Vlammende Katchen. VRIJDAG 21 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN EEN AUTO GEBOTST. Duo-rijder zwaar gewond. Gistermiddag reod K. per motor met als duo-passagier mej. B., beiden uit Utrecht, vanuit Zeist achter een &utobu6 aan van de E. B. O. De heer, die een groote vaart had, wilde de bus op den Utrechtschen weg ter hoogte va-n de bocht van Beer schoten links passeeren. Door de groote snelheid bezat hij niet voldoende macht over zijn stuur, waardoor de motor botste tegen het achtergedeelte vaai de bus. Mcj. B. werd van de duo geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. De heer K. werd licht gewond. Twee doktoren verleenden geneeskundige hulp en achtten overbren ging naar het Antoniuszickenhuis te Utrecht noodzakelijk. De toestand van mej. B. is ernstig. Do vernielde motor is door de politie in beslag genomen. DE PLAATSING VAN DE MERWEDE- BRUG. Hefkraan gekanteld en op een loods terechtgekomen. ■Naar wij vernemen is gisteren bij het ver wijderen van twee heikranen van de ijzer- constructie voor de nieuwe brug over het Merwedekanaal te Amsterdam, waarvan het transport naar de plaats van bestem ming hedenmiddag zal geschieden, een ernstig ongeval geschied, gelukkig zonder dat zich persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan. Op elk der uiteinden van de brug was n.l. bij den aanvang der constructie een ongeveer veertig ton wagende hefkraan aangebracht voor het op hun plaats bren gen van het zware materiaal, dat bij de constructie werd gebruikt. De brug zelf rust thans naar met weet op stellages, welke op hun beurt weer op twee pontons zijn aangebracht. Aldus is een drijvend ge vaarte ontstaan, dat gisteren uit een der dokken van de NederLandsohe Dok Maat schappij, die de geheele ijzerconstructie heeft vervaardigd, naar het Y is gesleept ter verwijdering van de kranen. Hiervoor waren twee bokken gerequireerd; één van de Ned. Scheepsbouw Mij. en één van de Amsterdainsche Droogdok Mij. Beide kra nen werden gelijk opgehieuwd, zoodat, toen zij los van de brugconstructie waren, de pontons tfvintig centimeter waren gerezen. Bij het laten vieren van de beide kra nen, op den wal langs het zijkanaal van de Ned. Dok Mij., is de kraan, die in de talies van de bok der A.D.M. hing, waarschijnlijk doordat deze talies niet gelijk gevierd wer den, gekanteld en met een slag, die tot in verren omtrek hoorbaar was, terecht ge- koemn tegen een aan den wal staanden loods, die gedeeltelijk vernield werd, even als de kraan zelf. Persoonlijke ongevallen hebben zich, naar gemeld, hierbij niet voor gedaan. MET EEN BEEN TUSSCHEN MACHINEMESSEN. In de Krimsche Veenen is gisteren de arbeider Deuzeman bij zijn werkzaamhe den aan een persturfmachine met een been •bekneld geraakt tusschen de messen. De ongelukkige werd ernstig gewond naar-het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht, waar hij in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen is overleden. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Gistermorgen werd de 50-jarige gehuwde arbeider K. te Kockengen zoodanig door een in de weide rondloopenden stier aan gevallen, dat hij met gebroken wervelko lom bleef liggen. In zorgweikkenden toe stand werd hij naar de Rijksklinieken le Utrecht overgebracht. Men vreest voor zijn leven. ONGELUK IN ZWEMINRICHTING. Slachtoffer aan bekomen verwondingen overleden. De 27-jarige heer J. H. Egens uit Zut- phen, kwam dezer dagen bij het duiken in de zweminrichting te Beekbergen zoo on gelukkig terecht, dat opneming in het zie kenhuis to Apeldoorn noodzakelijk bleek. Gistermorgen is hij aan de bekomen kwet suren overleden. VERDRONKEN. Uit het water van de Kleine Kreek to Axel is gistennorgen het lijk opgehaald van den 38-jarigen arbeider Ecke. Het had de aandacht getrokken van eenige jon gens, dat aan den Kinderdijk een rijwiel onbeheerd tegen een boom aan den water kant stond, terwijl een tasch op het water dreef. Zij waarschuwden onmiddellijk een badmeester, die er met een bootje heen voer. Tot zijn ontsteltenis bemerkte deze bij het grijpen der tasch, dat ook een men- schenlichaam aan de oppervlakte kwam. De drenkeling was gekleed in zijn gewone werkpak, terwijl bij nader onderzoek bleek dat zijn horloge om zes uur was blijven stilstaan. Het slachtoffer laat een weduwe met vijf nog jonge kinderen achter. LIJK OPGEHAALD. Uit het IJsselmeer is het lijk opgehaald van den dekknecht A. Hak voort uit Urk, die Maandag j.l. van de U.K. 186 over boord was geslagen en verdronken. Het lijk is naar Urk overgebracht. Het slacht offer was 35 jaar oud. EEN PROEF MET VUURVAST MATERIAAL. Op v het fabrieksterrein van de N.V. Que nast tegel- en Betonwarenfabriek „Am sterdam" aan de Klaprozenweg te Amster dam is gistermiddag een proef genomen met een nieuw, vuurvast materiaal voor de constructie van plafonds, dat door deze onderneming wordt vervaardigd. Het ma teriaal bestaat uit 3 of 5 cM. dikke poreuse gipsplaten, die worden opgehangen aan een bewegend plint, die beweegbaar be vestigd ia aan de balkenlaag. Met de te nemen proef wilde de firma bewijzen, dat ingeval van brand, ook bij zeer groote hit te, de aldus gevormde plafondlaag vuur vast bleef en niet doorbrandde. Tot dit doel was van baksteen een klein model huisje gemetseld, met zware muren en een plafondlaag, waarin de gipsplaten-construc tie was toegepast. Als deskundigen waren bij de proef aanwezig de hoofdbrandmees ters Ha-rtdorff en Förch, welke laatste de leiding van de „brandstichting" en daarop volgende blussching had, de heer Tjaden, directeur van Bouw- en Woningtoezicht, en ir. Bakhoven, ingenieur van den Woning- dienst. Eenige brandwachts staken den brand in het rijkelijk met petroleum overgoten hout, dat in het bouwsel lag opgestapeld, en bijna 20 minuten lang hadden de vlammen vrij spel, zoodat tenslotte zelfs de zwaar- gemetselde muren door de hitte begonnen te scheuren. Door het dak kwamen do vlammen echter niet heen. Toen, nadat de brandweer mét een krachtige straaj van de motorspuit het vuur had gedwongen, de bovenste dakbedekking werd wegge broken, bleek de balkenlaag en ook de plint waaraan de gipsplaten waren beves tigd, geheel onaangetast en zelfs niet ge schroeid. Zelfs de houtspaanders, die op de gipsplaten hadden gelegen, waren door het vuur onaangetast gelaten. SPORT WATERPOLO NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Maandag a.s. speelt om 8.15 uur de Zijl I haar laatston nederlaagwedstrijd tegen G. Z. C. I (Kampioen 2e klasse). Ongetwijfeld zullen de Gouwenaren hun be6t doen den beker te winnen. Dienzelfden avond speelt de Zijl II een vriendschappelijken wedstrijd tegen G. Z. C. II ,(res. lo klasse). As. Dinsdag 25 Juli speelt de Zijl III huis om 8.15 uur tegen R. P. C. I (Rijswijk) voor den H. Z. B. ATHLET1EK ZUID-HOLLANDSCHE ATHLETIEK BOND. Stedenwedstrijd Den Haag—Rotterdam- DordrechtLeidenGouda. Zondag as., des namiddags 2 uur, zal op het terrein van „Olympia" te Gouda oen 5 steden wedstrijd plaats hebben om den „Ohapsal Frères'' wisselbeker. De samenstelling der ploegen luidt ab volgt: 100 Meterhardloopen: Den Haag H. de Boer, K. v. d. Kamp. Rotterdam: A. 't Hart, P. Wemmens. Leiden: D. Roozen- daal, D. Ouwehand. Gouda: P. M. Beyen, J. Hertog. Dordrecht: J. Boot, J. de Bruin. 1500 M. hardloopen: Den HaagA. Wolf, P. Balder. Rotterdam: J. Jansen, P. eBrkelaar. Leiden: A. Visser, O. Meskers. Gouda: W. O. Blaazer, D. Hey. Dordrecht: F. C. du Hen, G. Middelkoop. 800 M. hardloopen: Den Haag: J. Hebers, „Fenris". Rotterdam: A. M. de Wolf, J. L. v. d. Ende. Leiden: M. Hoexem, R. J. J. Bronsgeest. Gouda: M. Wildtachut, J. Gravestein. Dordrecht: W. Beerends, A. Luyt. 5000 M. hardloopen: Den Haag: J. de Groot, C. Peters. Rotterdam: L. Dul- laart, A. Groeneweg. Leiden: A. Slinger land, J. Rijkelijkhuizen. Gouda: A. de Ruy- ter, C. Heyneman. Dordrecht: G. de Haan, G. Bakker. Viermaal 100 M. estafette Den Haag: H. de Boer, K. v. d. Kamp, E. Schol- ten en J. Karman. Rotterdam: M. Meertens, J. Tournier, P. Wemmers, A. 't Hart. Lei den: D. Roozendaal, D. Ouweliand, H. A. Bonte, J. W. Schuss. Gouda: P. M. Beyen, J. Hertog, C. Luynenburg en Chx. Wiezer. Dordrecht: J. Boot, J. de Bruin, G. Mid delkoop en J. Bartels. Vèrspringen metaanloop: Den Haag: H. de Boer, J. Karman. Rotterdam: M. Meertens, L. Pronk. Leiden: H. A. Bon te, E. Harland. Gouda: J. Hertog, C. Luy nenburg. Dordrecht: J. Boot, L. de Graaf. Hoogspringen met aanloop: Den Haag: J. Krijgsmans, E. Schol ten. Rotterdam: M. Meertens, J. Smit. Leiden: A. Visser en S. Meerburg. Gouda: F. de Vries, T. Tuinman. Dordrecht: J. de Bruin, M. ten Braak. Kogelstooten: Den Haag: A. de Bruin, H. Houtzager. Rotterdam: J. Bak ker, J. Markestein. Leiden: S. Meerburg, J. Bekkering. Gouda: P. M. Beyen, J. Os kam. Dordrecht: J. de Bruin, G. Louwman. Speerwerpen: Den Haag: W. A. Coster, J. Zoutendijk. Rotterdam: J. Bak ker, J. Markestein. Leiden: S. Meerburg, J. Bekkering. Gouda: M. Gebuis, R. Ver- wey. Dordrecht: G. Louwman, B. Beerman. NURMI PROFESSIONAL. Naar gemeld wordt is het thans zeker, dat Nurmi definitief professional zal wor den. Er vonden reeds geruimen tijd onder handelingen plaats met een prof-club, dooh Nurmi had als garantie een bedrag van 50.000 Kronen gevraagd, welk verzoek waa afgewezen. Thans echter schijnt een beslis sing met een Fransche profclub gevallen te zijn, in September gaat Nurmi officieel tot het professionalisme over. Nurmi zal nog eenmaal in amateurswedstrijden te Helsing- fors uitkomen, waarbij een tweekamp op het programma staat over 5000 Meter met den wereldrecordhouder Lehtinen. UIT DE RADIOWERELD Pr&flpamma's voor Zaterdag 22 Juli. Huizen 296 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.45 Sextetconoert en Gramofoon platen. 2.00 Voor de Jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.00 Gramofoonplaten. 5.30 Schlagermuziek. 6.20 Lezing. 6.45 Orkestoonccrt. 7.15 Causerie en Gramofoonplaten. 7.45 Orkestconcert. 8.30 Vaz Diaa. 8.36 Gramofoonplaten. 8.40 Hoorspel. 9.00 Ge var. Programma. 10.00 Orkestooncert. 10.30 Vaz Dias. 10.50 Schlagermuziek. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. VARA-uitzending, 10.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: De Notenkrakers o. 1. v. D. Win6. M. Na^ barro, VARA-tooneel o. 1. v. W. van Ca- pellen. 12.00 Orgelspel C. Steyn. 12.30 VARA-Klein Orkest o. 1. v. Hugo de Groot en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 3.00 Geheelonthouders-causerie door A. Don. 3.20 Dubbelmannenkwartet „Con Brio" o. 1. v. Duinker. 3.40 Literaire Causerie A. M. de Jong. 4.00 Vervolg kwarete-ooncert. 4.15 Kinderuur. 5.15 VARA-orkest. o. 1. v. H. de GrooL 6.00 Tummers zingt. 6.15 Vervolg concert. 7.00 Tummers en A. Tosnerova zingen. 7.15 Vervolg ooncert. 7.45 Vaz Dias. VARA-Varia. 8.00 SOS-Bericten. 8.02 Orgelspel J. Jong. 8.15 Uit het Grand Theater, Amsterdam „Revue „Kom eens kijken" van Yardaz. Leiding: Gerrit van Weezel. 10.00 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 10.30 Concert. S. Steayn (accordeon) en J. Jong (piano). 10.45 Vervolg „Flierefluiters". 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Het orkest der Kon. Artillerie o. 1. van Landrock. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand-orkest o. 1. v. Musoant. 2.36 Gramofoonplaten. 3.05 Cydney Kyte en zijn Band. 3^0 Verslag Schietwedstrijden om de King's prize. 4.35 Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell. 5.06 Orgelspel H. Ran*ay. 5.35 Kinderuur. 6.40 Cricketmatch „EngelandWest- Indië". KORFBAL L. K. C. „FLUKS". Tour naar Twente. Evenals vorig jaar door een twaalftal leden van de Korfbalvereeniging Fluks een tournee door Noord-Brabant gemaakt werd, zoo zal dit jaar de reis naar Twen te gaan. De plannen verkeeren reeds in een vergevorderd stadium en men wacht nog op de definitieve toezegging van één der vereenigingen. Het twaalftal vertrekt 6.50 Sport praatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.25 Lichte Duitsche muziek. Het Ma gyar orkest o. 1. v. W. Hyden m. m. van Mannenkoor en K. Ellis'(bas). 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Orkest o. 1. v. B. W. (TDonnel! m. m. v. A. Desmond (alt). 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30 en 8.20 Gramofoonmuziek Kalundborg 1153 M. 12.20— 2.20 Conoort uit Rest „Wivex". 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Mcyer-Radoti 5.20— 5.50 Gramofoonplaten. 8.20 Sullivan—Concert o. 1. v. Meyer- Radon. 8.55 Zangvoordracht.. 9.35 Liedjes bij do luit. 9.56 Viool-recital door F. Henriques. 10.25 Omroeporkest o. 1. v. MeyerRa-- don. 11.1012.35 Dansmuziek uit Rest. Lodr berg". Langenberg 473 M. 6.26, 7.23, 11.20 en 12.20 Gramofoonplaten I.20 Concert, o. 1. v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Werag-orkest io. 1. v. Busohkötter. 7.20 Radio-tooneel. 8.25 Dansmuziek door „Die fröhliohen FünF'. 9.20 „Max und Moritz" o. 1# v. Baumgar- ten. II.16—12.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 „Turandot", opera van Puocini. Leiding: Tansini. Koorleiding: Vertova B r u s s e 1, 338 M. en 508 M. 338 meter: 12.20 Sykes en zijn orkest. 1.30 Symphonieconcert o. 11. c. Meule- 5.20 Dansmuziek. 6-36 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest met m. van Vocaal kwartet o. 1. v. Walpot. 9.20 Koorooncert. o. 1. v. J. van Hoof. 10.30 Dansmuziek uit Blankenberghe. 508 meter: 12.20 Sympronieooncert oi. 1. van Meule- mans. I.30 Sykes en zijn orkest. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.35 Brahms-Liederen door F. Anspach (tenor). 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o. 1. Meule- mans. 9.20 Concert uit Ostende. II.00 Dansmuziek uit do Kursaal te Os tende. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Sommerabend", gevarieerd pro gramma. In de pauze: Berichten van de 2000 K.M.-tooht van de Nat. Soc. Motor brigade en v. d. Duitsche Automobielclub. 10.20 en 11.50 Berichten. 11.2012.50 C-oncert door Waldomar Haae en zijn orkest. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Lelden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.90—18.40 North Reg. 18.40afloop Daventry. (Wijziging voorbehouden.) Zaterdag 29 Juli, terwijl de steden Zut- phen, Enschede, Hengelo en Glanerbrug bezocht zullen worden. In afwachting van dc laatste definitieve berichten, welke wij Maandag hopen op te nomen, kunnen wij thans reeds med cd ce len, dat a.s. Zaterdag 22 Juli op het nieu we terrein van de Oogstgeester Korfbal club Fiks aan den Hofweg, van 79 uur een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld zal worden tusschcn Files I en het Fluks Tour-Twaalftal. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER 27) „Neen, meisje, dat heeft een andere oor zaak gehad. Want dat jongmensch heeft een struisvogelmaag: die zou steenen kun nen eten zonder er last van te hebben. Hij beeft bier zijn hart eens uitgestort. Als je denkt, dat hij een stokyisch is, dan vergis je je erg, juffertje." „Ik heb toch nog nooit gezegd „Maar hij denkt, dat jij denkt, dat hij er een is. En dat hindert hem verschrikke- lijk". „Hij is ernstiger geworden, geslotener", zei Katarina. ,,'s Avonds is hij nooit meer geweest en dat was toch in het begin zoo gezellig. En sedert hij op den Amselberg tennist, spreken wij alleen nog maar over zakelijke aangelegenheden." „Hm. Zoo. Verder over niks." De oude sloeg op de tafel. „Wat je iemand maar wijs wilt maken, kleine aap." Hij lachte. „Daar heeft hij gezeten, waar jij nu zit en hij heeft mij alles verteld. Hij heeft je ge vraagd en jij hebt hem een blauwtje laten loopen." Ze werd doodsbleek. Met groote oogen staarde zij hem aan. „Mij gevraagd Maar daar is geen woord van aan, groot vader." „Als je me dat met zoo'n doodschrik verzekert, Katchen, moet ik het wel geloo- ven. Maar ik zie hem daar nog op het zelfde plaatsje zitten, terwijl hij zijn hart bij mij uitstortJa, dan weet ik er maar één verklaring voor: dat zijn aan zoek niet erg duidelijk was.'l „Ik bezweer u, grootpapa, ik heb er niets van gemerkt." „Je bent toch een komiek exemplaar van een meisje, Katrientje. Van louter bo tanische gedachten, heb je de natuurlijke historie van het hart verleerd Zoo iets niet gemerkt i Hij zal toch in elk geval wel een toespeling gemaakt hebben." Ze hield het hoofd in de handen. „Ik practiseer me suf. Neen, grootpapa zelfs van een toespeling weet ik me niets te herinneren." „Hij heeft je op een keer gevraagd, Ka- trientje, hoe lang je hem nog bij je wou houden en je hebt hem geantwoord: zoolang, tot je zaak op streek was." „Oh, toenriep Katarina uit. „En had hij toen verwacht dat ikV' „Herinner je je het nu „Daar had ik toch nooit een aanzoek achter kunnen zoeken." „Andere meisjes zouden het vlugger heb ben gemerkt." „Ja als je zoo iets al een beetje ver wacht. En je eigen hart ook een woordje meespreekt." „O zoo. En dat is bij jou niet het ge val V' „Neen, grootpapa", zei ze openhartig. „Ik ben buitengewoon gesteld óp mr. Gabb. Zoo iels als op een broer, in wien men veel vertrouwen heeft. Maar ik zou mij hem niet als mijn man kunnen voorstel len." „Dat is jammer, Katchen. Dat spijt me voor jullie allebei. Ik had me jullie bei den zoo graag als een paartje voorgesteld. Katarina leunde achterover tegen de leuning van de canapé. Zij hield haar han den voor de oogen. „Wat loopt dat nu allemaal ongelukkig samen", riep ze op verdrietigen toon. „Het is alsof alles te gen me samenspant." De oude Batlhazar stak nogmaals zijn zwart sigarenpeukje aan en wierp haar, terwijl de opvlammende lucifer zijn mager gezicht verlichtte, een schalkschen blik toe. „En de schade is niet te reparoeren, Katrientje „Och, grootpapa...." Het kwam er zoo troosteloos, zoo ont moedigd uit, dat hij direct een afwerend gebaar maakte. „Wees maar niet bang, ik wil je geen pijn doen. Hij heeft me ook geen opdracht gegeven, om je uit te hoo- ren. Hij heeft me alleen maar een beetje zijn nood willen klagen." „Zijn nood. Arme jongen. Is hij er zoo naar aan toe?" „Ik ben bang, dat hij heel erg veel van je houdt. En het heeft hem bitter verdriet gedaan, dat je hem een blauwtje hebt la ten loopen. Maar ma zoo iets kum je hem toch niet met fatsoen aan pom pen, vind je ook niet?" Katarina was zuchtend opgestaan. „En wil hij nu weg?" vroeg ze aarzelend. „Neen. Zijn woord heeft hij je gegeven, zei hij en daarvan kan hem mi eenmaal niets afbrengen." „Buitengewoon. Buitengewoon. Ik kan me er nog steeds niet goed indenken „Katrientje, zeg me eens eerlijk: Waar om wil je hem niet hebben? Is er iemand anders „Och neen. grootpapa. Zoon wispelturige natuur ben ik niet. Ik geloof niet, dat ik ooit weer van een man zal kunnen hou den." „Zoo, meen je dat in ernst, Katchen „Zeker." „Dan zal ik je eens wat vertellen, kind je. Dan hou je nog altijd van Viktor, van dien kwajongen." De wat ruwe toon van den ouden Bal thazar kwetste haar niet. Geen spier in haar gezicht vertrok. Het was, alsof zij diep binnen in zichzelf, in haar hart, haar innigste gedachten beluisterde. Dan gleed er iets als een schaduw van diepe bekom mering voor haar oogen. „Misschien hebt ugelijk, grootpapa. Maar het is geen zonnige liefde, die wil kussen en omhelzen." Ze haalde zwaar adem en balde dè vuisten. „Neen, ik zou hem bij de schouders willen pakken en hem door elkaar rammelen..Hij heeft mijn heele leven bedorven." Een paar seconden stond ze zoo het hoofd naar voren gebogen en met gebalde vuisten. Toen verslapte dc spanning en ze drukte haar gezicht in de handen ,Arme meid", zei de oude Balthazar en maakte een welsprekende beweging met de rechterhand. „Over de knie nemen moest men den kwajen aap en hem vijf en twintig op zijn broek geven Eindelijk kwam Katarina tot bedaren. Zij gaf den ouden man de hand en vroeg hem of hij niet boos wilde zijn, dat zij hem zelfs midden in den nacht met haar zor gen kwam lastig vallen. „Hoe je maar kalm, het komt wel weer in orde", zei hij sussend en klopte haar op den sohouder. „Het komt er al oen maar op aan te zorgen, dat de carousel op het goe de plaatsje bij je stilstaat. En dan al jo moed bij elkaar nemen en hopsa, je springt er maar in." „Ik spring er vast naast", zei ze, haar oogen afvegend. „Het loopt me nu alle maal tegen. Nu is Em ook nog ziek ge worden. Morgen moet ik met haar naar den dokter. En mr. Gabb vindt, dat het komt, omdat ik haar niet voldoende te eten heb gegeven." „En ondanks je slechte menu's, wil hij met je trouwen? Wat een moed heeft die mr. Gabb „Hoe moet ik dat nu tegenover Geheim raad Erck verantwoorden? Hij heeft het meisje naar me toe gestuurd, dat ze hier goed gezond zou worden. En nu zegt de dokter op stuk van zaken misschien, dat ze ondervoed is. Och, ik zie zoo tegen al les op." De oude Balthazar had nauwelijks meer naar de laatste woorden, geluisterd. Hij hield don wijsvinger in de hoogte. „Ka trientje ik heb het gevonden." „Ja Ze zag hem angstig-ondorzoekend aan. „Nou ga jc naar den overkant, je gaat aan je schrijftafel zitten en je begint een brief naar Berlijn. Meneer Erck, Geheim raad Erck, moet je uit de piepzak helpen. Vooruit, die wordt vannacht nog aange- pompt." \V'. dt vervolgd). Vóór hei zonnebad eerst de huid inwrijven „Zij"-crême of „Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt prachtig gebruind. •7!j"qlie In prijzen van 20-75 ct.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9