DINSDAG 1 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Aug. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Moteorol. instituut te De Bild*. 'Hoogste barometerst.: 772.8 te Valencia. Laagste barometerst.: 752.7 te BLaavanda- huk. Verwachting tot den avond van 2 Aug.: Krachtige tot mati ge tijdelijk verder afnemende Noord westelijke tot Zuid- Westelijke of Zuide lijke wind. Afwisse lende bewolking. Weinig of geen re gen. Iets warmer overdag. De dcpreesiekern, die hier zware wind eerst uit het Zuid-Westen, later uit Weet en Noordwest bracht, met vrij zwaren re gen, heeft zich vrijwel Oostwaarts ver plaatst, waarbij de kern geleidelijk in diep te afnam. Het nieuwe depressicgebied in het Noord-Westen deed de barometer op IJsland gisteren nog niet dalen, zoodat een terugloopen en sterk afnemen van den wind voor onze streek nog niet voor van daag te verwachten bleek. Vanochtend eohter zijn op IJsland drukdalingen inge treden, hetgeen voor den toestand van morgen een verbetering belooft, een afne men van de bewolking en van do buiigheid terwijl het heel goed mogelijk is, dat. de r.ieuwe depressie uit het Noord-Westen, die belangrijk Noordelijker aankomt dan de vorige, verder trekt zonder in de ko mende dagen in onze streken opnieuw stormaohtigen wind te brengen en regen. In het Zuid-Westen heeft zich een rug van hoogen druk gevormd. Van het uitgebrei de gebied van windstilte over Frankrijk en Duitsohland ie alleen in Zuid-Frankrijk een deel over. De regenval was, daar de toe stand der warmte-onwedors voorbij was, aan geen der stations zeer zwaar. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 18.2 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Dinsdagnamiddag '9.22 uur tot Woensdagmorgen 4.60 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Woensdag 2 Aug. voorm. 12.11 uur nam. 12.40 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20.gr. O. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 19.— gr. 0. StormwaarschtiwingsdiensL Het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te Do Bilt seinde hedenmorgen 9.20 uur aan alle poöten: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen". STADSNIEUWS De Stadhuisplannen. B. en W. hebben aan den Raad het vol gende medegedeeld: „Ter kennis van de leden van den Ge meenteraad wordt gebracht, dat de Raad- buis Advies-Commissie haar rapport be treffende de plannen voor den bouw van een nieuw Stadhuis dezer gemeente van de 6 uitgenoodigde architecten, t..w. de hoeren 0. J. Blaauw, B. Buurman, A. J. Krophol ler, Ir. Jain A. van der Laan en H. F. Mor ton®, aan Burgemeester en Wethouders heeft uitgebracht. Een afschrift van dat rapport zal aan elk raadslid en aan de Pers worden toege zonden. Na kennisneming van het advies der Commissie en bestudeering van de plannen zullen Burgemeester en Wethouders prae- advies over de plannen aan den Raad uit brengen, na te voren het gevoelen van de Commissie van Fabricage te hebben inge wonnen. De plannen van de 5 uitgenoodigde ar chitecten, zoomede alle verder nog inge zonden plannen zullen in de Lakenhal wor den tentoongesteld en wel gedurende één woek uitsluitend voor de Raadsleden en de Pers van 105 uur (Zondags van 12X 5 uur) en daarna voor belangstellenden in het algemeen. De tentoonstelling voor belangstellenden ®al worden opengesteld tegen betaling en wel ve-n 0.25 gedurende den voormiddag (1012)4 uur) cn van ƒ0.10 gedurende den namiddag (121/»5 uur) een en ander ten bate van de afdeeling Leiden van het Cri sis-Comité. Voor bezichtiging op Zaterdagmiddag (12 K5 uur) zal echter geen entreegeld geheven worden, terwijl bezichtiging op Zondag eerst vanaf 121/, uur zal kunnen plaats hebben'*. EEN RECORD-ZITTING VAN 5 MINUTEN. Gistermiddag te half 5 had in het „Nut"' een buitengewone zitting van den gemeen teraad plaats. Buitenge woon was deze zit ting, niet alleen om het ongewone uur van bijeenkomst, hetgeen verband hield met de kortheid der agenda, maar vooral om het feit, dat geen der raadsleden ook maar één woord heeft gesproken. Wegens afwezigheid van den burgemees ter presideerde wethouder Splinter. De heer Bosman was met kennisgeving afwezig. Nadat de voorz. mededeeling had gedaan van verschillende missieven van Ged. Sta ten, werd het eenige punt van de agenda aan de orde gesteld, n.l. een voorstel tot het aangaan van een tweetal geldleeningen, elk groot 250.000 met een looptijd van 40 ;aar, welke aan de gemeente waren aange boden op aannemelijke voorwaarden. „Wenscbt iemand het woord over dit voorstel? Stilte. „Wenscht iemand hoofdelijke stemming!" Stilte. Klop- „Dan is het voorstel aangenomen". „Heeft nog iemand iets in het midden te brengen in het belang van de gemeen te?" Stilte. Klop. „Dan sluit ik de vergadering". Aldus eindigde deze record-vergadering in 5 minuten. H. W. TIELEMAN Sr. f Gistermiddag om twaalf uur is m den ouderdom van 79 jaar, na een ziekte van ongeveer drie weken, in het St. Elisabeth- gesticht overleden, de heer H. W. Tiele- man Sr., oud-lid der firma Tioleman en Dros, alhier, Do overledene, die geboren werd 27 Oct. 1853, volgde 3 maanden na de oprichting in 1679 ziin vader in de zaak op, totdat hij 1 Jan. 1919, dus na 40-jarigen arbeid een welverdiende rust ging genieten. Wel was hij toen nog eenige jaren gedelegeerde in het college van commissarissen, maar we gens aohteruitgaanden gezondheidstoe stand moest hij ook deze werkkring opge ven. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag des middags 3 uur op de be graafplaats Rhijnhof. R.-K. COMITÉ VOOR WERKL00ZEN- Z0RG. Bovengenoemd comité maakt bekend, dat, evenals het vorige jaar, een bede vaart voor alle R.-K. werkloozen zal ge houden worden naar St. Jeroen te Noord- wijk. De datum is bepaald op 9 Augus tus a.s. Alle R.-K, werkloozen ook degenen, die niet in het Bondsgebouw stempelen kunnen aan dezo bedevaart deelnemen. Vanaf morgen (Woensdag) zullen van 9—11 uiur deelnemerskaarten worden ver krijgbaar gesteld in het Bondsgebouw voor het geringe bedrag van 5 cent. Men voorzie zich dus tijdig van een kaartna Zaterdag 5 Augustus worden geen kaarten meer uitgereikt. De dagindeeling op den dag van de be devaart zal nog nader worden bekend ge maakt in de pers en in het Bondsge- Besturen van vakafdeelingen, maakt deze mededeeling aan uw leden bekend, en spoort hen aan, dat zij dezen mooien dag medemaken. Het Comité. EE*N UITSTAPJE VOOR DE KINDEREN Van het H.G. Wees- en Kinderhuis. De verpleegden van het H.G. Wees- en Kinderhuis aan de Hoogl. Kerkgracht maakten hun jaarlijksch uitstapje. Onder leiding van den Directeur, den heer Jere- mias, gingen de grooten per rijwiel naar Hoofddorp, Haarlem, Zand voort, Groenen- daal, Noord/wijk en vervolgens over Kat wijk naar Leiden. De vrouwelijke verpleegden gingen on der leiding van de Directrice per tram naar Heemstede, waar zij den dag genoe- gelijk in Groenendaal doorbrachten. De jongste mannelijke verpleegden gin gen per tram naar Wassenaar om vervol gens naar Wassenaarsche Slag te wande len, waar zij aan het strand volop genoten. Het geheele gezelschap keerde 's avonds voldaan huiswaarts. Concert van De Vereenigde Zangers en Orpheus. Maandagavond hadden wij het genoegen het concert bij te wonen, gegeven door het Mannenkoor „De Vereenigde Zangers" en de Muziekvereemging „Orpheus''. Een vrij talrijk publiek was ondaniks den guren zomeravond opgekomen. Als eerste nummer hoorden wij van „Orpheus" de Willem de Zwijgermarsch v. P. de Rook. Wij hebben met genoegen naar dit num mer zitten luisteren, een werkelijk mooie mar8ch, die ons voor hetgeen er verder zou volgen veel moois beloofde. Als no. 2 hoorden wij de Ouverture „Orphée aux enfers" van Jac. Offenbaoh. Dit vrij zware nummer werd op bewonde renswaardige wijze ten uitvoer gebracht. Een woord van lof voor de solo-clarinet- tist, die wel getoond heeft zijn instrument in macht te hebben, alsook de piston heb ben een keurige partij gegeven. Zeer fijn werd hierna nog de „2de Danse Norvégienne"' van E. H. Grieg uitgevoerd. Hierna voerde het Mannenkoor „De Vereenigde Zangers" eenige welgekozen nummers uit. Innig devoot werd het „Sanctus" van Fr. Schubert in de Duiteche taal uitgevoerd. De verhouding tusscEen de verschillende partijen, liet niets te wenschen over; alle aanwezigen hebben dan ook aandachtig dit nummer gevolgd en luid applaus gaf de waardeering voor het koor te kennen. Vermelden wij hier ook nog een mooi Hollandsch liedje n.l. „Tehuis'' van J. Bon net, hetwelk met de zeer mooie en goede stemmen, die het gezelschap bezit, keurig uitgevoerd werd. Den directeur, den heer Rich. Boer, on zen welgemeenden lof. Nog zeer vele nummers werden hierna door beide vereenigingen gegeven, welke allen zonder onderscheid een keurige ver tolking genoten. Het publiek heeft dan ook van een wer kelijk kunstvollen avond kunnen genieten en heeft getoond, dat het gegevene van dezen avond zeer gewaardeerd werd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 5140. S. W. van Gastel, Leiden, Haarlemmerstraat 218. Vleesch- houiwerij. Wijz. uitgeoef. bedr. in: rund-, kalfs- en varkensslagerij; tevens fijne vleesch waren. 2667. Van der Waals en Co., Leiden, Hooge Rijndijk 280. Handel in afbraak en nieuw hout en metalen. Door uittreding van den vennoot: P. Geertema, is de ven nootschap onder firma dd. 1 Mei 1933 ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den overblijvenden vennoot: J. van der Waals, als eenig eigenaar, onder den naam: Jac. van der Waals. Wijz. uitgeoef. bedr. in: hout- en deurenhandel. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zijn voor het tijdvak van 18 September 1933 tot en met 16 September 1934 aangewezen als deskundigen bij het afnemen van het arts examen aan de Rijksuniversiteit te Lei den: A. H. Fortanier, assistent aan de 'Rijksuniversiteit te Leiden; dr. Tj. Hal- bertsma, arts te Haarlem; dr. J. P. de Jong, hoofdassistent aan de Rijksuniversi teit te Leiden; T. Potjewijd, apotheker bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden; dr. H. A. P. Smit, arts te 's-Gravenhagedr. J. Munk, assistent aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. H. Waimsteker, conservator aan de Rijksuniversiteit to Leiden. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is voor de faculteit des wis- en natuur kunde aan de rijksuniversiteit te Leiden voor het tijdvak van 18 September 1933 tot en met 16 September 1934 voor het afne men van het apothekersexamen versterkt met de na te noemen, niet tot de hoog leeraren of lectoren der universiteit be- hoorende deskundigen: dr. J. J. van Eek, privaat-docent aan de rijksuniversiteit te Leiden; dr. W. A. Goddijn, conservator bij het rijksherbarium te Leiden; dr. J. S. Meulenhoff, apotheker te 's-Gravenhage; A. H. Sohirm, directeur van de gemeente apotheek te 's-Gravenhagemej. dr. A. J. Steenhauer, conservatrix aan de rijks-uni versiteit te Leiden; dr. J. J. L. Zwikker, gemeente-apotheker te Rotterdam. Voor het examen Nuttige Handwerken slaagde te Amsterdam mej. A. J. Vis, al hier. Voor het examen Hoogduitsch slaagde te 's-Gravenhage mej. Z. G. Pothuis, alhier. Voor het examen Hoofdacte slaagde te 's-Gravenhage de heer J. B. Volkers, al hier. De heer O. Tiggelman alhier slaagde te Haarlem voor het examen handenarbeid L. O. Voor de Nijverheidsacte Nb. slaagde te Den Haag de heer W. H. Doove, alhier; en voor de acte N. III de heer A. van Muyen, alhier. Gisteren werden in het St. Elisabeth- gestiebt alhier door de Rijksgecommitteer den de examens voor gediplomeerd ver pleegster afgenomen. Alle vier oandidaten te weten: Zr. Aloysia, Zr. Annunciata, Zr. Modesta en Zr. Veronioa, behaalden het diploma. Bij de Leidsche Spaarbank is in do vorige maand (Juli 1933) ingelegd 499.717.29 en terugbetaald 452.166.68; 136 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 85 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.351 inleggers, inclusief 1393 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Juli 1933 8.359.927.62. In 5820 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 16.129.75 ontvangen. LAND- EN TUINBOUW KATHOLIEKE NEDERLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSB0ND. Algemeene vergadering. De Katholieke Nedorlandsche Boeren- en Tuindersbond heeft gisteren te Utrecht zijn'algemeene vergadering gehouden. De heer J. Th. Verheggen te Buggeveen, voorzitter, herinnerde in zijn openings rede er aan, dat de toe tand op landbouw gebied nog steeds meer achteruit is ge gaan. Zonder pessimistisch te zijn of tot pessimisme op te wekken, achtte spr. het toch noodig den toestand nuchter onder de oogen te zien. Het is diep te betreuren, zeide spr„ dat de waanzinnige oeoonomische politiek van het mee rondeel der volkeren van Europa en Amerika ook landen met nog gezonde oeoonomische opvattingen zooals ook Nederland huns ondanks dwingen, ja letterlijk dwingen, om ook maatregelen te nemen, die in zich volkomen dwaas zijn, maar genomen moeten worden om erger te voorkomen. In den oeconomischen we reldoorlog, welke er thans woedt kan noch mag ons kleine land weerloos, onge wapend en onbeschermd blijven op straffe van door de andere landen, die niets en niemand ontzien, volkomen onder den voet te worden geloopen. Ten aanzien van de oeconomischen toe stand van ons land wees spr. er op, dat tot dusver de regeering zioh nog maar al leen voor het doel: handhaving van den gouden standaard heeft verklaardvan de aanwending van doeltreffende midde len b.v. ten behoeve van onzen export hebben we nog weinig gemerkt. Dit laatste is het gevolg van het feit. dat onze regeering nog altijd vast houdt aan wat zij noemt „onze beproefde han- delspolitek". In de Memorie van Toe lichting, welke het onlangs in de Tweede Kamer aangenomen ontwerp-Retorsiewet begeleidde, zegt de regeering immers: „Ten principale laat dit ontwerp onze ta rief- en handelspolitiek onaangetast, daar het niet wordt beheerscht door de reoi- prociteitsgedachte, noch ook een overgang beteekent tot een algemeen systeem van loven en bieden." Dit is in hooge mate teleurstellend. De .regeering schijnt, aldus spr., nog niet genoeg den ernstigen toe stand te doorzienonze export is blijk baar nog niet voldoende vermorzeld. Eerst als hij heelemaal dood is zal de regeering misschien een anderen keors in onze ta rief- en handelspolitiek zoeken. Onze regeering zal, nu de exportmoge lijkheid zóózeer is verkleind en nog verder dreigt verloren te gaan, de binnenlandsche markt in hoofdzaak moeten reserveeren voor de eigen nationale productie. En de L ederlandsche land- en tuinbouw, die se dert tientallen van jaren hoe langer hoe sterker was ingesteld op en afhankelijk van den export, zal in hoofdzaak moeten worden aangepast aan de nationale be hoefte aan agrarische producten. In ieder geval zal behouden moeten worden wat te behouden is en daarom moet de binnenlandsche markt zoo moge- ijk voor de volle 100 pet. voor de binnen landsche worden bestemd. Dit is ook de strekking van het nieuwe urgentie-pro gram der drie centrale landbouworgani saties, dat op het punt van de uitbreiding der inheemscbe graanteelt in een adres aan de regeering d.d. 20 Juli nader is uit gewerkt. De tot nu toe getroffen steunmaatrege len nagaande, vestigde spr. er den nadruk op, dat tot op den dag van heden er niets gebeurd is om de ongelukkige hypotheek houders te verlichten en hunne executie te voorkomen. En daarom doe ik van deze plaats opnieuw een allerdringendst beroep op de Regeering om de hypotheekhouders althans zeer velen van hen uit hunne ondragelijke positie te verlossen. De nood van ons volk doet een veront rustende mentaliteit ontstaan, verwekt ge vaarlijke stroomingen. Het radicalisme neemt overal toe, niet alleen in de ons om ringende landen, maar ook in ons eigen land. Er komt een wanhoopstemming bij velen, die meenen, dat de boel maar radi caal omver moet en als het zoover is dan zal men wel verder zien. Spr. acht deze stemming bij een toenemend deel onzer be volking en ook de boeren- en tuinders- bevolking bleef er niet geheel vrij van uitermate gevaarlijk en zij moet dan ook bezworen worden, anders vreest hij het ergste. Er moet vertrouwen blijven, ook, ja meer dan ooit, in deze kommervolle tijden. Na afdoening van huishoudelijke aange legenheden besprak de heer H. Ruyter te Arnhem, lid van de Eerste Kamer, de vraag, of de land- en tuinbouworganisaties op de juiste wijze en in voldoende mate zijn ingeschakeld in de crisiswetten. Spr.'s conclusie kon niets anders zijn, dan dat de organisaties onvoldoende zijn ingeschakeld, sterker, dat naar zijn meening men doelbe wust gaat in een richting van meer ambte lijke wijze van uitvoering der crisiswetten. Hij besloot zijn inleiding met den wensch, dat de centrale oommissies voor de land- bouwcrisiswet over alle te nemen maatrege len haar oordeel zal geven en dat dit oor deel zal worden opgevolgd. Op deze rede volgde een uitvoerige ge dachten wisseling. De vergadering vereenigde zich met twee resoluties, welke aan den minister van oeconomische zaken zullen worden ge zonden - In de eerste wordt vastgesteld, dat er inderdaad gebreken zijn wat betreft de er kenning der organisaties op het gebied der crisiswetgeving en de vergadering daarom Zijne Excellentie in overweging geeft een commissie te benoemen, waarin ook de centrale landbouworganisaties zijn verte genwoordigd, die zal dienen te onderzoe ken, hoe hierin verbetering te brengen. In de tweede resolutie wordt geconsta teerd, dat de ontzettende nood in den tuin bouw in sommige streken catagtrophale af metingen heeft aangenomen en waarin de vergadering, dankbaar kennis genomen hebbende van de mededeeling, dat het voor den tuinbouw beschikbare bedrag van 5 millioen gulden zal worden verhoogd, er bij Z.E. op aandringt om met den in uitzicht gestelden steun den meesten spoed te be trachten en te maken, dat deze steun be duidend zij. Verschillende TU. K. Kamerleden, verte genwoordigers van het Kon. Nederl. Land- bouwcomité, van den A.B.T.B., woonden de vergadering bij. „N.R.Crt." 1 UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Saneering bloembollenbedrijven. Voor de saneering van de bloembollenbedrijven zijn in deze gemeente ingeleverd 4569 man den bloembollen (hyacinthen). Klokluiden bij branden. Door Burge meester en Wethouders is tot klokluider bij branden in deze gemeente aangesteld: J. van dor Putten, Dorpsstraat No. 60. Gemeentelijke Aankondigingen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. f. Mclcherg, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van een slijtvergun- ning (vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, uitsluitend voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop) in het perceel Noordeinde No. 27, aldaar. J. SPLINTER, Webh. löoo-Burgemeester. VAN STRUEN, Secretaris. Leiden, 1 Augustus 1933. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Kappersbediendenbond, R, K. Volksbond, 8.30 uur. Donderdag. R. EL Kies vereeniging, den Buroht, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 82, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Juli tot en met Zondag 6 Aug. waargenomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Mej. A. E. Oudshoorn, on derwijzeres aan de St. Jozefschool alhier, slaagde te Utrecht voor acte Engelsche taal. De Crisisbazar. Na eenige tegenspoed, die op de financieels uitkomsten wel in vloed moest hebben, is Zaterdagavond deze bazar gesloten. De eerste dagen dat de bazar geopend was, was het weer wel wat warm, Donderdag zelfs veel te warm en Zaterdagmiddag was juist het tegendeel het geval. Des avonds had een verloting plaats van een rij wied en andere luxe voor werpen. Wethouder Veltkamp sprak een dankwoord voor de gewaardeerde mede werking, die was ondervonden en mevr. Woldringh v. d. HoopAndre de la Porte dankte voor de steun die zij bij deze aan gelegenheid had ondervonden. Webhouder Veltkamp èprak nog een slotwoord. LISSE. Personalia. Met ingang van 16 Sept. a.s. is tot agent van Politie in de gemeen te Amsterdam benoemd de heer J. van der Spruit, alhier. LEIMUIDEN. Inzegening van het voetbalveld. Op Zondag 30 Juli jl. had de plechtige inze gening van het voetbalveld der R. K. Voetbalvereeniging O. D. I. door den gees telijk adviseur plaats. Te half drie N.'t. werd deze door de elftalcommissie afge haald en door een haag van 44 leden spe lers naar den ingang van het terrein ge leid, waar hem door het jongste lid een bouquet werd aangeboden. Daarna werd hij door den voorzitter, den heer G. Beuik, hartelijk verwelkomd en hem het woord gegeven- Spreker gaf te kennen, dat het voor hem een eer was voor de R. KL Voet bal vereeniging op de gebruikelijke wijze het veld in te wijden. Hij spoorde de spe lers aan hun beste krachten aan de vereeni ging te geven en steeds en overal te too- nen, dat zij leden waren van een katholie ke vereeniging. Hierna knipte de adviseur het lint door en opende den toegang tot het terrein- Hier had de plechtige inzege ning plaats van de lokalen der vereeniging hier werd een kiek van genomen, van 't veld en de spelers, die inmiddels twee aan twee naar het midden waren opge marcheerd en zich in een oarrée hadden opgesteld. Hier werd van elk der elftallen een foto genomen en was het veld voor het publiek opengesteld, 't Aantal toeschou wers werd op 7 k 800 geschat. Circa drie uur kwamen de spelers van D. O. S. I uit Roelofarendsveen en Lisse I uit Lisse in het veld. Scheidsrechter was de heer D. Zoet uit Voorhout. Lisse won den toss en had den wind en de zon in zijn voordeel. De Geestelijk Adviseur trapte af en 't spel had een aanvang genomen. Na eenigen tijd hard werken scoort Lisse. Er werd vlug gespeeld en even over drie maakt D. O. S. gelijk. Het spel blijft zich snel verplaat sen en met rust is de stand 21 voor Lisse. Na de rust komt D. O. S. meer in actie en toont rich de sterkste en als het fluitje van den scheidsrechter het einde van den wedstrijd aankondigt heeft D. O. S. met 52 gewonnen en het zilveren 6iersohild, uitgeloofd door O. D. I. welverdiend ge wonnen. Na een korte pauze begon de wedstrijd tussohen O. D. I. I Leimuiden en Adolf Kolping I Langeraar. O. D. I. won den toss en de Adviseur bracht den bal aan het rollen. Er werd sterk gespeeld. In het be gin bleek Kolping t sterkste. O. D. I. speelde gejaagd niet kalm en met over leg en 't samenspel kon veel beter zijn. Bij de rust was de stand voor Kolping 21. Kort na rust maakte Kolping weer een doelpunt. Nu kwam echter O. D. I. in ac tie en vijfmaal verdwijnt de bal in het net van Kolping. Als de scheidsrechter het einde aankondigt wint O. D. I. met 64, de door den geestelijk adviseur uitgeloof de plaquet, die onder toepasselijke woor den aan den aanvoerder werd uitgereikt, 't Is voor de jonge vereeniging een heug lijken dag geweest.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2