WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1 Chineezen als filmacteursen trouwe Vaderlanders CHINEEZENVELDSLAG TE ROTTERDAM. Per taxi rukken de versterkingen aan. Gisteravond is oen zeer groot aantal Chi neezen met elkaar slaags geraakt in en bij hot Maaastation te Rotterdam. Ongeveer 200 Chineezen hebben n.l. een contract gesloten met de UFA-filmmaat- schappen voor de opname van een film. Vannacht zouden zij per extratrein van liet Maasstation vertrekken en togen half elf arriveerden de Ohineezen bij hot Maassia- tion, waar zij zich in de derde klas wacht kamer neerzetten. Voorzoovor uit dc ver halen viel op te maken op het oogoublik waarop wij dit schrijven, ia de strijd nog in vollen gang zijn er eigenlijk twee groepen pensoncn, die dc vertrekkende Chineezen willen tegenhouden. Do ceiste, groep, verreweg de grootste, bestaat uit Chineezen, die bang zijn, dat hun landge- nooten zullen moeten spelen voor een film, waarin de oorlog tusschen Japan en China zal worden uitgebeeld en waarin do Chi neezen zullen moeten vluchten voor de Ja panners. Als trouwe vadc'rlanders widen zij dit beletten. De andore groep in totaal veel kleiner bestaat uit incest jeugdige vrouwen, die liefdesbetrekkingen met de thans op het punt van vertrek staande Chineezen hebben aangeknoopt en die be vreesd zijn, dat zij hun geliefden nimmer terug zullen zien. Aanvankelijk bleef het heel rustig in de wachtkamer, maar opeens is er een ge duchte kloppartij ontstaan. Er werd niet stoelen gegooid en geslagen en er vielen harde klappen. Naar nader bleek, waren 11 leden van de groep Chineezen, die hun landgenootcn wilden verhinderen naar Ber lijn te gaan, mee de wachtkamer ingeioo- pen. Er waren een paar agenten op het sta tion aanwezig en met de grootste moeite lukte het hun, de vechtenden te scheiden, waarbij druk van sabel en gummistok ge bruik gemaakt moest worden en waarbij één van de agenten zijn revolver heeft ge trokken. Vier van de elf opposanten wer den gegrepen. Eén van hen had een geduchte hoofd wond. Voorts was de mandoer van de groep vertrekkende Chineezen aan den neus ge wond. De gewonden en do aangehoudenen zijn naar de loods van de Holland-Amerikfl- lijn aan de Oosterkade overgebracht, waar de gewonden voorloopig zijn verbonden. Inmiddels was meer politie ter assisten tie verschenen. Dc gearresteerden werden zoo goed en zoo kwaad als het ging ver hoord, met behulp van oen tolk, waarna zij naar het hoofdbureau van politie zijn overgebracht. De rust in de wachtkamer was intusschen teruggekeerd, maar voor het station stond nog een een groep van de tweede categorie „tegenstanders" en de politie heeft deze menschen tot doorloopen aangemaand. Juist was men daarmee bezig, toen een aantal taxi's met Chineezen kwam aangere den. Deze lieden bleken gealarmeerd Ie zijn door do 7 gevluchte landgenooten. Uit de 3 auto's stapten ongeveer 38 Chineezen, die terstond do wachtkamer wilden binnen gaan. Dc politie wist hen op het laatste oogenblik nog tegen te houden. Nauwelijks had men deze groep een beetje bij elkaar gedreven, toen over de Oosterkade een hcele file van taxi's naderde. Men kon nog juist dc hekken bij het sta tion dicht gooien om de auto's tegen te houden. Uit die wagens kwamen in totaal ongeveer 200 Chineezen te voorschijn die ook al de wachtkamer binnen wilden. Een aantal begon over de hekken te klimmen, maar de politie heeft hen er mot de sabel af geslagen, toen aanmaningen en gebaren niet duidelijk genoeg bleken te zijn. Inmiddels arriveerde nog een autobus vol met Ohineezen en de taxi-chauffeurs deelden mede, dat er nog veel meer wagens op komst waren. Do politic heeft toon aan alle kanten om assistentie gevraagd en kon de orde hand haven. In de wachtkamer zaten de 200 vertrek kende Ohineezen bijeen en voor het hek stonden ongeveer 300 Chineezen te wach ten. Nog steeds komen er echter taxi's met Chineezen aan. Intusschen hoorden wij nog een andere lezing over de oorzaak van de ruzie. Do mandoer zou n.l. met de U.F.A. een contract hebben afgesloten voor het „leveren" van 250 Ohineezen legen 7.50 por dag por per soon. Hij is toen op Katoudrecht aan het werven gegaan tegen een tarief van 5. De Chineezen zijn er achter gekomen, dat de mandoer 2.50 per dag en per man in zijn zak slak en dat heeft wrevel gewekt. Andere Ohineezen hebben echter met het honorarium van 5.genoegen genomen en zij worden door hun landgenooten als onderkrui pors beschouwd Of dit de juiste lezing is, of dat de beide andere oorzaken mede aanleiding tot het gevecht zijn geweest, valt niet itaet zeker heid te zeggen. De Ohineezen zijn zeer op gewonden en schreeuwen elkaar af cn toe luidruchtig toe. Wij konden huil aanwijzin gen echter niet verstaan. Een plotseling einde. Vrij plotseling is aan het rumoer Aiij het Maasstation een einde gekomen. Op een gegeven oogenblik arriveerden er twoo Chi neezen 'per fiets. Deze spraken wat met hun landgenooten en even later stapte men in de wachtende taxi's. Vijf minuten later was de straat voor de hekken leeg. Inmid dels was de extratrein voor het eerste per ron gereden en de vertrekkend© Chineezen, 198 in totaal, stapten in. Enkele hadden hun vrouwen en kinderen bij zich. Voor dezen was een eerste en tweede klas D- wa.gen gereserveerd. Do overigen gingen in vijf derde klasse D-wagena. Precies op tijd 'heeft de trein het station verlaten. Men had echter bij geruchte vernomen, dat de aanvallende Chineezen, die zoo plotseling waren verdwenen, zich bij een van de spoorwegovergangen zouden hebben opgesteld, ten einde op den trein te kunnen schieten. Daarom zijn bij de verschillende overwegen politieposten geplaatst. Er is echter althans te Rotterdam niets bi- zondera met den trein gebeurd. „Vad." EEN VREEMDE PASSAGIER. Eerst het mes, toen het spaarbankboekje. Een Tilburger, die in gezelschap van een kameraad Zondagvond in Turnhout (België) de bloemetjes had buiten gezet, liet zich toen zijn voorraad contanten da nig geslonken was, in den nacht per taxi naar Tilburg vervoeren. Als pand voor de betaling van den rit had hij den chauf feur, wonende te Turnhout, een bedrag van 20 Belgische francs en z'n horloge af gestaan. Te Tilburg gearriveerd, bleef do chauffeur voor het woonhuis van F. D. wachten op de eindafrekening. En inder daad kwam de cliënt, die binnen even geld zou halen, naar buiten, doch in plaats van te betalen, wierp de Tilburger zich onder den uitroep: „Wat moet jo nu nog van me hebben" plotseling op den chauffeur, dien hij met een mes in de borst stak. Hevig bloedend, hoewel niet gevaalrijk gekwetst het mes was afgeschampt op het borstbeen vluchtte de Belgische taxirijder in zijn wagen. Voordat hij zijn motor op gang had kunnen brengen, kwam zijn aanvaller opnieuw het huis uitgeloo- ponthans met een spaarbankboekje in de hand, dat hij den gewonde toewierp onder de boodschap, dat deze het hem toe komende bedrag den volgenden dag bij de spaarbank mocht opvragen. Het einde was, dat de onder invloed van sterken drank verkeerende Tilburger in arrest werd gesteld. De chauffeur kon, na verbonden te zijn, naar zijn woonplaats vervoerd worden; te voren werd hij door zijn tot ontnuchtering gekomen cliënt scha deloos gesteld. REISVEREENIGING VOOR KOEIEN. Tien stuks aan den wandel. Gisternacht om kwart over één surveil leerde een hoofdagent van politie te Rot terdam op den Groenezoom toen hij plot seling tot zijn niei geringe verbazing een tiental koeien zonder bewaker tegen kwam. Dat was op dit nachtelijk uur nogal een beetje vreemd en daarom stelde de agent een onderzoek in, waar de dieren vandaan kwamen. Al spoedig bleek, dat de beesten een weiland aan de Smeetlandschedijk hadden verlaten om in de stad op avonturen uit te gaan. De eigenaar, de heer J. V., eveneens wonend aan den Smeetlandschedijk werd gewaarschuwd. Met man en macht toog men er op uit om de dieren op te vangen en naar het weiland terug te brengen. Op de Groenezoom teruggekomen bleken echter de koeien niet gewacht te hebben maar er vandoor te zijn gegaan. Aanvanke lijk kon men er niet achter komen waar ze gebleven waren. Tot men tot de ontdek king kwam dat de beestjes gemeenschap pelijk de Breede weg naar IJsselmonde wa ren opgegaan. Men snelde die richting uit maar hoe men ook zocht, de koeien waren en bleven verdwenen. Tot op gistermiddag zijn de dieren niet teruggevonden. Mocht iemand ze tegenkomen, dan wordt hij (zij) verzocht ten spoedigste de politie te waar schuwen. SPORT CRICKET H.C.C.—FREE FORESTERS. Maandag en Dinsdag speeldp een lang niet op zijn sterkst HCC-elftal tegen de Free Foresters. De Engelschen behaalden een gemakkelijk© overwinning met innings ©n 123 runs. De eerste innings van H.C.C. bracht. 90 runs op, waarvan P. Feith 23, G. Bouw meester 20, Fokker 15 n.o. De Free Foresters, die Maandagmiddag aan hun innings begonnen en die Dins dagmorgen voortzetten, scoorden 314 runs voor het verlies van slechts 5 wickets. W. Lowndes maakte een fraaie century (114), G. Crutchley 70 runs, terwijl CqI. A. C. Johnston en R. Boddington not out ble ven, reap, met 50 en 36 runs. De bowlingeijfers der H C.C.'ers waren natuurlijk verre van fraai: J. Schill 264, A. Fokker 130, K. Nederburg 171, P. Hoeksema de Groot 155. De tweede innings der Hagenaars was niet veel beter dan de eerste. Het totaal werd nu 101. (E Jansen 13, P. ten Bosch 21, G. Bouwmeester 17 n.l., .T. v. d. Bosch 17, C. W. Bakker 12). Bowlingeijfers W. Lowndes 025, Galthorpe 329, Legard 415 Corna 124, Crutchley 15. Het Nederlandsch Cricket-elftal. Het Nederlandsch elftal, dat. 5 en 6 Augustus a.s. op het R. en W.-terrein te Haarlem tegen de Free Foresters zal uit komen is als volgt samengesteld: mr H. v. Manen (captain), dr. M. Jansen, jhr. J. v. d. Bosch, \V. Glerum, M. Hartog, A. v. Baasbank, A Maas, L. Sodderland, R. Sohill, C. Beyers en W. Kramer. V.O.C.Haarlem. Bovengenoemde wedstrijd wordt Zondag a.s. gespeeld op het Ajax-terrein aan de De Kempenaerstraat, omdat V.O.C nog steeds niet over een geschikt cricketveld der beschikking heeft Voor de cricketlief hebbers uit de Sleutelstad een mooie ver rassing en een goede gelegenheid om van fraai cricket t© genieten, daar V.O.C., zoo als men weet, de leiding heeft in de eer ste klaas© van den N.C.B. ATHLETfEK R.-K. ATHLETIEK- KAMPI OENSCHAPPEN. Op Zondag 6 Augustus a.s. organiseert do R.-K. Athletiek Club Excelsior te Haarlem nationale R.-K. Athletiekkam- pioenschappen. Deze vinden plaats op het H.B.C'.-terrein te Heemstede, aanvang 2 uur. Een groot aantal athleten neemt aan deze wedstrijden deel n.l. van den Dioce saan HaarlemschenAthletiek Kring, de Diocesaan Utrecht-sche Athletiek Comité, de R.-K. Gymnastiek en Aathletiek Bond Bisdom Roermond en verder athleten uit de bisdommen den Bosch en Breda. R.-K. S. V. „DE BATAVEN". Zondag a.s. zullen de R -K. Ned. Athle- tiekkampioenschappen verwerkt worden door het Haarlemsche „A.C.E.", op het prachtige terrein van H.B.C. in Heemste de. Een viertal onzer beste loopers is door de D.H A.K afgevaardigd om zich te meten met de beste loopers van de andere R.-K. Sportbonden. Het bestuur heeft gemeend weer een excursie naar de ze buitengewoon interessante wedstrijden te, moeten organiseeren. Aangezien de af stand niet zoo heel groot is kunnen de supporters, wanneer de kosten te be zwaarlijk zijn, per fiets vertrekken, terwijl de anderen dan per tram kunnen gaan. Plaats en uur zal a.s. Zaterdag nog be kend gemaakt worden. Verder moeten de genen, die deel willen nemen aan de wed strijden van Holland (13 Aug) en Teylin- gen (20 Aug) zich voor a.s. Zondag nog oogeven. Inlichtingen zijn te bekomen bij den secretaris van de Tech. Coram,, B. God^ijn, Hof van Venetië No. 11. INTERNATIONALE ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Berger verliest opnieuw. Berger startte gisteravond tijdens de internationale atletiekwedstrijden» te Hamburg op de 100 M. en voorts in den es- I ifettewedst-ijd 4 maal 100 M.. Op de 100 M. startte Jonath niet. daar hij zich niet geheel fit gevoelde. De strijd ging tus schen Metcalf, Berger en Borchmeyer. Tot op 50 M lagen de drie loopers gelijk, toen maakte de Amerikaan zich los en won in 10.3 sec. Borchmeyer bezette de tweede plaats met enkele centimeters verschil op Ber ger. In de 4 maal 100 Meter estafette start te Berger in een gecombineerde ploeg, waarin o.m. was opgenomen Borchmeyer. De Amerikanen kwamen niet. uit. De ge combineerde ploeg wan in 44.8 sec. voor twee Hamburgsche 'ploegen. NIEUW WERFLnoPCORD DISCUSWERPEN. De Pöolache athlete Hedwig Weiss heeft tijdens abhletiek-wedstrijden te Bialyatok een nieuw wereldrecord discuswernen ge vestigd, met een worp van 44.60 M. Bij het kogelstooten bracht bij het wel iswaar niet verder dan 11.30 Meter, maar niettemin moet dit toch als een zeer goede prestatie worden beschouwd. WTEI RENNEN PIJNENBURG EN WALS TE PARIJS. Pijnenburg en Wals zullen Zondag a.s. op de Pare des Prices-baan te Parijs deelnemen aan een „Wereldcriterium voor omnium-rijders", waarin voorts starten Li- nari, Guimbretière, Broccardo, Ehraer, Kaers, Dinko,kamp en Boucheron. DUIZEND KILOMETER NON-STOP- RIT VAN WALTER RüT. De, 50-jarige wereldkampioen Walter Riitt is bij Scharnitz nabij de grens van Tirol gestart voor een non-stop-rit. over 1000 K.M. Het. traject leidt, over Munchen, Neurenberg, Eisenach, Hannover naar Flensburg. Walter Ruth wil den afstand in drie dagen afleggen. Na vier uur rijden passeerde hij Maandagochtend reeds Mun chen, waar hij door een menigte geest driftige wielersportliefhebbers werd be groet. LUCHTVAART BALB0 GEREED VOOR DEN TOCHT. Heden nog vóór donker te Valencia? Algemeen verwacht men te St. Johns in welingelichte kringen, dat het Italiaan- sche eskader hedenochtend vroeg zou star ten voor den terugtocht over den Atlanti- schen Oceaan naar Ierland. Volgens een V.-D.-bericht uit Dublin is de chef der Italiaansche luchtstrijdkrach ten, generaal Valle, te Dublin aangeko men. Hij is naar Valencia doorgereisd, om daar de aankomst van het Italiaansche es kader bij te wonen. Valle verklaarde, dat hij hoopt, dat het eskader Woensdag nog voor donkor te Valencia zal arriveeren Machtige schijnwerpers zijn rondom de haven opgesteld, om een daling bij don ker gemakkelijker te maken. Gezondheids gevaren bij het baden. Niets is in deze warme dagen verlokken- der, dan een heerlijk bad te nemen in. zee, in een rivier of in een meer. De gezonde uitwerking van zulke baden is van oudsher door de doctoren aangetoond, en ook de leek zelf voelt duidelijk, dat het zwemmen of baden in stroomend water voor hem een bron van nieuwe krachten is. Daardoor ech ter juist verlokken het zwemmen en baden vele mensc-hen tot overdrijvingen, die dan later de gezonde uitwerking zeer snel in het tegendeel doen verkeèren. Ja, dikwijls zelfs ie onoplettendheid bij het baden oor zaak geweest van een snellen dood. De eerste wet, die moet worden nageko men, is: niet in verhitten toestand in het water te gaan. Juist als de lucht zeer warm is, is de behoefte naar een koel bad zeer groot, en daaruit laat zich dan ook verkla ren, dat velen na een haastig uit-kleeden onmiddellijk in het water gaan. Het is ech ter bekend, dat een plotselinge tempera tuurwisseling behalve tot ziekten door kou- mtting ontstaan, tot hartverlamming aan leiding kian geven. Eveneens ondervindt het hart groot nadeel als een bad met volle maag wordt genomen. Elk jaar weer'komen uit de badplaatsen berichten over doods.- geval'len, die terug te voeren zijn tot der gelijke onachtzaamheden. De duur van het verblijf in het water is een kwestie van zuiver individueelen aard. In het algemeen zijn badtijden van 10 tot 15 minuten als voldoende te beschouwen. Een langere tijd ia slechts aan te bevelon voor personen, die in hetzelfde jaar reeds dikwijls baden genomen hebben en weten, dat een langdurig bad hun goed bekomt. Voor sportsmen, die op den langen afstand zwemmen en gaarne een duur-record ves tigen, gelden natuurlijk andere gezichts punten. Na een genomen bad is het altijd zeer verlokkend zich door de zon te laten dro gen, maar raadzamer is het, het lichaam duchtig af te wrijven, daardoor wordt de bloedcirculatie bevorderd, en een van de gevaarlijkste phasen van het baden is dan overwonnen: het. temperatuursverschil van het water en de lucht. Zonnebaden in aansluiting op het wa terbad vormen een groot gevaar voor de huid. Wie zich, zoolang de huid nog niet gansoh droog is, door de gloeiende zon laat bestralen, stelt zich aan het gevaar van zonnebrand bloot. Het vervroegde genot van 10 zonnige minuten wordt dan met langdurige pijnen duur betaald. Maar ook bij het zonnebad, bij volkomen gedroogde huid, dient men er acht op te slaan, dat hoofd en voorhoofd voor de al te scherpe stralen der zon beschut worden, daar an-, ders het gevaar voor zonnesteek bestaat. Voor het aankleeden, lette men er zorg vuldig op, dat nergens aan het lichaam, in het bijzonder niet tusschen de teenen zand- resten blijven zitten. De door het baden min of meer gevoelige huid wordt gauw door de kleine zandkorreltjes beschadigd. Onder ■sommige omstandigheden kunnen boven dien door het indringen van het zand in het bloed complicaties intreden. Koele wateren lokken tot het nemen van een bad. Het is goed, deze lokstem te vol gen, maar zoo ergens dan moet men hier maat betrachten, wil de gezondheid, in plaats van bevorderd, niet benadeeld wor den. WILT U IETS WETEN? Vraag J. A. te Z. inzake terugbetaling van geïnde gelden, die door diefstal ver loren gingen. Antwoord: Zeker is u verplicht het geld, dat u onder u hadt en dat tegelijk met. ander geld is gestolen, aan de verze keringsmaatschappij terug te betalen. Vraag: Zoudt u zoo goed willen zijn, mij een adres te doen toekomen (als zulks tenminste in Leiden bestaat) voor R. K. kraam verpleging, maar echter zoon adres, dat men geneigd is, niet alleen moe der en kind te helpen, maar tevens het huishouden op zich neemt? Antwoord: Wend u tot de R. K. Vereeniging van Kraam verzorging. Secre taresse is mej. E. Timmermann, Kort Galge water 4r, Leiden. DE AVONTUREN VAN 139. Plotseling zag hij de struisvogels van alle kanten aankomen en gauw gooi de hij de doos met biscuit naar hen toe. Dat viel erg in de smaak, want zulke lek kernijen waren er op het eiland niet te vinden. Daar zag hij Struisje met zijn hoed op loopen. Hij kreeg nu het lekkers, dat Profje speciaal voor hem had uitgezocht en Struisje was er erg van onder den in druk, dat Profje zoo naar hem had ver langd. Vraag: Het adres van dr. Stipriaaa Luiscius, leider van het Consultatie-burea; te Leiden. Antwoord: Dr. A. M. van Stipriao® Luiscius, Oranjelaan 10, Oegstgeest. Vraag: Als men lid is van een fondi voor ziekenverpleging, kan men dan gratij voor onderzoek in 't Ziekenhuis te Leiden komen Antwoord: Onvermogenden kunnen in het Acad. Ziekenhuis gratis onderzoen; worden. Wend u echter tot het fonds waar bij u is aangesloten. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per fiets van Leiden naar Heerlen Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Den Haag, Rot- terdam, Dordrecht, Zeverubergschenbock, Terheyden, Breda, Tilburg, Moergestel, Oirschot, Best, Eindhoven, Heeze, Leende, Weert, Stamproy, Ven ray, Maaseyck, Sus. teren, Sittard, Arastenrade, Heerlerkeide, Heerlen Afstand 203 K.M. Vraag: Wat is de mooiste weg per fiets van Ter Aar via Nijmegen naar Maas. tricht. Hoeveel K.M.? Antwoord: Ter Aar, Zevenhoven, Woerdensche Verlaat, Kockenigen, Vleuten, Utrecht, Houten, Sdhalckwijk, Culemborg, Buren, Tiel, Wamel, Leeuwen, Druten, Af. ferden, Winssen, Ewijk, Leuningen, Weurt, Nijmegen, Malden, Mook, Piasmolen, Gen- nep, Heyen, Afferden, Blittenswijk, Arcen, Velden, Venlo, Tegelen, Reuven, Roer. mond, Limme, Sust eren, Sittard, Geleen, Beek, Maastricht. Afstand 221 K.M. Vraag: Welke i© de kortste weg per fiets van Sassenheion naar Waalwijk. Hoe veel K.M.? Antwoord: Saesenheim, Leiden, Lei derdorp, Hazerswouide, Waddinxveen, Gou da, Haastreoht, Schoonhoven, Nieuw poort, Goudriaan, Sohelluinen, Gorinchem, Zand, Nieuwendijk, Keizersveer, Geertruidenberg, Raamsdonk, Waspik, Capelle, Besoyen, Waalwijk. V raag: Wat is de kortste weg van Til burg naar Valkenburg per auto. Hoeveel K.M. en event, ponten? Antwoord: Tilburg, Moergestel, Oor. schot, Best, Eindhoven, Heeze, Leende, Weert, Huns el, Ophoven, Ittervoort, Maaseyck, Grevenbicht, Urmond, Stein, Beek, Maastricht. Afstand 135 K.M. Geen ponten. V raag: 'Welke is de kortste weg per rijwiel van Alphen a. d. Rijn naar Ammer- zoden? Antwoord: Alphen, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Buurmal- sen, Geldermalsen, Waardenburg, Tuil, Zaltbommel, Bruohéan, Kerkwijk, Ammer. zoden. Vraag: Wat is de mooiste cn best® weg van Leiden naar Apeldoorn. Welke be zienswaardigheden zijn er in de omgeving van Apeldoorn? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort, Voortkuizen, Oud en Nieuw Milligen, Apel doorn. Bezienswaardigheden zijn het Aart huis, Wilhelminatoren, Kon. Paleis 't Loo, in dc omgeving prachtige bosschen. V raag: Wat is de mooiste weg van Tilburg naar de Ardennen (of) Beauraing? Hoeveel K.M.? Antwoord: Tilburg, Poppel, Raevels, Turnhout, Thielen, Herenthals, Aersohot, Thienen, Eghezée, Vedrin, Namen, Go- dinne, Dinant, Beauraing. Pl.m. 150 K.M. Een eendagsrit door België lijkt ons wel wat haastig. U kunt b.v. nemen de rond rit Namen, Dinant, Grotten van Han, La~ roohe, Rookefort, Namen. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren PROFJE EN STRUISJE. kropen en nog eens beterschap had be loofd, liet Struisje zich overhalen om weer mee te gaan. Profje, die van Struisje hoor de, dat de rivier, waarin hij gevallen was, stroomde naar hun tent. maakte van ruwe planken een kist, die hij te water liet en waarin zij plaats namen. Struisje had on- dertusschen een nieuw ei gelegd, dat hij voorzichtig onder zijn vleugels borg en zoo aanvaardden ze gezamenlijk de terug tocht.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14