N VI1 slaa«den d« Effectenkoersen fl'/»/-/« MAANDAG 24 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VOORHOUT EEN GOEDE VANGST Beruchte fietsendieven gearresteerd. De gemeenteveldwachter alhier heeft giste ren de hand weten te leggen op een twee-tal beruchte personen H. I. M. uit Leiden en J. Z. uit Den Haag, die zich op verdachte wijze ophielden in het z.g. Seminariebosch bij de Leidschevaart alhier. In het gras verstopt ontdekte de veldwachter een twee-tal fietsen, waarna de politie zich eveneens in de onmiddelijke nabijheid daarvan opstelde, en bleef wachten, tot eerst laat in den avond de gegadigden der fietsen kwamen opdagen. Spoedig bleek, dat de fietsen van diefstal afkomstig waren, waarop de personen in verzekerde bewaring werden gesteld en de fietsen in beslag werden genomen. Een nader onderzoek wees uit, dat de gemeenteveld wachter door deze arrestatie een goede slag had weten te slaan. VOORSCHOTEN Aanrijding. Zaterdagmiddag te twee uur had een aanrijding plaats aan den Leidsche- weg alhier, welke nog betrekkelijk goed afliep. De groentenhandelaar J. M., van den Rijndijk werd bij het oversteken van den weg aange reden door een auto bestuur door den heer G. uit Den Haag. De aangeredene werd door de auto over den weg geworpen en kwam on der zijn groentenwagen terecht. Hij werd bin nengedragen bij den heer W. alhier. Dr. M. v. d. Stoel verleende de eerste geneeskundige hulp en constateerde een lichte hersenschud ding en een verwonding aan hoofd en been. De dokter bracht de aangeredene, na hem te hebben verbonden, naar zijn woning toe, ter wijl een lid van de eerste hulp bij ongelukken de groentenwagen huiswaarts bracht. Den chauffeur treft geen schuld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Verdronken. Gisteravond ongeveer 8 uur is de 70-jarige B. inwoner van het St. Joseph Gesticht, alhier, bij het overloopen van een plank in een in den tuin gelegen sloot gevallen en verdronken. Po gingen door dr. G. aangewend om de levens geesten op te wekken, mochten niet meer baten. HAZERSWOUDE (Rijndijk) Hooiberg afgebrand. Toen Zaterdagmiddag circa 12 uur de land bouwer D. C. Vergunst met twee wagens hooi huiswaarts kwam rijden, moest hij tot zijn groote schrik constateeren, dat de hooiberg, welke staat achter de stal, in lichte laaie stond. Door het krachtig ingrijpen der omwo nenden, en ook doordat de motorspuit welke is gestatonneerd op het dorp, zeer spoedig ter plaatse was, bleef de brand beperkt tot den berg, welke tot den grond toe afbrandde. De oorzaak is het spelen met lucifers door kin deren der buren. Later in den namiddag werd begonnen met het uitgooien van de resten. Verzekering dekt de schade. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De behandeling van de agenda had van middag een zeer vlot verloop. Om half 4 waren 19 van de 25 agendapunten afge handeld. Aangenomen is zonder discussie en hoof delijke stemming het voorstel van B. en W. inzake den gewijzigden schoolartsendienst. Besloten is aan het Comité tot instand houding van een Consultatiebureau voor moeilijke kinderen te Leiden een jaarlijk- sche subsidie te verleenen van 300. EEN KERMESSE D'ETé. Er is door het groepcomitè van den St. Josephsgroep der R. K. Verkennersbewe ging een Kerme&sê d'été georganiseerd, die, naar we heden vernamen Zaterdag is ge opend. Men zendt ons nu daarvan volgend ver lag: „Zaterdagmiddag werd de Kermesse d'été, georganiseerd door het groepcoanité van de St. Josephgroep op het terrein naast de St. Josephkerk, geopend met een wel komstwoord van den voorzitter van dit co mité, den heer E. Duym. Spreker wees op alles wat in den korten tijd van het bestaan van de groep reeds tot stand kwam, en sprak de hoop uit, dat de poging, die het comité nu ging wagen om de financiën van de groepskas te sterken in alle opzich ten mocht slagen, en verklaarde daarmede de kermesse voor geopend. Daarna sprak de pastoor der parochie, de Zeereerw. heer J. C. Vijverberg, een woord van aanmoediging tot de wakkere 6chare medewerksters en medewerkers, die met eenvoudige hulp middelen het terrein hadden omgetooverd in een ware kermis. Hij wenschte de eerste te zijn, die zijn gave wilde offeren en overhandigde aan den pen ningmeester van het comité een flinke gift, welke onder luid applaus en dank in ont vangst werd genomen! Daarna sprak nog de aalmoezenier, de "VVeleerw. heer L. Gudde, die allen aan spoorde om met hot zelfde vuur, waarmede do dag was begonnen, alles in het werk te stellen om het feest te doen slagen. Reeds lang voor de aanvang hadden talrijke kinderen bij de ingang hunkerend uitgezien naar het oogenblik, waarop de kermis zou aanvangen. Om 3 uur precies stroomden de eersten binnen en verspreid den zich eerst nog wat schuchter en on wennig over 't terrein. Al spoedig volgden er meer en toen om 3.30 uur de heer Devilee met de goochel-cn poppenvertooning aan ving, wemelde het van kinderen. Onder luid gejuich versoheen dan ook de hoog- gethoede „toovenaar', die zijn dankbaar luisterend en genietend publiek uitstekend wist te boeien. Ook de poppenkastvertoo- ning viel in de smaak der kinderen. Was de middag aldus uitstekend geslaagd, de avond deed in geen enkel opzicxht hiervoor onder. Bij de poffertjes- en oliebollenkraam kwam de bediening dikwijls handen te kort om aan alle bestellingen oogenblikkelijk te voldoen. Ook de tien andere stands deel den in de zelfde belangstelling van het publiek, vooral do vroolijke keuken, Japie Rikketik en.... de waarzegster. Vooral deze laatste werd druk bezocht, wel een bewijs hoe de toekomst den mensohen ter harte gaat! Togen het oogenblik, dat de films zouden worden vertoond was het terrein tjok vol. Den heer P. P. J. van Remundt, die dit on derdeel verzorgde komt alle lof toe, zoo wel wat keuze der films als wat de projec tie betreft. Het was in één woord af. De geluidsweergave was schitterend, hetgeen vooral tot zijn recht kwam bij de zeer aar dige teekenfilm. Om 11 uur werd het ter rein gesloten. Reeds een uur voor de aanvang van de tweede avond wachtte een ongeduldig pu bliek voor de ingang om te worden toege laten. Wa6 de eerste dag goed geslaagd, het zou spoedig blijken, dat de tweede daarvoor niet zou onderdoen. Al spoedig steeg het aantal uitgegeven toegangsbewij zen tot 100, 200, 300 en op het einde van den avond hadden bijna 600 personen het gezellige, knusse kermisterrein bezocht. Ook nu werden weer twee vroolijke films vertoond. Deze avond, Maandagavond, zal zeer ze ker de kroon spannen. Om 7 uur wordt de kermesse geopend en het comité heeft be sloten iederen honderdsten bezoeker een aardige verrassing aan te bieden. Komt allen dit gezellige feest meemaken, een feest voor jong en oud, een eohto Leid- sche kermis". R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Diploma's. Voor het Staatsexamen Huishoudkunde n w T.aI! den Cammen, Rotterdam, U tl. O Greitemann, Tiel, J. M. H. M.-i- joie, Goirle. J. van Noord, Oegsteeest, C tY; L en M' C A' Verberno, Utrecht, J. M. Westermann Leiden. \oor het Staatsexamen Koken en Voe- ,55le.er^ Vm sl»»ed<-n de dames: M J. Fh. Berkvens Utrecht. N. Pfeifle \fWTt r. n: oMv Polman' Gmvenhage, M n. C. W. Bahder Ginneken, G. J. I M ■SohermBr Hoorn, M. P. B Solmte Teterim gen en P. S. S. M de Beer Terheydin. Het diploma coupeuse werd uitgereikt aan mej. J. G. M. van Tol Leiden Het getuigsohrift Hulp in de 'Huishou ding werd uitgereikt aan de dames: W v Booma. Oegstgeest, \V. van Baren Bode graven. A. M. de Jong Hazerswoude, G Oudshoorn Warmond, O. Straathof Nieu- we Wetering. Geslaagd voor het examen Costuum- naaien de dames: K. van Amerongen en H. Godee Leiden, A. Deurlo en J. Laamens Leidsohendam, F. Beuk Noord wijk, aan Zee en M. van der Plas Noord wijk Binnen. Geslaagd voor het examen Linnen- en Costuumnaaien de dames: C. van Latum en G. Sasburg Leiden, F. Bonnet en J. Ivuypers Oegstgeest, G. Rozestraten Al phen a. d. Rijn, A. Seinstrat en A. v. d. Ham Katwijk a. Zee, M. Zwetsloot War mond, E. v. d. Putten Oegstgeest (voorw.). Geplaagd voor het examen van den Drie-jarigen Middagcursus de dames: W. Hamelink, J. de Haas. C. Veeren, R. van Zandwijk allen te Leiden, A. van Cuilen- burg, C. Groenewegen en O. van Wissen oorschoten, T. Warmerdam Noordwijk, en L. van der Vis ITazerswoude. Geslaagd voor het examen van den vier-jarigen Middagcursus de dames: G. Anes en J. Zaalberg Leiden, G. Los en N. Rietveld Leiderdorp, A. van Schie Katwijk en I. van den'Nieuwendijk Voorschoten. Geslaagd voor het examen Costumiëre, de dames: P. Ba velaar, L. de Boer, Th. Brandenburg, L. Koote, J. Krol, L. van der Kaay, N. Mieremet, J. du Prie, J. Snoeker, A. de Wolf en F. van Zuilen al len te Leiden, N. de Bost, M. Haasnoot, Katwijk a. d. Rijn, M. van Cuilenburg en C. van Veen Voorschoten, W. de Haas Leiderdorp en Y. Scheltens Warmond. Voor het examen van den drie-jarigen Volledige Avondcursus: J. Brandt«, G. Hansen, C. Massaar, J. Massaar, S. de Ru, C. van Rijn, E. Uljee en S. van der Wilk allen te Leiden. De Overgangsexamens. Opleiding Leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: de da mes: C. Fens, Rotterdam; B. Haex, Heer len; M. van der Linden, Leiden; A. Maas kant, Bodegraven; M. Moenking, Bussum; Ph. Schellekens, Brussel; E. Schoemaker, Deventer; A. Wuisman, Schiedam. Opleiding Leerares Koken en Voedings leer. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd de dames: J. Alkemade, Noordwijk; Zr. Bernardo, Steyl (gedeelte lijk); A. Brouwers, Leiden; M. Elfrink, Zwolle; A. van Horn, Hilversum; C. La House, 's-Gravenhage; M. Klijnen, Maas tricht; A. Langemeijer, Heemstede (gedeel telijk); M. van Vlijmen, Overveen. Opleiding „Huishoudkundige''. Van de eerste naar de tweede klasse werden be vorderd: de dames: .T. van Beukering, J. Bruins (gedeeltelijk), B. Duvel, E. Kuster, L. de Reede, J. Timmerman, M. Witters, M. Stumpel, J. Meijer, C. van der Vaart, allen te Leiden; J. Drenth, Oude Pekela; Ph. Breukel, K. Ydens en A. Zoetemeyer te Alphen aan den Rijn; A. Derksen. Den Haag; N. Haspers, Kouderkerk; L. Heynen N. de Koning, M. Zuur, Voorburg; M. Payens, Hillegom; M. Philippo, Sassen- heim( gedeeltelijk); C. Roozen, Haarlem; G. Rozemeyer, Rotterdam; T. - Vos, Rijs wijk; N. Vorwerk, Zierikzee; M. Welsing, Arnhem; A. Stael, Arnhem. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Van de eerste naar de tweede klAfiso wer den bevorderd de dames: L. Krol, B. Rfeafc, M. Sierag. W. van der Werf en N. van der Wiel, Leiden; N. Heemskerk, Hazerswou- de; J. van de Kerkhof, Voorhout; M. Lee- nen, Warmond; A. Ouwerling, Katwijk aan Zee; L. van Paridon, Katwijk aan den Rijn; D. Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn; E. Balfoort, Voorschoten. Dag-voorbereidende Oürsus. Van de eer ste naar de tweede klasse werden bevor derd: C. van Ek, B. Frankhuyzen J. Grif fioen, C. van Hoven, A. Jansen, G. Keere- weer, J. Miiller, A. Xieuwenburg, T. Rijn bende, A. van Stavoren, A. Schouten, A. Swaanenburg, M. Schimmel, A. v. Vueren, J. Verboom, N. van Waas, R. van Wens- veen, M. van de Brink, S. van Buuren, J. van Dijk, A. Friesema, C. Kuypers, M. Lan- gezaal, B. Overdovest, L. Stolk, W. Sin- geling, allen te Leiden; C. den Dubbelden, R. Onderwater, C. Dricssen, H. van der Kooy, te OegstgeestM. en E. van der Voorn, Hoogmade; N. Vogelaar, Zoeter- woude; A. van Winkel, G. Wolff, L. de Roode, R. van Strohé, Leiderdorp; J. Ou werling, I. Warmonhoven en L. Nouwens, Voorschoten; L. van Went, Noordwijk; T. Zandvliet, Hazerswoude. Het getuigschrift van de 2-jarigen Dag- voorbpreidende Cursus werd uitgereikt aan: C. de l'Ecluse, J. Overijk, S. Stikke- lorum, Leiden; G. van Eggen, Voorhout; J. Meiman, Sassenheif; A. van 'R?ij, Oegst geest; A. van Santbrink, en C. van Wis sen, Voorhout; A. Versluis en P. Zwetsloot, Warmond en H. van Zwietcn, Hazerswoude Van Middagcursus I naar Middagcursus TI werden bevorderd: M. Menken. K. 'R'ij- kelijkhuizen, S. Uljee, D. Weisz, M. Oud water, C. Sasburg, Leiden; Q„ Strijk Oegst geest; C. de Best én J. Vreeburg, Katwijk aan Zee; C. Deckers, N. van der Hoeven, M. van der Hoeven, A. Onderwater, H. van Wil6iim, Zoeterwoude; A. Dijkman; R. Hendriks, A. van Kampen, E. Meyer, W. Zemering, B. van Wissen, Voorschoten; M. de Groot, Hazerswoude; G. van der Schaik, Noordwijk en M. van der Steen, Leider dorp. Het getuigsohrift van de 2-jarigen Mid dagcursus werd uitgereikt aan: M. Dries- sen, M. Gordijn, R. Hoogeveen, N. Krol, T. Koets, J. van der Logt, D Laman, C. Mul der, C. Pellekoorne, M. Schipper, J. Var- kevisser, L. Verhoeven te Leiden; M. Juf fermans, Oegstgeest; J. Schenkcveld, W. van der Valk te Zoeterwoude; J. Waayer to Voorschoten. Van den 3-jarigen Volledigen Avondcur sus werden bevorderdVan de eerste naar de tweede klasse: T. van den Berg, A. Diersman, S. Groenendijk, G. Harteveld, L. Huiting, M. van Kampen, M. Nijssen, C. Pardon, M. van Rijn. L. Stikkelorum, M. de Wit, W. de Wit, C. Zeegers, M. van Velzen en A. Vitters allen te Leiden. Van de tweede naar de derde klasse5 A. Barten, J. van Deventer, A. Goedhart, T. de Haas, W. van Mourik, A. de la Bie, J. Stikkelorum, M. van Zijp. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames C. J. E. Schuilenburg en P. Ouwerkerk, beiden alhier. Concert „Perosi". Zondagavond concerteerde „Perosi" in den tuin van Oud-Hortuszioht. De tuin, welke in het begin van den avond slechts matig bezet was, word later op den avond iets voller, al kon „Perosi" zich ook niet op een talrijk publiek ver heugen, daar van de vele plaatsen er nog aardig wat onbezet bleven. Als eerste nummer hoorden wij de welbekende Kaveweemarsch van Adr. Maas, die een zeer goede vertolking ge noot. Vervolgens werd zeer mooi de Ooncertwals „Au Golfe de Napels" uit gevoerd, jammer was het, dat de alt hoorn wat stemming betreft, wel oens wat te wensohen overliet, het geheel leek ons in deze partij nu en dan wel oens een beetje geforceerd. Tijdens de pauze voerde het zangkoor tje „Sancte Gregori" eenige nummers uit, die in aanmerking genomen, den korten bestaansduur van dit koortje vrij aardig werden uitgevoerd. Na de pauze hoorden wij nog eenige zeer goed uitgevoerde werken van „Pe rosi", o.a. „Marche Solemnel" van J. Noordanus Sr., dit nummer kon ons doo* zijn vele mooie trekjes die het bezit, en door zijn juiste instrumentatie, als steeds weer bekoren, een woord van lof voor den heer J. Noordanus, die dit werkje gecomponeerd heeft. Vervolgens hoorden wij nog „Dans le jardin d'un Monastère" van A. Ketelbey, uitgévoex-d met medewerking van b.g. zangkoortje. Technisch werd dit werkje goed uit gevoerd, doch muzikaal kon het ons niet bekoren, daar vooral de zang in deze ons wat ruw leek, het gejieel werd met wei nig gevoel gezongen. Het leek ons dat muziek en zangers niet aan elkaar ge wend waren. Hierna volgden nog enkele nummers, die door „Perosi" zonder onderscheid allen goed uitgevoerd werden. Wij brengen den directeur de heer J. Noordanus Sr. dan ook een woord van lof, voor hetgeen hij ook dezen avond weer met „Perosi" bereikt heeft, het ge heel getuigt van ijverige studie en goe de leiding. Wij roepen „Perosi" dan ook een har telijk tot weerziens toe, en hopen dit jaar nog meerdero concerten van haar te mogen hooren. Gedenkteeken Dr. W. A. Muyzert Door sommige leden van de 5 niet-ge- noemde fondsen is het bericht van j.l. Donderdagavond zóó opgevat, als zouden zij niet voor dit doel kunnen bijdragen. Integendeel. Voor alle 8 fondsen met 3800 patiënten ven wijlen dr. Muyzert staat hiertoe de gelegenheid open. Event, ook op gironummer 88489. Het Comité. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pieter z: van J. Marijt en J. C. Diepenbasch Wilhelmina Margaretha d. van W. C. Geradts en J. C. Borrcman Catha- rina Hendrica d. van H. Hillenaar en E. C. Verschuren Elisabeth Henriette d. van A. Blonk en J. M. Horree Cornelia Johanna d. van A. Ch. v. Wijck cn A. S. M. Seesink. Ondertrouwd: J. A .Bodenstaff jm. en A .de Graaf jd. J. Boom jm. 24 j. en A. C. Mulder jd .24 j. J. Bij jm. 26 j. en C. J. Kooreman jd. 24 j. A. Henzen wedn. 29 j. en A. J. Seydell jl, 30 j. K. Jongelecn jm„ 25 j. en J. C. Hoogervorst jd. 27 j. Chr. v. d. Klaauw jm. en H. H. Roodakker jd. '0V. J. v. Leeuwen jm. 26 j. en M. de Boer jd. 27 j. G. J. Leusden jm. 28 j. en A. W. de Tom be jd. 25 j. C. Siebert jm. 19 j. en J. W. Blikman jd. 18 j. C. J. Snelderwaard. wedn 30 j. en C. J. Roelandse jd. 30 j. C. v. d. Meer jm. 26 j. en \V. Herreur jd. 23 j. Overleden: J. J. v. Kempen m. 70 j. M. Stoeken m. 35 j. L. v. d. Berg wedn. 55 j. C. v. Zijll wedn 74 j. E. H. C. Wtber ongeh. vr. 52 j. Een vliegtuig van Verkade boven de stad. Hedenmorgen cirkelde boven de stad een vliegtuig van de bekende Zaandam- sche firma Verkade. Het vliegtuig is toege rust met een volledige luidsprekers-instal latie, waardoor een upper moderne recla me mogelijk is. Het vliegtuig vloog laag boven de stad, zoodat de reclame-leuzen, die vanuit het vliegtuig werden geroepen, goed verstaanbaar waren. In den loop van den morgen vertrok het reclame-vliegtuig weder om elders deze moderne reclame voort te zetten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 157. Naainlooze Ven nootschap „Sohelp-Kalkbranderij voorheen J. W. Clant en Zoon", Alphen a. d. Rijn, Gnephoek 50. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Schelpkalkbrajxdo- rij v.-h. J. W. Clant en Zoon. 6789. Het Wapen van Leiden, Lei den, Noordeindo 27, handel in gedistilleerd en wijnen. Uittr. E.: H. J. W. van Amstcl, Leiden, d.d. 21 Juli 1933. Wijz. kandelen, in; Het Wapen van Loidon v.-li. J. Knegtel. Donderdag 27 Juli a.s. zal de R.K. Muziek- vereeniging „Perosi", directeur de heer J. Noordanus Sr. het twaalfde concert geven van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen. Het concert wordt gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen dén ge ringen prijs van 5 cent. Het publiek wordt be leefd verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen. Programma: 1. Kaveeweemarsch, Adr. J. Maas. 2. Ouverture de Conceret, L. de Pey. 3. Concertwals Au Golf de Napels, Guardia. 4. Fantaisie sur l'opera Carman, G. Biset. Pau ze. 5. Marsch Solonel, J. Noordanus Jr. 6. Ouverture La Festale, Kastner. 7. Dans le Jar din d'un Monastere, A. Ketelbey., met mede werking van het R.K. Zangkoor Sancte Grego- ri. 8. Fantaisie sur l'opere Martha, von Flot- tow. 9. Marsch Finale. LAATSTE BERICHTEN PATER MOLKENBOER O.P. HOOGLEERAAR. Het bestuur van do St. Radboudstioliting heeft met ingang van het studiejaar 1933— 1934 tot buitengewoon hoogleeraar aan do Kath. Lrniversiteit te Nijmegen benoemd den zeereerw. pater B. Molkenboer O.P. to Nijmegen, thans lector aan deze Universi teit. DRIE INBREKERS AANGEHOUDEN. Zaterdagnacht te half één heeft een drietal ongunstig bekend staande Hilver summers op handige wijze uit het buffet van café „Centraal aan den Brediusweg te Buseum een ijzeren kistje met effecten en 500.baargeld ontvreemd. Geen der bezookera bemerkte iets van dezen diefstal. Per auto gingen de Hilversummers er met de buit van door. De eigenaar, die het ge beurde spoedig bemerkte, waarschuwde de politie en het gelukte deze twee der da ders, den 25-jarigen R., reeds meermalen wegens inbraak veroordeeld, en zijn hel per, Van R. geheeten, te arresteeren. W., de derde man in het complot, werd Zondag te Hilversum aangehouden. Het kistje is later in een sloot teruggevonden. Van het geld was nog weinig gebruikt. Het drietal heeft bekend cn is heden ter beschikking van de justitie gesteld. Verdronken bij het zwemmen. Zondag is te Ohé in Laak nabij Echt de 17-jarige student Graus bij het baden in do Maas verdronken. TELEGRAMMEN BALBO'S TERUGKEER. Een schakel van visschersvaartuigen wacht hem. DUBLIN, 2-1 Juli (VJ).). In de Iersche haven Valencia ligt een eskader visschers vaartuigen gereed, dat bestemd is om as sistentie to verleenen aan het Italiaanschc eskader, wanneer dit de retourvlucht rftl hebben aangevangen. De visschersvaartui gen zullen op een afstand van 1200 mijl van de Iersohe kust ligplaats nemen en v.oo een verbindingslijn vormen tusschen Ierland en New Foundland op dezelfde wijze als dit op de reis naar Amerika is geschied. BIOSCOPEN. Casino* Afgekeurd. Luxor-; Volwassenen. Trianon: Volwassenen. D4JITSCHE PROPAGANDA UIT DE LUCHT. WEENEJN, 24 Juli (V-D.). Vrijdag tegen 'gaven uur vloog een Lhiitech vliegtuig bo ven Gmunden en Altmünstcr, dat sedert eenigen tijd daar regelmatig wordt gezien en instructies uit Duitechlnnd omlaag werpt in do buurt van motorbooten, die liet vliegtuig midden op hot meer schijnen af to wachten. Gisterenmiddag tegen half vijf verscheen boven Reutte een Duitsch vliegtuig mot het registratieteekon G 2486, dat nationaal- socialistische pamfletten omlaag wierp. Een ander vliegtuig, gemerkt D 2378 deed hetzelfde boven het gebied van Sauling, MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Juli. Vee. Ter vee markt aciangevoerd562 koeien en ossen, 497 vette kalveren, 735 overloopers en var kens, 123 schapen en lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 1618, 2025 cn 27.5 20 cent, oesen 1617, SO—22 en 2325 oent, vette kalveren 15—20, 2527.5 cn 3034 cent, Lammeren 610, zuiglam- meren 79, por stuk; varkene 15.5 en 1616.5 cent. Overzicht: Do aanvoer van koeien en ossen was flink, handel redelijk prijzen van 1.1. Dinsdag konden met moei te gehandhaafd, best beest 1 cent boven noteering. AMSTERDAM, 24 Juli. Vee. Aan gevoerd: 520 vette kooien, waarvan do prijzen waren: lo kwal. 5862 cL, 2o kw. 44—51 ct., 3o kw. 3210 ct., per K.G. slachtgowiciht; enkele boven no teering; 130 melk- en kelfkoeien 110— 180 per stuk, le kw. 3440 ct., 2e kw. 26—34 ct., 3e kw. 2226 ct. per K.G. le vend gewicht; 88 nuchtere kalveren 2.505.5o per stuk; 50 schapen 1013 gld. per stAik; 760 varkens: vloeschvar- kene, wegende van 90110 K.G. 4041 ct., zwaro varkens 38—39 ct., votto var kens 3537 ct., por K.G. slaohtgewicht; 20 paarden 60100 gld. per stuk; 5 wa gons geslachte runderen uit Denemar ken. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 24 Juli 1983 Industrie: Alg Kunulz. Unie Berkele Putenl Calvé Delft crt. A Kucbeuuj Accuuot Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A'darn Rubber Deli Bal. Rubber Vico Serbadjadl Scheepvaart: o„,i, v ,r, Ned. SchoopvUnic Oude Buot Mijnbouw: Boeion Alg Exploratie Mi Suiker: H V A'dam Vorsten landen Java Cultuur N I S0. Tabak: Deli Mij. Seueuibuh Deli Bul Tabak Ooatkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Asb Gae Electr Bethlehem Steel Citiee Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int. Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld. Pref. Koeapurt Tin Plait Nortb American Nevada Shell Union United St. Leather Union Pacific Wabaeb Tidewater Ase. OU United St. Steel 058/4/6 100/1»/, 4L Ill/, 121/, 219/23 142»/, 1M'/,/2 11»/, 1»/S 24'/, 2LV:a l»V.« 14'/. (t 8»/, «'/li 9 'iu/yr /i/, a»1/, no»/. 21"'/, 47'/, 14.','/, 23»/, 2% 14»/, 9»/, 82 .11/, BEURS0VERZ1CHT. WISSELNUTEEKiNUEM (AMSTERDAM) Berlijn 59.10 8.293/4 1.771/2 y 70 34.57 47.90 I8.O8I/2 Madrid 20.75 Otlo 41.70 Kopenhagen 87.10 Stockholm 42 HO Weenen Pr«ag 7.35 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3