M. BRINKS - TURFMARKT II - TEL. 2336 VRIJDAG 14 JULI 193.» DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. VF BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT na&r waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Mcteorol. Instituut te De Bild*. Hoogste barómeteret.: 764.1 te Biarrïtz. Laagste barometerst.: 745.3 te Shieds. Verwachting tot den avond van 15 Juli: Meest matige Wes telijke tot Zuid-Wes telijke wind, zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaringen, aan vankelijk nog regen buien, later iets warmer. Do depressie trok van Ierland naar de Noordzee en zal vermoedelijk Oost-Noord- Oostwaarts verder trekken. In het Zuid- Westen en op de Britsche Eilanden stijgt de baromter onder herhaalde regenbuien, verder op den Oceaan is de wind echter niet verder dan Weet geruimd, zoodat ver moedelijk nieuwe daling te wachten is. Krachtige tot stormachtige winden waaien in het Kanaal en op de Noordzee, de re gen begint nu ook tot Zuid-Frankrijk door te dringen, maar aldaar en in ZuidijDuitsch land is de temperatuur nog vrij hoog. Zwe den is tot normale temperatuur afgekoeld, Noorwegen is nog iets te warm. De zwaar ste regens vielen in West-Duitse hl ajxl waar Hannover 24 m.m. meldt. Ofschoon morgen eenige verbetering van het weer te wach ten is blijven de vooruitzichten nog weinig gunstig. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ML: Van Vrijdagnamiddag 9.46 uur tot Zaterdagmorgen 4.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 15 Juli v.m. 9.30 uur en nam. 9.52 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 19 gr. C. Groote gezoomde 17^ Amerik. Luiers Molton 12^ Wiegdekentjes Batist OC Baby Schortjes Flinke Sloopen 1 O met overslag Graslinnen Lakens .71 Dames Camisols OA met schouderband Dames Camisols CA met ronde hals Zijden Tricot Dames Onderjurken Zephyr Dames HQ Nachthemden Geel Katoen Al Manshemden, prima Kunstzijden 1 Sokken AU Macco Shirts AH en Pantalons Gestr. Percal QO Overhemden Peau de Pêche O 1 Jongens Rijbroeken IJzersterke Khakj C7J^ Jongensbroeken Zaterdag speciaal-aanbleding van een tabriekspartij Dameskousen tegen ver bluffend lage prijzen. Matzijde, Waschzijde, Fll d'Ecosse, Wol, Macco Crêpe de Chine, 90 cM., alle modekleuren Kunstzijde, effen 1 C en bedrukt LD Moderne 04 Ruitstoffen, 80 cM. Japansche 1 Q Shantung, 95 oM. Zijden Linnen, 1 Q extra prijs Congolinnen, 1 voor lakens Wit Katoen, 90 cM. H bepaald goed Ongebleekt Hemden. Q katoen, 90 cM. Oogjes voor 1 H Luiers, 9/8 A Geel Keper, IA degelijk goed Spotgoedkoope Kinderschortjes, linnen, cretonne, pompa dour, 40 oM. lang, slechts 25 c*s' iedere 5 cM. langer 5 ets. meer. Maandag den geheelen dag geopend. Haarlemmerstr. jij Blauwe O Handdoeken, 55/60 Gerstekorrel 16 Theedoeken, Geruite 1A Theedoeken, 70/70 Ongebleekt QQ Breikatoen, p. kilo Lederen 1 AC Rijwieltasschen ONS VLIEGWEZEN. Prins Nicolaas van Roemenië bezichtigt den Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart en de Fokker-vliegtuigenfabriek. Prins Nicolaaa van Roemenië is giste ren te Amsterdam geweest, ten einde een bezoek te brengen aan de N.V. Nederland- sche Vliegtuigenfabriek Fokker en aan de afdeelingen van den Rijksstudiedienst voor de Luohtvaart te Amsterdam. Ofschoon het programma zoodanig gere geld was, dat de Fokkerfabriek vóór het sluitingsuur zou worden bezocht, ie dit be zoek, blijkbaar door een misverstand, in omgekeerde volgorde geschied en zoo re den de auto's van den prins en het gevolg te ongeveer kwart over vier het aan de Groote Kattenburgerstraat gelegen terrein der Marine op, waar de Rijksstudiedienst is gevestigd. De vorstelijke bezoeker werd hier, bij afwezigheid van den directeur, dr. ir. E. B. Wolff, ontvangen door ir. C. Ko ning, onder wicna deskundig geleide de GOUD, ZILVER, HORLOGERIE |STE KLAS REPARATIE-INRICHTING DE INKRIMPING VAN DEN VEESTAPEL. Verwerking tot corned beat. Of volgens een nieuwe methode? Naar wij vernemen, heeft de Centrale Commissie voor do Crisis-Rundveooentra- le een plan in overweging genomon, een gedeelte van de op te ruimen runderen to verwerken in corned boaf en zulks te doen geschieden door de grootfabrikanten van geconserveerde vleoschproducten. Met dit plan zou een nadeelig saldo van ettelijke milloenen voor de schatkist gemoeid zijn. Dit bedrag zou men trachten terug te vin den door.oen extra heffing op alle vleesoh- soorten, ook op de reeds belaste, waardoor de vleeschprijzen beduidend zouden wor den verhoogd. Inmiddels bereikt de commissie, naar men ons in aansluiting op het boven staande mededeelt, een belangrijke aan bieding tot rcstlooze verwerking van de runderen in hun geheel volgens een nieuw patent, in Duitschland reeds met succes toegepast, als als eindproduct van de run doren een zeer goed vet en van de var kens een meel van hooge kwaliteit wat protiïnegehallo betreft (0.9) pet. vet). Do aanwending van dit procédé zou den Staat een aanmerkelijk bedrag en bovendien ri sico besparen. Het aantrekkelijke van dit plan is, zoo- wordt ons verder gemold, dat zoowel vet als meel een gemakkelijk afzet gebied vinden in het eigen land. Ook wordt bij dit systeem het geheele beest tot nuttige producten verwerkt, terwijl vol gons het corned-plan maar een derdo ge deelte der runderen nuttig kan worden verwerkt. Het aanbod van het nieuwe pro cédé hield in het beschikbaar stellen van oen proefinstallatie zonder kosten voor den Staat, en verder na het slagen van de proeven, het beschikbaar stellen van groo- tere instalaties, daar waar'de Rogeering zulks wenschelijk acht. De heer K. R. van Staal bedankt als Statenlid. Naar do S.-W. pers meldt, zal de hoor K. R. vau Staal, die onlangs uit de O. S. P. is getreden, zijn zetel in de Provinciale Staten van Zuid-Holland ter beschikking stellen. Als zijn opvolger komt in aanmerking de heer 1'. J. van Harmeien te Sohoonho- verschillende afdeelingen werden bezocht, waarbij ook de andere ingenieurs van ge noemde instelling aan Z. K. H. werden voorgesteld. Met groote belangstelling, die zich uitte in van goede technische kennis getuigende vragen, inspecteerde Prins Ni colaas in het bijzonder de aero-dynamische afdeeling, alsmede de afdeelingen mate riaal en vleugclondorzoek. Het bezoek nam ongeveer een half uur in beslag, waarna Z. K. H. zich, met zijn gevolg per auto naar don Papaverweg aan de overzijde van het IJ begaf, waar zich de Fokkerfabriek be vindt. Hier waren ter ontvangst van den hoogen bezoeker aanwezig de directeur, de heer A. H. G. Fokker, do adjunct-directeur, ir. B. Stephan en de bedrijfsleider ir. F. Hentzen, bij wie zich tevens gevoegd had den de heeren E. Th. de Veer, directeur der Lucht vaar taf dee ling van het Departe ment van Waterstaat, en Jac. Gaster, con sul van Boemonic te Amsterdam. Ofschoon, wegens het late middaguur de arbeid in de fabriek beëindigd was, had dit het voordeel, dat de verschillende in bewerking zijnde onderdeelen des te rusti ger konden worden bezichtigd. Dadelijk na do ontvangst werd Z. K. H. naar de voor de Kon. Luchtvaart Mij in aanbouw zijnde romp van de F. 36 geleid oh reeds het vol- gendo oogenblik was do hooge bezoeker in de als model opgestelde cockpit van dit tot en met Zaterdag 9 September daar R. K. POLITIEBOND „ST. MICHAEL". De tweede congresdag werd begonnen met een H. Mis van Requiem voor de af gestorven leden in de St. Pancratiuskerk, welke opgedragen werd door den Bondï- adviseur, kapelaan Goossens. Bij de heropening van het congres deel de de heer Kruyk mede, dat hij het voorzit terschap van den bond aanvaardde en sprak een woord van welkom tot den bur gemeester en den commissaris van politie te Heerlen, de heeren van Grunsven en Offermans. Burgemeester van Grunsven sprak de beste wenschen voor den bond uit en de afdeeling Heerlen, welke zijn sympathie heeft. Voortgegaan werd met de afhandeling van de agenda. Nalangdurige discussie werd een voor stel Rotterdam aangenomen om een com missie te benoemen, welke tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de wen- sohelijkheid en de mogelijkheid om het Bondssecretariaat en de Bondsambtenaren in één gemeente te vestigen. Aangenomen werd ook een voorstel- Heerlen, waarbij het hoofdbestuur wordt opgedragen te onderzoeken, in hoeverre er aanleiding is en de mogelijkheid bestaat, om in de reglementen betreffende de rechtspositie van het politiepersoneel vaste regelen op te nemen, waarnaar de be vorderingen in het corps zullen plaats heb ben. Naar aanleiding van een voorstel-Am- aterdam, om het Pastoor Merselfonds in eigen beheer te houden, werd een voorstel van het hoofdbestuur aangenomen, om van dit fonds een aparte stichting te maken met een eigen bestuur. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op de slechte positie van de plat- telandspolitie in Limburg en op de achter stelling van de Katholieke politie-ambtena- ren in Overijsel en Gelderland bij de benoe mingen van majoor bij de rijksveldwacht. Nadat de Voorzitter een woord van dank had gesproken tot allen, werd de bijeen komst. op de gebruikelijke wijze gesloten. 's Avonds had een feestvergadering plaats in de groote zaal van _Ona Volks huis". KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Naar de „Standaard" verneemt is H. M de Koningin- voornemens in September a.s, haar jaarlijksch bezoek aan do hoofdstad te brengen. H. M. zal vermoedelijk Dinsdag 5 Sep tember a.s. te Amsterdam arriveeren en toestel geklommen, waarbij de heer Fok ker de noodige toelichtingen gaf. Na den enormen vleugel van de F. 36 te hebben ge- inspecteerd en nadat ook aan den overigen vleugelbouw de noodige aandacht was be steed, werd de thee geserveerd in het op ware grootte uitgevoerde model van den romp der F. 36, waardoor Z. K. H. en de leden van zijn gevolg een uitstekenden in druk kregen van de grootsche afmetingen, welke dit nieuwe toestel voor de Holland Indië lijn zal verkrijgen. Na d thee werd de bezichtiging der fa briek voortgezet en nam Z. K. H. met veel belangstelling kennis van de in aanbouw zijnde jachtvliegtuigen voor het Nederland- sche leger, alsmede van de „op stapel staande" verkeersmachines voor de Spaan- 8che maatschappij Lape. Even na half zes vertrok Z. K. H„ na den heer Fokker zijn groote bewondering voor het hem getoonde te hebben betuigd, met het gevolg per auto naar Den Haag. H. M. de Koningin heeft gisteren tijdens het dejeuner ten Paleize Noordeinde, ter gelegenheid van het bezoek van Prins Ni colaas van Roemenië aan Z. K. H. het Grootkruis in de orde van den Nedcrland- schen Leeuw verleend. vertoeven. LAND- EN TUINBOUW RIJKSTUINB0UWSCH00L TE BOSKOOP. Het einddiplomma met aanteekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen behaalden op 12 Juli 1933: Eind- en overgangsexamens. W. L. de Vries te Aalten, K. Visser, F.D. E., ter Aar, T. J. Boelen FD.E., G. G. Braams, D.E., J. Groenewoud D., H. Mie- latz, D.E. en H. J. Scheepens te Amster dam, J. Groot te Arnhem, J. v. Amstel, F. D.E., te Barendrecht, F. J. Bakker, D.E., te Bloemendaal, J A. Boer, F.D.E., G. v. Gel deren, F.E., J. P. Hage, F.D., W. F. Kop- peschaar, F.D.E., W. J. Nieuwesteeg F E. en H. Oosterwijk, F.D.E. te Boskoop, H. Biegel. F.D.E., te Bussum, H. Romijn, D„. te Delft, L. K. J. Ilsink D.E., en J. G. v. 'RXiijn te Deventer, B. J. J. de Ruyter FJ). E., te Dongen (N.B.), R. H. Drijber D.E., te Ellecom, F. S. H. Leverland E., te Er- melo, E. J. v. Bel E., te Gorsel, W. de Blauw, D- G. W. v. Duinen, B. C. v. E«, E., W. E. Felix D.E., G. Geerts D.E., P. D. v. d. Harst, D., F. W. Mann, C. B. Moor- mann, J. Nieuwmeyer F/D.E., B Pfeiffer, F.D.E., W. A. Plugge D E., W. W. v. Riems dijk, J. Th. Salomons. F.D.E., B. M. E. Silvergieter Hoogstad, FD.E., en J Stout te 's Gravenhage, H. A Bosschart E„ P. ter Plegt en B. D. G. Wardenburg D., te Haarlem, D. N. T. Kiehl, F.D.E,te Ha- zerswoude, J. T. Bruins te Haren (Gr.), W. Lodder, E., te Heemstede, W. F. J. Kwak te den Helder, P. v. d. Gaast, F.D. en R. C. Pekelharing te Hilversum, J. M. Deenik te Laren (N.H.), J. A. Bon, F.D.E., en D. H. W. Everse, D., te Leiden. H. J. Bornkamp, D.E., W. ten Bosch F.D.E., te Rotterdam, W. Barnard, J. Edelkoort, E„ P. C. Flo- berg en G. v. Eyselst-eyn te Utrecht, L. Rij- nink, E., te Wassenaar. Geslaagd 58, niet geslaagd 11 leerlingen. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse: D. v. d. Bijl te Alphen a. d. Rijn, L. W. Groeneveldt, J. Reuvekamp en A, L. Tim man te Amsterdam, P. R. Bregen- beek, W. F. Th. Eygelsheim, G. M. Lünne- mann, A. 'Radder en K. Rosbergen te Bos koop, A. Adel v. Neck te Bussum, D. Pols en P. W. Winters te Delft, J. Kool en M. d. Ouden te Gouda, G. Bendeler, P. v. Bra^ keil Buys, M. R. Butin Bik, J. C. Drielsma, J. Noordink, A. J. v. Pe^ch, H. v. Ree6 Vel- linga, A. G. Smit, M. S. P. Straatman en N Voorhoeve te 's Gravenhage, R. P. ten Broek te Harderwijk, Tj. H. Koning t© Hen gelo, Tj. F. Filippo en H. Muyser te Hil- legersberg, J. v. Asch en E. J. de Jong te Rotterdam, H. P. H. Gans en A. Korn te Rijswijk (Z.H.), H. H. Meulenbelt en B. M. Molewater de la Rive Box te Utrecht, J. L. Oals te Schaesberg (L.), W. A. Spren- ger te Scheveningen, H. Dekker t© Warns- veld, G. W. N. Steenwijk te Wormerveer, P. R. Schell te Vevey (Zw.), P. J. Nieuw- dorp te Voorburg. H. Gros en G. H. Ru- haak te Wassenaar, J. v. Ast te Wintersw. W. Snelleman te Woerden, A. A. Hoogland te IJmuiden, J. Prins te Amersfoort, R*. J. Werner te 's Gravenhage. Bevorderd werden 47 en afgewezen 13 leerlingen. STADSNIEUWS UITVAART EN BEGRAFENIS G. P. TIMP. Nadat hedenmorgen in de kapel van het Piusgesticht te Lisse de H. Uitvaartdiensten waren gehouden voor de zielerust van wijlen den heer G. P. Timp, had te half twaalf de begrafenis van het stoffelijk overschot plaats op het R.K. Kerkhof alhier. De weleerw. heer B. Timp, rector te Haar lem, zoon van den overledene, verichtte de absoute in de kapel van het kerkhof en daarna de begrafenisplechtigheid. Zeer vele oud-vrienden van den overledene woonden de eenvoudige plechtigheid bij. On der hen merkten we o.m. op verscheidene oud zangers der Mon Père-parochie, waarvan de overledene veertig jaren lid en vele jaren di recteur is geweest. UIT HET GEBIED DER LAGE TEMPERATUREN. Ongeveer acht honderdsten i bereikt. i graad Sedert de vorige mededeeling werd in hel Kamerlingh Onnes Laboratorium alhier door prof. dr. W. J. de Haas, directeur van het la boratorium, dr. E .C. Wiersma, conservator er van en prof. dr. H. A. Kramers van de rijks universiteit te Utrecht, het werk ter verkrij- king van zeer lage temperaturen voortgezet. Eerst werden de proeven verder doorgevoerd met hetzelfde zout, ceriumfluoride, als waar mede reeds vroegere gewerkt werd. Er werden daarmede lagere temperaturen verkregen, door grootere massa's stof te nemen en de ontmag- netisatie tot lagere velden voort te zetten. Hoewel zeker temperaturen beneden twee tiende graad (0.2) boven het absolute nulpunt bereikt, werden, werd het wenschelijk geacht, andere zouten te onderzoeken, daar de ver andering van de susceptibiliteit met de tem peratuur voor ceriumfluoride een eigenaardige functie was, welke extrapolatie vrij moeilijk maakte. Eerst werd toen gewerkt met een kris tal van dysprosiumethylsulfaat, waarmede tem peraturen bereikt werden beneden veertien honderdsten van een graad (0.14) boven het absolute nulpunt, aannemende dat het moment ervan niet veranderde met de temperatuur, wat volgens de metingen bij hoogere tempe ratuur aannemelijk was. Hetzelfde bleek te gelden voor ceriumethylsulfaat, doch bij dit zout leverden de ontmagnetiseeringsproeven nog beter resultaat op, waardoor de extrapo latie aangaf, dat een temperatuur beneden acht en een half honderdste van een graad boven het absolute nulpunt verkregen was. Om het verloop der proeven eenigszins dui delijk te maken moge het volgende zeer sche matische beeld dienen. Men denke zich een magneet in een magnetisch veld. Staat dit magneetje zoo, dat het juist de tegengestelde richting heeft als die, welke het in het veld wil aannemen, dan heeft het groote energie, immers het wil zich draaien en kan daarbij arbeid verrichten? De deeltjes, die in de veld- richting staan hebben dus kleine energie. Bij het begin van de proef bevindt zich de stof in een zeer hoog magnetisch veld. Dit heeft tengevolge, dat zeer vele deeltjes gun stig staan ten opzichte van het veld verlaagd, terwijl de stof geen energie van de omgeving kan opnemen. De magnetische energie neemt nu toe, daar er veel meer deeltjes ongunstig ten opzichte van het veld gaan staan. Deze meerdere energie kan alleen door de energie van de temperatuurbeweging geleverd worden, deze moet dus afnemen, en dat is juist, wat men onder afkoelen verstaat. Het bovengezegde is niet geheel exact, doch het valt moeilijk, een geheel juist beeld te geven. Gemeentelijke Aankondigingen. R. K Ges UITLOTING GELDLEENING. B. en W. van Leiden brengen ter algemee; luiri* kennis, dat op 20 Juli 1933, des namiddags amef der vertrekken van het gemeent I- huis zal worden overgegaan tot de uitloting vq Ges 50 obligaties ad 1000 in de 4 pet. geldleenii an b' der gemeente Leiden 1930 groot 2.000.000. unde A. VAN DE SANDE BAKHUYZE! Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1933. B. en W. van Leiden brengen ter algemeen kennis, dat zij, ten behoeve van de door hi Comité van de St. Jospph-Verkennersgroep het terrein naast de St. Josephkerk aan dc Heernsingel alhier, te houden fancy-fair, voo 22, 23 en 24 Juli a.s. ontheffing hebben ver leend van de verbodsbepalingen vervat in ai tiekl 2, sub a en b van de Winkelsluitingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1933. AGENDA Tot •y Al aer, Di ooi, peltz ran P. Hi jen i ra n Jidi Krou Moll, LEIDEN. Donderdag, R. K. Vereeniging van Gezin* hoofden, „den Burcht", 8.15 uur. 3cn? De avond, nacht- en Zondagsdienst d«i a apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Juli a.s. waargeno ÏT-', men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, t^'ofoon 807, en J. E. M. tea^f- Dijk, Haven 18, telefoon 35. selni ijn Tc Tenc Tc ma-n G. 1 S. I T« Bru; J. A Maassluis om 10.3(Wiur c O.P. Q^^roi Brabant^^rordr DE K.R.O.-VLOOT Men zendt ons nog de volgende wijzigingen en aanvullingen betreffende de K.R.O.-vloot Aan deze vloot, welke Zondag a.s. den uitvaart naar de Brasemer- en Kagerme- ren, nemen behalve de talrijke kleine bootjen 17 groote stoombooten en ongeveer 4000 cursisten deel. De deelnemers vertrekken op vastgestelde tijden uit de verschillende plaatsen van ons land naar Leiden, o.a. uit Woerden 9.20 en Alphen a.d. Rijn 9.52 uur. In plaats van één worden er op het terrein van „den Burcht" alhier twee H. Missen gele zen. De eerste H. Mis om 10 uur, door den zeer^erw. pater H. de Greeve S.J. Deze wordl bijgewoond door de deelnemers, die mede- komen met de treinen uit den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Hoek van Holland, Vlaardingen. De tweede H. Mis door den zeereerw. pater Dito, ordt bijgewoond door de deel- 'medekomen met de treinen uit irdrecht, Utrecht, Woerden, phen a. d. Rijn, Amsterdam, Haarlem, Hoorn Alkmaar, het Westland en andere gemeenten en verder uitlAjden. De tweede deelnemers, zij die dus bij de tweede H. Tws aanwezig zijn, kunnen eerst op het terrein als de eerste troep deelne mers het terrein verlaten heeft. Aan de deelnemers wordt vriendelijk ver zocht, bij het verlaten en binnenkomen bet terrein niet te dringen. Voor een ieder is er plaats en de H. Mis van 10.30 begint niet eerder dan nadat alle op het terrein aanwezig zijn. Tijdens de beide H. Missen zullen door het Heeren Zangkoor van de R.K. Zang- eeniging „Pulchri Studio" te Leiden kerkelijke gezongen worden uitgevoerd. Direct na elke H. Mis begeven zich de deelnemers booten aan het Utrechtsche Jaagpad en niet naar den Lage Rijndijk, daar het aantal boo ten te groot is om allen daar ligplaats te den. De weg wordt aangegeven door padvin ders. De weg, die de particuliere auto touringcars met deelnemers te Leiden moeten volgen is als volgt: Breestraat, Korenbrug steeg, alwaar de deelnemers moeten uitstap pen, verder Nieuwstraat, naar de Kaasmarkt, waar geparkeerd wordt. De auto's en touring cars mogen later alleen vertrekken op aanwij zing van de politie. Aan alle deelnemers wordt dringend ver zocht zich te houden aan de vastgestelde be palingen en mede te werken aan een goede verkeersregeling, zoowel bij het terrein der H. Mis, als bij de booten. DE LElbSCHE WINKELSTAND De R.K. Coöperatie „De Eendracht" heeft een groote verandering ondergaan, doordat winkel en bakkerij voortaan gescheiden zullen zijn. Het bedrijf was dermate uitgebreid, dat het kruideniersbedrijf nadeel ondervond van de bakkerij op de Korevaarstraat en omge keerd. Aangezien de clientèle van den winkel voor 'n zeer groot deel in het noordelijk ge deelte der stad woont, is de winkel nu ver plaatst naar Prinsenstraat 55, hoek Sophia- straat. Een aardige winkel, waar de vele klan- I ten zeker spoedig bediend zullen worden. I Daarachter een ruim voorraadmagazijn en een I speciale afdeeling voor het bezorgwerk. Twee I speciale H.K.-étalages geven een ruimen voor- I raad diverse artikelen en de chef der zaak, I de heer van Berkel, zal de koopers gaarne van dienst zijn. Hedenmiddag is de winkel door den w.n. I voorzitter der Coöperatie, den heer P. Heems- I kerk, in het bijzijn van het bestuur en een aan- I tal genoodigden geopend, waarna te 4 uur de I winkel voor het publiek werd opengesteld. De winkel en de bijbehoorende afdeelingen I van magazijnen, kantoor, bestuurskamer enz,, I zijn voor zoover noodig gerstaureerd door de firma Bik en Bredeveld, terwijl de electrische I lichtinstallatie in handen van den heer C. van j Cleef een goede verbetering onderging. Morgen heeft in perceel Mare 17 de herope- I ning plaats van den winkel in bakkerijbenoo- I digdheden, winkelinventarisen enz. van den heer J. Schoondergang. Deze zaak is dus van I Haarlemmerstraat 117 weer naar het oude I adres verplaatst. Zij is voor zoover zulks noo- I dig was gerestaureerd, van etalages en op- I standen voorzien en het geheel maakt 'n goe- I den indruk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2