BURGERLIJKE STAND Effectenkoersen VRIJDAG 21 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ZIEKTE VAN WEIL TE UTRECHT. Drie gevallen gesignaleerd, waarvan één met doodelijken afloop. Geen reden tot on gerustheid. Het „Utreohtsch Dagblad" vernam, dat er in den laatsten tijd te Utreoht zich twee gevallen hebben voorgedaan van de ziekte van Weil. Beide patiënten bevinden zich in het ziekenhuis; hun toestand is alleszins bevredigend. Van deze twee patiënten had er één gezwommen, terwijl de ander in het water van den Krommen Rijn was terecht gekomen, door het omvallen van de kano waarin hij zich bevond. Er is nog een der de geval te Utrecht in behandeling ge weest, welke patiënt daags na zijn opne ming is overleden. Deze patiënt had niet gezwommen, en was voor zoover men weet ook niet met het water uit eenig voorwa ter in aanraking geweest. In verband met het geval dat betrekking heeft op het te water vallen in den Krom men Rijn heeft een medewerker van ge noemd blad den directeur van den Gem. Genecsk. Dienst te dier stede de vraag gesteld, of dit geval ook aanleiding zou kunnen geven tot het sluiten van zwem scholen. De directeur heeft op deze vraag een beslist ontkennend antwoord gegexen; volgens de statistiek komt or één ziekte geval van Weil voor op 50.000 pers-onen die gebruik maken van zwemgelegenheid in de open lucht. Daar dit percentage zoo uiter mate gering is, zou het zijns inziens geen zin hebben, over te gaan tot den strengen maatregel van een sluiting der zwemscho len. Er is te Utrecht op het oogenblik een commissie aan het werk, die ook de zooge naamde verdachte gevallen aan een onder zoek onderwerpt. Op deze wijze hoopt men in het bezit te kunnen komen van alle ge gevens die voor het wetenschappelijk on derzoek van de ziekte van Weil van het hoogste belang kunnen worden geacht. BRAND IN EEN MEUBELMAGAZIJN TE AAMSTERDAM. Twee brandwachts gewond. Hedenochtend is de brandweer gealar meerd voor een brand, die zijn oorsprong had gevonden in den kelder van het ge- lijkstraatsche gedeelte van perceel Wa- genaarstraat 28 te Amsterdam. In dit ge deelte is een winkel in meubelen en bed den gevestigd van den heer Samuel Gou- deket. De kelder, waartoe een trapje van den winkel uit toegang geeft, is in ge bruik als werkplaats en daarin hielden deze morgen twee jongens zich onledig met het vullen van bedden met kapok. Tegenover de politie, die hen aan een kruisverhoor onderworpen beeft, ontken den zij aanvankelijk vuur te hebben ge maakt, doch kort daarop gaven zij toe, een lucifer te hebben aangestoken, „om te gaan rooken". Hoe het zij: Toen het eerste brand weer materiaal gearriveerd was, liet de be velvoerder een der brandwachts met een slang achterom gaan; van de binnen plaats af werd kort daarop de eerste aan val op hot in den kelder heerschenden vuur, dat vanwege de kapok een dichte, vette rook, ontwikkelde, gericht, teneinde te voorkomen dat het zou doorslaan naar een zich boven den kelder bevindend op kamertje. Twee leden van het brandweerpersoneel de waarnemend onderbrandmeester Des- bouvry en de brandwacht Lage wij kregen hierna order om, met moderne rookmas- kers, zoogenaamde „snoetjes" gewapend, den winkel binnen te gaan. Toen zij met slangen binnen waren, moesten zij dade lijk requireeren, doordat het vuur en de rook in den kelder door de van de bin nenplaats gerichte waterstraal in hun rich ting werd gedreven. In hun schrik konden zij de buitendeur, die gedeeltelijk achter hen was dichtge vallen dichtslaan kon zij niet door de in den winkel geleide slangen niet spoe dig genoeg open krijgen, zoodat zij, half verstikt door den rook en de ingeademde heete luoht, de bovenruit insloegen. Inmid dels was reeds het alarm middelbrand ge geven; de versterking was spoedig ter plaatse waarna onder leiding van hoofd brandmeester Hartdorff het blusschings- werk met kracht werd aangevat. De ruit van den winkel was tevoren reeds ingesla gen om de beide in het nauw verkeerende manschappen te bevrijden. Beiden zijn door den geneeskundigen dienst naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerdbeiden hadden snijwonden, terwijl één van hen ook brandwonden opgeloopen had. Na een half uur hard werken kon de brandweer zich geluk wenschen met het feit. dat zij den brand meester was. De kelder is gehel, de winkel ten deele uit gebrand; het opkamertje heeft brand schade opgeloopen. Verzekering dekt de schade. Een talrijk publiek, dat door de politie op behoorlijken afstand werd gehouden, heeft het blusschingswerk ga1 1 FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Twee gewonden. Vanmorgen heeft in het fabriekspand van de N.Vè De Heeris Banket-, biskwie-, chocolade- en suikerwerkenfabriek aan de Gavaniestraat te Rotterdam een felle brand gewoed, op de tweede verdieping, waar zich de cartonnagewerkplaats be vindt en waar groote voorraden emballage lagen opgestapeld. De brand werd om kwart over zeven ontdekt en nam dadelijk een grooten om vang aan. Er ontwikkelde zich zeer veel rook, zoodat men de verdieping niet kon binnen gaan. De brandweer rukte met groot materiaal uit, o.a. met twee motorspuiten en bestreed het vuur met dertien stralen. De leiding berustte bij den hoofdman van Sillevoldt. Een derde deel van de tweede verdieping is uitgebrand. De eerste en benedenverdieping hebben zeer veel waterschade geleden; vooral is veel schade veroorzaakt aan voorraden suikerwerk, biskwie en koek. Verzekering dekt de schade. Tijdens het blusschingswerk hebben twee leden van het personeel brandwon den opgeloopen, zoodat zij naar het zie kenhuis moesten worden gebracht. Hun toestand is echter niet ernstig. ONWEER BOVEN AMERSFOORT. Hedenmiddag sl°eg de bliksem In den schuur. Vanmiddag is tijdens een kort doch he- ig onweer, dat zich boven Amersfoort ontlastte, de bliksem ingeslagen in de schuur van den melkhandelaar Krijkamp aan den Bisischopsweg. De schuur brandde geheel af. Met 2 stralen op de waterlei ding heeft de brandweer den brand kun nen localiseeren. Eonige varkens heeft men tijdig in veiligheid kunnen brengen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 35-jarige J. Sluiter uit de Zoutzie- derstraat te Rotterdam is bij het zwem men in de Scjiie verdronken. Zijn lijk is opgehaald. In do Waalhaven is drijvende gevonden het lijk van J. de Bont Ridder, gewoond hebbende in de Terpoortstraat. De jonge man is bij het zwemmen verdronken. JONGENS IN FABRIEK ZWAAR GEWOND. Vanmorgen kwam de 14-jarige jongen J. Jurg, werkzaam op de meubelfabriek van de N.V. firma Gebrs. v. Rooijen te IJ&elstein in aanraking met een schuur- machine. In zorgwokkenden toestand is hij in het zielcehuis opgenomen. DE GOUDZOEKERS IN ZEE. De bergingstoren Op het „Lutine-wrak". De bergingstoren is om 2 uur vanmiddag op de plaats van de „Lutine" aangekomen. Daarna is men begonnen de toren op het wrak te laten zakken. De werkzaam heden verloopen vlot. Zoo spoedig moge lijk, waarschijnlijk morgen, zal met het leegzuigen worden begonnen. TELEGRAMMEN HOOGERE L00NEN EN KORTERE WERKTIJD IN AMERIKA. Controle op beursmanipulaties. WASHINGTON, 21 Juli. (V.D.) President Roosevelt heeft gisteravond de Blankett Code, de noodverordening die hem bevoegdT heid geeft tot verkorting van den arbeids tijd en verhooging van de grondloonen in alle industrieën, goedgekeurd. Tegelijker tijd heeft Roosevelt een oproep aan de be volking gepubliceerd, waarin hij de grootst mogelijke ondersteuning voor het nood pro gram vraagt. De „New York Herald Tribune" publi ceert op opvallende wijze een bericht uit Washington, waarin wordt beweerd, dat lang niet alle medewerkers van Roosevelt het met hem eens zijn over de Miistheid van de thans ingeslagen koers. Een der mede werkers te Washington, prof. Rogers, zou bijv. ervan overtuigd zijn, dat nooh de in- dustrieele, noch de landbouwwetten doel treffend kunnen worden toegepast. Roose velt zal gedwongen worden tot inflatie omdat de reusachtige uitgaven die voor uitvoering der geprojecteerde openbare werken noodig zijn, de beschikbare midde len verre zullen overschrijden. Naar verluidt heeft president Roosevelt de departementen van de Schatkist en van Justitie opdracht gegeven maatregelen te beramen ter controle yan de beurzen, ten einde alle beursbewegingen, die het herstel program in gevaar zouden kunnen brengeu, te voorkomen. In de heden te houden ka binetszitting zullen maatregelen ter voor koming van speculaties worden genomen. MARKTBERICHTEN TECHNIEK EN STIJL VAN DEN GOEDEN ROEIER. De juiste trainingsmethode. door Tom Sullivan (trainer van intern, vermaardheid en voormalig trainer van de Amstelploeg). Nog zijn wij in den aanvang van het roeiseizoen. Engeland heeft zijn jaarlijk- schen wedstrijd tusschen Cambridge en Oxford al weer gehad en ook in andere landen is het roeiseizoen reeds geopend. Wellioht kunnen de tegenwoordige en toekomstige kampioens-candidaten in het roeien eenig nut uit de volgende regels trekken, ofschoon natuurlijk een beschrij ving nooit zooveel practische waarde kan hebben als een paar uren strenge training op het water onder de leiding van een sportleeraar. Deze moet zeer zeker iet-s in zijn mars hebben, want er behoort heel wat toe om een goed trai ner te zijn. Een evenwichtig tempera ment, afwezigheid van sympathieën en antipathieën, verder tact en verstand eigenschappen, die moeten zijn aange boren en nooit geleerd kunnen worden. Tallooze vooraanstaande roeiers, schit terende leerlingen zijn tijdens mijn lang durige werkzaamheid als trainer onder mijn handen geweest; elk bracht ik iets bij, voortdurend leerde ik van hen, want juist bij de roeisport raakt men nooit uitgeleerd. Het i6 jammer, dat de streng-ortho- doxe training, zooals zij vroeger in de Engelsohe openbare scholen geleerd werd, tegenwoordig dikwijls schromelijk verwaarloosd wordt. Waarom? Omdat het aan. goede Bportsmen ontbreekt. En wat is er in haar plaats gekomen? Een andere methode, de z.g. Fairbair stijl, die slecht en oppervlakkig is als jazz muziek in vergelijking met klassieke muziek. De techniek van den Engel schen roeislag kan hier slechte in enkele hoofd trekken worden weergegeven. De begin neling moet allereerst op een vaste zit ting oefenen, het best in het boot/huis van zijn olub, een kind moet immers ook eerst loopen leeren voor het rennen en springen kan. Eerst als ik er geheel zeker van ben, dat mijn leerling alle be weging op vaste zitting beheerscht, laat ik hem de oefening op de sliding ver richten. De leerling gaat dus in de boot zitten! Maar dit is gemakkelijijker ge zegd, dan gedaan, want het is een van de hoofdzaken, dat hij leert, steeds recht te zitten. Dan drukt hij de riemen naar beneden en draait ze tot zijn pol sen in één lijn met de gestrekte armen liggend. Nu leert hij het lichaam door licht, elastisch draaien van de heupge wrichten naar voren buigen, tot de knieën van elkaar gaan; het glijbankje beweegt zich daarbij niet. Dan wordt het lichaam naar voren gezwaaid en de sliding langzaam in beweging gebracht, het hoofd en bovenlichaam gaan echter naar voren, opdat van dc volle lichaams lengte profijt kan worden getrokken. Plotseling worden dan de handen op waarts gedraaid, de riemen dippen krach tig in het water, bijna tegelijkertijd springt het lichaam als een gespannen veer terug (houd den rug reoht. mijn jongen!), het gewicht van het lichaam en de aanzetting met de beeren doen de boot door het water schieten. Het lichaam zwaait tot een hoek van -15 graden terug, waarbij de schouders goed ingetrokken zijn en de arm aan den buitenkant een sterken druk uit oefent. De riemen worden diep in het water gehouden, tot de bewoging ten einde is. Het „rhythme", de goede, elas tische zwaai van het lichaam is de hoofdzaak. Dit zijn, zooals reeds opge merkt is, slechts eenige grondbeginselen. Voor het overige zou ik willen zeggen: „Gebruikt je verstand, jongens I" Bij goede training is het roeien een van de mannelijkste en mooiste takken van sport. De gunstigste leeftijd is die van 20 tot 30 jaar en elke man van goede constitutie en solide levenswandel kan zioh als een kampioen bij de eerst volgende Olympische Spelen ontpoppen. Bovendien is het roeien ook een van de gezondste sporten, die ik ken. Ik heb in den loop der tijd vele, vele jonge lieden, zwak en teer hun eerste roeilos zien nemen, het waa werkelijk een won- dor om him lichamelijke ontwikkeling tijdens de training, die hun longen met lucht vulde en allo spieren van hun lichaam sterkte, gade te slaan. Tot zulk een training behoort echter ook, dat men geregeld eiken da-g loopt. Wij staan gewoonlijk om 7 uur op en loopen dan al naar we in conditie zijn, over grootere of kleinere afstanden. Mijn leerlingen zijn meest studenten of zakenmenschen, die daarop naar de stad moeten en eerst tegen 6 uur 's avonds terug komen. Dan wordt de boot bemand; als ik tijd heb, wordt ook eerst met een aantal leerlingen een tijdlang in het boothuis geoefend. Ongeveer twee uren brengen wij met technische oefeningen op het water door, waarbij de boot dikwijls lange afstanden van 12 tot 15 K.M. af legt. Na de terugkomst gaan de mees ten nog even hardloopen. Dan neemt men een warm bad, gaat eten, maakt een korte wandeling en tegen tien uur, of half elf gaat men naar bed. Deze training moet van 1 April tot in Augus tus worden gevolgd! Ja de roeier is een gezonde kerel In de komende jaren zal een strenge training voor de eerstvolgende Olympi sche Spelen noodig zijn. In verband met de samenstelling der ploegen zou ik reeds nu een woord tot de verantwoor delijke lieden in de geheele wereld wil len in Frankrijk een misslag! Indi- bineerde ploegen uit verschillende ver- ©enigingen schijnt mij afdoende te zijn weerlegd. Ik herinner aan pogingen van 40 jaren geleden met dergelijke ploegen uit verschillende Australische staten een groote misslag! Ik herinner aan Australië's acht bij de Olympische Spe len in Frankrijk een insislag! Indi vidueel© vorming van afzonderlijke vcr- eonigingsploegen, eerlijke schiftingswed- strijden en de besten als internationals dat lijkt mij de aangewezen manier. En tenslotte zou ik eiken jongen suc- oe8vollen sportsman nog oen waarschii- wing willen geven: er is geen gevaar lijker vijand danhot succes! Al te velen hob ik reeds gezien, wier eerste sucoes hun hun toekomst kostte, in de sport, zoowel als in hun leven. Een woord daarom tot alle andereu: blijft bescheiden! Vergeet dat niet, jongens! LEIDEN, 21 Juli. Vee. Aanvoer: 524 runderen, 179 kalveren, 536 schapen, 877 lamineren, 508 mestvarkens, 909 biggen, 3 paarden, 11 veulens, 7 bokken en geiten. Prijzen: 51 stieren 45—260, gegn handel; 118 kalf- en melkkoeien 75180, handel stroef; 131 varekoeien 60125; 221 vette ossen en koeien 85-—230; 3 pinken; 58 vette kalveren 3045; 121 nuchtere kal veren 48; 336 vette schapen 8—13; 877 lammeren 2.50—7.—; 508 mestvarkens 12—29; 909 biggen 6—10; 11 veulens 40—95; 7 bokken en geiten 48. Kaas. Aangevoerd 123 partijen w. v. 96 partijen Goudsche en 27 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 2225, 2e soort 1821 le soort Leidsehe 2126 en 2e soort 18 20 per 50 kg. Handel matig. TER AAR, 20 Juli. Groentenveiling. Snijboonen 1.10—1.55, stokprincessen 2.503.10, dubb. Stamb. 1.602.00, witte pronkers 75 cent, fijn 2.503.50, fijn- basterd 2.002.10, basterd 1.85—1.90, grof 1.10—1.30, bommen 70—75 oent, knorrels 30 cent. BODEGRAVEN, 19 Juli. Eierenvelling. Aanvoer 16299 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.00—2.80, bruin 2.30—2.70 en een deneieren 1.701.90 per 100 stuks, kippen 5575 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Juli. Groen tenveiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelin gen 2040 cent, Drielingen 2030 cent, Eigenehimers 40—60 cent, bos peen 3.80 6.00, Peen per kist 0.801.05. AARLANDERVEEN, 20 Juli. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 2.002.70, eendeneieren 1.601.90 per 100 stuks; DE VERDEDIGER VAN HET KRUIS. Een herinnering uit de Fransche Revolutie. Op mijne wandeling door de beemden van het dorpje Beneden-Briace, bij het ge hucht Jaune, toonde men mij op een veld een houten kruis, waaraan het voetstuk met een muur omgeven is, ter hoogte van een normale borstwering. Maar in den kruisvormigen omtrek van deze plaats werd ik eerst opmerkzaam op de overblijfselen van een ander, veel ouder kruis, dat de tijd reeds met grauw mos bedekt had. Hier zeide mijn gids stroomde eens het bloed van een martelaar. Er was n.l. in den verschriikkelijken tijd der Fransche Revolutie een man, uit dit dorpje afkomstig, Riponehe genaamd, die in de rijen van het Koninklijke leger dien de en die door de Republikeinen (die men de blauwrokken noemde) met de wapens in de hand gevangen werd genomen. Men bracht hem naar hier bij dit kruis en richtte toen de volgende woorden tot hem: Gij zijt met uw wapens in do hand gevangen genomen d.w.z. uw doodvonnis is reeds geveldZiedaar de hut, waarin ge geboren zijt! Uw vader woont daar nog. Ook gij zult in leven blijven, als gij ons wilt gehoorzamen De Vendeeër keek naar de ouderlijke hut en de tranen sprongen hem in de oogen. Hij vroeg: Wat moet ik dan doen om het leven te behouden? Een soldaat der Republiek antwoordde hem: Nee>m deze bijl en hak dit kruis hier om! Ripoche nam de bijl. Zijn lotgenooten die met hem gevangen genomen waren, verschrokken en keerden zioh van hem af, want zij waren in de meening, dat hun ka meraad ontrouw zou worden aan zijn God; LEIDEN. Geboren: Johannos, z. v. J. Lardec en C. v. d. Roijden. Qornelia Maria, d. W. F. Verpoorto en A. J. Cunliffe. Franciscus, z. v. A. Bakker en H. M. v. Amsterdam. Ondertrouwd: B. F. P. v. d. Klugt jm 26 j. en B. H. Brussel jd 23 j. J. A. Goejee jm 25 j. en W. J. Abspoel jd 22 j. J. Houwer jm 22 j. on S. Pardon jd 22 j. J. v. Haastrecht jm 21 j. en A. M. Yijl- brief jd 20 j. P. C. M. Montanus jm 96 j. en J. A. Gaikhorst jd 25 j. P. C. de Haas jm 25 j. en M. M. Dieben jd. 2-1 j. O v e r 1 o d e nA. v. Kooten m 28 j. E. P. v. d. Kleij-Schuts vr. 65 j. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 21 Juli 1933 Industrie: Alg. Kuustz. Unie Berkels Patent Calvó Delft crt. v. A Küebeuoj Accoust Ned Ford Philips Gom. Bezit UnJ Lever Petroleum: Kon. Oils Perlak Rubber: A'dain Rubber Deli Bat. Rubber ?ico Serbadjadi Scheepvaart: n.„u V,„rt Ned. Scheept'Unio Oude Bool Mijnbouw: Boe ton Alg. Exploratie Mi Suiker: H V. A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U. Tabak: Deü Mij. Senembah Deli UaL Tabak Oostkust Amerlk. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Asm. Ga* Se Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int. Niokel Kennecott Copper Miln ukee zij huiverden bij do gedachte dat hun ka meraad afvallig zou worden. Nauwelijks had Ripoche de bijl in do hand of hij klom op den voet van hot kruis en terwijl hij zijn waipen rondzwaaide, riep hij met een stom die ver in den omtrek te hooren waa: Dood en verderf aan den vervloekte die het waagt om het Kruis van Jezus Christus te vernielen Ik zal het verdedi gen tot mijn laatste ademtocht. Hij stond daar met den rug naar het Heilig Kruis gekeerd, een hemelsche glans straalde uit zijn oogen en een bovenna tuurlijke kracht scheen zijn gcheelo wezen te bezielen. Het gelukte hom ocnigen tijd do misdadigers van zich af te houden. Door zulk een onvorwachten moed ston den zijne aanvallers eenige oogenblikkon sprakeloos van verbazing. Spoedig echter waren zij beschaamd over hunne verlegen heid en woedend omdat zij zich door één enkelen mensch zoo teruggedrongen zagen. Plotseling stormden zij onder vreeselijk ge schreeuw op Ripoche los. Door hun over macht werd hij op don grond geworpen en op tal van plaatsen gewond. Nog hield hij ziah aan liet Kruis vast. De woestelingen rukten echter zijn armen van het Kruis los, legden hem languit op het voetstuk, zetten hem de bajonetten op de borst en herhaalden hun bevel met deze woorden: „hak dit teeken van bijgeloof om en wij schenken u genade!" Maar de gevangene riep met luider stem: Het is het teeken mijnor verlossing; ook n-u nog zal ik het omhelzen! En zijn laatste krachten inspannend, werkte hij zich los om het kruis te omklemmen en in deze houding ontving hij don doodsteek. De moordenaars haalden het kruis om laag en zoo lagen het kruis en zijn verde diger naast elkander. Onder het kruis, voor wiens verdediging hij gevallen i» ligt thans Ripoche begraven. ld. Prei. Koesport Tin Platt North Amerioan Nevada Sbell Union United Si Leather Union Paciüo Wabash Tidewater Aas. OU United St Stee) 29%/»/, 29% 20% 20 68% 67 2 139/141 139 '141 173%/175 172/3% 97%/98 971/2 174% 173% 100 100 102% 104 46% 451/2 53»/4/54l/a 20 12% 123/4 225l/4/l/a 150%/151 1451/2 28 23% 13«/s 20% 3%« 10 ■•/is 131/4 15% 10% 60 20% 7% 6% 10 84% «Vis 61% 16% 12% 127% 47% 145 Va 28% 1% 25% 3% 10% 3% 13% 15% 10% 60 ■0% 7)/,» 0-/4 84 41/32 61% kaas 1415 cent en boter 75 oent per pond. ALKMAAR, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 69 stapels zijnde 125.000 kg. Fabriekskaas kleine 19, Fabriekskaas oommissie 17, Boerenkaas kleine 18, Boerenkaas com missie 18.50, Fabriekskaas middelbare 16.50 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 20 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 816 cent, Marcel Rouyer 314 cent Hadley 2022 cent, Claudius Pernet 12 20 cent, Columbia 1016 cent, Butterfly 915 cent, Mac. Keiler 1015 cent, Wilh. Kordes 1220 cent, Mme Jules Bouclié 8 15 cent, Boealandia 1226 cent, Florex 2035 cent, Phoebe 1014 cent, Hoover 1530 cent, Ohas. P. Kilbam 152" cent, Edifch Helen 5071 cent, Aug. Noack 1325 cent, Else Poulsen 3555 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Orango Perfection 25 36 cent, Chaplin 1520 cent. Lathyrus 46 oent, Dahlia's 25 cent, Lelies auratuir. 70 oent, Roode Lelies 1.30, Gerbera :s0 cent, Clematis Durandi 3546 cent, Cle matis Prins Hendrik 1.50—2.00, idem The President 3060 cent, Phlox 4—8 ct., Ligustrum 510 cent, Gladiolen 8J6 ct. W18SELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.10 Londen 8.27 New York L.7Ö Parijs 9 70 Brussel 34 -'>7% Zwitserland 47.88 Milaan 18 071/2 Madrid 20.75 Oslo 41.60 Kopenhagen 37.-- Stockholm 42 70 Weenen ......u....... Praag 7.37 Boedapest BEURSOVERZICHT. Do A'damschc beurs bood heden gunstig weerstand aan do paniekachtigo daling op do Amerikaaruwho effecten en goederen markten, die reeds aanleiding heeft gege ven tot het sluiten dor grnanbnurs to Chi cago. De reactie leidde hier wel tot ecu daling der Amerik. waarden, doch de \or- sohillen waren veel geringer dan in Now York, daar er eenige vraag be tond. Dit gaf de beurs steun. Vooral in Rubber-fond sen kwam dit duidelijk aan 't licht. A'daiu Rubbers stelden zich uiteindelijk boven het vorig slot. Ook op do Ind. afdccling lagen Unilevers vaster, terwijl Philips maar wei nig lager waren. Aku'e op peil. Nederl. Ford enikole prooenten lager. Kon. na lager inzet bijna volledig hersteld. Amerik. fondsen bleven lager. Tabakken een kleinigheid be. neden gisteren. Suikerwaardon herstelden zich in het verloop der beurs. DuiUcho en Ned. obligaties prijshoudend. - tco ï&yy) iiy/L.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3