Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukioopen 1 - 2 - ÖOSOI V U U a WI tl Wmwmm MAANDAG 24 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 10 REISMARKEN GESMOKKELD? Drie Nederlandsche dames te Krefeld veroordeeld. Voor do Schepenrechtbank te Krefeld stonden Vrijdagmorgen, onder verdenking zich aan liet smokkelen van reismarken ie Lebben schuldig gemaakt, een drietal te Verilo woonachtige dames terecht. De be langstelling voor deze strafzitting, waarbij liet eerste geval van dien aard werd behan deld, wa.-t zeer groot. Zeer onder den indruk en moreel geknakt, werden de dames, die nu reeds drie weken in Duitsche gevangen schap hadden doorgebracht en te voren nimmer met politie of justitie in aanraking waren geweest, door de beambten binnen geleid. De Staat-sanwalt nam eveneens de pertinente verklaring der dames, dat het geld voor do kegelclub bestemd was en ia Duitschland zou worden verteerd niet aan en meende, ook voor do overige Nederlan ders, die plannen koestoren om reismarken te smokkelen, een afschrikwekkend voor beeld te moeten stellen en eioohte tegen twee der dames ieder viér weken gevange nisstraf en R.M. 3000 geldboete; tegen de derde dame, die bovendien verdacht weid fraude met haar paspoort te hebben ge pleegd (zij had haar j «a-spoort van een an deren omslag voorzien), werd een half jaar gevangenisstraf en II.M. 5000 boeten ge- eischt. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest werd onmiddellijk vonnis geveld. De twee eerstbedoelde dames werden ver oordeeld ieder tot drie weken gevangenis straf; aangezien zij dien tijd in voorarrest hadden doorgebracht werden zij onmiddel lijk in vrijheid gesteld. De derde dame werd tot vier weken gevangenisstraf en R.M. 3000 geldboete veroordeeld. De in beslag geno men reismarken werden verbeurd ver klaard. »TeL" INBREKER VUURT OP POLITIE. Moeilijke arrestatie te Nijmegen. De Nijmcegsche politie heeft Zaterdag morgen na een opwindende achtervolging, waarbij van revolvers gebruik werd ge maakt, gearresteerd een ongeveer 28-jari- gen i'ool, die Vrijdagnacht heeft ingebro ken in een pand aan den Graafscheweg en van wien men vermoedde, dat hij nog meer inbraken op zijn geweten had. Zaterdagmorgen omstreeks vijf uur surveil leerden op het Keizer Karelplein twee agenten, die werden aangesproken door een spoorwegarbeider. De man deelde me de, dat hij oven tevoren op den Graafsche- weg in perceel nr. 18 een vrouw voor het raam had zien staan, die luidkeels „moord" riep. Daarom waarschuwde hij de politie. De agenten begaven zich aanstonds naar hot huis, dat bewoond wordt door de wed. Pitloo. De bewoonster deelde mede, dat zij in de vroegte, toen zij aan de achter zijde van het huis in een leamor de gordij nen opentrok, op liet achterbalkon een man zag, die toen hij zich ontdekt zag overeind sprong en met beide handen de ruiten van de balkondeur insloeg. Hij sprong naar binnen, wierp zioli op de vrouw, gooido haar tegen den grond en kneep lioar vervolgens do keel dicht. Niettemin wist de vrouw zicli los tc rukken en naar den voorkant van het huis te' vluchten, waar zij door luid hulpgeroep de aandacht van den passcerenden spoorwegarbeider getrokken had. De agenten stelden aanstonds in de tui nen aan den achterkant van de huizen aan den Gnaafscheweg een onderzoek in, daar do dader door den tuin van het huis de vlucht genomen had. Dat hij gewond moest zijn, bleek door dat men aan de gebroken ruit bloedvlek ken aantrof. Het onderzoek van de politie in de tui nen leverde echter niets op. Niettemin zou de dader toch enkele uren later door een toeval in handen van de po litie vallen. Toen n.l. om elf uur een werk man een perceel aan de Vondelstraat, waar hij herstellingen moest verrichten, binnen trad, bemerkte hij in de kamer talrijke bloodsporen. De nuui vermoedde onraad en waarschuwdo een buurman, die op zijn beurt om de politie telefoneerde. Eenige ïigenten waren spoedig ter plaatse en door zochten het huis. Na geruimen tijd zoeken op de verschillende verdiepingen was nog niets gevonden, totdat men eindelijk op het dak een man ontdekte. Reeds toen ver moedden de politie-agenten, dat zij hier te doen hadden met den dader van den over val. Zij sommeerden den man. die door mid del va-n een ladder op het dak geklommen was en deze ladder vervolgens mede op liet dak getrokken had, naar beneden te komen. Als antwoord IToorden de agenten een zestal revolverschoten knallen. De politiemannen maakten hierop eveneens van hun vuurwapens gebruik, waarop de man op het dak dc handen opstak en riep: „niet schieten, ik kom naar beneden". Zoodra de man, dip de daad bij het woord voegde, op dc zolderkamer was aangeland, werd hij door de agenten gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Hier heeft hij bekend zich aan de inbraak aan den Granfseheweg te hebben schuldig ge maakt.. De recherche vermoedt-, dat de Pool nog meer op zijn kerfstok heeft. „Tel." DANS-INCIDENT IN DEN RAAD VAN HAARLEMMERMEER. Raadslid of aandeelhouder? Naar aanleiding van het feit, dat er op het verloden Woensdag gehouden concoure- liippique tc Hoofddorp in de manege op het Sportterrein gedanst is, waardoor ne ringdoenden te Hoofddorp in hun bedrijf ge*ohaad zijn, had het raadslid de heer Asjes schriftelijke vragen aan B. en W. gestold. In de Vrijdagmiddag gehouden r i i leiing zijn dtvo vragen door den burgemeester beantwoord. B. en W., zeide hij, zijn hiermede bekend en zijn van oor deel, dat d.it zeker in strijd is met de voor waarden waaronder het Mnnegegebouw ge sticht is. Zij zullen met het bestutu- van de ONZE MODERNE GOUDZOEKERS. DE BERGINGSWERKEN VAN DE „LUTINE". (Van onzen specialen correspondent). Toen wij Vrijdagavond omstreeks tien uur van het Lutine-terrein terugkeerden, was, zooate wij hebben bericht het kegel vormige onderstuk van het bergingstoestel van den heer Beckers op de plaats waar de „sohatkamer" van de „Lutine" zich moet bevinden in zee neergelaten, al stond dit onderstuk nog eenigszins scheef. Zondagmorgen waren wij naar Terschel ling teruggekeerd om het vervolg van de bergingswerken te kunnen bijwonen. Intus- schen n.l. had de heer Beckers nog dien zelfden nacht halsoverkop met de schepen naar de haven van Terschelling moeten terugkeeren, doordat het weder zeer slecht werd en een zwaar onweder losbarstte. Het was een vrij haohelijk experiment zoo vertelde ons de heer Doeksen van de Ber gingsmaatschappij want alles moest zeer snel in zijn werk gaan en toen het nood weer begon zaten de pontons met do bok nog om do toren heen: aan één kant moesten de stalen balken, waarmede do pontons aan elkaar vast waren gemaakt, in allerijl worden losgemaakt! „Enfin, dat karwei verliep zeer gunstig en de pontons en alle schepen, die bij de berging behulp zaam waren, keerden behouden terug, zoo dat do bergingstoren eenzaam in het Stor- temelk achterbleef. Wij troffen den heer Becker en zijn man nen bij het werk op de pontons- in den ha ven. Men was druk in de weer. Want nu werd een der twee zee meter hooge, twaalf ton zware ijzeren cylinders, die boven op de kegel zullen moeten worden geplaatst, opgehangen in de bok, tusschen de twee pontons, om zoodra het „Lutine-weer" te rug komt op het onderstuk te worden neer gelaten en met bouten stevig te worden vastgemaakt. Omstreeks één uur n.m. was men hiermede klaar en toen was er voor ons verder niete meer te beleven, in ver band met de „Lutine" natuurlijk, want Ter schelling is een prachtig eiland, waar men zich keusoh niet behoeft te vervelen. In den namiddag spraken wij den heer Beckers nog eens, die ons verzekerde, dat het z.i. nu wel voor 100 procent vast stond, dat hij zou slagen. Het moeilijkste gedeelte van.zijn onderneming n.l. het plaatsen van de toren was nu achter den rug. Maar staat de toren niet soheef, zoo vroe gen wij. Wel, was het antwoord, gisteren stond de toren al bijna recht. U weet, dat de „Neptunus" een kringvormige geul moest zuigen, waar de onderrand van de toren in zou passen. Maar toen brak de zuigbuis en aan één kant bleef toen een heuveltje staan, zoodat de kegel niet recht meer kon komen. Door de werking van het water is dit euvel nu verholpen. Ik zou met dit weer, als het beslist moest, gerust kunnen door werken. Maar ik neem geen enkel risico, vervolgde de heer Beckers, want dat is heelemaal niet noodig. Ik wacht tot zee en wind weer zoo zijn als wij die willen hebben. Wij bleven zoo nog een tijdje met den heer Beckers een aangenaam causeur doorpraten, met het gevolg, dat wij heel hard moesten loopen om nog de boot te halen naar Harlingen. Met e<en vlet kon den wij ons nog aan boord laten roeien. In tegenstelling met anders luidende be richten staat de bergingstoren kaarsrecht boven het wrak van de „Lutine". De twee- cylindermotor wordt op den toren ge plaatst-, met welke werkzaamheden men Zondagmiddag bezig was. Het verloop van een en ander gaat naar wensch. rijschool in nader overleg treden om slechte een gedeeltelijke restauratie te be werkstelligen en zijn bereid, het bestuur de tegen het Woensdag gebeurde gerezen bezwaren onder het oog te brengen en aan drang uit te oefenen, dat zooiets voorbaan vermeden wordt. De heer Asjes was met dit antwoord niet tevreden, hij vond het te slap. De voorzitter: Stelt u nu die vragen als raadslid of als grootste aandeelhouder van Hotel „De Landbouw". De heer Asjes: Dat is een insinuatie, dat is laf! Met evenveel recht zou ik kun nen zeggen: Laat de burgemeester in de Manege dansen als grootste aandeelhouder hiervan 1 De voorzitter: Als u dat „laf" niet in trekt, zeg ik geen woord meer en sluit de vergadering. De heer Asjes: (de desbetreffende adver tentie in <le hand, met luider stemme): Hier staat het: Dansen in de Manege, jammer dat er nog niet onder staat: Ini- pressario mr. Adriaan Slob (rumoer). Het incident was hiermede geëindigd. 3 - Een beetje vuur van uw sigaar of een wegge worpen lucifer een windvlaag en hetbosch staat in lichterlaaie I g** Bescherm ons kostelijk bezit: GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag in openbare vergadering ten gemeentehuize bij een. Voorz. is de heer P. A. Colijn, burgemees ter. Afdwezig is de heer A. Abbenbroek. Ingekomen is een adres van het bestuur van de Christelijke Hoogere Burgerschool te Al phen aan den Rijn, houdende verzoek in het tekort op de exploitatierekening over 1932 een bijdrage te willen verleenen tot een bedrag van 275.20, aangezien leerlingen uit deze gemeen te in 1932 de school hebben bezocht. B. en W. stellen voor in verband met het op 20 Juni 1930 genomen besluit, inzake subsidieering van het bijzonder middelbaar onderwijs, het ver zoek in te willigen. Wordt zonder discussie ot h. st. aangenomen. Een schrijven van den heer R. Tasma, hou dende verzoek den druk terzake van de Per- soneele belasting voor zijn inrichting zooveel mogelijk te verminderen. B. en W. zijn van ge voelen dat de gemeente niet tot het verminde ren van deze inkomsten kan of mag overgaan. Feeds het feit, dat alle pogingen in het werk moeten worden gesteld, om het evenwicht tus- schen de gewone inkomsten en uitgaven te be waren, wettigt huns inziens een afwijzing van het verzoek. Zij stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, waaraan door den Raad gevolg wordt gegeven. Bezoldiging Ambtenaren Burgert. Stand. Een ontwerp-besluit van Ged. Staten met betrekking tot de bezoldiging van de ambtena ren van den Burgerlijken Stand. Het ontwerp bepaalt, dat de voor de ambtenaren van den Burgerl. Stand van de gemeenten in de pro vincie Zuid-Holland bepaalde wedden en ver goedingen, die niet uitsluitend voor het vol trekken van huwelijken worden toegkend, niet zullen worden genoten door de ambtenaren van den Burgerl. Stand, die tevens het ambt van burgemeester, secretaris of ambtenaar ter Secretarie van dezelfde gemeente bekleeden en op 15 Juni 1933 onbezoldigd waren of na dien datum zijn benoemd. Na een uitvoerige uiteenzetting van het standpunt, hetwelk het college omtrent deze aangelegenheid inneemt, stelt B. en W. den Raad voor, hen te machtigen, aan Ged. Staten te berichten, dat de aanvullende bepalingen inzake genoemde bezoldiging van de ambtena ren van den Burgerl. Stand niet behoort te worden vastgesteld. De heer van Kleef meent, geen debat te moe ten uitlokken over deze kwestie, doch is van meening, dat Ged. Staten de financieele toe stand van Rijk en Gemeente beter inzien, dan B. en W. Spr. stelt voor, het advies van B. en W. in stemming te brengen. De voorz. zet uiteen, dat, wanneer de be zoldiging als ambtenaar van den Burgerl. Stad, komt te vervallen, de belooning van deze functie verhaald zal worden op het salaris, in ieder geval wat betreft de ambtenaren ter Secretarie. Er zal moeilijk een persoon te vinden zijn, die tegen een belooning van f 140 per jaar deze functie, zonder verdere bijbe trekking, zal willen uitoefenen. Na eenige discussie wordt het voorstel in stemming gebracht en met 5 tegen 7 stemmen aangenomen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een localiteit ten behoeve van de centrale en re gionale commissie voor boomkweekerscrediet. De heer Noest vindt een bedrag van f 100 per commissie te' laag. De heer de Ruyter is van dezelfde meening, te meer daar van het gezamenlijk bedrag ad f 200 nog 50 zal wor den afgetrokken als belooning voor de extra werkzaamheden van den concierge. De heer v. d. Wolf vraagt of deze kosten verhaald zul len worden op de rente van de te verstrekken credieten. De voorz. zegt, dat de huur in geen eeval te hoog is. Alle kosten zullen worden bestreden van de rente van de te verstrekken credieten. De gemeente heeft niet de bedoe ling gehad een extra winsf uit deze verhuring te halen. Slechts worden de onkosten in reke ning gebracht en deze zijn beraamd op f 100 per jaar, per commisie. De heer de Ruyter stelt voor het bedrag te verdubbelen. De heer Mesman acht het een instituut geheel afzijdig van de gemeente. Spr. kan zich in zooverre met het voorstel van B. en W. vereenigen; de 50 meent spr. zullen moeten worden bekos tigd door de commissies. De heer Loef stelt voor een verhooging van f 50. Thans zijn er dus 4 voorstellen. Het voorstel van B. en W. wordt allereerst in stemming gebracht en met 93 aangenomen. Tegen stemden de heeren Mesman, de Ruyter en Noest. Door deze uit slag vervallen dus de 3 overige, Voorstel tot het doen aanleggen van een alarmeer-inrichting voor de brandweer en tot "ermindering van het aantal slangenwagens. De heer de Ruyter vindt het begroote be drag ad 121 wel wat hoog en acht het on verantwoord dit bedrag uit te geven. De voorz zet uiteen, hoe deze alarmeerinrichting zal werken. Bij den opperbandmeester zal deze geplaatst worden, waardoor het mogelijk wordt een zevental manschappen gelijktijdig te waarschuwen. De heer van der Staak vraagt of de vermindering van het aantal slangen- wagens geen verkeerde bezuiniging is. De voorz. antwoordt hierop, dat het vrijkomend materiaal ial worden verdeeld over de 3 res- teerende wagens. Het voorstel wordt zonder h. st. aangenomen. Een Crisis-ziekenfonds. Voorstel om mede te werken tot de vorming van een crisis-ziekenfonds. De heer v. d. Wolf gaat accoord met het voorstel van B. en W., mits een secure controle zal worden gehouden. De heer v. d. Staak vraagt, of het niet beter is de gemeentelijke subsidie van de dokters te verhoogen, dan een crisis-fonds te vormen. De heer Mesman heeft bezwaar tegen het woord „crisis"-fonds en wil hiervoor in de plaats stellen ,,suppletie"-fonds. De heer Boekraad meent, dat wanneer de gemeente een bijdrage geeft; zij dit geld tevens betaalt voor de omliggende gemeenten. De heer 't Hart maakt bezwaar tegen de zinsnede; „Zij immers, die niet bereid blijken overeenkom- stib de beslissing van bet orgaan de contribu tie te betalen en gratis geneeskundige behan deling wenschen, zullen niet in deze regeling kunnen worden betrokken". Spr. vraagt waar uit de 500, welke als bijdrage bedoeld zijn, zullen worden betrokken. De heer Noest meent, dat B. en W. het voorstel nog eens onder oogen moeten zien, zoo noodig uitbouwen en geheel ppnieuw op zetten, dus op een betere wijze, dan de thans voorgestelde regeling, waar spr. in 't geheel niet mee kan sympathiseeren. De voorz., de verschillende sprekers beantwoo'rdend, zegt, dat de zaak niet moet worden beschouwd, zoo als door den heer Noest, die het van de zijde van „nemen" bekijkt, in plaats van „geven". Spr. zet den loop der gebeurtenissen van op komst en teruggang van de Nederl. Mij tot bevordering der geneeskunst nader uiteen. De bijdrage zal bedoeld zijn voor eigen ingezete nen en niet tevens voor dit uit andere gemeen ten, zooals door den heer Boekraad veronder steld. De 500 zullen uit dezelfde beurs ko men als de steungelden. De restrictie zal ech ter moeten worden' gemaakt, dat de voorge stelde regeling door den minister wordt goed gekeurd. Het voorstel in stemming gebracht levert als resultaat op, dat het met 10 tegen 2 stemmen wordt aangenomen. Tegen stem den de heeren Boekraad en Noest. Tarief levering eleclriciteii. het tarief regeling te welke tot op Voorstel tot wijziging van de levering van electriciteit. Het voorstel beoogt thans treffen, waardoor de kapper heden bij het gebruik van hun apparaten, hui£- houdtarief gebruiken, thans onder het indus trie-tarief zullen vallen, terwijl aan de slagers welke eerst 16 cent per K.w.h. betaalden, stroom zal worden geleverd tegen een tarief van 10 cent, zoodat zij dus zullen worden ge lijkgesteld met de kappers. Met eenige dis cussie wordt het voorstel zonder h. st. aange nomen. Bank. tegen de Rotterdamsche Voorstel tot het aangaan voor Nederl. Ge meenten. De voorz. vult dit voorstel aan door het lezen van een schrijven van de Rotter damsche Bank, waarin wordt te kennen ge geven het crediet te kunnen verhoogen tot 50.000. Het spijt den heer van Kleef, dat dit geen aanleiding is voor B. en W. hun voor stel in te trekken en ziet er geen nut in voor al in dezen tijd, waar vele personen, ook in woners der gemeente, op de Rotterdamsche Bank zijn aangewezen, nu van Bank te ver anderen. De heer Brand onderschrijft dit en is eveneens van meening, dat een Bank als die van de Nederl. Gemeenten met kleiner kapi taal dan de Rotterdamsche Bank, veel meer risico oplevert. De heer Mesman acht het gelukkig in een plaats als Boskoop 2 voorname bankinstel lingen te bezitten. Men hoort wel in 't alge meen, dat er momenteel personen zijn, plaats genoten, die voorzien worden van kasmidde len door deze bankinstellingen, wat misschien in andere tijden niet zou gebeuren. Wanneer nu de Rotterdamsche Bank de klandizie der gemeente zou worden ontnomen, is dit geen juiste handelwijze. Spr. haalt verschillende cijfers aan van saldo's bij de Rotterd. Bank over de jaren 1931 en 1932. Spr. voelt er even eens heel weinig voor, verandering aan te brengen, om aldus thans de bankzaken te re gelen met de Bank voor Nederl. Gemeenten. De heer 't Hart ziet in tegenoverstelling met vorige sprekers een voordeel in deze veran dering. De voorz. zegt, dat men niet tevreden is over de handelwijze bij de Rotterd. Bank- vereeniging. De Bank voor Nederl. Gemeen ten is een semi-overheidsinstelling. Het Rijk heeft meer dan de helft der aandeelen in z'n bezit. De gemeente-financiën eischt een der gelijke maatregel als door B. en W. voorge steld. De Rotterd. Bank heeft hier ook z'n aandeel in. De heer van Kleef is dit niet met den voorzitter eens. Spr. heeft altijd den in druk gekregen, dat de Rotterd. Bank coulant is. Spr. voelt niets voor verandering, zal te genstemmen. De heer Mesman is niet genoeg doordrongen van de ondervindingen, welke B. en W. hebben opgedaan met het doen van zaken met de Rotterd. Bankvereeniging. Men met echter in t oog houden, dat de personen, waar het hier overgaat, niet in de zaal aan wezig zijn, zoodat deze zich dus niet verdedi gen. De heer van Gelder geeft in overweging het voorstel aan te houden om het nog het college van B. en W. onder oogen te zien, daar spr. meent dat er door verschillende heeren opmerkingen naar voren zijn gebracht, die de moeite van overweging waard zijn. De voorz. komt hier ernstig tegen op. Alle bezwaren zijn in het college overwogen, hoe wel spr. toegeeft, dat de naar voren gebrachte bezwaren hoog zijn aangegeven. De heer Mesman ondersteunt het voorstel van den heer van Gelder. Dit wordt in stemming gebracht en met 75 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren Boek raad, de Ruyter, Noest, 't Hart en LoeL (Dus uitstel van beslissing). Voorstel om verlenging aan te vragen van de vrijstelling van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak, genoemd on der j in artikel 2 der L. O.-wet 1920 (licha melijke oefening) aan de openbare scholen voor gewoon en voor uitgebreid lager onder wijs. De heer de Ruyter acht het van belang wanneer den termijn van verlenging verstre ken is, dus in 1936, geen ontheffing meer aan te vragen. De voorz. zegt er tegen op te zul len komen als de Raad meent, dat hiervoor geld moet worden uitgegeven. Op grond van het steeds uitstellen van het geven van dit onderwijs, wil de heer de Ruyter het voorstel in stemming brengen. Het wordt echter met 93 st. aangenomen. Tegen stemden de hee ren de Ruyter, Noest en 't Hart. Voorstel tot verhuring van een perceel land wordt aan den heer J. W. v. Vliet >r het jaar 193 tegen een huur prijs van 120 en onder voorwaarde, dat de gemeente zich het recht voorbehoudt, de huur tusschentijds, met een opzegtermijn van 3 maanden, te beëindigen, te verhuren. Crediet voor boomkweekers. Voorstel tot wijziging van het besluit met betrekking tot het waarborgen van de aan boomkweekers toegekende credieten. De heer v. d. Wolf vraagt, welke ge meente garant zou moeten zijn, indien een crediet wordt toegekend aan een firoba, waar van niet alle firmanten in een gemeente zijn gevestigd. De voorz. antwoordt, dat dit geval besproken is, maar nog nader bezien moet worden. Het voorstel tot het verleenen van garantie voor credieten, verstrekt aan aanvra gers, wonende in de gemeente Boskoop, wordt zonder h. st aangenomen. Advies van B. en W. op een door de heeren L. 't Hart en P. D. Noest voorgestelde rege ling, houdende bepalingen, ten aanzien van de ondersteunde, werklooze arbeiders, die kweekerijland in gebruik hebben en van cre diet verstoken. In deze regeling stellen genoemde heeren o.m, voor, voor elke 25 R. R. kweekerijland of gedeelte daarvan, in gebruik boven de 1 x 50 R.R., welke vrij zal mogen worden bewerkt, 10 dagen per kalenderjaar niet toe te staan, dat gestempeld wordt en 10 dagen ondersteuning in te houden. B. en W. kunnen echter de regeling niet aannemen, daar daartegen tweëerlei bezwaren zijn. Op de eerste plaats maakt de voorgestel de regeling juist datgene mogelijk, wat inder tijd bij den minister op verzet stuitte. De tweede bedenking is deze, dat de gemeente kunstmatig in het leven zou houden bedrijven, die naar het oordeel van de daartoe bevoeg den niet levensvatbaar zijn. De heer Noest merkt op, dat een dergelijke regeling in de gemeente Ammerstol wel de goedkeuring van den minister heeft verwor ven. Spr. veronderstelt, dat het de bedoeling is, alle kleine bedrijven op te ruimen. De voorz. merkt op, dat de credietregeling be doelt, saneering van de levensvatbare bedrij ven. Na nog eenigen tijd over dit onderwerp gediscussieerd te hebben, wordt het prae- advies van M. en W. in stemming gebracht en met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Noest en 't Hart. Voorstel tot het verleenen van eervol ont slag, op verzoek, aan twee leden der Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs en tot vermindering van het aantal leden der Commissie. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad besloten. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Boekraad of het niet mogelijk is door het college stap pen te doen tot bevordering van een vluggere afwerking der aanvragen voor boomkweekers crediet, b.v. door meerdere taxateurs te be noemen of den reeds benoemden een hulp te geven. Dit zal worden overwogen. DE AVONTUREN VAN PROF JE EN STRIKJE. 123. Wat moeten we beginnen, riep Prof- je uit. Eerst maar eten, zei Struisje prao- tisch, want die voelde zijn maag alweer en aangezien de anderen het met hem eens waren, werd een vuurtje aangestoken en probeerde Struisje, door een extra lek ker ontbijt, voor een oogenblik de zorgen te doen. vergoten. 124. Bij het zoeken naar doode takje* voor het vuur, had Struisje een paar prachtige bloemen gevonden. Deze legde hij als de6«ert voor Profje neer. in de hoop dat ze hem lekker zouden smaken. Maar Profje had geen struisvogelmaag en at ze natuurlijk niet op. Toch was hij er erg mee in zijn schik, want het waren heel zeldzame en hij bekeek ze met zijn loupe van binnen en van builen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10