tederhandelA.VERHOOG MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. door Ohr. de Vink werden gewonnen. De uitslagen tenslotte luiden: Pijpenwedstrijd: le J. C. Henneken 4.00; 2e Amsterdam 42.02; 3e Erkelens 43.00 4e Duiker 44.02; 5e Regeer 44.04. Bohendigheidswedstrijd: le J. Speelman 142 p.; 2e Teske 138 p.; 3e v. d. Aart 134 p.; 4e H. Vink 132 p 5e A Roudijs 127 p.; Ge v. d. Linden 127 p.; 7e van Brake) 126 p.; 8e J. C. Henneken 126 p.; 9e J. v. d. Giesen 126 p.; 10e Faa« 126 p. Afvalrace Swift-leden: Klasse A: 1. Ohr. do Vink 12 m. 59.2 sec. Klasse B: 1. J. Casper. Klassementswedstrijd1. Chr. de Vink 8 pnt. 9 min. 36.4 sec.; 2 en 3 A. van Eg- mond en M. van Aart 13 pnt.; 4 Tlh. de Roode 19 pnt. Motorclub Leiden en Omstreken. Gisteren i* door de Motorclub Leiden en Omstreken een Knobelrit verreden, welke begunstigd door het mooie weer, zeer ze ker schitterend geslaagd mag worden ge noemd. Uit propagandistisch oogpunt had de start plaats vanaf café „Royal" aan de Doozastraat, alhier. Aan de start ver schonen niet minder dan 51 deelnemers, hetwelk bewijst dat de ritten welke de M. C. L. O. organiseert nogal bij het motor rijdend publiek in den smaak vallen. De Haagsche H.D.-club verscheen met niet minder dan 22 leden, terwijl ook nog aanwezig waren leden van de Alpheneche Motorclub de „Rijnstreek" en lede® van do Dordtsche Motor Toering Club uit Dordrecht, waaruit alweer blijkt, dat de M.C.L.O. bekend staande als een zeer sportieve vlub, veler modewerking van buiten Leiden geniet. Te ongeveer 4 30 uur kon worden aan gevangen met de prijs ui tdeeling welke plaats vond in de bovenzalen van café-res taurant „Royal". Aangezien de voorzitter door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn, bracht de lieer Jac. de Lange namens het bestuur der M.C.L.O. een woord van dank aan alle aanwezigen voor hun medewerking aan <lezen gehouden rit, en wees nog even op het feit, dat door onderlinge samenwer king van diverse clubs onder welke een sportieve stemming heerscht veel tot stand kan worden gebracht op gebied van mo torsport. Een fraai verzilverde beker, welke uit geloofd was voor de club met het grootst aantal leden welke aan deze rit deelnam, kwam in het bezit der Haagsche H. D.- club. De heer A Bleyie (alhier) kwam in aan merking voor een fraaie medaille welke was uitgeloofd voor den deelnemer, die het meest aantal KLM. had afgelegd. Verdere prijzen bestaande uit luxe-voor werpen en motorracco68oires werden uitge reikt aan de daarvoor in aanmerking ko mende deelnemers. Bij de prijsuitreiking heerschte een zeer geanimeerde stemming. De M.C.L.O. kan dan ook weer met ge noegen op het succes van dezen dag te rugzien. LAWN-TENNIS OM DEN DAVISBEKER 1934. NEDERLAND—ROEMENIë 4—1. Op den tweeden dag van den wedstrijd tegen Roemenië heeft de Nederlandsche double Timmer en Scheurleer de beide 'R'oemenen Poulieff en Cantacuceno gesla gen met 63, 63, 60. In de cijfers ligt reeds het eenzijdige overwicht der Neder landers opgesloten. De combinatie aan Nederla.ndsche zijde was goed. Zoowel het baselinospel als het volleeren der Roeme nen was zwak. Nederland had dus met 21 do leiding en er bestond redelijke kans, dat Nederland deze ontmoeting zou win- non, waarop de volgende ontmoeting voor de derde ronde tegon Italië op het pro gram staat. Gistenmiddag werden de wedstrijden voor den Davisbeker 1934 voortgezet met de beide laatste enkelspelen. De eerste partij tusschen Timmer en Poulieff gaf voortdurend een overwicht van onzen land genoot te zien, voornamelijk komend door meerdere vastheid. Timmer speelde heel rustig, hield de rallies gaande, totdat de Roemeen miste. Dit geschiedde inderdaad en na 4, 5 slagen kwam de misser van den Roemeen. Door deze tactiek won Timmer met fraaie cijfers. Af en toe ging Timmer naar voren, verzamelde zonder bepaald op „af" te spelen heel wat punten. Poulieff probeerde het nog oven op de backhand van Timmer, doch deze Blag was juist goed op dreef en in plaats daarvan succes te heb ben kwam juist van dien kant het meeste gevaar voor den Roemeen. Zoo maakte Timmer 15 games achter elkaar en word het 60, 60, 30, waarna Poulieff zijn eerste game kon maken. Hét werd 41, 51, 52 en op zijn service 53. Het spel van Timmer was iets afgezakt, waardoor de Roemeen iets meer kon aanvallen en daardoor de drie games kon maken. Tim mer eindigde met een fraaie forehandpas sing. Met 60, 60, 63 kwam dus het einde. In de tweede partij kwam Karsten tegen Cantacuzene. Het spel stond doorloopend op zeer matig peil, doordat Karsten tel kens periodes van onvastheid kreeg. Hier door ging tevens don derden set verloren. Toen leek het, dat Karsten de partij nog zou verliezen, hij kwam b.v. in den vier den set met 52 achter te staan, doch toen keerde zijn zelfvertrouwen terug. Hij kwam weer meer in den aanval, maakte gelijk tot 55 en won den set met 86. Het resul taat der laatste partij was: Karsten sloeg Cantacuzene met 6—2, 10— S, 0—6, 86. Eindstand 41 voor Nederland. CRICKET NEDERLANDSCH ELFTAL—M.C.C. Holland wint met 9 wickets. Deze wedstrijd, die Zaterdag en Zondag ge speeld werd op het H.C.C.-terrein, ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van den Ne- derlandschen Cricketbond, waa de wedstrijd van het seizoen. Zaterdagmorgen om 11.15 u. ving de wed strijd aan. De Nederlandsche aanvoerder mr. H. v. Manen, had den toss gewonnen en koos batten. W. v. Glerum en W. v. d. Bosch open den de Hollandsche innings en deden dat op goede wijze. Beide batsmen speelden voor zichtig, maar vergaten niet runs te maken. Na 35 minuten spelen ging de 50 op. Op 70 werd W. v. d. Bosch op bowlen van Brooke door Hyndson fraai in de slips gevangen. W. Kra mer, die hem kwam vervangen, maakte het slechts kort, want toen hij 't run gemaakt had, werd hij door Hunt achter het wicket gevangen op een bal van Wykes (271). Zijn plaats werd ingenomen door dr. M. Jansen, en toen ging het een poosje wat beter, totdat Hyndson erin slaagde v. Glerum, die 27 runs gemaakt had, clean te bowlen (389). De Nederlandsche captain kwam nu zijn clubge noot gezelschap houden en dit tweetal wist de 100 op het scoringbord te brengen, toen Jansen met een formidabele 6 een bal van Hyndson over de boundary sloeg. Even later werd Jansen evenwel door Maxwell gebowld; hij had 28 runs gescoord (4106). Mr. v. Manen stond intusschen zeer voorzichtig te spelen, en kreeg nu wat steun van Hartog, die, toen hij hel tot 10 runs gebracht had, door Greenstock gecleaned werd (5119). Lodder- land, die den V.R.A.'er opvolgde, legde zich vooral op de verdediging toe, terwijl van Ma nen, speciaal nadat de lunch gebruikt was, vrijer begon te spelen. Op 141 had de Engel- sche aanval weer succes en moest Sodderland voor 5 vertrekken, gevangen door Hunt op een bal van Hyndson (6141). Deze bowler had even later andermaal succes, toen hij v. Baas- bank me' een fraaien bal bowlde (7146). De R en W.'er had slechts 2 runs gemaakt. Tus schen van Manen en Maas werd nu een aardi- gen stand opgezet, die eindigde, toen het to taal gestegen was tot 177. Maas werd op dat oogenblik door Prowsen voor 12 gevangen oo een bal van Brooke. Terwiel, die nu inkwam hield goed zijn wicket op, terwijl van Manen, die de bowlerij meester geworden was, enkele vieren en zelfs één 6 sloeg, waardoor onder applaus de 200 opkwam. Een poosje daarna, op 206, ving Brooke Terwiel uit (9206; laat ste man 1). Op 212 sloot de Hollandsche in nings, toen Doggard er eindelijk in slaagde v. Manen met een full-pitch te bowlen. De aan voerder had een prachtige 65 runs gemaakt, een ware captains-innings; jhr. J. v. d. Bosch bleef met 2 not out. Er waren 26 extra's, een bewijs, dat het wicket-keepen van Hunt nu niet zoo bijster goed was! De scores luidden: W. v. Glerum, bowled Hyndson 27: Jhr. W. v. d. Bosch, c. Hyndson, b. Brooke 33, W. Kramer, c. Hunt, b. Wykes 1 Dr. M. Jansen, bowled Maxwell 28, mr. H. v. Manen, bowled Doggart 65, M. Hartog, bow led Greenstock 10, L. Sodderland, c. Hunt, b. Hyndson 5 A. v. Baasbank, bowled Hyndson 2, A. Maas, c. Prowse, b. Brooke 12; A. Terwiel, c. Brooke, b. Prowse 1, jhr. J. v. d. Bosch, not out 2. Extra's 26, Totaal 212. Bowlingcijfer M.C.C.: Doggart 115; Hynd son 337; Prowse 156; Brooke 228, Wy kes 119, Maxwell 114, Greenstock 117. Om 3 uur 25 be£on de innings der Engel- schen, die geopend werd door Wykes en Brooke op bowlen van Terwiel en Lodderland. Het begin was voor de gasten slecht; toen Wykes één run gescoord had, werd Brooke in den eersten over van den V.O.C. bowler ge- bowled voor 0 (11). Wykes en Haddingham die toen samen kwamen, brachten het totaal op 28, toen laatstgenoemde, na 15 runs ge maakt te hebben, eveneens het slachtoffer van Terwiel werd (228). Op 39 kon de inmiddels voor Lodderland aangezette Jansen succes boeken, toen op zijn bowlen Greenstock, die Hadingham was komen vervangen, een gemak- kelijken vang gaf, dien Kramer accepteerde. Greenstock had 10 runs gemaakt (339). Hunt volgde hem op, maar deze werd als spoe dig op een bal van W. v. d. Bosch, die voor Terwiel was gaan bowlen, achter het wicket voor 4 gevangen (445). Onder applaus kwam toen captain Keigwin in, en met Wykes, die zeer voorzichtig speelde, hield hij het een poosje uit, totdat op 64 Jansen zijn tweede wicket veroverde en de aanvoerder wegens I.b.w. naar het paviljoen moest terugkeeren (5 64). Op hetzelfde totaal en in dezelfde over van Jansen, viel het wicket van Hunt (0), die gebowld werd (664). De rest van de Engel- sche innings, waarin de Engelschen wel zeer teleurstelden, is gauw verteld. Wykes begon gewaagder te spelen en sloeg enkele bounda ries, maar hij ondervond weinig steun van de andere batsmen. Op 76 werd Hyndson door v. Baasbank voor 5 gevangen, en toen het totaal 85 was, werd eindelijk Wykes voor een lang zame 26 door Hartog gevangen op bowlen van Terwiel (815). Maxwel (4) en Prowse (4) vielen als slachtoffer van Jansen, terwijl Dog gart met 6 not out bleef. Maxwell werd zeer fraai door Lodderland op diep mid-on gevan gen. Met inbegrip van 10 extra's werd het to taal der Engelschen slechts 97; dit succes had den de Hollanders voornamelijk te danken aan uitstekend fielden en fraai bowlen van Ter- wel en Jansen. De volledige scores luidden: N. G. Wykes, c. Hartog, b. Terwiel 26, R. H. Brooke bowled A. Terwiel 0, A. Hadingham, bowled A. Ter wiel 15, J. W. Greenstock, c. Kramer, b. Jan- sen 10. E. H. Holt, v. J. v. d. oBsch, b. W. v. d. Bosch 4; R. P. Keigwin l.b.w. Jansen 13; T. C. Hunt, bowled Jansen 0, J, G. Hyndson c. v. Baasbank, b. Jansen 5, M. S. Maxwell, c. Lodderland, b. Jansen 4, J. V. Prowse, bowled Jansen 4, J. H, Doggart, not out 6, extra's 10, totaal 97. Bowlingcijfers Nederlandsch XI: A. Terwiel 323; dr. M. Jansen 614(1!), L. Sodder land 017, jhr. W. v. d. Bpsch 132, A. Maas 01. Met een voorsprong voor de Nederlanders van 115 runs gaf mr. v. Manen den Engelschen den follow-on. Om 6 u. 15 openden Holt en Maxwell de 2e M.C.C.-innings. Tot 6 u. 30 werd gespeeld. In dat kwartier zag Maas kans HAARLEMMERSTRAAT 57 Groote partij Rubber-, Knie- en Heuplaarzen v. TOORs OLIEGOEDEREN. Lage Prijs Lederen Motor-Jekkers,* Jassen, Vesten Broeken, Handschoenen en Kappen. 7402 Maxwell voor 2 te bowlen (12), Toen de speeltijd van den eersten dag verstreken was, was het totaal 7 en bleven Holt met 0 en Dog gart met 4 not out. Zondagmorgen om 11 u. 15 zetten beide batsmen hun innings voort. Wel niemand zal gedacht hebben, dat het halfzes zou worden, voordat alle Engelschen „uit" zouden zijn. Op den eersten bal, dien W. v. d. Bosch bowldq deed Doggart een wilden slag en werd gevan gen voor 4 (27). WyOs en Holt hielden nu lang stand, totdat op een totaal van 95 eerst genoemde voor een mooie 51 door J. v. d. Bosch achter het wicket werd ingerekend (3 95). Op 107 vielen twee wickets. Holt wérd door Jansen fraai gevangen en Hadingham werd door een extra snellen bal van Terwiel gebowld; 2 runs later ving Hartog op fraaie wijze Greenstock. Van 3107 werd de stand dus totaal gewijzigd, want toen waren 6 wickets neer voor 109 runs. Daar de M.C.C.'ers nu de meeste goede bats verloren hadden, dacht men reeds, dat de Engelschen het niet veel verder meer zouden brengen. Aanvoerder Keigwin dacht er blijkbaar anders over. Met Brooke (11) Hyndson (32), Hunt (2) en voor al Prowse, den laatsten man (44), zette hij ge regeld fraaie standen op. De Engelschen speel den uiterst voorzichtig en riskeerden totaal niets. Voor het publiek een pariode van taai cricket. Hoe mr. van Manen den aanval ook wijzigde, regelmatig ging de score omhoog. Toen het totaal 247 was, werd eindelijk, om 5 u. 30 Prowse door W. v. d. Bosch gebowled en bleef Keigwin met een uitsekende 50 not out. De innigns der Engelschen had 514 uur geduurd. De volledige scores luidden: E. H. Holt, c. Jansen, b. Terwiel 35, M. S. Maxwell bowled Maas 2, J. H. Doggart, c. Sodderland, b. v. d. Bosch 4, N. G. Wykes, c. J. v. d. Bosch, b. v. Manen 51, R. H. Brooke c. J. v. d. Bosch, b. Terwiel 11, A. W. Hadingham, bowled Ter wiel 0, J. W. Greenstock, c. Hartog, b. Terwiel 0. R. P. Keigwin, not out 50, J. Hyndson bow led Terwiel 32, T. C. Hunt, c. Jansen, b. Ter wiel 2, J. V. Prowse, bowled v. d. Bosch 44. Extra's 16. Totaal 247. Terwiel had met 6 voor 65 schitterende bowlingcijfers, de Rotterdammer bowlde ook perfect. W. v. d. Bosch 2—39, A. Maas 1—34, v. Manen 128, Sodderland 020, Jansen 0 28, v. Gleum 0'17 Om te winnen moesten de Hollanders dus 133 runs maken in den tijd van 5 kwartier. Om 10 min. over half zes openden v. Manen er» v. Baasbang de tweede innings der gasthee- ren, en 40 minuten later waren er 135 runs ge scoord.. Nog nooit heeft men in Holland zoo snel runs zien maken, en beide batsmen deden niets voor elkaar onder. Onmiddellijk vlogen de ballen tegen en over de boundary. Toen de Engelschen 5 pvers gebowld hadden, waren er reeds 50 runs en was er 10 minuten gespeeld. Op 99 werd v. Baasbank voor een zeer snelle 53, waaronder 3 zessen en 5 vieren door Wy kes op een bal van Hyndson gevangen. Met W. v. d. Bosch in werd de zaak op denzelfden voet voortgezet, al ging het nu wat langzamer. Om 10 minuten voor half 7 bracht v. d. Bosch met een prachtige 6 het totaal op 135 en was de Hollandsche overwinning een feit; van Ma nen bleef nol out met 62 (12 vieren) en v. d. Bosch met 16. De gasten hadden slechts 15 overs gebowled. Dat was „bright cricket" ge- De scores waren: mr. H. v. Manen, not out 62, A. v, Baasbank, c. Wykes, b. Hyndson 53, jhr. W. v. d. Bosch, not out 16. Extra's 4. To taal 135 voor 1 wicket. Bowlingcijfer M.C.C.: Doggart 0—31; Hynd son 21, Brooke 0—21, Prowse 0—20, Wykes 025, Maxwell 010. Het Nederlandsche elftal heeft dezen wed strijd dus gewonnen met 9 wickets, een prach tige overwinning derhalve! Het bowlen en fielden der Hollanders was goed, terwijl ook het batten in orde was. In de tweede innings werd duidelijk gedemonstreerd, dat de gast- heeren in de eerste innings een overdreven angst getoond hadden voor het Engelsche bowlen, vooral voor de slow-bowles. Wicket keeper J. v. d. Bosch heeft zijn taak naar be- hooren volbracht, al was hij in de eerste in nings der Britten beter op dreef dan in de tweede, waarin hij na de thee wegens een op- geloopen vingerblessure door Hartog vervan gen werd. Voor de captaincy van mr. v. Ma nen niets dan lof. Het uitzetten van het veld geschiedde steeds op de juiste wijze, terwijl hij zorgde, dat er op tijd en goed gechanged werd. De prestaties der Engelschen vielen wel wat tegen. Al met al was dit de eerste over winning, die de Hollanders dit jaar op het Engelsche cricket bevochten; een mooi cadeau, dat de-spelers den jubileerenden cricketbond aanboden! NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND De uitslagen luiden: Nederlandsch elftal—M.C.C. Gew. door Ned. elftal met 9 wickets. Nederlandsch elf tal 212 en 135 voor 1; M.C.C. 97 en 247. Overgangsklasse A. V.V.V.—Kam pong. Gew. door V.V.V. met 182 runs. V.V.V. 235 (v. Stuyvenberg 135), Kampong 53 en 36 voor 3 (opgegeven door V.V.V.). Overgangsklasse B. H.D.V.S.—H.C.C. III. Gew. door H.D.V.S. met 6 runs. H.D.V.S. 123, H.C.C 117, R.C.H.Ajax Gew. door Ajax met 145 runs. Ajax 228 voor 7; R.C.H. 83, Tweede klasse B. SpartaExcelsior. Gew. door Sparta met 10 runs. Excelsior 135; Sparta 145. H.D.V.S. II—L.C.C. Gew. door H. D.V.S. met 83 runs. H.D.V.S. 167 en 102 voor 4 (gesloten); L.C.C 171 en 15 (gestaakt). Derde klasse B. H.B.S. IllAjax II. Gew. door H.B.S. III met 115 runs. H.B.S. 170 Ajax 55 en 119 voor 7. Overzicht. Zaterdag en Zondag heeft 't Nederlandsch cricketelftal een prachtige overwinning behaald op het gevreesde M.C.C.-team. Voor bijzonder heden, zie men ons uitvoerig verslag. In de Overgangsklasse wonnen de beide kampioenen. V.V.V. won met groote meerder heid van Kampong, terwijl H.D.V.S. een be nauwde overwinning op H.C.C. behaalde. De Hagenaars waren versterkt door het meespe len van Tonny de Geus, die 3 wickets nam en 62 runs maakte. Zondag a.s. V.V.V.H.D.V.S. De winnaar speelt volgend jaar in de eerste klasse. Ajax stelde zich definitief in veiligheid door met besliste meerderheid R.C.H. te kloppen, waardoor de Haarlemsche club de laatste plaats niet meer ontloopen kan. De Leidenaars waren gisteren buitengewoon goed op dreef. Men zie het verslag. In 2 B verspeelde L.C.C. twee punten, na op de eerste innings met 4 runs te hebben voorgestaan (H.D.V.S. 167, L.C.C. 171). Om even voor 5 uur werd aan de tweede innings begonnen, waarin de Schiedammers 102 runs maakten voor het verlies van 4 wickets. Toen L.C.C. weer ging batten, was de houding der gastheeren zoo onsportief, dat aanvoerder Metsch den wedstrijd niet verder wenschte te spelen, toen er 15 runs waren. Zoo verkregen de Schiedammers, wat zij blijkbaar wensch- ten: een zege, ten koste van alles I In 3 B, stelde Ajax II teleur door te verlie zen van H.B.S. III. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar bovenstaande uitslagen, R.C.H.Ajax. De Leidenaars gingen het eerst batten en scoorden het hooge totaal van 228 runs voor het verlies van 7 wickets. Topscorer was 1. Dozy, die eindelijk eens loskwam en 68 runs maakte. Verder kwamen A. Wempe 49, J. Dupon 11, L. Janssen 36, H. Meyer 21, en S. de Jongh 11 n.o. in de dubbele cijfers, v. Kuik bleef met 0 n.o. terwijl v. d. Putten en mr, v. Breen niet aan bat kwamen. Bowling cijfers R.C.H.: v. Kuyk 466, Klein 044, Hellingman 029, de Jong 126, Zonne veld 2—31. R.C.H. bracht het slechts tot 83 runs, waar van Hellingman 20, A. Scheen 10 en Zonne veld 15. Extra's 14. Vooral op Dupon konden de Haarlemmers geen vat krijgen. Hij nam dan ook 6 wickets voor 14 runs. Prachtige cijfers! Verder v. Kuik 130; Wempe 111; Meyer 07; de Jong 01, Lob 04 en Schüdel 22 Daar er nog maar 40 minuten te spelen was, stuurde Janssen R.C.H. niet nog eens in en won Ajax dus welverdiend op de eerste in nings met 145 runs. H.B.S. lil—Ajax II. H.B.S. III batte eerst en maakte 170 runs, waarvan Starink 33, Broekhoven 37, Diehl 25 en Huinden 15. Bowlingcijfers Ajax: v. d. Smit 156, L. Westen 436, H. de Vrind 430 en A. Demi- nent 021. De Leidsche batsmen faalden in de eerste innings en zaten voor 55 runs weer aan den kant. Alleen H. den Holder (17), A. Demi- nent (15) en H. de Vrind (11) presteerden iets Huinden (424), Diehl (114) en Held (5 15) w&dden de wickets genomen. Natuurlijk kregen de Ajaxieden den follow- on, maar nu ging het veel beter. Zwanenburg met 24 runs, Deminent met 14 runs, de Vrind met 14 runs, Eichhorn met 17 runs en vooral v. d. Smit, die met 33 runs not out bleef, zorgden er voor, dat niet met innings verloren werd. Het Leidsche totaal werd nu 119 runs voor het verlies van 7 wickets. Bowlingcijfers HB S.: Uhlenbeck 16, Vel- linga 115, Held 218, Huinden 231, Diehl 136. H.B.S. III won dus met 115 runs op de eer ste innings. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN L. A. K. Uitstekend geslaagd. De propaganda athletiek wed strijden ran den Leidsche Athletiekkring zijn een prach tig succes geworden en behooren zonder eenige overdrijving tot de beste, die door de jaren heen hebben getuigd van de spor tieve verrichtingen der Leidsche athleten. Het groote programma werd vlot afge werkt en het enbkoueiaeme, de orde en re geling Jiet niets te wenschen over. Alleen nog wat meerdere medewerking der Leidschevereenigingen, o.a. misten wij loopers van A.S.C., Lugd., D.V.S., L. Boys, L.D.W.S., vele Zaterdagmiddag-vereenigin- gen enz., zou voor de toekomst nag veel kunnen verbeteren. Ook gij, voetballers, hebt athletiek noodig! Tegen de jongeren willen wij een speciaal woord richten en wel: „Aan u de toe komst". Zorgt er duo voor, dat uw clubbe sturen gaan medewerken, spreekt met hen op vergaderingen en oip wedstrijden, dan alléén kan de zoo mooie abhletrieksporfc groeien en bloeien. Do uitslagen van Zaterdag waren: 60 M. hardloopen jongens ju nioren 1415 jaar: 1. H. de Roo (Do- nar) 9.2 sec., 2. v. d. Linde 9.3 sec., 3. A Duyverman 9.8 sec. 80 M. hardloopen jongens ju nioren, 16—17 jaar: 1. C. de Vuik (L.R. C.) 10 sec., 2. J. v. Nierop (Fluks) 10.3 sec., 3. J. Selier (L.F.C.) 10.8 sec. 320 M. jongens junioren: 1. J. v. Nierop (Fluks) 46.6 sec., 2. C. de Vink (L.R. C.) 49.3 sec„ 3. J. Fakkel (L.F.C.) 50 sec. Hoogspringen jongens-junio- ren A en B: 1. C. de Vink (L.O.R.) 1.50^ M., 2. J. v. Nierop (Fluks) 1.45^ M., 3. K. Schalks 1.251/, M. 100 M. hardloopen, Heeren: 1. E. Jonkers-Botih (Enkes) 12.2 sec., 2. W. En gels (Enkes) 12.2 sec., 3. W. Bergshoef (A.R. C.) 12.3 sec. 400 M. hardloopen, Heeren: 1. H. Wimemrs (Enkes) 61.2 sec., 2. J. Groenen- berg (A.B.C.) 62.9 sec., 3. E. Jonker-Both (Enkes) 63.2 sec. 1500 M. hardloopen, Heere 1. Klein (A.Z.C.) 4.48.4, 2. L. Kwestroo (F.P.) 4.51.9, 3. L. Gijsselman (Enkes) 4.59.2. 4 X 100 M. estafette, Heeren: 1. A.R.C. 50.2 sec., 2. Enkes 50.3 sec. Olymp. estafette, Heeren: 1. Enkes 4 min. 6.1 sec., 2. Ned. Roto Gr. 4 min. 12.1 sec., 3. A.R.C. 4 min. 43.2 sec. Voor Zondag waren de uitslagen: 60 M. hardloopen jongen®, 1515 jaar: 1. S. Borgerding (Doar) 7.9 sec., 2. P. v. Haas teren (U.V.3.) 8 sec., 3. W. Aniba (Zuiderkw.) 8.2 sec. 80 M. hardloopen jongens 16—17 jaar: 1. R. Hordijk (Residentie) 9.9 sec., 2. J. Jurgens (R.C.L.) 10.2 sec., 3. J. Segrève (Donar) 10.4 sec. 320 M. hardloopen jongens: 1. R. Hordijk (Residentie) 46.2 sec. 2. S. Rob- bere (U.V.S.) 50 Bec„ 3. F. Wijsman (Klim- Op) 50.2 sec. Hoogspringen jongens 1617 jaar: 1. W. de la Bije (U.V.S.) 1.423^ M., 2. W. Aniba (Zuiderkw.) 1.371/, ÜL, 3. F. Wijs man (Klim-Op) 1.22^ M. 60 M. hardloopen meisjes 1415 jaar: 1. R. Kantebeen (Brunhilde) 8.8 sec., 2. J. Kukler (Brunhilde) 8.9 sec. Hoogspringen meisjes 1415 jaar: 1. R. Kantebeen (Brunhilde) 1.27K M., 2. J. Kukler (Brunhilde) 1.221/ï M. 80 M. hardloopen Meisjes: 1. A. de Bruyn (N. Brunhilde) 11.4 sec., 2. G. de Vries (Brunhilde) 11.5 sec., 3. L. Nelch (Brunihilde) 12 sec. Hoogspringen Meisj-es 1617 jaar: 1. A. de Bruyn (N. Brunhilde) 1.32 M., 2. Kantebeen (Brunhilde) 1.27t/s M., 3. A. Harting (Brunhilde) 1.22^ M. Balwerpen Dames (niet ath.)1. J. Krol (Klim-Op) 20.61 M., 2. Goddijn 20.11 M. Idem (athleten)1. P. Dieben (Brun hilde) 23.85 M„ 2. Ort 21.43 M. 100 M. hardloopen Dames (niet athl.): 1. Goddijn 152 sec., 2. Sluis 15 sec. Idem (athleten): 1. B. Briejer (Brun hilde) 14.6 sec. (kamp. v. Leiden), 2. P. Die ben (Brunhilde) 14.8 sec. Hoogspringen Dames: 1. J. Krol (Klim-Op) 1.37 M., 2. R. Briejer (Brunhilde) 1.321/a M. 100 M. hardloopen (niet athl.)1. H. Remmer s waai (Wassen.) 12.2 sec., 2. J. Sohü- man (U.V.S.) 12.3 sec., 3. F. elle (A.S.C.) 12.4 sec. 400 M. hardloopen (niet athleten): 1. F. Julle (A.S.C.) 61.8 sec., 2. J. Visser (Zuidwijck) 64.8 sec. 1500 M. Heeren (niet athl.)1. J. v. Assendelft (Wassen.) 4 min. 47.4 sec., 2. J. Rrninerswaal (Wassen.) 5 min. 4.8 sec., 3. J. Visser (Zuidwijck) 5 min. 5.1 sec. 1500 M. hardloopen athleten: 1. Meskere (Zuidwijck) 4 min. 39.4 sec. (kamp. v. Ledden), 2. Pont (Donar) 4 min. 48 sec. 100 M. hardloopen Heeren ath- leteh: 1. D. Roozendaal (Donar) 12 sec. (kamp. v. Leiden), 2. G. de Lange (U.V.S.) 12.2 sec., 3. G. Amokké (U.V.S.). 400 M. hardloopen Heeren ath leten: 1. „Tighler" (Donar) 55.8 sec. (kamp. van Leiden), 2. J. Annokkee (U.V.S.) 57 sec. 3000 M. hardloopen Heeren ath leten: 1. A. Viaser (Zuidwijck) 10 min. 28.4 sec. (kamp. van Leiden), 2. A. Slinger land (Zuidwijck) 10 min. 29.2 sec. Hoogspringen Heeren athle ten: 1. E. Harland 1.45 M. (U.V.S.) na lo ting kamp. van Leiden), 2. Visser 1.45 M. (Zuidwijck). Speerwerpen Heeren athle ten: 1. S. Meerburg (U.V.S.) 45.34 M. (kamp. van Leiden), 2. J. Bekkering (Zuid wijck) 33.45 M. Kogels tooten Heeren athle ten: 1. S. Meerburg (U.V.S.) 9.59 M. (kamp. van Leiden), 2. L. v. Teylingen (Zuid wijck) 8.59 M. 4 X 80 M. estafette junioren 16 17 jaar: 1. Donar 41.4 sec., 2. U.V.S. 44 sec„ 3. R.C.L. 45.2 sec. 4 X 100 M. Dames athleten: 1. Brunhilde (kamp. van Leiden), 2. Brunhil de II, 3. Klim-Op (niet athleten). 4 X 100 M. Heeren athleten: 1. I>onar 49 sec. (kamp. van Leiden), 2. U.V.S. 49.2 sec. Olymp. estafette: 1. Donar 4 min. 2 sec., 2. Zuidwijck 4 min. 5 sec., 3. U.V.S. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE SCHAERBEEK. Nieuwe Ned. records. Te Schaerbeek vonden Zondag interna tionale athletiek wedstrijden voor dames plaats, waaraan door een aantal Neder landsche athleten werd deelgenomen. Er werden verschillende nieuwe Nederland sche records gevestigd. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen: 1. mej. Schuur man 11.9 sec. (wereldrecordtijd), 2. Walsh (Polen) borstJengte. 3. Aalt en (Nederland) op 1 Meter. 4. Hisock (Eng.) 6. v. d. Linden (België). Kogelstooten: 1. Wassowna (Polen) 11.45 M. 2. De Koek (Nod.) 10.40 M., 3. Schrei- ber (Ned.) 9.90 M. 4. Paques (Belg.) 8.75 M. 5. Petit (Belg.) 8.67 Meter. Discuswerpen: 1. Wassofna (Polen) 41.90 M., 2. mej. Pels (Ned.) 27 M. Speerwerpen: 1. De Kook (Ned.) 32.16 M. (nieuw Ned. record). 2. Van Kesteren (Bel gië) 31.62 M. 3. Wassowna (Polen) 30.56 M. 4. Corrie Aalten (Ned.) 29.80 M. 80 M. horden: 1. Terhorst (Ned.) 12 2/5 sec. (Nieuw Ned. record). 2. Green (Enge land) 113/5 sec. 3. O'Kell (Engeland) 4. Cornell (Engeland). 800 Meter hardloopen: 1. Walasiewics (Polen) 2.30 M., 2. Christmas (Engeland) 2.29 M. 3. Souffriau (België) 2.28 M. 4. Van Kesteren (België). 200 M. hardloopen: 1. mej. Schuurman (Ned.) 24.5 sec. (Nieuw Nederlandsch re- oord). 2. Walasiewics (Polen) op 1 M. 3. Hiscock (Engeland). 4. Van Rassum (Bel gië). Hoogspringen: 1. OTvoll (Engeland) 1.50 Meter. 2. Schreiber (Ned.) 1.45 M. 3. Ste vens (België) 1.40 M. 4. Wasowna (Polen) 1.38 M. 5 Van Truyen (België) 1.35 Estafette 4 x 100 M.1. Nederland (met de dames Martin, Terhorst, Aalten en Schuurman) 49.5 sec. 2. En celand op 5 Me ter. 3. BelgiëPolen (combinatie). 4. Bel gië.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6