VRIJDAG 14 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II Een heilige onderwijzeres Teresa Helena Higginson De Bruid van den Gekruisigde 18441905. Door Cecil Kerr. Uit het Engelsch vertaald door Th. Kwakman, Pastoor. („Pax", Chasséstraat 6, Den Haag). Een buitengewoon goed werk deed Pastoor Kwakman met ons de Holland- sche vertaling te geven van Teresa He lena Higginson's levensbeschrijving door Cecil Kerr. De verklaring op den omslag afgedrukt van Kan. Snow, die meer dan 20 jaar lang de zielsbestierder dezer gestigmatiseerde Engelsche onderwijzeres is geweest, en die van haar getuigt, dat zij naar zijn mee ning niet alleen een heilige was, maar een van de grootste heiligen, die de almachtige God ooit in Zijn Kerk deed opstaan, wordt na de lezing van het ruim 400 bldz. tellen de boek ten volle begrijpelijk. Men leest het werk, dank zij zeker ook de vlotte vertaling, maar bovenal om den hoogst spannenden inhoud, in één adem uit. Al het wonderbare van mensohelijke strijd en goddelijke verheffing, van held- haftigen lijdensmoed en zelfverzaking, van altijd toenemend begeeren naar gelijk vormigheid met den Gekruisten Bruide gom, van verlangen naar de diepste ver borgenheid bij de meeste klaarblijkelijke allerhoogste begenadiging en uitverkie zing, dat alles en nog veel meer vindt men hier met stijgende verbazing verwerke lijkt in het leven van een eenvoudige on derwijzeres, in het raam van een alledaag- sche, meest gewoon en overigens onopval lend vrouwenleven in onze modernen tijd. Zij leeft met haar familie, haar vrien dinnen, ze geeft zich geheel aan de kinde ren: „haar kleine kuikentjes", aan haar zorg toevertrouwd, ze zorgt, ze werkt, is bekwaam in het naaien, in het koken, is vroolijk, geestig en aangenam in gezel schappen, doet allereenvoudigst haar een- voudigen plicht, maar neemt daarbij in het verborgene van haar zieleleven een vlucht naar omhoog zoo geweldig, zoo su bliem, zoo buiten en boven alle maten van het menschelijk mogelijke, dat we waarlijk moeilijk in de wondere levens van Gods Heiligen haars gelijke zullen vinden. Uit haar talrijke brieven, die zij louter uit gehoorzaaniheid aan haren zielsbe stierder heeft geschreven, blijkt, dat ze zeker reeds vanaf haar vierde jaar vol komen bewust in geheimzinnige aanraking met den Drieëenigen God en de bovenna tuurlijke wereld leefde. En altijd dichter trekt de Schepper haar naar Zich toe, al tijd volkomener weet ze zich zelf te ver nietigen in huiveringwekkende verstervin gen, ze ondervindt gestadig al de ziels- en lichaamsfolteringen van den Godde- lijken Gekruiste, ze draagt er van de bloe dige sporen op hoofd en handen, zo stelt volkomen voor alles, wat 't ook zij aan geestelijke en lichamelijke martelingen om met haar Bruidegom slachtoffer te zijn voor de zondaren ze leeft jarenlang met als eenig voedsel de H. Communie, die haar zeer dikwijls op wonderbare wijze, vaak door den Goddelijken Heiland zelf werd gegeven; ze heeft het grootste deel van haar leven de heftigste aanvallen, fol teringen en geweldplegingen van den zichtbaren duivel te verduren, ook de min achting, verdachtmakingen en tegenkantin gen der weldenkende menschen, priesters en leeken, zijn haar niet gespaard geble ven. Jarenlang laat de goddelijke Heiland haar in visioen telkens en telkens weer de wonderbare schoonheid van haar eigen in God verzonken ziel aanschouwen. Maar de gedaehte bleek in haar zelfs niet op te komen, dat dit haar eigen ziel kan be treffen, en. terwijl Jezus haar scheen ge zegd te hebben, dat haar biechtvader met die ziel bekend was, poogde ze voortdu rend van dezen te achterhalen, wie het wel zijn mocht, opdat ze met die ziel zich in verbinding zou kunnen Btellen. Eerst als zij de hoogste toppen der geestelijke volmaakthe'd had bereikt, op den dag van haar mystieke Huwelijk met deri Hemel- schen Bruidegom blijkt haar identiteit van het visioen met haar eigen zielewe- zen, maar dan zal ze ook nooit met geen enkel woord dit visioen meer aanraken. Geheel eenig in haar leven zijn de geheim zinnige Missiereizen, waarbij ze in of bui ten haar lichaam in verre landen vertoeft, aan wilde heidenen het Geloof predikt en het Doopsel toedient. Het wonder der bi locatie schijnt bij haar èn werkelijk èn veplvuldig te zijn voorgekomen. Een voortdurend wonder in haar leven is ook de nauwkeurige juistheid harer zielsontledingen en beschrijving van haar extasen en geestverrukkingen, die we in haar brieven vinden. Terwijl ze zoo goed als nooit las, geen geestelijke schrijvers kende, stemmen hare subtiele uiteenzet tingen en weergevingen van wat er bij haar bovennatuurlijke verheffingen in haar ziel plaats greep volkomen overeen met wat St Teresia of Johannes van het Kruis over deze zelfde zieletoestanden ons in hun diepz'nnige werken hebben nagela ten. 't Behoort bovendien tot 't allerschoon ste en meest ontroerende van wat daar over door Gods uitverkoren zielen is neer geschreven. Uit alles blijkt, dat de Goddel. Leer meester de vorming en onderrichting de zer ziel gr heel en volkomen aan Zich Zelf had voc»rtehouden. Zeldzaam duidelijk blijkt ook in dit wondere leven de terugslag van de bele ving der opeenvolgende graden van de geestelijke volmaaktheid, tot de hoogste mystieke vereeniging toe. op de uiterlijke natuurlijke levensgedragingen. Nog 17 jaar leefde ze na haar geestelijke Brui loft of de mystieke vereeniging met het Goddelijk Lam. Dan wordt het uiterlijk aspect van haar leven al meer heel ge woon. Ze neemt weer voedsel, ze heeft niet meer dat hartstochteliik verlangen naar lijden, 't is als een stille klare zee geworden in haar gereinigde ziel, geen enkel verlangen naar dood, of lijden of troost, maar slechts een enkele hartstocht, die alles beheerscht, één brandende lief de, de liefde tot den Heiligen Wil van de Bruidegom wat die haar ook moge bren gen. Het meest merkwaardige echter, het eigen kenmerk en karakter van dit leven, het klaarblijkelijk doel harer bijzondere uitverkiezing is de devotie tot het heilig Hoofd, waarvan de Heiland haar tot Apos tel had uitverkoren gelijk Margaretha Maria van de vereering van Zijn Godde lijk Hart, niet om deze vereering door iete anders te doen vervangen, maar om ze hiermee tot haar voltooi ng te brengen. De vereering van het Heilig Hoofd, zinnebeeld en zetel van Zijn goddelijke Wijsheid, evenzeer als Zijn Hart godde lijke eer en aanbidding waardig, is be doeld als een voltooing van de devotie tot Zijn Goddelijk Hart, symbool Zijner Lief de, die toch met Zijn Goddelijke Wijsheid volkomen één, door die Goddelijke Wijs heid in alles geleid wordt. Dat is de taak die do Goddelijke Mees ter haar oplegt, de gedachte die haar al door bezig houdt. Heel haar leven is er aan gewiid om de beteekenis dier devotie, zooals de Goddelijke Leermeester die Zelf haar verklaarde en de groote zege ningen die Hij aan de verbreidng er van toezegde, al meer bekend te maken. Moge dit ontroerend schoone, diepe en verheven leven, onmiddellijk aller aan dacht trekken en de ruimste verspreiding vinden, opdat door Zijn Uitverkoren Bruid de Heiland Zijne verhevene doeleinden sooediger moge bereiken en Zijn Godde lijke Oogmerken ruim en diep wortel schieten in .de zielen. Waar in dit artikel de termen: heilig, wonder en dergel. gebruikt worden, is het volstrekt niet de bedoeling het oor deel van de Kerk vooruit te loopen. Het proces der Zaligverklaring is reeds aan- haneig gemaakt nog geen 30 jaar na haar dood. P. J. M v. d. BTTRG. Pastoor E. a.d. H. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Coöp. Veilingvereeniging „Hillegom" (U.A.). Gisteravond hield deze organisa tie haar algemeene vergadering (jaarverga dering). De voorzitter, de heer J, B. Mes- kersv opent de vergadering met een woord van hartelijk welkom, waarna de secreta ris, de heer D. van Egmond Jr. het jaarver slag uitbracht, waarbij uiteenzetting der werkzaamheden, in het afgeloopen ;aar plaats vond. De ongunst der tijden, nood wendig merkbaar ook op de Veilingen werd belicht. Over de resultaten der Vereeni ging mogen de leden tevreden zijn. Ver schillende minder prettige herinneringen zullen ons uit dit boekjaar bijblijven; toch gaat het bestuur met opgewerktheid voort, omdat bewezen is, dat de Veiling „Hille gom" niet alleen reden van bestaan heeft, maar aan de spits staat voor het artikel Hyacinthen. Met een opwekkend woord sluit de secretaris dit mooi stuk werk. Hot verslag werd met applaus begroet en den secretaris dank gebracht voor het vele werk, niet alleen als secretaris verricht, maar evenzeer als auteur van dit zijn eer ste jaarverslag. Balans, Winst- en Verliesrekening wer den daarna vastgesteld en goedgekeurd door de Alg. Verg., waarna de penningmees ter onder dank voor zijn accuraat gevoerd beheer werd gedéchargeerd. In het college van Commissarissen wer den benoemd de heeren H. M. van Haastor Jz. te Zilk, C. Kramer Lz. te Hillegom cn W. R. Veldhuijzen van Zanten Rzn., di recteur der N.V. Van Zanten Co. te Hil legom. De heer G. H. Hermans, aftredend be stuurslid, werd met alg. st. herkozen. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: J. B. Meskers, Voorzitter; D. van Egmond Jr., secretaris; G. H. Hermans, penning meester. In verband met de emballege-regeling, ingevoerd door de 5 Veilingen in de Bloem bollenstreek, werd het Veilingsreglement gewijzigd en in overeenstemming gebracht met de bepalingen, die door de andere vei lingen zijn vastgesteld. Hierna sluiting. Personalia. Voor het examen M.U.L.O. slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot J. Seijsener Adrz. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans de verkoop bij gunning plaau van het Woonhuis met erf, tuin en schuur aan de Brouwerlaan no. 4. Het perceel was ingezet op 4425 en niet gemijnd. Kooper de heer J. M. W. van den Bosch q.q. te Hil legom. KATWIJK. Steunactie van het Crisiscomité. Over 10 dagen zal de theeschenkerij annex speel tuin in de gemeentezaal geopend worden. Van verschillende kanten hoorden wij reeds veel aardigs. Men zal er, evenals verleden jaar, allerlei kunnen koopen, maar meer nog zich kunnen amuseeren in den tuin met verschillende spelen. Ook is er een groote verloting aan verbonden, zooals aan ieder wel reeds bekend is; immers velen in het dorp hebben al één of meer loten gekocht. Het is inderdaad de moeite waard om er 15 cent aan te wagen; er zijn vele en mooie prijzen. Laat ons er eenige van noemen: de hoofdprijs is een fiets, die reeds vele da gen bij den heer Burggraaff in de Bad- straat geëtaleerd staat; de heer B. is zoo vriendelijk ook loten aan de liefhebbers te verkoopen. Dan is er een zeer mooie Romeinsche lamp, een ontbijtservies, te be zichtigen bij den heer Verdoes in het Waai gat, een fototoestel, met 2 films, een fraai aquarel van Willy Sluiters, een voetbal, een paar voetbalschoenen, een racket, een ping- pong-spel, een bonbonschaal, een rookstel, een lamp, een vlieger, een tooneelkijker; allerlei handwerk en verder nog vele prij zen. Men wage dus een kans, en steune, ook op de theeschenkerij het crisiscomité naar vermogen! KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met de groenten loopt het den laatsten tijd heel goed. Janlmer dat men hier van nog niet veel heeft aan te voeren. Het is alleen het artikel bospeen dat in flinke massa komt en waarvoor ook zeer goede prijzen worden betaald. De vroe ge aardappelenveilingen zijn het voorna melijk waar de wijzer doordraaid, of waar minimumprijzen worden betaald. En er is geen uitzicht dat hierin verbetering zal komen. De eerste Eigenheimers kwamen al ter veiling die meer opbrachten dan de vroege aardappelen. Een klein gedeelte van de vroege aardappelen wordt tegen lage prijzen voor export gekocht. Dit is dan toch nog beter dan wanneer ze vernietigd zou- den moeten worden. Van sla komt te veel 2de kwaliteit, weinig sla is vrij van luis. Die ze „luisvrij'T.eeft maakt redelijke prij zen. LISSE. Tooneelvereen. „Nut en Genoegen". De R.K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" hield haar ledenvergadering in het Bondsge- bouw. Door afwezigheid van den le voor zitter, werd deze vergadering geleid door den 2den voorz., den heer A. Veldhoven. Na een kort openingswoord werden de no tulen voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde was contributie-betaling. Een schrij ven was binnengekomen, van den R.K. Tooneelver. ,,Benedictus XV'', welke Octo ber a.s. haar 15-jarig bestaan herdenkt. Zij besloot hiervoor uitnoodigingswedstrijden te houden. WegenB finantieele moeilijkhe den werd dit van de baan geschoven. Hier na werd het te houden a.s. concours ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, be sproken. Elf vereenigingen hebben hun toe zegging gedaan. Vele prijzen zijn geschon ken, bestaande uit zilveren kransen, gou den- en zilveren medailles. Wegens om standigheden is de heer J. v. d. Laan ver hinderd als vaandeldrager te fungeeren. De heer Ger. Elfring werd bereid gevon den deze functie over te nemen. Hierna sluiting. N00RDWIJK. Lathyrus-tentoonstelling. Al is Noord- wijk niet wars van het organiseeren dit getuigen de vele goed geslaagde tentoon stellingen en in het bijzonder de volle- grondstentoonsteling in 1932 een Lathy rus-tentoonstelling is echter nog een uni cum voor Noordwijk, waarom zeker vele bloemenliefhebbers, deze wel ietwat ge durfde expositie, uitgaande van de Kon Ned. Maatschappij van Tuinbouw- en Plantenkunde in Hotel Royal zullen heb ben bezocht, waarvan zij in geenen deele spijt zullen hebben. De officieele opening had gisteravond plaats door den plaatse lijken voorzitter van genoemde maatschap pij, den heer H. de Boer. In zijn openings woord was het hem een genoegen welkom te mogen heeten de heer en mevrouw v. d. Mortel, de beide wethouders, Gravin en Jonkheer van Bylandt, de heer en mevr. mr. Everwijn, alsmede afgevaardigden van Bloembollencultuur en Kweekersge- nootsehap, de inzenders met hun resp. da mes en verdere genoodigden. Met vreug de richtte hij een kort woord tot de aan wezigen om de durf te prijzen der leden, welke in deze depressie-tijd toch de moed en courage hadden een tentoonstelling te organiseeren Anderdeels verheugt spr. dit omdat het juist een Lathyrus-tentoonstel ling, waarvan hij kan getuigen dat het één der meest geliefkoosde, en ook één der meest geperfectinoeerde bloem is, uit muntend in sierlijkheid en kleur. Tn kor te trekken gaat spr. na de schoonheid van deze vlinderbloemige bloem, waarin spr. naar voren bracht, dat bij de Lathyrus de kruisbestuiving alleen door de fijnst ge organiseerde insecten tot stand kan wor den gebracht. Een andere bijzonderheid van deze vlinderbloemige plant is, dat de stikstof uit de lucht, door deze plant wordt vastgelegd en verzameld wordt in cellen. Spr. hoopte, dat deze tentoonstel ling ieders belangstelling moge wekken en tevens een profetie moge zijn voor betere tijden. De burgemeester sprak hierna nog, waarbij hij het een voorrecht noemde de opening dezer tentoonstelling aanwezig te moeen zijn. want vooral waar het be treft bloemen kan men zeker op zijn me- dewerking en belangstelling rekenen. Hij hoopte, dat tevens deze tentoonstelling een kiem moe't. ziin van eventueel grootore tentoonstellingen. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan den burgemeester voor diens waardee- rende woorden, bracht spr. nog d?"k ann -«ifebost-ur voor de geschonken medaille en aan de jury voor hun beoor- deeling, waarna allen een kijk in de groo te zaal gingen nemen. Bij de intrede in de zaal kreeg men direct een bewonde renswaardige indruk van de schat van bloemen en planten hier bijeengebracht, want al was de opzet een Lathyrus-ten toonstelling er was voor arrangement een pracht collectie andere bloemen en plan ten opgesteld, waarbij de heer A. R. Over- velde met ziin uitmuntende Gloxinia en Gladiolen wel de hoofdtoon voerden, zon der hierbij de andere inzender, welke eveneens hun beste beentje hebben voor gezet, tekort te doen. In den foyer der zaal waren de Lathyrussen der verplichte inzending opgesteld, waaraan een 30-tal leden deelnamen met bijna 300 vazen bloemen, een deelname waaruit wel snreekt de ambitie wel1"0 dn led«*n voor deze expositie hadden. Gezien de weers omstandigheden mogen wij zeggen, dat het ingezondene zeer goed was en men de jury wpI voor een moeilijke taak heeft, ge steld De jury kende na een zeer serieuse beoordeeling als volgt de prijzen toe, Groep vaklieden: le prijs W. Bosman, 2e prijs H. C. v. Wieringen, 3e pr. Frans ♦Vink. Groep Liefhebbers: le pr. J. W. Midder- ham, 2e pr. P. v. Dam, 3e pr. J. Slats, 4e pr. J. v. d. Voort, 5e pr. J. Marijt, 6e pr. J. v. Schooten. Vrije inzendingen: A. R. Overvelde eere- prijs medaille gem.bestuur, W. Bosman medaille Bloerab Cult.. J. v. d. Berg— Smit le pr., J. \V. Midderham 2e pr., H. Wiecherink 3e prijs. N00RDWIJKERH0UT. R.K. Middenstandsvereeniging. Tn café van Paridon hield de plaatselijke Hanze alhier een ledenvergadering. De vergadering werd door den voorzitter geopend, waarna de notulen werden voor gelezen en onveranderd vastgsteld. Onder de ingekomen stukken wa« een rooster van de te houden retraite, waar voor propaganda zal worden gemaakt. De ledenlijsten zijn met begeleidend» schrijven toegezonden naar de rekenplich- tige besturen. Er zulien pogingen in het werk gesteld worden om een bloemendag te houden voor Santos. Hierna bracht de heer Buschman een keurig verslag uit over Crisis-Crediethulp van den Middenstand. De heer Buschman wist de vergadering een uur te boeien over verschillende onderwerpen, waarvoor hij namens de vergadering den dank van den voorzitter bekwam. Bij de rondvraag deelde do heer Busch man ~iode dat alle leden hebben medege werkt aan de tot standkoming van het Voorschotfonds. Er gingen stemmen op om op de verga dering meer propaganda te maken voor de middenstandsretraiten. De voorzitter sloot hierna onder dank de vergadering, de hoop uitsprekende dat allo middenstanders toch hun eigen belang zou den begrijpen, om toch vooral hun inkoo- pen hier ter plaatse te doen. RIJNSBURG.* Tuinbouw. Met geen der producten gaat het zoo slecht als met dat, welke meu hier als hoofdproduct heeft aan te bieden, de vroege aardappelen. Deze zijn bijna waardeloos. Een gedeelte kan per kist van 25 K.G. van 0.25 tot 0.35 opbrengen, doch een gedeelte kan zelfs de vernieti- gingsprijs van 0.20 per kist niet halen en gaan naar „het Kerkhof". Die minimum prijs (of vernietigingsprijs) is 0.20 per kist. Bloemkool, waarvan sleohts weinig wordt aangeboden, ie goed gevraagd. 1ste soort van 11.50 tot 15.60. SASSENHEIM. Geboren: Johanna Helena Maria, d. van A. W. P. van Niekerk en L. M. Damen. Elisabeth, d. van L. van Leeuwen en J. G. W. le Grand. Leonardus Martienus Antonius, z. van J. A. Vughts en A. M. van Nobelen. Ondertrouwd: C. van Hekezen 32 j. en A. M. Wilbrink 29 j. Getrouwd: A. J. de Haas 23 j. en J. J. Noordermeer 26 j. Overleden: Adrianus Verbree 58 j. Gevestigd: J. E. M. Welter van Oos terhout. W. G. Kaak van Gendringen. M. O. Verdonk van Mijdrecht. J. A. van Dam van Voorhout. C. J. van der Me ij van Zegwaart. M. A. van Tol van Kat- wijk. V ertrokken: L. Koolman naar Haar lem. M. G. W. van der Zwet naar Lei den. W. Broekhuijzen naar Kantens. S. L. Kooijman naar Voorhout. K. Sta ring naar Anna Paulowna. O. Sverepa naar Amstetten (Oostenrijk). J. J. Noor dermeer naar Noordwijk.Wed. de Jong van Dijk Thona naar Leeuwarden. K. Borger naar Leiden. L. Kwakkel en B. Kwakkel naar 's Gravenhage. J. M. ELstgeest naar Alkemade. TER-AAR. De oudjes zullen gaan rijden? Naar wij vernemen in aansluitng op ons be richt van gisteren zal in de maand Aug. een autotocht voor ouden van dagen ge houden worden, waarvoor bijna alle plaat selijke autohouders hun medewerking toe zegden. Degenen, die den leeftijd van 65 jaren hebben bereikt en deze tocht willen maken, kunnen zich uiterlijk 22 Juli a.s. aanmelden bij de commissie-leden J. Ho- genboom, C Kroft Pzn. en M. Robertz. Het ligt in de bedoeling in de week van 17—22 Juli e k. in de gemeente een collecte te houden, teneinde de kosten te bestrijden. Moge ieder medewerken opdat het. sympathieke werk der commissie ten volle slaagt. Het aantal werkloozen. Momenteel staan thans slechts 9 personen ingeschre ven als werkloos bij het Correspondent schap der arbeidsbemiddeling. Geboren: Petrus Gerardus z. van G. P. li bink en Soholte. Cornelia Apolonia Johanna d. van C. Hoogervorst en Van Veen. Overleden: W. van Veen 82 j. Gevestigd: N. J. Vreeswijk van Rot terdam. J. M. Moozen van Leiden. O. Aartman van Aalsmeer Vertrokken: A Klein naar Stou ten burg. WASSENAAR. Gevestigd: Chr. van Ravestcijn «n gez. uit. Den Haag. P. D. Tijmstra geb. Wijchgel uit Den Haag. M. H. Roorda uit Leiden. H. Brefort uit Den Haag. M. Tillmann uit Den Haag. M. E. M. van Itcrson uit Warmond. M. H. Tielen uit Den Haag. J. Hausmann juit Voor burg. M. A. Gamelkoorn uit Brummen. Chr. Klarmann uit Mainz. G. Benne- ker uit Den Haag. J. Menke uit Amster dam. M. H. F. Brunken uit Montreux. G. A. Roefct uit Den Haag. M. Fauro geb. Kroner uit Den Haag. M. den Har- tog uit Schoonrewocrd. F. Pichmann uit Den Haag. W. S. v. Noordaa en vr. uit Den Haag. J. C. v. d. Velde en gez. uit Den Haag. K. M. Wiss uit Eltville a. Rh L. P. Kwak uit Den Haag. J. A. Ha- big en gez. uit Den Helder. G. W. Worst en vr. uit Amersfoort. W. A. L. Rade- mann uit Leiden. M. C. van Heiningen uit Voorschoten. E. Kosten uit Leiden H. Slob uit Hoornaar. A. M. van Reste ren uit Oegstg®est. M. Gutternigg uit Den Haag. Vertrokken: P. C. van Rijt naar Hazerswoude. A. M. M. ter Gast naar Den Haag. H. de G^peij naar Edam. A. S. H. Wieringa naar Den Haag. H. M. Schmitz naar Rotterdam. A. Forsthu- ber naar Den Haag. A. Flokatra naar Den Haag. H. M. Roricn en vr. naar Delft. H. Kisohko naar Den Hang. B. J. Goscher naar Arnhem. M. A. Pan der geb. Mulder naar Den Haag. M. van Bergen naar Den Haag. E. Duinker ken naar Den Haag. W. van den Wijn gaard naar Den Haag. G. A. M. Hardt- ke naar Ede. Chr. T. van der Kuit naar Den Hnag. B. Kaplnn naar Den Haag. J. N. M. Bax naar Capelle a. d. IJssel. Geboren: Pietemella Johanna, d. van A. L. de Gast en J. M. Zweekhorst. Ma ria Wilhelmina Elisabeth, d. van W. J. G. Hendriks en W. van Gangelen. Sipke, z. van R. Zeilstra en H. Loonstra. Hon- riëtte, d. van J. J. 0. Schiferli en P. W. Spee. Gerhard Jan Willem, z. van J. H. F. Umbgrowe en H. M. Bauduin. Robert Johannes, z. van H. G. Hendriks en C. S. Blanken. Leendert, z. van C. van Barne- veld en J. A. de Kievit. Ondertrouwd: J. Alink en G. J. C. Vrouwe*. L. H. J. Thonus en B. Ros-s. Gehuwd: Ma Commas en O. M. van der Toorn Vrijthoff. 0. de Boer en W. A. L. Rademann. P. 0. de Bruijn en C. M. de Groot M. Remmerswaal en H. O. Oosterveer. Overleden: Leonardus Wilhelmus van Gent 6 mnd. W0UBRUGGE. Autotocht ouden van dagen. Onze Ouden van Dagen hebben Woensdag weer enkele uren van genot doorgebracht, welke nog lang in herinnering zullen blijven. Te gen twee uur reden een 60-tal oudjes, met aan het hoofd van den stoet den Burge meester, gezeten in auto's het dorp uit, toe gewuifd door de ingezetenen. Do reis ging over Noordwijk naar Katwijk en terug door Wassenaar, alwaar het strand werd be zocht. Tweemaal werd de reis onderbroken en een bezoek gebracht aan de hotels ..De Kasthoek" en ,4>e Vink'1, waar de oudjes konden genieten van een gezellig zitje en menigeen zich weer jong gevoelde, hetgeen wel bleek uit het feit dat de draaimolen, wipplank, touwladder enz. ook voor hen nog een attractie was. Kortom er werd ge lachen en nog een* gelachen, er heerschte uitbundige vroolijkheid. Om 8 uur arriveer de de stoet weer in het dorp. Hij werd op gewacht door ons muziekcorps, onder welks toonen van con vroolijke marsch do groote zaal van het hotel Swama werd be treden, alwaar men tot 10 uur gezellig bij een bleef. Intusschen was de vroolijko stemming overgeslagen op het jongere ge slacht, zoodat èn in de zaal èn buiten een werkelijk feestelijke stemming was waar te nemen. De Commissie 1928 en het Comité voor ouden van dagen te Hoogmade hebben weer een dankbaar werk verricht, bijge staan door do autobozitters, door het be schikbaar stellen van hun auto, alsmede door do bakkers en andere winkeliers, die gratis brood, koele, sigaren en nog veel meer ter beschikking hadden gesteld. Zeer voldaan over het welslagen van den reis ging men daarna huiswaarts. Geboren: Cornelia Maria d. v. J. van der Meer en J. A. Borst. G et r o u w d Petrus Zandbergen 23 j. en Anthonia Jacoba Catharina Wolvers 25 j. Overleden: Anna van Seggelon, echtgenoot© van W. Hoogenboom 82 j. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOH AN VAN OLDENBARNEVELT, (uitr.) arr. 13 Juli te Southampton. TAWALI (uitr.) vertr. 12 Juli v. Padang KON NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON airr. 12 Juli van Savona te Livorno. ARIADNE arr. 13 Juli van Barcelona te Tarragona. BAARN (uitr.) pass. 12 Juli Bevezier. BENNEKOM vertr. 12 Juli van Curacao naar Liverpool. BOSKOOP (uitr.) vertr. 11 Juli van Val paraiso. DEUCALION arr. 13 Juli van Rotter dam te Lissabon. FAUN vertr. 12 Juli van Hamburg n. Amsterdam. IRENE vertr. 11 Juli van Danzig naar Stettin. ORANJE NASSAU arr. 12 Juli van Am-sterdam te Paramaribo. RHEA arr. 13 Juli van Genua te Paler mo. TELAMON vertr. 12 Juli van Zante n. Lissabon. VENEZUELA (uitr.) arr. 11 Juli te Co- Ion. VESTA, Alicante naar Amsterdam, pasa 13 Juli nam 1.15 uur Dungeness. KON. PAKETV MIJ. ROGGEVEEN vertr. 12 Juli van Port Natal naar Tamatave. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK vertr. 12 Juli van Lo renzo Marques naar Port Natal. HOLLAND AMERIKA LIJN. VOLENDAM. N. York naar de Middel!. Zee, arr. 13 Juli te Funchal. ROTTERDAMSCHE LL0YD. SLAMAT (thuisr.) pass. 13 Juli te Oues- sant, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Ja pan-Rotterdam arr. 13 Juli te Suez. AJAX vertr. 11 Juli van Kobe naar Rotterdam. ALCINOUS arr. 13 Juli van Bremen te Amsterdam. HECTOR, Dairen-Rotterdam vertr. 12 Juli van Tient :i. MYRIDOX vertr. 13 Juli van Amster dam naar Londen. STENTOR, Liverpool naar Batavia paae. 12 Juli Gibraltar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9