Vlammende Katchen. VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 DE LFIDSCHE COURANT DFRDE BI .AD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN HET ONGELUK MET EEN NED AUTO TE CREFELD. Het tweede slachtoffer overleden. De heer Th. Weasels uit Sittard, die Dinsdag j.l. bij het ernstig auto-ongeluk to Crefeld zwaar gewond werd opgenomen, is Woensdag in het Crefeldsche ziekenhuis aan de gevolgen overleden. ARBEIDER DOOR GASSEN BEDWELMD. Dood gevonden. Gistermiddag is de 32-jarige arbeider J. Augustijn uit Hansweert bij het afdalen in een der sluisdeuren, welke moest schoonge maakt worden, door gassen die zich daar verzameld hadden, bedwelmd. Na een half uur werd het slachtoffer door een duiker met een gasmasker voor, gevonden. Twee doctoren hebben nog geruimcn tijd ge poogd de levensgeesten op te wekken, doch men is hierin niet geslaagd. Het slachtof fer was gehuwd en vader van twee kinde- TRAGISCHE GEVOLGEN VAN EEN OVERPLAATSING. Een verdwenen remmer zwaar ziek teruggevonden. De commissaris van politie te Eindho ven verzocht Woensdag inlichtingen om trent de verblijfplaats van den remmer der Ned. Spoorwegen, v. B., die sinds Maan dag vermist werd. Daar hij den laatsten tijd zwaarmoedig was. vreeede men, dat hem een ongeluk was overkomen. De ver miste is thans gevonden, zij het onder min «f meer tragische omstandigheden. Het „Eindhovensoh Dagblad" deelt over het gebeurde het volgende mede: De man die overgeplaatst- was, had zich dit sterk aangetrokken. Hij had deswege zijn huis met het daarbij hoorend stukje land moeten verkoopen en was daardoor zeer terneergeslagen. Maandag verliet hij in dien6tkleeding het huis en werd er sindsdien niet meer in terug gezien. Aller wegen verrichtten familie en kennieeen na sporingen, die evenwel zonder resultaat bleven; ook de inmiddels gewaarschuwde politie kon geen spoor van den vermiste ontdekken. Woensdagmiddag echter om streeks half twee zag men v. B. met wan kelenden gang over den Kouden'hovenschon weg loopen, hij was nog in diensikleeding. Later bleek, dat hij ongemerkt ©enige da gen in de schuur van den landbouwer G. aldaar had vertoefd."De man moet al dien tijd op een stapel stroobossen op den hooizolder hebben gelegen, waarop hij een leger gemaakt had. Vermoedelijk is hij bij het afdalen naar beneden gevallen, waarbij hij een ernstigen schok moet hebben gekre gen. Toen hij n.l. op weg naar huis was, zakte hij plotseling ineen. Omwonenden waarschuwden een geneesheer, die spoedig aanwezig was en den ongelukkige met de inmiddels gearriveerde ziekenauto van don G.G.D. naar zijn woning aan de Loostraat liet overbrengen, waar zij vrouw en drie ikinderen hem in zóó bedenkelijken toe stand vonden, dat hij nog dienzelfden dag van de laatste heilige Sacramenten moest worden voorzien. RUW WEER OP HET IJSSELMEER. Twee zeiljachten in gevaar. Eenige zeiljachten, meest komende van Friesland, zijn gisteren op het IJsselmeer door storm overvallen. Het zeiljacht „Zonnewind" uit Lemmer, de in gevaar. Het werd door den Urkcr motorbotter 158 te Enkhuizen binnenge sleept. Het jacht geraakte lek bij het bin nenkomen van de haven. Een ander zeiljacht, genaamd „Smart'', met zeven opvarenden, komende van Sta voren met bestemming Amsterdam, sloeg van zijn anker en werd door de onstuimi ge zee op den leidam van het Krabbersgat geworpen. Telkens werd het vaartuigje door de golven overdekt. De Urker motorbotter 228 snelde te hulp en, ofschoon het visschersvaartuig door een botsing met het jacht in de zijde vrij zwaar was beschadigd, mocht het toch ge lukken het pleiziervaartuig vlot te krijgen en te Enkhuizen in veilige haven te bren gen. „Hbld." EEN „ZEESLAG" OP DE IJSEL. Gevecht tusschen bemanning van een schip en schippers van een sleep. Op de rivier den LJsel nabij de gemeen te Brummen hadden Woensdag naar de „Tel." meldt, ernstige vechtpartijen plaats tusschen de bemanning van de „Zes Ge broeders" en schippers van een sleep. Het werd een formeel riviergevecht, waarbij van allerlei aanvals- en verdedigingsmid- de en gebruik gemaakt werd. Ten slotte nam eerstgenoemd schip de vlucht in de richting Doesburg. Naar het blad vernam ontstond het ge vecht doordat schipper K. van „De Zes Gebroeders" oneenighcid kreeg met schip per KI., wiens schip deel uitmaakte van een sleep. Eerst riep men elkaar eenige minder fraaie adjectieven toe, doch spoe dig kozen de overige schippers van de sleep partij voor schipper KI. Toen men er niet in slaagde de „Zes Gebroeders"' te rammen, besloot men dit schip met een stalen kabel vast te leggen. De aanvallers begaven zich daartoe in roeibootjes en zoo zag de bemanning van de „Zes Ge broeders" zich weldra ingesloten. Aan overgave of lijdelijk toezien, dacht men echter op het aangevallen schip niet. In allerijl wapende men zich met scheeps- haken en stokken, zelfs de vrouw en doch ter van schipper KI. wapenden zich. Aan den anderen kant liet men zich ook niet onbetuigd en weldra ontwikkelde zich een hevig riviergevecht. Allerlei projectielen suisden door de lucht. „De Zes Gebroe ders" kreeg het tegen de overmacht zwaar te verantwoorden; o.m. werden een schroef en eenige ruiten vernield. Wederzijdsch werden rake klappen uitgedeeld, waarvan ook de vrouw en de dochter van aohipper KI. haar deel kregen. Ten slotte werd het schipper KI. te bar; tegen een dergelijke overmacht zou hij zich niet lang meer kunnen handhaven. Onverwacht snelde hij naar de kajuit om niet als Van Speljk de lont in het kruit te gooien, doch om enkele oogenblikken later op de voorplecht te verschijnen, gewapend met een parabellum. De talrijke aanvallers voelden er blijkbaar weinig voor om in den loop van dit vuurwapen te staren, want schielijk retireerden zij. Op deze wijze zag schipper KI. gelegenheid ijlings met zijn schip te vluchten in de richting van Doe«- burg. Hiermede zou het riviergevecht op den anders zoo rustigen IJsel beëindigd kun nen zijn. De schippers van de sleep, die hun vijand zagen vluchten, konden evenwel hiermede geen genoegen nemen. Achter volging achtten zij nutteloos, doch zij had den meer pijlen op hun boog. Zij deden aangifte bij de politie te Brummen, dat zij met. een vuurwapen waren bedreigd. Later werd „De Zes Gebroeders"' door de politie te Doevburg opgehouden. Bij on derzoek bleek, dat schipper KL in het be zit van een geladen parabellum was. V c- gens het onbevoegd voorhanden hebben van een vuurwapen zal tegen hem proces verbaal worden opgemaakt. INBRAAK IN PASTORIE EN KERK. Mislukte pogingen om het tabernakel te openen. Woensdagnacht hebben ongowcnschte gasten een bezoek gebracht aan pastorie en kerk van den H. Martinus te Hoogland. Ze zijn door de serre met verbreking van een ruit naar binnengekomen en hebben verschillende benedenvertrekken door zocht. Daar de pastoor op het oogenblik in het H. Land vertoeft, kan niet nagegaan worden, wat er aan waardevolle zaken meegenomen ia. Ook hebben de dieven ge probeerd het tabernakel in de kork open te ma'ken, doch dit i« hun niet gelukt. Wel zijn de offerblokken gelicht. Nog verschil lende geldstukken lagen over den vloed uit gespreid. Van de daders wae tot heden niets bekend. De hnisgenooten hebben eerat. Woensdagmorgen het voorgevallene bemèrkt. De zaak is in handen van de politie. ZES INBREKERS GEARRESTEERD. De politie te Enschedé heeft, naar het „Hbld." meldt, do daders gearresteerd van een groot aantal diefstallen en inbra ken, welke den laatsten tijd aldaar werden gepleegd Het zijn zes personen tusachen 19 en 23 jaar, die een volledige bekentent* hebben afgelegd. Ze ploegden verschillende diefstallen met braak, waarbij hun eenige malen oen flink bedrag aan geld, o*. bij een twcet.il inbraken bij de expeditiefirma Reiman, Stok en Kersten, ten deel viel. De daders hebben zich ook schuldig gemaakt aan tal van rijwieldiefstallen. Toen vijf van hen werden aangehouden heeft do zesde kans gezien tal van gesto len voorwerpen in een vijver te werpen, waaruit de politie ze fcha.na opviecht. MOEDER ONTDOET ZICH VAN HAAR KIND. Woensdagmiddag werd een dame uit den Haag in de vestibule van het Centraal Station te Amsterdam aangesproken door e«n Duitsche vrouw, die een kind van ruim een half jaar op haar arm droeg. De Duit sche vrouw vroeg aan de Haagsche, of zij even het kind wilde vasthouden, terwijl zij naar de retirade ging. De Haagsche dame voldeed aan dit verzoek, maar tot haar stijgende verontrusting zag zij de vrouw niet terug komen. Ten einde raad heeft tij het kindje naar het poütie-posthuis in het Centraal Station gebracht, waarna de kin derpolitie het heeft overgenomen en het in het Burgerweeshuis een plaatsje heeft bezorgd. De kinder-politie zoekt thans naar do Duitsche vrouw. Do Haagsche dame kon slechts een vaag signalement van haar geven. ZIEKTE VAN WEIL. Bij een 21-jarig persoon te Enschedé is een geval van ziekte van Weil geconsta teerd. De betrokkene was den laatsten tijd her haaldelijk gaan zwenunen in een leemkuil in de nabijheid van Oldenzaal. HET GOUD VAN DE „LUTINE". Gistermorgen is de sleepboot „Neptunus" mot het gehcele personeel uitgevaren naar het Lutine-terrein. Door den Westenwind was het niet mogelijk om den tweeden cy linder op den toren te plaatsen. In den toren is een zeer belangrijk werk verricht, nJ. de groote zuigbuis is heden zoodanig verlengd, dat men do roestklomp waaron der zich het goud bevindt, kan bereiken. SPORT VOETBAL FIRMA A. J. v. HAASTEREN'S WISSELBEKER. Een pracht wedstrijd staat ons a.s Zon dag 20 Augustus te wachten op het Sport park „Haagweg". Allen die hun plicht begrijpen en de roepstem van onzen Bisschop willen hoo- ren en volgen, komen, dan ook naar ons Sportpark. Om half drie krijgen wij te zien een pit- tigen wedstrijd tusschen Leiden I en Lenig en Snel I; waarlijk een genot om zulke ploegen op waardige wijze te zien kampen om dozen pracht beker. Wij gelooven dat Leiden I extra haar best zal doen om dezen beker in haar be zit te houden, maar Lenig en Snel I is niet voor de poes en heeft er ook zin in. U begrijpt dus, dat er te genieten zal zijn en komt Uw belangstelling toonen voor de R. K. Sport tot U weigen voldoe ning en van de R. K. Sport Prop. Commissie. „DONGEN" NAAR DE R. K. F. Do algemecne ledenvergadering van do voetbal vereeniging „Dongen" te Dongen, spelend in de 2e kla6se van den K. N. V. B., heeft met algemeene stemmen besloten uit dezen bond te treden en zich aan te sluiten bij de R. K. F. Sportman IHaagsche Slagers. Hedenavond te 7 uur heeft bovenge noemde wedstrijd plaats op het Sportman- terrein, Groenoordstraat. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 19 Aug. Huizen, 296 M. K R O - pr ogra mma. 8.00 MorgeuconcerL 10.00 Gramofoonpl. 11-30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchooncort door het KBO-aextet. In de pa-uze gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinder uurtje. 4.00 Concert door het KRO-orkest met gr amofoon-in termezzo. 5.00 Gramofoon. 5.30 Het KRO-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 Het KRO-orkest. 7.15 Jhr. dr. J. C. Mollerus over een luchtreis naar N. O. Indië. 7.36 Gramofoon. 7.45 Een muzikale Zaterdagavond m. m. v. Kiss Joska met zijn Hongaareche kapel en de KRO-boys. Te .30 en 10.30 Vaz Dias. Te 8.35 en 9.30 Gramofoon. 11.16 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.50 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 VARA-kleinorkest, Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Zang door C. Brenner (mezzo-so praan) m. m. v. J. Kickhefer (piano). 2.45 Eoperantopraatje. 3.00 Vervolg zang en piano. 3.10 De Flierefluiters. 3.40 Lierairo causerie A. M. de Jong. 4.00 Vervolg Flierefluiters. 4.30 Gramofoonmuziek 4.30 Amsterd. Orkestver. o. 1. v. Fr. v Diei>enbeek. 6.00 Zang door S. Friedmann. 6.15 Vervolg orkestconcert. 6.45 Vervolg zAngvoordracht. 7.00 Vervolg orkestconcert. 7.30 A. Hartman: Het Westland. 8.00 Bonte avond, m. m. v. het VAR A-or kest, De Flierefluiters, L. Arames co (te nor), E. Busoh (zang), C. Steyn (accordeon), L. Sjouwerman (fluit), K. v. Dijk («ouso- foon), J. Vogel (piano) en J. Stornheim (declamatie). 9.15 Vaz Dias, VARA-Varia. 9.30 Orgelspel, Joh. Jong. 10.45 Vorvolg Bonte Avond. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 12.20 De Stafmuziek van het 11de Rog. Huzaren o. 1. v. Stenning. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.35 Het Commodore Grand orkest o. L v. Mus cant. 2.05 Rojwrbage Motorrennen. 3.05 Gramofoonpl. 3.50 Northern Studio-orkest o. 1. v. Bridge. 4.50 Reportage motorronncn. 5.35 Kinderuur. 6.20 Beruchten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 BBC-orkest o. I. v. E. Clark m. m. v. pianosoliet. 8.20 Gramofoonpl. 8.45 Gevarieerd programma. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP H0UTRUST. Do inschrijvingen en afstanden voor de Zondag op Hout rust te houden draverijen luiden volgens het O. B. in Paard en Paar den were'.d als volgt: Draverij A en B: 1. Vliegende Hollander W., 2. Wilfried K, beiden 700 m. 3. Tom Mix 720 m. 4 Vrijbuiter 5. Varia. fl. Nu- mas M. 7. Q Petite Ainie, allen 740 m. 8. Prinses Olga. 9. Idylle, beiden 750 m. 10. Quick Boy. 11. Konora. 12. Omega. 13. Pie- ternel. 14. Wilhelm. 15. Qurville Patrick D. 16. C'atabora T, allen 760 m. 17. Quintaine St. L. 18. Stormloopcr. 19. Baron Silvester. 20. Rentner. 21. Vlieger D, allen 770 m. 22. 10.00 Berichten. 10.20 Lozing. 10.25 Grajnofoonpl. 10.5012.20 Dansmuziek door Harry Roy en zijn band. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20 en 7.30 Gramofoonpl. 8.20 „Bigoletto", opera van Verdi. Kalundborg. 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit Rest. „W'ivex". 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 Omroeporkest o. 1. v. Gron- dahl. 8.20 Oude Duitsche muziek door hot Om roeporkest. 0.00 Louis Preil's orkest. 10.55 Dansmuziek door L. Preil's Radio- dansorkest. 11.40 Moderne Doeneche liedjes. 12.0012.50 Vervolg dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.25 Concert uit Bad Oeynhauson. 8.25 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Populair ocncert. I.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonpl. 4.10 Konrconcert. 5.20 Zangvoordraeht. 0.20 Weragkleinorkest o. 1. v. Eysoldt. 8.25 Vroolijk avondprogramma. 10.50 Gramofoonpl. II.2012.20 Dansmuziek uit Stuttgart. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.05 Zang door Eliaa Capolino (sopraan). 0.20 „Le vie del Signore", comedy van A. Donaudy. 9.50 Orkestconcert. Brussel, 338 M. en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot, m. in. v. solisten. 1.30 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkloinorkest o. 1. v. Leemans. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroepkloinorkest o. 1. v. Leemans. 9.20 Beiaardconcert uit Gent. 10.3012.20 Dansmuziek uit Bhinkcn- berghe. 506 M.: 12.20 Symphonieconcert o. 1. Kumps, m. m. bariton. I.30 Omroeporkest o. 1. v. Walpot, m. m. v. solisten. 0.35 Pianorocital. 7.06 Gramofoonpl. 8.20 Symphonioconcert o. 1. Kumps. 9.20 Concert uit Ostonde, ca. 10.20—12.20 dansmuziek uit Osteude. Z e e a o n, 1635 M. 8.25 „Hie guet Brandenburg allowege", gevarieerd j»rogr., m. m. V, Bdri. om roeporkest o. 1. H. Frickhooffcr en H. Steiner. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20 Reportage van do Athlctiekwedstr. Doitoohkod Bagtluid. 11.35—12.50 Dansmuziek door J. Thom son en zijn orkest. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20afloop Daventry. Sire Axworthy K. 23. Rabenllaupt. 24. Mi- zorin. 25. Oro Setzcr B, allen 780 m. 26. Fa- tima. 27. Petition, beiden 790 ra. 28 New- bold. 29, Mis» Zelda l'otor, beiden 800 m. Tockomstprijn: 1. VI. Hollander W. I. Wilfried K. 3. Willy S. 4. Wojooa, allen 710 ni. 5. Tom Mix 760 m. 6. Vrijbuiter, 7, Varia, beiden 780 m. 8. Wilhelm 800 m. Heerrijderscourse: 1. Vrijbuiter 2. Q Petite Amio, beiden 740 m. 3. Idylle. 4. Prinses Olga, beiden 750 ra. 5. Omega a. Konora. 7. C'atabora T 8. Quick Boy, allen 760 m. 9. Baron Silvester. 10. Storralooper. 11. Vlieger D, allen 770 m 12. Mixerin. 13. Rabenhaupt. 14. Oro Setzer B. 15. Sira Axworthy K, allen 7H0 ra. 16. F'atima 790 m. 17. Newbold 18. Mins Zelda Peter, bei den 800 m. FEUILLETON. Naar het Duitscb van PAUL OSKAR HöCKER. 60) „Hoe het met me gaat?.... Het is ge daan, jongen", stamelde de oude man. „Goed van je kind, goed." Hij probeerde hem toe te knikken. Viktor barstte in tranen uit. Het drong niet tot hem door, dat. er vreemden om heen stonden. „Ik heb U nooit iets kwaads willen aandoen en aau Katchen ook niet", snikte hij. „Ja kindik weet hotKatchen heeft het me gezegd." „Ik zal direct den dokter even halen", zei de portier, die van het heele tooneel niets begreep. De angstige fantasieën kwamen weer terug. „De roode bruisende golf", kreunde hij. En de nacht deelde weer over zijn geest." XVI. Zoodra he1 licht was, ging o.i r naar het huis van Katarina. Hij wilde haar even zeggen, dat grootvader in het Sana torium was opgenomen en op een kamer naast de zijne lag. Hij was den heelen nacht niet uit de kleeren geweest. De bei de inwonende doktoren hadden bezorgde gezichten gezet. Een beroerte bij iemand op dien leeftijd daar was niet veel goeds meer van te verwachten. Viktor had wel midden in den nacht kunnen komefi zonder Katarina in haar slaap te storen, want ze had ook geen oog dichtgedaan. Ze was den vorigeu avond nog even naar het venster in haar slaapkamer ge gaan om zich te overtuigen, dat bij den ouden Balthazar het nachtlicht brandde Dat kon ze door het dunne gordijn heen steeds zien. Had hij vergeten bet licht op te ste ken 1 Verscheidene keeren stond ze op om te kijken. Duister bleef het achter het ven ster van de slaapkamer van den ouden Balthazar. Tegen vijf uur werd ze door zoo'n on gerustheid aangegrepen, dat ze zich aan kleedde, den sleutel van de tuinpoort nam en naar beneden ging. Ze maakte zioh verwijten. Waarom Had ze ook niet gezorgd, dat grootvader door de tusschenpoort naar huis was gegaan? Do oude meid van Balthazar, die naar de vroegmis wilde gaan, was juist op het punt de geiten eten te geven, toon ze merkte, dat do plaatsdeur openstond. Die sloot de oude man anders altijd zelf. Ze opende de voordeur en vond ook de slaap kamer open en het bed on besla pen. In het- donker zochten de beide vrou wen het heele terrein af. Katarina zocht ook op den. weg, ze liep wel twintig maal vergeefs den korten afstand heen en weer, dien de oude Balthazar den vorigen avond was gegaan. In deze angst en ongerust heid werkte de droeve boodschap, die Vik tor bracht, bijna weldadig. Haastig ging het meisje met Viktor mee terug naar het Sanatorium En tril lend, met behuilde oogen stond ze bij het bed van den ouden man. Hij was gedeeltelijk verlamd. Hij kon de rechterarm en het rechterbeen niet be wegen. En ook niet de linkerhelft van zijn gezicht. Maar zijn mimiek, zijn gezichts uitdrukking waren toch nog sprekend ge noeg. Hij herkende Katarina direct en glimlachte tegen haar. De doktoren stonden echter maar een heel korte visite toe. Viktor moest Katarina nog eens nu in alle rust en heel uitvoerig, vertellen, hoe ze grootvader gevonden hadden. De portier kwam er ook bij. Hij vertel de natuurgetrouw, hoe mevrouw Troilo was komen aanrijden en hoe kiosch ze zioh had uitgedrukt! Ook de moppen van Ulrich vergat hij niet. Daarop vertelde Katarina, toen ze met Viktor alleen was, hoe ze met grootvader was uitgegaan en hoe droevig het einde van hun uitgangetje, dat zoo vroolijk en feestelijk had moeten zijn, geworden was. „Maar hoe is hij toch hier voor de Die- tcnmuhle gekomen Je zegt toch, dat je voor jouw deur gewacht hebt, tot hij do zijne had bereikt „Lk denk, Viktor", was het antwoord, „dat er iets in hem was, dat hem drong om naar jou toe te gaan en met je te spre ken. Hij had mij alles verteld. En ik ge loof <Lat hij zijn ongelijk had ingezien en dat hij verdriet van zijn daad had." „Ik had het hem allang vergeven." Impulsief stak ze hem dc hand toe „Dat heb je bewezen en daarvoor dank ik je, Viktor." „Och wat, dat beetjo mcnachlicvendhcid hoeft toch waarachtig niets te beteeke- nen." Hij glimlachte weer en wees naar zijn verband. „Toon we kinderen waren, heeft hij ons ook wel op onzen kop gege ven, hè, en we hielden tooh veel van hem. „In zijn cllendigen toestand kon ik hem daar toch niet als een hond laten liggen, zooals", hij zei het met groote bitterheid, „mijn stiefmoeder. Ik zou het voor een wild-vreeinde gedaan hebben." Nog een paar dagen en nachten schom melde het lovensschecpje van den ouden man heen en weder. Toen zette het koers naar den Eeuwigen Vrede. Balthazar had nog vaak heldere oogen blikken- Op een keer zag hij h®n beiden bij zijn bed staan. Ilij glimlachte. Het was een aandoenlijk lachje, het was als een inattc zonnestraal na regen, zooals hij kr-hte, nu hij slechts de helft van zijn gcziolit bewe gen kon. Op eon anderen keer zei hij tegen Kat^ rina: „Toch een flinke, fatsoenlijke kerr hè, die Viktor 7" Het kwam er zoo grappig uit! Ze moe ten er beiden om lachen. En terwijl ze zoo, deels om beurten, deels tezamen, bij don ouden man waak ten, bloeide het oude vertrouwen in hen beiden weer op. Op den vierden dag na het „overwin ningsfeest" in het Kurh&us, stierf dc oude Troilo. Zij schreiden bcidon hartslochl«dijk *n hun harten vonden elkaar weer. En zo mochten elkaar bekennen dat, ondanks af dwaling en schijnbaren liaat en koppigheid en trots en misverstand, zo nooit opgehou den hadden van elkaar te houden. Van Viktor's weggaan uit Wiesbaden was geen sprake meer. De beide terreinen, die van grootvader en van Katarina, wer den bij elkaar gevoegd. De scheidsmuren waren weggevallen. Toen zij van de begrafenis van den Ouden Balthazar terugkwamen en de oude woonkamer betraden, waar de appels op do kasten rijkten, het hun beiden, alsof hij nog in den stoel bij het venster zat, brommend, de' „kinderschrik"En ze ble ven lang /.on staan, op den drempel als toen ze kindern waren, toen „Vlantraendo Katchen" nog in een kort rood rokje liep on Viktor dc dappere ridder van zijn klei ne prinses was. Do kindcrdrooincn waren verdroonid, maar het leven bood hun beiden hot schoonste, wat het een memchonkind to "even heeft: dc poëzie van in trouwe ge- cgenhcid verrichter gcinee cl.appclijken rboid c i hun door lei I 1 i te en ge lelde liefde. - EINDE. -

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5