Vlammende Katchen. MAANDAG 24 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. echtpaar en zoon gedood. Op den onbe waakten overweg van den bijkerker Grintweg nabij Barneveld is Za terdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, dat drie menschenlevens heeft geëischt. Een auto, waarin due personen gezeten waren, is op genoemden overweg gegrepen door een sneltrein uit Apeldoorn. De wa gen, welke aan de locomotief oleef hangen, werd op een afstand van 500 Meter verder gesleurd. De drie inzittenden werden uit den auto geslingerd en kwamen ongeveer 50 Meter verder terecht. Een heer en een dame werden op slag gedood, terwijl de derde inzittende heer zwaar werd gewond. De lijken zijn vreese- lijk verminkt. Uit een op het lijk gevonden spoorweg abonnement bleek, dat de gedoode heer ds. Tichelman uit Scheveningen was. Een verder onderzoek naar de identiteit der slachtoffers heeft uitgewezen, dat de verongelukte dame mevrouw Tichelman was, en de heer, die tegelijk met haar werd gedood, haar zoon mr. J. Th. Tichelman. Het derde slachtoffer, dat onderweg naar het ziekenhuis overleed, was ds. Tichelman uit Schevehingen zelf. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ APELDOORN. Twee dooden. Gistermiddag ongeveer half drie kwam uit de richting Apeldoorn een luxe auto, bestuurd door den heer Fnnebeumer uit Apeldoorn, die op de Amersfoortsche straat bij den Juliana-toren met een kalme snel heid het parkeerterrein wilde oprijden. De 'bestuurder gaf de richting aan met den richtingsaanwijzer, en met zn arm. Juist op dit moment naderde uit de richting Echo-Put een motor, bestuurd door den heer v. Zomeren, met als duo-passagjer den heer Bos, zoon van den eigenaar der Echo-Put. De motor botste met een snelle vaart tegen de auto. Beide motorrijders werden van den motor geslingerd. De duo rijder was op slag dood. De bestuurder werd zwaar gewond opgenomen en over leed enkele oogenblikken daarna. De mo tor werd totaal vernield. De auto en motor werden door de politie in beslag genomen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN WIELRIJDERS. Een hunner gedood. Zaterdagavond heeft op den Rijksstraat weg te Haarlem ter hoogte van de Eem- Btraat een ernstige botsing plaats gehad tusscben een auto en een nog onbekenden wielrijder, die beiden in de richting Sant poort reden. De auto reed den wielrijder aan met het gevolg, dat deze zoo zwaar Werd gewond, dat hij spoedig overleed. De auto raakte nog een tweeden wielrij der, doch deze kwam er met enkele wonden af. Ten 6lotte reed de wagen tegen een hhuis, waardoor hij grootendeels werd ver nield. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Aan gevolgen overleden. Op den rijksstraatweg HaarlemSant poort reeds Zaterdagavond de 23-jarige scheepstimmerman A. P. en stak bij de Eemstraat den weg over zonder vooraf een waarsohuwingsteeken te geven. Achter hem naderde een auto, welke nog getracht heeft voldoende uit te halen, hetgeen niet meer mogelijk was. A. P. werd met een ernstige hoofdwond in zorgwekkenden staat naar het Elisabeth- gasthuis vervoerd, waar hij kort na het ongeval aan de bkomen verwondingen overleed. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. «9) Mevrouw Rett berg speelde erg slecht. Mr. Gabb schudde meermalen het hoofd. Op een oogenblik hield ze, prikkelbaar plotseling op met spelen en stampvoette. „Het gaat allemaal verkeerd vandaag. Mijn handen beven zoo." „Are jou nervous?" vroeg hij op tamelijk onverschilligen toon. „Yes, I am." Ze sloeg achter elkaar alle ballen, die ze in de linkerhand had, zonder bepaald doel, weg. Daarna liet ze haar racket zakken. „Hebt u gezien, wie giste ren bij mij in de loge zat? Viktor Troilo." „Ja, ik heb hem gezien." „En was u niet verbaasd? Hij was tooh kwaad op mij." „Tk dacht bij mezelf: hij schijnt zeker weer goed te zijn." „Wat hebt u toch een combinatievermo gen, mr. GabbDan weet u zeker ook wel, wuarom hij kwaad was?" „Neen, mrs. Rettberg." „Jalouzie. Ja en raad u eens op wie? Er werd vreeselijk over gepraat, dat juffrouw Lutz den man, waar zij in stilte mee ver loofd is, mee uit Engelyand had gebracht." Mr. Gabb had zijn racket onder den arm genomen. Wijdbeens stond hij achter het net en stak zijn handen in de diepe zakken van zijn witte tennisbroek. „Tk persoonlijk zou het erg prettig vin den, als het praatje waar was. Maar voor •juffrouw Lutz zou het mij spijten. Maar KIND DOODGEREDEN. G hauffeur bemerkte het niet Zaterdagnamiddag is te Zutphen op den weg naar Emmerik de veertransportwagen van den heer D. in botsing gekomen met een rijwiel waarop twee jongens zaten. De auto en het rijwiel reden in dezelfde rich ting, doch toen de auto den weg naar Sohierakker insloeg, kwamen de beide voertuigen met elkaar in botsing. De 10- jarige van H., die voorop de stang van het rijwiel zat was bijna onmiddellijk dood. De andere jongen kreeg verschillende schaaf wonden, terwijl de fiets geheel vernield werd. De bestuurder 'reeds door zonder van de aanrijding ie.ts bemerkt te hebben. FIETSER DOOR TRAM GEGREPEN. Onmiddellijk gedood. De 64-jarige hulpbrievenbesteller h. R. uit Rhoon is in die gemeente Zaterdagmid dag, terwijl hij op de spoorbaan fietste door een stoomtram gegrepen. R. werd on geveer honderd meter voortgesleurd en was op slag dood. Men heeft de locomotief moeten opvijzelen om het lijk te kunnen bergen. Het tramverkeer heeft tengevolge van dit ongeluk in beide richtingen, onge veer 1 Y> uur stagnatie ondervonden. DUORIJDSTER OMGEKOMEN. Vrijdagavond omstreeks 8 uur heeft op den weg HeerlenValkenburg, aan den voet van den berg, vlak bij de gemeente Klimmen, een doodelijk motorongeluk plaats gehad. Een motor, bestuurd door den heer W. uit Maastricht, waarop ook een dame uit Lutterade gezeten was, reed in de richting Valkenburg. Üp hetzelfde moanent kwam uit de richting Valkenburg een zware lastauto van een Bierbrouwerij te Heerlen. De motorrijder wilde een voor hem uit rijdenden auto nog passeeren en kwam daardoor in volle vaart tegen den vrachtauto, die rechts van den weg reed, aan, met het gevolg dat de motorrijder en de dame, die op de duo gezeten was, tegen den grond werden geslingerd. Onmiddellijk ingeroepen hulp constateerde bij de dame een hevige hersenschudding en bij den man een ribbenfractuur. Beide zwaargewonden werden pier ziekenauto, die inmiddels door de politie was gewaarschuwd, naar het St. Josef hospitaal te Heerlen overgebracht, alwaar de duorijdster vannacht is overle den. De politie te Klimmen is belast met het onderzoek. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Terwijl het tweejarig kindje van W. te Rijssen een pukje hooi wilde trekken uit een hoog beladen hooiwagen, kwam het te vallen tusschen de wielen. Het achter wiel reed over den kleine heen met gevolg, dat het kind dood werd opgenomen. DOODELIJK MIJNONGELUK. Tusschen lift en balk bekneld. Zaterdagnacht is op de Oranje Nassau- mijn 11 een doodelijk ongeval gebeurd. De arbeider J. Herkenbosch uit Meerssen is tusschen een in beweging zijnde lift en een balk bekneld geraakt, waarbij hij zoodanige verwondingen opliep, dat hij kort na het ongeval is overleden. De overledene was gehuwd en vader van zes kinderen. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN. Met de tram, die om 8 uur van Rol- sward vertrekt naar Sneek, had Zaterdag een ernstig ongeluk plaats, meldt het „N. v. h. N.". De chef-moteur van de gasfabriek H. Jams meende nog juist vóór het passee ren der tram de rails te kunnen oversteken, doch werd door de locomotief gegrepen. Zwaar gewond werd de ongelukkige opge nomen en na voorloopig te zijn verbonden vervoerd naar het R. K. ziekenhuis te Sneek. Zijn toestand is zeer ernstig. do gentleman, die het zou vertellen waar ik bij was, kon zeker zijn van een pak op zijn gezicht. That's all." Hij zei' het zonder merkbare opwinding. „U bent een goed bokser, mr. Gabb „I think so". „In Duitschland daag-t men elkaar uit op de sabel of op pistolen." „Buitengewoon omslachtig", meende de Engelschman en nam het racket weer in do hand. „Are jouy ready?" „Nog iets, mr. Gabb. Tk moet u nocr even vcrlelle-n, waarom meneer Troilo zich zoo opgewonden heeft over dat gerucht Hij is namelijk verscheiden jaren verloofd ge weest met juffrouw Lutz." Voor de eerste maal, sedert zij hom ken de, verried het gezicht van mr. Gabb iets als verbazing. Het leek mevrouw Rettberg zelfs, alsof zijn mager, gebruid gezicht ver bleekte. „Oh indeed? Hij was verloofd met juffrouw Lutz?" „Heeft zij zelf daarover nooit zelfs een toespeling tegen u gemaakt?" „Nooit'1. „Ook niemand uit haar omgeving? Ook niet de oude heer Troilo? Die weet het toch zeker. En U spreekt hem zoo vaak? Wat zou hem weerhouden'hebben?" „Waarschijnlijk zijn aangeboren fijn ge voel". Hij zei het zoo droog, zoo snijdend- scherp, dat mevrouw Rettberg het als een zweepslag voelde. „Ik ben vandaag heelemaal niet in de stemming om te spelen'*, zei ze zoo onge dwongen mogelijk. „Zullen we er maar mee ophouden?" Hij vond het best. „Good-bye, Mrs. Rett- berg". „Good-bye"'. EEN ONGELUKKIGE DUIK. Aan de gevolgen overleden. De 35-jarige G. Paardekooper uit Schie dam is gistermiddag bij het zwemmen in de Delfhavensche Schie van den wal te water gedoken en daarbij met het hoofd op een hard voorwerp terecht gekomen. Toen hij weer boven kwam, bemerkten menschen die aan den wal stonden, dat hem iets mankeerde, zoodat ze hem op het droge trokken. De G.G. en G.D. bracht den man naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel, waar hij kort na aankomst is overle den. Hij bleek een nekwervel te hebben gebroken. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de rivier de Mark te Oudenbosoh bij het baden verdronken C. M., bloemist, oud 16 jaar. Het lijk van don jongen is een kwartier na het ongeluk opgehaald. Gistermiddag was de 34-jarige W. Du. rentet uit Amsterdam aan het zeilen op de Loosdrechtsche plassen. Ter afwisseling nam de jongeman een bad. Bij het zwem men sohijnt hij onwel te zijn geworden. Een vriend van D., de Haas uit Amsterdam, heeft nog getracht hem te redden, doch kwam zelf daarbij in nood. D. is verdron ken, terwijl het lijk van het slachtoffer door de politie eenigen tijd later bij het dreggen is opgehaald. De H. is door een surveilleerende politieboot opgepikt. Bij de gemeente Zwollerkarspel in het 16 maanden oud zoontje van de familie H. in een onbewaakt oogenblik in een sloot geraakt. De vader haalde het kind er uit; hoewel het niet lang in het water gelegen had, bleek de kleine reeds overleden. Zaterdagmiddag te half één is te Olst bij het baden in den IJsel verdronken de 13-jarige J. van W. De politie heeft naar het lijk gedregd en een bekende duiker heeft verscheidene malen gedoken, doch in den namiddag was het lijk nog niet ge vonden. Vrijdagavond is het tweejarige doob- tertje van den heer Veldman te Balkbrug in een onbewaakt oogenblik in een langs de woning loopende wijk (waterleidingka naal) gevallen en verdronken. De ouders, die op onderzoek uit waren gegaan, vonden het lijkje, drijvende op het water. TWEE KINDEREN UIT HET RAAM GEVALLEN. In de Urkstraat te Amsterdam zijn gis termorgen twee kinderen van twee en vier jaar uit de eerste verdieping op straat ge vallen. Nadat een geneesheer de eerste hulp had verleend werd het jongetje van twee jaar met een hersenschudding naar het Tesselsohadeziekenhhuis vervoerd. Het kind van vier jaar kon in de woning ver pleegd worden. BRAND IN EEN HOOIBERG. Door onbekende oorzaak is een groote hooi- en strooberg van den landbouwer L. J. B., te Broekland, gemeente Raalte, tot den grond afgebrand. Ongeveer 45000 pond hooi en 6troo werden door het vuur ver nield, terwijl eenige kippen in de vlammen omkwamen. Het huis kon worden behou den. Verzekering dekt de schade. Tijdens het blusschingswerk kreeg de 21-jarige andbouwer A. v. D., een eiken paal tegen zijn hoofd. V. D., die aanvankelijk bewuste loos was, werd, na eerat te zijn voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, op advies van den dokter in zeer ernstigen toestand naar zijne woning vervoerd. BLIKSEM INGESLAGEN. Vrijdagnacht is te Heer Hugo waard de groote boerenhofstede, bewoond door den heer Schoen, door den bliksem getroffen. De boerderij, waarvan de berg met hooi gevuld was, stond in korten tijd in lichte laaie. Niets kon worden gered. Alles is verzekerd. Te Heemskerk is de bliksem geslagen in de la-ndbouwschuur van den heer P. Ko per. Ze brandde tot den grond af. Een Mevrouw Rettberg gaf het thans defi nitief op om te pro'beeren. Mr. Gabb bij haar aanbidders in te lijven. Ze gebruikte hem alleen nog maar als trainer. Als zoo danig was hij onvergelijkelijk, onbetaalbaar en zijn lessen waren kosteloos Maar toch kon ze niet nalaten te pogen om haar zwijgzamen partner er toe to ver leiden, allerlei dingen, die zij betreffende zijn jonge vriendin weten wilde, te vertel len. Ze vroeg hem, hoe juffrouw Lutz de verbreking van de verloving opgenomen had, of ze er erg onder te doen had gehad, of ze niet naar een nieuwen vriend uitzag, of het waar was, dat de pudc Troilo zijn testament had toebedeeld en Katarina uni verseel erfgenaam had gemaakt. Mr. Gabb wist nooit iets. Door zijn on verstoorbaarheid bracht hij haar soms tot vertwijfeling. Op een fijn-geestige manier wist hij de vraagster af te weren. Bij zijn dagelijksrhe tennisoefeningen ontmoette hij ook Viktor Troilo weer en de beide jongelui keken elkaar aan op do vriendelijke manier van twee vijandelijke patrouilles aan weerszijden van de grens Hun aanwezigheid werkte zoo verkillend op de algemeene stemming, dat het vroo- lijke gepraat ophield, als zij er waren. Kort voor de wedstrijden in het Kurpark, waar bij Mr. Gabb met mevrouw 'Rettberg in slngie-matches zouden uitkomen, wipte de Engelschman ook op den dag wel eens ©en half uurtje over om te spelen. Bij die ge legenheden vooral trof hij Viktor vaak en dan was de atmosfeer als geladen met elec- triciteit. Ieder oogenblik kon het onweer losbarsten! Voor mevrouw Rettberg, met haar verlangen naar sensatie, was het ove rigens een genoegen, om met dit vuur te spelen Ze beoefende het als een soort sport, om de vijandige stemming aan te wakkeren. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 25 Juli. Huizen 296 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gratnofoonpl. 11.3012.00 Gods. halfuurtje. 12.15—1.45 Schlagermuziek en Gramof.pl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramof.pl. 4.00 Kinderkoorzang en gramof.pl. 4.30 Gramof.pl. 5.00 Orkestconcert en gramof.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Gramof.pl. 7.45 Causerie. 8.00 Militaire muziek. In de pauzes: Vaz Dias, Gramof.pl. en Piano-recital. 11.00—12.00 Gramof.ol. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramof.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. M.m.v. Max Orobino de Castro (cello). 11.00 Kookpraatje door mevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Ensemble Rentmeester en Gra- mofoonmuziek. 2.30 Dr. J. H. Gunning JHzn.: Herinnerin gen aan Noorwegen. 3.00 Kamermuziek. Mevr. F. LoopuitRoe- peh (piano) en H. Tibbe (viool). 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Vervolg Kamermuziek. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Verhalen voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Hans Martin: De vliegende Hollander. 7.30 Gramofoonpl. van de Chansonnière Da- 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Le Grand Mogol", zangspel van Audran. Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz. Koor der Opera-Vereeniging o.l.v. H. v. Wielink. Regie: L. Roberts. 10.00 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest Dsrentry, 1554 M. I.0.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. II.0511.20 Kookpraatje. 12.20 Orgelspel Reg. Foort. 1.05 Het Paramount Astoria orkest o.l.v. 1.50 Het Western Studio-orkest o.l.v. F. Thomas. 2,35 Concert. M. Field-Hyde (sopraan) en het Chelsea Strijkkwartet. 3.20 Gramofoonpl. 4.35 R. Tapponnier's orkest. 5.35 Kinderuur. voorraad hooi en bloembollen werd door het vuur vernield. Te Wilp sloeg de bliksem in de wo ning van den heer m. Daehorsfc. Het huis brandde tot den grond toe af, terwijl van den inboedel bijna niets gered kon wor den .Een 3-tal varkens werden mede door den bliksem getroffen en gedood. De brand weer uit Twello wisrt een klompenmakers- sohuur en enkele andere schuurtjes te be houden. Zaterdagmorgen sloeg de bliksem in de kapitale boerderij, bewoond door de fa milie wed. de Haan, aan den Welsrij per dijk nabij Franeker. De Franeker motorbrand spuit zou asisbentie verleenen, maar behoef de geen dienst te doen, daar alles bij aan komst nagenoeg tot don grond was afge brand. Zoo goed als niets kon worden ge red. Onder de gemeente Raalte is een groote hooiberg van den landbouwer R. door den bliksem getroffen. Hij brandde tot den grond a.f. Duizenden ponden hooi gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Steeds duidelijker, steeds stekeliger wer den haar toespelingen op zijn afhankelijke positie op de kweekerij van juffrouw Lutz. Zo wisten allemaal wel, dat hij de toe komstige eigenaar was van een groote on derneming in Engeland en niet op het tuin- man.sloon in Sonnenberg was aangewezen. Maar de gasten hadden er schik in, met haar plagerijen mee te doen. terwijl zij en de Engelschman aan het spelen waren. „Deuce 1 It's my turn to serve first". „Play! Take care!" „In „Run, run. Good shot!" „Wonderful indeed", stemden alle aan wezigen in. „Alleen al om Uw prachtig tennissen ver dient U Uw schitterende positie op de kweekerij'', plaagde de gastvrouw. „Hoe lang blijft U nog „jongste bedien de" in Sonnenberg", vroeg Feustell, ter wijl hij zijn monocle in het oog klemde. „Bent U van plan het altijd te blijven: denkt U heelemaal niet aan bevordering?" „Past U maar op, Mr. Gabb, dat U niet gepasseerd wordt. Anders staat IT op Uw vijftigste jaar nog bij de radijs'bodden en hebben ze voor de rozen een jongere kracht, aangenomen." Mr. Gabb gaf bal op bal. Geen letter antwoordde hij vandaag op al de plagerij en. Alleen bij de korte spelroepen hoorde men zijn stem. In de korte oogenblikken tusschen de partijen nam hij den jongen Troilo scherp op. Die stond met een boos gezicht op den aohtergrond, de armen over elkaar geslagen en volgde meer het oubc houwen woordenspel dan het heen on weer vliegen van de ballen. „Onoe more". „Are you ready I* „Fault". 6.20 Berichten. 6.40 Cricket-reportage. 6.50 S. Baynes' Licht orkest m.m.v. W. Ajel- lo (sopraan). 7.50 Piano-recital door A. Verne. 8.20 Radio-Militair'orkest o.l.v. B. W. O'Donnell m.m.v. G. Parr (alt). 9.20 Berichten, lezing. 9.55 BBC.-orkest o.l.v. Fr. Bridge. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Lew Stone en de Monseigneur Band. „R a d i o-P a r i 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30, 8.20 Gramof.platen. K a 1 u d b o r g, 1153 M. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.20 Revue-uitzending. 11.2012.50 Dansmuziek uit Rest. „Nimb." Langei-berg, 473 m. 6.25, 7.23 Gramof.platen. 12.20 Populair concert. 1.20 Concert d. h. Sted. Orkest te Witten, o. 1. v. Kühn. 8.25 „Vcrliebt, verlobt, verheiratet", vroolijk programma o.l.v. Treumer. 9.20 Trioconcert. Rome, 441 m. 8.50 „Maggiolata veneziana", operette van Selvaggi. Brussel, 338 en 508 M. 338 M. 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 1.30 Gramof.pl. 5.20 Symphonie-concert o.l.v. Meulemans. 6.50 Gramof.platen. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. .920 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.40 Vioolrecital. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 2.00 Piano-recital. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.50 Hoorn-recital, 8,20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.20 Concert uit Ostende. II.00 Gramofoonmuziek. Zessen, 1635 M. 8.20 Dansmuziek door Willi Genszler en Arthur Andrae met hun orkesten. 10.20 Berichten: Lezing. Weerbericht. 11.2012.20 Concert uit Hamburg o.l.v. R. Grille. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Derde programma. 8.0013.20 Langenberg. 13.20—17.20 North Reg. 17.20-19.35 Brussel (VI.). 1935afl. Luxemburg. EAU DE C0L0GNE-SM0KKEL TE ROTTERDAM. De rivierpolitie neemt drie koffers vol flesschen in beslag. Een van de booten van do rivierpolitie te Rotterdam zag gistermiddag oen roei boot langszij van een der in een van de havens gemeerd liggende stoomschepen komen. Dit kwam den politiemannen ver dacht voor en daarom hielden zij oen oog je in het zeil. Zij zagen dat do man aan boord van de roeiboot eenige koffers over nam van schepelingen en toen hij wegvoer stoomdo de politieboot het roeibootje na. De man in do boot word aangehouden en drie koffers, die hij bij zich had, werden in beslag genomen. In dc/.e koffers bleken 135 flesschen gesmokkelde eau de cologne te zitten, van elk ongeveer driekwart liter inhoud. Tegen den aangehoudene die weigort eenige inliohtingen te verschaffen over de herkomst en de bestemming van de eau de cologne ie proces-verbaal opgemaakt. „Tel." „Play". „Double! Hurrah! Game and setI'* „Good gracieus, that was a bad onding. Why did not you serve botter? „Still it was amusing, wasn 't it?" Het spel wan uit. Mr. Gabb haastte sioh om weg te komen. Er was ontzettend veel te doen. Sedert Ev* in het sanatorium lag haar maag en ingewanden waren geheel van streek en ze had hooge koorts - ging Katarina eiken dag naar haar toe. Die tijd moest, ingehaald worden. En ook Max Krause, de oudste van de twee leerjongens was ontslagen onder verdenking brieven te hebben verdonkeremaand, om de postze gels te verkoopen. Hij had direct &en baan tje gekregen bij de Troilo'sl „U hebt vandaag ook maar alles over Uw kant laten gaan", zoi mevrouw Rett berg, toen Mr. Gabb afscheid nam. „Waar om hebt U niets teruggezegd „De hatelijkheden van do ladies and gentlemen raakten niet mij, maar juffrouw Lutz. En om haar te verdedigen, heb ik geen recht daar Mr. Troilo er toch was. Maar die hield zijn mond - tot mijn groote verwondering". „Zegt U geen kwaad van Viktor Troilo'', zei ze, terwijl ze koket het hoofd in den nek gooide. „Het is heel we| mogelijk, dat hij gegronde hoop op een verbintenis met een ander heeft en er daarom niets voor voelt van rechten uit vroeger tijd gebruik te maken. Ziet U eens, Mr. Gabb, een rid der kan wel twee dames na elkaar dienen, maar niet tegelijk". „Ik vind, dat hij nooit vergeten mag, dat zijn liefde en zijn vcreering al'omaal aan die andere hebben behoord. Als hij er ten minste prijs op stelt een ridder te zijn. Good-bye Mrs. Rettberg". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9