VRIJDAG 14 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 0 TWEE MATROZEN VAN DE JACOB VAN HEEMSKERK ZOEKGERAAKT. De een den weg zelf teruggevonden, de ander uitgeput aangetroffen. Reuter meldt uit Oslo: Tijdens het verblijf van den Nederland- Behen kruiser Jacob van Heemskerk" te Odda, in het graafschap Hordaland, maak ten de leden der bemanning veelvuldige uitstapjes op de kust, vooral naar den Buar glctsch er. Echter is het zeer moeilijk om in dit bergachtig gebied den weg te vinden. Een der ochtenden begin van deze week ver trok eveneens oen gezelschap matrozen om 7.30 naar den gletscher en bracht daar den dag door. Tijdens den terugkeer naar Odda raakten twee mannen zoek. De anderen konden hen niet terugvin den. Een hulpexpeditie werd daarop naar den gletscher gestuurd en des avonds om 10.30 werd een der vermisten gevonden. Hij was volkomen uitgeput en vertelde den leden der hu Lp-expeditie, dat hij den weg was kwijtgeraakt 'en door de bergen had geloopen. Zijn kleeren waren aan flarden. Ten slot te was hij doodelijk vermoeid geworden en toen de expeditie hem vond lag hij languit op den grond. De matroos werd terstond naar het zie kenhuis vervoerd waar men constateerde, dat hij een hersenschudding had opgeloo- pen en verwondingen aan het hoofd had. De andere vermiste matroos slaagde erin zonder hulp den weg naar Odda terug te vinden. AAN BEKOMEN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Gisteravond is in het St. Ignatiuszieken- huis te Breda de 64-jarige weduwe Reiis, die aldaar des morgens met brandwonden overdekt was opgenomen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden aan de bekomen verwondingen overleden. Nader is komen vast te staan, dat bij het koken van ingrediënten voor het bereiden van boenwas, de vlam in de vloeistof is geslagen, waardoor de kleeren der vrouw vlam hebben gevat. Als tragische bijzon derheid kon nog worden meegedeeld, dat de ongelukkige vorige week haar winkel zaak had verkocht, om verder nu een wel verdiende rust te gaan genieten. Verdronken. Woensdag is het éénjarig zoontje van de familie Schutte te Mastenbroek, gem. Zwol lerkerspel, in een onbewaakt oogenblik in een sloot naast de woning geraakt. Toen de moeder haar kind vond, was de dood reeds ingetreden. MILITAIR AFGERANSELD. Een vreemde geschiedenis. Woensdagavond is oen milicien van het regiment motor-artillerie onder Naarden onverwachts aangevallen door enkele bur gers, die hem van zijn fiets sleilrden en te gen den grond gooiden, waar hij versuft i3 blijven liggen. De jongeman kan zich niet herinneren iobs provoceerends te hebben gedaan. Blijkbaar was alleen het feit, dat liij militaire kloeding droog voor de aan vallers voldoende reden om hem onder toevoeging van het predikaat „moordenaar" een pak slaag toe te dienen. De militaire politie hoeft deze vreemde zaak in onderzoek. VARKENS MET VALSCHE OOR MERKEN. De vervaardiger, na een opwindende jacht gearresteerd. Reeds geruimen tijd werden in Limburg varken? ontdekt, welke van valsche oor merken waren voorzien. Een ingesteld on derzoek wettigde het vermoeden, dat die merken zouden aangebracht zijn door den varkenskoopman J. te Linne. Woensdagmor gen begaven twee rijksveldwachters, Waayen uit Linne' en Vlak uit Roermoad, zich, vergezeld van den controleur van den Varkens crisis dient, naar de biggenmarkt te Heithuijsen, waar genoemdo J. met valsch gemerkte biggen werd verwacht-. Deze kwam inderdaad met een vrachtauto jongo varkens opdagen. Vermoedelijk, om dat hij lont rook verdween hij weer even spoedig, achtorvolgd door de politieamb tenaren, die een snelloopende auto tot huu beschikking hadden. Nadat nabij het sa natorium te Horn do wagen van J. was gopassoerd, plaatsten beide rijksveldwach ters zich midden op don weg, daardoor don bestuurder duidelijk to kennen gevende, dat hij moest stoppen. In plaats hiervan reeds de vrachtauto met snelle vaart op do beide politieman nen in, die door tijdig op zij te springen, aan een overrijding wisten te ontkomen. Alom werd de achtervolging over den Na- poloonsweg in do richting der Belgische grens voortgezet. De vluchteling, die moest constateeren, dat de hem achtervolgende auto meer en meer naderde, stopte bij de brug over het kanaal Wessem. J. sprong uit zijn wagen, liep don talud af naar het kanaal en wierp daar oen zwart voorwerp in het water. Hierover ondervraagd ver klaarde hij, dat. hot een dood hondje was. De auto van J. word nauwkeurig onder zocht; hij bleek beladen te zijn met hon derd grootendeels van valsche merken voor ziene schoutelingen. Do auto met de lading werd in beslag genomen; J. werd ter be schikking van do justitie naar Roermond overgebracht en na verhoor in het huis van bewaring opgesloten. Met hulp van eenige menschen uit de buurt werd het kanaal ter plaat-se, waar het voorwerp door J. in het water werd ge gooid, afgezocht. Na enkele uren dreggen werd een zakje opgehaald, waarin zich een merktang, bijbehoorende nummers en val sche oormerken bevonden. Later bleek nog, dat de oormerken van de in beslag ge nomen varkens met een gelijke tang, als die welke uit het kanaal werd opgehaald, waren aangebracht. Op de markt te Heithuijsen schijnen dien dag toch nog eenige tientallen biggen, waarvan wordt vermoed, dat deze van val sche oormerken waren voorzien, te zijn ver kocht. Deze J. is reeds meermalen met de justi tie in aanraking geweest wegens het smok kelen van varkens. „Msb." DEVIEZENSMOKKELARIJ OF VERDUISTERING. Woensdagavond omstreeks 10 uur heeft zich bij de marechaussee te Venlo gemeld de 20-jarige A. A. F. P., wonende aldaar die. met zijn vriend, den 26-jarigen A. B. in opdracht van een zekeren v. S. uit Blerick te Dusseldorp, ieder een reischèque van 1000 Mark zouden innen. Toen do jongens het geld hadden geïnd, terwijl hun opdrachtgever tegenover de bankinstelling in een café zat te wachten om de reismarken in ontvangst te nemen, keerden zij niet in het café terug, doch gin gen met het geld op stap. A. B. werd reeds vroeger aangehouden en is als verdacht, van verduistering te 'RJoermond ingesloten. P. echter, wiens ver blijfplaats in Duitschland bekend wa«, had nog geen plannen om terug te keeren. Hij is echter voor de keus gesteld, in Duitsch land te worden gearresteerd wegens devie- zensmokkelarij nf zich naar Holland te be geven en zich bij de politie te melden. De moeder van den verdachte heeft zich naar Duitschland begeven en haar zoon afge haald, waarna deze zich bij de politie heeft gemeld. Gistermorgen is de aangehoudene op transport gesteld naar Roermond. Na in verhoor te zijn genomen is P. hieropop last van den officier van Justitie eveneens ingesloten. Noch op den aangehoudene B., noch op P., die zich intusschen in Duitschland goed in de kleeren had gestqken, werd geld meer gevonden. VOETBAL öoskoopsche Boys IU.V.S. II 33. In een fair gespeelden wedstrijd, welke plaats had op het Sportman-terrein, heb ben bovengenoemde elftallen de punten gedeeld. Voor de rust wist U.V.S. twee keer de leidng te nemen, doch steeds maakten de Boys gelijk. Ruststand 2—2, Na de rust een forsoh partij je en beide partijen doelpunten nog éénmaal. Zelfs de verlenging kon geen verandering in den stand brengen. Bij het nemen van straf schoppen was IT.V S. de gelukkige en won den door Sportman uitgeloofde beker. KORFBAL Wedstrijden Fluks. Morgenavond van 79 uur zal een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld wor den tusschen een combinatie van Fluks I en II tegen oen combinatie van „Ons Eibernest" uit Den Haag, op bet terrein aan den Hooge Rijndjijk. Tevens heeft van 57 uur een wedstrijd plaats tussohen een Fluks II en III-com- binatie en een combinatie van „Ons Eibernest" II en III. WATERPOLO De Zijl I—R. Z. C. 1—4. Gisterenavond werd in de zweminrich ting de Zijl bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Ook in den laatsten competitiewedstrijd is het de Zijl niet gelukt een overwinning te behalen Eensdeels kwam dit door groo- te onvolledigheid, terwijl overigens een in valler uit 't water werd gestuurd, waardoor zijn modespelers voor e«n te zware taak stonden. Door een fout. in „De Zijl" achterhoede neemt 'Rl.Z.C. spoedig de leiding (01). Wanneer een speler het water uit moet speelt R.Z.C. gemakkelijk en maakt 02. Rameau redt nog eenmaal goed en dan komt D. Kraayenbrink vrij (12). Na rust. moet dezelfde Zijl-speler opnieuw het. wa ter uit en de bezoekers komen gemakke lijk op 1—3. Kramp krijgt, geen kans door zwaar dekken en do verschillende overtre dingen van R.Z.C. worden o.i. te licht ge straft, zelfs binnen de 2 meter lijn. Toch weet R.Z.C. nogmaals te doelpunten (14). Wel krijgt do Zijl nog een enkele kans, ech ter blijkt steeds te forsch te worden inge grepen om succes op te leveren. Met onver- anderden stand komt het einde en staat de Zijl met slechts een wedstrijd gewonnen onderaan. R.Z.C. II—L.Z.C. IV 7-0. Het vierde zevental der L Z. C. dat toeh wel in een te sterke afdeeling blijkt te zijn geplaatst heeft ook zijn laatsten competitiewedstrijd verloren. Bij de rust was de stand reeds 30. Daarna bleek, dat de Leidenaars eigenlijk altijd op een •verkeerde plaats hadden gespeeld. De achterhoede kreeg ten minste opeens nei ging om voor te spelen en omgekeerd. Deze veranderde opstelling kon echter niet verhinderen, dat de Rotterdammers nog 4 doelpunten maakten. De eindstand in de res. 3de klasse D is: gesp.gew.gel.verl. doelp. pnt. R. Z. O. II 6 5 1 0 26—04 11 De /.III II 6 3 12 14—14 Maas III 6 3 0 3 11—10 L. Z. C. IV 6 0 0 6 427 DE KAAGWEEK 1933. Een record aantal inschrijvingen. Reeds hebben we met een enkel woord aangekondigd, da<t het aantal inschrijvin gen voor het groote zeilersfeost van De Kaag dit jaar verassend groot is. Het aan tal inschrijvingen overtreft niet alleen verre de verwachtingen, doch alle records van voorgaande jaren en als vanzelf spre kend die van andere watersportvereen. zijn dit jaar verre gebroken. Op een zoo groote deelname had de grootste optimist niet durven rekenen en de Kon. Zeil-, Roei en Motorsportvereeniging „De Kaag" hand haaft hiermede tenvolle haar naam de grootste wedstrijdgevende vereeniging in den lande te zijn. De Kaagweek blijkt in derdaad het meest interessante zeilersfeest te wezen. Van heinde en verre zullen de deelnemers en daarmede ook de talrijke bezitters van zeil- en motorjachten, die niet aan de wedstrijden deelnemen, naar de Kagerplassen komen en deze gedurende langeren of korteren tijd bevolken. Meer dan een derde maal groot-er is het aantal inschrijvingen voor de Kaagweek 1933 dan voor die van vorig jaar en zoo als we reeds eerder hebben geschreven is deze groote deelname voornamelijk te dan ken aan de zooveel grootere deelname in de 12 Voetsjollenklasse en de 12 M2. Een heid sklassc of Sharpy-jollen. Wanneer we onze voorbeschouwing hier mede beginnen, dan mogen we constatee ren, dat er niet minder dan 73 12 Voets- jollen zijn ingeschreven, welke weder in drie klassen zijn ingedeeld: de A-klasse 17 (vorig jaar 14) de B-klasse 22 (vorig jaar 15) en de C-klasse 24 (vorig jaar 17). Na tuurlijk zijn alle bekende jollenzeilers hier van de partij en ondergebracht in de A- klasse. We noemen slechts de gebr. Maas, de gebr. van de Stadt, van Helvert, Callé, Barzilay, Kagchelland, van 't Hoogerhuis, Bohré. Karreman, mr. Zweep en Borger- hoff Mulder. Dan vinden we in de B-klasse o.ra. mej. Gerarda Oudshoorn en mej. Vis ser, van der Meer, van Tienhoven, enz., ter wijl de C-klasse bijna geheel bestaan uit nieuwe gezichten. Verbazend groot is de toename van de inschrijvingen in de 12 M2. Eenheidsklasse. Niet minder dan 41 deelnemers, verdeeld in de klassen A en B zullen hier den strijd tegen elkaar aanbinden. Vorig jaar waren er nog slechts twaalf deelnemers, een voor uitgang van mee-r dan driehonderd procent. Een ander type klein wedstrijdschip, de Ber gum eer-klasse, is van vijf op elf deelne mers vooruitgegaan. De andere klassen zijn ongeveer hetzelf de gebleven, laten althans niet zulk een grooten vooruitgang zien. We noemen de 54 M2. Kruisersklasse weder met vijf deelnemers, de Regenboog klasse A met elf (vorig jaar dertien), de B- klasse met zes (acht) en de C-klasse in dit nummer met vijf (geen) deelnemers. Zooals andere jaren zullen ook nu weer teamwedstrijden worden gehouden voor de Regenbogen en Jollen, terwijl voor het eerst ook teamwedstrijden zullen plaats vinden voor de Sharpy's. Voor de eerste ko men uit de Kon. Zeil ver. Sneek, de Zeil ver Braassemermeer en de Kaag, voor de twee de de Zaanlandsche Zeilver., Loosdrecht, de Fvtotterdamsche Zeilver. en de Kaag, ter wijl aan de teamwedstrijden der Sharpy's wordt deelgenomen door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging, Loosdrecht en de Kaag. Opmerkelijk veel Friezen zullen dit jaar aan het groote zeilersfeest op de Kaag deelnemen, maar ook de andere vereeni- gingen uit het land zijn rijkelijk vertegen woordigd. De inschrijvingen. De inschrijvingen zijn als volgt: Teamwedstrijd Regenboogklasse: Sneek (D. Oppenhuizen en M. Hendriks), Braasse mermeer (P. Schieffer en F. P. Bos), de Kaag (L. van der Steur en W. Z. van der Mey). Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: Zaanlandsche (E. G. van de Stadt en G. van Lijnen Noomen). Loosdrecht (F. A. F. Callé en B. Maas), Rotterdamsche (J. Bar zilay Jr. en D. Kagchelland), de Kaag (Th. van Helvert en A. Borgerhoff Mulder). Teamwedstrijd 12 M2. Eenheidsklasse: Kon. Ned. Zeil- en Roeiver. (H. F. Baer- selman en A. E. Dudok van Heel), Loos drecht (H. F. Smith en E. Huisken), de Kaag (W. Nauta en G. A. M. Saraber). 45 M2. Kruiserklasse: Rietepiet, st. J. D. A. Hellema, Benati II st. B. Fenenga, Walta, st. C. A. Vermaat, Coppelstock, st. J. II. C. Sieverts, Föhn, st. P. Molenaar. Rogenboogklasse A: Dolfijn, st. K. Vro lijk, Windekind, st. D. Oppenhuyzen, Hen- nie, st. M. Hendriks, Waterrot, st. S. Kruy- sen, Waterzonnetje, st. J. Zwart, Steur II, st. J. van der Steur, Lies II, st. P. Schicf- fer, Duke, st. J. C. van de Velde, De Leede III, st. W. Z. van der Mey, Pieterke, st. J. do Vries Lentsch, Holland, st. F. P. Bos. Regenboogklasse B: Snip, st. K. J. Swart, Witterfluiter, st. Q. D. de Jong, Elf, st. II. J. W. Brouwer, Woelwater, st. H. Nauta, Saenden, st. L. de Wit, Iris, st. dr. P. B. Kreukniet. Regenboogklasse C: Meteor, st. H. Mul ler, Ariola, st. H. V. B. Wijnmalen, Pie terke, st. G. de Vries Lentsch, Bruintje Beer, st. 'Et van Drecht, Titia, st. J. N. Maas. D Klasse: Narmada, st. H. H. Tieleman, Filo, st. F. Los, Summerwille, st. J. H. Wilton jr., Toutrib, st. H. W. de Voogd. Sterklasse: Alcor, st. A. Ie Poole, Sirius, st. B. A. v. d. Heuvel, Venus, st. W. F. Lee man, Perseus, st. G. J. E. Scheepens. B.M.-klasse: Blauwtje, st. P. van Wal beek, E 35, st. G. Hev Jr.. Jutter, sta P. W. Bok, Otter, st. G. Mol, Mop. st. J. Bolle- meyer, Adri, st. P. Luunis, Wittermik, st. H. van Eyden, Margotje st. J. Broeders, Woelwaer st. J. van Bergen, Rnnny, st. F. C'. Overmaas, Never Mind, st. W. Dullacrt. Vrijbuitcrklasse A: Sonoy, st E. Stutter- hoim, Jan Maas, st. J. Dorsman, Sam Cor- nelisse II, st. H. Monde, Simon de Daneer. st. J. Kranenburg. Vrijbuiterklasse B: F. O. B., st. L. Fertz, Dirk Duyvel, st. W. Feitz Maashaaa, st. F. Verbunt, Thedo, st, A. Carpentier. 12 M2 Kruiserklasse AKamp, st. Lud. Frank, Eversharp, st. A. Huvbrechts, Kwa- kelpad. st. W. Beekhuis Notketel. st. H. F. Baerselman, Duitsche Ribbe, st. Th. Leeg- stra, Joy, st. A. E Dudok van Heel Jr., Aeolus, st. G. Visser. Peet. st. A. of T. Mar let, Catharina, st. W de Vries Lentsch, Wikkerdewik, st H. R. Tokkintra. Jowie, st. J. P. Wernink. Atalanta, st. H. H. Dun- ker, Greekje T, st. D. de Lange Jr. AAij, st. C. Heusken, de Noord. st. A, Wester man, Twinkle, st. W. X C. P. Hofkens, Slobbie. st G A. M. Saraber. Quick, st J. L. van Dieten. Strikstrak, st. G. van Luijm, st. L. V. Arnold Jr., Glazemaker, st. J. H Schrijver. 12 Voetsïollenklasse A: A. Hunter, st. G F. Bohré. Ree. st. F. A, F. Gallé, Jager, st. G. van Lijnen Noomen, Ideaal IT, st. J. N. Karreman, Dahpnia, st. P. H. R. Borger hoff Mulder, Karekiek, st. Mr- E. R. Zweep, 't Kloppertje, st. A. van Berkum. Winde kind TT. st. J. Maas, Bern. st. B. Maas, Isis, st. J. W van der Berg Jr., Meteor, 6t. Jac. Barzilay Jr., Marionet, st. R. Venema, Va^ gebond. st. Th. van Helvert, De Glipper, st. D. Kagchelland, Na Name, st. J. H. van de Stadt, Schuif, st. E G. van de Stadt, Nelly III, st. J. J. van 't Hoogerhuis. 12 Voetsjollenklasse dames AElf, st. mej. C. de Visser, Ideaal, st. mej. E. L. Karreman. A2, st mej. L. Molenaar, Jolijt, st. mej. M. A. Broer, Do-bbertje, st. mej. Ger. Oudshoorn, Schuif, at. mej. M. J. van de Stadt. 12 Voetsjollenklasse dames B: Ducky, st. mej. D. IJkema, Weetiekep, st. mej. Q. van Dijk, Tadpole, st. mej. G. Lemsvelt, Water hoen, st. mej. A. de Vries. De inschrijvingen voor de 12 Voetsjollen klasse B en C alsmede voor de 12 M2. Kruiserklasse zullen we, met oog op de lange lijst van deelnemers maar niet ver melden. LAWN-TENNTS OM DEN DAVIS-CUP. FINALE EUR0PEESCHE ZONE. Te Wimbledon werd gisteren de eerste match gespeeld van de finale voor de Euro- peesche Zone om den Davis Cup tusschen Engeland en Australië. Het heerenenkelspel had het volgende resultaat: Crawford (Australië) si. Austin (Enge land) 46, 62, 62, 63. Perry (Engeland) slaat Mc. Grath (Australië) 62, 64, 62. HET INTERNATIONAAL T0URN00I TE N00RDWIJK. Een nagenoeg verregende dag. Het is gisteren een slechte dag geweest voor het Noordwijksche tennistournament. Den geheelen middag kon er niet gespeeld worden. Slechts des morgens konden enkele partijen doorgang hebben en laat in den namiddag kon nog even worden gespeeld, maar verschillende partijen werden afge broken. Het voornaamste uit de gespeelde par tijen is, dat Timmer zich door een zege op Karsten in den halven eindstrijd plaatste. De uitslagen luiden als volgt: Heerenenkels-pel, derde ronde: Scheur leer sl. mr. Marinkelle 75, 6—2, 64. Leem brugge wint van Kuhlmann w.n.o.; Karsten sl. Imhoff 64, 64, 63. Kwarteindstrijd: Timmer sl. Karsten 63, 62, 62; StefaniLeembruggen af gebroken wegens regen; RogerSertorio, afgebroken wegens regen bij 46, 61, 7 5, 11 voor Reger. Damesenkelspel, tweede ronde: Mej. Adamof sl. mevr. Belzer 62, 62; mevr. Von Stuck sl. mevr. Dison 60, 63. Damesdubbelspel, le ronde: mevr. Bout- my en mej. Jonquière sl. mej. Terwindt en mej. Bleeksma 64, 64; Miss Ingram en mevr. Dison sl. mej. Kerckhoff en mej. Hef ting 6—3, 6—2. Heerendubbelspel, 2de ronde: Hughan en van Olst sl. Tesohmacher en Haas 60, 6—1, 6—1. Gemengd dubbelspel, 2de ronde: Miss Burke en Von Kehrling sl. mevr. Dralle en Imhoff 61, 6—2. ATHLETfEK DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN IN HET STADION. Behoudens de kans op nog eenige ver sterking van den Engelschen ploeg, kan de lijst van binnen- en buitenlandsche deelne mers en deelneemsters aan de internatio nale atletiekwedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam op Zondag a.s. thans als gesloten worden beschouwd. Zij telt niet minder dan 250 namen en overtreft daar mede verre de deelname van de twee "voor- Wedstrijden E.S.T.0. De R. K. Sport vereeniging E.S.T.O. houdt groote nationale atletiekwedstrij den op Zondag 3 Sept. De wedstrijden worden gehouden op het nieuwe Sportter rein. De inschrijving sluit absoluut 17 Aug. Het programma bestaat uit de volgende nummers: 80 Meter Hardloopen Junioren; 1500 Meter Hardloopen Junioren; 4 X 80 Meter Estafette Junioren; "Hoogspringen met aanloop Junioren; Verspringen met aanloop Junioren; Kogelstooten 5 K.G. 100 Meter Hardloopen Senioren; 400 Me ter Hardloopen Senioren; 1500 Meter Hard loopen Senioren, 5000 Meter Hardloopen Senioren; 4 X 100 Meter Estafette Senio ren; Olympische Estagette Senioren; Hoog springen me aanloop Senioren; Versprin gen met aanloop Senioren; Kogelstooten 7X KG. Senioren. Do wedstrijden worden gehouden onder de bepalingen van den D.H.A.K. Het adres van den wedstrijd-secretaris is: C. Groenen dijk, Mauritsstraat 30, Bodegraven. Poging tot recordverbetering. Op de Sintelbaan te Amsterdam zal' Zondag a.s. door de Alphensche athleet Th. Vrisekoop getracht worden het record op 400 M. van de R. K. K.N.A.U. staande op 53.7 te verbeteren. jaren. Wanneer men daarbij overweegt, dat practi8ch slechts voor twee nummers vrije inschrijving open stond, dan blijkt daaruit wel, dat de organiseerende commissie voor een fraaie bezetting heeft weten te zorgen. Voor de nummers 5000 Meter en hoogspriu- gen, die wij reeds bespraken, kan nog me degedeeld worden, dat op eerstgenoemd nummer ook de Duitsche kampioen Syring zal starten, die aanvankelijk verhinderd was, terwijl de Noor Bjoern Hansen aan het hoogspringen is toegevoegd. Tusschen hem en den Hongaar Bodossy zal in hoofd zaak de strijd om de eerste plaats gaan. Belangwekkend is het speerwerpen door het deelnemen van Stoeck, die er eenige weken geleden te Antwerpen in slaagde den geduchten Fin Penttilae te kloppen. Sterker dan hij is echter nog zijn landge noot, de recordhouder Weimann uit Leip zig, die het kortgeleden tot 67 Meter bracht. Met uitzondering van den wereldrecord houder Jaervinen, zullen we Zondag dus de beste speerwerpers aan het werk zien. Als derde buitenlander komt op dit num mer de Belgische kampioen Herremans uit. In den Marathon-loop, waarover een de zer dagen meer, starten o.a. de buitenlan ders A. J. Norris (Engeland) en de Duit- schers Kreglingen en Franz Verstege. De vier snelste Belgische en Duitsche dam es starten voorts op de 100 Meter en de 4 X 100 Meter estafette. Op de Nederlandsche athleten komen we dezer dagen nog terug. De buitenlandsche deelnemers laten we hieronder volgen: 100 Meter: Jonath, Vent, Buthe Pieper, Hendrix, Heithoff, Haffmann, en Kuesters (Duitschland). 400 Meter: Powell (Engeland), Metzner, Voigt, Imhoff, Bochmeyer (Duitschland). 800 Meter: Szabo (Hong.), Gutteridge (Eng.), Engelhardt, Lefèbre, Dane (Did.). 1500 Meter: Reeve (Eng.), Szabo (Hong.), Schillgen, Kaufmann (Did.). 5000 Meter: Bailey (Eng.), Syring, Goehrt, Schaumburg (Did.). 110 Meter horden: Harper (Eng.), Wel- scher (Did.): Hoogspringen: Bodossy (Hong.), Bjoern, Hansen (Noorwegen), Plicht (Did.). Speerwerpen: Weimann, Stoeok (Did.), Herremans (Belg). Polshoog: Wegener, Dwiza (Did.), Zsuff- ka (Hong.). 4 X 100 Meter estafette heeren: T.U.S. (Bochum), Preussen (Crefeld); idem dames: België en Duitschland. Bij de deelneemsters bevinden zich o.a. de dames Doellinger en Gericke, die men van vorige wedstrijden kent. Frl. Doellin ger in op het oogenblik in uitstekenden vorm. Zondag ;..l. liep zij de 100 M. nog in 12.2 sec., zoodat het voor mej. Schuurman geen walk-over wordt. INTERNATIONALE MARATHONLOOP. Met 23 deelnemers. De aan het Internationale Athletiek Con cours in het Stadion te Amsterdam ver bonden Marathon-loop, georganiseerd door „Het Leven' en de Amsterdamsche Athle tiek Club, belooft, evenals bet vorig jaar, een groot succes te worden, daar zich niet minder dan 23 deelnemers hebben aange meld. Van der Steen (Mechelen) die vorig jaar de tweede plaats bezette achter zijn club genoot Jean Linsen, is wederom van de partij, alsmede de taaie Duitsche Mara- thon-looper Kreglinger (Wilhelmshafen) die verleden jaar de vierde plaats bezette. Voorts start nog de Duitscher Versteege, alsmede de Engelsche lange af9tand-looper J. A. Norris, die beiden geduchte tegen standers zijn van de hierboven genoemde favorieten. Bovendien start ditmaal nog de Hollandsche Marathon-looper Land heer, die vele jaren in Duitschland geves tigd was, doch momenteel weder in Am sterdam woont en die een goede kans maakt voor den aan dezen loop verbonden K.N.A.U.-kampioenstitel. In 1928 bij de Olympische Marathon wa-s hij als veertien de de eerst aankomende Nederlander. De kampioen 1932 Piet van Leenen van Dos Rotterdam, behoort begrijpelijk even eens tot de inschrijvers, zoodat een span nende strijd reeds bij voorbaat vaststaat. Voort-s loopen nog: H. Knol (West Frisia), D. Effrink en Sleeker van Victoria Amers foort, J. Terlouw en W. de Krey van T.H. O.R. (Gouderak), W. Herblot van P.E.O. (Ziwolle), J. H. Wey en J. Christoffel van O.B.V. (Apeldoorn), C. Urban van Nio (Driebergen), H. Koppes (Berkhout), L. Overdijk van Dos (Rotterdam), H. Rooy- akkers van D.H.C. (Delft), H. Wildschut van Achilles (Gouda), J. de Jong en J. de Ruyter van A vac (Amsterdam), O. Hanse laar en J. Koevoets van A.A.C. (Amster dam). De start vindt om 1.45 uur plaats vanaf het Stadion en de loopers worden tegen 4.30 uur weder terugverwacht. Het par cours is als volgt: Stadion, Olympiaweg, Apollolaan, Amstellaan, Amsteldijk, langs Amstel via Kalfj-e en Ouderkerk tot Bo- venkerkerdijk, terug vla Nesscrlaan weder langs Amstel via Ouderkerk en Kalfje, ver volgens Zuidelijke Wandelweg en Amstel- veensckeweg naar Stadion. Het publiek in het Stadion wordt regel matig van iederen post op de hoogte ge houden van den stand van den wedstrijd. De wielrenners van De Germaan zijn ook nu weer bereid gevonden de Marathon- loopers te vergezellen, terwijl de wedstrijd leiding een ieder, die de loopers hindert of opjaagt onmiddellijk zal verwijderen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6