lie Reisvereen. voor Kaf WOENSDAG 19 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De éénigste Katholieke Vereeniging, wier taak is, het orga- niseeren van de meest eenvoudige tot de meest com fortabele reizen in binnen- en buitenland. Zij is als zoodanig door het Hoogwaardig Episcopaat erkend. Gereisd wordt op coöperatieve grondslag, dus zonder winstbejag. Deskundige leiders vervullen hun taak geheel belangloos. De leden zijn gedurende de reizen verzekerd tegen ongevallen Zij stelt voor iedere belangstellende een gratis reisboek ter beschikking, bevattende een serie van 182 reizen. De contributie bedraagt f1.25, inschrijfgeld f 0.50, 25 Nadere inlicht, zijn te bekomen BUREAU der NED. R. v. K. Prinsengracht 967, Amsterdam C en bij de Heeren: G. v. BAAL, Haarlemmerstr. 113, C. SCHINCK, Hoogewoerd 16 ver een contract voor een Zesdaagschen voor een lageren prijs en laat u ons weg bij de 25 uur's-wedstrijdendit is het erg ste wat er op wielergcbied uitgevonden is." Zoo gaan de oordeelen bij bijna alle renners voort en wat is daar nu de oor zaak van? Inderdaad is een 25 uur's wedstrijd, de zwaarste wedstrijd der wereld en wel otii twee redenen: 1. Bij een Zesdaagschen kunnen de koppels doelmatig hunne krachten over 6 dagen samen indeelen. Bij een 25 uur's is het iederen renner duidelijk, dat een tac tische indeeling der kracht onmogelijk is, daar men steeds bereid moet zijn om te jachten. Daardoor wordt veel meer ver langd van de renners dan bij 24 uur van een Zesdaagsohc. 2. ïJên 25 uur's wedstrijd wordt in de open lucht verreden. Dit heeft zijn voor- en nadeelen tegenover een Zesdaagschen, Een nadeel is, dat de baan veel langer en daardoor zwaarder is, terwijl tevens blijft af te wachten hoe het weer op de renners inwerkt. Afgezien van deze beide omstandighe den hebben echter de renners voor zulk een 25 uur's wedstrijd geheel andere voor bereidingen en verzorging noodig en moe ten voor deze 25 uur's het geheele appa raat ter beschikking hebben, dat zij even eens voor een Zesdaagschen noodig heb ben. Verder is er bij een 25 uur's wedstrijd ook een neutralisatie 's ochtends en moet de verzorging tijdens deze zeer zorgvul dig en goed zijn om fit te blijven. Echter ook voor de organisatoren is zulk een 25 uur's wedstrijd een reusachtig werk en wordt van iedereen top prestaties verlangd. Derhalve begint men ook bij de directie niet graag aan zulk een zaak. Last not least was het dan ook we derom,, net als bij de Zesdaagsche te Amsterdam te danken aan het initiatief van den heer Fr. Grolms, waaraan wij het te danken hebben, dat zulk een 25 uur's wedstrijd voor den eersten keer sinds 1924 plaats vindt op de Rijswijksche Wieler baan. STADSNIEUWS PATER M0DESTU8 LOOYAARD O.F.M. t In den ouderdom van bijna 77 jaar is gistermiddag in het St. Elisabeth-zieken- huis alhier, waar hij sinds enkele dagen vertoefde, overleden de zeereerw. pater Modestus Looyaard, O.F.M. Pater Looyaard werd den 24«ten Sep tember 1856 geboren te Rotterdam en trad den 3den October 1874 in de Orde der Pa ters Minderbroeders, in het klooster te Maastricht. In het jaar 1880, des Zaterdags voor Passie Zondag, werd hij priester gewijd te Roermond door Z.H.Exc. Mgr. J. A. Pa- redis. Kort na zijn priesterwijding werd pater Looyaard belast met het onderwijs in de Exegese van het Nieuwe Testament aan zijn jeugdige mede-broeders in het Scho- lasticaat te Weert en later gedurende twee jaar in het Internationaal College van den H. Antonius te Rome. Teruggekeerd in het vaderland was hij achtereenvolgens kapelaan te Ammerzo- den, Bolsward en Leiden, om daarna in Juli van het jaar 1905 te worden benoemd tot pastoor te Woerden. Wegens zijn zwakker wordende gezond heid, vervulde hij daarna eenige jaren het rectoraat van het St. Anna Gesticht te Delft, totdat hij in den zomer ran 1926 naar Leiden terug kwam, om in het kloos ter van den H. Leo nardus a. Portu Mau- ritio 'n welverdiende rust te gaan genie ten. In deze laatste jaren had pater Looy aard veel last van ouderdomsziekte, tot dat ten slotte gisteren na een welbesteed cn zeer vruchtbaar leven het einde kwam. De Metten voor den overleden priester zullen morgenavond te 7 uur gehouden worden in de kloosterkerk aan den Haag- weg, alwaar Vrijdagmorgen te 10 uur na de Lauden de plechtige H Mis van Re quiem zal worden opgedragen. Daar na zal het stoffelijk overschot worden be graven op het kerkhof van het Missie college, te Katwijk aan den Rijn. GEMEENTERAAD. n. DE REORGANISATIE VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Met prijzenswaardigen spoed heeft de Commissie tot het instellen van een onder zoek of er aanleiding bestaat, om, mede met het oog op de tijdsomstandigheden, wijziging te brengen in de werkwijze van de Gemeentelijko Commissio voor Maat schappelijk Hulpbetoon to Leiden, haar rapport aan B. en W. uitgebracht. Het Collego heeft gemeend, dat het op zijn weg lag thans deze zaak zoo spoedig mogelijk in den Raad te brengen, opdat ook des te eerder de zoo gewenschte en noodige reorganisatie in werkelijkheid kan worden ingevoerd. B. en W. zijn van oordeel, dat een woord van waardeering aan het adres van de reor ganisatie-commissie vooraf behoort te gaan. Zonder de overige leden te kort te willen doen, willen B. en W. hun erkente lijkheid met name uitspreken tegenover de heeren P. J. Fortanier cn L. Hoejenbos, die zoo welwillend waren, om ondanks hun drukke bezigheden hun tijd en deskundig inzicht op zoo onbekrompen wijze ter be schikking van de Commissie te stellen. Komende tot de zaak zelve, meenen B. en W. te moeten voorop stellen, dat ook Hun college, evenals de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en de Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon, van meening is, dafc het aanbeveling verdient de groote lijnen van dit rapport goheel te volgen. De oplossing, daarin aan de hand ge daan om de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hmpbetoon van veel werk te ontlasten door haar een „Leiddraad" in samenwerking met den Armenraad te doen vaststellen, aan de hand waarvan in nor male gevallen de ondersteuningsbedragen eenvoudig kunnen worden bepaald, lijkt ook B. en W. volkomen rationeel en aan vaardbaar. Het gevaar, dat deze wijze van werken licht zal leiden tot een soort machi naal ondersteunen, wordt, althans in theo rie, voldoende ondervangen door het zeer stellige postulaat van de reorganisatie- commissie, om zooveel mogelijk differen tiatie onder de ondersteunden aan te bren gen en een veelzijdige beroepsmogelijkheid in het leven te roepen. Ook met de tweede groote wijziging, die in overweging wordt gegeven, n.l. een meer afzonderlijke behandeling te doen plaats vinden, zoowel van de ongeorganiseerde en daarmede gelijk te stellen werkloozen, als van de andere crisis-slachtoffers, kunnen B. en W. zich vereenigen op de gronden, als in het rapport aangevoerd. Eveneens is het College van oordeel, dat het gewenscht is, om de redenen als in het reorganisatie-rapport naar voren ge'braoht, de geneeskundige armenverzorging weder onder Maatschappelijk Hulpbetoon te bren gen. Zien wij het goed, aldus B. en W., dan zijn deze drie punten wel de meest essen tieel© van de voorgestelde reoganisatie en het pleit voor het werk van de reorga nisatie-commissie, dat deze hoofdzaken welhaast unaniem, zoowel door de Gemeen telijke Commissi© voor Maatschappelijk Hulpbetoon ,als door de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en door B. en W. worden aanvaard. Over enkele meer ondergeschikte kwes ties bestaat dio eenstemmigheid niet.' Uit het advies van de Gemeentelijke Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon toch blijkt, dat die Commissie in meerderheid van oordeel is, dat met een bezetting van twee zetels door raadsleden en een wet houder tot voorzitter, die bij eventueel staken van stemmen een beslissende stem heeft, de invloed van de Gemeente vol doende is geëffectueerd. Een aantal van drie raadsleden, immers de Wethouder is ook raadslid, op een totaal van 10 leden mag toereikend worden geacht, om de ze kerheid te hebben, dat de wederzijdscho inzichten en gevoelens tot hun recht ko men. B. en W. onderschrijven in deze de opi nie van de Gemeentelijke Commissie vopr Maatschappelijk Hulpbetoon. Het komt B. en W. niet wensohelijk voor, reeds thans van den Raad een uitspraak uit te lokken over de vraag, of in de toe komst aan het hoofd van dien dienst een man of een vrouw zal moeten worden ge plaatst. Het zal nog geruimen tijd duren, alvo rens het stadium is bereikt, dat de reor ganisatie tot stand is gebracht en eerst dan is de tijd daar om zich over de desbe treffende stolling van de reorganisatie-, commissie uit to laten. In verband hiermede lijkt het ook niet dienstig, thans reeds een besluit te nemen over de rangindeeling van den ambtenaar- plaatsvervangend hoofd van dienst, waar omtrent tusschen de reorganisatie-commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ook verschil van meening bestaat. Immers deze kwestie hangt zoo nauw samen met de voorziening in de vacature van hoofd van den Dienst, dat hierover be zwaarlijk afzonderlijk kan worden beslist. Daarentegen moenen B. en W., dat er wel reden is om reeds thans tot opheffing van de functie van armmeester over te gaan. Waar in tusschen in deze functie mede lag opgesloten het zijn van hoofd-armbe- zoeker en deze functionaris niet kan wor den gemist, is er wel alle aanleiding, om hierin reeds thans te voorzien en te be sluiten tot invoering van de functie van hoofdarmbezoeker, in den rang van ad junct-administratief ambtenaar op het voorgesteld salaris 2000 tot 2400. Het is de bedoeling van B. en W., om direct na het te dezer zake genomen besluit overeen komstig de verordening in ©verleg met de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon in de bezetting van deze functie, welke wegens langdurige onge steldheid van den armimeester door een armbezoeker wordt waargenomen, te voor zien. Vooralsnog dient met de formatie niet verder te worden gegaan. In tusschen stellen B. en W. zich voor, telkens wanneer en waar dat noodig is of pas geeft, met de betreffende organen, commissies en diensten over de reorgani- satiemaatregelen elk voor zioh voeling te houden en mede ook het noodige advies in te winnen over hot te volgen programma van reorganisatie. Het spreekt vanzelf dat deze procedure in het bijzonder ook veel extra tijd en werkkracht zal vergen van de tegenwoordige secretaresse van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon, dio daadwerkelijk met de leiding van den dienst is belast. Waar thans nog niet te voorzien is, hoelang dit zal duren, omdat dit vooral zal afhangen van de vraag op wolk tijdstip en in welke volgorde do verschillende hierbij betrok ken colleges en instanties van oordeel zijn, dat de noodige maatregelen kunnen worden ingevoerd, lijkt het B. en W. beter reeds tevoren een daarvoor passende vergoeding vast te stellen, in den vorm van oen tot wederopzegging toe te verleenen persoon lijke toelage van 125.perk wartaal. B. en W. geven thans den Raad in over weging besluiten te nemen in den zin als hierboven wordt uiteengezet. STEUN AAN WERKLOOZEN. Gelijk bekend is, brongt artikel 10, eer ste lid, sub b van do verordening, betreffen de den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken voor ondersteuning in aanmerking de werklooze, valide personen, die teu minste zes maanden lid zijn van een vak- vereeniging, waaraan om speciale redenen geen werkloozenkas is verbonden. De Sub-commissie voor de Steunverleo- ning uit de Commissie van Advies voor Sociale Zaken vestigt er de aandacht op, dat die bepaling niet meer in overeen stemming is met do reglementen van de meeste werkloozenkassen, welke thans be palen, dat recht op uitkeering eerst in gaat, nadat betrokkenen gedurende 52 we ken lid van do kas zijn geweest en 52 weken regelmatig en volledig do bijdrage aan de kas hebben betaald. Bovendien wordt in vel© reglementen nog bepaald, dat het recht op uitkoering niet ingaat voordat betrokkenen, na het verwerven van het lidmaatschap, tenmin ste een bepaalden tijd (26 of 52 weken) hebben gewerkt. De Commissie is van oordeel, dat dc bepalingen betreffende do steunverleoning voor hen, die lid zijn van ©en vakvereeni- ging zonder werkloozenkas, niet gunstiger behooren en behoeven te zijn, dan de re gelen, welke golden voor leden van ver- eenigingen, waaraan een werkloozenkas verbonden is. Zij acht het ten ©enenmale onbillijk, dat zij, dio zich door premiebetaling tegen de nadeelige gevolgen van werkloosheid heb ben verzekerd, ten opzichte van de onder steuning in een ongunstiger positie zouden verkeeren, dan zij, die niet tegen die ge volgen verzekerd zijn. De consequentie brengt dan ook naar haar oordeel mede, dat de in artikel 10, eerste lid, sub b der voormelde verorde ning vervatte regeling zoodanig wordt ge wijzigd, dat zij met de bepa-lingen der meeste kasreglementen in overeenstem ming wordt gebracht. B. en W. kunnen zich goheel met het gevoelen van de Sub-commissie vereeni gen. Het Leidsch Muziekcorps. Bij do behandeling van de gemeentebe- grooting voor 1933 werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld de door den heer Coster ingediende motie, om in ver band met de opheffing van het Leidsch Muziekcorps als gevolg van de beëindiging van do gemeentelijke subsidie, aan hen dio 25 jaren en langer bij het muziekcorps werkzaam waren een gratificatie toe te kennen. Inmiddels kwam nog in een ver zoek van den voormaligon muzikant D. 0. Jansen, in zak© het verleenen van een wachtgeld. B. cn W. kunnen niet adviseeren, om aan den in de motie uitgedrukten wensch gevolg te geven, noch om aan genoemd verzoek te voldoen. Do gemeente stond immers tot het per soneel van het ontbonden muziekcorps in geenerlei betrekking, vermits het perso neel niet in dienst van de gemeente was, doch uitsluitend in dienst van de vereeni ging „Het Leidsch Muziekcorps", welke vereeniging een zuiver particulier karak ter draagt. Slechts verleende de gemeente, evenals aan zoovele andere instellingen en licha men, ook aan deze vereeniging een sub sidie, doch hieruit vloeide voor de gemeen te niet voort, dat zij nu ook de eigen za ken van de vereeniging in ca«u do per soneelszaken har! to behartigen. Deze zorg bleef, zooals in den regel in deze ge vallen, bij de gesubsideerdo instelling be rusten. Waar de gemeente mitsdien geheel buiten de afwikkeling van de zaken van het Leidsch Muziekcorps staat, ligt hot niet op haar weg, om gratificaties en dergelijke uitkeeringen te verleenen aan in dienst van deze particuliere vereeniging geweest zijn de personen. Een andere opvatting zou ge heel in strijd zijn met het karakter van subsidieering en in he bijzonder in dezen tijd, nu vermindering of intrekking van sub sidies allerminst denkbeeldig is, tot conse quenties van niet te voorzienen omvang kunnen leiden. Vorige maand slaagden onderstaande leerlingen van het Instituut Pont, Brne- sfcraat 58a., alhier, voor do diverse practijk- examens. Boekenhouden: Mej. Coebergh en do heeren Hassefras ©n Kroon. Handelscorrespondentie Engelsch: da mes van Dijk, Hoogondonk en Huurman en de heer Pots. Steno: de damee Cancrinus, Immink, Loué en Salm. Typen: de dames Anes, Bonman, ven Breda, Cancrinus, van Esch. Immink, Kel der, v. d. Mey, Oudshoorn, de la Rie, van Rijs, iSalm, Schekman, Stapel, Veltheer en Weil, en de heeren Cort-s, de Kloet, Kroeso, Kroon, Schimmel en Stephanus. ZIE VERDER STADSNIEUWS OP PAG. 8. LUCHTVAART 4> EEN TELEGRAM VAN BALB0. Aan onzen Minister van Defensie. Ter gelegenheid van de aankomst van het Italiaansche vliegeskader in Chicago heeft de Minister van Defensie Rolbo telegna- phisch gelukgewenscht, waarop hot volgen de antwoord is binnengekomen „Ben u dankbaar voor de hoffelijke uit drukking van gelukwenschen aan het At lantische Vliegeskader. w.g. Balbo". BALB0 OP DE TERUGREIS. Naar New-York vertrokken. Het Italiaansche eskader is hedenmor gen to kwart voor 8 (14.05 A'damsche Zo mertijd) uit Chicago naar New York ver trokken. LAATSTE BERICHTEN POLITIEKE ACTIE VAN VREEM DELINGEN. De procureurs-generaal geven uitvoering aan de ministerieele instructie. In verband met ©en bericht over oen spoedige ontbinding van do hier te lande bestaande Duitsche nazi-organisaties ver neemt de „Msbd." nog nader, dat een en ander een gevolg is van do reeds oerder vermelde aanschrijving van den Minister van Justitie aan de procureurs-generaal bij de Gerechtshoven om ten scherpste too te zien op en tegen te gaan iedere politieke organisatie, actie of workzaamheid op wel ke wijze en in welken vorm ook door hier1 te lande vertoevende vreemdelingen. De procureurs-generaal zijn thans doen de met do uitvoering van deze instructie. De opheffing van do Haagsche vereeniging van Duitsche nationaal-socialioten is reeds een uitvloeisel hiervan. Het in overweging zijnde optreden tegen de „Freie Presso" moet oveneens als een ge volg van bovengenoemde ministerieele aan schrijving worden beschouwd. Het gerucht, als zou het uitzettingsge bod tegen Tykfer zijn of worden ingetrok ken, is, naar wij van bevoegde zijde verne men, absoluut onjuist. Vreemdelingen, die zich niet strikt van elk© politieke gedraging onthouden, wordt onvoorwaardelijk een verder verblijf in ons land ontzegd. DOOR AUTO AANGEREDEN. Een vrouw, die te Vlissingen in de Aagje Dekenstraat fietste, is door een auto ge grepen. Zij werd zóó ernstig gewond, dat zij naar Ret St. Joseph-Ziekenhuis moest worden overgebracht. Men vreest voor haar leven. OUDE VROUW VERDRONKEN. Uit de Waal te Nijmegen is opgevischt het lijk van do ruim 60-jarige vrouw V. v. B. De oude vrouw werd sinds Zondagavond vermist. Men vermoedt, dat zij in 't duister te water is geraakt. VECHTPARTIJ TE HEERLEN. Met mes en revolver. Naar eerst thans gemold wordt, heeft gis ternacht in hot café v. W. aan do Schaes- bergerweg te Heerlen een ernstige vecht partij plaats gehad tus-schen den mijnwer ker J. H. N. en den caféhouder W. De mijn werker, dio dronken was, stak W. met oen mes Langw zijn linkerslaap, waarop deze mot een revolver drio schoten losttc, welke ech ter geen doel troffen. Togen beide mannen is proc©6-verbaal opgemaakt wegens po ging tot doodslag. OPLICHTER GEARRESTEERD. Gisteravond heeft do politie te Bloemcn- daal e^n oplichter gearresteerd, die op verschillende plaatsen in bet land slacht offers heeft gemaakt. De 48-jarige J. Langhout, die zich uit gaf voor journalist, colporteerde bij parti culieren mot boeken van vor.schillendo uit gevers, o.a. van de firma Do Bussy te Am sterdam. Hij bood dc soms zeer kostbare werken vaak ver beneden den winkelprijs aan, zoodat velen dikwijls tot aankoop overgingen. Het verschuldigde bedrag werd dan gestort, doch de levering bleef altijd uit. Na oenigen tijd wondden de gedupeer den zich dan tol de uitgevers en vooral dc firma De Bussy ontving vele klachten over het niet leveren van betaalde boeken. Al dus werd de politie Ln de zaak gemengd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Bernardino, Hendrika, d. van A. A. v. d. Spek en 0. G. G. Topper. Leonardus Hubortus, z. van I. O. v. Meur» en C. v. d. Weijden. Christin.an Johan nes, z. van J. Brokaar en H. E. W. Gulaij. Overleden: A. Verboon-v. Soest vr. 41 j. G. T. Broese-Will ink wede. 82 j. L. C. v. Egmond zn. 1 mnd. BIOSCOPEN. TrianOn: Volwassenen. LuxOr: Volwassonen. Casino: Afgekeurd. Het schijnt dat dc man vooraj in de vil lastreek tusschen Haarlem en Den Haag zijn operatiegebied had. <on gisteren ging op verzoek vaq een aantal gedupeerden de burgemeester van Oegstgeeat er dan ook toe over, hot publiek door middel van de Hilversumschen politic-omroep te waar schuwen voor de practijkon van genoem den Langhout. Ook de commissaris van politic te Bjoc- mendaal had van vorschillondo ingezetenen klachten ontvangen en toen do man giste renmiddag bovendien to Bloemcndaal werd gesignaleerd, besloot do commissaris tot zijn arrestatie over to gaan. Hij is door de politio gehoord en zal we gens oplichting ter beschikking van de jus titie worden gesteld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 19 Juli. Vee. Aange voerd 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 476 vette kalveren: lo kw. 3646, 2e kw. 3035, 3o kw. 2028 ct. per K.G. levend gewicht. 47 nuchtere kalveren 2.506.per stuk, 140 varkons: vleesch- varkene 90110 K.G. 4011, zware var kens 3839, vette varkens 3637 ct per K.G. slacht gewicht. Ovorzioht: Vetto kalveren aanvoer min der dan vorige wook, handel tamolijk vlug en de prijzen iets hoogcr. Prima kalveren boven notoering, vraag naar beste kalvo- ren. Nucktoro kalveren woinig aanvoer, handel vlug cn constatnto prijzon. Var kens weinig aan vier, handel stil en prij zen als j.l Maandag. VOORSCHOTEN, 18 Juli. Vrije Veiling. Eieren f 2.803.40, Eendeneieren f 2.80 2.90 por 100 et., Kippen f 0.600.70, Ha nen f 0.300.35, Konijnen f 0.251.25, Dui ven f 0.10—0.14 per stuk. BOSKOOP, 18 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1320 ct., Mad ley 1631 ct., Cladius Pornet 1018 cL, Columbia 8—16 ct., But terfly 12—20 ct., Mac Keiler 10—15 cl., Mmo Jules Bouché 615, RcKsalandia 1825 ct., Florex 2540 ct., Phoebo 10—11 ct., Ingar Olsson 2036 ct., Ohas. P. Killuun 1525 ct., Edith Helen 4661 et.., Aug. Noack 27 40 ct., Elso Poulsen 3061 ct., Gloria Mundi 3651 ct., Orange Perfection 3045 ct., Briareliff 1526 ct.., Laing 30 ct.., Briarcliff 1521 ct., Ellen Poulsen 1525 ct., Steward 1527 ct., Cchapolm 1537 ct., Lathyrus 46 ct., Roodo Lelies f 1.20, Clematis Du- randii 3550 ct., idem Prins Hendrik f 1.50 2.40, idem The President 1060 ct., Bon te ligustrum 711 ct., Gladiolen 1421 c' Phlox 3—9 ot., Anjers 1018 ct., Distels f 1—1.50. R0EL0FARENDSVEEN, 18 Juli. Groen- tenveiling. Bloemkool 2—9 ct. por stuk, Peen 45 ct per bos, Sla f 1.102.por 100 krop, Snijboonen f 1.351.40, idem No. 2 f 1.05, idem Stok 75—65 cl., Prinsenboo- nen f2.65, Idem z. dr. f2.90, Dub. stam f 1.95, Tuinbooncn 16—22 ct. per 10 kilo, Augurken, Fijn f 3.305.C0, Fijn bas tor f 2.10 —2.30, Raster f0 90—1.70, Grof f 1.65—1.90, Idem No. 2 f 1.101.45, Bommen f 11.10, idem No. 2 55 ct., Stippel 90 ct. per 25 kilo. WOERDEN, 19 Juli Kaas. Aanvoer 5 partijen kaas: met rijknmerk le kw. 22 25.met rijksmerk 2c kw. 1821. zware 26.Handel matig. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.02i/2 Londen 8.241/2 New York I 67 Parijs y 70 Brussel 34.57 '/2 Zwitserland 47.86 Milaan 13.071 /2 Madrid 20.75 Oslo 41.55 Kopenhagen 37. Stockholm 42 70 Praag 7.35 Boedapest BEURSOVERZICHT. De tendenz ter beurzo van Amsterdam was hedenmiddag ©enigszins verdeeld, ter wijl do handel van zeer beperkte afmetin gen was. Alleen in rubber-fondsen giug vrij veel om, waarbij heden hot aanbod de over hand had. A'dam Rubbers pl.m. 5 pet. lager, terwijl de minder-couninte soorten even eens verloren. Gp de Ind. afd. bestond flinke vraag naar Philips, dio 4 pet. ver beterden. Unilevers hadden van verknopen te lijden en kwamen beneden pari-kor*. Aku's waren onveranderd. Nod. Fords goed prijshoudend. Suikerwaarden aan den vas ten kant; speciaal H.V.A.'s trokken 2 pet. aan. Kon. Petr. waren weinig veranderd, doch de Amerik. soorten waren gedrukt. Amerikaansche fon Lcn verbeterden, vooral spoorweg-shares. Duitsche en Ncd. obliga ties prijshoudend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3