MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 lijk in de Rcgentcssestraat (de jongste met ©en gescheurde lip en losgeraakte tanden). Een heer, vermoedelijk Van der Meulen genaamd, en wonende te Den Haag, Markt- weg, die bewusteloos is opgenomen, ge wond aan hoofd en beenen en door omstan ders bij kennis is gebracht en vervolgens naar Den Haag vervoerd. Een onbekende heer cn dame, beiden gewond, de dame aan het been en vervoerd naar de De la Reij- straat te Den Haag. BENZINE-ONTPLOFFING IN KEUKEN Kookapparaat geëxplodeerd. Gistermiddag circa 12 uur ie een ben- zine-kooktoestel ten huize van den heer N. te St. Anthonis ontploft. Mevr. N. die bozig was op het toestel te koken, zag plotseling eon vlam uitslaan, en snelde verschrikt de deur uit. Zij was bijna buiten, toen het apparaat explodeerde en werd getroffen door val- lajvl gesteepte. Luid kermende viel de ongelukkige neer. Dr. Verbeek, die spoe dig tor plaatse was, verleende de eerste hulp; hij constateerde een gecompliceerde rechterbeenbreuk, terwijl het linkerbeen boven den enkel gebroken was. Per bran card is de ongelukige naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. Haar toestand is ge lukkig niet verontrustend. De explosie was zóó hevig, dat van de kouken geen muur is blijven staan en in dat gedeelte van het huis een ware ruïne heerscht. Volgens de verklaringn van den heer N. was er slechts een liter benzine in het toestel toen het gebruikt werd. Het ge beurde verwekte uiteraard groot opzien in het dorp. „De Crt." VERDRONKEN. Gistermiddag is de 21-jarige Wiersum, wonende te Groningen bij het zwemmen in het natuurbad te Hinaarlo bij Zuidlaren verdronken. Nadat het slaehtoffer opge haald was, heeft men nog geruimen tijd getracht- de levensgeesten weer op te wek ken, doch tevergeefs. Het slachtoffer was gehuwd. Het, twee-jarige kind van den landbou wer H. de Wit te Snelrewaard, is Zater- dag te water geraakt en verdronken. DE MOORD TE BERGHEM. Het Parket stelt een nader onderzoek in. Zaterdagmiddag te 3 uur arriveerde het Parket uit 's-Hortogenbosch te Berghem om een onderzoek in te stellen in de wo ning van W. aan de Meerveldsohestraat aldaar en in de woning van de B. aan den Lin kersweg te Oss. In de woning van de B. zijn enkele klee- dingstukken gevonden. Van half vijf tot 10 uur hie'd het Parket nog zitting ten raad- huize te Oss waar nog verschillende perso nen gehoord zijn. De verdachte de B. vertoeft op de mare chaussee kazerne te Oss, waarheen hij uit den Bosch is heengebracht. Do justitie meent door het vinden van do klcedingslukken'meerdere aanwijzingen gekregen te hebben inzake den moord. Begrafenis van het slachtoffer. Zaterdag had te Oss de plechtige uit vaart. en hegrafenis plaats van het stoffe lijk overschot van den op zoo beestachtige wijze vermoorden G. de Bie. Een groote menigte had zich langs den wog, waarlangs de droevo stoet trok, opgesteld. In de kerk van den H. Gerardus Majolla was geen plaats onbezet, daar ieder meevoelde met het leed van de zoo zwaar getroffen fami lie ran don verslagene. De ZeerEerw. heer Pastoor J. Vissers droegde H. Mis van requiem op. Na afloop der kerkelijke plechtigheid had de begrafenis op het kerkhof plaats, dat door politie was afgezet. Niemand dan de familie mocht tegenwoordig zijn. Ge steund tusschen twee personen volgde de diep onder don indruk zijnde moeder de li turgische plechtigheden. Menigeen kon zijn tranen niet weerhouden. BRAND OP HET WATERLOOPLEIN. Stapels autobanden in vlam. Zaterdagmorgen om kwart voor zes is brand ontstaan achter in het winkelhuis van I. Gans, Waterloopleiin 95, te Amster dam, handel in auto-accessiores en in oude-banden. Van deze laatste lagen er op vele plaatsen honderden opgestapeld: voor en achter in den winkel, in een magazijn ruimte en in bergruimten bij de binnen plaats. Iloe de brand is aangekomen weet menn niet, wèl dat in een ommezien de vlammen achter fel uitsloegen. De banden boden de vlammen volop voedsel en een sterke rookontwikkeling ontstond er bo vendien. De vlammen joegen achter tot boven het dak uit en ook aan den voorkant traden ze naar buiten, zoodat de eerst aanwezende bevelvoerder van de brand weer nog een tweede alarm liet. geven. De blussching geschiedde onder leiding van hoofdbrandnicester M. Brunei de Roehebrune met drie stralen aan de voor zijde en één aan den achterkant via een der huizen in de X. Am stel straat. De brandweer slaagde er in het vuur tot het winkelhuis te beperken. Voorts hebben de vlammen den achterkant der drie étages hevig geteisterd, .maar do verdiepingen zelve bleven gespaard. Eén hoog was on bewoond, op de tweede étage woonde de fa-ra. M. A bram; buren hebben de inwo nende oude moeder dwars door den zwa- ren rook heen de trap af naar buiten ge dragen. Drie hoog woonde de fam. M. Pronk, die allen tijdelijk bet huis moesten verlaten. De heer Gans, die verzekerd is, wist ge<?n verklaring van de oorzaak van den brand te geven. Vrijdagmiddag had hij zon der onraad te bespeuren, het pand ver laten. Op straat is de brandweer Zaterdagmor gen nog lang bezig geweest met nablus- sching van massa's oude auto-banden, ge noeg voor een groot wagenpark. Van win kelmagazijn en inventaris is niet veel over gebleven. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Zaterdagmorgen te 10 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken in de boerderij van Uk te Budel. Binnen eenige minuten stond alles in lich te laaie, waarna het vuur zioh mededeel de aan de kapitale boerderij van den heer J. Duisters, welke eveneens geheel in de vlammen opging. De geheele oogst is door de bran-d vernield. Voor beide boerde rijen wordt de schade door verzekering gedekt, In het dorpje Tricht bij Geldermalsen brak Zaterdagavond te ongeveer half 9 brand uit in de bakkerij van den heer Verbeek. Het pand brandde vrijwel geheel af. De brandweer wist de belendende perceelen, het gemeentehuis en de zuivel fabriek te behouden. Verzekering dekt de schade. Gisterenavond omstreeks 6 uur ont stond tengevolge van hooibroei brand in de boerderij van den heer G. van Salm te Vinkeveen. De spuiten van Vinkeveen en Wilnie trachtten tevergeefs het vuur te dooven. De boerderij brandde vrijwel ge heel af; een groot gedeelte van het huis raad kon echter worden gered. Verzekering dekt de schade. MOTORSCHIP IN BRAND. Uit 'Wemeldinge wordt gemeld: Gister morgen is het Hollandsch motorschip „Al- wi"' in de haven te Hansweert in brand ge raakt. Het schip, met als schipper Koster, had stukgoederen aan boord. Hedenmor gen zou het schip van Hansweert vertrek ken. Bij het aanzetten van den motor had een explosie plaats van de verwarmings lamp met .het gevolg, dat de machineka mer in brand vloog. De sleepboot „Rie" pompte water in de machinekamer. Na drie uur is men er in geslaagd den brand te blusschen. De ma chinekamer en de roef zijn geheel uitge brand. De lading bekwam aanzienlijke waterschade. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. PLAATJESDI EVEN GESNAPT. Een actieve agent. Yoor de officieele sluiting van een Ohr. vacantiesohool aan het eind van den Ad miraal de 'KHiyterweg te Amsterdam, wa ren vele belangstellenden per fiets geko men. Zij hadden hun rijwielen tegen de hekken van de vacantieschool gezet. Toen de plechtigheid in vollen gang was, zag een agent, die op het. balcon van zijn woning aan den Admiraal de Ruyterweg stond, dat twee mannen bezig waren de belastingmer- ken van de fietsen te stelen. Hij ging erop af en sommeerde de die ven zich over te geven. Terwijl hij er tevens een beetpakte. De andere man sloeg ech ter op de vlucht, die weldra werd achter volgd door burgers, die op geroep van den agent te hulp waren geschoten. Spoedig bereikte men ook den tweeden dief, die men vastgreep, waarna het in optocht ging naar het bureau Admiraal de Ruyterweg. Bij fouilleering bleek aldaar dat een der mannen verschillende plaatjes in zijn zak had en tevens de instrumenten om ze te stelen. Beiden zijn daarop ingesloten en zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. PAARDENDIEF AANGEHOUDEN. Zaterdagmorgen hoorde de knecht van den landbouwer M. Roodenburg aan den Delftweg onder Overschie, dat een p^ard werd vervoerd langs de woning. Hij waar schuwde den zoon van den landbouwer en beiden volgden het geluid. Op den Rotter- da-m8chen weg onder Delft troffen zij een onbekende met een groot bruin paard aan, het eigendom van M. Roodenburg. Zij waarschuwden de politie, die paard en man meenamen naar het bureau te Delft. De dader bleek te zijn R. U. E. R. B., wo nende te Brielle. Hij had het paard ont vreemd uit het weiland bij de woning van M. Roodenburg. Paard en man zijn door de politie van Overschie afgehaald. De man is voor den burgemeester van Overschie geleid en zal ter beschikking van den of ficier van Justitie te Rotterdam worden gesteld. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Aan de grens bij Budel wisten Belgische commiezen een smokkelauto aan te houden die beladen was met 2000 K.G. Nederland- sche natuurboter. Auto en lading werden in beslag genomen. Woesteling. Vrijdagavond is de Kruisstraat te Rot-* terdam in rep en roer gebracht door een man die een vrouw mishandelde. Er ont stond een groote oploop en toen e©n agent zich met het geval bemoeide greep de on galante man hem beet. Er ontstond een worsteling en niet dan met veel moeite slaagde de agent er in zijn arrestant naar het politiebureau aan de Galerij over te brengen. Daar is de man, die de 23-jarige schilder A. P. uit den Haag bleek te zijn, in bewaring gesteld. De werkzaamheden bij de Lutine. Gistermorgen omstreeks half tien is de „Neptunus" wederom met de directie Doeksen, Drost en Beckers en het perso neel uitgevaren naar de Lutine. Zij zijn weer met het leegpompen van den toren begonnen. Bij goed weer zal he den de tweede cylinder op de kegel worden geplaatst. Door de hooge deining is ic.en gisteren genoodzaakt geweest de werkzaamheden op de „Lutine" te staken. De sleepboot „Neptunus" is Zondagmiddag om zes uur met het materiaal in de haven terugge keerd. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Gem. Arbeidsbeurs. Aan de gemeen telijke arbeidsbeurs stonden volgens de laatste opgavee 289 werkzoekenden in geschreven tegen 329 de vorige week. Gezien wat het geweest is, valt een aar dige afname te constateeren. Waardeering. Door de Ned. Spoor wegen is aan den heer J. C. Lange veld alhier een gratificatie van 5.ge schonken als bewijs van waardeering voor diens activiteit inzake het vinden van een gebroken rail nabij het 6tation Hillegom. Voor het kinderfeest. De straatcol lecte met muziek, voor dit doel gehou den, heeft 328.— totaal opgebracht. Zij die bij den rondgang niet thuis waren zullen in de gelegenheid gesteld worden alsnog hun finantieel medeleven te too- nen. Gaarne bevelen wij deze zaak aan; juist in dezen tijd ondervindt het ar beiderskind zoozeer den druk der crisis al begrijpt het zulks niet. Geboren: Cornelia z. van C. H. van der Lans en M. Opstal Alphonsus Clemens Johannes z. van A. A. H. Co- pini en W. A. Krukkert Pieter z. van W. de Berg en L. van der Wolf Leo- nardus Johannes z. van W. Aarts en J. M. Gahrnann Petronella Johanna d. van W. Vermeij en P. A. van der Ham Johannes Jacobus z. van M. van Rui ten en C. M. Teeuw. Ondertrouwd: H. J. Akkermans en W. A. M. Jonkman H. W. Asper en C. S. de Jong. Getrouwd: M. Bakker en A. G. Lieverse. Overleden: A. Goöbel wed. P. Vis 85 jaar. Gevestigd: E.. Bakker, Meerstraat 8 C. Besseling, Loosterweg II 82 A. de Jong, Loosterweg III 24 Ir. H. de Noo en gezin, Hoofdstraat 50 B. G. Schouten, Loosterweg III 82 Kinderen van der Steen, Pastoorslaan 15 M. J. C. A. C. Witte en J. F. M. P. Witte, Mariastraat 20. Vertrokken: J. G. Buurman naar Harderwijk J. Buurman naar Ermelo F. J. van Steijn naar Haarlem A. M. Kerkhofs en gezin naar Sassenheim A- G. Lieverse naar Haarlemmermeer E. A. Mans naar Andel (N.-Br.) M. J. M. Huber naar Venlo R. J. van der Meer en gezin naar den Haag A. Sin- geling en gezin naar Leiden J. For- ster naar Haarlem G. J. Deedil naar Heemstede. KATWIJK. Geboren: Jacob z. van L. van der Meij en J. van Beelen Rijn z. van R. Varkevisser en M. J. Kromhout Dirk z. van D. Schonenberg en W. Parlevliet. Ondertrouwd: Johannes Bruin en Maartje van Rijn. Overleden: Leuntje Verdoen wed. van M. van Rijn Dirk den Hollander, eohtg. van T. van der Plas Lena Var kevisser edhtg. van F. Kuijt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Collecte. De collecte, gehouden na een liefdadigheidspredikatie door pastoor Buys, bracht ruim 560.op. Bij vroe ger gehouden collecten voor hetzelfde doel werd dit bedrag nimmer bereikt. LISSE Personalia. Woensdag, 16 Aug. a.s., her denkt de heer B. Mastenbroek den dag, waar op hij voor 25 jaar in dienst trad als bestéller bij den post- en telegraafdienst. De jubilaris, die gedurende deze 25 jaar steeds het post- en telegraafkantoor in deze gemeente in dienst is geweest, zal het op dien dag zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. De heer W. van Ingen slaagde te 's Gravenhage voor de akte Duitsch L.O. Verbetering. De bouwvallige perceelen Kaaalstraat nos. 222 en 224 zijn thans tot den grond toe gesloopt geworden. Deze slooping, waarop in de vergaderingen van den Raad dezer gemeente enkele malen is aangedrongen, omdat deze woonhuizen gevaar opleverden voor instorting, is een verfaaiing geworden, aange zien men nu niet meer deze ontsierende pan den aantreft. Naar wij vernemen is deze sloo- ping geschied op een aanschrijving ingevolge de Woningwet van B. en W. dezer gemeente. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs alhier staan ingeschreven 171 werk zoekende personen, bestaande grootendeels uit landarbeiders. De werkzaamheden, verbonden aan de saneering van bloembollen, hadden tot gevolg, dat hierbij ongeveer een 10-tal werk- loozen werden tewerkgesteld. Harmonie ..Adolf Kolping". De R.K. Harmonie „Adolf Kolping", onder leiding van kapelmeester G. Dik uit Leiden, zal deelne men aan het nationaal concours te Waterin- gne. Gespeeld wordt in de afd. uitmuntend heid met als verplicht nummer: Ouverture uit d'Opera „Martha" van Fr. van Flotow en het vrije nummer ouverture „Norma" van Bellini. Daar het de eerste maal is dat „Adolf Kol ping" in deze afd. optreedt, wenschen wij directeur en leden veel succes. Succes. Het kinderkoor van de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" genaamd „Klein Excelsior", heeft op het te Monster gehouden zangconcours een eerste prijs gewonnen in de eerste afdeeling. Voorwaar een schitterend succes voor dit koor, temeer daar het nimmer aan concoursen heeft deelgenomen. In volgen de concoursen zal het derhalve uitkomen in de afd. uitmuntendheid. Directeur van dit koor is de heer Westerwaal uit Amsterdam. N00RDWIJKERH0UT. Opbrengst collecte. D© opbrengst van de collecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de somma van 50.87. Saneering. Tot heden zijn alhier ▼oor de saneering der bloembollenbedrij- ven ingeleverd: 1.578.871 K.G. narcissen, 125150 K.G. tulpen, 5948 manden hya cinthen. Speldjesdag. 15 Augustus zal alhier de speldjesdag gehouden worden voor het Santosfonds, door de plaatselijke Hanze. Kiesvereeniging. In hotel Gouwenberg al hier vergaderde de centrale kiesvereeniging Noordwijkerhout en de Zilk. De voorzitter, de heer H. Langeveld, open de de vergadering en sprak er zijn spijt over uit, dat geen afgevaardigde uit de Zilk aan wezig kon zijn; hij hoopte, dat dit echter geen belemmering zou zijn voor de vlotte bespre kingen, daar het bestuur wel aanwezig was. Dè potuien werden door den secretaris ge lezen en onveranderd vastgesteld. Behandeld werd een schrijven van de R.K. Kamercentrale te Leiden, houdende mededee- ling van de vacatures in deze centrale, en dat er 7 candidaten voor de afvaardiging naar den partijraad gesteld moesten worden. De in het schrijven genoemde leden van de Centrale, welke allen herkiesbaar waren, wer den herkozen, in de vacture-Schuyt werd aan gewezen de heer H. Langeveld. De afgevaardigden naar den partijraad wer den allen, op den heer Bulten na, herkozen. Aanbevolen werd als candidaat de heer B. Loerakker. De plaatsvervangenden werden eveneens al len herkozen. De voorz. deelde aan het einde der verga dering mede, dat alle tot de R.K. Staatspartij behoorende raadsleden tot de R.K. Raadsfrac tie zijn toegetreden. Hierna volgde sluiting. SASSENHEIM. Speldjesdag. De gehouden bloero- pjesverkooping ten bate van de R. K. Kraamverpleging heeft opgebracht de som van 72.94. WARMOND. Volksbond. Onder groote belang stelling had in Hotel de Stad Rome een algemeen© vergadering plaats van de afdeeling Warmond van den Ned. R. K. Volksbond, welke vergadering stond on der leiding van den heer Th. Derriks. Op de gebruikelijke wijze opende deze de bijeenkomst, daarbij de aanwezigen har telijk welkom toeroepende inzonder den geestelijken adviseur. Op verzoek van deze werd hierna een gebed gestort voor het overleden lid, den heer Kerk hof, terwijl de adviseur met klem ver zocht, om wanneer vanwege de vereeni- ging een H. Mis werd gelezen voor een overleden lid, deze H. Mis ook bij, te wonen, omdat dit het laatste is, aldus spreker, wat wij aan onze medeleden kunnen doen. Vervolgens werden door den Secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dank zegging zonder op of aanmerkingen vast gesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur met betrekking tot de te houden studiedagen te Bergen. Hieruit bleek dat zich voor deze gelegenheid een keur van sprekers beschikbaar had gesteld, terwijl zal wor den behandeld „Massamensch of Chris- tenmensch", dus een zeer actueel onder werp. Na ampele bespreking werd be sloten, dat voor rekening van de bonds- kas een afgevaardigde naar deze studie dagen zou -worden gezonden, terwijl voor een eventueel© tweede afgevaardigde de helft der kosten zal worden vergoed. Aan de orde was hierna het verslag van den i bondspenningmeester waaruit bleek dat de kas momenteel een batig saldo te boeken heeft van 145.41, terwijl uit het verslag van den penningmeester van bet ziekenfonds bleek, dat hier eveneens een batig saldo te boeken viel en wel van 52.95. Bij monde van den heer Ho- genboom werd vervolgens verslag uitge bracht van de gehouden vergadering van den Centralen Raad te 's-Gravenhage, welk verslag keurig was verzorgd en waarvoor de heer Hogemboom van den voorzitter dan ook een woord van har- tel ijken dank in ontvangst had te nemen. Als bijzonderheid uit dit verslag stipu- leeren wij, dat tijdens deze vergadering door den voorzitter heftig werd gepro testeerd tegen het feit dat onder de le den van den Ned.. R. K. Volksbond fas cistische elementen werden gevonden en gaf hij de besturen van de onderafdee- ling in overweging, om wanneer derge lijke elementen zich in hunne afdeelin- gen bevonden, deze terstond en zonder eenig voorbehoud te royeeren. Waar, aldus de voorzitter de instel ling „Herwonnen Levens-kracht" met een groot tekort te kampen heeft is door het Hoofdbestuur voorgesteld te dezer zake een actie op touw te zetten om dit tekort te kunnen dekken en za'l van de leden individueel een offertje worden ge vraagd in den vorm van het afstaan van een uur loon. Dit voorstel had niet de minste tegenkanting. Met betrekking tot de in de vorige vergadering plaats gehad hebbende dis cussies inzake het opgeven van perso nen die voor electriciteitsbonnen in aan merking wilden komen, deelde de voor zitter mede, dat zdch slechts een viertal personen hadden opgegeven zoodat op deze wijze de zaak geen voortgang kon bobben. Nogmaals zette de voorzitter het groote nut van een dergelijk systeem uiteen en nadat versohillende door de leden naar voren gebrachte bezwaren door hem waren ontzenuwd, gaven zich staande de vergadering verschillende personen op, zoodat deze zaak thans vermoedelijk doorgang zal hebben. De tijdens de vergadering gehouden collecte ten bate van „Hulp in Nood" bracht op de somma van 4.55. Waar de gebrui kelijke rondvraag niets bijzonders ople verde werd de bijeenkomst onder dank zegging voor de aangename en prettige discussies door den voorzitter gesloten. WASSENAAR. Concours hippique. Begunstigd door prachtig zomerweer werd Zondag op het landgoed Duinrell het eorste concours hippique gehouden, uitge schreven door de eeist sedert kort be staande vereeniging Concours Hippiqe te Te ruim 2 uur werd, nadat de eerste strophe van het Wilhelmus ten gehoor© waa gebiacht, werd per luidsprekers be kend gemaakt, dat het concours was ge opend. Direct daarop werd een aanvang ge maakt met de afwerking van het pro gramma, n.l. met het eerste deel van het springconcours. Voor dit nummer waren 33 inschrijvingen en dit nummer werd in drie deelen gereden. Het begin zette niet erg succesvol in voor de rijders. Beide eersten konden het geheele parcours niet voleinden. De der de deelnemer was de eerst© die het ge heel ten einde wist te brengen. De hinder- nisen, 15 in getal waren lang niet gemak kelijk gemaakt en voor hindernis No. 6, een afsprong 1 Meter over haagje van 0.30 M. op 7 M. hek van 1.10 M.glooiing 1 op, 4 op rand maaiveld boom 0.80 M. weiger den vele paardenevenzoo ging het met hindernis No. 12, alwaar ook menige straf- punt werd toegekend. Na dit eerste deel springen kwam het nummer bespannen Tilburys aan de beurt. Hiervoor w^ren 10 inschrijvingen. Door 3 inschrijvers werd gereden in de kleeder drachten van Zeeland, Friesland en Over- ijsel waaronder een oud-Hollandsohe Sjees De uitslagen hiervan waren: le prijs benevens ©ere-prijs: Roland, eig. P. C. C. v. d. Touw; 2e pr. Mina eig. Gebrs. d. Lans, 3e prijs Julia, eig. idem; 4e prijs Coctail eig C. Beek. 5e prijs Brule, eig. Bakker, r. Franse; E.Y Corry, eig. D. J. DurinE.V. Trees eig. Gebrs. v. d. Lans; E.V. Prinses Astrid, eig. P. C. C. v. d. Touw. Direct hierop werd verder gegaan met het 2de deel van het springconcours. Ook dit gedeelte verliep vlot waarna aan de beurt kwam het nummer „Het schoonste rijpaard". Hiervoor waren 28 inschrijvingen welke werden ingedeeld in twee klassen, lichte en zware klasse. De uitslag van de lichte klasse was: le prijs Lady Ansly, r. E. Stokvis 2e prijs Nordlander eig. J. Zwerver, r. Sauerssapf 3e pr. Star beck, eig. R. J. J. Hiemstra, r. mej. Hiemstra4e pr. Chiquita, eig. D. Siem Sen, r. mej. J. Roderwald; 5e pr. Darling, r. A. KlebeE.V. Preusenjager, eig. Oranje Banege, r. mej. E. Paupit. Zware klase: le prijs benevens de eere- prijs van beide klassen: Commander, van A. Klebe; Hartex eig. J. M. Zwerver; 2e I pr„ 3e pr. Madel van Ad. Klebe; 4e pr. Boefje, eig. H. Hertzberger, r, mej. I. Ro- I derwald 5e prijs Dicky r.-eig. dx. H. M. i E. Cchuermaffl. Hierop werd het derde en laatse deel van het springconcours afgewerkt. De to taal-uitslag van deze drie deelen is als volgt: le pr. Dragoner, r. lt. Vlielander met 3 ft., tijd 1 min. 53 sec. 2e pr. Tom, r. R. van Puyenbroek met 7 ft., in 1 min. 37 sec. 3e pr. Toreador r. ritm. G. P. de Kruyff 8 ft., in 1 min. 32 sec. 4e pr. Danseu se Rose, C.F.r. lt- jhr. van Lennep, 9 ft. 1.58. 5e pr. Sunday r. It. A. 0. D. v. d. Voort v. Zijp, 11 ft 1.48. 5e pr Lottka, r. C. Dietrich 11 fr. 1 min. 40. 5e pr. Mueoke, lt. Vlielander 11 ft. 1 min. 42 sec. 8e pr. Luf- ticus r. It. j'hr. van Lennep 12 ft. in 1 min. 33 sec. 8e pr. Waepi, lt- "Hielander 12 ft. 1 min. 32 sec. 8e pr. Feldblum, r. K.. Hen- sen 12 ft. 1 min 32 sec. 8e pr. Gawan, r. R. Wijier 12 ft. 1 m. 31 sec. Se pr. Maiklecke, r. K. Henzen 12 ft. 1 min. 35 sec. Hierop werden ter opluistering voorge reden twee vierspannen en 2 gespannen bonte ponnys. Naast het mooie van de ge spannen had de ouderwetsche mail- coach veel bekijks. Deze vier gespannen waren van de heeren gebrs. van der Lans en P. C. C. van der Touw. Door den voor zitter werd hen dan ook hartelijk dank gebracht voor deze interessante opluiste ring. Hierop kreeg men de dreesuurproef te bewonderen om den prijs van Duinrell. Voor dit nummer waren 16 inschrijvin gen. Hiervan was de uitslag: le prijs In tendant r. mevr. van Hoboken2e pr. Boefje, r. mej. I. Roderwald; 3e prijs Wanda, r. jhr. de Beer Poortugael 4e pr. Fahnenjunker, r. D. Kist; 5e pr. Preusen jager, r. mej. E Paupit terwijl een eervolle vermelding werd toegekend aan Chi quita, r. mej. Roderwald en Lady Bride, r. J. M. Zwerver. Aan mej. J. Roderwald werd hierop de prijs toegekend voor de best geplaatste dame van het concours. Rest ons tot slot mede te deelen, dat de leiding en organisatie in perfecte handen bleek te zijn, waardoor het programma zonder hiaten, vlug en vlot werd afge werkt, en was he£ mede daar de uitsla gen per luidsprekers het gesprokene tot in alle uithoeken hoorbaar maakten door het publiek goed te volgen, zoodat het geheel als bijzonder geslaagd kan worden ge noemd en gelooven wij wel, dat als op de- I ze ingeslagen weg zal worden voortgegaan i het coneours-hippique te Wasenaar spoe- I dig onder de gezochte en populaire gere kend zai kunne worden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10