^G- VRIJDAG 14 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 gemee^i1 ddags la meent 7 ting vi 10.000. JYZEI :ester. iemeer oor bi roep o an dt m„ iyzen ester. 3t d< gingen -vloot n Lei' [erme- ootjea stelde n ons 20 en errein gele- r den wordt Drift, Hand, Mis Dito, deel- n uit Al- loorn enten r. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk) an het examen akte N VII (leeraren „uishoudkunde en Wasehbehandeling) de lames F. M. H. van der Cammen, L. M. Majoie en C. J. Vendrik. Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk) het examen N VII (leertires Huishoud ende en Wasehbehandeling) mej. J. van oord en voor het 2de ged. (praktijk) van iet examen N VIII (leerares Koken cn Voe- lingsleer) mej. M. P. B. Schute. GEM. H.B.S. MET 5-J. CURSUS. Toelatingsexamens. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: Jet- ;v Abdoel Rachman, P. H. Barentsen, Adri Bavelaar, J. L. Boender, J. H. den Bre- r, J. W. Broekhuizen, J. J. Coutinho, A. Dieben, T. Dissevelt, C. W. A. van den ingswi j van O. R. van der 'eltz van der Sloot, J. A. Habig, K. F. H. a Hiele, A. J. J. van der Hoek, W. E. Hollander, J. J. N. Hüter, A. L. van In- pen Schenau, J. J. Jager, K. P. Janse, \V. j. Janssen, J. G. Joha, W. de Jongh, VV. an Katwijk, A. P. Klopper, A. J. Koenen, iidi Kouw,'Henny A. Krajenbrink, P. L. irouwel, J. V. Kusters, G. H. Menses, R. iloll, F. de Munter, J. Nieuwdorp, E. L. S'oach, C. Noest, J. H. L. van Ree, J. H. Romijn, A. van Rijs, Sjoerd;-e A. van der ezina $<»haaf, W. A. van Schayck, Janke Schop pen, A. W. Schouten, W. Slappendel, J. A. Itaal, J. T. Steen, A. M. H. Straatman, K. I. Thiel, J. H. Uiterwijk, J. Valkenburg, J. -S. Veencnbos, W. P. C. Vormeij, Neli M. 'geno yjas^joni) n van der Vlerk, Ad. Ja. Vos- ^selman, F. Wentzel, A. P. de Winter, A. N. Wijnnobel. Tot do tweede klasse: S. Abdoel Rach- _ian, J. de Bruijn, M. G. van der Hoog, K. Tendeloo, T. J. van der Zee, J. M. Zitman. Tot de derde klasse: Etty Adoel Rach man, F. J. Frencken, F. L. M. Koenen, H. [G. Koornstra, J. Leder, F. J. Mastenbroek, S. H. Tan. Tob de vierde klasse (Afd. B): J. H. Brassen, Frida Durer, Ati E. Hokkeling, J. A. Noordenbos. Tot de vijfde klasse (Afd. B): P. Hoek stra. H.B.S, v. Meisjes met 5 en 6-jar. cursus te Leiden. Toelatingsexamen 1ste klasse: AV. A. Bouwman, C. M Brouwers, J. E. Brummel, W. Buising, N. Cahen, W. Driehuizen, T. Dubbeldeman, D. Engels, E. Tazekas, W. Gaykema, H. van Gelder, M. Hage, B. van- Heel, M. C. van Hoek, C. H. E. Hoogen- doorn, W. D. Hoos, E. de Jong, M. A. ïl, J. B. de Koning, B. Y Meyer, M. G. Moerkercken v. d. Me uien, L. Muller, C. A. J. Paajrdekooper, li. van der 4^ndt, H. E. Schwencke, L. C. Siddree, G. F. Sie mens, L. Sioverts, D. M. Sindaal, M. E. Soeters, M. A. T. Veltman, H. Verkoren, I. H. Volbers, A. de Vries, O. L. Wencke bach, M. E. Wensinck, A. C. B. Werff, G. A. Wilmink, W. A. J. van Wijk. Geslaagd voor het toelatingsexamen van het R. K. Lyceum voor Meisjes te Den Haag: Carola Kromhout en Joke Walen kamp; voor de Meisjes H. B. S. alhier: Constance Brouwers, leerlingen van de Ma- riasckool, Haarlemmerstr. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames M. H. Hemmes en S. W. J. Laterveer, alhier. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Gisteren heeft de algemeene vergadering van Aandeelhouders van den Leidschen Schouwburg plaats gehad. Na goedkeuring van het jaarverslag en der rekening en verantwoording, nam de heer Carl. Th, Driessen afscheid als Com- In zijn plaats werd de heer G. L. M. Driessen tot Commissaris benoemd. Mede- deeling werd gedaan over de verbouwing van Galerij en Amphitheater, waar do ban ken door klapstoelen zullen worden ver- vangen. Hierdoor zal een groote verbetering ont staan. Na afloop der vergadering werden de brandbluschmiddelen beproefd, die door den Commandant der Brandweer in uitste kendend staat werden bevonden. Arbeidsbeurs Leiden. Op den 13den Juli 1933 waren 2528, (v.j. 2676) werkzoekenden ingeschreven. Zomerconcert Pieterskerk. Ook dezen zomer zullen er in de Pie terskerk eenige orgelconcerten plaats hebben. De heer Leo Mens, die deze con certen organiseert, heeft zich verzekerd van de medewerking van mej. Hans Gruys, liederen- en oratoriumzangeres te Amsterdam en de heeren Charles van Is- terdael (violoncello) en Sam Swaap (viool). De concerten zullen gegeven worden Vrij dag 28 Juli 1933 en Donderdag 14 Sep tember 1933. Het eerste concert, waarop mej. Gruys zal zingen, zal een Bach-con- eert zijn. Wij wenschen den heer Mens een grootere schare van luisteraars dan tot op heden het geval was. De concerten verdienen do belangstelling ten volle en deze zal een aanmoediging zijn voor den volhardenden organisator en een bewijs dat men zijn concerten niet wil missen. Uit 'n sigaretten-automaat op de Haarlem merstraat is een bedrag van f 4 ontvreemd. Op verzoek van de Haagsche politie is we gens verduistering gearresteerd zekere P. H. Deze jongeman had onlangs 'n motorongeluk hier ter stede gehad cn was deswege in ziekenhuis opgenomen. Van het ziekenhuis gaat hij dus naar het Huis van Bewaring. MELKVENTEN OP ZONDAG. Adres aan B. en W. Door de gezamenlijke Melkhandelaars, 16 het volgende adres gericht aan Burge meester en Wethouders: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; de Leidsche Grossierdersbond in melk en melk-producten, het Neutrale Melkverkoopersgilde „Eensgezindheid zij ons Doel" en het R. K. Melkverkoopers- gildo „St. PaschaJis Baylon", allen te Lei den, dat na het in werking treden der Rijkswet op Winkelsluiting, het melk ver- koopen op Zondag langs de straat hand over hand toeneemt. Daar deze toestand het gevaar met zich brengt, dat de Zondagsrust van hierbo ven genoemde handelaren cn hun personeel ernstig in gedrang komt, verzoeken Wij uw Geacht College beleefd doch dringend die maatregelen te nemen, welke leiden tot een verbod van straatventen van melk op Zondag. Met de meeste hoogachting enz. enz. De plaatselijke Organisaties dienden het volgende verzoek in. Namens den Leidschen Bestuurdersbond Roomsch Katholieken Volksbond en de Ohristelijken Besturenbond te Leiden, be tuigen ondergeteekenden hun volkomen in stemming met het aan uw College gericht adres van de verschillende melkverkoopers organisaties te Leiden, inzake het uitven ten en straatverkoop van melk op Zondag. Zij sluiten zich volkomen aan bij de be zwaren in genoemd adres ontwikkeld en verzoeken uw College beleefd, het daar heen té leiden dat ten spoedigste aan den straatverkoop van melk op Zondag een einde wordt gemaakt. 't Welk doende, enz. enz. Handelsregister K. v. K. Opheffingen 6101 „De Tramhal te", Oegstgeest, Geversstraat 55. Sigaren magazijn. 3-156. M. v. o. Ploeg, Koudekerk, Wijk A 16, landbouwer en veekoopman. 4158. C. A. v. d. Wiel, Hazerswoude E 57. Timmerman. Wijzigingen: 2814. Suikerwerkenfa- briek voorheen Nic. de Tombe. Leiden, Gerrit. Doustraat 4. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. in: N. V. Suikerwer- kenfabriek voorheen Nic. de Tombe. 5321. F. van Veen, Koudekerk aan den Rijn, Hoogewaard B 87, slagerij. Uittr. E: F. van Veen, Koudekerk, dd. 1 Juli 1933 Wijz. handelsn. in: J. van Veen, N. E.: J. van Veen, Koudekerk. Gistermiddag is de 17-jarige J. L., op den hoek van Haarlemmerstraat en Hooglandsche Kerksteeg aangereden door 'n luxe auto van C. G. P. B. uit Utrecht. De jongen werd ver wond aan een oog en den linkerpols. Door den automobilist werd hij naar het St. Elisabeth- gesticht vervoerd. LAATSTE BERICHTEN CR IS IS BOTER MERK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend dat voor de week van 16 Juli tot en met 22 Juli de prijs voor het crisisbotermcrk op f 1.por K.G. en voor de vervoerver- kunning voor buitenlandsche boter op f 1.10 per K.G. iö bepaald. CRISIS-RUNDVEE-CENTRALE. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond een Koninklijk Besluit be vatten, waarbij de invoer van: versch, ge keeld, bevroren, gezouten, gerookt cn'of gedroogd, en/of op andere wijze bewerkt of geconserveerd rund- en kalsvleeschversch, gekoeld, bevroren, gezouten, gerookt en/of gedroogd, en/of op andere wijze bewerkt of geconserveerd schapen- en paardenvleesch alsmede van levende schapen en sjacht- paarden, voor den tijd van 6. maanden wordt gecontingcnteerd 16 Juli—16 Janu ari 1934. Her percentage van den toegestanen in voer is vastgesteld op 100 van de gemid delde ingevoerde hoevelheden in de tijd vakken: 16 Juli 1931—6 Januari 1932 en 16 Juli 193216 Januari 1933. behalve voor den invoer van versch, gekoeld of bevro ren rund- en kalfsvleesch welke gecontin gcnteerd blijft op 60 van den gemiddel den invoer per 6 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931. De invoer van de genoemde artikelen zaï met ingang van 16 Juli slechts zijn toe gestaan aan een door den Minister van Economische Zaken aan te wijzen centrale. Als zoodanig zal worden aangewezen de Crisis-Rundvee-Centrale, gevestigd te 's-Gravenhage, 2e van den Boschstraat no 2. Naar wij, in verband met bovenstaande mededeeling, nog vernomen, was de cen- trabsatie van den invoer van vleesch nood zakelijk om te voorkomen dat do toepas sing van de Landbouwcrisiswet op rund vee aan effect zou inboeten. Krachtens deze Landbouwcrisiswet kan men een hef fing op te slachten vee leggen, waardoor de vleeschprijzen zullen stijgen. Dit zou ech ter tengevolge heben dat de invoer van vee en vleesch aangetrokken werd. Nu kan men dezen invoer, wat rundvee betreft met de Landbouwcrisiswet regelen. Voor die van vleesch moest men echter de Cri- sisinvoerwet gebruiken. Dit geschiedt thans door dezo conting^ntéering. Door deze centralisatie cn monopolisee ring van den invoer is de rundveecentrale thans in staat ook voor het geïmporteerde vleesch prijsregelend. op te treden. DOODELIJKE VAL. Tn den afgeloopen nacht viel in een per ceel in de v. Grueghelstraat te 's-Graven hage, de 85-jarige weduwe H., door do duisternis misleid van de trap. Met een ernstige wonde aan het achterhoofd werd zij door den G.G.D. vervoerd naar het zie kenhuis aan den Zuid wal, alwaar zij kort na aankomst is overleden. DREIGEND CONFLICT IN DE STEEN INDUSTRIE. Het schrijven d.d. 8 Juli betreffende voorstellen van de patroonsorganisaties met betrekking tot een stoenzetterscon- tract is in een gisteravond gehouden ge combineerde besturenvergadering van de arbeidersorganisaties (Alg. Ned. Bouwar- boiderabond, Fed. v. Bouwvakarbeiders, R. K. Bond van Transportarbeiders en Chr. Bond van Transportarbeiders) besproken. De gezamenlijke besturen kwamen tot de conclusie, dat de voorstellen der patroons zoo niet kunnen worden aanvaard. Beslo ten is aan de leden-steenzetters het advies te geven, van Maandag a.s. af op de voor waarden, in het schrijven van de patroons genoemd, geen steen te lossen. De besturen zijn overtuigd, dat dit advies zal worden aanvaard, zoodat er Maandag geen steen zal worden verwerkt door de leden dezer arbeidersbonden. DE UITWIJZING VAN DEN HEER TYFKER. Omtrent de uitwijzing van den Duit- schen nationaal-socialist don heer Tyfker te Heerlen, vernemen wij nog, dat hem door den commissaris van politie te Heer len gelast is, Nederland te verlaten, waar bij als termijn is gesteld, vóór Zaterdag morgen 7 uur. De heer Tyfker wordt be schouwd als ongesvenschte vreemdeling, waarom hem het verdere verblijf in ons land is ontzegd. Donderdagmorgen hebben ook drie andere Düitschers, die met dpn heer Tyfker samonwerkten, van den com missaris van politie last gekregen ons land vóór Zaterdagmorgen te verlaten. Het zijn de Duitschers Stollenberg, Kra mer en Martin. De laatste is reeds ver trokken. CONCOURS HIPPIQUE. Heden is op „Houtrust" het één-en-dor- tigste concours hippique van de vereeni- ging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland aangevangen. Dit jaar duurt het concours slechts twee dagen. De inschrijvingen zijn buitengewoon tal rijk. Zoowel aan rijpaarden als voor springconcoursen is meer ingeschreven dan vorige jaren. Voor tuigpaarden is het aan tal inschrijvingen minder dan het vorige jaar, maar een dergelijk verschijnsel doet zich tegenwoordig overal voor. Alles bijeengenomen, zijn ongeveer tweehonderdtachtig inschrijvingenvoor het springconcours is het aantal twee-en- zestig. Aan een hedenmorgen gehouden voorkeuring voor do geschiktheidsproef voor. rijpaarden No. 1 worden acht-en-twin tig paarden onderworpen en voor de dres- suurnummer8 van morgen hebben zich zes- en-twintig deelnemers gemeld. Veel stelt men zich voor van het num mer reclame- en bestelwagens, dat mor genmiddag plaats zal vinden en waarvoor negentien wagens zijn ingeschreven, vier spannen, tweespannen en eenspannen. De Koningin hoeft twee groote zilveren medailles beschikbaar gesteld, evenals Prinses Juliana. De Koningin-Moeder en Prins Hendrik hebben ieder- een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Voorts heb ben tal van leveranciers cn hotels prij zen aangeboden, benevens eenige particu lieren. TELEGRAMMEN HET TOENEMENDE EUVEL DER ONTVOERINGEN. De kleinkinderen van Roosevelt bewaakt. WASHINGTON, 14 Juli. (V.D.) Gisteren werd bekend, dat do geheime politie op dracht heeft gekregen de kleinkinderen van President Roosevelt streng te bewa- ken, aangezien men vreest dat de steeds brutaler optredende bandietenbenden zul len trachten do kleinkinderen van het hoofd van den Staat in hun macht te krijgen. Do bekende detective Russell Wood, die inder tijd John Coolidge bewaakte, toen diens vader President was, is te Rye Beach aan gekomen in New Hampshire, ter bewaking van Sarah Roosevelt, het dochtertje van Rooscvelts zoon James. Een ander, wiens naam niet bekend is, bewaakt te Little Boards Head in New Hampshire Sistio cn Buzzie Dall, de kinderen van mr. Dall cn Roosevelt's dochter Anna. Do speciaal met den atrijd tegen de „kidnappers" belaste Joseph Kecnan ver klaarde, dat de regeering den strijd zoo fel mogelijk zal voeren, doch in de eerste plaats de hulp van de bevolking noodig had. De verleden week uit een auto nabij zijn huis ontvoerde John O'Connell Jr., Luite nant van de Nationale Garde en zoon van den invloedrijke democratischcn politicus O'Connell, is nog steeds verdwenen, hoewel do familie zich bereid heeft verklaard een belangrijk gedeelte van de 250.000 dollar te betalen. C. T. CRAMP OVERLEDEN. LONDEN, 14 Juli. (V.D.) Do Secretaris- Generaal van de National Union of Rail waymen, C. T. Cramp, ie hedenmorgen vroeg aan de gevolgen van een beroerte, die hem tijdens een bestuursvergadering overviel, overleden. Cramp is geboren in 1S86. Aanvankelijk zou hij tuinier worden, doch hij ging over naar het spoorwegbedrijf en was aanvan kelijk conducteur, lat<y bureauambtenaar. In 1911, nadat hij actief lid van den Bond van Spoorwegarbeiders was geweest, werd hij gekozen in het bestuur van de National Union of Railwaymen. In 1918 werd Rij BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena Man», dochter van W. Lasschuijt en M. C. Arbouw Lena, dochter van G. Veerman cn L. Brandt Johannes Elbert, zoon van E. Steenhuizen en P. M. Kriest Jonathan zon van G. van Wingerden en A. Roeloffs Ondertrouwd: Chr. Verra jm. 27 jaar en J. de Jong jd 23 jaar A. Lee mans jm 26 jaar en M. de Groot jd 26 jaar J. F. M. Willems jm. 28 jaar en Chr. J. H. A. M. van Noorfc jd. 26 jaar W. van Venetien jm 24 jaar en P. v. d. Kwaak jd 21 jaar. Overleden: M. H. W. v. d. Bosch m. SO jaar W. A. v. d. Zwet zoon 1 jaar G. Schut, m. 63 jaar W. Draaijer m. 85 jaar F. Verhoeven m. 82 jaar. voorzitter cn in 1920 secretaris van dezen Bond, terwijl hij in 1931 secretaris-generaal werd. Ook in andere organisaties had hij belangrijke functies en in 1925 werd hij ge kozen tot voorzitter van de Internationale Transportarbeiders Federatie. Als secreta ris van den Spoorwegbond speelde hij een belangrijke rol tijdens do algemeene sta king in 1926. Cramp was lid van verschil lende regeoringscommissies, o.a. van de Anglo-Russische Schuldencommissio. REUSACHTIGE 0LIEBRAND NABIJ BUENOS AIRES. 52 tanks in brand. BUENOS AIRES, 14 Juli (V.D). Nabij de Argentijnsche hoofdstad zijn 52 groote olietanks van de Standard Oil Company in brand geraakt.. Alle pogingen om het snel om zich hoen grijpende vur in te perken, bleven tot nog toe zonder resultaat. BARKAS MET ARBEIDERS OP DE W0LGA GEZONKEN. Reeds meer dan tachtig dooden. MOSKOU, 14 Juli (V.D.). Op de Wolga nabij JarosLaw is een barkas, waarop zich naar schatting 250 arbeiders en arbeiders vrouwen bevonden, gezonken. Volgens de tot nog toe ontvangen berichten zouden tachtig personen verdronken zijn. Men vermoedt, dat het ongeluk is ver oorzaakt door overbelasting van den bar kas, die bovendien zoo oud zou zijn ge weest, dat hij eigenlijk niet meer in do vaart behoorde te zijn. Volgens nog niet bevestigde berichten zou het aantal slachtoffers tot boven do honderd gestegen zijn. De Sovjet-autori teiten hebben onmiddellijk oen streng on derzoek naar de oorzaak van do ramp in geleid. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Juli. Vee. Aanvoer 495 runderen, 257 kalveren, 378 sokapen, 41 stieren. Laagste 60, hoogste 2.85 geen han del; 137 kalf- en melkkoeien 0.S01.85, matige handel, varekocien 32 stuks laagste 65, hoogste 15. stroeve handel, vette ossen 281 stuks hoogste 250 laagste 80, stugge handel en 3260 cent schoon aan den haak, 4 pinken vette kalveren 36 stuks laag ste 25 en hoogste 40, 3462 schoon aan do haak, nuchtere kalveren 171 stuks, laagste 4 hoogste 7 handel matig, vette schapen 378 laagste 8 hoogste 15, handel traag 872 lammeren 2.306.50; per kg. levend gewicht mestvarkens 496, 1225, han del matig; 887 biggen 6—10.50, handel matig, paarden 75—190, 8 veulens, 5 bok ken en geiten. Kaas. Ie soort Goudscho kaas 2*2— 24, 2e soort 18—21, lo soort Leidsche 2126, 2e soort 1820 per 50 kg. 100 partijen Goudsche kaas, 33 partijen Leid sche kaas. Handel Goudscho kaas flauw en handel Leidsche kaas matig. BOSKOOP, 13 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 914 cent, Hadley 2037 cent, Clau dius Pernet 1522 cent, Columbia 1020 cent, Butterfly 1523 cent, Mac Keiler 9 15 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Mme. Jules Bouché 715 cent, Rosalandia 15 26 cent, Florex 20 —30 cent, Phoebe 10—14 cent, Olias. P. Kilham 1219 cent, Edith Helen 2550 cent, Aug. Noack 816 oent Else Poulsen 4065 cent. Gloria Mundi 30 16 cent, Orange Perfection 2045 cent, Ellen Poulsen 1022 oent, Ingar Olsson 3851 cent, Lady Godino 3552 cent, Rot schild 23 oent, Briarcliff 816 cent, Lathy rus 513 cent, Lelies auratum 50—60 cent, Gerbera 1826 cent, Clematis Durandi 25 37 cent, Clematis Prins Hendrik 1.40, Clematis The President 3050 cent, Li- gustrum 1017 cent, Phlox 4—7 cent, Gla diolen 1217 cent, Distels 1.40. ALKMAAR, 14 Juli. Kaas. Aangevoerd 67 stapels, zijnde 115.000 kg. Fabrickekaas kleine 19, fabricksoommissie 18, boe renkaas kleine 20, boerenkaas commissie 18 per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 14 Juli. Vee. 88 Enter GO—125, 30 Twenter 125—230, 336 vette koeien 80185, 62 pinken 3080, 70 vette kalveren 1755, 62 graskalveren 248 nuchtere kalveren 35.50, 296 vette schapen 514, 125 wcidoschapen 516 366 lammeren 3—7, 318 vette varkens 2065 26—30 cent per kg., 21 magere varkens 1435, 163 kleine biggen 5—10 14 bokken en geiten, 11 paarden. Totaal aanvoer 2676 stuks. Kaas. Slcutelkaaa 420. Nagelkaaa 410; Goudakaas 6—20, Edammerkaas 1227. Aanvoer 24.221. Boter. Mijnboter 1.521A01.49 en veilingbotcr 1.101.41 per kg. Aanvoer l derde en 28 zesde, 1 twaalfde vaten. Commissie 55.—» NIEUWKOOP. 13 Juli. Eierenvejling. Op de eierenveiling alhier werden dezo week aangevoerd 6700 eieren. De prijzen bedroegen: kippeneieren 2.102.55 per 100 stuks, eendeneioren 1.501.60 idem. WOERDEN, 13 Juli. GrOentenveiling, Frambozen 1728 cent, aardbeien 0—23 cent, kruisbessen 49 cent, roodebessen 5 10 cent, wittebcsscn 67 oent zwaftebes- sen 1217 cent, kereen 2023 cent per pond, perziken 13 cent per stuk, snijboo- nen 1314 cent princes se boon en 917 ct. pronkers 1112 oent zilveruien 8 cent, tomaten 14 cent per pond, postelein 5—7 cent uien 1—4 oent doppers 916 cent, peulen 1024 cent spinazie 215 oent, tuinboonen 23 cent per kg., bloemkool 312 cent, komkommers 2—6 cent per stuk, rabarber 27 cent, kroten 15 oent wortelen 4 cent per bos, sla 511 cent en andijvie lti26 cent pieterselie 5—6 cent cn selderie 1012 cent per hak, aardappe len 26 cent per kist. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juli. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: eerstelingen 2050 cent drielingen 2035 cent, eigen heimers 5060 cent drielingen 2030 cent bos peen 67, peen per kist 0.901.25 Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 14 Juli 1933 L. K. lieden. II Industrie: Ala Kunstz. Unie Berkels Patent Ctilvó Delft crt. t. A Kucbeuin Accoust Ned Ford Philips Gem. Bezit üni Lever Petroleum: Kon. Olit Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: V..,m Nod. Scheepy Unit- Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Exploratie Mi Suiker: H V. A'daxn Vorstenlanden Java Cultuur N I S O. Tabak: Deli Mij. Seoemhab Deli Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am. Stnelttng Anaconda Atts Gas Sc Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental OiJ Gen Aviation Int. Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin Plat» North American Nevada Shell Union United St Loathei Union Pacific Wabash Tidewater As# Oil Cnited St. Steel 30»/, 21 in'/l 172/3 101V3/*/i 1811/, 1021/, «1/, «31/, 181/, 13 V, 1281/, 227,/, 1331/, 361/, 164»/, 1431/, 25 251/, 137s 1»/, 31'Vi, 3V, 18'/w 6 13»/, ltH/4 »»/l« 61 31'/, 7'V„/8 7'/, 3'/» 87 44'/, 301/, 20 60»/, I'Vs 1441/a 95%/9K>/4 <U/a 631/2 228t/„ 46-Vs 155'/| 25l/4 13»/, l*/« 31^2 12i/a &7i« 138/i l«l/< 47/„, 7'/, 61 "7/s U'Ym 77.6 »7/s 87 6'Vh "7* W1SSELN OTEE RIN GEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.07 l/o Londen 8.261/j New York-I.W/4 Parijs 70 Brussel 34 54 Zwitserland 47.971/« Mil&an 131 *21 2 Madrid 20.75 Oslo 41.55 Kopenhagen 37.10 Stockholm 42 70 Praag 7.34 Boedapest Prolongatie 2 3/4 procent. 3EURS0VERZICHT. Op den Kaatsten bcursdag van dc week bewoog do handel op de Amstcrdamsche fondfocnmarkt zich in kalme banen. Het publiek hield zich op den achtergrond cn wachtte het verder verloop van zaken kalin af. De tendenz was prijshoudend on het gemiddelde koerspcil onderging geen verandering van beteokeniw. Een vaste stemming bestond op de beleggingsmarkt, die voornamelijk tot uitdrukking kwam in do notcoringcn der Nod. Staatsobligaties. Goed gedisjioneord waren de. Rubbers; AVlam Rubbers werden opnieuw hooger afgedaan, evenals diverse minder courante soorten, hetgeen verband hield met het aantrokken der rubberprijzen. Voorts ver luidt, dat spoedig een nieuw restrictie-ont- werp zal worden gepubliceerd. Van do Oliewaarden werden Kon. Olies iets hoo ger ingezet, waarna geen groote variaties meer voorkwamen. Suikers bewogen zich moerendeels op hot niveau van gisteren. Tabakken en Schcepv. trokken slechts v cinig attentie. Industrioelen werden op kleine schaal verhandeld óp de Amori- kaaiuchc afd. ging weinig om; er ontwik kelde zioh een kleine affaire in Inlercont. Rubbers, Duitachc waarden waren prijs houdend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3