WRIGLEY AAN ONZE ABONNÉ'S MAANDAG 24 JULI 1933 zoeken, van de R.K. raadsfractie. Spreker is ei dan van overtuigd, dat een verbetering in deze zal komen. De weleerw. heer kapelaan vijst in dit verband op een brief van den mi nister van Justitie aan de burgemeesters der badplaatsen, waarin hij aandringt, tot naleving der zedenwetten. Spreker geeft in overweging niet met zich te laten spelen zooals hier ge beurt. De overheid wil hier niet ingrijpen; zij doet niets. Spreker verklaart er zich voor, om hel zoo juist door den heer de Vroomen voor gelezen schrijven aan te nemen, en dit onmid dellijk aan den minister van Justitie te zen den. Wij mogen hier de burgerlijke overheid geen gelegenheid meer geven. Direct moeten iraatregelen getroffen v/orden, en deze zijn niet beter te bereiken, dan door onmiddellijk den minister van Justitie met een en ander in kennis te stellen, en deze te verzoeken, de burgerlijke overheid op hun nalatigheid te wij zen. De voorz. verzoekt hen, die het voorstel van den kapelaan ondersteunen, te willen gaan staan, om daardoor uit te maken, of men vóór of légen dit voorstel is. Met overgroote meerderheid wordt het voorstel daarop aange nomen. De heer Kortekaas zou gaarne zomer- agenten zien aangesteld, terwijl de heer Van Immerzeel wijst op het feit, dat de kinderen der R.K. school, niet de school aan de achter zijde mogen verlaten, omdat een gelegenheid in de nabijheid is, waar de kinderen dingen kunnen zien die zij beter niet kunnen zien, en stelt de vraag of in verband daarmede, het dan niet hoog tijd wordt, dat een op het school plein staande reclamebord voor deze zaak, wordt verwijderd. Wethouder Zwetsloot het woord verkrijgen de, beantwoordt, verschillende sprekers. Ook wat betreft de bemerkingen gemaakt op de verordening op het zwemmen. Deze ontheffing, waarvan in de verordening sprake is, is ge maakt, om eventueele wedstrijden in de jacht haven te kunnen organiseeren. Namens de R.K, fractie zegt hij, volstrekt niet in te stemmen met hetgeen in deze gemeente geschiedt, doch de schuld ligt niet bij de raadsfractie. In vele zaken heeft alleen de burgemeester te beslis sen, wat ook gebleken is bij het zwemmen in de Poel. Toen daarover geklaagd werd, heeft onmiddellijk de burgemeester ingegrepen en is het zwemmen zoo geregeld, dat afzonderlijke uren zijn vastgesteld, voor jongens en meisjes. Spreker zei, dat de burgemeester nog verder had kunnen gaan door een zwemverbod te leggen op de Poel. Voor zoover dit Warmond betreft, zou dit mogelijk zijn, doch waar de Poel zich uitstrekt onder Oegstgeest, is met een zwemverbod door onzen burgemeester al leen uitgevaardigd, niets te bereiken. Wat be- tieft de klachten geuit, als zou de R.K. fractie nimmer samenkomen om bijzondere aangele genheden te bespreken, noemt spreker een leugen, en tart hen die dit gezegd hebben, zulks te bewijzen. De voorz. stelt weth. Zwet sloot de vraag, op welke gronden „Meerrust" zooveel nachtvergunningen krijgt, waardoor de nachtrust van een deel van de bewoners door het hinderlijk lawaai van vertrekkende auto's en de muziek in deze inrichting, om meer dan ergerlijke manier verstoord wordt. Wethouder Zwetsloot antwoordt hierop, dat het geven van nachtpermissie alleen berust bij den burge meester. In verband met dezen onhoudbaren toestand stelt het bestuur der R.K. kiesvereeniging voor de navolgende motie: De R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesrecht" te Warmond, in vergadering bij een op 20 Juli 1933. Gehoord de besprekingen, gehouden naar aanleiding van de ergerlijke toestan den, welke tijdens het sportseizoen heer- schcn, vooral op het gebied van de klee ding. Gehoord de besprekingen aangaande het feit, dat een bepaalde gelegenheid bijna voortdurend nachtpermissie heeft, waar door de nachtrust van een deel van de bewoners van Warmond door het hinder lijk lawaai van vertrekkende auto's op meer dan ergerlijke manier verstoord wordt, spreekt de wenschelijkheid uit, dat er van overheidswege, meer nog dan nu, zeer strenge maatregelen genomen zullen worden, omdat er in het dorp en ook op de Lcede, niemand zich meer bevinde in een klecding, die naar de algemeene opvatting van de inwoners van Warmond en van ieder weldenkend mensch onwelvoegelijk moet genoemd worden, cn ook, dat er maatregelen genomen zullen worden opdat de bedoelde nacht vergunning niet meer dan hoogst noodza- Elko abonné van „De Leidsche Courant", die zijn- abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzokèrd voor een bedrag van ■J 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de ocnige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongoval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen dor uitkeering gerechtigd zijn: le. do echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. do broe ders en zusters wior kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of aij, dio tenminste een derde van zijn of fikaar verdiensten geregeld uitkeert aan in oe mond is lekker en vier stuks G EZ ON Dl per pakje kelijk gegeven zal worden en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie zal in handen worden gesteld van B. en W., van de overige leden van den Raad en van de verder bestaande kiesver- eenigingen te Warmond. Ook zal een schrijven worden gericht tot den minister van Justitie Het lid van den Raad, de heer H. J. Weyers vindt, dat deze motie een motie van wantrou wen is, in de R.K. Raadsfractie, hetgeen de voorz. weerspreekt. Deze motie is volstrekt geen wantrouwen. B. en W. zijn niet aanwezig, terwijl wethouder Zwetsloot hier niet als zoo danig vertegenwoordigd is. Bovendien ver zoeken wij medewerking der andere kiesver- eenigingen. Het doel dezer motie is alleen, het uitspreken van een wensch. De heer Weyers blijft in deze motie een wantrouwen in de fractie zien, waarop de voorzitter antwoordt, dat het doel alleen is, te later hooren wat de kiesvereeniging van de fractie verwacht. Vervolgens komt in behande ling een ingezonden schrijven van den heer van Steyn, reeds bij de ingekomen stukken medegedeeld. De inzender vraagt waarom een passage uit zijn ingezonden schrijven is wegge laten en of dit geschied is, met medewelen en onder goedkeuring van het geheele bestuur, waarop de voorz. bevestigend antwoordt. De heer van Styn wil echter mededeeling doen van het weggelaten, waartegen de voorz. protesteert, omdat hiervoor geen bewijzen zijn, waarop de heer van Styn antwoordt, dat dit wel het geval is met wat betreft het eerste gedeelte. Maar wat hel tweede betreft, dit kan spreker bewijzen. De voorz. merkt hem op, dat wij aan den Raad geen voorstellen, zooals de heer van Styn bedoelt, kunnen voorleggen. Wij kunnen alleen verzoeken. De heer Weyers zegt, in een der laatste raadsvergaderingen reeds gesproken te hebben over de wijziging der bouwverordening, terwijl wethouder Zwet sloot opmerkt, dat in de gewijzigde woningwet is bepaald, dat de bouwverordeningen in Aug. a.s. moeten herzien worden, hetgeen ook in deze gemeente zal plaats vinden. Dat zulks nog niet is geschied, houdt mede verband met de benoeming van een nieuwe gemeente-archi tect, die als meer terzake deskundige in deze moet worden gehoord. Nog andere leden wil len hieromtrent het woord voeren, doch de voorz. antwoordt, dat hij door de mededeeling van weth. Zwetsloot is voldaan, waarop hij de discussies omtrent deze aangelegenheid sluit. Na rondvraag werd deze vergadering ge- (Het verslag werd ons door den correspon dent niet eerder toegezonden. Red.). SASSENHEIM. Speldjesdag. Zaterdag werd door het oomitè van „Iiew. Levenskracht" een speld jesdag gehouden. Een korps handige jonge dames wist voor het schoone doel een be drag van 118 bij eikaar te brengen. In dezen tijd een mooi bedrag! Personalia. Voor het diploma lingerie- naaien en knippen zijn geslaagd te Noord- wijk de dames D. Rotteveel, J. v. Dijk, A. Jansen en J. Verbij, leerlingen van de Zus tere van het St. Annagosticht alhier. de<n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uit keering: Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of ie land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen- do was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-IIollandsehe stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer do verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield mot de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of DE LEIDSCHE COURANT LEIDSCHENDAM. Tuindag van den B.V.L. en Oranjefeesten. Op 30 Augustus a.s. zal door den B.V.L. te Leidsohendam een groot tuinfeest wor den gehouden, waarbij medewerking zul len verleenen .de heeren Onderofficieren der bereden wapens uit Den Haag met een springconcours, terwijl de Motorbrigade van den B.V.L. een behendigheidswedstrijd zal houden. Op hetzelfde terrein houden de Oranje- en Wilhelminavcreeniging op 31 Augustus groote kinder- en volksspelen, terwijl even eens een groote nationale ringrijderij zal plaats hebben. De draverijen. Op 23 en 24 Augustus a.s. organiseert de Harddraverij-Vereeni- ging „Nooit Gedacht" te Stompwijk groote Nationale Harddraverijen, welke als van ouds wederom zeer interessant beloven te worden. Aanbesteding. De Gemeente-Gasfa briek te Stompwijk-Veur heeft aanbesteed het lossen van de steenkolen voor de Fa briek gedurende 19331934. De inschrijvin gen waren als volgt: GahrmannVan Breoht Luit sohip per ton en 1. uit wagon per ton. J. VermeerA. Brand horstL. Kouwenhoven 1.04 uit sohip per ton en 1.10 uit wagon per ton. H. Th. v. uit wagon per ton. J. v. d. Zalm 1.09 uit schip per ton en 1.24 uit wagon per ton. C. P. ZanderJ. Lans 1.13 uit schip per ton en 1.48 uit wagon per ton. C. Roos— J. H. de Kort 1.05 uit schip per ton en 1.48 uit wagon per ton. Het werk is ge gund aan de laagste inschrijvers, de com binatie GahrmannVan Brecht. OEGSTGEEST. Na het ongeluk. De toestand van den patiënt M. A. v. d. B. uit Heemstede, die Donderdag 1.1. alhier in de Dorpstraat door een auto van den heer A. P. V. uit Sohie- broek werd aangereden en naar het Dia conessen huis te Leiden werd vervoerd, is vooruitgaande. De toestand van den patiënt J". v. L. uit Oegstgeest, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag van 21 op 22 Juli 1.1. in deze gemeente een ernstig motorongeval over kwam en in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verblijft, is hoewel iets beter toch nog ernstig te noemen. Botsingen. Op Zaterdag 1.1. had alhier 'n aanrijding plaats in de Van Assendelft- straat, tusschen 'n luxe 'auto bestuurd door H. v. d. T. uit Leiden en een motordriewie ler bestuurd door H. S. uit Katwijk. De botsing was zoo heviig, dat S. aan het gelaat werd verwond door de glasscherven van de voorruit en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen vtan dr. Timmer mans uit Oegstgeest. Verdef bekwamen bei de motorrijtuigen flinke schade. S., die vol gens ooggetuige de schuldige van deze aan rijding is, is bereid de schade aan v. d. T. te vergoeden. RIJNSBURG. Geboren: Maria, d. van C. J. v. d. Eijkel en A. Noort. Overleden: W. Bloemendaal geb. Rijswijk 62 j. LUCHTVAART IN 8 DAGEN DE AARDE ROND WILEY POST SLAAT HET WERELD RECORD. Dreigementen van een liefhebbend echtgenoot De wereldvlieger Wiley Post is Zaterdag avond om 11 uur 59 met zijn vliegtuig „Winni Mae" te New York teruggekeerd. Den tocht om de wereld heeft hij zoo andere licht ontvlam- of ontplofbare stof fen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dorgelijke waagstukken uit- voerende personen, indien het ongeval ont staat tijdens de uitoefening van hun beroep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg ie: van het gebruikmaken van voertuigen roet mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaams gebrek; van een ziekte of kwaal; wan zelfverminking, zelfmoord of poging daar toe; van tweegevecht of vechtpartij, waar bij do verzekerde betrokken was; van handeLingen in strijd met wetten, verorde ningen, Koninklijke besluiten of voorschrif ten van Spoorweg-, tram-, boot- en dorge lijke ondernemingen voor personenvervoer, van verregaande roekeloosheid of het zich mpodwillig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door dc(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begTepen als het bewijs wordt geleverd, dat den dood rechtstreeks is veroorzaakt door een. piot- doende volbracht in den tijd van 7 dagen 18 uur en 49 minuten. De eigenlijke vlieg- tijd bedroeg 186 uur 50 min. Door deze prestatie heeft Post twee re cords op zijn naam weten te brengen. In' de eerste plaats heeft hij het record voor een vlucht om de wereld, dat hij in 1931 samen met zijn vriend Harold Gatty, even eens met de „Winni ^Lae", veroverde, met 20 uur 26 minuten verbeterd. In de tweede plaats heeft hij thans een record gevestigd voor een solovlucht om de wereld. Willy Post maakte, wordt aan de „Tel.'" gemeld, bij zijn aankomst een uiterst afge- matten indruk. Hij heeft in de week die thans achter hem ligt, nauwelijks geslapen en het onophoudelijk geronk van den mo tor had hem vrijwel volkomen verdoofd. Hij was zóó uitgeput, dat hij door beamb ten van het vliegterrein uit de„cockpit moest worden geholpen. „Nu, ik heb het gehaald", waren zijn eerste woorden, toen hij op den beganen grond stond. Naar hij meedeelde, is de z.g. „automa tische piloot" hem van groot nut bij zijn tocht geweest, maar evenals zijn meester was ook de „automatische piloot"' ver moeid geworden, zoodat hij thans geheel nagezien diende te worden. De eerste, die den vlieger, die ondanks zijn vermoeidheid breed glimlachte, be groette, was zijn vrouw. „Tamelijk goed, maar den volgenden keer beter", hoordeii de omstanders hem tegen haar zeggen, blijkbaar in antwoord op haar vraag, hoe hij het tijdens zijn tocht had ge maakt. „Niet als ik het weet", gaf mevrouw Post hem resoluut ten antwoord. „Als je ooit weer spreekt van een vlucht om de wereld, tal ik je aan den ketting leggen''. De eenoogige vlieger, die zijn carrière begon als parachutist bij een circus, wordt thans geëerd als een van Amerika's groot ste vliegers. Hij heeft de eerste solovlucht om de wereld volbracht, voorts twee solo vluchten over den Stillen Oceaan en de snelste vlucht van New York naar Berlijn. Vandaag wordt hij officieel door het ge meentebestuur van New York gehuldigd, waarna hij Woensdag in triomf alen optocht langs den Broadway zal trekken. Voor die gelegenheid zal men zijn vliegtuig op een reusachtigen vrachtauto monteeren. KEERT BALB0 HEDEN TERUG". Een „gezellige" ontmoeting te New York. Gisteravond heeft Generaal Balbo in hotel Commodore alle vliegers van zijn es kader bijeengeroepen ter bespreking van de terugtocht naar Europa. Het eerste ge deelte van de vlucht terug gaat naar New. Brunswick, zoodat zeer waarschijnlijk dezelfde route za-1 worden gevolgt, als op de heenweg naar Amerika. Gistermiddag had Balbo in zijn hotel Roosevelt en de wereldvliegers Wiley Post ontmoet. Aangezien geen tolken aanwezig waren en Balbo geen Engelsch spreekt, be perkte de ontmoeting zich tot een vriend schappelijke handdruk. Naar officieel wordt medegedeeld zal het eskader van generaal Balbo morgen ochtend om 5 uur (Am. tijd) starten voor zijn retourvlucht naar Europa. Camera vliegt mede en zal tegen Max Schmeling boksen. HET ECHTPAAR M0LLIS0N VLIEGT OVER DE OCEAAN. Bij een noodlanding Mollison gewond. Het echtpaar Mollison-Johnson is giste ren de Oceaan overgestoken vanuit Enge land. Het vliegtuig vloog gisteravond te ongeveer 20 uur New Yorksche tijd over Boston, zoodat zij tegen kwart voor tien te New York werden verwacht. Helaas zijn zij er niet in geslaagd hun tocht geheel te vol brengen. Boven Bridgeport in Connecticut kregen zij gebrek aan benzine, zoodat zij ge dwongen waren op het'kleine vliegveld bij deze stad te landen. Het .vliegveld van Bridgeport beschikt echter niet over een nachtverlichting, zoodat de landing in het donker moest geschieden, met het gevolg, dat het toestel verkeerd neerkwam en ge deeltelijk vernield werd. Terwijl Mollison zelf een tamelijk ernstige doch niet gevaar- selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (met b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren alleen dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vin den van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eenB anders lijf of poging tot redding van per sonen. Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede deeling te doen met opgave van getuigen, die bij hot ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men dan moet zoo spoedig mogelijk ge- noes-, of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. In het laatste geval zaJ de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken VIERDE BLAD PAG. 12 lijTce verwonding opliep bleef zijn vrouw Amy Mollison-Johnson ongedeerd. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse om assistentie te verleenen en vervoerden de beide onfortuinlijke vliegers naar het ziekenhuis te Bridgefort. Echtpaar Lindbergh te Godthaak. Het echtpaar Lindbergh is heden met hun vliegtuig te Godthaak vlot gedaald. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 1ste Lijst. Trekking van Maandag 24 Juli 1933. HOOGE PRIJZEN Nos. 7172, 12637 en 18655 f 1000.—. Nos. 8362 en 8907 f 400.—. No. 8434 f 200.—. Nos. 3616, 7193, 7605, 8030, 9605, 10049, 12012 en 16459 f 100.—. Prijzen van f20. 11 94 139 166 179 206 322 345 347 365 387 460 471 472 475 486 495 505 506 534 569 604 624 681 707 719 753 768 844 863 899 995 920 934 940 942 955 971 984 997 1032 1036 1040 1049 10G0 1086 1134 1150 1156 1163 1176 1200 1201 1222 1228 1251 1259 1270 1357 1361 1401 1428 1431 1529 15S0 1561 1575 1584 1603 1618 1633 1657 1710 1727 1740 1743 1749 1773 1781 1803 1829 1865 1873 1902 1903 1904 1931 2O10 2027 2056 2084 2097 2107 2145 2163 2183 2193 2194 2202 2205 2209 2211 2222 2263 2287 2311 2332 2334 2342 2363 2429 2473 2502 2521 2523 2541 2546 2633 2646 2718 2750 2760 2777 2829 2962 2937 3015 3051 3081 3104 3165 3242 3250 3376 3403. 3447 3463 3490 3565 3568 3590 3604 3611 3631 3708 3716 3728 3743 3744 3745 3754 3756 3783 3791 3829 3914 3935 3941 3961 3962 4043 4095 4177 4202 4217 4229 4247 4256 4292 4323 4325 4347 4367 4380 4393 4413 4467 4475 4550 4G17 4631 4658 4664 4682 4689 4743 4757 4767 4769 4776 4777 4795 4812 4846 4870 4901 4940 4942 4970 4972 4982 5006 5043 5065 5097 5135 5184 5217 5239 5330 5334 5385 5397 5431 5443 5481 5515 5575 5635 5693 5715 5736 5755 5896 5915 5934 6000 6047 6070 6087 6101 6136 6165 6202 6281 6282 6235 6286 6324 6369 6397 6409 6424 6434 6493 6503 6527 6556 6568 6638 6651 6689 6718 6752 6792 6827 6844 6851 6914 6935 6983 7006 7033 7058 7097 7100 7103 7106 7132 7189 7325 7334 7387 7403 7404 7424 7432 7442 7448 7475 7484 7502 7508 7612 7622 7638 7657 7662 7690 7694 7706 7716 7742 7765 7771 7773 7779 7791 7805 7853 7395 7921 7925 7942 8052 8109 8213 8244 8258 8264 8281 8293 8314 8417 8424 8457 8458 8476 8490 8529 8563 8568 8579 8604 8609 8646 8684 8692 8695 8707 8722 8725 8741 8742 8766 8791 8797 8819 8835 8895 8952 8959 8973 8993 9000 9018 9075 9109 9122 9124 9182 9183 9184 9185 9198 9249 9252 9262 9279 9297 9303 9348 9357 9358 9370 9414 9435 9446 9487 9499 9522 9528 9522 9540 9544 9573 9615 9643 9669 9671 9753 9764 9869 9767 9923 9790 9946 9806 9950 9812 9979 9822 10006 9830 10064 9857 10081 10086 10094 10110 10180 10189 10218 10233 10306 10458 10463 10517 10585 10605 10329 10701 10716 10717 10724 10776 10795 10807 10844 f0881 10903 10934 10979 10982 10983 10990 10996 11016 11019 11067 11086 11115 11127 11136 11140 11186 11243 11352 11364 11371 11396 11407 11430 11433 11435 11460 11463 11475 11476 11493 11503 11564 11572 11596 11619 11711 11740 11741 11808 11821 11834 11868 11887 11910 11917 11956 11962 11971 11985 12042 12073 12074 12075 12137 12167 12131 12220 12252 12300 12313 12326 12327 12360 12362 12363 12377 12459 12487 12509 12530 12533 12534 12561 12565 12678 12684 12747 12754 12817 12822 12824 12826 12929 12930 12933 12939 12945 12951 12970 13115 13125 13130 13182 13201 13220 13252 13266 13283 13303 13374 13414 13422 13423 13432 13434 13445 13456 13464 13487 13509 13526 13539 13576 13577 13579 13584 13606 13608 13626 13649 13686 13700 13702 13721 13772 13832 13393 13897 13909 13927 13957 13976 13984 13996 14006 14020 14048 14087 14114 14119 14130 14154 14173 14198 14200 14241 14287 14294 14302 14316 14368 14381 14415 14532 14537 14541 14604 14621 14641 14813 14848 14960 14967 15980 15020 15112 15149 15201 15268 15293 15331 15369 15372 15407 15459 15513 15536 15694 15720 15728 15767 15776 15803 15809 15837 15846 15852 15884 15920 16013 16016 16074 16118 16143 16184 16193 16196 16208 16371 16400 16403 16413 16470 16518 16565 16593 16629 16657 16659 16672 16768 16810 16824 16852 16859 16899 16949 17148 17216 17226 17235 17236 17250 17277 17239 17334 17365 17413 17464 17497 17554 17573 17574 17593 17683 17731 17772 17823 17835 17848 17891 17955 18017 18059 18069 18111 18113 18125 18146 18153 18154 18172 18184 18413 18435 13633 18641 18644 18715 18736 18783 18919 18945 18999 19073 19123 19129 19135 19191 19213 19291 19335 19363 19374 19614 19691 19701 19702 19703 19713 19728 19818 19849 19881 19934 20017 20044 20091 20096 20109 20131 20192 20244 20347 20353 20351 20366 20369 20387 20413 20 477 20501 20539 20693 20715 20762 20806 20813 20816 20855 20891 20919 20935 20956 20968 20990 huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hu!p of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiënt ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant' aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn in „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant' binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbcnde(n). „De Leidsche Courant'' is niet verplicht uitbetalingen te doen. wanneer naar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12