MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Aug. 1933, medegedeeld door bet Kon Neü Meieorol. Instituut to Do Bild» Hoogste barometerst.: 768.3 te Breslau. Laagste barometerst.: 740.7 te Janmayen Verwachting tot den avond van 15 Aug.: Zwakke tot matige veranderlijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk veel kans op regen en onweer, iets koeler overdag. De depressie bij IJsland is veel die per geworden en breidt zich zuid en oostwaarts uit, terwijl do hooge drukking zioh oostwaarts verwijdert. Bij het Ka naal ligt een ondiepe depressie, die reeds onweer bracht in West-Frankrijk en Zuid-Engeland, en er nadert een nieuwe daling ten westen van Ierland, zoodat een ernstige onderbreking van de fraai-weer-periode waarschijnlijk is. Geheel Noorwegen heeft regen en de re gen breidt zich ook over Zweden uit. Ook op do Britsche eilanden is bijna overal regen gevallen, terwijl die in Frankrijk nog tot het westen beperkt is maar heden tot het zuiden, oosten en noorden zal doordringen. In Duitschland heersoht nog fraai on bewolkt weer en zal de temperatuur vandaag vrij hoog worden. LUCHTTEMPERATUUR. Tempers tuur des middags te half drie 22.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Maandagavond 8.58 tot Dinsdag ochtend 5.12; van Dinsdagavond 8.56 tot Woendag- ochtend 5.14. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op: Dinsdag 15 Aug. v.m. 10.31 uur, nm. 11.18 uur; op Woensdag 16 Aug. v.m. 11.55 uur, n.m. 12.34 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 22 gr. C. en inrichting JDe Zijl", om 7 uur: 21 gr. C. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z.H. Ecx. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Waarnemend Deken van hot Dekenaat Delft: den Zeereerw. Heer J. L. Dankel- man; Pastoor te den Hoorn-Schipluiden: den Weleerw. Heer Th. W. Loomans; te Hoek van Holland den Weleerw. Heer W J. War- menhoven, fchans aapelaan te Haarlem (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.); Leeraren aan het Klein-Seminarie Ha- geveld" te Heemstede, de volgende Wel eerw. Heeren: J. A SI ijkerman, thans Ka pelaan te Rotterdam (H. Hildegardis); Mr. A. A. W. Diepenbrock, thans Kapelaan te Hi 11 ego m (H. Jos.); en B. Verbeem, thans Kapelaan toRoelofarend fi ve e n; Rector: te Amsterdam (H. Aloysius-Ge- sticht) don Weleerw. Heer H. M. van Span je, thans Kapelaan to Amsterdam (H.H. Ursula en Gez.); te Leiden (St. Liduina- huis) den Weleerw. Heer H. J. A M. van der Ven, thans Kapelaan t© Leiden (H. Petrus); to Rotterdam (R. K Lyceum voor Meisjes) den Weleerw. Heer P. J. Maas, thans Kapelaan te Rotterdam (H. Hilde gardis); Kapelaan te: Amsterdam (H.H. Ursula en Gez.) den Weleerw. Heer Dr. A. I. M Kat; W&ssen&a r (H. Will.) den Wel eerw. Heer J. B. M. Blankers; Noot dorp: den Weleerw. Heer A. N. Duinis- veld (Neom.); Amsterdam: H. Will, buiten de Veste) den Weleerw. Heer K. J. H. Lau- tenschiitz; Poeldijk: den Weleerw. Heer W. A. J. Geels (Neom); Amsterdam: (H. Bon.) den Weleerw. Heer P. A. A. Verhoeckx; Heemskerk: den Weleerw. Heer P Th. Per- quin (Neom.); Amsterdam: (H. Will, bin nen de V.) don Weleerw. Heer J. J. J. H. Riswick; Rotterdam: (H. E!is.) don Wel eerw. Heer IT. J. II. Westerkamp; Oudorp: den Weleerw. Heer B. J. A. Haanen (Neom.) 's-0 ra ven ha ge: <H. Oor. Maj.) den Wel eerw. Heer J. C. M. Franse; Boskoop: den Weleerw. Heer 0. M. Broers (Neom.); 's-Gravenhagc(H. Jac.) den Weleerw. Heer A. J. v. d. OudenhovenHaarlem (Ka thedraal St. Bavo) den WE Heer O. P. A. Alkemade; Naaldwijk: den Woleprw. Heer N. J. de Ruvler (Neom.); Rotterdam: (H. Laur.) den Weleerw. Heer J. S. W. Groenen; L e i m u i d e nden Weleerw. Heer C. Via ar (Neom.); Rotterdam: (H. .Tos) den Weleerw. Heer C. H. Olsthoorn; H i 11 e g o m (H. Mart.) den Weleerw. Heer B. Schneiders; 'Rotterdam: (!H. Hilde gardis) den Weleerw. Heer TK W. Klep per; Berkel: den Weleerw. Heer J. van Duivenvoorde (Neom Rotterdam: (H. Elis.) den We'eerw. Heer C. de Ruijter; Halfweg den Weleerw. Heer J. M. Wijs broek (Neom.). Rotterdam: (H. H. Mart v. Gorcum) den Weleerw. Heer W. C. Wes terhoven; Beverwijk: (H. Agatha) den Weleerw. Heer Z van der Klein; Zwaagï den Wqleerw Heer A. M. Abeln (Neom.). Rotterdam: (H. Laur.) den Weleerw. Heer A. J A. Schulte; Pijnaeker: den Weleerw. Heer W. L. Egberts (Neom.). Rotterdam: (H. Hildeg.) den Weleerw. Heer F. A. Ber- nefeld; Lutjebroek: den Weleerw. Heer N. A. Commandeur (Neom.). Haarlem: (H. .Tos.) den Weleerw. Heer Th. W. M. van der Lugt; Haarlem (H. Joës de Dden Wel eerw. Heer P. J. de Wit; Alkmaar: (H Laur.) den Weleerw. Heer Th. A. Nijman, die Kapelaan was te Dordrecht (H. Bon) Haarlem: (H. Joës de D) den Weleerw. Heer C. A. van Steen; Beverwijk (O. L. Vr. v. G R.) den Weleerw. Heer J. Th. van den Beek; Warmond: den Weleerw. Heer IT. C. A. PTr>-i Drunen (Neom); Leiden (H. Petrus) den Weleerw. Heer A J. Leen- ders; Uitgeest: den We eerw. Heer J. Voortwist (Neom). Dordrecht: fH. Ant. van Padua) den Weleerw. ITeer Th. J G. Dek ker; ITeer-Hueowaard (H. Dion.) den Wel eerw. Heer IT. C. Roozenburg (Neom.). Schiedam (H. Hart) den Weleerw Heer W. A. A. Berding; Gouda (O. L. Vr. Hem.) den Weleerw. Heer Th. J J. van Seggelen, die Kapelaan was te Schiedam (H. Hart). Schevenineen (O. L. Vr. v. Lourdes) den Weleerw. Heer J. F van de Gent; Vlaar- dingen: den We'eerw. Heer P. J. van Steyn (Neom.). Rijswijk: den weleerw. heer D. B. F. Plaat; Purmerend: den weleerw. heer H v. d. Heyden (Neom.; Waddinxveen: den weleerw. heer M. H. van der Togt; Vlissin- gen: den weleerw. heer W. M. C. Verschure (Neom.); Wormer: den weleerw. heer A. Bregten (Neom.); Santpoort: den weloerw. heer J. H. M. van Ingen (Neom.); Mcdem- blik: den weleerw. heer P. C. G. ieeer (Neom.); Bleiswijk: den weleerw. heer S. J. M. Rroersen (Neom.); Zoeterwoude: (H. Joës Onth.) den weleerw. heer A. Buis (Neom.); Warmenhuizen: den weleerw. heer J. B. Rosenhart (Neom.); Duivendrecht: den weleerw. heer Th. J. M. H. Wanna (Neom.); Voorburg (O. L. Vr. Hem.): den weleerw. heer M. Schipper (Neom.); Roe- lofarendsveen: den weleerw. heer A. A. J. Buys (Neom.); H i 1 1 e g o m (Jos.): den weleerw. heer J. W. A. M. Merks (Neom.); Oegstgeest: den weleerw. heer A. Martens (Neom.). Assistent te: Delft (H. Hipp.) den weleerw. heer C. J. van der Knaap (Neom.) Z. H. Exc. do Bisschop van Haarlem heeft opdracht gegeven om te studeeren in het Kerkelijk Recht te Rome aan don wel eerw. heer J. A. M. van der Gaag, thans Kapelaan te Oegstgeest. ORTHODOXE AARTSBISSCHOP OPGENOMEN IN DE KATH. KERK." In Peekehill bij New York heeft een treffende plechtigheid plaats gehad. De Russisch-Orthodoxe Aartsbisschop Wla- dimir Alexandrof is door Mgr. Bucys, Bisschop van alle Russische katholieke parochies van den Oostersehen Ritus in Europa, opgënomen in de Katholieke kerk Onmiddellijk na de.ze overgang droeg Mgr. Bucys de H. Mis op volgens den Sla- vonisohen Ritus met alsmede-celebrant Aartsbisschop Alexandrof. Mgr. Bucys was naar de Vereenigde Staten gereisd in opdracht van de Pau selijke Commissie voor Rusland in ver band met de aanvrage van tal van Or thodoxe priesters die een verzoek gericht hadden tot den H. Vader om opgenomen te worden in de Katholieke Kerk. De jongste Aartsbisschop der wereld. De jongste Aartsbisschop der wereld is Dr. Redmond Prendiville die op 34-ja- rigen leeftijd tot Coadjutor-Aartsbisschop van Perth in West Australië is benoemd. Deze jonge Aartsbisschop werd in 1925 priester gewijd in Ierland en is 6inds en kele jaren in het diocees Perth werkzaam. WOERDEN DOODELIJK VERKEERSONGEVAL Duo-rijdster de borstkas ingedrukt. Gisteravond omstreeks negen uur reed ter hoogte van de Blokhuisbrug alhier een file van automobielen en motorrijwielen, in de richting van Bodegraven. Een automobilist ging plotseling uit de file cn wilde passee- ren. Hij geraakte toen in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, echter zonder ernstige gevolgen. Twee motor rijders, die achter de auto aanreden, kwamen echter door de botsing van de eerstgenoemde auto met zijn tegenkomer in botsing met el kaar. De duorijdster van een daarvan, mef. J. G. M. van Leeuwen, echtgenoote van P. M. v. de Hoeve uit De Lier, kwam daarbij zoodanig te vallen, dat haar borstkas werd ingedrukt, met het gevolg, dat zij enkele oogenblikken later is overleden. Haar lijk is naar de R.K. ziekenverpleging overgebracht. Haar echtge noot, die verwondingen opgeloopen had, werd naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. De tweede motorrijder, zekere P. O. uit Oude water, die beenbreuken had opgeloopen, werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De duorijdster, die in een sloot terechtgekomen was, bekwam geen letsel. Gevaarlijke bocht. Alhier is in den weg naar Linschoten nabij het station een scherpe bocht, welke des avonds of bij mistig weer ge vaar oplevert voor het verkeer. Op een desbetrefend verzoek van den A.N. W.B. en de K.N.A.C. hebben B. en W. van Woerden besloten in deze bocht op de berm langs de vaart tegenover den weg langs het station een rood-witte seinplank met roode reflectoren te doen plaatsen. Twee boerderijen afgebrand. Zaterdag- ond werd de Woerdensche brandweer gere auireerd om assistentie te verleenen bij een groote brand onder de gemeente Linschoten. Het bleek, dat ongeveer half zes brand was uitgebroken in een hooiberg, vermoedelijk door hooibroei. Toen de Woerdensche spuitgasten iveerden, was 't vuur reeds overgeslagen en stonden de boerderijen van de heeren de Heer van den Heuvel reeds in lichterlaaie, ter wijl uit vier hooibergen de vlammen hoog op sloegen. Met de primitieve handspuiten van de Linschotensche brandweer was zoo goed als niets te beginnen. De Woerdensche motor spuit werd onmiddellijk op volle kracht aan 't werk gezet, waarbij met vier dikke stralen werd water gegeven. De woonhuizen waren echter niet meer te redden en brandden geheel uit, ook de hooibergen brandden als fakkels en 't vuur was niet te blusschen. Tegen acht uur was gevaar voor uitbreiding geweken. Twee schuren konden zoodoende behouden blijven De inboedel van de hofstede van den heer de Heer ging zoo goed als verloren, die van den heer v. d. Heuvel kon geborgen wor den. De inboedels waren verzekerd. De boer derijen, gelegen in de nabijheid- van 't Lin schotensche Bosch, aan den weg naar Oude water. behoorden aan den heer P., eigenaar van genoemd bosch en talrijke landerijen in den omtrek en waren niet verzekerd. Zeker 350 000 K-G. hooi ging verloren, 'n Hond. die in een van de hooibergen was vastgelegd, kwam in de vlammen om. De politie kon slechts met groote moeite de menschenmassa, die de brand gadesloeg, op een afstand hou den. 't Blusschi^gswerk nam den geheelen nacht in beslag, terwijl Zondag de nog bran dende hooibergen moesten nat gehouden wor den. De beide boerengezinnen moesten hun bivak in de behouden schuren opslaan. ZOETERWOUDE. Pastoorsfeost van den Deken. Op het fee-st van Maria Hemelvaart hoopt de eerw. heer J. C. F. Jansen, don dag te herdenken, waarop hij voor 12i/J jaar tot Pastoor van de parochie van Sint Joannes Onthoofding werd benoemd. Op verlangen van den Jubilaris zal dit feit alleen op kerkelijke wijze gevierd wor den. Nog liggen ons versoh in het geheugen de heerlijke en hpontane feesten van het vorig ;<aar bij het veertigjarig priesterfeest van den jubilaris. Ook nu zullen de parochianen weer blijk geven van de groote liefde voor hun Her der. Naar populariteit heeft Pastoor Jansen nooit gestreefd en wellicht ook niet zoo zeer verlangd; en het is misschien juist daardoor dat zijne priesterlijke waardig heid en zijn herderlijk gezag des te hooger is gestegen, waardoor een eerbiedige ach ting heeft geleid tot de ware liefde tot den priester in wien wij steeds den middelaar tot God zien. Wanneer de verdiensten van oen pries ter gewogen moeten worden, dan is de grootste waarde de genaden, die van Gods goedheid verkregen zijn door den priester voor zijn volk. Zoo was het behoud van den godsdienst zin steeds de grootste zorg van den jubilee renden herder. Noemen wij sleohts de schoone kerkelijke gebeurtenissen, de H Missies, de H. Sacramentsfeesten en H. Hartfeesten, de stichting van de gods dienstige vereenigingen en de beide Maria- Congregaties. Ook de uiterlijke zorg voor den gods dienst is tijdens dit pastoraat niet onver zorgd gebievon. Het schoone kerkgebouw is in een uitstekenden staat van onderhoud gebleven en bovendien verrijkt met een H. Hart-monument, nieuwe klokken in den t.oren en een groot nieuw orgel. Voor de jeugd had onze herder een on gekende ijver en groote zorg. Een groot gebouwen-complex staat daar als monumentale getuigenis van dien on- uitputtelijken ijver. De jongensschool aan den Sohenkelweg, het patronaatsgebouw, het Gezellenhuis, het sportgebouw met sportveld en het Graalwachthuis zijn een trots voor de pa rochie en een hooge eere voor den stichter. Groote stuwkracht tot werken gaf de herder aan zijne medehelpers en vele l^e- ken door een groot vertrouwen in hun eigen initiatief, waardoor het verantwoordelijk heidsbesef werd geprikkeld en vaak tot groote daden hoeft geleid. De sociale vrede was tijdens dit pasto raat een moeilijke zorg en het herhaald aanmanen tot christelijke liefde heeft vaak de vrede behouden. Er zijn redenen genoeg om God te dan ken voor zooveel weldaden door dezen priester verkregen, weldaden ook die uit het groote geheim van een priesterleven niet bekend zijn en die vooral afgebeden zijn en verkregen door het levende voor beeld. De parochianen zullen God vooral danken voor het behoud van hun Herder na zijn laatste zwakke gezondheidstoe stand. Alle paroohianon worden verzocht tot de H. Tafel te naderen en voor de plechtige Hoogmis een paar minuten eerder te ko men. Zoo worde dit feest het schoonste wat ter eere van dezen priester ooit werd gevierd. ZEVENHOVEN INBRAAK IN DE PASTORIE De dieven doorsnuffelden het geheele huis. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j 1. hebben ongenoodc gasten ingebroken in de R.K. pastorie alhier. Ze zijn aan de gangdeur van de achterzijde van dc pastorie begonnen. Dit is een dubbele deur, de eene slaat naar buiten, en de andere naar binnen open. Het slot van de buitendeur hebben zij geforceerd, daarna een lat van het kozijn getrokken {de spijkers bleven gedeeltelijk in het kozijn zitten). Toen kwamen zij bij de tweede deur. Door het ver breken van de lat, konden zij het slot beter terugduwen; de bovenste en de onderste schuifsluiting werd verbogen. Zoo stonden zij in den gang. Er werd aan verschillende kamers een bezoek gebracht, o.a. in de keuken, maar het geld was medegenomen naar boven. In de spreekkamer werd een bureau nagekeken. De kelder werd ook niet overgeslagen, de eetzaal werd evenmin vergeten. .Daar vonden zij de bussen van de Elisabethspenn. en een missie busje. Deze werden, bleek later, naar uiten gebracht. Ook pakten ze een regenjas mee. Toen zijn de dieven naar boven gegaan. Een logeerkamer en de archiefkamer hebben zij bezocht. Vermoedelijk werd de deur van de slaapkamer van den pastoor ook geprobeerd, maar deze was aan de binnenzijde gesloten. Niemand van de huisgenooten heeft iets ge hoord, zelfs de hond heeft zich niet laten hoo- ren. Vervolgens zijn de dieven weer naar be neden gegaan en hebben zij een bezoek ge bracht aan de sacristie. Ook hier werd de controle goed gehouden. Zoo kregen zij tn handen de blokken van de kerk en armen en studiefonds, daar deze zeer zwaar zijn werden zij met geweld opengebroken. Wat de inhoud betreft, van kerk en studie-bus was de inhoud enkele weken geleden pas geledigd; maar die van de armen had naar gissing een inhoud van 75. Ook werden een paar handdoeken uit de sacristie vermist. Vermoedelijk zijn deze gebruikt om de koperen centen erin te doen. want de geheele buit bestond uit centen. De deur, die toegang geeft naar de kerk, stond open, maar in de kerk is niets vermist en niets van zijn plaats. Toen 's morgens de dienst- bodén op de gang kwamen, zagen ze al spoe dig wat er gebeurd was. De pastoor werd er direct mee in kennis gesteld en een onderzoek ingesteld wat er vermist werd. Burgemeester en politie werden ontboden en zochten om vin gerafdrukken te nemen. Naar het schijnt heeft men te doen met technische volleerde inbrekers In het bosch heeft men de 4 busjes gevonden, verwrongen en opengebroken. Op de stoep van de achterdeur lagen eenige zilveren vorken en lepels, vermoedelijk vergeten, of daar zij ge merkt waren met een letter, laten liggen. Ook de regenjas werd gevonden bij 't lijkenhuis je. Zoo ver men kan nagaan, wordt een bedrag van 90 vermist. Kerk en armen zijn tegen in braak verzekerd. Dit is nu de derde maal dat er onraad geweest is binnen 8 maanden tijd. De eerste en tweede maal zijn de dieven ge hoord en gestoord. Aangifte bij de politie is gedaan, die de zaak wel verder zal onderzoeken. BODEGRAVEN Autobotsing. Gistermiddag had op den hoek v. TolstraatOud Bodegraven een auto botsing plaats. Een groote autobus reed in de richting Leiden, terwijl een luxe auto met tamelijk groote snelheid zonder signaal te geven Oud-Bodegraven uit kwam en tegen de autobus opreed. Gezien de omstandigheden, liep het behoudens materieele schade, best af. INWIJDING DER KERK AAN HET HAAGSCHE SCHOUW. De Paters Montf or tanen zijn stil geko men, en e^en stil en weinig gerucht makend als zij rich in de omgeving der stad hebben gevestigd, hebben zij gewerkt aan de op- riohting van de hulpkerk aan het Haagecho Schouw. Deze hulpkerk vroeger in gebruik te Hoogmade is gisterenmiddag ingezegend en toegewijd aan O. L. Vrouw. Een houten kerkje, eenvoudig en primitief, maar intiem. Van zulk een houten „tempel" gaat dikwijls een bizondere bekoring en wijding uit, een eenvoud en rust die in de groote kerken wel eens verloren gaat. Voor de inwijding der kerk bestond zeer groote belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer Mens, wethouder van Voorschoten, onder welke gemeente en tot welke parochie de hulpkerk der Paters Montfortanen behoort. De inwijdingspleohtigheid werd verricht door den hoogeerw. heer A. H. J. M. Ho- mulle, deken van Leiden. Onder de vele aanwezigen merkten we onn. op den Provinciaal der Paters Mont fortanen, den hoogeerw. pater H. M. Hop- perts, den rector der hulpkerk, den zeer eerw pater Friedriohs en den zeereerw. pa ter P. Franssen, assistent. Verder de hoog. eerw. heer Mgr. Bekkers, uit Voorschoten, alsmede de zeereerw. heeren pastoors Th. M. Beukers en J. Vijverberg uit Leiden, Pastoor 0. B. M. Meyer uit Voorschoten, pastoor Wiemers uit Wassenaar en enkele kapelaans uit de omgeving. Nadat de Deken de plechtigheid der in zegening had verricht, terwijl de aanwe. zige geloovigen buiten wachtten, hield de Deken een korte toespraak. Deze uitte zijn groote vreugde erover, dat hij deze plechtigheid had mogen ver richten en sprak een woord van bijzonderen gelukwensch tot de geestelijkheid, die in deze hulpkerk zou werkzaam zijn, en tot de omwonenden, die in deze kerk hün kerk gevonden hebben. Spr. herinnerde dan aan het woord van Zaoheus: „ik kom heden wonen in uw huis", welke woorden ook op deze kerk van toe passing zijn, waarna hij de geloovigen aan spoorde dikwijls deze pas gewijde tempel te bezoeken en vooral hun toevlucht te ne men tot Maria, die patrones van deze kerk was geworden onder den titel: „Middelares aller genaden". Vervolgens werd do kruisweg met een toepasselijk woord ingewijd en daarna ge beden. Tenslotte werd ©en kort Lof gehouden. Voorafgegaan door een stoet van bruidjes werd door den zeereerw. heer Meyer, pas toor der St. Laurentius-parochie te Voo schoten, het Allerheiligste de kerk binnen gebracht onder het zingen van het „Lauda Sion". Het Lof werd gecelebreerd door den De ken met assistentie van den zeereerw. heer pastoor J. Vijverberg als diaken en den hoogeerw. pater H. M. Hupperts, Provin c-iaal der Paters Montfortanen, als sub diaken. Met het zingen van het „Aan TT. o Korving der Eeuwen" werd de plechtigheid beslo ten. AGENDA LEIDEN. Woensdag R. K. Reclasseeringsvereeniging. Zitting van 89 uur in het St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerk- gracht 32. Donderdag R. K. Reclasseeripgsve^eni- ging. Zitting van 89 uur in het St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerk gracht 32. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Aug. a.s waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driessum, Mare 110, telef. 406. R. K. VROUWENBOND. Men schrijft ons: Wat is onzo autotocht van j.l. Donder dag toch in alle opzichten geslaagd te noe men! Het weer was heerlijk, de tocht, de omgeving, 't Gooi sdhitterend, de stemming allergezelligst! De band onder elkaar werd echt versterkt! En zoo welgemeend zongen de deelneemsters: „Dat er toch in Leiden maar ééne Vrouwenbond was, en dat die nooit verloren ging". En dan 't interessan te bezoek aan de K.R.O.-studio niet te ver geten Nu we dit gezien hebben, deze schit terende inrichting, nu we van alles weten, betalen we met véél méér plezier onze contributie! Nogmaals, iedereen genoot, de dag vloog om! 't Beste bewijs, dat ons be stuur Zaterdag bezoek kreeg van enkele „thuisblijfsters" die spijt hadden, en vroe gen, om binnenkort nog zoo'n tocht te or ganiseerden- W ij hebben er niets op tegen- Dus, daanes, we hebben overlegd en ja, als er genoeg deelneemsters zijn, gaan we weer, waarschijnlijk op Donderdag 24 Aug. als er van de K.R.O. geen tegenbericht komt. Haast u dus, u op te geven, dan kunnen we alles vaststellen, 't Is weer als „van ouds" 2.25 autotoaht, 1-40 diner voor wie er gebruik van wil maken! We gaan weer naar de K.R.O.-studio, we toeren weer door 't Gooi, 't moet weer even gezellig worden. Komt u even, om u op te geven bij: Mevr. Manders, Oegstgeesterlaan 12, of mej. S. v. Deene, Breestraat 12. B. VAN DORSTEN, t In den ouderdom van 61 jaar is giste ren plotseling overleden de heer B. van Dorsten, firmant van de firma Koole Nicola en Co. alhier. De heer Bernardus van Dorsten, was met enkele familieleden op vacantie ge gaan de eerste vacantie, welke hij sinds vele jaren zich gunde. Te Düsseldorf werd hij plotseling onwel en overleed on middellijk. De heer v. Dorsten, die zioh meer spe ciaal met het beheer der zuivelafdeeling bemoeide, was in zuivelkringen een zeer bekende persoonlijkheid. In de afd. Leiden en Omstreken der Holl. Mij. van Land bouw, waarvan hij vele jaren lid en ge- ruimen tijd ook bestuurslid was, werd hij om zijn gezond oordeel zeer gezien. Zijn goede kijk op het zuivelwezen bezorgde hem meermalen een gang naar de alge- meene vergadering der Maatschappij. Ook in verschillende rijks- en andere commis sies op zuivelgebied heeft de overledene zitting gehad. St. Petrus-patronaat. Aan de leden De fietstocht, die morgen zou plaats heb ben naar Bloemendaal, giaat door bijzon dere omstandigheden niet door. Ook de ouders gelieve hiervan goede nota te nemen. HET BESTUUR. Speeltuin Vereeniging „Noorderkwartier'. Begunstigd door het mooie weder gaf deze vereeniging een tuinfeestje voor de kinderen der leden. Alhoewel het weer zich 's morgens niet gunstig liet aanzien, kregen wij 'smiddags heerlijke zonneschijn en hebben de 600 kinderen, welke er aan deelnamen, heerlijk genoten, vooral bij de verschillende spelen o-a. turfrapen voor kinderen van 4 tot 6 jaar. De ouders en het verdere publiek zagen hoe de kleinen zich beijverden om prijswinnaar te worden. Daarna volgden zakloopen en kopslaan, autoped-wedstrijd en ringsteken. Zoowel door de kinderen als door de ouders en het vele publiek dat er tegenwoordig was, is veel genoten. Aan de kinderen werden bonnen ver strekt waarvoor zij aaii de tenten, welke in den tuin waren, versnaperingen in ont vangst konden neme. Het mooiste was wel het gecostumeerd korfbalspel. De deelnemers hebben zich goed van hun taak gekweten, het publiek heeft zich best vermaakt. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 349. fa. C. W. Zandvoort, Leiden, Hooglandsohe Kerkgracht 9, koo- pen en verkoopen van slachtvee, en uit oefenen van de vleeschhouwerij in den uit- gebreidsten zin. Wijz. uitgeoef. bedr. in: koopen en verkoopen van slaohtvee: rund-, kalfs. en varkensslagerij en handel in fijne vleesehwaren, tevens grossierderij. Gisteravond brak een begin van brand uit ten huize van W. M. H. aan den Haag- weg, toen oen bezoeker een brandend eindje sigaar of sigaret in 'n hoeveelheid pa-pier had geworpen. Het vuur werd met eendge emmers water gebluscht. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent enkele gevonden rijwielen. Dc Wethouders van Financiën on Bedrij ven. de heer T. S. Goslingo, is wegens uit- stedigheid verhinderd van 16 t/m. 30 Augustus a.s. spreekuur te houden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2