden. Zelfs hebben er velen een nieuwen levens staat als kloosterling gevonden. Even, heel even nadenken; veertien hon derd mannendie staan nooit geheel alleen in het leven; zij zijn lid, vaak zelfs het hoofd van een gezin, en daar komen zij hu terug als betere, sterke menschen, overtuigd van hun maatschappelijke plich ten, doordrongen van een godsdienstigen geest. Er waren drankzuchtigen onder, die on verbeterlijk werden geheeten: zij zijn ge nezen; gewezen strafgevangenen, ver vreemd van do maatschappij, wier orde hun te groote lasten oplegde: ze werden rustige goede burgers; verbitterden, die zichzelf en het geheele menschdom verachtten; ze hebben door de ondervonden liefde weer in het leven leeren gelooven; ellendigen en onnutten, wier handen verkeerd stonden voor iedere taak: ze zijn werkzame, vlij tige menschen geworden. 't Is alleen de liefde, die zulke wonderen verrichten kan. Daarom zei Kardinaal van Rossum z.g. heb in 1929 met zooveel overtuiging: „Luc tor et Emergo" is een werk van ware ka tholieke naastenliefde, dat de lichamelijke en geestelijke werken van barmhartigheid in zich vereenigt. Het tot nu toe bereiktte resultaat doet zien, wat er van dit werk verwacht kan worden als het tot vollen bloei kan komen. Het is onze innige wensoh, aldus gaat Kardinaal van Rossum verder, dat de ka tholieken in Nederland dit tot stand mo gen brengen. En geen Bisschop in Nederland, of Hij heeft dezen wensch met nadruk onder schreven. Gelet op de beschikbare middelen is „Luctor et Emergo" een voortreffelijke, keu rige inrichting. Er zijn verschillende werk plaatsen, voor smeden, timmerlieden, schil ders, schoenmakers, kleermakers, schrij vers. kuipers, mattenmakers, enz. Er is een mooie recreatiezaal, waar "de bewoners na den arbeid zich kunnen verpoozen, en er onbbreekt zelfs niet een devote kapel, door Mgr. Diepen onlangs geconsacreerd en goeddeels door de mannen van het Tehuis ingericht. Meer zullen wij er hier niet van vertel len. Wil men meer zien: Nijmegen telt vele merkwaardigheden, die het kijken loonen, maar e-en der besten is het R. K. Nationaal Tehuis in de Much terstraat. Men zal er beter dan ooit de Charitas lèeren begrijpen en zich ongetwijfeld ge drongen gevoelen deel te hebben aan dat •onmisbare, uitstekende, maar moeilijke, doch ook Goddank vruchtbare liefdewerk. Hoe men dit werk van Christelijke naas tenliefde kan steunen, daarover vertellen wij in een volgend artikeltje. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Johannes Cornells Maria, zn. van A. H. P. Clemens en M. J. v. Kam pen. Gerardus Johannes, zn. van L. A. v. d. Helm en C. v. Steijn. Dionisius Arie, zn. van A. G. Middelkoop en H. J. v. Breenen. Jan Johan Comelis en Dirk, zus. van C. Bos en M. de Heer Jan Dirk. zn. van H. van Marsbergen en A. W. Boer Nicoloas zn. avn J. van An- del en N. Benschop. Levenlooze doch ter van Y Maaskant en W. Wolthuis. Ondertrouwd. A. Ruijgrok 30 j. en E. C. Th. van Nieuwburg 26. J. Elf- fers 31 j. en G. J. Dunweg 24 j. C. van Diest 25 j. cn S. J. Blootshoofd 23 j. W. Buis 21 j. en n. C. J. Haspels 21 j. K. Tas 34 j. en A. Alderden 23 j. J. Doeleman 29 j. en J. Oosthoek 28 j. J. J. van der Weele 20 j. en A. den Daas 17 jaar. Getrouwd: L. Duister 24 j. en E. Feelens 20 j. J. C. Verkerk 20 j. en J. Boelé 20 j. Overleden: Pieter Struik 58 geh. mot M. Speelman. Willem Kul'k 60 j., geh. met D. van Klaveren Jan Imanse 67 j., wedr. van C. Baartman. Cornelis Hoekman 73 j., geh. met. A. Visser. Teunis Leenhouts 66 geh. met H. Noo- tonboo^L Gevestigd: Hendricits P. van der Maas, van Amsterdam, Houtmankade 89 huis,naar Wilgenlaan (nieuwbouw) An na Chr. Banning van Bloemendaal, Grens- laan 6, naar Bennebroekerdijk 33 Cor nells Bol, van Aalsmeer, Oosteinderweg 22 naar Aalsmeerderdijk 203. Egbert van Dalen, van Amsterdam, van Valeriusstr. 212, naar Hermina Maria Dijldaan 5. Bernardus Kuiperij, van Alphen aa-n den Rijn, Gouwsluisoheweg 92, naar Leimui- dordijk 311 Andires van Veen, van Am sterdam, Lavendelstraat 15, naar Sloter- weg 252. Leendert H. Boskemper, van Amsterdam, J. Oatsstraat 62, 1 hoog, naar IJweg 141a Adrianus W. Breurkcs, van Amsterdam, G. van Ledenberchstr. 35, n. Friedala-an 32. Comelis Broertjse, van Amsterdam, Van Kinsbergenstraat 42 hs., naar Nieuwemeerdijk 133 Johannes G. Bijl, van Bloemendaal, Bloemendaalsche- weg 180, naar Hoofdweg 629 Jacoba Colijn, van Den Helder, Cronjéstraat 32, naar Sloterweg 84. Lambertus J. Duk, van Amsterdam, Sassenheimstraat 51, n. Nieuwemeerdijk 479. Joseph H. M. Grosveld van Amsterdam, Copernicus- straat 46, naar Burgemeester Amerfoordt- laan 36 Andreas E. Gros, van Amster dam, Admiralengracht 67, 1 hg., naar Sloterweg 30. Ibeling Heeren, van Am sterdam, J. Banckeretraat 124, 12 hg., n. Kastanjelaan 41. Vertrokken: Jannetje Verbaas, v. Aalsmeerderdijk 110, naar Leiden, Cobet- straat 4. Gerrit Joustra, van Slaions- weg 16, naar Haarlem, Zoetestraat 36 zw. rijntje Stapert, van Aalsmeerderdijk 5L, naar 't Bildt, St. Anna Parochie, Wes- terdijk. Johanna E. Vahrmeijer, **an Wilhelminalaan 12, Zwanenburg, naar Amsterd. woonwagenkamp Osdorperweg in woonwagen 1771. Elisabeth Paauw, wed. Joh. van der Meer, van Lisserdijk 142, naar Lisse, 3de Poellaan 63. Klaas van Tol, van Huigsloterdijk 238, naar Sas- senheim, Klinkenberg 15. Maria W. Hogen'hout, van Nieuwemeerdijk 369, naar Amsterdam, Heliotroopstraat 10. Jo hannes Th. Hofmans, van Kruisweg 617, naar Haarlem, Oheribonstraat 10. Em- metje Verlaan, van Kruisweg 1059. naar Amsterdam, Kloveniersburgwal 127. Louis G. Brouwer, van Friedalaan 27, naar Amsterdam, Mercatorstraat 47, 1 hg. Joris A. van Boven, van Aalsmeerderdijk 341, naar Oost- en West Souburg van Turnhoutstraat E. 43. Maurits van Tol, van Lisserdijk 332, naar Rotterdam, Korf- makersstraat 135. 0EGSTGEEST. Fiets gestolen. Ten nadeele van mej. O. D. B. alhier is in bet avonduur een zoo goed als nieuw damesrijwiel ontvreemd, dat zij op het erf van haar woning had neergezet. Men zij dus op zijn hoede! Concert Hedenavond geeft de Har monie Kapel „Triumph" een volksconcert aan „Het Witte Huis". VOORSCHOTEN. E. H. B. 0. Van verschillende kanten ontvangt het bestuur der afdeeling Voor schoten der Ned. Vereeniging „E. H. B.' O." klachten over hinder van personen, die zich aan de telefoonposten vervoegen met verzoek te mogen telefoneeren. Hierdoor wordt schade gebracht aan ons wei'k, wat uitsluitend beoogt hulpver leening aan de lijdende menschheid. Ook in deze gemeente hebben en kele telefoonbezitters zich bereid ver klaard, voor ongelukken, dus voor spoe dige hulpverleening, hun toestel, tegen be taling der kosten, ter beschikking te stel len. Zij hebben aan of bij hunne woning een bordje gekregen waarop staat een Oranjekruis en E, H. Telefoon. Alleen, maar ook alleen voor ongeluk ken kunt gij u daar vervoegen met het verzoek of de bewoner Eerste Hulp op wil roepen, dus alleen Telefoon mummer Voorschoten 56. Het bestuur zal een nader onderzoek in stellen en de bezitters van de posten waarschuwen niemand meer tot do tele foon toe te laten, dan zij die in het bezit zijn van een diploma of legitimatiebewijs Oranjekruis, E.H.B.O. of Roode Kruis. Dag en 's nachts is er een estafettedienst aan staan de leden E.H.B.O. altijd klaar, heb ben steeds verbandmiddelen gereed en be- sohikken nu reeds over twee eigen bran cards. Door gemis van telefoon op Zondag en 's nachts ise er een estafettedienst aan wezig. Voor zoover het nog niet bekend mocht zijn melden wij dat de geheele dienst on der leiding staat van den Chef-leider dr. M. van der Stoel en allo doktoren, inwo ners van deze gemeente, zich bereid heb ben verklaard terstond voor de E.H.B.O.- brigade klaar te staan en dit reeds enkele malen hebben getoond. Wanneer een ieder, dus óók de teleioon- bezittor, zioh hieraan houdt, worden on- noodige kosten, zooals j.l. Maandag ver meden. Voor het oproepen van de Eerste Hulpdienst uit Leiden zijn maar enkele personen bevoegd en deze dienst was bij het betrokken ongeval geheel overbodig en kan haar tijd voor gewichtiger diensten vrij houden. Bovendien werkt deze dienst niet belangloos, zooals onze dienst, waar van de leden zelf de verbandmiddelen be kostigen. Indien dus een uwer soms dit liefde werk wilt steunen, steunt ons dan, uwe ga ven, klein, en groot, worden dankbaar aan vaard. Ons gironummer is postrekening No. 83611, E.H.B.O., Voorschoten. STOMPWIJK. HOE MOOI HET TN STOMPWIJK IS. De Koningin weer op bezoek. Voor de tweede maal binnen korten tijd vertoefde onze Vorstin Vrijdagmiddag in Stompwijke landelijke omgeving voor het maken van een schets. In tegenstelling met den vorigen keer werd Hare Majesteit thans door velen herkend. Ook in de buurt schap ging spoedig het bericht van haar aanwezigheid, zoodat vele inwoners zich naar de aangegeven plaats begaven. Voor haar vertrek wendde de Koningin zich tot daar aanwezig zijnde boerinnen, waarmede zij zich eenige oogenblikken minzaam on derhield. Bij het vertrek werd de Lands vrouwe door de aanwezigen toegejuicht. Inlevering van bloembollen. Vrijdag hebben de bollenkweekers hun bloembol len ingeleverd op de terreinen van de Gas fabriek ter vernietiging. De eigen middag heeft men eenige manden van de groote hoeveelheid genomen om te verbranden in de ovens der fabriek, wat een geweldige stank veroorzaakte, zeer ten ongerieve van de omwonenden. Gemeentelijke Aankondigingen. Aanvangsuren Veemarkt en Vette varkens- markt. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, gelet op het bepaalde bij artikel 3 van de Verordening op de Veemarkt, hebben be paald, dat de vette varkensmarkten en de veemarkten in het tijdvak aanvangende 29 Augustus en eindigende 6 October aa., zul len aanvangen te 7 uur voormiddag. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Augustus 1933. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Ledenvergadering R. K, Handels reizigers vereeniging, Den Burcht, 8.30 uur. Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der aipotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Aug. a.s. waargeno men door de aipotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807; en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Gemeenteraad. Zaterdag 26 Augustus 1933 om 2.30 uur komt de Raad der Ge meente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel na.v. adres Hoofdbe stuur voor Nat. Herstel d.d. 14 Juli 1933. 4. Rekening en verantwoording Gezond heidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1932. 5. Voorstel betreffende jaarwedden Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 6. Voorstel tot wijziging raadsbesluit d.d. 20 Juni 1933 "(aangaan rek.-couront-over- eenkomst met N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten). 7. Voorstel naar aanleiding adres J. Uijttenbroek inzake ontslag als schoon kouder O. L. School aan den Westvlietweg. 8. Voorstel tot verhooging subsidie Burger lijk Armbestuur over 1933. 9. Voorstel naar aanleiding adres H. de Romph en M. M. J. v. d. Lubbe betreffende venten aan deu Broekweg en in de Tedingorstraat. 10. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting voor 1933. 11. Verder voorkomende zaken. Geboren: Theodora Adriana Johan na Lidwina, d. v. E. Rotteveel en M. Knij- nenburg. Petrus Johannes Adrianus, t. v. G. van Meurs en J. Th. Rotteveel. Hendrikus Antonius, z. v. K. Zonneveld en W. R. van Oosten Grietje, d. v. Z. van Ginkel en W. Stekelenburg. Johanna Jacoba, d. v. J. C. van Haas ter en J. H. van Santen. Wilhelmina Catharina Li dwina, d. v. J. J. Disseldorp en M. A. Flesch. Ondertrouwd: A. J. Jansen en B. J. van Veen. Gehuwd: O. Bierman en J. C. Zand bergen. J. W. v. d. Bulk en G. M. Rijgers- berg. Overleden: A. J. d. Pijl 56 j. VEUR. Geboren: Franciscus Jacobus, z. v. H. H. v. d. Voort en G. A. Kouwenhoven. Johannes Cornelis Maria, z. v. J. Lelieveld en C. A. M. Miiller. Polonia, d. v. C. H. Kostering en G. S. Nijs. Leonardus Hendrikus, z. v. J. J. Romijn en A. M. Bol- leboom. Wilhelmus Marie, z. v. S. J. Soonius en M. H. K. Gorecki. Maria Jo hanna Olasina, d. v. J. J. van Bohemen en G. C. v. d. Meule. Brigitta Hlelna, <L v. S. de Wit en G. C. Schuijt. Ondertrouwd: J. R'. v. d. Hoeven en G. W. J. A. Wolters. H. F. Hilgersum en M. Kooijman. O v e r 1 e d e n: M. E. J. van Bohemen, 4 jaar. STOMPWIJK-VEUR. aemeenteraad. Zaterdag 26 Augustus 1933 om 4.30 uur komen de Raden der Ge meenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Agen da: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededoelingen. 3. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekeningen 1932. (Lichtbedrijf). 4. Aanbieding bedrijfsbegrootingen dienst 1934 en benoeming Commissie van Onder zoek. 5. V-oorstel tot aanbrengen electrischo verlichting in gemeenschappelijke O. L. School te Veur en beschikbaarstelling der benoodigde gelden. Bedrijfsrekening. Verschenen is de re kening 1932 van de Gemeentelijke Lichtbe- drijven van Stompwijk en Veur, waaraan wij het volgende ontlecncn: Electriciteit: Ingekocht werd van Delft 170.218 K.W. voor 27.588.09, afgeleverd lichtstroom 213.470 K.W., krachtstroom 84.219 K.W., straatverlichting 19.169 K.W ad 79.688.53. Het verbruik van lichtstroom vertoonde de laat9te maanden een daling. Het aantal verbruikers nam toe met 73 en bedroeg 1702, waarvan 53 muntmeters. Het winstbedrag bedraagt 16051.58, hetwelk aan de Gemeente wordt uitgekeerd. Gas: Geproduceerd werd 483.870 M3. en afgeleverd 483.270 M3., waarvoor noodig waren 1.394:568 K.G. Engelsohe kolen. Als bijproducten werden nog geproduceerd 925.217 K.G. cokes en 59.012 K.G. teer. Ondanks een toeneming van 10000 M3. in- dustriega-s, verminderde het totaal ver bruik toch nog met 2600 M3. Het aantal straatlantaarns bedraagt 57 met 142.740 branduren. Het aantal verbruikers ver meerderde met 1 en bedraagt 1191 met een gemiddeld verbruik van 322 M3. Het voordeelig saldo bedraa t 33-2.92#. Bij beide bedrijven waren in vasten dienst 15 personen, terwijl nog 13 losse arbeiders in totaal 153 dagen hebben dienst gedaan.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2