WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1933 UE TEIU5UHE UUUKANT DERDE BLAD PAG. IS DE ENGELSCHMAN NOG IN LEVEN? Het gevonden lijk op Terschelling. Omtrent do geheimzinnige verdwijning van commander Cecel Brooks uit Londen van de P. en O.-lijn, verneemt de „Tel." dat op het lijk dat aan het strand te Ter schelling aanspoelde, verschillende voor werpen zijn gevonden, waaruit met vrij groote zekerheid wordt vastgesteld, dat men hier inderdaad te doen heeft niet den vermiste. Toch is het lijk nog niet officieel her kend. Wel zonden in verband hiermede eenige detectives van de Scotland Yard •uit Londen naar Nederland komen tenein de deze geheimzinnige zaak nog eens na der te onderzoeken en om voorts het lijk officieel te indcntificeeren. Do verschillende voorwerpen die op het lijk zijn gevonden, behoorden aan den heer Brooks toe, o.a. de manchetknoopen «net de initialen C. B., alsmede de gouden vulpen. In het Bolterdamsche hotel, waar de heer Brooks vaak verblijf hield, bevestigde men, dat de vermiste, inder daad "zeer vaak een grijs costuum droeg en voorts een monocle in het oog had, zoo- als die, welke op het lijk werd gevonden. Intusschen doet het. vreemd aan, dat op het stoffelijk overschot geen enkel stuk papier werd gevonden waaruit de identi teit van den heer Brooks zou kunnen wor den vastgesteld. Hoewel er in deze droeve affaire nog verschillende duistere punten zijn, neemt de Rotterdamsehe politie aan, dat hier niet aan misdrijf moet worden gedacht. ARBEIDERSWONING AFGEBRAND TE VRIEZENVEEN. Vrouw en kinderen met moeite gered. Tn de buurtschap Vrie®enveenschewijk te Yriezenveen is gisteren omstreeks kwart voor zes brand ontstaan in de woning van den heer J. Niks. De man, die juist was opgestaan, was nog bezig met zich te klee- den, toen hij den brand ontdekte. Plet vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Met groote moeite heeft hij zijn vrouw kunnen wekken en met haar samen de 9 kinderen uit hun slaapplaatsen kunnen halen en door de ramen uit do vuurzee kunnen redden. Hierbij liep Niks zelf eeni ge snijwonden op, doch deze zijn niet van ernstigen aard. Do woning, die toebehoorde aan H. ten Napel, was evenals de inboedel van Niks, tegen brandschade verzekeul. Er wordt gedacht aan een lek in den schoorsteen. „Tel." BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een hevig onweer is te Oude Pekela de bliksem geslagen in de woning van den arbeider Ivuiper, wonende aan de Tjabbesstreck. Het gehee-le hujs ging in vlammen op. Verzekering dekt de schade. JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. De chauffeur levensgevaarlijk gewond. Maandagavond ongeveer 8 uur werd op de Nieuwstraal te Kerk rade een verdachte auto gesignaleerd. In de buurt bevonden zich de adjunct-inspecteur der belastingen, de heer Moorman en enkele rijksambtena ren eveneens .in een auto. Toen de ver dachte auto op Kerkraadsch gebied reed, bemerkte de chauffeur al spoedig, dat hij gevolgd werd en daarom vermeerderde hij de snelheid. In de omgeving van de tunnel bij de Wijngracht reed do fiscale auto vóór den smokkelauto. Do ambtenaren stapten uit, riepen „halt, rijksambtenaren" en haalden het stopvlaggetje vóór den dag. De smokkelauto reed echter full speed door, opnieuw achtervolgd door den fiscus, die waarschuwingsschoten loste. Toen sloeg de smokkelauto deu Hammolenweg in en schoten de beambten op den smokkel wa gen. In de omgeving van het slachthuis stopte de auto. Een persoon sprong er uit en verdween in het korenveld. De bestuur der werd gearresteerd. De militaire po litie legde een noodverband en op last van den ontboden geneesheer werd de man, H. geheeten en wonende in Schaesberg, naar het ziekenhuis te Kerkrade gebracht. Hij had twee schoten in den rug. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De auto bevatteu 200 K.G. Duitsche gesmokkelde margarine. Al les is in beslag genomen. KINDEREN OP EXCURSIE. Gisteravond beeft een surveilleerend Agent van politie nabij de Wittebrug in Den Haag aangehouden een 15-jarig meis je, haar 14-jarige vriendinnetje, alsmede haar 14-jarig broertje, allen wonende te Eindhoven, die den agent vertelden te Dordrecht te hebben gelogeerd en nu met een vrachtauto naar Den Haag te zijn meegereden. De politie heeft den kinde ren, die vandaag naar hun ouders worden teruggebracht, ondordak verschaft. ROODVONK IN DE HAAGSCHE KAZERNES. Acht gevallen van niet ernstigen aard. Onder de Haagschc militairen zijn Vrij dag en Zaterdag eenige gevallen van rood vonk geconstateerd. In totaal moesten 8 patiënten, verdeeld over het kampement Waalsdor.p, de Frederiks- en de Alexander ikazenie, in de barakken van het Militair Hospitaal worden opgenomen. Er zijn direct de noodige isoleerings- miaatregelen getroffen. Na Zaterdag heb ben zieh geen nieuwe gevallen voorgedaan. De ziekte is niet van ernstigen aard, en de patiënten maken het allen goed. Typhus. Te Warder in Noord-Holland doen zich verscheiden gevallen van typhus voor. De betrokken personen hebben melk gebruikt van een boer, die zijn melkgerij met sloot water reinigt. MEER DAN EEN MILLIOEN AAN LEGATEN. Voor liefdadige instellingen. Mevrouw de wed. J. H. BlumDe Niet, die op 1 Augustus op Duinvliet te Aagte- kerke bij Domburg is overleden, heeft voor een bedrag van f 1.215.000 legaten aan Protestantsche liefdadige en kerke lijke instellingen vermaakt. Zoo heeft zij o.a. de Martha-6tiohting te Alphen aan den Rijn bedacht met f 5000. VAN BURINK PANTSERT ZIJN WONING. „Ik heb genoeg van al die stukgeslagen ruiten in mijn woning. Er zijn na de ver gadering, die ik in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen heb gehouden, en waarin ik gesproken heb over „De be zem door de 'Ktoode Bonzenkliek" een stuk of drie aangegaan, zoodat ik men ruiten nu maar heb laten blindeeren. Zoo sprak vol gens de „Tel.'' het vroegere communisti sche, revolutionnair-socialistjsch en thans partijlooze gemeenteraadslid G. van Bu- rink te 'K' dam en terwijl hij dit zei, keek hij, in het deurgat staande, met welgeval len naar het laatste groote hekwerk van dichtgevlochten gaas, dat juist met groote ijzeren bouten voor het kantoorraam werd geslagen. De beide ramen op de eerste verdieping van zijn woning in de Weenastraat als mede de bovenlichten, waren reeds voor zien van dit dikke gaas en toen ook het kantoor van zijn „Actie-comité van winke liers en exploitanten van aanverwante bedrijven", vrijwel was dichtgeklonken met ■het dikke gaas, zag 's heeren Van Burink's eenvoudige huis er weinig vriendelijk meer uit. Het „pantseren'' van de woning trok in deze vrij drukke straat heel wat nieuws gierigen. Het raadslid hielp zelf dapper mee aan het vastklinken der laatste zware ijzeren bouten die door het kozijn werden gedreven. DE VITAX TE DEN HAAG. Met ingang van heden wordt het K.M.-tarief ingevoerd. De nog jonge taxi-onderneming Vitax, in de Torengarage te Den Haag, die thans ruim zes weken haar bedrijf uitoefènt, heeft onder haar clientèle 'n enquête ge houden over de vraag: Rijden volgens rayontarief, het tot nu toe gevolgde sys teem, of rijden op taxameter-tarief. Het resultaat hiervan was, dat 48 procent zich uitsprak voor rayontarief en 52 pet. voor taxametertarief. In verband daarmede is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in alle wagens een meter aangebracht, zoodat met ingang van lieden het kilometertarief in werking treedt, en wel 7 1/2 cent per K.M. met een eersten aanslag van 20 cent. Hiermede vervalt automatisch het hooge tarief voor 2 of 3 personen, wat wel de grootste grief was van de tegenstanders van het rayon systeem. Bovendien is men bii het uie-uwe systeem de lastige grensgevallen kwijt. Gemiddeld maakt de Vitax 860 ritten per dag, met een gemiddelde bezetting van 2 personen. In 6 weken tijds heeft men 98.000 perso nen vervoerd, en daarbij afgelegd rond 435.000 K M. of circa 4.4 K.M. per passa gier. Het hoogste aantal ritten op één dag is 1150 geweest. Het bedrijf omvat thans 90 man personeel, waarvan ruim zes we ken geleden ongeveer drie vierde deel nog steuntrekkend was. He,t wagenpark wordt in de naaste toe komst nog verder uitgebreid. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Koninklijk bezoek. Gisteren werd Katwijk bezocht door H. M. de Koningin. H. M- kwam hier aan lang® het strand met gevolg van 6 perso nen, allen te paard. Bij de uitwatering, ter hoogte van het bekende ,,'t Waerle" waar H. K. H. Prinses Juliana woonde tij dens haar studietijd werd afgestegen en ging men naar de Boulevard waar de Ko ninklijke auto's gereed stonden. Hier werd in de auto's ingestapt en werd de terug reis per auto's aanvaard. „Nieuw Brittenburg" geopend. Zoo- als de lezers in een advertentie in ons blad reeds konden lezen, zou gisterenmiddag de officieele opening plaats hebben van het nieuw gebouwde Café Restaurant Lunch room „Nieuw Brittenburg" aan de Noord Boulevard. Voor deze gebeurtenis waren verschillende personen uitgenoodigd. Wij zagen den heer Dubbeldam, loco-burge meester, wethouder Veltkamp, de waarn. secretaris, de heer Collette, eenige raads leden, enz. Een der heeren exploitanten, de heer R. v. d. Ploeg heette op den aan gegeven tijd de vele aanwe/zigen hartelijk welkom en sprak zijn dank uit voor de be langstelling door de uitgenoodigden be toond, op de eerste plaats de loco-burge meester voor diens tegenwoordigheid. Verder aan de pers, aan de leveranciers voor de vlugge levering waardoor het mo gelijk was geweest deze lunchroom met zulk een snelheid uit te voeren. Vervolgens sprak de heer Dubbeldam, loco-burgemeester, die zijn groote tevre denheid uitsprak over de bouw van een dergelijke inricthing die aan alle moderne eisohen voldoet en alles wat op dit gebied hier bestaat overtreft. Spr. hoopte, dat deze bouw zou helpen bijdragen tot den bloei der gemeent^ en tot bevordering van den bouw van 'het Groot-Badhotelter rein en verklaarde hiermede „Nieuw Brit tenburg" voor geopend. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Lucas, directeur der bouw maatschappij, die deze bouw ter hand had genomen. Spr. herinnerde er aan, dat door de medewerking van allen wiens medewer king noodig was, het mogelijk was ge weest deze grootsche inrichting in 12 weken tijds te voltooien. Hiervoor kwam, volgens spr. ook den uitvoerder een woord van dank toe. Spr. wenschte de exploitan ten, de heeren J. v. Heusden en R. v. d. Ploeg, geluk met deze inrichting en sprak de hoop uit, dat het in alle opzichten een bekendheid moge worden. Hierna werd de champagne aangeboden en werd een heildronk uitgebracht op de ondernemers. „Nieuw Brittenburg" was geopend, het publiek had toegang. LISSE. Personalia. Te Amsterdam behaalde de heer C. v. d. Aardweg het Mercurius- diploma Boekhouden, leeraar de heer P. W. v. Buuren te Heemstede. WASSENAAR. Tuinbouvvvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield gemelde Tuinbouw- vereeniiging baar maand el ij los ohe leden vergadering. De secrètaris deelde mede, dat er vol doende deelname is aan de excursie op 11 Augustus a.s. naar de Zuiderzeewerken. Voor een drietal deelnemers zou er nog plaats zijn. Hierop worden door den voorzitter tot jury-leden, om het ter vergadering inge- zondene te keuren, benoemd de heeren A. van Biezen, C. Sijbesma en M. Sjouke. Vervolgens wordt besloten de excursie naar den Dierentuin te 's Gravenhage sa men te doen vallen met de op 17 Augustus vastgestelde excursie naar dien tuin, door de vereeniging van oud-leerlingen. Ver zameld zal worden des avonds 7 uur aau het Viaduct. De excursie naar de cultuurtuinen te Delft alwaar veel leerzaams valt op te ne men zooal® in de zaadtuinen, botanische tuin enz. tesamen een oppervlakte be slaande van ruim 8 H.A. zal worden ge houden in de eerste week van September. Een nader te bepalen dag en uur zal als nog worden vastgesteld en bekend ge maakt. Na de pauze brengt de jury verslag uit van de gehouden keuringen. Voor do prijsvraag: De schoonste col lectie afgesneden 1-jarige zaadbloemen be haalden J. Sietinga le prijs met 27 pun ten; P. Kelderman le prijs met 26 y2 punt, H. Schipper 2e prijs met 23 p., P. Mida- vaine 2e prijs met 22 p. en K. Goudswaard 3e prijs met 20 p. Voor het puiitenstelsel werden voorts aan den heer Sietinga toegekend voor een collectie vruchten bestaande uit pruim Golden Dróp 8 p., dubbele blauwe eier- pruim 9 p.,1 Zwedenappels 6 p. en Yellow Transparant 7 p. Uit de vragenbus kwam de vraag naai de oorzaak vian het afstreden van prui- menboomen in den kas. Deze kasbeplan- ting is slechts 4 jaren oud en tot vorig jaar was èn het gewas èn de vruchtzet- ting buitengewoon. Nu vallen diverse boomen geheel weg, vruchten zwellen niet en blad valt af. Het eigenaardige is even wel dat niet alle boomen deze verschijn selen vertoonen, zoodat het niet in de be handeling gezocht zal moeten worden. Hierover ontstaat een ruime gedachten- wisseling. De een wijt het aan het Oos- tenrijksch systeem der kasbeplanting, een ander veronderstelt dat de onderstam der boomen niet juist was gekozen en uitge werkt is en zoo meer, maar tot een juiste oplossing kon aan dit euvel niet worden gekomen. Na de gehouden rondvraag die geen nieuw® opleverde werd deze vergadering onder dankzegging voor de opkomst en voor de vele inzendingen, door den voor zitter gesloten. SPORT ZEILEN OM DEN ZILVEREN JOL. Tweede dag. Gisteren werden de teamwedstrijden om den „Zilveren Jol" op het ALster bij Ham burg voortgezet. Jan Maas won de tweede race in den tijd van 1 uur 16 min. Callé eindigde op de vierde plaats. Er stond een sterke wind. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Jan Maas (watersportvereeniging „Loosdrecht") met „Plisoh" in 1 uur 16 min. 2. F. Völ'ker (Hamburger Segelclub) met „Max" in 1 uur 17 min. 3. Mylius (Nord- deutscher Regatta Verein) met „Amarant" 4. F. A. F. Callé (watersportvereeniging „Loosdrecht") met „Plum". VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Finale Leidsche Courant Beker. Voor a.s. Zondag is de finale om de Leidsche Courant Beker vastgesteld op het Sportpark Haagweg te Leiden. De strijd gaat tusschen Alph. Boy» IV.V.L. I, en staat onder leiding van scheidsrech ter P. F. Angevaare. Aanvang 2.30 uur. Grensrechters zijn de heeren G. E. Bak ker en TE. Righart v. Gelder. Wij raden onze sportliefhebbers aan om a.s. Zondag een kijkje te gaan nemen op het Sport park Haagweg. R.K.S.V. „A. S. C." A.«. Donderdagavond spelen de A.S.O.- veteranen tegen de veteranen van Meer burg. Aanvang van dezen wedstrijd 7.30 uur. Om den Louis Dobbelman wisselbeker. Gisteravonu speelden de vereenigingen D.A.L. en N.R.M. om dezen beker op bet terrein aan den Zoeterwoudsohe Singel. Doordat N.R.M. zeer onvolledig uitkwam wist D.A.L. op gemakkelijke wijze te win nen met 61, nadat de rust reeds met een 31 voorsprong voor deze vereeniging was ingegaan. Scheidsrechter Graafmans leid de correct. Indien D.A.L. de nog restee- rende wedstrijd togen L.P.S.V., welke Don derdagavond a,s. wordt gespeeld weet te winnen, gaat de beker in haar bezit over. De stand luidt thans als volgt: D.A.L. 2 2 0 0 7 1 4 LJD. 3 2 0 1 6 5 4 N.R.M. 3 1 0 2 9 11 2 L.P.S.V. 2 2 0 2 4 9 0 A.F.C.—OUD-INTERNATIONALS. Op Zaterdag 12 Augustus a.s. om zeven uur wordt op het A.F.C.-terrein aan den Zuidelijken Wandelweg een wedstrijd ge speeld tusschen A.F.C. en het elftal der oud-internationals. Het oud-international-elftal is voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Doel: J. de Boer. Achter: Van Kol en Tetzner. Midden: Krom, Gryseels, De Bruin. Voor: Landaal, Kluin, Thomee, v. Gelder en De Natris. EEN VOETBALSTRAAT. De Duitsche kampioenen. De Duitsche kampioensclub Fortuna uit Dusseldorp werd Zondag officieel in haar woonplaats gehuldigd. Ze kreeg daarbij van de gemeente Dusseldorp een eigenaar dig geschenk. De burgemeester kwam n.l. met de mededeeling, dat voortaan de Austrasse Fortunastrakse genoemd zou worden, een mededeeling, die met gejuich werd begroet. ZWEMMEN DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Op Zaterdag en Zondag a.s. zullen de kampioenschappen van de Ned. Zwern- bond verzwommen worden in het Thialf- bad te Arnhem. Gerard Blitz zal op beide dagen voor de K.'RJ.O.-mierofoon op het terrein van den strijd een reportage van de voornaamste nummers geven, welke door de zeer sterke inschrijvingen zeer interessant beloven te worden. BOKSEN CARNERA—PA0LIN0. In September a.s. om het wereldkampioen schap. Naar verluidt is te San Sebastian het contract onderteekend voor de match Car- neraPaolino «om het wereldkampioen schap. De ontmoeting tusschen den Italiaan- sohen wereldkampioen en den Spanjaard, die korten tijd geleden beslag legde op den Europeeschen titel, zou in September worden gehouden. RECHTZAKEN „MAG IK EVEN TELEFONEEREN?» Een dertig-jarige koopman, die langen tijd door de politie in vrijwel geheel ons land gezocht werd, heeft voor de Arnhem- sche rechtbank terecht gestaan. De man maakte er gewoonte van bij menschen bin nen te loopen en te vragen of hij even mocht telefoneeren. Van deze gelegenheid maakte hij dan gebruik om geld en andere kostbaarheden te stelen. In een groot aan tal plaatsen van ons land heeft hij zijn slag geslagen. Het O.M eischte tegen hem twee jaar gevangenisstraf en wees er op, dat nog da gelijks bij de justitie te Arnhem processen- verbaal binnenkomen uit plaatsen, waar de verdachte aan het werk is geweest. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de korste weg Noordwijkerhout naar Kevelaar per auto; Hoeveel km.? Is een bewijs van Nederland! schap voldoende of moet men een hebben? Antwoord: Noordwijkerhout, Noord, wijk, Leiden, Groenendijk, Alphen, Woer. den, Utrecht, Houten, Schalckwijk, Cuk_ borg, Buren, Tiel, Wamel, Leeuwen, Dtn, ten, Afferden, Winssen, Ewijk, Beuningen Weurt, Nijmegen, Mook, Gennep, Otter, sum, Cocb, Weeze, Kevelaer. Afstand km. Een bewijs van Nederland schap is pie: voldoende, II moet een pas hebben. Vraag: Wat is de kortste weg pe. fiets van Katwijk aan den Kijn naar naa- Boom bij Antwerpen en van Boom Brussel. Hoeveel km.? Antwoord: Katwijk a. d. Rijn, Lei. den, Zoeterwoude, Zoetermeer, Berke!, Rotterdam, Gharlois, Pont over de Maas, Klaaswaal, Numansdorp, Pont over Ho!- landsch Diep, Willemstad, Fijnaart, Oud. Gastel, Roosendaal, Essohen, Calmpthoul, Gapellen, Antwerpen, Berchem, Hoboken, Boom, Willebroeck, Vilvoorde, BrusseL KatwijkAntwerpen 142 km. AntwerpenBrussel 45 km. Vraag: Welk is de korste en best* weg van Leiden naar Schijndel? Hoeveel kilometer? Antwoord: Leiden, Leiderdorp, Ha. zerswoude, Boskoop, Waddingxsveen, Gou. da, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Hoornaar, Arkel, Gorinohem, Woudriohem, Giessen, Andel, Veen, Wijk, Aalburg, Well, Bokhoven, Eugelen. Bosch, Vught, St. Michielsgestel, Schijn, del. Afstand 99 km. Vraag: Welke de kortste weg per fiets van Hazerswoude Groendijk naar Hees bij Eindhoven? Welke plaatsen pas. seert men, en waar moet men per pont overvaren? Hoeveel km.? Antwoord: Groenendijk, Hazersw de, Boskoop, Wad dings veen, Gouda, Haas. treoht, Schoonhoven, (Pont), Nieuwpoort, Goudriaan, Hoornaar, Arkel, Gorinchem, (Pont), Woudriohem, Giessen, Andel, Veen, Wijk, Aalburg, Well, Bokhoven, Engelen, den Bosch, Vugt, Boxtel, Best, Eindhoven, Veldhoven, Steemsel, Hees. Afstand 120 V raag: Wanneer men vóór den brand van dé St. Petruskerk een H. Mis bij woond op Zondag in de kapel van- het St. Klisabethsgesticht, had men dan aan zijn verplichtingen voldaan? Antwoord: Ja. Vraag: Vorige week stond er in „Volkskrant" een artikel met photo van een z.g. zeeslang, die bij Scheveningen te voorschijn zou zijn gekomen. Zij moet zich ongeveer een half uur opgehouden hebben bij de Pier. Naar men vermoedt, is zij des avonds om ongeveer half zeven ook te Katwijk gezien. De afmetingen waren: lang ruim 20 meter en twee a drie om vang. De photo, welke ook in de krant was afgedTukt zou door een toeschouwer zijn gemaakt. Ook moet er op zijn gesoho- ten en door een ouden wal viseh vaar der i« nog met harpoenen geworpen. Met groots! belangstelling heb ik geregeld het nieuwi.f in Uw blad gevolgd, maar nergens koa^ ik maar een enkel bericht omtrent boven-L genoemde slang \inden, zoodat ik veron-ï derstel, dat alles berust op fantasie. 1 Wilt U misschien zoo goed zijn mij! eens nadere inlichtingen te verstrekken,I waaroor ik U bij voorbaat hartelijk dank0 zeg. Antwoord: Gelukkig maar, dat U in ons blad niets over deze zeeslang 'hebt 1 kunnen vinden. U las een en ander in „D* Volskrant". Misschien kan men U daar inlichten. Wij kunnen het niet. fl[ Het kon intusschen werkelijk wel eens i op fantasie berusten. Denikt U ook niet? I KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS DE AVONTUREN VAN PROPJE EN STRU1SJE. 151. Maar de kapitein kwam te hulp. Als je niet stil bent, dreigde hij, dan zet ik je buiten de deur. En de piloot zweeg ver schrikt, en hield zich verder koest. Toen bood Profje aan de reis te betalen voor van Amerika naar huis en bovendien de helft van de kosten van het vliegtuig. En daarmede ging de piloot accoord. 152. Profje vond het wat gezellig in o» Zeppelin. Er waren allerlei menschen waar hij leuk mee kon praten, menschen die ook erg geleerd waren, en die graag nog wat van hem wilden leeren. Hij vertelde hun al wat hij had meegemaakt op het eiland en wat hij daar voor moois had gevonden en toonde him zijn schatten van bloemen en vlinders, en ook de eieren, waaronder het leeggeblazen Struisvogelei. Maar dat vertoonde hij met zijn rug naar Struisje, want dat was te pijnlijk. Profje durfde ook niet te vertellen hoe hij er aan gekomen was.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10