voor een glaasje thuis.. VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WIELRENNEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN WERELDKAMPIOENEN ONTMOETEN ELKAAR. De finalisten en wereldkampioenen van de Pare 'les Princes op de Stadionbaan. geen overweldigend, maar toch fraai zo merweer.... geen wonder, dat de tribunes rondom het Stadion eindelijk weer eens zoo goed als geen leege plekken toonden, toen de renners startten voor 't le nummer van dit programma, dat terecht een herha ling van de Wereldkampioenschappen ge noemd kon worden. Begonnen wordt met de eerste serie van een tandemwedstrijd voor amateurs over 1 K.M. Winnaar van de eerste rit zijn PelserSoeurt. Vervolgens komen de beroepssprinters aan den start. De eerste rit brengt Mi- card tegen Richter. De Franschman komt den Duitschers snel op zij en wint met, ge ring verschil. Tijd laatste 200 meter 12 1/5 sec. In de tweede rit verschijnen Moeskops en Martinetti aan den start. Moeskops neemt de kop, maar de Italiaan haalt hem in op het rechte einde en wint gemakke lijk. Laatste 200 meter 13 sec. Dan komen de amateurs in de baan. T/lrich en Andersen geven elkaar fel strijd. Andersen wordt eerste in 13 sec. in do laatste 200 M. Dan vormen eenige helpers in oranje shirt een eerewacht voor den ingang en onder geweldig gejuich verschijnt Van Egmond in wpreldkampiocnshirt. Hij be klimt het podium, nadt hem een reusachti ge krans om de schouders is geworpen. De voorzitter van de Ncderlandsche JWielren Unie, J-hr. van den Bergh van Heemstede, feliciteert van Egmond met liet behaalde succes. Namens het Ned. Olympisch Comité spreekt, bij ontstente nis van baron Schimmelpenninck vam der Oye, de heer Quarles van Ufford, terwijl de directeur van het Stadion, Jan van den Berg, eveneens eenige hartelijke woorden spreekt. Van Egmond dankt kort en krach tig en maakt dan, onder de tonen van het Wilhelmus en luide toejuichtingen van publiek, zijn eererondje. Van Egmond tegen Pola brengt ee>n ge decideerde overwinning van onzen we reldkampioen in 13 2/5 sec. Dan komt de Belg Scherens in de baan. Ook hij krijgt zijn krans em het ap plaus dat den wereldkampioen-sprinter toekomt, en onder de toonon van de Bra- banconnc maakt hij de eereronde. Aan den start tegen Moeskops .gaat deze er het eerst van door. In een felle sprint gaat Bchercns echter als eerste over de lijn. Tijd 12 1/5 sec. Richter en Martinetti leveren folie strijd, en Martinetti wordt eerste in 12 1/5 sec. De Italiaan, die echter bar geslin gerd heeft en den Duitscher het passee- ren heeft bemoeilijk, wordt als tweede ge- dis tan coerd. De tweede rit van de tandomrace wordt gewonnen door SnelKroese. De amateurs zijn dan weer aan de beurt. 'Andersen en Pola rijden de volgende race, die gewonnen wordt door Pola in 131/5 sec. Van Egmond en UI rich geven dan een •herhaling van dp finale te Parijs. Van Eg mond heeft den kop, en ongeveer op 200 M. gaat, Ulrioh er van door. Van Egmond volgt op eenigen afstand doch op het laat ste gedeelte passeert van Egmond en ■wordt met groole voorsprong eerste. Tijd laatste 200 meter 121/6 sec. De laatste tandem rit voor amateurs wordt gewonnen door FruitemaMoer kerk. Totaal-uitslag: 1. FruitemaMoer- Fruitema—Moerkerk, 3. SnelKroese, 4. BrizeeVan Doorneveld, 5. Van Meenen iReyneveld. De professionals Martinetti en Michard laten in de volgende sprint zien, hoe het niet moet. De jury kondigt dan ook na afloop van de race aan, dat „Martinetti gewonnen heeft ondanks de zwiepers van Michard". Tijd laatste 200 M. 13 sec. Scherens wint met. groote voorsprong Ide volgende rit voor Richter. Tijdt laatste 200 M. 13 sec. Van do amateurs komen dan weer Pola en Ulrich aan de start. Pola slaat den ÏFransehman gedecideerd. Tijd 13 sec. Dat de belangstelling door het groote aantal sprints nog steeds niet verflaüwd is, blijkt, wel als van Egmond tegen zijn gevaarlijken Deensohen tegenstander An dersen op de baan komt. Van Egmond neemt den kop cn weet die „op z'n akker tje" tot het einde toe te houden. Tijd 12 1/5 cec. laatste 200 M. 1 De stayerswedstrijd. Als laatste rit van dozen avond vond de jnotorwedstrijd plaats over 100 K.M. De wereldkampioen Lacquehaye reed eerst onder de tonen van de Marseillaise een eere-ronde. Daarna stelden de stayers zich in onderstaande volgorde op: Lacquehaye, De Graaf,. Schlebaum, Gior getti, Metze en Paillard. Moeller kon niet uitkomen wegens een blessure. Onder applaus werd medege deeld, dat Schlebaum voor hem inviel. De stayers krijgen aaüsluiting in de volgorde: Lacquehaye, Schlebaum, Gior- get.ti, De Graaf, en Paillard. De beide Hol- laiders blijken echter reeds spoedig het tempo niet te kunnen bijhouden. Zij zak ken af naar de laatste plaatsen en reeds na 18 ronden krijgt Schlebaum zijn eerste lap. Vrij regelmatig, om de 10 ronden komt er een lap bij. Ook De Graaf, die het langer volhoudt, wordt eenige malen passeerd, doch als zijn motor kuren gaat krijgen, geeft hij op. Er wordt in hoog tempo gereden. Paillard slaat eenige pogingen van den wereldkam pioen, om hem te lappen, gedecideerd af. Als Lacquehaye na HO ronden wederom een vergeefsche poging doet om Paillard TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE 10—16 NOVEMBER A.S. Naar wij vernemen zal de Tweede Am sterdamsche Zesdaagsche Wielerwedstrijd gehouden worden van 1016 November a.s. Deze Zesdaagsche, die wederom in het R.A.I.-gebouw wordt gehouden, zal de eerste zijn, die dit jaar in Europa zal plaats vinden. Zooals wij van den heer Fr. I Grolms, den organisator van den eersten Amsterdamschen Zesdaagsche vernemen, berust de leiding van den tweeden Zes daagsche wederom in zijn handen. De wedstrijd begint, evenals verleden jaar, op een Vrijdag en eindigt zoodeonde den daarop volgenden Donderdag. In zooverre is echter een verandering aangebracht, dat dit jaar het startschot, niet, zooals verle den jaar, om 10 uur, doch om 11 uur des avonds valt. In verband hiermede eindigt de 145 uurrit dan ook Donderdag niet om 11 uur doch om 12 uur des nachts. Het publiek ziet derhalve den laat-sten avond veel meer van den wedstrijd n.l. van 7 tot 12 uur, dus in plaats van 4 uren vijf uren. In het laatste uur worden zooals gewoon lijk ononderbroken spirts verreden. Wat het rennersveld betreft, kan na tuurlijk nu nog niets gezegd worden, te meer daar het de gewoonte der directie is, eerst de herfstconditie der internationale extra-klasse af te wachten. te passeeren, doet Giorgetti plotseling een aanval neemt na een spamnenden strijd de leiding, gevolgd door den Duitscher Metze, die nu zonder veel moeite de twee de plaats verovert. Zonder veel variatie gaat het dan achter elkaar door. Als er 100 ronden gereden zijn, is de volgorde nog steeds: Giorgetti, Metze, Lacquehaye, Paillard en op 10 ronden .Schlebaum. De eerste 50 K.M. worden afgelegd in 41. 49 s. In het eerste uur wordt een afstand af gelegd van 72.400 K.M. Na ongieveer 120 ronden weet Lacqueliaye den Duitscher Metze te passeeren en de tweede plaats te 'heroveren. Zijn aanvallen op den Italiaan Giorgetti blijven echter zonder resultaat. Paillard die op de vierde plaatt ligt, weet zich sohitterend te handhaven en geeft Giorgettig geen kans te paseeeren. Eenige jachten tegen het einde van de race bren gen geen verandering en de wereldkam pioen moet zioh met de tweede plaats te vreden stellen. Uitslag: 1. Giorgetti 1 uur 23 min. 58 sec. 2. Lacquehaye (100 Meter). 9. Metze (160 M.). 4. Paillard (400 M.), 5. Schlebaum (26 ronden). Ook voor de volgende professional- sprint bestaat groote belangstelling. Zij brengt n.l. de oude rivalen Moeskops en Michard tegen elkaar. Michard dringt Moeskops den kop op. Op de halve baan gaat Piet er plotseling vandoor en wint onder de davende toejuichingen van het publiek in den fraaien tijd van 12 1/5 sec. De laatste rit voor de pauze tuesohen Martinetti en Scherens wordt na een ge vaarlijke uitlooppoging van den Italiaan door Scherens gewonnen. Tijd 13 sec. De totaal-uitslag der annate ur-sprint- wedtsrijden luidt: 1. van Egmond 3 pun ten; 2. Pol^ 4 p„ 3. Andersen, 5 p., 4. Ul rich 6 punten. Na de pauze werden de sprintwedstrij den voor professionals voortgezet en be ëindigd. Richter startte met Moeskops en won met halve wiellengte. Tijd laatste 200 M. 13 sec. De laatste rit der professionals was een herhaling van de Parijsche finale en bracht Scherens tegenover Michard. Michard nam don kop en hield deze bijna tot het einde. Mot zeer gering verschil klopte Scherens den Franschman na fraaien strijd, waarbij de beste tijd van den avond gemaakt werd n.l. 12 sec. over de laatse 200 M. Het totaalklasement van den sprint- wedstrijd voor professionals luidt als volgt: 1. Scherens 4 p., 2. Martinetti 6 p., 3. Richter 6 p., 4. Michard 7 p., 5. Moeskops 7 pnt» AMSTERDAM HULDIGT JACQUES VAN EGMOND. Geestdriftige ontvangst van den wereld kampioen-sprinter. Terwijl de Haarlemmers vergeefs aan het station den wereldkampioen-sprinter Jacques van Egmond, bij zijn terugkeer uit Parijs wachtten, hebben de Amsterdam mers den kampioen der amateurs een enthousiaste ontvangst bereid toen hij gis teravond te zes uur met den trein uit Haarlem aan het Centraal Station in de hoofdstad arriveerde, om op de Stadion Wielerbaan zijn rivalen van de Pare des Princes opnieuw te ontmoeten. Het bestuur der vereenlging „De Am- sterdamsche Sportpers" had in het Carlton Hotel een korte huldiging georganiseerd en haalden Van Egmond met diens familie en vrienden af. Nadat hij op het station, waar reeds veel belangstelling was, ver welkomd was en hem een krans was om gehangen, begaf men zich naar buiten. Op het Stationsplein verdrong zich een grqpte menigte belangstellenden, die luidde juioh- ten toen van Egmond buiten verscheen. Do politie, die op een dergelijke belang stelling had gerekend, had haar maatre gelen getroffen, en een groot aantal poli- tie-ruiters wa-s dan ook op het Stations plein aanwezig. Niettemin wist ook de po litie aanvankelijk niet te voorkomen, dat Van Egmond schier bestormd werd door eenige al te enthousiaste wielerliefhebbers, zoodat hij met de grootste moeite zijn auto kon bereiken, waarin hij, nog steeds omhangen met een groote krans, plaats nam met den wegrenner Van der Ruit, zijn verzorger Guus Schillings en zijn ouders. Voetje voor voetje ging het via de Prins Hendrikkade over Damrak, Dam en Ro- kin, waar het publiek eenige rijen dik langs den weg stond, naar de Vijzelstraat, waar eveneens een groote menigte den kampioen wachtte. Ook hier had politie gezorgd voor een flinke afzetting voor den ingang van het Carlton Hotel. In het hotel werd het woord gevoerd door den voorzitter van de Amsterdamsche Sportpers, den heer Ch. H. Geudeker, die alle aanwezigen welkom heette en vervol gens het woord richtte tot Van Egmond. Dat deze het wereldkampioenschap der amateurs zou winnen, daaraan hadden de Amsterdamsche sportjournalisten reeds vóór Van Egmonds vertrek naar Parijs niet getwijfeld. Men was echter trotsch op de manier, waarop hij het had gewon nen. De heer Geudeker sprak de wenseh uit dat van Egmond, ook nu hij tot de allergrootsten behoorde, altijd de prettige sportsman zou blijven, die hij altijd ge weest was. Vervolgens richtte hij het woord tot v. d. Ruit, die door zijn prestatie op den weg velen verrast had en bewezen had, tot. de besten te behooren. Als negende aanko mende had hij vele van de grootsten, „les as", achter zich gelaten. Ook de an dere wegrenners, Valentijn en van Oers, die vanavond niet aanwezig konden zijn, hadden zich schitterend gehouden. Verder complimenteerde de heer Geu deker do heeren Swaab de Beer en Guus Schilling, die de Nederlandsche renners verzorgd hadden op een wijze, waar alle andere renners jaloersch op waren ge weest. Ten slotte complimenteerde hij het be stuur van de Haarlemsche wielerverceni- ging „De Kampioen" en Vader en Moeder van Egmond, met het succes van. hun lid en hun zoon. Namens „De Kampioen" sprak de voor zitter, de heer' van Duinen, van Egmond met een kort woord toe, terwijl de heer Swaab de Beer, lid van het bestuur van de Nederlandsche Wieken Unie, eveneens een kort woord van dank sprak. Toen haastten de meeste aanwezigen zioh weg, em tijdig in het Stadion te zijn, waar hun een herhaling op kleine schaal van de ontmoetingen te Parijs wachtte. EGLI WORDT PROFESSIONAL. De wereldkampioen op den weg der amateurs, de Zwitser Egli heeft besloten, tot het professionalisme over te gaan. Voor de eerste maal start hij als prof. op 10 Sept.. te Parijs in den wedstrijd om den Grooten Priis der Naties. Hieraan wordt o.m. ook deelgenomen door Spei- cher, den nieuwen wereldkampioen en den winnaar van de Tour de France. Boven dien komt Egli nog uit in de Tour de Suisse, de Rond van Zwitserland, die eind Augustus aanvangt. WATERPOLO De Zijl I en II—H.P.C. 5—3. Gisterenavond speelden in de Zwean-In- richting de Zijl bovengenoemde vereen. De eerste aanvallen zijn geheel voor H.P.C. en wanneer de midvoor onder water, door zwemt verrast hij Rameau (0—1). Even la ter veroorzaakt van Egmond een straf- worp die H.P.C. benut (0—2) terwijl vlak hierop een ver schot onhoudbaar in den hoek vliegt (03). Gelukkig herstelt de Zijl zich. D. Kraayenbrink lost eveneens een ver schot en de stand is 13. Bij een vrijen worp krijgt dezelfde speler opnieuw een kans, die bij dankbaar benut (23). Door het opstellen binnen de 2 Meter lijn moet een H.P.C.-speler het water verlaten, maar spoedig breekt de rust aan. De hervatting geeft de Zijl nieuwen moed en.na goed samenspel maakt D. Kraayen brink keurig gelijk (33). Een corner is op nieuw voor „Dik" en onhoudbaar vliegt nummer vier in de touwen (43). Dan trekt K. Kraayenbrink er mooi tusschen uit, zwemt tot voor doel op, geeft op het juiste moment over en zijn broer vergroot den voorsprong (53). Met H.P.C. in den aan val komt het einde en heeft de Zijl door enthousiast spel een bijna verloren wed strijd gewonnen. De Zijl II en III—H.P.C.-comb. (0—4). Een weinig interessante wedstrijd, waar bij de bezoekers veel sneller waren. H.P.C. maakt vlug 01, terwijl even later na zich mooi vrij gemaakt te hebben, de linksvoor 02 scoort. De Zijl heeft in deze periode weinig kansen gehad, terwijl het plaatsen het minst was. Na rust een goede aanval der bezoekers, waarbij door verkeerd over nemen H.P.C. gemakkelijk 0—3 maakt. Even voor het einde lost de rechtsvoor een houdbaar schot, dat de keeper laat glippen (04), waarmede het einde komt. ATHLETIEK DERDE ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHEN. MOOIE PRESTATIE VAN „ALPHIA" De jaarlijksohe derde estafette dwars door Alphen, gisteravond gehouden, is we derom uitstekend geslaagd en heeft die van vorige jaren wat deelname en be langstelling betrof ver overtroffen. De athletieksport schijnt ook in onze gemeen te er beter in te komen. Beeds lang voor de start wa6 de belangstelling van hes publiek overal langs het parcours zeer groot. Vooral in de omgeving van de finish stond het publiek rijen dik. De po litie had dan ook weldra handen vol werk om het verkeer gaande te houden. Dank zij de welwillende medewerking van den heer D. ten Cate-Brouwer kon het voorma lige kantoorgebouw van „Het Tegelhuis" worden gebruikt als kleedlokaal voor de deelnemers. Per auto werden de dee^e- mers naar de startplaats vervoerd. Dit jaar werd aan de estafette deelgenomen door de navolgende vereenigingen t. w.: A. R. C. met 2 ploegen; Alphia idem, Al phen met 1 ploeg; Wilskracht idem en D. O. S. idem. De regeling, zoowel bij start als lange het parcours was, dank zij de ijverige commissie bestaande uit de heeren D. Soeteman, P. Zuidam, G. W. de Jong, J. Krumpelman en C. Mulder, uitstekend verzorgd. Ook de verschillende baancom missarissen en de juryleden aan de finish en tijdopnemers hebben voor het welsla gen van deze estafette hun beste krachten gegeven. Een schitterende verbetering was ook dit jaar, dat dank zij de medewer king van den directeur van gemeente werken Ir. Waardenburg, de finish geheel was afgezet. Het was te voorzien dat on der de deelnemers dit jaar een felle strijd zioh zou ontspinnen, gelet op het feit. dat A. R. C., zoo zij thans zou winnen, defi nitief beslag zou leggen op den Dt. Lovink- beker. Reeds het vorige jaar was het te voor zien, dat zij thans een ernstige concurren te zou vinden in „Alphia" dat het vorige jaar met slechts 1.6 sec ten achter bleef. Precies klokke 7 werd door den leider, den heer P. Zuidam het startschot gege ven aan de daarvoor aangewezen start plaats aan het begin van liet Hazeveld. Na de start nam Vrisekoop van „Wils kracht" direct de leiding, gevolgd door A. R. C. Aan het eerste wisselpunt had „Wilskracht" dan ook een groote voor sprong. In het tweede gedeelte van het parcours wist echter Verkerk van „Alphia" de leiding over te nemen. In heb volgende gedeelte van het parcours bleken de kan sen afwisselend. Aan het laatste wissel- punt lag echter „Alphia" aan den kop, di rect gevolgd door „Wilskracht". De „Al- phia"-looper H. Mechelse, wist echter op fraaie wijze de leiding te behouden, terwijl „A. R. C." door middel van Bergshoef „Wilskracht" wist te passeeren en achter stand op „Alphia" nog aanzienlijk te ver kleinen. Tooh gelukte het A. R. C. niet het eerst de finish te passeeren. „Alphia" wist met pl.m. 15 meter voorsprong op fraaie wijze te winnen. Als tweede volgde „A. R. C." na 8 meter volgde „Wils kracht" die op zeer geringen afstand werd gevolgd door „Alphen". Nummer 5 was de chr. gymnastiekvereen. „D. O. S." 6 de tweede ploeg van „Alphia" en no. '7 als laatste de tweede ploeg van „A. R. C.", De tijd was van „Alphia" 5 min. 30.2 sec.; van „A. R. C." 5 min. 37.2 sec. Het tijds verschil, waarmede „Alphia" wist te win nen was dus 7 seconden. Na afloop, bad in hotel „Centraal" de prijsuitreiking plaats. Deze werd verricht door den voorzitter der commissie, den heer D. Soeteman, die hierbij de navol gende toespraak hield. Mijneheeren. Wie denken zou dat deze estafette weer tot het verleden behoort, heeft het mis, daar wij eerst nog over moeten gaan tot de prijsuitreiking. Tot onze spijt heeft de prijsuitreiking eenige vertraging ondervonden, doordat van de zijde van A. R. C. na afloop een protest was ongediend omdat 1 harer loopers op den Buitenweg door een „Alphia"-looper was gehinderd. De commissie heeft dit protest 6erieus onderzocht en moet thans officieel mededeelen, dat het protest is af gewezen, omdat bij onderzoek en na 't hoo- ren van get. en opneming van de situatie ter plaatse is gebleken dat dit niet is ko men vast te staan. De commissie heeft thans voor het publiek groote waardeering daar de meest grootste medewerking werd ondervonden. Meer en meer blijkt wat men noemt: de estafette zit er ip.Naast de goede prestatie's van de loopers, hebben we zeker aan propagandistische waarde gewonnen. Spr. brengt dan in 't bijzonder woorden van dank aan den inspecteur van politie den heer A. van Beek met zijn man nen voor de goede regeling van het ver keer, waardoor de deelnemers ongehinderd het paroours hebben kunnen loopen. Te vens was de commissie zeer dankbaar voer de mooie afzetting der finish, zooals reeds gemeld door Ir. Waardenburg. In het algo- meen brengt spr. dan nog woorden van dank aan den heer Penders chef-brug wachter voor het gesloten houden der Al- phensohe brug, den heer P. Schouten voor het beschikbaar stellen van zijn auto; den heer Ten Cate Brouwer voor het beschik baarstellen van het voormalige kantoorge bouw van „het Tegelhuis". Het moeilijke en meer technische werk van de leiders de heeren P. Zuidam en G. W. de Jong zal zeker ieders bewondering hebben wegge dragen. Erkentelijk was de commissie ook voor het werk von de baancommissarissen tijdopnemers, juryleden en het beschikbaar stellen van de zaal door den heer Contart. Met een gebruikelijke 6peeoh en felicita tie werd hierna door den voorzitter aan den aanvoerder van „Alphia" den heer J. Verkerk, den eersten prijs, de meer ge noemde zilveren Dt. Lovink-wissel beker, uitgereikt. Bovendien werd „Alphia" alg herinnering nog een plaquette toegezegd, beschikbaar gesteld door den exploitant van hotel „Toor". Als 2e prijs ontving aanvoerder van A. R. C. een verg. zilv. medaille, beschikbaar gesteld door de Wilhelminavereen. De 3e prijs wan worden uitgereikt aan „Wilskracht" nl. een zilve ren medaille van de Chr. Oranjevereen. „Alphen" werd als 4e prijs toegezegd eer. plaquette van het Leidsch Dagblad. Voorts had de commissie dezen avond nog beslo ten om ook een 5e prijs uit te loven, die werd toegezegd aan de chr. gymnastiek vereen. „D. O. S.", welke nieuwe vereeni- ging dit jaar voor het eerst aan de esta fette heeft deelgenomen. Hiermede be hoorde deze estafette tot het verleden, na dat de voorzitter nog den wensoh uitsprak dat ook deze gehouden estafette van pro- pagandisische waarde zal zijn geweest. STEDENWEDSTRIJD LEIDEN— SCHIEDAM. Nog niet zoo lang geleden heeft het be stuur van den L. A. K. getoond de athle- tiek in Leiden hooger op te willen brengen en nu reeds staan wij a.s. Zondag opnieuw voor een ontmoeting, nl. den Stedenwed- strijd LeidenSchiedam. Steeds zijn de tegenstanders in de meer derheid geweest, maar nu Leiden zijn bes te ploeg in het veld kan sturen, verwach ten wij a.s. Zondag een felle kamp op het Sportpark „Zuidwijck". Dat het L. A. K. bestuur ook aan de toekomst denkt, blijkt hieruit, dat binnen zeer korten tijd wedstrijden worden ge houden alléén voor de jeugd. Ook a.s. Zondag zullen ree de junioren- wedstrijden worden gehouden. Aanvang der wedstrijden van a. s. Zen dag 1 uur. De samenstelling der Leidsohe ploeg is als volgt: 100 m.: G. Annokkee, UVS; A. Honen, Zuidwijck; D. Roozendaa-1, Donar. 400 m.: J. Annokkée, UVS; J. Schüss, Donar; J. Wassen burg, UVS. 800 m.: „Fighur", Donar; G. de Lange, UVS; C. Meskers, Zuidwijck. 1500 m.: F. Hak kart, UVS; C. Punt, Donar; A. Visser, Zuidwijck. 5000 m.: W. Houps, A. Slingerland en J. Rijkelijkhuizen, allen Zuidwijck. Hoogspringen: E. Harla-nd, UVS: S. Meerburg, UVS; A. Visser, Zuidwijck. Verspringen: M. Bonte, Donar; E. Her land, UVS; C. Meskers, Zuidwijok. Speerwerpen: G. Annokkée, UVS; J. Bekkering, Zuidwijck, S. Meerburg, UVS. KogelstootenJ. Bekkering, Zuidwijck; S. Meerburg, UVS; L. van Teijlingen, Zuidwijck. 4 x 100 m. estafette: D. Roozendaal, Do nar; G. Annokkée, UVS; G. de Lange, UVS en A. Hönen, Zuidwijck. Olmp. estafette: „Fighar", Donar; C. Meskers, Zuidwijck; A. Hönen, Zuidwijck, en D. Roozendaal, Donar. DE AMERIKAANSCHE ATHLETEN TE PARIJS. Op hun tournee door Europa namen de Amerikaansohe athleten gisteravond deel aan wedstrijden te Parijs. Op de meeste nummers bleken de Amerikanen favoriet te zijn. Slechts op de 3000 meter moesten zij in de Franschen hun meerderen erken nen. Dit nummer werd gewonnen door den Franschman Lefeber in 8 min. 33.6 sec, die hiermede een nieuw Fransoh record ves tigde. Zoowel de 100 als de 300 meter werden glansrijk en zonder strijd gewonnen door Metcalfe. De voornaamste resultaten waren al6 volgt: 100 m. hardloopen: 1. Metcalfe (V.S. 10.6 seo.; 2. Terier (Fr.) 11.4 sec. 200 m. hardloopen: 1. Metcalfe (V.S.) 21.6 sec.; 2. Parmentier (Fr.) 22.4 sec.; 3. Robert Paul (Fr.) 22.6 sec. 400 m. hindernisloopen: 1. Fuqua (V.S.) 47.6 sec.; 2. Saxon (Fr.) 12 meter voorgitt 48 sec.; 3. Henry (Fr.) idem. 800 m. hardloopen: 1. Cunningham (V.S) 1 min. 51.2 sec.; 2. Nils (Zweden) 1 min. 52.6 sec.; 3. Norman (Fr.) 1 min. 56.2 sec. 3000 meter hardloopen: 1. Lefeber (Fr.) 8 min. 33.6 sec. (nieuw Fransch record); 2. Le Vearon (Fr.) 8.35.4; 3. Richard (Fr.); 4. Mc. Cluecey (V.S.). 110 meter horden: 1. Morris (V.S.) 16.6 sec.; 2. Sanston (Fr.) idem; 3. Castairuj (Fr.) 16.8 sec. Zweedsohe estafette (400, 300, 200 en 100 m.): 1. Amerikaansche ploeg in 1 min. D5.4 sec.; 2. Fransche ploeg in 1 min. 59.4 s-c. Hoogspringen1. Spitz (V.S.) 1.69 m.; 2. Menard (Fr.) 1.85 m. Discuswerpen: 1. Andersen (V.S) 49.43 m.; 2. Laborde (V.S.) 48.22 m.3. Noel (Fr.) 47.36 m.; 4. Winter (Fr.) 47.10 m. SCHAKEN R. K. Schaakclub „Utile Dulci" (R'veen). Deze vereeniging speelde tegen „Excel sior", de kampioen van het R. K. Haags-che Schaakverband. De uitslag was als volgt: R veen Excelsior. Th. OlyerhoekP. Podemann 01 G. v. RijnJ. Blersch 01 J. HillebrandJ. v. d. Voort v. d. Kley 10 H. P. v. Doorn—H. J. Koenen 01 J. HuigslootH. Willems 1—° A. van PelsJ. de Jong 10 Joh. OomenM. Henneger 01 Jac. v. d. Meer—P. de Jong Sr. 10 P. SeipH. Smits 01 R. PauwC. van Luxemburg 01 4—6

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6