VRIJDAG 21 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK NOORDWIJK. Het postkantoor. Naar wij vernemen zijn de pogingen van het gemeentebe stuur om een langere openstelling van het bijkantoor der posterijen Noordwijk aan Zee te bereiken met succes bekroond. Met ingang van heden is dit kantoor openge steld voor den post-, telegraaf- en tele foondienst iederen dag van 819 uur. Een kameel op 't strand. Door B. en W. is aan de directie van het Grand Hotel en Kurhaus „Huis ter Duin" vergunning verleend voor het seizoen 1933 op het strand en in de badplaats een kameel met begeleider te exploiteercn. Vergunning. Door Ged. Staten dezer provincie is aan den heer J. van Boelen, Noord-Boulevard 8, een hotel vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank alleen aan logeergasten voor een localiteit van het pand Noord-Boulevard No. 8. Geen inenting meer. Gedurende het tweed© kwartaal 1933 zijn in onze ge meente slechts 2 vaccinaties verricht. Hier uit blijkt, wel dat de tijdelijke opheffing van don vaccinatie-dwang practisch geleid heeft tot opheffing van de vaccinatie zelf. Geboren: Nellie d. van W. Hoek en A. Haaevoet, -Matrha Agatha Theresia d. va n P, F. v. d. Putten en J. P. Broek hof, Wilhelmus Johannes z. van J. Tee ling en A. M. A. Oomens. Aaltje Jacoba d. van J. Oomsen en J. H. ter Beek Hli berties Antonius z van G. C as pers en E. J. v. Weert. Adrianus Gerardus Anto nius z. van P. J. v. d. Berg en C. E. A. v. d Hoeven. Getrouwd: P. C. L. Zuidhoek 27 j. en M. L. Caspers 24 j. O verled e n: Jacobus Johannes Nul- Ices 72 j. geh. met M. M. v Schooien. Adriana Buijg 87 j. wed. van J. B. Thoraes. Johanna Antonia Maria Kunkeler 67 j. Anna Catharina Seroo 73 j. wed. van Ph Bles Johannes Jacobus Sluijs 1 jaar z. van Q. A. Sluijs en J. J. Koelewijn. N00RDW1JKERH0UT. Personalia. Voor het Mulo-examen is geslaagd C. Buigrok. ROELOF AREN DSVEÉN. Personalia. Voor het Mulo-examen is geslaagd A. van Dooren. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor hot Mulo-examen is geslaagd M. Smit. VEUR. Personalia. Voor het Mulo-examen is geslaagd L. de Koning. WARMOND. „St. Matthias". Zaterdag 22 Juli a.s. zal do B. K. Muziekver. „St. Matthias" een groot populair concert geven wegens do Kaagweek. Aanvang te 8.15 uur. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. ONZE OUDJES HEBBEN GENOTEN I Zoo hadden ze nog nooit gezien. De autotocht voor ouden van dagen, die gisteren plaats had, is mede dank zij het fraaie zomerweder, uitstekend geslaagd. Zooals bekend was ditmaal liet doel der reis Soesterberg, alwaar een bezoek werd gebracht aan het vliegkamp. In totaal word door ruim 200 oudjes aan deze tocht deelgenomen. Hierbij kwamen echter nog de geleiders en de meisjes, die zich met de bloempjesverkoop hadden belast. On geveer twee uur gistermiddag werd van af het Visserpark, alwaar de opstelling plaats had, de reis aanvaard en zette de groote file auto's, totaal 71, benevens een autobus, zich in beweging. In Utrecht on dervond men veel medewrking der poli tie, welke de groote colonne veilig en wel langs de Singels rondleidde. Vandaar werd naar Soesterberg gereden. Nadat al daar de inwendige mensch was versterkt, ging het naar het. vliegveld. Aller belang stelling richtte zich op de groote vogels in het, luchtruim en vele oudjes stonden met verbazing de snelle vogels na te staren. Zoo iets hadden ze nog nooit gezien. Neer strijkende machines, die dan snel over het veld tippeldon was zoo iets ongewoons, dat. ze hun eigen oogen niet konden ge- 1 oo ven. Om half zes werd de terugreis aan vaard over Doorn. Driebergen, Zeist, waar heerlijk van bosch en heide werd genoten. Ongeveer 9 uur kwamen alen welgemoed weder in onze gemeente aan. Een woerd van dank past. hier wel aan de commissie, die de oudjes weder zoo'n heerlijken mid dag had bereid. Auto te water. Gisteren is op het Goudscho Bijpad een auto van een gros sier uit Botterdam, toen de bestuurder een brug af wilde rijden in het water te recht. gekomen. De bestuurder kwam er goed af De auto werd met een kraanwa gen op het droge gébracht. Personalia. Tot concierge aan de Ju- lia.na-bewaarschool is benoemd J. C. Cor- sel. Geboren: Elisabeth Louise, d. v. Willem Carel Antoon Herbig en Geertrui- da Elisaibeth Hofstee. Cornell's Antonie, 7.. v. Petrus Arnoldus van Engelen en Cor nelia Johanna van Fraukfoort. Dammes Cornell's, z. v. Cornelis van Dam en Bar- bera Clazina Wilhelmina Uithol. - Johan nes Petrus, z. v. Gerardus Antonius Stig- ter en Agatha Catharina van Leeuwen. Jozef Diderik, z. v. Simon Joseph Mulders en Wilhelmine Bernardino Borchers. Neeltje, d. v. Maarten Meijer en Willemina Margje Domburg. Gerrit. v. Boelof Timmerman en Teuntje van Dijk. Theo- doriis Nikolaas Wilhelmus, z. v. Gerardus Johannes Wijfje en Aafje Klijn. Overleden: Jannes Bremer, oud 73 De Baad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen; tegenwoordig alle leden, behalve C. van Baren. De Burgemeester, als voorzitter, opent do ve.gadering, leest het ambtsgebed en daarna de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Door Ged. Staten is goedgekeurd het be sluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1932 en 1933, evenals van het G. C. B. over '32 en '33 en door de Kroon het besluit tot 5 pet. korting voor 1933 op de wedde van den gemeente-veldwachter. Van G. St. is ontvangen de mededeeling, dat de „Kor- tingswet" niet van toepassing is op onze gemeente; van de afd. Noorden van den L- T. B. dankbetuiging \oor verstrekten steun; van de H. E. S. Mij. balans, winst en verliesrekening 1932, waaruit blijkt, dab het verlies '32 ruim 371.000 bedraagt (op do Haarlemmermeerlijnen); van de Waren- dienst te Leiden rapport over le halfjaar 1933; van den Minister van Onderwijs, K. en W. mededeeling omtrent de Bijksver gooding L. O. over 1931, van van G! Sc. mededeeling, dat hunnerzijds bezwaar be staat tegen het aangaan van een leening tot dekking van crisis-uitgaven; alle voor gaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van de Christ. H. B. S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage over 1932 in het. exploitatietekort voor twee leerlingen, wordt weder afwijzend beschikt en wel om dezelfde redenen als vorige ja- Op de begrooting 1934 van den Vleeech- keuringsdienst der Centrum-gemeente Nieuwveen worden geenerlei aanmerkin gen gemaakt. Naar aanleiding van een door Ged. Sta ten gezonden concept wedde-regeling voor den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, die tevens Burgemeester, Seerela- ris of ambt. ter Secretarie is, zal dat Col lege worden medegedeeld, dat het onbillijk is, voor het verantwoordelijke werk van don Burgerl. Stand, waaraan studie voorafge gaan is, geenerlei bezoldiging toe te ken nen. Bovendien bestaat het gevaar, dat niemand een benoeming als A. v. d. B. St. zal aannemen, als ook de genoemde func tionarissen deze in verband met de niet- bezoldi'ging niet zullen aannemen. Met het voorstel, na 15 Juni '33 geenerlei verhooging toe te kennen, kan men zich vereenigen. Ten behoeve van den aanstaanden win- tereursus voor de politie wordt; weder ƒ.25 beschikbaar gesteld. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, de huur van de noodslachtplaats met Hakker op te zeggen, zoodra deze den Dienst of de goede uitvoering van de Vleeschkeuringswet weer belemmert. Aan J. Obbema wordt op diens verzoek uitstel van Schoolgeldbetaling verleend; geen vrijstelling omdat de verordening dit niet toestaat. Aan Wed. Hassing zal 1 hondenbelas ting '33 worden gerestitueerd indien na onderzoek zal blijken, dat zij een vastlig gende hond heeft. Op voorstel van B. en W. wordt een ver ordening ex. art. 122 der Gemeentewet vastgesteld inzake inning der keurloonen ingevolge de Vleeschkeuringswet. De pensioensgrondslag voor den gemeen te-ontvanger wordt per 1 Juli '33 op 800 vastgesteld. De begrooting 1933 wordt, overeenkom stig aangeboden concept gewijzigd. De steunuitkeeringen. Inzake de steunregeling aan werklooze arbeiders deelt de voorziter mede, dat het Rijk over het tijdvak 27 MeiS Juli voor steun aan landarbeiders geen bijdrage toe kent; met de N. H. Diaconie alhier wordt nog overleg gepleegd, terwijl B. en W. met liet- B. K. Werkliedenverbond in correspon dentie zijn omtrent de norm voor steun en het Bijkspercenbage van bijdrage; goedge vonden wordt, dat B. en W. op den door hen ingeslagen weg voortgaan, en het Ver bond tracht een hooger Rijksbijdrage dan 50 pet-, te verkrijgen, in welk geval de Raad bereid is een hooger steunbedrag vast te stellen. Do voorz. geeft een overzicht van alle tot. 15 Juli gedane uit keeringen; hieruit blijkt oja., da-t van het geraamde bedrag voor steun aan werkloozen ad 2450 reeds ƒ2060 i* uitgekeerd; op den post, a 250 „steun in natura" is nog niets uitgegeven, zoodat deze tot dekking van den anderen post kan dienen. Over de week van 18 Juli is door het orgaan bepaald, dat. de werkloozen 0 wachtdagen moesten maken, omdat men dit jaren, echtgenoot van Bauwkin Bruggfen- wirth. - - Willemina Johanna. Schulbe, oud 72 jaren, echtgeuoo-te van Leonardus van Hevelingen. Hendrik Johannes Francis- cus Heezius, oud 71 jaren, echtgenoot van Elisabeth Maria van Gmnsven. Gehuwd: Arie Voordouw, oud 32 jaren en Marijtje van Leeuwen, oud 25 jaren. Dirk Herrewijn, oud 23 jaren en Petronella Lagerweij, oud 21 jaren. Adrianus de Gans, oud 23 jareu en Geertruida Ka'sho- ven, oud 23 jaren. Johannes Michaël Ge rardus van Goozen, oud 28 jaren en Maria Johanna Heijneman, oud 25 jaren. Ingekomen: Pet rus Zandbergen, Ot- v\eg 13, van Koudekerk: Anthonia J. C. Wolvers, echt gen. van P. Zandbergen, Ot- weg 13, van Woubrugge; Cornelia H Bak ker. Z. Xassaustraat 20, van Nieuwkoop; Maria W. Kuipers, Bruggestraat 10, van Nieuwveen; Clazina C. de Bruin. Nieuw st raat. 13, van Boskoop; Marinus P. Mul der. Steekterweg 23, van Hazerswoude; Wilhelmina M. Vermeulen. Voorstraat 16. van Amsterdam; Bernardina J. Penning*. Raadhuisstraat. 11. van 'Rotterdam; 'Ee'kje Bergsma, Raadhuisstraat 44, van Botter dam; Harmina Brouwer, Raadwijkstraat 13 van Arnhem; Jacob Keizer, Leliestraat 4, van Boskoop; Gerke Adema, Willemstraat 39, van 's-Gravcnhage; Catharina S. Nor- tier, Bietveldsche pad 5a, van Oostburg; beter in den zomer kan doen dan in den winter, terwijl men toch met van crisis- we rtioosneid kon spreken. Tegen deze beslissing zijn een 4-tal in beroep gekomen; algemeen handhaait de Raad de beslissing van het orgaan, terwijl tevens wordt bepaald, dat andere werk loozen eveneens éénmaal 6 wachtdagen moeten doormaken. W. de Graaf heelt gevraagd ale „dubbel- uibgetrokkene" toch het vroegere bedrag, dus niet 1 minder, te mogen ontvangen. Hierop wordt afwijzend beschikt, omdat dit in strijd met de bepalingen is. De voorzitter zegt, dat overwogen wordt de mogelijkheid van turf-steken door werk loozen aan den Noordschen Dijk; daartoe zal noodog zijn Land te huren of de pachter van het grasgewas schadeloos te stellen, en verder zal bepaald moeten worden op welke wijze en onder welke voorwaarden dit werk zou kunnen worden uitgevoerd; met de Graaf heeft de voorz. een en an der besproken, en daarna in Nieuwveen geïnformeerd; het werk schijnt zonder verlies voor de gemeente te kunnen wor den gedaan. De heer Slingerland is het hiermee niet eens, daar het steken zal geschieden door niet-deskundigen, op een dijk, die vol gaten en kuilen zit, en waar de turf lang niet overal even dik zit, zoodat er hier heel veel arbeidsloon opkomt, veel meer dan de turf zal opbrengen. Nog lang wordt het voor en tegen van deze wijze van werkverschaffing bespro ken, met als resultaat, dat hierop niet zal worden ingegaan. De Rekening 1932 van het G. Ei B. wordt vastgesteld met een goed slot van 722, waarvan de helft in de gemeentekas is ge stort. üp voorstel van B. en W. wordt besloten, de huur der arbeiderswoningen, ook na 1 October a.s., weer verlaagd te laten gelden, dus voor 7 woningen op 2.50 en één wo ning op 2.80 per week. Dat eene torentje moet behouden blijven. De voorzitter leest een door B. en W. van den gemeente-opzichter gevraagd rap port over den toestand van den gemeente- toren voor. Hieruit blijkt, dat de fundamenten zijn verrot en dat de toren dientengevolge ach terover zakt, terwijl de twee zij-muren aan den toren scheuren en steenen daarin los laten. Wij staan dus voor de vraag, wat er gedaan moet worden; algeheele restaura tie zal enkele tienduizenden kosten, en voor rente en aflossing zijn geen dekkingsmid delen aanwezig; daaraan kan dus niet ge dacht worden; de vraag is gerezen, voor wiens rekening de zij-mdren zijn, terwijl bij B. én W. ook is overwogen, met Kerk voogden en Notabelen der N. H. kerk iu overleg te treden omtrent restauratie, on derhoud, bijdrage, enz.; algeheele afbraak zou ook mogelijk zijn, maar B. en W. zouden toch nog een toren willen behouden; an ders is Zevenhoven niet meer te vinden. De heer Mourits vraagt of opvijzelen niet mogelijk is, zooals men dat indertijd in Nieuwkoop heeft gedaan; vernieuwing van de fundamenten is dan misschien mo gelijk en afdoende. De voorz. zegt, dat de toren den laatsten tijd harder schijnt te verzakken, wat te verklaren is, daar de fundamenten droog komen door verlaging van het waterpeil; hoe wij de zaak ook opknappen, er is geen geld, en daar geen dekkingsmiddelen zijn aan te geven, zal dit ook moeilijk door lee ning te verkrijgen zijn. Na nog eenige bespreking wordt beslo ten, eerstens het antwoord op een schrij ven van B. en W. aan den Haag, af te wachten, en den opzichter opdracht te ge ven, de toestand van week tot week on geveer, bij te houden. Bij de rondvraag vestigt de heer Slin gerland de aandacht op het gevaar, dat dreigt door de hooge heining bij Verleun; de voorz. zegt, dat B. en W. hem zullen aanschrijven tot op één Meter hoogte te verlagen binnen 8 dagen na heden. De heer de Groot zegt, dat er enkele ga ten in de straat in het Noordeinde zijn bij Cornelisse en P. v. Tol; waarop onge veer alle leden tegelijk wijzen op de door den aanleg van de waterleiding ontstane gaten in de straat in het Dorp; de voorzit ter zegt herstel toe. De heer Mourits wijst op een in de ring- sloot drijvend cadaver van een varkentje, waarop de voorzitter zegt, dit met dat van een kat, daaruit te laten verwijderen. Hierna sluiting. Jan H. Ouderkerk, Dorpsstraat 51, van Am sterdam. V ertrokken: Johannes J. A. van den Hout, naar Gravenhage; Sophia C. Bos, naar HaarlemDirkje D. Molenaar, naar Rotterdam; Margarete Erz, naar Leiden; Jan Kruit, naar Boskoop; Geertje Verkade, naar 's-Gravenhage; Hendrina van der Kolk, naar Wassenaar; Martha Jaschinsky, naar 's-Gravenhage; Antonie de Haan en gezin, naar Zegwaart; Petrus C. van den Hoorn* naar Noordwijkerhout; Anthonius C. van den Hoorn, naar Lisse; Geertruida E. Ruijgrok, naar Bunnik; Marinus van Leeuwen, naar ZwammerdamWilhelmina J. van Huik, naar Beverwijk. Overleden: Jan van Klaveren 57 j. Johanna Maria Raaphorst (wed. van A B. de Koning) 74 j. Fbilippus Rademaker 71 j. Johannes van der Kolk wedr. van J. van der Zwaan 73 j. Ondertrouwd: Simon BI ijle ven (te Benthuizen) 22 j. en Arida van 't Wout 29 j. Pieter Groeneveld te Boskoop 29 j. en Gerardina Kruit 18 j Christiaan P. Wezelenburg 23 j. en Elbertha H. de Nee- ling te Eefde 23 j. Dirk A. Kompier te Amsterdamh 24 j. en Johanna Joris te Woerden 23 j. Arie van den Bosch te Alphen aan den Rijn 27 j. en Grietje Meel 24 j. Gehuwd: F. Versteeg en A. de Kort, De Raad dezer gemeente kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoor dig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. De voorzitter doet hierna mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o. een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, waarbij deze bezwaar maakt om de in de vorige vergadering vastgestelde verordening op de Winkelsluiting ter goed keuring aan de Kroon voor te dragen. De heer van der Lee zou alsnog pogingen wil len aanwenden om de goedkeuring op deze verordening te verkrijgen, daar zij toch met meerderheid van stemmen door den Raad is vastgespeld. De voorz. zegt, dat de Mi nister met de argumenten van den Raad volkomen bekend is. De Minister heeft ech ter in aanmerking genomen, dat men met deze bevordering komt zulk een langen tijd na de inwerking treding van de Wet. Na toelichting door den voorzitter, wordt dit stuk voor kennisgeving aangenomen. Verder is nog ingekomen de goedkeuring op het besluit tot aankoop van de Buiten plaats „Bijdorp" en een schrijven van deu Commissaris der Koningin dezer Provin cie inzake het volgen van een politie-vak cursus 1933/34 door den gemeente-veld wachter, waarvoor een bedrag ad 25. benoodigd is. De meerderheid van het col lege van B. en W. stelt voor hierop niet in te gaan, doch de voorzitter voelt er persoonlijk wel voor. Besloten wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. Hierna worden uitgeloot 4 obligaties Nos. 69, 25, 64 en 62 op de geldleening oorspronkelijk groot 7500. Voorts is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij om advies wordt toe gezonden een ontwerp*-besluit met betrek king tot de bezoldiging van de ambtena ren van den Burgerlijken stand. Dit ont werp bepaald, dat door nieuw te benoemen ambtenaren van den Burgerl. stand, die tevens het ambt van Burgemeester, Secre taris of aombt. ter Secretarie bekleeden, in den vervolge geen wedden meer zullen wor den genoten, uitgezonderd voor huwelijks voltrekkingen. Burgemeester en Wethouders stellen voor Ged. Staten te berichten, dat het den Raad zeer nuttig voorkomt, dat bevorderd wordt een vereenvoudigde administratie van den Burgerlijken stand en dat deze werkzaamheden onder het toezicht van den Secretaris worden verricht. In verband met de verantwoordelijkheid van deze betrek king en het blootstaan aan strafrechterlijke vervolging, zal het bezwaarlijk gaan hier voor geschikt personeel, zonder bezoldi ging, te krijgen. Algemeen is men van de zelfde gevoelens als die van B. en W. Punt 5. Wijziging zekerheidsbesluit Ad ministrateur Waterleidingbedrijf. De voor zitter zegt, dat in verband met het overlij den van een der borgen, dit besluit wijzi ging behoeft en stelt voor thans genoegen te nemen met de borgen mej. M. E. Dijk en den heer A. G. van Apeldoorn, beiden wonende te Heerde. Aldus wordt besloten. Een veilige plek voor oude paperassen. Punt 6. Onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een kluis in het nieu we Raadhuis. De voorzitter zegt., dat het de bedoeling is de kelder en de keuken tot archief berg plaats in te richten. Na gehouden aanwij zing is door 3 metselaars ingeschreven, waarbij G. de Graaff de laagste inschrijver Donderdagavond kwart voor zeven ver gaderde de gemeenteraad onder voorzitter schap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig, behalve de heer Bergers, die bericht van verhindering had gezonden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aangenomen verschillende ingekomen stukken, waaron der de Koninklijk goedgekeurde verorde ning tot heffing van kade-geld. Conform een voorstel van B. en W. werd besloten aan Ged. Staten te berichten, dat men zich met de voorgestelde regeling in zake jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand kan vereenigen. Naar aanleiding van een schrijven van den Comm. der Kon. om een bedrag van 25.per veldwachter per cursusjaar be schikbaar te stellen voor het laten volgen van een politievakcursus besloot de Raad aan afzender te berichten, onder verwijzing naar een vroeger terzake gegeven antwoord dat. geen crediet wordt verleend. Een ver zoek van J. de Witt om verkoop van bouw grond en het daarop afwijzend antwoord van B. en W. wordt voor kennisgeving aan genomen. Voor het doen van noodzakelijke herstel lingen aan de Kippenbrug verleende de Rb ad een crediet. van 100. Op een verzoek van W. van der D. om hem eene vergoeding toe te kennen voor het hebben van borden in diens grond, stel len B. en W. den Raad voor eene vergoe ding toe te kennen van 1.per jaar. Met algemeen© stemmen besloot de Raad ech ter, op voorstel van den heer de Graaf, de borden te verplaatsen naar gemeente eigendom. Met betrekking tot een verzoek van de Ver. voor Christe'ijke Gezondheids- en Va- cantiekolonies in Nederland om eene sub sidie te verleenen. stelden B. en W op grond van een viertal overwegingen voor afwijzend te beschikken. De heer Meijdam bepleitte het toekennen van eene subsidie Op verzoek van den heer Wessei werd dc vergadering een 19-tal minuten geschorscht. terwijl na voortzetting der openbare verga- was voor de som van 610. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit werk voor deze som aan G. de Graaff op te dragen. Aldus wordt besloten. Punt 7. Onderhandsc-he aanbesteding voor den aanleg van een oentrale verwar ming in het nieuwe Raadhuis. De voorzit ter zegt, dat mede in verband met het ont breken van een tweetal schoorsteenen, over wogen is een centrale verwarming aan te brengen. Hiervoor zijn verschillende prijs opgaven gevraagd, waarbij gebleken is, dat de voordeeligste aanbieding betreft die van de Centrale verwarmings-Unie te Rotter dam voor de som van 990. Hiervoor wordt goed werk verricht, waarom B. en W. dan ook voorstellen tot aanleg van een cen trale verwarming over te gaan en de werk zaamheden op te dragen aan genoemde fir ma voor den prijs van 990. Na eenige be sprekingen wordt overeenkomstig heb voor stel besloten. De inrichting van het Villa- raadhuis. Voorts vragen B. en W. een crediet ad 1750 voor verdere inrichting van het nieuwe Raadhuis. Verschillende werk zaamheden moeben nog geschieden, zooals schilderwerk, behangwerk, het maken van kasten, aanschaffing vloerbedekking, stof feering enz. Alleen het hoognoodigste zal worden gedaan, zoodat met een bedrag ad 1750 kan worden volstaan. De heer Lie- verse informeert naar het onderhoud van het gebouw, waarop de voorzitter mede- deetl, dat dit nog in uitstekenden staat ver keert. Het gevraagde crediet wordt hierna verleend. Eenige comptabele besluiten worden vervolgens na toelichting door den voor zitter vastgesteld. Aanbieding vindt plaats van de Balans en de Winst- en Verliesrekening van heb Waterleidingsbedrijf dienst 1932. De winst bedraagt 620.78. De gemeente-rekening dienst 1932 wordt aangeboden met een totaal bedrag aan ont vangsten van 98.148.35 en uitgaven 90.202.26, alzoo een batig slot van 7946.09. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig slot van 1316.74. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening worden door den voorzitter aangewezen de heeren van der Sterre, Kok en Lieverse. Hierna vindt goedkeuring plaats van de rekening en verantwoording van do Ge zondheidscommissie dienst 1932. Voorts deelt de voorzitter nog mede, dat door het hoofd van de O. L. school is ver zocht tusschen een 2-tal lokalen een muur te plaatsen in plaats van de glazen ramen en deuren, daar de bestaande toestand kin derlijk is voor het onderwijs. De kosten hiervan zullen ongeveer 100 bedragen, ter wijl in de toekomst de thans bestaande groote deuren niet meer behoeven te wor den geverfd. Ook is in overleg met heb schoolhoofd besloten het schilderwerk van de school voor het jaar 1933 uit te stel len, zoodat deze kosten uit het geraamde bedrag op de begrooting kunnen worden bestreden. Na eenige besprekingen wordt hiertoe besloten. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat in de toekomst het brandspuitenhuisje moet worden ontruimd en stelt daarom voor de brandspuit naar-het koetshuis over te brengen, terwijl het tevens in het voor nemen ligt de muziektent op het terrein van het nieuwe Raadhuis te plaatsen. Be sloten wordt de Kerkvoogdij te berichten, dat de gemeente de huur van het brand spuithuisje wenscht te beëindigen. Hierna sluiting. dering een voorstel van B. en W in stem ming kwam om gedurende maximum 80 dagen 0.75 per dag subsidie te verleenen, doch alleen voor zoover er uitzending van kinderen uit deze gemeente op advies van een geneesheer zal plaats hebben. Aangeboden werd de gemeente-rekening 1932, sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten met 140.272.91 en uitgaven met 135.968.10, zoodat er een voordeelig slot is van 4304.81, torwijl de kapitaal- dienst in ontvangsten sluit met 5534.23, in uitgaven met 5384.15 en een voordeelig slot van 150.08. In verband met deze re kening besloot de Raad nog eene schenking te aanvaarden van Burgemeester, Secreta ris, Wethouders, Ontvangen en ambtena ren van den burgerlijken stand, bedragen de 10% van de jaarwedden dier ambtena ren gerekend vanaf 1 Juni 1932. Tot ledgn der commissie van onderzoek der rekening werden na een drietal stem mingen benoemd de heeren: van der Krogt, Meijdam en Tijssen. Tot leden belast met het samenstellen eener nieuwe Bouw- en woningverordening werden benoemd de heeren: van Benne- kom, Meijdam en Tijssen. Op de reclames inzake opgelegde aan slagen hondenbelasting besloot de Raad conform het voorstel van B. en W. De rooilijn voor den Hoogen Rijndijk werd na eenige discussie vastgesteld met 6 tegen 4 stemmen (de heeren Tijssen, Paar- dekooper, Meijdam en de Graaf). Met algemeene stemmen werd besloten dat de gemeente garant zal blijven voor 10% van het eventueel nadeelig saldo bij het verleenen van crediet aan in deze ge meente gevestigde boomkweekers. Met algemeene stemmen, behoudens een onthouding, werd besloten aan C. T. te Leiden een gedeelte van den zolder der garage te verhuren voor een half jaar voor de som van 15. Bij de rondvraag beantwoorde de voor zitter de in de vorige vergadering gestelde vragen, terwijl op een vraag van den heer Paardekooper werd medegedeeld dat de voorwaarden, waaronder de Stedelijke Fa brieken gas wenschen aan te leggen op het Dorp alhier, nog onveranderd zijn. In een volgende vergadering zal dit punt aan de orde worden gesteld. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12