M. BRINKS - TURFMARKT II - TEL. 2336 •u*mt die kiedm acwv: VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 JE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICItr naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Aug. 1933, medegedeeld door bet Kom Ned Meteoroi. Inatituut te De Bild*v. Hoogste baronieterst.: 767.0 te Toulouse. Laagste barometerat.: 737.6 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 19 Aug.: Matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets war mer overdag. De depressie in het Noorden trekt af nemend Oostwaarts, vermoedelijk nadert weer in het Westen een nieuwe. In Zuid- Europa is de hooge drukking weer wat toegenomen, zoodat Frankrijk en Zwitser land weer vrij zonnig weer hebben. Ook de Britsche eilanden hebben opklarend weer met afnemende dwind. In Duitsoh- land valt nog regen en waait het krachtig aan de Oostzee-kust, Scandinavië heeft re genachtig weer en onweer in Zweden waar Hernöeand 29 mm. regen had. De alge- meene toestand wijst op aanhouden van Westelijke winden, waarbij na een opkla ring weer kans op regen komt. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 19.6 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Vrijdagnamiddag 8.50 uur tot Zaterdagmorgen 5.20 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zaterdag 19 Augustus vm. 2.33 uur en nam. 2.59 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20.5 gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 20 gr. 0. feestelijke bijeenkomst plaats in de mu ziekzaal van het St. Ba-vogesticht alhier in verband met het behaalde succes van de harmonie op het muziekconcours te Wateringen. Hulde werd gebracht aan den Eerw. Broeder Directeur voor zijn kundige lei ding, terwijl aan den heer Baatsen, die het Directeurschap overneemt wanneer naar een concours gegaan wordt, omdat dan de broeder-directeur niet mee mag ingevolge een ordevoorschrift, een bloe menmand werd aangeboden. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen Hoofd akte is geslaagd de heer L. J. van Eisen. Been gebroken. Op den hoek van den Rijksstraatweg en het Wilhelminapark is de 15-jarige wielrijder L. H., wonende te Katwijk aan Zee met zijn rijwiel in het mulle zand geslipt en gevallen, waarbij hij zijn rechterbeen brak. Na eerst geneeskun dig te zijn behandeld is hij per politie-bran- card naar het Aoadcmisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd en aldaar tor verpleging opgenomen. Aanrijding. De automobilist C. H. al hier reed mot zijn nieuwe wagen over de Geversstraat en dacht nog wel tusscben den groentewagen van B. en de tram te kunnen doorrijden. Het bleek niet te kun nen, zoodat hij eerst met den groentewa gen en daarna met de tram in botsing kwam. Zoowel de auto als de groentewagen werden zwaar beschadigd, terwijl de tram licht beschadigd werd. De schade zal on derling worden geregeld. 25-Jarig jubileum. Gisteren herdacht de heer G. den Dubbelden den dag, dat qij voor vijf en twintig jaar bij de N. Z. II. T. M. in dienst kwam en wel bij den techni- sohen dienst, voorheen te Hillegom thans te Oegstgeest, waarbij de jubilaris zich heeft weten op te werken tot „voorman". In den loop van den morgen kwam de directie de jubilaris'ten zijne huize geluk- wensobcn. Ir. Mulder voerde daarbij het woord en prees den jubilaris om zijn nauw gezette plichtsbetrachting en eenvoud en bood een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens maakte de jubileum-commis sie hare opwachting en bij monde van den heer van Ijzend ijk© werd den jubilaris een tafelkleed en klokstel aangeboden. De echt- genoote van den lieer den Dubbelden ont ving een prachtig bloemstuk. Den ganschen dag was het een gaan en komen van vrienden en bekenden, die den jubilaris hunne gelukwenschen kwamen aanbieden en veelal lieten vergezeld gaan van een of ander stoffelijk blijk van be langstelling. Namens de vereeniging „St. Raphael' en van de werkplaats ontving de jubilaris prachtige bloemstukken. Gevestigd: A. A. de Visser geb. On derwater van Strijen. E. C. J. Ouwehand geb. Stéijns van Katwijk. C. W. Luiten van Hazerswoude. E. v. d. Brug en gez van Beverwijk. P. de Jong en gez. van Loiden. M. J. H. Luteijn geb. Meijer en gez. van Amsterdam. 0. J. Huisman van Zuilen. S. J. v. d. Berg van Leiden. K. Lerner van Leiden. J. G. Chr. Bur gers van Harderwijk. N. G. de Veer van Goud, Zilver, Horlogerie Verlovings-, Zegel- en Fantasieringen HOOGMADE- Personalia. Bij de heden te Haar lem gehouden examens slaagde onze plaatsgenoot de heer A. J. N. Witteman voor de Hoofdakte. NOORDWIJK. Fanfarecorps „Excelsior". Hot be stuur van bovengenoemd corps heeft be sloten om hedenavond een concert te ge ven op hot Lindenplein waarvan het 2de gedeelte Marschconoert zal zijn on Vrijdag 25 Aug. eon concert te Noordwijk aan Zee op het pleintje voor de kerk. Beide con certen vangen aan om 8.30 uur. Bioscoop. Naar wij vernemen zal de N.V. Noordwijksehe Radio Centrale in be gin van September in hotel „Royal"' een •bioscoop gaan exploiteeren. Winkelweek. Ter gelegenheid van het jaarlijksche Oranjefeest eal ook dit jaar weder een Winkelweek worden georgani seerd, waaraan tevens een etalage-wed strijd is verbonden. De opening dezer win kelweek zal plaats hebben op 29 Augustus en de sluiting op Dinsdag 5 September. Naar wij vernemen hebben zioh roods 'n groot aantal deelnemers voer deze winkel week opgegeven. NOORDWIJKERHOUT. Jubileum. Op 3 Sept. a.s. hoopt mej. H. de Zwart den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar als huishoudster in betrek king kwam bij J. v. Sohooten, Kerkstraat No. 47. alhier. Loos alarm. Donderdagmiddag wer den de bewoners van ons dorp plotse ling opgeschrikt door het luiden dor brandklok. Daar de brandspuit den Goo- weg opreed, volgde een groote schare fietsers enz., zonder dat eigenlijk iemand •wist waar de brand was. Later bleek dat het een loos alarm geweest was. Een goede demonstratie voor de brandweer. Eer» mooie verbetering. Doordat de nieuwe losplaats nabij Keukendel gereed is gekomen, is de hoek SchulpwegZee straatBuurtweg door de nieuwe be strating aldaar mooi verbeterd. Mede doordat het laatste gedeelte van den len Ouden Schulpweg is verlaagd en verhard is nu eeen mooie weg ontstaan naar hot stille strand van Noordwijker- hout. Huldiging. Woensdagavond had een Effen gekl. Pyama 10'/$ Flanel 23, 20, 16, 1L Gestreepte Pyama OV, Flanel 16, 14, 11H, Congolinnen 1 voor lakens Ongebleekt Keper IA 70 c.M. breed Ongebleekt Katoen Q 90 c.M. breed Oogjes v. luiers 14^ 9/8 p. el 12, 5/4 p. el Wit Katoen, 10^ mooi zacht, 80 cM. Blauwe Blokhand- O doeken, 60/55 Theedoeken, 60/60 1 1 als reclame Gummi Kinderschorten lengte 4070 c.M. 9^ alle maten Bonte Kinderschorten maat 40 c.M. -f- 5 ct. p. 5 cM. Moderne Ruitstof 80 cM. vele dessins Crêpe Georgette 100 cM. zwart en wit Laklederen Koffertjes 35 cM. modekleuren Waschzijden Kousen lichte modetinten SPECIALE VERKOOP VAN WITTE ZIJDEN. DAMES SHAWLS ZWARE BR0CAATZIJDE OOV, I EFF£N SATIJNZIJDE met CA uu I ajourzoom, 75 X 75 c.M. 70 c.M. vierkant Heerenhoeden, nieuwe modellen en kleu- 1 IA ren, 3.00, 200, 1.65,1#AU Legerhemden £0 spotgoedkoop Sterke Beige Kinder School*ousen, IA maat 0, p. paar met zeer geringe stijging Wit en gekl. Zijden Q7K Dames Skisokjes*' Witte en gekleurde 97^ Kinder Skisokjes Maandag den geheelen dag HSSrlBITIlflBrStP geopend Kinder Pyama's, CA leeftijd 2 jaar Kleine stijging. Kinder Directoirs, zeer goedkoop 19^ en sterk Jeager Jongensbroeken en Borstrokken CA per stel voor leeftijd 67 jaar. Dameshemden, 9 A buitengew. reclame Dames Flanellen OC spotgoedkoop Deze aanbiedingen zijn Spot goedkoop! Profiteert ervan Djarnbi (N. O. L). D. de Graaff van Voorschoten. Vertrokken: B. Tijssen en fam. naar Alkmaar. B. J. Spruijt naar Leiderdorp. S. Nainggolan naar Alkmaar. G. A. S. van Deth gob. van Manfcgem naar Voor burg. P. A. van de Ven naar Breda. T. Luursen naar Leiden. G. P. H. Hoog land naar Amsterdam (West). A. C. Ross, geb. de Raaydt naar Soest. RIJNSBURG' Tuinbouw. Het voornaamste pro duct was deze week de bloemkool waar voor zeer goede prijzen werd betaald, voor 1ste soort varieerend van 18.40 tot 21.70. Tweede kwaliteit kon gemakke lijk van 8.60 tot 12.10 opbrengen. Vroege aardappelen kwamen niet veel meer voor. Ze brachten van 25 tot 40 ct. j per kist op. Voor Eigenheimers was iets beter vraag met hoogere prijzen. Per kist van 25 K.G. gingen deze voor 30 tot 55 cent. ST0MPWIJK. Nekkramp. Naar men ons mededeelt, is bij het 12-jarig dochtertje van B. aan den Broekweg te Stompwijk nekkramp ge constateerd. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zioh in de Gemeenten Stompwijk en Veur steeds uit. Thans is reeds in S temp wijk bij 58 en in Veur bij 6 veestapels mond- en klauwzeer geconsta teerd. Harddraverij. Het bestuur der Hard- draverij-Vereeniging „Nooit Gedacht" heeft j.l. Woensdag haar 2de vergadering gehou den om de verdere regeling vast te stellen voor de a.s. feestdagen, dien Woensdag en Donderdag gehouden zullen worden. Voor de draverij schijnt veel animo te zijn, want er zijn al buitengewone dravers voor ingeschreven, voornamelijk uit Noord- Holland. Het belooft weer een pnachtmid- dag te worden, want de hooge prijzen, die u in de advertentie in dit blad aantreft, geven wel aanleiding tot een vinnigen strijd. De verwachting is dan ook, dat het bezoek groot zal zijn, want teleurstelling is voor zoo'n draverij uitgesloten. De tweede dag (Donderdag) omvat weer oen nieuw programma. Na de kinderfeesten en het ringsteken zal er 's middags een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats heb ben. Deze sport staat thans ook op een hoog pijl. Het zal daarom interessant zijn de spelers in de verschillende pakjes te zien spelen. Verder zijn er verschillende ver makelijkheden op het terrein. Daarom allen een bezoek gebracht aan Stompwijk! TER-AAR. Graal wacht. A.s. bonderdag 7.30 uur doclamatieclub voor beide afdeelingen. Al leen wanneer iedereen opkomt kunnen we met ons nieuw programma beginnen. Maakt dus je avond vrij. Vrijdagmiddag van 24 uur club voor alle kruiskinderen met haar leidsters. Geen één kruiskindje mag thuis blijven. V Avonds om 8 uur bijeenkomst voor.alle geuniformden en de leden van de inklee- dingscursus. Wie die avond niet komt wordt ook niet ingekleed over 2 weken. Graalleden, beseft je taak. Ook al draag je geen uniform moet. iedereen aan je kun nen zien, dat je een Graallid bent. Dat zit niet in een uniform, maar in je persoonlijk heid, in je innerlijke overtuiging, die zich naar buiten uitstraalt. Houd je iedaal hoog! Excelsior! R. K. V. V. Adolf Kolping. In het R,K. Vereenigingsgebouw werd een bui tengewone ledenvergadering gehouden van de R. K. Voetbal ver. „Adolf Kol ping", onderafdeeling van de Gezellen- vereeniging. De opkomst der leden was niet bijzonder groot. Na opening door den voorzitter. L. v. d. Laan laat de se cretaris Jac. den Haan over tot het le zen van de notulen der vorige vergade ring, welke zonder op of aanmerkingen worden vastgesteld. De voorz. releveert de prestaties van de elftallen in het af- geloopen jaar en de onderlinge clubgeest. Nog veel moet er veranderd worden, dit is het bestuur bewust, doch wanneer de leden medewerken zal zeker de taak van hen in niet geringe mate verlicht woraen. Vooral spoort de voorz. aan trouw op te komen. De laatste wedstrij den eindigden niet altijd in het voor deel van Kolping, doch het onvolledig zijn speelt hier „de rol" en dit bederft de geest voor de andoren. Binnen kor ten tijd zal er een muziektent verschij nen op het terrein uitgaande van „Arti". Voor de wedstrijden, die zij opluistert, zal 30 pet. van de entreegelden aan haar afgedragen worden. Nog even werd de wensohelijkheid naar voren gebracht om het 3e elftal in de D.H.V.B. op te nemen, doch dit strui kelde wel in hoofdzaak op de groote kosten. Enfin, wanneer de Onderlinge Buurt-coimmissie zich weer ontpopt, staat er voor ons 3e elfbal een spannend seizoen voor de deur. Het bestuur zal trachten het le elftal in.de 3e klasse ingedeeld te krijgen, en dan gaat het 2e wellicht een afdeeling hooger. Tot sterking van de kas zal gepro beerd worden een propaganda-wedstrijd te latent spelen door een paar omlig gende goede clubs, die uitkomen in de Federatie. De rondvraag leverde heel weinig op waarna sluiting volgde. Geboren: Agatha Maria Barbara d. van J. Wildenburg—v. Veen. Gehuwd: C. v. d. Haven 99 j. en M. Kalshoven 21 j. Vertrokken: A. Jonkers naar den Haag. WARMOND. Concert. „St. Matthias'1 zal morgen avond te 8.15 uur een uitvoering geven in de gemeentelijke muziektent. VOORHOUT. Mond- en klauwzeer. Door een twee tal landbouwers uit deze gemeente werd wederom aangifte gedaan van de be smettelijke veeziekte mond- en klauw zeer onder een twaalftal stuks vee, zoo dat in het belang van de volksgezond heid er op gewezen wordt, dat de melk door de huismoeders worde gekookt om besmetting onder het publiek te voor komen. VEUR Aanbesteding. Door en B. en W. is aanbesteed a. het maken van een gewa pend betonnen Septictank met gemetseld pompgebouwtje en bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: H. van Wijk, Stompwijk f 3798 Ant. Haagen, Stomp wijk f3580, Rcmmerswaal en Bosmeyer, Veur f 3900, de Bruyn, Den Haag f 4300. b. Het leggen van ca. 360 M. rioolbuis 50/75 met bijkomende werken: De Graaf, Voor burg met bijl. van buis f 6306, zonder bijl. van buis f5270, v. d. Helm, Voorburg resp. f 4900, f 3650, Visser, Wassenaar resp. f 6195 f 5175, de Bruyn, Den Haag resp. f6737, f5250, Ant. Haagen, Stompwijk resp f 5585, f 4525, Remmerswaal en Bosmeyer, Veur, resp. f5600, f4565. De gunning van beide werken is aange houden. Diefstal. De Rijkspolitie heeft proces verbaal'opgemaakt tegen P. v. H 20 jaar, T. K. 18 j. en L. C. S. 18 jaar, wegens dief stal van meloenen uit de kweekerij van den heer de Ru ij ter te Veur. STADSNIEUWS DÈ ZIEKTE VAN WEIL. Gevaar voor de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk. De Directeur van den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst deelt oAs mede, dat een licht geval van Weil's ziekte is aange geven. Patiënt heeft gezwommen in de Stadsmolensloot in den stadspolder bij den molen. Aangezien deze sloot verbinding heeft met het Rijn- en Schiekanaal, moet het zwemmen in de zweminrichting aldaar wor den ontraden. AAN DE LEDEN\ VAN DEN R. K. VROUWENBOND. De eerstkomende weken zullen de pro pagandisten van den Vrouwenbond de con- tributiekaarten komen aanbieden. Laat, voor wie het werkelijk betalen kunnen, een maal genoeg zijn. Leg het geld klaar of geef uw huisgenooten opdracht de kwitan tie te betalen. Het bedrag van 1.50 is al zoo gering, dat het vele terug laten ko men, zelfs de meest volhardende propagan diste de moed ontneemt. Dit jaar ontbreekt op de contributie- kaarten het programma. De juiste datum voor de verschillende uitvoeringen kon door omstandigheden nog niet worden vastgesteld. Het programma dat aan u allen nog nader zal worden bekend gemaakt, belooft voor dezen winter veel goeds, o.a. de luisterrijke viering van het 20-jarig bestaan van onze afdeeling. Zonder de gele kaart, die aantoont, dat de contributie betaalt is, heeft niemand toegang tot de vergaderingen of de feest avonden. Een ieder legig© dus het geld gereed. Namens de propagandaclub, Zuster VAN DEN ABEELEN. Gemeentelijke Aankondigingen. TENTOONSTELLING STADHUIS PLANNEN. Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter algeineene kennis, dat de plannen van de 5 uitgenoodigde architec ten, zoomede alle verder nog ingezonden plannen met ingang van 28 Augustus a.s. voor het publiek zullen zijn tentoongesteld in het Stedelijk Museum „de Lakenhal". Do tentoonstelling zal geopend zijn iede- ren werkdag van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 5 uur en op Zondagen van des namiddags 12^4 uur tot 5 uur. Ten bate van de afdeeling Leiden van het Crisis-Comité aal een gering entree geld worden geheven en wel van 25 cents gedurende den voormiddag (10121/2 uur) en van 10 cents gedurende den namiddag (12^—5 uur). Voor bezichtiging op Zaterdagmiddag zal echter geen entreegold geheven worden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. De avond-, naoht- en Zondagdienet der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Augstus a.s. waargeno men door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. DE BEVRACHTINGSCOMMISSIE. Ten kantore der Bevraöhtingscommis- sie te Leiden (Breestraat 6163 Telefoon 1990) zijn vanaf Maandag 21 Augustus de volgende formulieren verkrijgbaar: I. Aanvrage voor Bevrachtingsboekje. III. Aanvrage om goedkeuring voor vaste relaties en tankvaart. IIIA. Aanvrage om goedkeuring voor campagnevervoer. IV. Aanvrage tot ontheffing voor Beurtvaart. Het kantoor der commissie is geopend van 9 tot 12 en van 14 too 17.30 uur. Het District der Coanmissiee omvat de Go meenten: Leiden, Ter Aar, Alkemade,.' Alphen aan den Rijn, Benthuizen, Ha zerswoude, Katwijk, Koudekerk, Leider dorp, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noordwijk, Noordw ijkerhout, Oegstgeest, Rijnsaterwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout, Voorschoten, War mond, Woubruge, Zevenhoven, Zoeter- woude. DE TE NOORDWIJK VERDRONKEN KNAAP. Het stoffelijk overschot van den 10-jari- gen J. K., die Dinsdag in zee te Noordwijk verdronk, is gisteren alhier aangekomen. Morgenochtend te kwart voor acht zal ia de St. Lodewijkskerk de gezongen uitvaart plaats hebben, waarna de begrafenis van uit de kerk. Plantententoonstelling „Eensgezindheid" Door de Buurtvereeniging „Eensgezind heid", welke dit jaar 10 jaar bestaat, is een plantententoonstelling georganiseerd in het gymnastiek-lokaal van de school in de Oos terstraat. De heeren W. Zwart en H. J. Smit heb- ben zioh belast met de opstelling der in zendingen en het resultaat kan uitmuntend worden genoemd. De jury, bestaande uit de heeren H. Veendorp en J. Mater, kende de volgende bekroningen toe: Groep A. (Kinderen van 6 t.m. 9 jaar). Geraniums: le Prijs Willy v. d. Broek; 2e prijs F. Stikkelorum; Eervolle vermeldin gen: T. Bontje en M. v. Leeuwen. Fuchsia's: le prijs D. Arbouw; 2e prijs E. Kukler; Eervolle verm.: L. Nieuwen- buijzen en C. Reij. Groep B. (10 t.m. 14 jaar). Geraniums: le Prijs Doortje Wagenaar; 2e prijs J. Montanus; Eervolle verm.Jaap de Groot en Annie de Groot. Fuchsia's: le prijs Jo v. Hoven; 2e prijs Trouwée; Eervolle verm.: Annie de Groot en Corrie Robbers. Groep C (15 tm. 18 jaar). Eervolle ver melding: Dikkie v. Ark (begonia). Groep D. (19 jaar en ouder). Coleus: le prijs A. Stikkelorum: 2e prijs F. Robbers; Eervolle verm.: A. L. Selier en A. L. Se ller. Begonia's: le Prijs N. Selie; 3e prijs Trippenzee; Eervolle verm.: G. Kolderman en H.. Montanus. Groep vaklieden: Eervolle vermelding: J. Beij. Groep F. (Vensterkweekers(sters)r ie prijs L. Don (Coleus). Groep I. (Vaste kamerplanten), le prijs: L. Crama (bladoactus). Van de ter opluistering ingestuurde planten wearden eervolle vermeldingen toe gekend aan: W. Zwart (Ficus); H. v. d. Schaft (Arau- caria); de Bruin (Geranium); Eikerbout (Fuchsia); J. Ghaudron (Fuchsia): van Oos ten (Begonia); Jac. de Groot (Geranium); A. Stikkelorum (Asperages); v. Zwieten (Clyvia) en Wassenburg (TTOschrysanten). Arbeidsbeurs Leiden. Op den 17en Aug. waren 2489 (v.j. 2805) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 5717. J. van de Gevel, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 52» aannemen van baggerwerken en grond werken. Overl. E.: J. v. d. Gevel d.d. 29 Juni 1933. Voor de vacante betrekking van con cierge in het Volksbondsgebouw alhier hebben zich ruim 150 sollicitanten gemeld.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2