UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING BINNENLAND VRIJDAG 21 JULI 1933 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan de volgende personen ajg werkloos ingeschreven: 10 landarbeiders, 14 pakhuisknechts, 7 schippers» 36 fabrieksarbeiders (waaronder 19 gedeeltelijk), 6 opperlieden, 27 losse ar beiders, 1 electricien, 1 wagenmaker, 2 hei-ers, 13 timmerlieden, 5 grondwerkers, 1 schilder, 1 visscher, 2 chauffeurs, 2 mole naars, 6 metselaars, 1 huisknecht, 1 meubel maker en 1 kantoorbediende. Werkgevers helpt de werkloosheid be strijden, en betrekt arbeiders via de ge meentelijke arbeidbeursI Gevonden. 1 br. dam esoein tuur. Geboren: Gerrit, z. v. W. van der Neut en D. Knok. Cornelis, z. v. W. van der Neut en D. Knok. Wilhelmina Cor nelia, d. v. L. Schouten en C. van Beek. Overleden: P. van Dijk, yr., 82 jaar. E. C. Vonk, vr., 3 jaar. Vertrokken: A. Kemp, naar Ter Aar; W. Blonk, naar Curacao. HAZERSWOUDE. Gebo r e n: Cornelis Adrianus Johan nes z. van Jac. van Zwieten en A. G. Com- pier. Pietertje d. van P. Slootweg en M. J. Spijker Jacobus z. van P. Vonk en K. M. Sepers. NIEUWKOOP. P. Tijsterman, t Op 72-jarigcn leeftijd overleed alhier de heer P. Tijsterman, oud-raadslid van de gemeente, lid van den raad van toezicht van de Coöp. Visscherijbaak, lid van de Commissie van den Polder Nieuwkoop on Noorden, enz. Zijn begrafenis zal plaats hebben Vrijdag a.«. op de B -K. Begraaf plaats. Geboren: Jacobus Bernardus z. van H. de Boer en G. Kas. Wilhelmina Cor nelia d. van J. Verhage en C. Slootweg. Wilhelm Cornelis z. van A. Vierhout en N. Stoof. Overleden: P. Tijsterman 72 j. we duwnaar van L. Schellingerhout. Getrouwd: J. van der Meer 27 j. en E. J. Groeneveld 21 j. NOORDEN. Ondernemingsgeest. De auto-verhuur der J. Pieterse alhier heeft een autobus dienst geopend om eiken Zondagmorgen des voormiddags 4 uur in Amsterdam aan wezig te zijn teneinde visohers, die in onze plassen him vermaak willen komen zoeken per autobus af te halen en des avonds weer terug te rijden. WOERDEN. Polo. Gisteravond speelde Forel I te gen Star III uit Utrecht. De wedstrijd Forel IIStar II ging niet door, daar' laatstgenoemden niet waren verschenen. De wedstrijd, die door een flink aantal toeschouwers werd bijgewoond, eindigde in 'n welverdiende 31 overwinning voor Forel I. In de eerste helft waren zij overwegend sterker. Al heel spoedig scoorde v. Dolde- ren met een krachtig schot. Dezelfde spe ler bezorgde Forel met fraaie harde schoten 'n 30 voorsprong, die tot de rust gehandhaafd bleef. Na rust was 't spel iets meer verdeeld. Star scheen niet te durven schieten en voor doel raakten zij steeds de bal kwijt. Eindelijk gelukte het hun door een misverstand in de Forel-ach terhoede de stand op 31 te brengen. Forel kon 't net ook niet meer vinden en de strijd eindigde met 3—1. V. E. P.-nieuws. Zondag as. de twee de ronde van de seriewedstrijden met de volgende ontmoetingen: Voor afd. 3: V. P. C. I (Vleuten)—U.N. ID. I(Oudewater) 12 uur. Voor afd. 2: Alph. Boys IStormvogels I (jWilnis) 1.45 uur. Voor afd, 3: V. E. P. ISemper Avan- ti I (Utrecht) 3.30 uur. V.E.B. zal hard moeten werken om van deze aloude tegenstander te winnen. Daar toe is_ allereerst noodig verband en tempo. De winnaar komt tegen M. S. V. in de fi nale. Zwemfeest. Voor a.s. Zaterdagmiddag is or_ voor leden van de bad- en zwemin richting Plantsoen in genoemde inrich ting een groot zwemfeest georganiseerd. Hoogtepunt van 't programma vormen natuurlijk de onderlinge wedstrijden. Vooraf gaan kinderspelen en als slot een veteranenpolowedstrijd, 't Feest begint om half drie. ZWAMMERDAM. Van een hooiwagen gevallen. Toen de landbouwer N. met een voer hooi uit het land kwam schrok het paard, waardoor de wagen kantelde. Naar omstandigheden is dit ongeluk nog tamelijk goed afgeloo- peiL Z0ETERW0UDE. Burgerwacht. Op den gehouden wed strijd van Kring Bijnland werden gewon nen in klasse A: le prijs A. J. van Vliet, 2e prijs A. Slingerland, 5e prijs L. v. d. Poel. Klasse C: le pr. J Bosman, 3e pr. J. T. M. Vahrmeyer, 8e prijs Jac. Schuur. Vrijebaan: 3e pr. J. T. M. Va-hrmeyer, pr. L. Bosman, 6e pr. A. J. van Benne- kom, Se pr. A. van Remmen, Revolver 4e Prijs door den commandant. LISSE Verbetering rijwielpad LisseSassenheim. Op een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den betrokken hoofdingenieur van den Rijks Waterstaat om een betere af watering te willen bevorderen van het rijwiel pad langs den Rijksweg tusschen LisseSas senheim deelt deze thans het volgende mede: De gedeelten rijwielpad, welke bij regenval last hebben van water, zijn in 1928 tegen den bestaanden straatweg aangelegd en werden herhaaldelijk door auto's vernield. De geheele Rijkswegbestrating tusschen Sas senheim en Lisse zal thans op 8.5 m. breedte worden gebracht, waarbij genoemde gedeelten rijwielpad zullen worden opgehoogd en ver legd en door een behoorlijken berm van de rijbaan worden gescheiden, zoodat mag worden aangenomen, dat na voltooiing dezer reeds in uitvoering zijnde werken een goede afwatering van het rijwielpad zal zijn verkregen, tenzij automobilisten ondanks palen en betonplank- jes doorgaan met het onnoodig berijden van het rijwielpad. OEGSTGEEST Oranjevereeniging. Onder voorzitterschap van dr. D. Timmermans hield de Oranjever eeniging haar alg. jaarvergadering in „Het Witte Huis". Nadat de notulen der vorige vergadering wa ren goedgekeurd, bracht de heer Pos, finanij cieel verslag lyt. Er bleek een klein batig sal do te zijn. De boeken en bescheiden "werden nagezien door de heeren C. Bakker en J. v. d. Post en in orde bevonden. Met alg. stemmen herkoos de vergadering dr. Timmermans en de heer J. v. Noord als bestuursleden. Vervolgens werd besproken de te houden feesten. In verband met de tijdsomstandigheden kon aan een groot feest niet worden gedacht. Aangedrongen werd iets te geven voor jon gelui van boven 16 jaar b.v. ringsteken per fiets alsook tonknuppelen. Na ampele bespreking besloot men de regeling aan het bestuur over te laten. Wij krijgen dus dit jaar wederom ongeveer een feestviering als den vorigen keer. Zoo mo gelijk met enige uitbreiding, volgens de wensch der vergadering. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN Verkooping. Bij de gehouden openbare verkooping ten overstaan van notaris W. A. Caron in hotel Deurloo van hedenmorgen van een woonhuis met vóór- en achtertuin in bod staande op f 3100, gemijnd op 65, werd koo- per de heer J. M. de Ruiter qq. alhier voor den som van 3165. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Fondsuitkeeringen. De jongste Staatscourant bevat kolom men met cijfers. Het zijn de bedragen der uitkeeringen uit het Gemeentefonds aan de onderscheidene gemeenten dee Rijke voor het uifckeeringsjaar 1933/1934. Vermeld vinden wc voor Amsterdam 19.275.784; Rotterdam 10.757.629; 's-Gra- venhage 7.816.288; Utrecht ƒ2.402.166; Haarlem 1.749.427; Arnhem ƒ1.463.090; Nijmegen 1.001.663; Hilversum 1.073.637; Leiden ƒ1.104.719; Tilburg ƒ1.031.435. UIT DEN ROTTERDAMSCHEN RAAD. In de vergadering van den Rotterdam fiche gemeenteraad is het voorstel van B. en W., om Rotterdam voor de personeele belasting te plaatsen in de tweede klasse, aangenomen met 21 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de eociaal-democraten en de heer Reuderink. Zooals men weet, is deze maatregel nood zakelijk geworden, doordat de opbrengst dezer belasting ruim acht ton onder, de ra ming is gebleven. De gemeenteraad heeft voorts besloten, het op de begrooting uitgetrokken bedrag van 16 millioen voor Maatschappelijk Hulp betoon te verhoogen met 5 millioen. LEEUWARDER B0TERN0TEERING. De Leeuwarder Commissie-noteering voor boter is voor de nieuwe week vastge steld op 55 oents per kilo. NEDERLANDERS IN DU ITSCHLAND. Hebben den eereplicht lid der N.S.D.A.P. te worden. De „Limb. Koerier" ontving een circu laire, die op het oogenblik verspreid wordt even over onze grens, in Horbaeh. Het Lim- burgsche blad deelt er het volgende over mede: Onder het hakenkruis en den naam der partij „Nationaal Socialistische Nederland- sche Arbeiders Partij'' lezen we o.m. (wij vertalen letterlijk) het volgende: „De gouwleider is gevestigd in Horbaeh, „Heydenschlijschen", gouwleider is de mijn- bouwkundige bedrijfsleider b. d. Laur. Kleynen. Lid kan iedere Nederlandsche onderdaan worden, die van onbesproken gedrag is en die 18 jaar oud is. Jongeren beneden 18 jaar worden bij nog op te richten jeugdor ganisaties aangesloten. In iedere gemeente of gehucht, waar meer dan 10 leden als partijgenoot staan inge schreven wordt een „Ortsgruppe" of cel opgericht en een daarvoor geschikt partij genoot wordt tot „Zellenwart" benoemd. Alle plaatselijke afdeelingen of oellen staan direct onder de gouwleiding. Iedere week zal een weekblad in de Ne derlandsche en ten deele ook in de Duit- sche taal verschijnen. De S.A.-uniform is dezelfde als die, ge dragen door de Duitsche S.A.-manschap pen. De armband is rood, witte cirkel en blauw hakenkruis (jNederl. nationale kleu ren rood wit, blauw). Partijleden dragen geen uniform. De leiding der partij werkt precies vol gens het programma van het Duitsche na- tionaal-socialisme. De partij en de gouwleiding is door de hoogste autoriteiten der N.S.DA.P. erkend. Er bestaan al 29 afdeelingen hier in Duitschland. Na deze greep uit de 12 punten, die wor den opgesomd, waaruit ook nog blijkt, dat het lidmaatschap 1 Mark per maand kost, geven we hier volledig het slot der circu laire. Daar men in Holland probeert het Na- tionaal-Socialisme met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen tegen te werken, op dezelfde wijze, als dit hier ook nog voor korten tijd gebeurde, wordt g e- wenscht (spatieering van Red. L. K.) dat alle in Duitschland wonende Neder landsche staatsburgers zich uitspreken vóór het Nationaal-Socialisme en hun toe treden tot de partij, zoo spoedig mo ge 1 ij k (Spat. Red. L. K.) doen blijken. Wij kregen daardoor ook een zekeren en stevigen grond om de gemeene gruwel- campagne in Holland door Joden, Commu nisten, Marxisten e.d. gevoerd, zooals het behoort, te kunnen tegemoet treden. Wij kunnen daardoor ook aan den opbouw van Duitschland, dat ons Nederlanders altijd en op de meest tegemoetkomende wijze „Gastfreundschaft" heeft gegeven, mee werken. Voor iederen hier wonenden Nederl. staatsburger is het daarom eereplicht lid van de N.S.D.A.P. te worden. „Heil„Heil Hitler1'! Het slot is op de circulaire vet gedrukt. Dit officieele woord bewijst, zegt de Limb. Koerier, dat practisch alle Neder landers, die in Duitschland vertoeven, ge dwongen worden lid der N.SD.A.P. te zijn. De toespeling op de altijd verleende „Gast freundschaft" is vrij duidelijk en geen Ne derlander zal zich durven ontrekken aan datgene, wat hem als „eereplicht" wordt opgelegd. De bedoeling, die men heeft met het or- ganiseeren der Nederlanders in Duitsch land, wordt ook door de circulaire ver klaard. Zij zullen, wanneer allen georgani seerd zijn, moeten dienen als een middel tot beïnvloeding van de publieke opinie in Nederland. RIJKSWEG AMSTERDAM—DEN HAAG. KWESTIE KOMT NOG IN DE KAMER TER SPRAKE. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid dr. ir. Th. v. d. Waerden in verband met het antwoord op zijn vorige schriftelijke vragen, nopens de intrekking van het wetsontwerp in zake onteigening van gronden voor den rijks weg Amsterdam'Den Haag, veroorlooft de minister van Waterstaat zich er 'aan te her inneren, dat zijn ambtsvoorganger in zijn Tweede-Kamerrede van 22 December van het vorige jaar er op gewezen heeft, dat er veel aan gelegen is, dat er juist in dezen tijd kan worden doorgewerkt en hij daarom bereid was een spoedadvies in to winnen van de commissie Van Ryckevorsel. Dit is geschied. Uit dit advies is geble ken, dat, afgescheiden van de vraag, of een weg ten Oosten van Leiden zou moeten worden aangelegd, de verbinding over Sas senheim in elk geval noodig is Door het ter hand nemen van de uitvoering van den weg SlotertochtSassenheim wordt uii- voering gegeven aan het rijkswegenplan, zooals dit laatstelijk is vastgesteld. De minister heeft opdracht gegeven den aanleg van dit wegdeel verder voor te be reiden. Met den aanleg van de daarvoor noodige werken zal echter niet worden be gonnen, voordat bij de behandeling van de begrooting voor dien wegenaanleg voor het jaar 1934 gelegenheid zal hebben bestaan, deze aangelegenheid opnieuw te bespreken. DUITSCHE GEHEIME POLITIE IN NEDERLAND? De heer D. Wijnkoop, lid van de Tweede Kamer, heeft den ministers van Buiten- landsche Zaken en van Justitie gevraagd: Heeft de regeering kennis genomen van de oorspronkelijke geheime maar gepubli ceerde circulaire van het Duitsche ministe rie van Buitenlandsche Zaken van 24 Juni aan de Duitsche diplomatieke vertegen woordigers in het buitenland, waaruit blijkt dat sinds 1 Juli van dit jaar aan de Duit sche diplomatieke diensten in het buiten land agentschappen worden toegevoegd van de geheime staatspolitie te Berlijn? Is het de regeering bekend, dat door be doelde circulairo de Duitsche diplomatieke vertegenwoordigingen in het buitenland, dus ook in Nederland, verplicht zijn te zor gen voor het overbrengen naar Berlijn van alle door de agenten van de geheime staats politie verzamelde berichten, en dat zoo doende het vrije verblijf van politieke vluchtelingen in Nederland, anders ge noemd het asylrecht, in hooge mate wordt aangetast? Wat is de regeering van plan te doen om aan bovenstaanden toestand onverwijld een einde te maken? VERBOD DER Z.G. ROULETTE. VOLGEND JAAR? Nu de opvattingen van verschillende burgemeesters omtrent de al of niet toe laatbaarheid der z,g. roulette-speelgelegen- heden in de badplaatsen nogal blijken te versohillen, o.a. in verband met de uitleg ging der Loterijwet en de Minister van Binnenlandsche Zaken reeds in een circu laire gewezen heeft op het gevaar van het toenemen van het aantal speelgelegen- heden voor de jeugd, heeft men, naar wij vernemen, op het Departement van Justi tie de«e zaak in onderzoek genomen. Het is niet onmogelijk dat men, zoo noodig door een wetswijziging, zal trachten in de toekomst het roulettespel te verbieden. Vermoedelijk zal met de inrichtingen, die dit «eizoen verlof hebben gekregen ongemoeid laten, doch verwacht wordt dat het volgend jaar overal het roulettespel zal worden verboden. «Tel.'' Het Kamerlid Sneevliet uit de gevangenis. De heer H. Sneevliet, voorzitter van het Nationaal Arbeids-Secretariaat, die zooals men zich zal herinneren, tot vijf maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens het sohrijven van een manifest dat gericht was aan het marinepersoneel in verband met het gebeurde op „De Zeven Provin ciën" wordt heden uit de strafgevangenis te Amsterdam ontslagen. De heer H. Sneevliet is voornemens de eerste Kamerzitting na zijn vrijlating bij te wonen. "Goedkoope trein en boot Op Vrijdag 28 Juli ie er een goedkoope rondreis per trein en boot naar Urk, Kam pen en Nunspeet. (Zie advertentie in dit nummer). EERLIJKHEID IN DE HANDEL CLEARING EN RETORSIE. De a.r. „"Rotterdammer'' legt duidelijk uit, wat die termen beteekenen en dat de Overheid, dïe ze hanteert er de gerechtig heid mee dient „Heel eenvoudig gezegd, kom-t het hier op neer. Dbitschland voerde t transfermo ratorium in. Tengevolge daarvan mogen Duitschers, die eenige schuld (welke dan ook) in Nederland hebben te voldoen, het geld daarvoor niet aan den schuldeischer overmaken, doch moeten rij het storten in een Duitsche oonvereiekas. Met dat geld betaalt de Duitsohe regeering allereerst rente en aflossing der z.g. Dawesleening en daarna die der Young-leoning (Duitschland laat dus zoodoende de buitenlanders de oonoesleeningen betalen! Red. „Res- bode"). Daarna komen andere rentebetalingen aan de beurt, doch slechts tot een zeker percentage en de rest van de renteschuld wordt vereffend met verhandelbare bewij zen. van welke nog blijken moet of zij ver handelbaar zijn. Of dit een eerlijke handelspolitiek is moet iedereen voor ziph zelf maar uitma ken. Onze regeering is van oordeel, dat zij tegenover deze zonderlinge wijze om ..schulden te vereffenen" maatregelen be hoort te nemen ten bate van de eigen bur gerij. En zij zegt met de clearingswet tegen Duitschland: beperkt gij de betalingsmoge- lijkheid. dan zijn wij genoodzaakt hetzelf de te doen. In ons land zal de Ned Bank dan optre den als conversiekas en importeurs in ons land zullen daar moeten storlen, wat *e aan het buitenland schuldig zijn en onze Regeering zal op die wijze zorgen, dat Ne derlandsche crediteuren aan hun geld ko men en niet te vergepfs behoeven te wach ten op betaling uit Duitschland. Het is dus een maatregel van wederver gelding. waarbij de Regeering opkomt voor eerlijkheid in den handel. De wedervergelding spreekt nog duide lijker bij het wetsontwerp inzake retorsie- bevoegdheden. Tn normale tijden daoht men daaraan niet. Thans voert de Regee ring uit, wat zij in de Regeeringsverklaring in uitzicht stelde: als het moet. zullen we tiideb'jfc de handelspolitiek wijzigen. Het nemen van retorsie-mnatreee1<*n bo- teekent. dat wij door invoer-beperkingen of verboden en incidentcele tariefsverhoorin- gen het buitenland pogen te treffen, indien bet dooT ziin ontreden de levensbelangen van ons voTk schaadt. Dit is ook: de gerechtigheid dienen. Dit beteekent ook, dat de Ohri«ten-staatsman, die^ tracht een volk te behouden voor stof- felijken ondergang, daarmede 'berig is in de dingen, welke hem van God te doen ge geven zijn. Hij kan daarin zijn Chris ten roeping ver vullen". SANEERING VAN HET BOLLEN BEDRIJF In de memorie van antwoord po 't voor- loopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging der Landbouwcrisiswet zegt de regeering nog, dat zij meent, te mogen be twijfelen, dat bij de voorbereiding van de beperking der bloembollencultuur de kreet „Terug naar de Vrijheid" algemeen wordt vernomen. Dat daaraan een. brochure ge wijd is bleef haar onbekend Wel nam zij door de pers kennis van hetgeen in het bloembollenvak ten aanzien der „Vrijheid" in de laatste maanden is tot uitng geko men. Dat men den onbeperkten uitvoer en de tecltvrijheid zoude wenschen is daaruit geenszins gebleken. Wat dc doel matigheid der voor dit Crisisproduct ge troffen maatregelen aangaat, zij opge merkt, dat zij voor uitvoer on teeltomvang in overleg en in overeenstemming met dc commissie van voorbereiding zijn be raamd. Daarna zijn zij als voorloopige plan nen bekend gemaakt en in verband mot den uitslag der inmiddels gehouden inven tarisatie zullen z.ij definitief vastgesteld worden. De vraag op wie de productie-regeling van toepassing zou zijn, is na rijp beraad in dien zin beslist, dat niet. de bezitter mn plantgoed, mi>ar de teler er van als do gerechtigde in aanmerking zal komen in een omvang als naar objectieven maat staf zal worden vastgesteld in verhand met geweneohte totale teeltbeperking Hot leek niet aanbevelenswaardig, voet fee geven aan oen speculatieven handel fa plantgoed, die tot ongewensehte vorsohu*- vingen in de teelt ten opzichte van perso nen en plaatsen zoude leiden. Indien enkelen, waarvan sommigen wel licht zonder inmenging der regeering lie ver hadden zien doorgewerkt, thans, zon der de hulp aan het bedrijf te durven af wijzen, ovor de doelmatigheid van con crete maatregelen sombere geluiden in do pers doen hooren, en or mogelijk behoefte aan hebben, er brochures aan te wijdon, is dit een verschijnsel, dat te dezer plaatao geen ontleding en diepgaande beschou wing zal vorderen, waar in het verslag toegegeven wordt, dat in den aanvang over alle maatregelen klachten rijzon. Voorshands mag ook niet aangonomen worden, dat hot bloomhollenbcdrijf de rc- geeringshulp, in den zin van gereglemen teerde beperking, zoude mogen missen of dat de werkgelegenheid or zonder deze gunstiger voor zoude staan. Uit Leiden vertrokken: J. E. Beets, Utrecht, Boothstr. 6. S. Boelee, Haag, Amstelstr. 34. J. S. G. Poell-de Boer, Modan, Wilhelmmaötr. 11. H. A. Bouman, Groningen, A. Kerkhof 20. M. Th. Claaasen, Wassenaar, Grave st, raat L M. Dudok, Hilversum, Utrechu eoheweg 71. H. Chr. Duyvendak en fam., Oegstgeeet, v. DuyvonvAtr. 29. E. Dijk stra, liloemendaal, Huize Kraantje Lek. P. Enkla&r, Don Heldor, Weslgracht 70. 0. v. Essel, Haag, Obrechtstr. 70. J. Fontein, Rhoon. W. Fortuijn Drooglec- ver en fam., Haag, Zeekant 37. M. P. O. v. Geer, Oegstgeest, Nassau laan 25. D. v. d. Giessen, Voorschoten, Rijndijk D 15a. W. A. de Haas, Zeist, Walkartweg 23. D. Chr. Hoogenstraaten, Haag, v. Stolk- weg 14a. H. W. v. Houttuin, Epe, Hoofd straat C 232. G. G. B. J. Seebregta- Janssens en fam., Johannesburg. J. A. W. Kamp, Tji Bobber. Wed. E. Kort- v. d. Kamp en fam., Haag, Amstelstr. 34. II. E. Koojenxans, Rotterdam, J. v. Vuchtetr. 50. A. Korte kaas, Hillegom, Brouwer laan 53. S. Kupfner, Noordwijk, Oude Zeeweg. D. Leemans, Oegstgeest, Ab- spoelweg 3. A. Langezaal-v. Leeuwen, Gouda, Raam 232. A. v. Leeuwen, Nieuwkoop A '70. A. O. Hut-v. Manen, Groningen, Mr. S. v. Iloutenln. 18. G. M. H. Muyser, Wandenoyen, Drumpt. 1. M. Polak, Oude Pekela, Ericaatr. 442. Ph. Pouw, Amsterdam, Oudo Kcrkspl. 36D IL A. Pull ten Gunne Haag, Fred. Hendrikln. 250a. J. M. Pijnacker Hordijk, Waasenaar, Stooplaan 20. P. de Rcgt, Heerlen, Heerlerbaan. J. O. v. Strien- de Ridder en fam., Haag, Stuyvesanfatr. 330. M. de la Rio, Oegstgeest, v. Duyl vervjstr. 29. O. do Roode, Groningen, Buitendamstcrdiep 1527. K. Rosbergen, Boskoop, Dr. Colijnstr. 185. M. Btfcrü- tor, Einaiedlen. I. G. Rinke, Haag, Hoef- kad© 1215. D. 0. H. Verdam, Haag, Stuyveaantetr. 330. P. C. tor Weer en fam., Haag, Maretaksbr. UI. M. de Wek ker en fam., Woubruggo, Voorstr. lila. H. Wolf, Haag, Hocfknde 1396. G. v. Wijk, Amersfoort, Rusthui» de Lichtenberg. W. v.* d. Wijngaard en fam.. Leiderdorp, Hoogmadescheweg 29. K. I. Yap, N. O. Indië. M. Sinkc-Zirkzee, Haag, Hoef. kade 1216. H. Kuiper-Zwart en fam., Rot terdam, da Coataatr. 117. In Leiden gevestigd: G. J. Akerboom, dienstbode, Witte Rin gel 89. C. G. J. v. Alphen, arts, Mrccstr. 25. M. M. Belonjo en Fain., adj. op/, prov. waterst., n. Rijndijk 154. G. A. Blijleven, verpleegster, Rijnsb. weg 10. - T. Lubbers-de Boer, Roodborsbstr. 29. K. Börger, kapper, Stationsweg 14. -- C. Brouwer, dienstbode, Picterekerkch. st. 15. Wed. F. H. v. Toorcniburg-Buning. War- monderweg 5. A. v. Cittert, ouderwij zeros, Oegslgeesterlaan 21. C. Ch. Cor- ver, doe. schilder, Bankastr. 1. - C. A. Molkcnboer-v. Dame cn Fam., huishoud ster, Oude Vest 155. C. M Radeinaker.s- Fonville, de Genestetstr. 10. M. J. v. Goasel, Hooigracht 20. A. Oroll cn Fam., J. v. Goyenkado 10. P. J. 0, Guldemond en Fam., technikcr, Haven 44. TT. 8. nam/burger cn Fam., koopman, Oude Vent III. L. C. Donk-de Heij, Duivonbodestr. 2. G. N. Ch. Janssen Andoweg, Mnars- manssteeg 16. A. Schoen-de Jong, Rood- borststr. 12. E. v Klaveren, dienstbode, H. Rijndijk 2. 'II. A. M. Koelcman, dienst bode, Haarlemmerstr. 47. 'R'. I'. A, Koop- mans, Rijnsb. weg 10. Wed. M. v. Lecu- won-Kroon en Fam., Breestraat 33a. .T. H. J. v. d. Laar, landbouwkundig ing., H. Rijndijk 80. G. v. d. Meulen, Wifcto Sin gel 63. A. C. v. d. Meijde, ass. apoth., H. do Grootstraat 14. A. Nómeth, directr. parapluifabr., Pioenstr. 14. -- G. Segaar en Fam., koopman, da Cosfcastr. 28. II. Rinia, verpleegster. Rijnsb. weg 10» - H. Rmits, teekenaar, Garenmarkt 28. O. v. TTr-iningen-Springer, Waardgracht 122. W. Springer, Bouwelouwcstceg 39a. H. R. C. Starken/burg, huishoudster, R. cn Schiekade 95a. F. Stem cn Fam., koop man, Kagerstraat 12. I. J. Stierman, IJ. verpleegster, Rijnsb. weg 10. E A. A. Stolk, verpleegster, Rijnsb. weg 10. J. Bonhof-Stövcr, Spieghelstr. 36. J. P. Tom, dienstbode, Oudo Vest 111. J. v. d. Velde, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27. -- G. E. de Vries, dienstbode, Meezcnstr. 2. J. P. L. K. IT. A. Wannijn, .1 de Witt- straat 37. G. W. Wegcroof, rijks ambten. Steenstraat 55a. J. de Wit cn Fam pre dikant. H. Rijndijk 2. E. J. Pol-v. Wilgen- burg, R. Visscherstr. 4.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7