MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LANDEN WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIE. GLANSRIJKE OVERWINNING VOOR ONZE LANDGENOOTEN. Begunstigd door fraai zomerweer vond gistermiddag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam de landen atletiekwedstrijd HollandBelgië plaats. Dc belangstelling was vrij groot. Naar schatting waren ongeveer 2000 toeschou wers aanwezig. Alvorens een aanvang te maken met het verwerken der verschillen de nummers vond een opmarsch der deel nemers van de beide landen plaats en wer den de volksliederen gespeeld. Nadat de voorzitter van do K.N.A.U., de heer De Jager, een kort welkomstwoord had gespro ken, werd ongeveer tien minuten te laat begonnen met de eerste nummers. De 110 M. hordenloop bracht een over winning voor onzen landgenoot W. Kaan. Tweede werd de Belg Binet, terwijl door disqualifioatie van den Belg Bosnians, die te veel horden had omvergeworpen, onze landgenoot Jansz derde werd. Uitslag: 1 W. Kaan (Ned.) 16.9 sec.; 2. Binet (België) 16.5 sec.; 3. A. Jansz (Ned.) Nederland 6 pnt. België 3 pnt. Terwijl op het middenterrein de werp en springnummers een aanvang hadden genomen, werd gestart voor het eerste aan vullingsnummer de 200 M. voor A-klassers. Het resultaat hiervan was: 1. Boersma (A.W.) 23.1 sec.; 2. V. d. Heyden (P.S.V.) 23.8 sec.; 3. Van Geenhuyzen (Haarlem) 24 sec. Het tweede internationale loopnummer was de 1500 Meter. Dit werd een overwin^ ning voor onze buren. Aanvankelijk hadden onze landgenooten de leiding, doch later liepen de Belgen m en vooral in de laatste ronde zetten zij de spurt er in en wonnen gemakkelijk. Het kogelstooten leverde een Neder- landsche overwinning op. Onze recordhou der werd eerste met een worp van 12.86 M. Uitslag: 1. G. Eysker (Ned.) 12.86 M.; 2. Vos (België) 12.78 M.; 3. A. G. J. de Bruvn (Ned.) 12.66 M.; 4. Mingcls (Belg.) 12.27 M. Nederland 6 pnt. België 4 pnt. Uitslag 1500 M. hardloopen (Int.) 1. De Vuyst (Belg.) 4 min. 12.8 sec.; 2. Boulanger (Belg.) 4 min. 16 sec.; 3. Buis (Ned.) 4 min. 16.6 sec.; 4. Scherpenhuizen (Ned.) 4 min. 17.1 sec. Nederland 3 pnt. België 7 pnt. De 100 Meter was het tegenovergestelde van de 1500 meter. Hier speelden onze landgenooten met de Belgen. Zij werden op gemakkelijke wijze, zonder strijd, resp. lst-e en 2de. Het resultaat was: 1. Chr. Berger (Ned.) 10.8 sec.; 2. B. Jansen (Ned.) 11.1 sec.; 3. Naessens (Belg) 11.2 sec.; 4. Devriendt (Belg.) 11.3 sec. Nederland 7 pnt. België 3 pnt. Het Pols tckhoogspringon bracht weer een overwinning voor onze landgenooten. Zij staken ver boven hun Belgische tegen standers uit. Uitslag: 1. v. d. Zee (Ned) 3.70 M.2. Oorschot (Nod.) 3.60 M.; 3. Hen- rijean (Belg.) 3.20 M.; 4. Leemans (Belg.) 3.20 M. Nederland 7 pnt. België. 3 pnt. De 800 Meter was weer voor onze Zui delijke buren. Nadat onze landgenooten oorspronkelijk de leiding hadden, kwamen zij evenals bij de 1500 Meter de laatste ronde opzetten en passeerden zij zonder veel moeite onze landgenooten en wonnen op gemakkelijke wijze. Uitslag: 1. Geeraert (Belg.) 1 min. 59.7 sec.; 2. Coenjaerts (Belg.) 2 min. 00.1 sec.; 3. Heymans (Ned.) 2 min. 1.8 sec.; 4. Haver (Ned.) 2 min. 4.1 sec. Nederland 3 pnt. België 7 pnt. De uitslag van het baanvullende nummer 1500 Meter voor D-klassers (niet K.N.A.U - leden) was als volgt: 1. G. Kuiper (Sport club Amsterdam) 4 min. 34 sec.; 2. Gaaren- stroom (Spartacus) 4.38.5; 3. Nuts (Ahe- rend's Voetb. Club) 4 min. 40 sec. Het aanvullingsnummer 3000 Meter voor A en B-klassers bracht in de A-klasse een gemakkelijke overwinning aan den AVAC- er W. Bakker in den tijd van 9 min. 19.9 sec. Tweede werd zijn clubgenoot Mulder in 9.26.2. De derde en vierde plaats werden bezet door Klaasse (Haarlem) en de 'R'uy- ter (Boskoopsche Boys) in de B-klasse ze gevierde J. Leyssenaar van AVAC in 10 min. 5 sec. Het nummer Verspringen met aanloop voor den landenwedstrijd werd gewonnen door onze landgenoot Jac. Boot met een sprong van 7.07 M., terwijl v. Welsenes tweede werd met 6.86 M. Uitslag: 1. Jac. Boot (Ned.) 7.07 M.; 2. van Welsenes (Ned.) 6.86 M.3. Leemans (Belg.) 6.55 M.; 4^ Binet (Belg.) 6.49 M. Nederland 7 pnt. België 3 pnt. Het Discuswerpen was eveneens voor de Hollanders met hot volgende resultaat: 1. A. G. J. de Bruyn (Ned.) 41.08 M.; 2. Eys ker (Ned.) 40 86 M.; 3. Vos (Belg) 40.50 M. 4. Mingels (Belg.) 34.27 M. Nederland 7 pnt. België 3 pnt. Hoogspringen met aanloop: 1. A. Jansz (Ned.) 1.75 M.; 2. Chartier (Belg.) 1.70 M.; 3. B. J. Brasser (Ned.) 1.70 M.; 4. Van Hooren (Belg.) 1.65 M Nederland 81/, pnt. België 3*/, pnt. De 400 Meter was een bijzonder fraai nummer. Onze landgenoot B. Janszen jiep zeer schitterend en won in den fraaien tijd van 49 5 sec., den besten tijd die tot nu toe in dit seizoen is gemaakt. Uitslag: 1. B. Janszen (Ned.) 49.5 sec.; 2 Prinsen (Belg.) 50.5 sec.; 3. Oostermeijer (Ned.) 50.6 sec.; 4. Verhaort (Belg.) 60.8 sec. Nederland 6 pnt. België 4 pnt. De 5000 Meter werd een spel van kat en muis. Hier hadden onze landgenooten geen schijn van kans. Dc beide Belgen wonnen niet grooten voorsprong. De winnaar van dit nummer, de Belg Marechal die eerste werd in den tijd van 15 min 7.3 sec., ves tigde hiermede een nieuw Belgisch record. Het oude stond op zijn naam met 15 min. 13 se<\ Uitslag: 1. Marechal (Belg.) 15 min. 7.3 sec.; 2. van Riunst (Belg.) 15 min. 314 ®cc.; 3. Petit (Ned.) 16 min. 20.4 sec.; 4. Bruvn (Ned.). Nederland 3 pnt. België 7 pnt. Bij het Speerwerpen werden de punten verdeeld. De Belg J. Herreman« werd eerste met een worp van 56.18 Meter. Tweede werd onze landgenoot Collaris met 55.42 Meter, terwijl Knol derde werd met 54.80 M. Do Belg H. Henmans werd vierde met 51.72 M. Nederland 5 pnt. België 5 pnt. Het slot van dezen welgeslaagden mid dag werd gevormd door de estafette 4 X 100 M. Hier behaalden onze landgenooten een glansrijke overwinning. Zij wonnen in den schitterenden tijd van 41.9 sec. De ploeg bestond uit (in volgorde van loopen) B. Jansen, v. d. Berge, Benz en Berger. Laatstgenoemde viel een luid applaue ten deel. Nederland 6 pnt. België 4 pnt Het eindresultaat van den landenwed strijd HollandBelgië was aldus een glans rijke overwinning van onze landgenooten met 72 1/2—56 1/2 pnt DE DHAK KAMPIOENSCHAPPEN TE HAARLEM. Op het sportterrein van het R.-K. Ly ceum te Haarlem werden gisteren de kam pioenschappon verwerkt van den Dioc. Haarl Athlefciekkring. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. cracks: Finale: 1. B. Blaisse VIC 11.3 sec., 2 Hoven (J. Leven), 3. H. de Lange, idem. 200 M. cracks: Finale: 1. W. Hoven (J. Leven) 23.9 sec^ 2. B. Blaisse VIO buit. med., 3. H. de Lang (J. Leven). 400 M. cracks: Finale: H. H. de Boer, J. Leven 56.8 sec., P v. Nobelen, Teylin- gen. 800 M. oracks. Finale: 1. B. Hoven, J. Le ven 2 m. 98 sec., 2. J. Murgen DEM, 3. W. Vogel, Holland. 5000 M. oraoks. Finale: 1. A. v. Rakel, Bataven 17 m. 11.2 sec., 2. A. de Reus D. JUL 3. A-. Mulders, AGE. 4 x 100 M. estafette: 1. Jonglevon 3 min. 49.6 sec., 2. Holland, Hoogspringen: 1. P. Kuit, DWS 1.65 M., 2. A. Geels, Holland, 3 en 4. W. Schoon hoven VIC en v. Lierop Teylingen. Vèrspringon: 1. B. Ronde, Holland 6.14 M., 2. N. de Zwager, Holland, 3. H. de Lange, J. Leven. Polstokhoogspringen: 1. W. Kaptein DEM 3.40 M., 2. F. Bakker, Holland, 3. N. de Zwager, idem. Polsstokvèrspringen: 1. B. Ronde, Hol land 8 10 1/2 AL, 2. W. Kaptein DEM, 3. N. de Zwager. Speerwerpen: 1. N. Luit DWS 39.75 M., 2. Burgman NSO, 3. Flipsen ACC. Discuswerpen: L Westgeest Holland 33.06 M., 2. Hagen ACE, 3. Hinkers. Kogelstooten: l. C. Duije DEM 11.31 M., 2. Westgeest Holland, 3. W. Hapten DEM. 100 M. hardoopen nieuwelingen: Finale: 1. H. Ossendorp ACE 1? sec., 2. Schuck- man, RKAV, 3. Beekman, Teylingen, Kogelstooten nieuwelingen: L H. ▼- d. Berg, Teylingen 9.53 M, 1500 M. meter nieuwelingen: L B. Tho mas PK 4 min. 45.2 sec. R.K.S.V. „DE BATAVEN". Gisteren werd weer deelgenomen aan de D.H.A.K.-kampioenschappen, welke georgani seerd werden door Holland in Haarlem. Er zijn door enkele onzer athleten weer pracht-prestaties geleverd; J. Bakel won het nummer 5000 M. met groote voorsprong in den tijd van 17 m. 11 sec. Deze niet zoo bijzonder fraaie tijd ia hoofdzakelijk te wijten aan den zeer weinigen tegenstand, welke hij ondervond. P. v. Bluten verbeterde het clubrecord over 200 M. in den tijd van 24.6 sec., (oud record 26.6 sec); hij bezette in dit nummer de vierde p'aats, terwijl hij op de 100 M. eveneens de vierde plaats bezette in den tijd van 11.8 sec., voorwaar een paar fraaie prestaties. Th. v. Tol bezette op de 1500 M. nieuwelinge^ de derde plaats in den tijd van 4 min. 55 sec., terwijl C. v. Velzen bij de junioren de derde plaats bezette met vèrspringen. Zijn sprong van 4 M. 97 is echter ver beneden zijn doorsnee-presta tie. Wat de organisatie betreft, moeten wij meedeelen, dat deze zeer tegenviel, waar dit aan te wijten was kunnen wij echter niet be- oordeelen, doch een feit is het, dat dit van zulke experts als bij Holland toch absoluut niet verwacht kon worden. Volgende week gaan wij te gast bij Teijlin gen in Sassenheim, waar wij door een 20-tal deelnemers vertegenwoordigd zijn. Plaats van vertrek zal deze week bekend gemaakt wor den. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De gisteren op Duindigt gehouden cour ses zijn Zevende Aanmoedigingsprijs (Prijzendra- verij der 4de klasse over 1740 M.): l. Vas sal eig. J. Bolwyn, 2. X Doorlooper eig. J. de Vlieger. Minervaprijs (Prijzendraverij der eerste Haese over 2060 M.): 1. Trurnpf König eig. C. F. Ockhorst. 2. Saffier eig. P. Kramer. Mimoaaprijs (Prijzendraverij 2de en 3de klasse over 2040 M.): 1. Vliegende Hollan der eig. J. v. Miltenburg. 2. Theoduffy eig. H. Schouten. Dertiende Heerrijdensprijs (Handicap eerste klasse over 2000 M.)1. Prodigal Stal Lancier eig. G. Easing. 2. Pannenio eig. G. J. v. d. Elshout. Melbourneprijs (Heat prijzendnavorij 3de en 4de klasse over 1700 M.): 1. Vendu eig. G. Ensing. 2. Vitesse S. W. eig. C. F. Ock horst. POSTDUIVEN Leidsche Postdutvenvereenlging „De Snelvlieger". Wedvlucht vanaf Neufville (België). Afst. 180 K.. Duiven los 7.30 «ut. Wind Z.-0. Uitslag als volgt: J. B. Smits le en 9e, J. A. M. Lek 2e, A. P. d. Voort 3e. 4e, 5c. 7e. 10, en 12e, D. Klein 6e, 8e, en 13e, C. Wall© 11e. Eerst geconstateerde duif 10.44.35. Laat ste prijswinnende duif 10.44.36. Geen verlie zen. VOETBAL FINALE LEIDSCHE COURANT-BEKER V.V.L. wint van de Alphenscbe Boys. Te kwart voor drie wordt begonnen met don wedstrijd V.VX en Alphonsche Boys,. Het werd een strijd, welke niet veel boven 't middelmatige kwam waaraan het warme weer wel wat schuld zal hebben ge had. In dezen strijd was over do geheele linie de club uit Voorschoten wel iets ster ker door een technisch boter spel, waarbij vooral do linksbui Lerispeler uitstak. Aan vankelijk wegen beido partijen goed tegen elkaar op en gaat de bal vlug van doel tot doel. Het eerste succes komt als V.VX oen algemeen en aanval onderneemt en een hoogon voorzet geeft, waaruit door een back van Alph Boys in eigen doel wordt gekopt (10). De V.V.L.'ers dringen nu sterk op en een goed schot van Niersman had beter lot verdient. Toch blijven de Boys goeden tegenstand bieden, waarbij zij echter over het algemeen een tekort en peuterig spel houden. Uit een goed geno men oorner hebben zij suooes, want on houdbaar werd de gelijkmaker ingezet» (11). De V.VX.'ers met him technisch beter spel zien in, dat er boter aangepakt moet worden, hetgoen hun ook gelukt door een goed open spel, waartegen de Alhp. Boys niet waren opgewassen en voor rust weet V.VX den stand op 31 te bren gen. Na de rust trachten de Rijnbewoners hun tegenpartij te overrompelen en zij zweven eenigen tijd gevaarlijk voor het V.V.L.-docl. Er komt zelfs een doelpunt uit, 'twelk echter in buitenspelpositie werd gemaakt en niet werd toegekend. Do voor- schotors weten zich spoedig weer te her stellen en als Niersman een goed aange geven bal door alles heen werkt, doelpunt hij onhoudbaar (41). Na een korte inzin king komt er weer wat pit in den strijd, waarbij de Voorschotora steeds een tikje sterker zijn. Bij een gevaarlijken aanval wordt hands geslagen in het beruchte ge bied en de midvoor plaatst onhoorbaar den clfmeterechop in de touwen (5l). Prac- tiseh was de wedstrijd hiermede voor V. V.L. gowonne, doch nu begon Alph. Boys er nog een schepje op te gooien waarbij do afwerking van him spel echtor slecht bleef, zoodat weinig kansen door hen kon den worden geschopt. Toch weet hun links buiten met een fraai schot don achterstand te verkleinen tot 2). In de laatste tion minuten komen de Boys telkens flink op zetten, doch de V. V. L.-verdediging en in laatste instantie hun keeper wist verdere doorboringen te voorkomen en het einde kwam met een verdiende 52 overwinning voor V. V. L. De leiding was bij den beer Angevare in goed handen. Na afloop werd in het clublokaal de be ker aan V.VX uitgereikt. SASSENHEIMSCH ELFTAL— NEDERLANDSCH TOER ELFTAL 8-3. Angstig keek hoed Sassenheim Zaterdag naar de druilerige lucht welke onze zoo druk besproken wedetrijd ten bate van hot Crieis-Comité dreigde te doen mislukken, toen eipdolijk om ongeveer zes uur de zon voor goed hare stralen over ons mooie dorp liet schitteren om ze niet meer terug te nemen tot aan haren ondergang. Zoo begon dan onder prachtig weer te ongeveer half acht the big match voor ons dorp, nadat de spelers door Burgemeester Gouverneur hartelijk waren toegesproken en de Saesenheimsohe aanvoerder van No belen aan zijn collega van Koenen een bloemstuk aangeboden had. De eerste tien minuten dachten we niet andere dan dat onze jongens ver het loodje moesten leggen daar de gasten een spel vertoonden zoo keurig en afgemeten, zooala wij het zelden hier op Sporthoff zagen. Onze jongens echter kwamen er na een kwartier ook beter in en na kan elkaar go- wend geraakt te zijn wogen de partijen te gen elkaar op en werd de wedstrijd span nender. Na een half uur kwam er gedurende eenigen tijd, trots het fijne en afgemeten Bpol der gasten, een overwicht der onzen en als de spil Kortekaae den bal met een verre trap aan den rechtsbuiten zendt, zet deze keurig voor waaruit v. d. Berg keurig inkopt (10). Een oorverdoovend Lawaai kenmerkte het enthousiasme der duizend koppige menigte, hetwelk kort daarop ge volgd werd door een daverend applaus, toen de midvoor der Saasenheimers een keihard schot op enkele meters loste en door keeper de Vries op formidable wijze gestopt werd. Na nog enkele gevaarlijke doorbraken van het binnentrio der gasten, waar vooral Piet van Reenen en Vrauwdeunt de hoofd rol spoelden en schitterend spel der onzen kwam de rust. Gedurende de rust zorgde de muziekver- eeniging „St. Ambrosius" voor een attractie en marcheerde onder vroolijke toonen het speelveld in de ronde. Na de thee werd het zelfde tempo di rect weer ingezet en keeper Homan had verschillende moeilijke ballen te vorworken wat hem keurig afging. Wanneer dan na ongeveer tien minuten v. d. Berg weer een snelle run langs de lijn onderneemt, het welk veel bewondering bij het publiok af dwingt, krijgt v. d. Ploeg de bal op zijn voet, een keurig sohot en no. 2 ligt in de touwen. Het publiek is nog niet bekomen van hunne vreugde of wederom gaat de goed samenspelende voorhoede der Sas- senheimore er van door en nu is het ter Horst die de Vries het nakijken geeft (30). Het begint reeds te schemeren maar de strijd wordt er niet minder om, vooral de bezoeker» gaan er alles op zetten en dank zij het prseht verdedigen dor onzen blijft resultaat, voor de gasten uit, hoewel blijkt, dat taktiok ook een rol zal spelen. Opnieuw gaan do Sassenhoimera er van door en een klein misverstand der achterhocdo weet ter Horst te benutten. Nog gaan de onzen door en wanneer van Nobelen een hard boogschot op doel lost springt de Vries, maar kan niet verhinde ren dat de bal door de uiterste bovenhoek in hot doel verdwijnt (5—0). Kort hierop weer een pracht eahot van v. d. Ploeg en het half dozijn is vod. Fel wordt er gestre den en tenslotte moet onze verdediging voor de taktiok der gas ten zwichten en bin nen een kwartier scoorde van Koenen twee en van Deyck eenmaal, zoodat het einde kwam met oen welverdiende 3-overwin- ning der Sassenheimers, welke niet het minet te danken was aan het prachtig stu wende spel der kalflinie. Het was een prachtige wedstrijd voor de voetballiefhebbers maar niet het minst voor hot Orisie-Comitë, daar wij vermoe den, dat gezien de meneohenmenigte, een aardig bedrag in de zoo povere kas geeftort kan worden. R. K. 8. V. „LEIDEN". Het Leiden tour-team, dat Zaterdag j.L onder enorme belangstelling de reis naar Zuid-Limburg aanvaardde, wordt heden avond te ongeveer kwartier vóór elf in de Sleutelstad terug verwacht. Het eindpunt der reu is aan de Douza- straat nabij Café Royal. Wij vorwachten alle Leiden-leden ter verwelkoming aanwezig. Tot hedenavond dus, Leidonaren! Zegt hot voort I R. K. Sportvereen. „Teylingen". Een goed geslaagd reisje van onze Junio ren. Om 10.30 uur vertrokken twoo autobus sen met een 35 Junioren en Commissie leden naar Heemskerk om daar de Junio ren van AJJ.O. te ontmoeten. Om 12.30 ging het sein van aanvang en bondon de Tcylin- gers den strijd aan tegen de kampioenen van N.-Holland's District. Over don strijd zullen wij kort zijn. In een keurig gespoel de n wedstrijd wisten do Teylingere 'n fair© uitslag te bereiken van 21, in 't voordeel van de A.D.O.-jongens. Daarna word getoerd naa<r Uitgeest en do omgeving bozichtigd. Atblotiek. Op de wedstrijden van Holland mochten de Teylingora weer ecni- ge successen bereiken. Kogelstooten H. v. d. Berg late prijs in een worp van 9.54 M. Voor do 400 M. cracks B. v. Nobelen 2e prijs met een 1/10 sec. verschil mot v. Ho ven ale lste. Ten slotte Th. Boekman den 3en prijs voor de 100 M. As. Zondag 20 Augustus heeft het be stuur van de Athletiek ecu schitterend programma georganiseerd. Vooral de num mers estafette, welke worden geloopen tus- odhen Holland (Haarlem), Jong Loven (Am sterdam) en Teylingen. Voor deze interessante kamp ie een keu rige wisselbeker beschikbaar gesteld door den hoar E. J. Toernstra, Hotel „'t Bruine Paard". De dag wordt ingezet met een algemeens H. Communie in de Mis van 7 uur, waarna in het K.S.A.-gebouw een gezamenlijk ont bijt. Niemand verzuim© deze kerkelijke plechtigheden. R. K. Sportvereen. „V.V.L." Het is gisteren voor V.V.L. een bijzon der goede dag geweest. Het eerste en twoodo elftal zijn binnen de lijnon gekomen en beiden als overwinnaars #uit het strijd perk getreden. De voornaamste match was die op het Sportpark „Haagweg" alwaar het eerste aan Alphonsche Boys I voor do finaio van de L.0.-beker partij gegeven heeft» In een moer zenuwaohtigon dan mooicn wedstrijd heeft V.V.L. haar superioriteit bewezen en haar tegenstander met 52 geslagen. Jammer was hot, dat do projva- gunda voor do R. K. sport in dozen strijd geheel zoek was, vooral toen na do rust V.VX haar voorsprong vergrootte volgens veler meening in buitenspel-positie. Na dit doelpunt ontaardde de strijd zoo niet in ruw dan toch in extra forsah spel, doch onze jongens bekeken hot van do goede zijde en nomen de zaak, dank zij de veilige voor sprong, kalmpjes op. Na het eindsignaal verzamelden de spelers en supporters zich in de boven- aanvoerder van V.V.L. don beker werd overhandigd, hetwelk met een applaus be sloten word. Onze spelers proficiat voor hot behaalde succes. Op het V.V.L-tcrrein werd te 12 uur de wedstrijd V.V.L. IIA.S.O. I voor do ne derlaagwedstrijden gespeeld. Do roservon hebben hier kranig gewerkt en do traditie, von A.S.C. te winnen, niet gebroken. Met 40 wisten zij te winnen, doch A.S.C. had hier beslist oen paar doelpunten verdiend voor hun taai volhouden. .Scheidsrechter Houzon leidde deze wedstrijd naar beider genoegen. R. K. Sportvereen. „Foreholte". Gisteren is dan oen einde gekomen aan de nederlaag-wedstrijden op Foroholto- terxein. Na een futloos spel, vooral aan de zijde van Foreholte, is hot S.M.C. I gelukt oen 42-overwinning te boeken. Een kwar tier voor het einde kwam Foreholte wel boter opzetten, maar de S.M.C.-verdediging hield, goed stand. Zou het voor hot eerste elftal eens tijd worden eens rust te nomen? Do competitie staat weldra voor do deur, om dan mot hernieuwde kracht te beginnen. We golooven dat zulks ernstig noodig is! Do beker voor do eerste af doeling is ge wonnen door Vogelenzang I mot haar 6—0- ovorwinning. Ons tweede elftal boekte in den Zilk een 1O-zege op van Nispen II voor do serie- wedstrijden aldaar. Voor as. Dinsdag staat daar weer oon ontmoeting op het prugrarn- ma te 5 uur Foreholte IIS.M.C. II. We zijn benieuwd of hot tempo dan volgehou- den zal worden. Doet je best, reserven. Op Voorhout om 1 uur een vriendschap- j polijke wedstrijd tuaschen Foreholte II Jun. en Nispen I Jun. Voor jullie wordt hot ook aanpakken. Benjamins! Het derde elftal krijgt Dinsdag bezoek om 3 uur van Teylingen III. Op .Sporthoff werd Zondag 6 Aug. van deze .Saasenhoimcrs verloren inet 53. Wo verwachten nu van jullie minstens een go- lijk spel. R. K. Sportvereen. „N.V.C." Zaterdagavond speelden op het N.V.C.- torrein Zandvoort en Hillincn tegen elkaar. De Hdlegommcra toonden xich de sterkste en wonnen* met 31. Gisteren waren N.V.C. I en II gostheeren van Sint Pnncratius I en II. Degene welke zou slagen de meeste punten to verzame len, zou in bezit komen van 'n schitterend •port-tableau. Om 1.30 uur kwamen de re- serves der beide vereenigingen tegen el kaar. In 'n spannenden en fairon wedstrijd wist N.V.O. te winnen mot 32, Hierna om 3 uur N.V.C. I—.Sint Panera- fcius I. Voor rust gnven beide ploegen 'n aantrekkelijk spel te zien waarin N.V.C. de leiding had met 1»—0. Na de thee wisten onze jongens nog 3 maal te scoren, zoodat de einduitslag 'n mooie en verdiende 40. overwinning was. N.V.O. wist dus beslag te leggen op den mooien prijs. Voor morgen is wederom 'n mooi pro gramma vastgesteld n.l. D.O.8. IVogelen- sang I en N.V.C. I-B.M.C. I. Er is du. voor sportliofhebbere volop te genieU-n. Aanvang der wedstrijden 1.30 en 3 uur. Wo verwachten 'n massa toeschouwersVer melden we nog dat er 'n mooie prijs is be schikbaar gesteld. LUCHTVAART GENERAAL BALBO THUIS. EEN KLINKENDE ONTVANGST Ond«r oorverdoovend gejuich der menigto begonnen Zaterdagavond tegen half zeven de vliegtuigen van het Balbo-eakader op het Lido di Roma te landen. In verband met de vertraagde aankomst had generaal Balbo besloten, terstond na aankomst boven het Lido di Roma het neerstrijken te leiden. Het eerste vliegtuig, dat neerstreek, was dat van generaal Balbo. Het dalen geschiedde om 18.30 uur. Zoodra Balbo het toestel verlaten had, trad Mussolini op hem toe, om hem te omarmen on der de tonen van het iaacistenlied en het da veren van de talrijke motoren. Te ongeveer 9 uur veracheen Balbo met zijn Occaanvliegers op het groote bnlcon der Piaz za Colonna te Rome, De geestdrift der massa's kende toen geen grenzen meer. Eerst nadat, ten teeken, dat Balbo wilde spre ken, herhaalde fanfares weerklonken hadden, verstomde het gejuich. Balbo beperkte zich bij zijn toesprank tot enkele zinnen. In naam der Occaanvliegers dankte hij met heldere stem het Romeinsche en Italiaansche volk voor de grandiose ont vangst. Hij en zijn kameraden zouden zich door deze ontvangst niet laten verblinden, maar gedach tig blijven dnt zij niet andera waren dan be scheiden soldaten van een groot leider, in wiens naam het heerlijk en licht ie, elke zege te behalen. Leve MussoliniI De menigte stemde met dezen uitroep geest driftig in cn vulde hem aan met bruisende, schier eindelooze heilroepen op Balbo cn zijn kameraden. Generaal Balbo is tot luchtmaarschalk be noemd, terwijl de deelnemers aan de trans atlantische vlucht allen tot een hoogeren rang bevorderd zijn. Italiaanach vliegtuig In zet gtilorl Een Italiaanach watervliegtuig, dat naar het Balbo-cskader wilde vliegen, i. Zaterdag in zee gestort. Dc zeven inzittenden, onder wie de chef van den generalen staf, generaal Julio Vallc, wer den vrij ernstig gewond. Van het vliegtuig, dat twee motoren h;d, was een der motoren defect geraakt, en togn men op één motor bleef doorvliegen, stortte het vliegtuig omlaag. COSIJNS VOORZAG DE RAMP. Ondetkundlge proeven oorzaak van de ontploffing. In verband met de ontploffing van de gon del van den stratosfeer-ballon van ir. Cosijns is een onderzoek ingesteld. Beweerd wordt, dat de oorzaak van de ont ploffing moet gezocht worden in het ondeug delijk materiaal, dal door Duitsche (abriekeu werd geleverd, doch het schijnt, dat dit maar een uitvlucht ia, daar de proeven, om het weerstandsvermogen van de gondel te bepalen, op een allesbehalve technische wijze zijn ge nomen. Cosijna zou hebben verklaard, dnt hij het ongeluk voorzien had en dat hij zich daarom' op den achtergrond had gehouden, toen d« proeven genomen ^«rden, welke tot de ont ploffing hebben geleid. De ontploffing van de ballon-gondel had plaats in het laboratorium van prof. Piccard in de universiteit te Brussel. De proef, die genomen werd, bestond hierin, dat men den weerstand der wanden van de gondel wilde meten met behulp van samengeperste lucht. Dc proefneming verliep normaal, toen plot seling bij acht atmosfeer druk, de gondel uit elkaar sprong en in drie groote stukken vloog. Door de hevige ontploffing werd een groot hoog venster geheel in stukken geslagen, cn een groote schutting, die de opening bedekte, waardoor dc gondel in het gebouw werd bin nengebracht, werd geheel weggerukt. De stukken ervan liggen in dc aangrenzen de gang verspreid. Van deze deur der gang, die naar buiten leidt, zijn alle ruiten gebroken Een arbeider, die nan de proefnemingswerk zaamheden deelnam, werd op slag gedood, zoo als men weet. Een persoon werd tamelijk zwaar gewond aan neus en voorhoofd. De bouwer van de gondel werd zeer licht gekwetst. Cosyns bleef ongedeerd. Er was spoedig hulp ter plaatse, de toestand ter plaatse werd gelaten, zooals hij was, zulks met het oog op een onderzoek. Cosyns verklaarde, dat hij op aandringen van den constructeur der gondel de nieuwe proef had genomen, want Cosyns zelf had niet op het eerste besluit willen terugkomen. DE LINDBSRGHS NAAR IJSLAND Kolonel Lindbergh cn zijn vrouw zijn Zater dagmiddag met hun vliegtuig van Julianahaab op Groenland vertrokken met bestemming naar IJ'iland. Des avonds kwamen /ij te Angrnag- salik aan.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7