DONDERDAG 27 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG J BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bild*. Hoogste baronie terst.: 767.8 te Wcenen. Laagste barometerst.751.3 te Thorehavn Verwachting tot den avond van 28 Juli: Zwakke tot matige veranderlijke wind toenemende bewol king, aanvankelijk nog droog, later toe nemende kans op re gen of onweer, lan ter waarschijnlijk koeler. Over onze omgeving, Duitschland en Frankrijk bleef de mooiweertoeetand aan houden. Over Duitschland, Oostenrijk en Polen versterkto zich zelfs de hoogc druk, daartegenover daalde de barometer over het Kanaal en de Golf van Biscaje, zoodat daar thans een depressiekerntje gelegen is, met als laagsten stand 758.3 m.m. te Scilly. Aan do Zuid-Westelijke zijde van deze depressie is blijkens de echoepsberich ten de barometer weer stijgende. Dit be- teekent, dat dit minimum tijdelijk een be dreiging voor ons zomerweer vormt. De kans op onweer neemt namelijk toe, aan gezien verwacht mag worden, dat de kern van het laagste drukgebied zioh Noord- Oostwaarts zal bewegen, als gevolg van den krachtigen Zuid-Westelijken tot West- Zuid-Westelijken bovenwind, die heden morgen in onze omgeving heerscht. Het lage drukgebied over Scandinavië trok Oostwaarts af, doch een nieuwe depressie veroorzaakte reeds krachtige winden en regen op de Faroer. Overigens viel alleen in Zweden en in Noorwegen regen van be- teekonis. De temperaturen zijn vrijwel over het geheelo gebied gestegen, vooral in ons land. Alleen in het Noorden van de Britsche Eilanden en Noord-Scandinavië is de och tend temperatuur gedaald. LUCHTTEMPERATUUR. Temporatuur des middags te half drie LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamiddg 9.28 uur tot Vrijdagmorgen 4.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Vrijdag 28 Juli voorm. 7.07 uur en nam. 7,26 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 25.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 34.5 gr. 0. toe tal van katholieke moeders met hun kinderen bijeen waren. Hot beeld van het Kind Jezus was met groen, bloemen en licht versierd en daar voor brachten aio kinderen hun bloemen hulde op treffende wijze. Het knapenkoor zong daarbij de litur gische gezangen. Pastoor de Vetten hield tot de kinderen een toespraak, waarin hij sprak over de heidenkinderen. Voorts vormaande de pastoor de kinderen, daar zij Jezus steeds bij zioh hadden, goed te bidden voor de kinderen, die dit geluk niet hadden en hij wekte hen op om door hun gebed deze zegen ook voor anderen af te smeeken. Na het zingen van eenigo liederen, werd He processie gehouden, die na builen het kerkgebouw weer veel belangstelling trok. Voorop gingen cie misdienaars, die hei vaandel der H. Kindsheid begeleidden. De processie bestond uit verschillende groepen die betrekking hadden op de mis sie of op de heiligen. Zoo zagen wij ojn. een groep Chineesjes gevolgd weer door een aantal bruidjes, die de H. Theresia begeleidden. Dan de H. Elisabeth van Thuriiégen met twee pages, witte zusters bruidjes en gevleugelde engeltjes. Dan volgde het. beeld van het. Christus kind, het. knapenkoor, de H. Aloysiua en de H. Petrus Canisins en tenslotte nog ©enige vaandels. Deze processie is weer uitstekend ge slaagd aan de zelatrices mej. Staphorst en mej. E. de Rooy mag een woord van lof niet worden onthouden. Steen op het hoofd. Gisterenmid dag omstreeks half drie had tegenover de Oranjelaan een ongeval plaats. De woonwagienrbewoner J. L. had langs de kant wat gras gesneden en deed dit in zijn wagentje. Juist passeerde een vrachtauto met stoenen geladen, waarvan een steen afviel, die terecht kwam op het wiel. Daardoor werd de steen in de hoog te geslingerd en kwam terecht op het hoofd van J. Ldie bewusteloos neerviel, mot. gapende wonde in het hoofd. Dr. Va rekamp verleende geneeskundige hulp, waarna het- slachtoffer met de ziekenauto der firma A. T. van Nieuwkoop naar het ziekenhuis werd vervoerd. LEIMUIDEN. Voetbalterrein. A.s. Zondag 30 Juli, 's middags te half 3 uur, zal de plechtige inzegening plaats hebben van 't voetbal- terrein der R. K. Voetbal vereen iging O.D. I. alhier. Bij die gelegenheid zal een voet balmatch gespeeld worden tusschen D.O.S. I Roelofarendsveen en Lisse I. Na dezen wedstrijd zullen zich meten Adolf Kolping 1 uit Langeraar en O.D.I. I Leimuiden. 's Morgens in de H. Mis van 7 uur zul- len alle leden van O.D.I. deel nemen aan een generale H. Communie en 's middags 2 uur precies op 't voetbalveld aanwezig zij.n 't Beloofd voor O.D.I. een schitteren de dag te worden. Aan toeschouwers, lief hebbers van den voetbal, zal 't dan bij gunstig weer niet ontbreken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uit een auto gevailen. Een viertal jongens waren met een auto, zittend in de cabine, meegereden. In een knikgat van den weg ging de sluiting van de cabine open en een der jongens, W. v. d. E., viel uit den wagen. De val was tamelijk ernstig want v. d. E. moest worden opgenomen en na onderzoek bleek dat opname in het zie kenhuis noodzakelijk was. Bij aankomst aldaar bleek hij een lichte hersenschud ding te hebben opgeloopen. Gelukkig, dat hij vrij van de wielen was gebleven. Personalia. Voor het Staatsexamen A slaagde de heer W. Grimbergen, alhier. LISSE. Personalia. Voor het M U.L.O.-diploma slaagden eergisteren Henry Bakker, To Langeveld, Nelly Verdegaal en Jan v. d. Heyden, leerlingen van de U.L.O.-school alhier. Saneering bloembollonbedrijf. Verle den week zijn door de saneering niet min der dan 12103 manden Hyacinthen op de vuilnisbelt vernietigd. NOORDWIJK. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. L. Noteboom RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandagavond acht uur (n.t.). Agenda: 1. Vaststelling notulen; 2. Be handeling ingekomen stukken; 3. Wijziging der verorodening op de heffing van be smettelijke ziekte-gelden; 4. Behandeling schrijven van Ged Staten Z.H. inzake be zoldiging Ambtenaren van den Burgerlij ken Stand; 5. Aanbieding gemeente-reke ning dienst 1932; 6. Vaststelling comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. STOMPWIJK. Mond- en Klauwzeer. Deze gevreesde ziekte is de laatste dagen sterk toegeno men. Bij twaalf veehouders is het vee door de blaar aangetast. Geboren: Anita d. v. L. H. André en H. L. Bakker Maria Wilhelmina d. v. C. J. do Vreede en J. Th. v. d. Mee-r Cornelia Johanna d. v. M. A. v. d. Kraan en H M Lagerberg Maria Gerarda d. v. Th. A Ammerlaan en H. P. Brouwer Cornelia Johanna d. v. L. Timmere en M. Mackay Alida Catharina d. v. C. J. De- meijer en A. Th. Tettero. Ondertrouwd: Otto Bierman en Jacoba Catharina Zandbergen Arie Rohling en Nceltje Jansen. Johannes Wilhelmus v. d. Bulk en Geertruida Maria Rijgersberg. Gehuwd: Johannes Gijsbertus v d. Helm en Louisa Theodora Groeneweg. Overleden: Cornelis Roest, 61/2 maand. TER-AAR. Gemeenteraad. Agenda van den Ge meenteraad die Donderdagavond gehou den zal worden: 1. Ingekomen Stukken; 2. Schrijven van Ged. Staten betreffende bezoldiging Ambtenaren van den Burger lijken Stand; 3. Voorstel B. en W. inzake korting Jaarwedde Gemeente-Ambtenaren, waarover de stemmen in de vorige verga dering staakten; 4. Voorstel B. en W. ver bouwing der Openbare School; 5. Wijzi ging van het tarief voor de personeele be lasting naar den zevenden grondslag (bil jarten); 6. Aanbieding Gemeente-rekening en rekening van het Elec. Bedrijf over den dienst 1932 7. Reclames Hondenbelasting. VEUR. „Ons Belang". Ten behoeve van de Brandstoffenvereeniging „Ons Belang" is men onlangs begonnen met de lossing van een lichter, inhoudende circa 150 ton En- gelsche Anthraciet en eierkolen. Deze ko len zijn Vrijdag j.l, aangekomen met het s.s. Sarnia vanuit Swansea. Deze aanvoer is een gevolg van de uit sluiting door de Kolenconventie in Neder land van do Brandstoffenve.reenigingen. Daarnaast is door de prijsopdrijving in den Kleinhandel een verschil ontstaan van circa 80 cent per II.L. De kleinhandel noteert 2.70 en Ons Be lang 1.90 per H.L. Wales Import. WARMOND. Gewapende Dienst. De in deze Ge meente gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst der Nederlan den heeft netto opgebracht een bedrag van 21.74. WASSENAAR. Geboren: Greta Jantina, d. v. G. J Spijker en J. Meester. Willy, d. v. J. T. v. d. Meer en A. M. Berghuis. Pieter Klazes, z. v. P. K Pel en A. C. H. Tiele nius Kruijthoff. Jan, z. v. D. Brint en L do Moei. Joost, z. v. L. A. Hoek en G. v. d. Ende. Rinske, d. v. D. Kinkel en G. v. d. Zwan. Johan George, z. v. J. P. Andriesse en L. F. Posser. Overleden: Jozef Mattheus Paan akker, 14 jr. Neeltje Kranenburg, 73 jr. Ondertrouwd: J. van Haastrecht en A. M. Vijfbrief. W. A. Hollestein en H. A. Tijsker. R. A. van Holthoon en L. H. Rambounet. Gevestigd: N. M. P. Oteman, van Bcrgh, Ridderlaan 1; Wed. de Wolf geb. J. H. Uil, van Voorburg, Ridderlaan 1; F. A. A. Derksen, van Den Haag, Schouw- weg 72; J. L. Burkens, van Den Haag, Schouwweg 72; H. Hesselmann, van Her ten, van Calcarlaan 19; Th. Hacklinger, van Den Haag, Papegaaienlaan 3; M. Schulte Kellinghaus, van Den Haag, Ko nijnenlaan 38; B. B. Klatt, van Den Haag, v. d. Oudemeulenlaan 16; A. L. G. van der Wee, van Delft, Acaalaan 15; M. Bob- maijer, van Vohenstrauss, Gr. Haeselweg 59; 0. Schönker, van Den Haag, L. Kerk- dam 105; M. Quaadvlieg, van Vught, Wit- tenb. weg 84; C. van Kuyen, van Den Haag, v. Z. v. N. straat 21. Jhr. 0. C. Hora Siccama, van Voorschoten, L. Kerkdam 71. H. J. Nikkers, van Den Haag, Park O. Was senaar 1; B. Bos, Den Haag, Park O. Was senaar 1; C J. H. Frankenberger, van Den Haag, Park O. Wassenaar 1; Mr. A. F. Lo- deizen en gez. van Arnhem, Wilhelmina- laan 8; C. W. Tresfon en gez., van Den Haag, Schouwlaan 3; W. J. Schmelzer en gez., van Rotterdam, Laan v. Koot 39; H. Laban, van Rotterdam, Laan v. Koot 39; P. Bplkestein geb. van Zanten en zn., van Dordrecht, Narcislaan 27; W. C. 't Hooft, van Dordrecht, Narcislaan 27; A. Brouwer en gez., van Gorssel, Narcislaan 19. Vertrokken: J. Slieker, naar Haar lem; P. J. B. Ruys de Perez, naar Den Haag; M. W. Bleuel, naar Den Haag; M. A. M. van Agthoven, naar Den Haag; G. M. Zwartjes, naar Stompwijk; J. Masse- reeuw en vr., naar Amsterdam; G. J. C. Alink geb. Vrouwes, naar Katwijk; J. G. C. Stijnman, naar Den Haag; L. Bauer, naar Gladbeck; W. Th. Rotteveel, naar Den Haag; M. J. van Steijn, naar Meers- scn; M. J. Schneider, naar Baden-Baden. ZOETERMEER-ZEGWAART. Het zwembad. Dezer dagen deed al hier het schrikbarend gerucht de ronde, dat een dor inwoonsters van deze gemeen ten lijdende was aan de gevreesde „ziekte van Weil", welke opgedaan zou zijn in het pasopgerichte en geopende zwembad. Medegedeeld ban worden, dat het me disch onderzoek omtrent dit geval heeft uitgemaakt dat het bedoelde ziekte niet is. Men kan dus weer met een gerust hart gaan zwemmen. Voor schoolkinderen is gedurende de va- oantie een zoodanige regeling vastgesteld, dat nu alle van het zwembad gebruik kun nen maken, daar dagelijks tusschen 105 uur voor 2 cent gezwommen kan worden. Z0ETERMEER. Geboren: Antje, d. van F. Loonstra en A. Dorst. Ondertrouwd: W. Krijgsman 23 j. en L. Breugem 23 j. ZEGWAART. Geboren: Istvdn Albert, z. van A. Szóntó en R. Weijer. Anna Amanda, d. van J. Verf en A. B. E. Limburg. Snel, z. van S. Kooij en M. Stigter. Antje, d. van F. Loonstra en A. Doret. Ondertrouwd: A. Blom 27 j. te Woubrugge en M. C. Groenendijk 27 j. te Zegwaart. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Onaangenaam bezoek. De boomkwee- ker O. alhier kreeg in zijn tuin aan den Oostkanaalweg gisterenavond een 8-tal koeien op bezoek. Talrijke te veld staande boomen en planten werden vernield. De heer O. deed aangifte bij de politie. De eigenaar der koeien is bij de politie be kend. Bloempjesdag. De opbrengst van de gisteren in onze gemeente gehouden bloempjesdag ten bate van de verg. tot bevordering der gezondheid in de grafische vakken bedraagt 150.84 BODEGRAVEN. Vrouwenbond. Evenals vorige jaren zal tijdens de vacantie gelegenheid zijn op de speelplaats bij de Eerw. Zusters te spelen (onder toezicht) voor schoolmeisjes en be- waarsohoolkinderen, tegen vergoeding van 5 cent per huisgezin per dag. Esto. Na de allerkostelijkste gecostu- meerde wedstrijd van Dinsdagavond j.l. staan er voor Zaterdag en Zondag weer be langrijke wedstrijden op het programma, en wel op Zaterdagmiddag Juniorenwed strijden en Zondagmiddag Esto IVetera nen en om 4 uur 2 eerste klas elftallen. Zoo mogelijk zullen de opstellingen alsnog ver meld worden. „Herwonnen Levenskracht". De Zon dag gehouden bloempjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft, dagk zij de ijverige medewerking van enkele da mes, opgebracht 96.60. BOSKOOP. R. K. Voetbalvereen. „De Trekvogels". Dinsdagavond jvh vergaderde de onlangs opgerichte R. K. Voetbal vereeniging „De Trekvogel®' in het Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer P. van der Staak, opende met een woord van welkom en deel de mede, dat tot geestelijk adviseur der vereeniging is benoemd de Weleerw.' Ka pelaan J. Fransen, waarna hij den nieuwen adviseur welkom heette. In een korte doch duidelijke toespraak schetste spreker hoe veel moeilijkheden deze functie met ach mede brengt. Kapelaan Fransen dankte den voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden en gaf te kennen, dat hij gaarne het adviseurschap van deze nog zoo jonge vereeniging wilde aanvaarden. De voorzitter deelde hierna mede, dat behoudens goedkeuring van B. en W., de officieele opening op Zondag 13 Augustus zal plaats hebben en met trainen reeds deze week een aanvang zal worden ge maakt. Tot commissaris van het materiaal werd benoemd de heer H. Rodenburg. Na een kort opwekkend woord tot allen, om te trachten zooveel mogelijk donateurs aan te werven, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. KOUDEKERK. Collecte Crisiscomité. Voor het plaat selijk Crisis-comité zal dezer dagen langs de huizen een collecte worden gehouden. Ook voor niet meer gebruikte kleeding houdt het comité zich ten zeerste aanbe volen, die dan gaarne worden opge haald. Geboren: Johannes, z. van A. Ouds hoorn en A. Vis. Getrouwd: A. van der Voorst 28 j. en N. Luiker 21 j. WOERDEN. Opening concert Nationaal Zangconcours. Dinsdagavond -werd dit concert op 't excerciticterrein gegeven. Om half acht marcheerden de deelnemende vereenigin- gen „Oefening en Stichting" en de ge mengde zangveroeniging „Zang Veredelt" te De Bilt (beide onder directie van den heer H. van Rheenen), begeleid door het fanfarecorps Excelsior, vanaf hotel Con cordia naar het concoursterrein. Dit bood met haar groot e vlaggentooi, de versierde zangtent en verdere uitrusting 'n feeste lijke aanblik. Verschillende verversohingskramen wa ren aanwezig alsmede 'n groot© consump- tielent, geexploiteerd door den heer C. Vermeulen, die gedurende het concours voor den inwendigen mensch zullen zorg dragen. Even acht uur spreekt de heer Joh. Groene voorz. van „Oef. en Stichting" eenige welkomswoorden, op de eerste plaats gericht aan de gast vereeniging „Zang Veredelt" uit De Bilt. Hierna wordt door alle aanwezigen gezamenlijk 'n lied gezongen, waarna 't concert kan beginnen. Eerst echter feliciteert de voorz. van „Zang Veredelt" de jubileerende zus- tervereeniging en spreekt zijn genoegen uit, dat de Biltsohe Zangvereeniging is uitgenoodigd om aan dit openingsconcert te mogen medewerken. Hij hoopt dat 't concours in alle opzichten zal slagen. De ze wensch laat hij vergezeld gaan van 'n eenvoudige bloemenhulde. De heer Goenee dankt voor deze hul debetuiging en dan zet Excelsior op haar bekende wijze 'n pittige marsch in: „L'en- tree en Ville" v. Canivez Voor de tent prijken de zwaar met eerbewijzen beladen vaandels van beide vereenigingen. Na „Rubens Concert Ouverture" v. E. De- nenfbourg treden beide zangkoren aan en voeren onder leiding van den heer Van Rheenen op fraaie wijze diens compositie „Gode alleen zij Eere" uit. „Lentezang" v. Fred. Roeske wordt eveneens gezamen lijk uit gevoerd en dan komt „Zang Ver edelt" alleen aan bod met 'n tweetal num mertjes. Als eerste werd ten gehoore ge bracht 't zeer bekende lied „De Wilgen" v. Wierts en vervolgens „De Morgen" van Van Nieuwenhoven. Zij werden op 'n luid applaus onthaald. De heer Goenee bood onder dank 'n groote lauwerkrans aan uit waardeering voor 't ten gehoore gebrach te. De voorz van „Zang Veredelt" dankte en tot slot werd op enthousiaste wijze 't clublied, dat als titel de naam der ver eeniging draagt, gezongen. „Oef. en Stichting" bracht voor de pauze ten gehoore: „Des Heeren Huis" v. J. 0. Broers en „Zonnewende" van Alph. Vranken. (gedicht van Guido Gezelle). Hier bleek weer eens over wat voor uit nemende krachten deze gemengde zang ver. beschikt. Zij werden luide toege juicht. Na do pauze trad het meisjeskoor van „Oef. en Stichting" aan en voerde uit met begeleiding op piano door den heer W van Beek dè overbekende „Bloemen- cahtate,' van Geertr. Vladeracken. 't Was buitengewoon mooi en o.i. een der hoogte punten van den avond. Tot slot werd door „Oef. en Stichting" gemengd koor gezon gen „Ons Hollandsch Lied" (Cath. v. Ren- nes) en „Ons Lied" (Am. Spoel), 't Laat ste oogstte daverend applaus en 't slot couplet moest nog eens gezongen worden. De fanfare besloot na dankwoorden van den heer Goenee dit openingsconcert-, 'n waardig begin van 't concours. Jammer dat 't publiek niet talrijker opgekomen was Velen luisterden buiten de poorten en langs de Binnengracht toe. Het weer is in alle opzichten het con cours gunstig. Rest nog te vermelden, dat er druk door de dames met crisisspeldjes en keurig uitgevoerde programma's werd gevent Aanrijdingen. Enkele aanrijdingen hadden gisteren plaats. Op de Magazijns- brug werden 'n jongen en 'n meisje aan gereden door een motorrijder, die volgens ooggetuigen de schuld droeg. Jongen en meisje werden lioht gewond. Proces ver baal is opgemaakt-. De motorrijder S. E. P. uit Den Haag kwam in de bocht bij de Snellebru-g in botsing met de auto van T. M. A. uit de richting Utrecht komend. De motor werd zwaar beschadigd en de bestuurder ge wond aan knie en neus. Hij moest zich onder dokters-behandeling stellen. De zaak wordt onderzocht- Afscheid. De R. K. U.L.O.-school nam gisteren op feestelijke wijze afscheid van een' harer onderwijzers, de heer C. Peerde- man, die 1 Mei reeds met pensioen was gegaan, maar tot nu toe nog werkzaam was geweest in verband met het U.L.O.- examen van de hoogste klas. De scheidende onderwijzer werd na Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter algemeen© kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. Teleng en rechtverkrijgenden, tot het op. richten van een brood- en koekbakkerij m een gedeelte van het aan de Oosterstraat, hoek Rijnkade, gelegen perceel, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 4167, plaatselijk gemerkt, Rijnkade No. 12. Uitloting geldleening. Burgemeester en Webhouders van Lei. den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 20 Juli 1933 gehouden uitloting van 50 obligatiën ad 1000.in de 4 pet. geld leening van 1930, groot 2.000.000.—, do navolgende obligatiën zijn uitgeloot: de nummers 29, 80, 103, 143, 198, 199 271, 274, 411, 456, 485, 522, 651, 674, 681, 728, 792, 813, 922, 933, 946, 975, 1001, 103ö] 1969, 1075, 1122, 1132, 1153, 1166, 1208, 1209, 1282, 1355, 1401, 1451, 1532, 1546, 1623, 1638, 1641, 1647, 1651, 1721, 1748, 1801, 1868, 1933 en 1958. Deze obligatiën worden 1 October 1933 met de tot dien datum verloopen rente, af. gelost en houden op dien dag op rente te dragen. J. SPLINTER Gzn., Wetk. Lo- Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Juli 1933. AGENDA LEIDEN. Vrijdag Ledenvergadering Kath. Handels, reizigersvereeniging, Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdiens der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. R©ijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk Doezastraat 31, telef. 1313. schooltijd met zijn eohtgenoote per auto afgehaald en naar 't schoolgebouw in de Achterstraat gereden, waar de U.L.O.-leer- .lingen, het personeel van U.L.O.- en L.. school en de huisgenooten in een der klas sen vertegenwoordigd waren. Eveneens wa ren tegenwoordig de weleerw. Kapelaan pater v. d. Boezem en de heeren de Kruyf en v. d. Bosch als leden van het Kerkbe. stuur. Het lokaal was met slingers en kransen en lampions smaakvol versierd, teekeningen op het bord duidden op de aard van de veeljarige arbeid, door den heer Peerdeman verricht. Bij 't binnentreden vam 't lokaal werd hem 'n meerstemmig welkomstlied door de leerlingen toegezongen, dat sprak van de vele verdiensten door hem in de klas ver worven. Gezeten in 'n versierde zetel moest hij daarna vele woorden van lof vernemen. Allereerst sprak pater v. d. Boezem uit naam van den Pastoor, die door uitstedig- heid verhinderd was, hij schetste vooral de voortreffelijke samenwerking die er steeds geheerscht had tusschen geestelijkheid en onderwijzer en de hoogere idealen die hem immer bij z'n werk bezield hadden. De heer de Kruyf sprak uit naam van het Kerk bestuur en 9loot zioh volmondig bij do woorden van Pater v. d. Boezem aan. Ook in de moeilijke jaren had de heer Peerde man zioh steeds gegeven en was de ver standhouding met het Kerkbestuur uitne mend geweest. Een van de leerlingen voerde hierna 't woord, waarna de lieer Onneweer uit naam van het personeel der Lagere school de feesteling toesprak. Hij legde vooral de nadruk op de kameraadschap, die er steeds geheerscht had tusschen 't personeel der beide scholen, en waar de heer Peerueman mede zoo'n groot aandeel in had gehad. Tenslotte voerde de heer van Jbreuxeien als hoofd der R. K. U.L.O.-school, het woord. In 'n lange, gevoelvolle speech schetste hij de onderwijzersloopbaan met al zn wel en wee, maar vooral met z'n vele verdiensten van den heer Peerdeman. Vijf en twintig onvergetelijke jaren had de heer v. Breukelen met den heer Peerde man samengewerkt en altijd in de beste verstandhouding, 'n Clubfauteuil vanwege het Kerkbestuur, 'n boekenkastje van de U.L.O.-leerlingen en n fraaie ets van 't onderwijspersoneel waren de stoffelijke huldeblijken den feesteling aangeboden. De heer Peerdeman dankte in hartelijke eenvoudige woorden voor de hem gebrachte spontane hulde. Ook bij hem kwam tot uiting de innige samenwerking met den heer v. Breukelen. Bij 't scheiden voelt men weedom, had men hem toegezongen, hij voelde dit, maar 't was beter, nu plaats te maken voor 'n jongere kracht. Hij hoopte, zooals men hem had toegewenscht, nog lange jaren in vrede en rust te mogen le ven en dat hot geschenk van het Kerkbe stuur hem hierbij ten nutte zou zijn. Ook de andere cadeaux zouden 'n voortduren de herinnering blijven aan het belangrijke tijdperk van 't leven, dat nu voor hem was afgesloten. Na 'n hartelijk „Lang zal hij leven", ver liet de scheidende onderwijzer de school, waar hij 35 jaar had gearbeid. De heer Peerdeman is 42 jaar bij het onderwijs werkzaam geweest, waarvan 35 jaar in Woerden. Hiervan was hij ongeveer 23 jaar aan de Lagere school verbonden en ruim 12 jaar aan het U.L.O.-onderwijs. Tentoonstelling. Tot 12 Aug. a.s. is er in de toonkamer van den Woerdenschen edelsmid J. Kriege 'n expositie te bewon deren van edelsmeedkunst van den heer J. Kriege en handweefwerk van den heer E. de Cneudt. Voetbal. A.s. Zondagmiddag 4 uur pro- pagandawedstrijd SpartaHilversum op het Woerden-terrein.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2