AAN-ENVERKOOP VAN EFFECTEN WOENSDAG 9 AUGUSTUS 19jo DE I.E1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LAND- EN TUINBOUW Tarwe-verboifw. Als gevolg van de Tar- wewet 1931 breidde de tarwe-verbouw rich trit tot grondsoorten die te voren niet of slechte zelden tarwe droegen. Geen wonder, dat al spoedig klachten werden rarnomen over minder goeden stand of gedeeltelijke mislukking van het gewas, klaar niet in alle gevallen behoefde dit het gevolg te zijn van onbekendheid met den verbouw, maar kon ook worden gedacht aan den invloed van een ongunstigen kalktoestand. Het BijkBlandbouwproefstation te Gro ningen zond daarom in Juni 1931 aan de Bijksland'bouweonsulenten een circulaire met het voorstel, grondmonsters van zand- en veengronden in te zenden, af komstig van porceelen of perceelsgedeel ten, waar de tarwe goed, en van percee- len, waar die slecht stond. Er kwamen 68 grondmonsters binnen van 38 bedrijven, 34 waren afkomstig van zandgronden: 14 van deze waren ingezonden, omdat er klachten waren ovor slechten stand of opbrengst van de tarwe. Van de 34 mon sters van dalgrond werden er 13 gezon- Nn van geheel of gedeeltelijk mislukte porceelen. Van deze 27 gevallen, waarin klaohten voorkwamen, konden er 8 ge schreven worden op rekening van ontgin- nigsziekte, in 3 gevallen werd voetziekte geoonstateerd, en m één geval was de tarwe veenkoloniaal ziek. In de overige 15 gevallen werd aan het gewas geen be paalde oorzaak geconstateerd. Zeker was niet altijd een te hooge of te lage kalktoestand do oorzaak, want op eenzelfde boederrij groeide de tarwe bij denzeifen kalktoestand soms goed en soms slechts. Alle kalk toestand en van overkalkt tot 25 en kalkarmcr, kwamen ▼oor, zoowel bij de monsters met als bij die zonder klachten. Maakte deze enquête het waarschijnlijk, dat tarwe niet zoo gevoelig ie voor een lagen kalktoestand, als men uit leerboe ken en buitenlandsche literatuur wel zou opmaken, het verzamelde materiaal liet niet toe om een conclusie te trekken om trent de voor tarwe meest geschikte kalk- toestanden. Daarom werden in 1932 de re sultaten verzameld van een 10-tal kalktoe stand proef velden op zand- en dalgrond, die dat jaar geen tarwe droegen. Het gewae kon daar gedurende den ge- heelen groeitijd geobserveerd worden, en alle gegevens omtrent de voorgeschiedenis, grondbewerking, bemesting en dergelijke waren uiteraard bekend, waardoor het re sultaat betrouwbaarder werd dan bij een aantal monsters van verspreide herkomst en dikwijls onbekende geschiedenis. Uit het rapport, omtrent deze proefvelden nitgebracht. door ir. R. H. Visser, nemen we de volgende slotconclusies over welke als „voorloopig" worden getrokken, daar het materiaal nog betrekkelijk beperkt is: „Op zand- en dalgronden behoeft voor een maximale opbrengst aan tarwe de kalktoestand niet. opgevoerd te worden tot dioht bij nulhet. spreekt, van zelf, dat bemesting en bewerking doelmatig moeten zijn en de watervoorziening in orde moet Op dalgrond kan men het bij wat lager k&Tktoestanden wagen dan op zandgrond. Kalktoestanden van 10 tot 16 worden op dalgrond nog goed verdragen, op zand grond moet men het liever bij 10 of hooger zoeken." Tegen Veenmollen. Wii lazen in ver schillende nieuwsbladen berichten omtrent de eohade, door veenmollen aangericht. iWaarom we even de aandacht willen ves tigen op een middel, dat door den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen wordt aanbevolen. Tot dusver werden veenmollen wel ge vangen met. verschillende hulpmiddelen, bijv. door bloempotten, in den grond inge graven en afgedekt. Gemakkelijker toe te passen is het middel dat genoemde Dienst met gunstig resultaat heeft aangewend: 4 KG. rijst, wordt. eAweekt gedurende een kwartier in een liter water. Daarna wordt 2 ons Parijsch Groen goed door de weekte rijst gemengd Waarschijnlijk kan men in plaats van Parijsch Groen ook Kiezel-fleur-barium gebruiken. Nadat het vergift gelijkmatig door de geweekte rijst gemengd is, strooit men deze over den crond uit. De bovengenoem de hoeveelheid is voldoende voor een op pervlakte van 2000 M.2. 't Is een eenvou dige bestrijdingsmet-hode. Knolvoetziekte. Knolvoet bii kool is een zeer algemeen bekend verschijnsel, er is geen koolverbouwer, die deze ziekte niet kent. En hij weet, dat op grond die be smet is, hij in de eerste jaren geen kool moet telen. Wij we'e nu ook, d» icn- I- voet veroorzaakt wordt door een levend organisme, een mm, een der allereen voudigste vormen, die het, grootste deel van haar bestaan in de plantencellen leeft als vormloos protoplasma en daaruit overgaat tot zeer eenvoudige sporen. Verrot de wortel, dan komen die sporen in den grond, welke aldus wordt besmet., welke besmetting weer bij een volgend knolgewas de ziekte kan veroorzaken Al lang had de ervaring bewezen, dat de bag ger, waarmee in het Noord-Hollandseh kooldistrict het land werd bemest, de voortwoekering der knolvoetziekte min of meer stuitte, wat werd toegeschreven aan de kalk in den bagger. Dit had tengevolge, dat elders, waar geen bagger kon worden aangewend, te gen knol voet bij kool een kalkbemesting werd gegeven. Niet zonder resultaat, echter geenszins afdeonde. Ook is de scha duwzijde eener kalkbemesting, dat deze bij aardappelen, op 't zelfde land geteeld licht schurftziekte doet ontstaan. Om deze redenen blijft onze Plantenziektenkundige Dienst zoeken naar andere, betere, gemak- 7282 keiijker en misschien ook goedkooper® be strijdingsmiddelen. In afwachting daarvan dient de aan dacht van den koolverbouwer gevestigd te blijven op een kalkbemesting, waarvan de geode werking nog onlanzs bij onder zoekingen in Amerika ten duidelijkste is gebleken. Die onderzoekingen werden ver richt door den Amerikaan F. L. Wellman, die als resultaat daarvan onder meer kon constateeren: dat uit de sporen, die door verrotting van den wortel in den grond komen, op een gegeven oogenblik beweeg lijke sporen ontstaan, die in de wortels binnendringen, in de plantenoellen grooter orden, en daar aanleiding zijn tot een sterke oeldeeling en eelgroei waardoor de opzwellingen ontstaan, die wij knolvoet noemen. Infectie van de wortels heeft vooral plaats bij temperaturen van 1824 gr. Celsius (is 65 tot 75 gr. Fahrenheit), bij welke temperatuur de ziekte zeer kwaad aardig optreedt. Echter ook bij lagere temperaturen kan de ziekte optreden, o.a. bij 12 graden Celsius, echter niet la ger, dus bij koud weer treedt de ziekte niet op. Koopt nu Kali! Er is thans een aanlei ding te meer, om onze landbouwers deze raad toe te roepen. Do kaliprijzen zijn be duidend, zéér beduidend vergeleken bij een jaar terug, verlas,gd. Hiervan moot zooveel mogelijk worden geprofiteerd, nu het kali gebrek zioh gaandeweg bij schillende gewasen vertoont, als gevolg van onvoldoende of geheel achterwege ge bleven kali-bemesting. Dat geldt niet alleen voor de .zandstre ken in vele zwavelst-reken heeft men ook tot dusver aan de kali slechts weinig aan dacht geschonken. Eenigen tijd geleden heeft ir. P. G. Meijers, Riikslandbouwcon- sulent voor Noord-Groningen. hierop nog gewezen. Indien men bedenkt zoo zei hij dat er ieder jaar ongeveer 80 K.G. zuivere kali per Hectare onze bouwlanden verlaat, waar tegenover niet dikwijls vol doende invoer bestaat in den vorm van stalmest en kunstmest, dan is het niet te verwonderen, dat die zwavel grond en, wel ke niet veel kali bevatten ons veelvuldig de verschijnselen van kalieebrok toonen. We zijn dan ook van meening aldus ir. Meijers dat er vTij veel gevallon voor komen, waarin men door kalibemesting tot verbetering van kwaliteit zoowel van kwantiteit kan geraken. Vermoedelijk vallen sommige verschijnselen van moe heid of slechten groei bij geforceerde vrucht,wisseling ook aan kaligebrek toe te schrijven. B~r* EEN BESTRIJDINGSMIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. To ons nummer van heden treft men een advertentie aan van een bestrijdings middel tegen mond- en klauwzeer, naamd „Klauda". We mogen hier enkele perebeoordeelingen aanhalen ten aanzien van dit middel, dat, volgens degenen die het gebruikt hebben bij hun beesten per fect schijnt te voldoen. Zoo schrijft de heer H. van Arkel, se- aretaris van de Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw, na zijn zesde nabestelling voor de leden: „Uw Klauda begint in on ze geheele streek vermaard te worden door de goede resultaten". Voorts de heer Bloemendal, secretaris van de Coöp. Aankoopvereeniging „De Valk" schrijft na zijn 3e nabestelling voor de leden „Klauda bevalt onzen leden uit stekend, zendt nogmaals 10 stuks. Dan de heer J. Boers, secretaris van de Umburgsohe Land- en Tuin bouwbond, schrijft o.m.: „Ik betuig mijn dank voor zeer gunstige werking van de eerste z ding Klauda voor sterk aangetaste dieren. Bij deze bestel ik nogmaals dezelfde hoe veelheid. Uw Klauda zal ik bij elke gele genheid aanbevelen'!. En de heer Bijvoet, commissaris van de Boeren- en Tuindersbond, schrijft: „Ik ben hoogst tevreden over de resultaten van Klauda. Veehouders probeert Klauda. bij uw ziek vee". Tenslotte schrijft de heer Tetterode te Delft: „Vrienden, ik kan Klauda bcelist aanraden." GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Onder voorzitterschap van burgemees ter Bulten, werd Dinsdagavond de verga dering van den raad geopend met ge bed. Ingekomen stukken Ingekomen waren verzoeken van diverse pachters van gemeente-eigendommen, pachters van bloembollenland, waarin do- ze verzochten gedeeltelijke ontheffing vaa hun te betalen pachtsommen, waarbij eveneens oen verzoek van den pachter Do Boode, die verzoekt om vernietiging van zijn eertijds aangegane huurovereenkomst den tijd van 10 jaren, zulks naar aan leiding van het stopzetten van zijn be drijf. Burgemeester en wethouders stellen voor, de diraree verzoeken in te willigen, en den paohter De Roode wel de vernieti ging von zijn huurovereenkomst toe te staan, doch geen gedeeltelijke kwijting te verleenen van de te betalen pachtsom. Ook den pachter 0. van Werkhoven zal naar evenredigheid gedeeltelijke onthef fing worden verleend, ook al heeft deze geen verzoek hiervoor ingediend. Volgens het voorstel van B. en W. wordt z. h. stemming aldue besloten. Rekeningen, gezondheidscom missie. Ingekomen is de rekening en begroo ting van de Gezondheidscommissie geze teld te Alphen aan den Rijn; uit de reke ning blijkt, dat de gemeente Voorhout 42,28 heeft moeten betalen over 1932, dat dit bedrag op de begrooting voor 1934 staat vermeld als 56,76, hetwelk op de begrooting van de gemeente voor ge noemd dienstjaar staat uitgetrokken. Zonder op- of aanmerkingen wordt re kening en begrooting doe Gezondheids commissie door den raad aangenomen. Wedde gemeentepersoneeL Ingekomen is een schrijven van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, waar uit blijkt, dat den raad het gevoelen wordt gevraagd inzake de bezoldigde ambtena ren v. d. burgelijken stand, voor zoover deze tevens burgemeester, secretaris of ambtenaar ter secretarie zijn. Deze amb tenaren van den burgel. stand zullen niet meer worden bezoldigd, met dien verstan de echter, dat de op 15 Juni in functie zijnde ambtenaren v. d. burgerl. stand niet onder deze bepaling zullen vallen. Met deze bepaling kan de raad zich vol komen vereenigen. D.d. 27 Mei j.l. werd door den mad een schrijven gericht aan Gedeputeerde Sta ten, met het beleefd verzoek te willen be werkstelligen, de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger dezer ge meente te verlagen, opdat een salarisver laging voor het overitre personeel der ge meen te zoodoende mogelijk worde ge maakt. Hierop werd als antwoord ontvangen, van Gedeputeerde Staten, dat do Raad uiteraard niet do bevoegdheid heeft d< door hem te treffen maatregelen afhanke lijk te stellen mn beslissingen, waarom trent de beoordeeling ie voorbehouden aan Gedep. Staten. Gedop. Staten voe gen aan hun schrijven nog toe, dat het den raad thans wel duidelijk zal zijn, dat op meergenoemd' schrijven van 27 Mod j.l. niet nader ingaan. Het. lid Spierenburg vindt bet antwoord van Ged. Staten geheel ongepast, en kan zioh indenken dat een klerkje, doch zeke: niet Gedeputeerde Staten zoo'n antwoord op een door den Raad gedocumenteerd schrijven, zouden geven. Spr. meent dat niet voldoende pressie op dat College wordt uitgeoefend en zegt dat zij door dit schrij ven toonen geen inzicht te hebben van de nooden dezer gemeente. Niettemin hoopt spr. zijn standpunt zake salarisverlaging, zijnde korting beginnen bovenaf, zoolang mogelijk kunnen handhaven. Wegenbelasting. Het lid Spierenburg spreekt een woord van lof uit over het werk wat aan het pr.ie advies van B. en W. ten grondslag ligt., en kan zich met de houding ook wel ver eenigen. Zoodat de wegenbelasting blijven gehandhaafd, terwijl .gevallen van financieele onmacht individueel onder oogen kunnen en moeten worden gezien. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Rekeningen waterbedrijf, ge- meenterekening en begroo- ting. Hierna wordt door B. en W. aangebo den de gemeenterekening en de rekening van het waterbedrijf. De rekening van het waterbedrijf over 1932 sluit met een tekort van 0034,90, wat gevonden wordt uit het reservefonds. De rekening van de gemeente sluit met een nadcolig slot van 759,64. Hieraan voegt de voorzitter nog toe, dat eerst na afsluiting der gemeenterekening ia terug ontvangen van de rijksdienst der werke loosheids verzekering cn arbeidsbemidde ling een bedrog van 899wegens te veel betaald subsidie aan werkloorenkas- aen, zoodat, uiteindelijk de gemeentereke ning sluit met een batig saldo wan ca. 140^-% Na eenige stemmingen en herstemmin gen werd tot le lid, tevens voorzitter der commissie tot onderzoek der gemeente rekening gekozen de heoT J. Tl. van der Voet, terwijl als 2e en 3e lid werden ge kozen de hoeren P. A. van Reijsen en O. K. Spierenburg. Voorts werd aangeboden de gemeente- begrooting en die van het w-Aterbedrijf. De gemeentebegrooting sluit met een bo- drag ran 167304,72, waarvan 48.400, wat bestemd is voor ondersteuning van werk- loozen. Het tekort op de begrooting van bet wa terbedrijf zal moeten worden gevonden uit het reservefonds. Het lid Spierenburg maakt de opmer king, dat de begrooting z.i. te vroeg ie aangeboden, waarop de Voorzitter zeer gerat antwoord, dat zulks pleit voor den samensteller dor begrooting, om deze in zoo een kort tijdsbestek gereed te krij gen. De heer Spierenburg maakt er zich be zorgd over, dat de leden der te benoemen commissie tot onderzoek der begrooting, niet voldoende tijd zullen kunnen vinden om de bevDTOoting in de finesse* te beetu- deeren, in verkind met do drukte in het bloem bollenbedrijf. De Voorzitter zegt, dat het voorehrift van Gedeputeerde Staten is, dat de be grooting in de maand Augustus den mail wordt aangeboden, en dat thans aan dit voorschrift door de gemeente Voorbont is voldaan. Wat andere gemeenten doen, gaat ons niet aan. Hierna stemming leden voor de commis sie tot onderzoek der begrooting. le lid en voorzitter de heer J. H. van der Voet, overige leden: P. A. van Reijeen en G. K. Spierenburg. Van den Pensioenraad te s' Gravenbage werd een sohrijven ontvangen, met de me- dedeeling, dat den pensioengrondslag van den gem een te-geneesheer dient te worden verhoogd, en wel om de reden, dat het huis hetwelk deze functionaris bewoont, in dio mate in de pensioengrondslag dient te worden opgenomen, als waarvoor het staat opgegeven bij de Pereoncele belas ting. Op voorstel van B. en W. gaat men eerst over in Comité Generaal. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. met 8 tegen 2 stemmen aangeno men. Tegen stemden de leden van Reijsen en De Groot. Er is dtis besloten: 1. Het karakter van ambtswoning, met ingang van 1 Januari aa. te ontnemen aan de geiu oen te woning,, in gebruik bij den gemeente-geneesheer, en met ingang van dien datum hot genot van vrij wonen voor dezen functionaris op te heffen; 2 de wedde en pensioengrondslag van gedoeldon functionaris met ingang von 1 Januari te brengen op 350. 3 de gemeentewoning, meergenoemd on der punt 1, aan den gemeente-geneesheer beschikbaar te stellen voor den huurprijs van 600.per jaar, en onder nader door B. en W. te bepalen voorwaarden; 4 te bepalen, dat do besluiten sub 1, 2, en 3 afhankelijk van elkander bestaan en vervallen. Rondvraag. Het lid Witteman verzoekt B. en W. aandacht te vestigen op de hoek bij de Bultbrug. In verhand mot het op- snoeien van boomen. Zulks is reeds on der de aandacht van B. en W. antwoord de voorzitter. Hot lid van Reijsen, verzoekt B. en W. te willen bewerkstelligen, dat een verzoek wordt gericht aan den A.N.W.B. om een wMwhuwingbord wordt geplaatst na bij het perceel van den aannemer Van Werkhoven aan den Jacobs van Reicren- weg, voor de scherpe bocht welke suist ligt op een brug in de TeijlingerloAn. welke overgang voor vreemdelingen zeer moei lijk is over te komen, zonder ongelukken. De Voorzitter zegt behandeling in de vergadering van B. en W. toe, waarna de vergadering wordt gesloten. kapelmeester van het 4de Regiment Infan terie. Men zal op een druk bezoek, ook vit om liggende plaatsen, kunnen rekenen. Het Hoofdbestuur van die vereeniging zal mede aanwezig zijn. Voor Nootdorp zal het een mooien en getelligen avond worden en wat ook iete zegt: de regeling is in handen van de Oranjeoomraissie. Autotocht voor ouden van dagen. Naar wij vernemen heeft zich uit de gossmen- lijke autohouders uit Nootdorp een comité gevormd tot het houden ven een autotocht van ouden van dagen op Donderdag 24 Augustus e.k. Alle autohonders hebben zich daarbij aangesloten. Het comité bestaat vit de heeren: C. L. van Leeuwen, G. Verloo, A. Mooijman, A. A. Tetteroo. De tocht voert door de mooiste gedeel ten van l)«n Haag, Sc he veilingen, Wasse naar en het Westland. Bij de inwoners wordt door jonge dames een inzameling gehouden on uit do op brengst daarvan eenige verfrisaohingen te kunnen aanbieden. Het zal de eerste bocht van dien aard voor Nootdorp zijn. „Maar, F ritsje!", riep de moeder uit, „schaam jij je dan heelemaal niet, je tante te zeggen, dat zij dom is. Ga dadelijk weg en zeg haar, dat het je spijt." „Tante", zei de kleine jongen, „het spijt me vreeselijk, dat u zoo dom bent." UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Het begint we»r. De heer P. alhier, deed bij de politie aangifte van diefstal van een rij wi el belasti n trmerk 19331934 vanaf rijn rijwiel, dat hij in een slop, nabij de Hoofdstraat had geplaatst. Onderzoek wordt ingesteld. De heer V„ tijdelijk alhier, deed aarv- gifte vaa diefstal van zijn rij wiel belasting- merk, vanaf zijn rijwiel, dot hij geplaatst had tegen het hek van de R. K. Kerk. De politie stelt een onderzoek in. Tooneel In Casino. Het Vereenigd Rotterdameoh Hofstad Tooneel, Directeur Cor v. d. Lugt Melsert komt twee voor stellingen in het Casino der Noordwjjksche Sport vereeniging spelen. Dinsdag, 15 Augustus speelt men toot de 86e maal A mor in de Pastorie, Blijspel van Jac. Balling*, dat tot de grootste succes sen van het afgeloopen seizoen gerekend wordt. Hoofdrollen vervullen: Johan El- sensohn, Wilh. Duymaer v. Twist, Jan v. d. Linden eo. Donderdag 17 Aug. gaat Jalouzie, het amusante en actueele blijspel van Sacha Guitry, mot Louis Gimberg, Louis van Gasteren, Wilh. Schwab-Wol man, Hélcno Vink e. a. in de hoofdrollen. Het stuk is door pers en publiek met grooten bijval ontvangen. NOOTDORP. Openbaar concert A.s. Zaterdag 12 Augustus e k. om 8 uur zal het bekende mu ziekcorps: de afd. Harmonie van de R. K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereniging „8t. Mathiax" uit Warmond aan de inwo ners van Nootdorp een opcnbo&r concert aanbieden in den tuin van het café van den heer A. van der Marei te Nootdorp. Dit corps heeft terecht een uitmuntenden naam; reeds sinds lange jaren komt het op concoursen uit in de afdecling Uitmuntend heid. Directeur ia de hoer G. Dik, oud- 0EGSTGEEST. Personalia. Gealaegd v«>or het examen Franaoh L. O. mej. M. H. Singelinft. Botting. Op den hoek van den Rhijis- geeeterstraatvcg «n het Wilhelminapark botsten bwee luxe auto's togen elkaar op» doordat de bestuurder van een dezer auto's H.IL, wonende te Den Haag geen voor rang verleende aan do bestuurster van de andere auto, Mej. M. K. eveneens wo nende te Den IIsag. Beide auto's werden aan de oarroeaerio beschadigd, doch kon den op eigen kracht vorder rijden. De sciha- do word onderling geregeld. Porsooultjke ongelukken hadden daarbij niet pWvate. Schadepost. Dinsdagmiddag werd na bij het gesticht Duinzioht de groentewagen von M. K. aangereden door een vmohtwa- gan, bestuurd door R. H. te Leiderdorp. De kisten met groenten roldon over de straat, zoodat doze verloren gingen. De handwagen werd tevens beschadigd. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. De schade zal vermoedelijk wel onderling geregeld worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Augustus is niuiuier een gunstigen maand voor de blocmkwee- kers. 't Is meeatal te warm en daarbij komt de vacantie die de stadmenachcn naar bui ten brengt en waardoor bet afzetgebied wordt ingekrompen. De laatste dagen gaat het dan ook niet geheel naar weneoh. Be taald werd: Gladiolussen per 100 van 0.4O—0.00, extra soorten soms iets hoo- gcr. Dahlia's 0.35 ƒ0.90; Pompon-Dah lia's 0.20ƒ0.46; Zinnia's 0.46 0.80; Godetia 0.15—0.26; Convili's 0.30— 0.65; Margrieten o 10— 0.20; Astere in diverse kleuren 0.10ƒ0.20; Montbre- tia'g 0.15—0.25; Anjers 0 200.35; Galardia 01.6—0J0; Esclaptia O.éO 0.75. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij bet corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan ala werkzoekenden ingeschre ven: 14 timmerlieden, 8 metselaars, 7 op perlieden, 6 grondwerkers, 2 schilders, 24 land- en tuinbouworbeidern, 11 losse arbei ders, 1 zilversmid, 1 loodgieter, 1 talud- werken, 1 rietdekker, 3 bankwerkers, 4 chauffeurs, 1 radio-teohniker, 1 betonwer ker, 1 goreedeohapamid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 mach. houtbewerker, 2 eletv triciene, 1 kantoorbediende, 1 schipper, 1 ■mid, 1 handelsreiziger, 1 surveillant WARMOND. Verbetering. Meerdere malen reden de automobilisten in do Dorpsstraat ver keerd en namen zij niet de Warm undo- straat, doch reden door en zochten zoo doende te vergeefs naar een uitgang uit het dorp. Thans wordt door het gemeente bestuur nabij de jachthaven 't Ford-Cieeo voor de Warmundastraat oen wegwijzer geplaatst met hot opschrift „Rijknstraat- weg" en aan het einde van deze straat tegenover het boseh van de buitenplaats „Oogst ©rgeeat." een wegwijzer richting Leiden—I)en Haag en Leiden Amsterdam. Voorzeker een verbetering voor het alhier eteedi toenemend autoverkeer. W0UBRUGGE. Wilde «tier. De veehouder VAn werd, toen hij zijn stier uit het land wilde halen, door dit beest op de hoorns geno. men en tegen den grond g<«rnakt. Hij be kwam eenige gekneusde ribben. Z0ETERMEER. Ondertrouwd: J. J. Zomer, 27 ja ren en M. E. Keuter, 24 j. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Verdronken. Het oudste 4-jarig dochtertje van J. A. Vianen alhier geraakte in een onbewaakt oogenblik te water cn kwam jammerlijk om het leven. Verkooping. Dc boerenwoning van den heer C. Plomp .Sr. alhier, groot 15 hectare, publiek verkocht door notaris J. F. W. J. van der Heijden te Mijdrecht, bracht op j 21100 cn ging in eigendom over aan do Levensverzekering maatschappij „Utrecht'' te Utrecht.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7