RECHTS LINKS VRIJDAG 14 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 „Herwonnen Levenskracht" te Leiden S bloemendag op a.s. zondag. L. S. Deden wij dezer dagen een beroep op medewerking van de Leidsche dames, ten einde onzen Bloemendag van Zondag a.s. te doen slagen, thans meenen wij verplicht te zijn nog een enkel woord te richten tot de Leidsche ingezetenen en tot allen die a.s. Zondag in Leiden zullen vertoeven. En waarom? In onze verwachting van de medewer king door een groote schare van jonge da mes zullen wij zeker niet teleurgesteld worden. Maar dat is niet voldoende. Een tweede vereischte voor een groot en eclatant succes is de bereidwilligheid het aangeboden bloempje te aanvaarden en in belooning daarvoor een milde gave in het toegestoken busje te deponeeren. Om hiertoe zoo noodig nog op te wek ken, mogen naar wij vertrouwen deze rege len ecnigerraate bijdragen. Waarom is het van het grootste belang, dat de opbrengst van dezen Bloemendag zoo hoog mcgelijk worde opgevoerd Vooreerst omdat de zoo verschrikke lijke tuhercu ose nog steeds, ook in ons land. ontelbare slachtoffers maakt niet alleen, toaar in deze tijden van werkloos heid cn daarmede gepaard gaande wel- standsvermindeiing vooral in de arbeiders gezinnen grootere proporties dreigt aan te nemen. Het behoeft zeker wel geen betoog, dat zoo er al geen honger behoeft te worden ge leden, tochin tallooze gezinnen slechts in het allernoodzakelijkste levensonderhoud kan worden voorzien. Wat dit beteekent voor een doelmatige en versterkende voeding van de kinderen en andere lichamelijk zwakkere leden van die gezinnen is voor ieder nadenkend mensch te begrijpen. Daarbij komt nog de overweging, dat de vereenigingen tot bestrijding der tubercu lose, dus ook „Herwonnen Levenskracht'' den ongunst der tijden eveneens in niet geringe mate moeten ondervinden. Noemen wij hier alleen slechts het feit, dat de regeeringslichamen ten gevolge van de geweldige economische moeilijkheden genoodzaakt zijn gewordei> ook de bijdra gen uit de openbare kassen voor de tuber- sulosebestrijding aanzienlijk te verminde ren, met dit onafwendbaar gevolg, dat ge noemde instellingen hunne toch reeds niet geringe zorgen aanmerkelijk zien ver zwaard. Was in de gunstige jaren steun aan „Herwonnen Levenskracht" reeds drin gend noodig, hoe veel meer dan in deze ongunstige tijden, nu de moeilijkheden met den dag grooter worden. Daarbij moge men wel bedenken, dat door de noodzakelijkheid om tot den bouw van een geheel nieuw en aan de eischen des tijds beantwoordend sanatorium te moeten overgaan, deze lasten voor „Her wonnen Levenskracht'' tot oen ongekende hoogte zijn gestegen. Is het vragen van een offer voor „Her wonnen Levenskracht" derhalve op zich zelf reeds voldoende gemotiveerd, speci aal voor Leiden is er nog een zeer bijzon dere reden a.s. Zondag mild in uw beurs te tasten. Door de betreurenswaardige weigering van de gemeentelijke autoriteiten in het vorig jaar een bloemendag te mogen hou den, heeft „Herwonnen Levenskracht'' in 1931 eene schade geleden van ruim 800 gulden. Welnu, het zal U duidelijk zijn, dat ons Comité zich nu dubbel plicht acht, alles te doen wat maar mogelijk is om die geleden schade thans in te halen. Met groote vrijmoedigheid doen wij daarom een dringend beroep op aller mild dadigheid. Het vorige jaar hebben wrj noodgedwongen geen gave van U kunnen of mogen vragen. Thans vragen wij U, geeft daarom nu dubbel! Uw dubbeltje, uw kwartje uw gulden of nog liever uw rijksdaalder om van boo- gere bedragen, hoe welkom ook nog maar niet te spreken, zult ge Zondag a s. moei lijk nuttiger en doeltreffender kunnen be steden dan door ze te geven ten bate van uw ongelukkige medemenschen, die het slachtoffer zijn of dreigen te worden van de nog altijd om zich heen grijpende tuber culose en die door uw gave herwonnen levenskracht hopen terug te vinden. Dinsdag van de volgende week zal te Bilthoven het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht'* officieel worden geopend. Stelt door uw milde gave ons Comité in staat bij die gelegenheid te kunnen me- dedeelen, dat de opbrengst in Leiden grooter is als ooit te voren, ja het dub bele heeft bereikt. Namens het bestuur van het Comité Leiden: H. LOM BERT, Voorzitter. Stationsweg 8a, tel. 555 C. STREEFLAND, Secretaris, Leliestraat 7. .PS. Mocht iemand onverhoopt a.s. Zon dag niet in de gelegenheid zijn bij te dra gen, dan worden giften gaarne in ont vangst genomen aan bovenstaande adres sen of kunnen deze worden gestort op post girorekening 137881 ten name van den voorzitter van het comité. EEN OUDE GEWOONTE IN EERE HERSTELD. In geen jaren hebben wc in Leiden een bloempjesdag gehad!!.. Wie lacht daar? En tóch is 't. waar. „Herwonnen Levens kracht" heeft in geen twee jaar een bloem pjesdag gehouden. Dat was een gemis in ons stadsbeeld, om de fleurige, actieve bloemen-verkoopstertjes zoolang te moe ten missen; en 't was óók een gemis in dekas van „Herwonnen Levéns- kracht". En nu wordt a.s. Zondag de oude gewoonte in eere hersteld. Ik hoor iemand al zeggen: „die Herwonnen Le venskrach t- menschen zijn bij-de-hand te jongens; die kiezen precies den Zondag uit, waarop de K. R. O.-vloot uitvaart" Ja we hebben ons corps van bloemen-dames verdeeld in een Landmacht en een Zeemacht; en we zullen elke K. R. O.-boot aan z'n jasje (ik bedoel: aan z'n bakboord je) trek ken; en als Zondagavond blijken zal, dat de K. R. O .-vloot een zilvervloot is geweest dan zingen we extra van „Piet Hein". Maar we hebben een grooten achter stand in te halen. En daarom ie een zee slag niet voldoende. Onze landmacht zal een aanval doen op de menschen aan de walWe strijden met open vizier; we strijden met bloemen; we strijden niet te gen U maar met U; gij zijt onze mede strijders in den grimmigen oorlog tegen 't monster-met-3-letters: de T. B. C. Als God U zelf en allen, die u dierbaar zijn, spaart voor dien vreeselijken geesel, dan is uw aalmoes reeds rijkelijk beloond. R. J. REIJNEN, Rector. LUCHTVAART BALBO GELAND TE SHEDIAC. Vijfde etappe achter den rug. Ook de vijfde etappe van zijn tocht naar Chicago heeft generaal Balbo met zijn eskader met succes afgelegd. Gister morgen om 9.20 (New Yorksch^n tijd) ver trokken de vliegtuigen van Cartwright (Labrador) en na een moeilijken tocht daalde gistermiddag om 3.35 uur het eerste drietal watervliegtuigen nabij Shediao in Nieuw Brunswijk. Na de zware viprde etappe, die het es kader gisteren van IJsland naar Cart wright bracht, gunden generaal Balbo en zijn mannen zich slechts een korte rust» Beeds vroeg in den morgen was men al in de weer om de machines startklaar te ma ken voor de voortzetting van den tocht naar Chicago en tegen half tien was het geheele eskader reeds in de lucht met be stemming naar Nieuw Brunswijk. Ongeveer een uur later werd het eska der gesignaleerd door een stoomschip in de Straat van Belle Isle. Daarna kregen de Italianen met tegenwind te kampen. Volgens een te New-York opgevangen radio-bericht werden zij omstreeks 1 uur nam. gezien boven de Golf van St. Laurens het eskader koerste toen in de richting van de Magdalena-eilanden doch had een zwa ren strijd te voeren tegen den krachtigen wind. Om 2.10 was het geheele eskader de Golf van St. Laurens gepasseerd en kwam geleidelijk het doel van deze etappe in zicht. De geheele plaats Shediac liep uit toen bekend werd, dat het Italiaansohe eskader naderde. De eerste machine, die zioh bo ven de baai van Shediao vertoonde, was die van den commandant, generaal Bal'bo. Op verschillende afstanden volgden de an dere vliegtuigen, in groepen van drie. Zoodra alle 24 machines boven de baai waren aangekomen, cirkelde het eskader in prachtige formatie een wijle boven She diac, op geestdriftige wijze toegejuicht door de bevolking, die het indrukwekken de schouwspel gadesloeg. Na deze rond vlucht daalde de machine van Balbo weer als eerste en daarna volgden de andere drietallen. De daling op de. baai van She diac had zonder incidenten plaats. Zij werd begunstigd door prachtig zonnig weer, terwijl een lichte bries het water deed kabbelen en aldus de daling verge makkelijkte. Dit mooie weer was een ver ademing voor de vliegers, die onderweg met zulke felle tegenwinden te kampen hadden gehad. Om 3.37 nam. waren alle 24 machines in veilige haven. Duizenden menschen, zoowel uit Shediac als uit de omgeving, waren getuigen van de komst der Italianen en hielden niet op de koene vliegers toe te juichen. De Lindberghs treffen slecht weer. Kolonel en mevrouw Lindbergh die voor nemens waren heden van St. John's op New Foundland te vertrekken naar Cart wright, hebben aan dat plan geen gevolg kunnen geven. In verband met het on gunstige weer besloten de Lindberghs hun vertrek uit te stellen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De ouden van dagen gaan op reis. Voor de autotocht voor ouden van dagen hebben zich ruim 200 deelnemers aange meld, terwijl met inbegrip van verpleeg sters en de meisjes die zich met den bloempjesverkoop hebben belast, het aan tal deelnemers aan den tocht ongeveer 350 bedraagt Om één uur zal Donderdag de tccht vanaf het Visserpark vertrekken, ter wijl de oudjes pl.m. half één van hun huis worden gehaald. De reis zal ditmaal gaan naar he: vliegkamp te Soesterberg. Geboren: Maria Johanna d. van Wil lem de Jong en Gerritje de Jeu. Come- lis z. van Dirk Arlman en Wilhelmina Cor nelia Laros Cornelis Wilhelmus Maria z. van David Zirkzee en Johanna Barbara Griffioen. Lomina d van Huibert Bak ker en Flora Wilhelmina van Galen. Aafje d. van Huibert RijnsbuTger en Grietje Wapenaar Overleden: Cornelia Verkerk .57 j. echteenoote van Willem van der Roest. Wilhelmus Hendrikus Adrianus van Veen, 11 maanden overleden te Leiden). Gehuwd: Antonius Johannes Zaun- brerher 23 jaren en Jannigje Kleijn 21 j. Ingekomen: Willem Munting, arts, Wihelminastraat 41 van Groningen. Johanna F. Sohintz, dienstbode, Hooft- straat 103 van Bodegraven. Vertrokken: Cornelia A van Dijk, naar Leiderdorp. Abraham de Groot, electro-technieus, naar Leiden. Eliza beth van de Meent, echtgen. van D. Brunt, naar Woubrugge. Alid a M. Ouwerkerk dienstbode naar Amsterdam. Jacoba Catharina en Johanna Cornelia Catharina van Wijk naar Amsterdam. Mar ij t je van Tilburg naar Bodegraven. AARLANDERVEEN. St. Lidwina-vereeniging. De dames der St. Lidwinavereeniginc alhier zijn de zer dagen begonnen met <ie loten te plaat sen van de door B. en W. goedgekeurde verloting ten bate van behoeftige kraam vrouwen en zieken in deze parochie. Wij twijfelen niet, of zij zullen bij de pa rochianen een gemakkelijke taak hebben. Concert. Zaterdagavond 15 Juli a.s. hoopt de zangvereeniging „De Lofstem" een buitenconcert te geven in de muziek tent op het dorp alhier met medewerking van het kinderkoor „De kleine Lofstem". Wij verwachten, dat er ook dezen keer voor deze concerten veel belangstelling zal bestaan. BODEGRAVEN. Aanrijding. In de Kerkstraat reed een fietser, die achter een auto aanreed en de macht over zijn stuur kwijt raakte, een meisje omver. Ze liep een gapende hoofd wonde op en werd onder dokters behande ling gesteld. Groene Kruis. In hotel van Haaften had de uitreiking plaats van de diplomat en insigne's aan de 23 cursisten der E H. B O. De prijsuitreiking geschiedde door het bestuur van het Groene Kruis. De voorzitter, de heer v. d. Giesen, reik te de prijzen uit, terwijl dr. Beije enkele waardeerende woorden sprak als leider der cursisten. De heer Suringa sprak het Groe ne Kruis-bestuur toe namens de leden. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidersbemiddeling in deze gemeente staan de volgende personen als werkloos ingeschreven: 6 landarbeiders, 15 pakhuisknechts, 8 schippers, 37 fabrieks arbeiders waaronder 19 gedeeltelijk), 4 aperlieden, 23 losse werklieden, 1 elect ri- cien, 1 wagenmaker, 2 heiers, 10 timmerlie den, 4 grondwerkers, 2 schilders, 2 chauf feurs, 2 smeden, 2 molenaars, 4 metselaars, 1 huisknecht en 1 meubelmaker. Slachthuis. In de maand Juni zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 55 koeien, 43 varkens, 20 vette kalveren, 1146 nuchtere kalveren en 99 schapen en geiten. Bouwen. Door B. en W. ia aan D. Scheer vergunning verleend tot verbouw van de bakkerij van E. Fris en het bouwen van een schuur voor rekening van ds. H. A. Heijer te Vlaardingen. Geboren: Teunis Johannes z. v T. J. Blonk en P. C. van Velsen Maria d. v. B. Kroone en M. van der Panne Maria d. v. A. Hoogendoorn en A. Griffioen Pancras z. v. G. Batelaan en M. J. C. Rot teveel. Overleden: Elizabertus Slappende] 5 mnd. Vertrokken: J J. van Dam naar Gouda H. Lakerveld en A Kakerveld naar L. R. Weide G. Uit den Bosch naar Houten S. de Heij en gez naar .Woer den R. van den Akker naar Zwammer- dam A. M. Smits naar 's-Gravenhage. G e v es t i gd J. Edelman van Wester- bork C. M. Bergshoeff van Waarder. BOSKOOP. K. S. A. Dinsdagavond j.l. hield de K. 5 A. een algemeene vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier, om te komen tot instelling van een commissie, ter voorbereiding van de feestelijkheden, ver bonden aan de wijding tot het H. Priester schap van een onzer plaatsgenooten, in de zen zomer. De voorzitter, de heer Vermeulen, open de deze bijeenkomst met een woord van welkom, en sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. In het algemeen was de vergadering van oordeel, dat een commissie bestaande uit 6 personen, evenals andere jaren voldoen de is. De hierna gehouden stemming bracht tot resultaat, dat de heeren: Chr. van Kop pen, Th. A. Houdijk, R. Pannebakker. Jac M. Nieuwesteeg, C. Kleijn en Adr. Pan nebakker werden gekozen. De vergadering werd hierna met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. Z0ETERW0UDE. Kostelooze rijwielplaatjes. Zij, die in aanmerking komen voor een kosteloos rij- wielbelastingmerk voor het tijdvak aan vangende 1 Augustus 1933, kunnen zich daartoe vervoegen ten huize van den Dienstgeleider bij 's-Rijksbelastingen, P Meijdam, Hooge Rijndijk 39 te Zoeterwoude op Woensdag 19. Dinsdag 25, Maandag 31 Juli en Dinsdag 8 Augustus des avonds van 7 tot'9 uur. De post. Door verandering in de post bestellingen ontvangen de inwoners op het Dorp alhier hun eerste correspondentie pas des morgens om ongeveer 10 uur. tegen eerder om 7 a 8 uur. Nog erger is het met de verzending van de correspondentie. Post men een brief na 6 uur 's morgens dan ontvangt geadresseerde in Zoeterwoude dien pas des avonds om 7 uur. ZOETERWOUDE (DORP). St. Joseph Gez. Ver. A.s Zondag 16 Juli weder dienende, maakt de fietsclub een tocht naar Rotterdam en Waalhaven. Vertrek is vastgesteld op kwart vóór twaalf vanaf Gezellenhuis. Deelnemers, le- d«n der fietsclub kunnen zich nog opgeven aan den leider Dirk Zandbergen, of aan het Gezellenhuis. Brood medenemen is gc- wenscht. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad dezer gemeente kwam in op«n- ba re vergadering bijecr. Voorzitter de burgemeester, de heer P. Hoo- genboom. Aanwezig alle leden. De voorz. opende met ambtsgebed, waar na de notulen der vorige.vergadering eerden gelezen en goedgekeurd. De boomkweekers-credieten. Voorstel tot het waarborgen van 10 pet. 2500) der renten en aflossingen van aan boomkweekers te verleenen credieten tot een bedrag van hoogstens 25000. Naar aanleiding van daarover reeds in de vorige vergadering gehouden besprekingen, hebben B. en W. omtrent deze zaak nog na dere inlichtingen ingewonnen bij den voorz. 'der Regionale Commissie, den heer Colijn, burgemeester van Boskoop, waarover door den voorz. verschillende mededeelingen worden ge daan en als resultaat waarvan B. en W. nu komen met het genoemde voorstel. De voorz. beantwoordt tevens hierbij nog een 10-tal schriftelijke vragen, door den heer Edelman over dit onderwerp gesteld. Het voorstel van B. en W. werd hierna met 6 tegen 1 stem, die van den heer Hoeks, aan genomen. Benoeming adviseerend lid als plaatselijk vertegenwoordiger in de Commissie voor het verleenen van crediet aan boomkweekers. De voorz. zegt dat B. en W. het niet noodig vinden om hiervoor met een aanbeveling te komen. Zij vestigen de aandacht op den heer Edelman, als volkomen deskundig in 't kwee- kersbedrijf. Tot stemming overgaande wordt de heer Edelman benoemd met 6 stemmen tegen 1 st. op den burgemeester uitgebracht. De gekozene neemt deze benoeming aan. Voorstel tot het verleenen van vergunning aan de N.V. Maatschappij voor Internationale Draadomroep (M.I.D.O.) te 's Gravenhage, tot het exploiteeren van een Radio-distribu tienet. De voorz. zegt, dat hoewel dergelijke be sluiten in alle gemeenten odqr B. en W. wor den genomen, dit College toch gemeend heelt vooraf te moeten vragen of de Raad hiermede instemming kan betuigen dan wel eventueele bezwaren heeft. De heer Edelman zou deze concessie niet voor de geheele gemeente wil len geven, doch Wijk D. de Tempel willen uitzonderen, aangezien dit gemeentedeel beter vanuit Boskoop kan worden aangesloten. De voorz. antwoordt dat dit ook in B. eb W. reeds is besproken. De heer Linschoten zou aan de concessie nog de bepaling willen verbinden, dat degenen die na de opening van het net binnen een bepaalden tijd aansluiten, geen aansluitkosten behoeven te betalen, zooals in Bodegraven is geschied. De heer Koning wijst er op dat verschil lende gemeenten zelf de radio-distributie heb ben ter hand genomen omdat daar voordeel in zit. Spr. acht het daarom zeer billijk, dat de gemeente er ook iets van profiteert door te bepalen dat de N.V. van elke aansluiting 50 ct. in de gemeentekas stort. Nadat de voorz. heeft toegezegd dat B. en W. met de geuite wenschen rekening zullen houden, werd het voorstel z.h.st. aangenohen. Aanvraag crediet voor het verstraten der Buitendorpstraat en omlegging rioleering en waterleiding aldaar, mede in verband met omlegging van den Rijksweg. De heer Koning stelt voor, gelijk met deze werken tevens in genoemde straat 'n trottoir band te doen maken. De tegenwoordige band van een steen op z'n kant voldoet niet en wordt gedurig ingereden waardoor verzakkin gen ontstaan, die telkens herstelling vragen, welke dan worden voorkomen. De Raad gaat hiermede accoord, waarna het gevraagde crediet wordt toegestaan. Uitstelling van schoolbouw. Thans kwam aan de orde het bij den aan vang reeds genoemde voorstel van den heer Linschoten tot uitstel schoolbouw. De heer Linschoten zegt als toelichting dat dit voorstel door hem is gedaan naar aanlei- ding van besprekingen, welke hij in de laat ste dagen heeft gehad met verschillende inge- zetenen. die de schrik om het hart is geslagen toen zij enkele dagen geleden hun aanslag thuis kregen. Spr. laat alle andere beschou wingen op heden buiten bespreking, zijn eenig motief voor dit voorstel is de financieele over weging dat geen meerdere lasten kunnen wor den gedragen. Wethouder Hoogendijk zegt met het voor stel niet mede te kunnen gaan. Bij spr. staat voorop de onhoudbare toestand onderwijs aan de openbare school in het dorp verkeert, niet van vandaag of gisteren maar reeds jaren. De inspecteur van het Lager On derwijs, die enkele dagen gelden hier was, heeft daar ook weer op gewezen. Wanneer er een aanvraag kwam om een neutrale school te stichten, dan zouden ook geen financieele overwegingen kunnen baten, maar dan moest daaraan volgens de Wet worden voldaan. De heer Van Vliet vindt met het oog op de slechte tijdsomstandigheden uitstel zeer ge wenscht; De voorz. zegt dat deze zaak ook bij Ged. Staten in bespreking is. Dit college vraagt of niet door tijdelijke inrichting van het ge meentelokaal als 2de schoollokaal een voorzie ning kan worden gevonden. Dit brengt echter ook bezwaren mede, terwijl daarmede ver schillende kosten gepaard gaan en de oplos sing nog slechts van tijdelijken aard is. Spr. acht ook met het oog op het leerlingen-aantal dat thans weer dalende is, eenig uitstel wel gewenscht, hoewel uit een onderwijsoogpunt de toestand wel nijpend is. De heer Linschoten zegt in zijn voorstel ex pres geen datum te hebben genoemd. Zoodra de toestand wat beter wordt kan worden ge bouwd. Als b.v. in Januari de toestand anders is, dan kan dan reeds, al wordt zijn voorstel ook nu aangenomen. Als eenig motief geldt voor spr., dat we thans niet meer mogen uit geven, daar we de belangen onzer hoogst aan- geslagenen toch ook niet uit het oog mogen verliezen. De heer Hoeks kan met het voorstel meV- gaan, omdat het een tijdelijk uitstel betreft, anders zou hij er niet voor zijn. Wethouder van Muiswinkel zegt wel te we ten, dat de hooge personeele belasting onrust heeft gewekt, ofschoon er ook menschen zijn wien het nog is meegevallen. Wij moeten ech ter niet vergeten, dat door de schoolkwestie al jaren een minder aangename stemming heerscht en dat het gewenscht is, dat daaraan eens een einde komt. Wethouder Hoogendijk: De heeren hebben goed praten, omdat zij van de scholen van hun richting nooit betuigingen van ontevredenheid hooren. Ik zou hen echter willen vragen indien hun scholen in denzelfden toestand verkeer den als nu de openbare school, of zij dan ook voor uitstel zouden zijn? De heeren Koning, Linschoten en Van Vliet, bijna gelijktijdig: Ja, ja, ja. De voorz. hamert en zegt dan ook dat de bezuinigingsvoorstellen der regeering ons nog boven het hoofd hangen, waardoor de school in de toekomst een éénmansschool zou kunnen worden. Spr. acht daarom ook schoolbouw op 't oogenblik niet verantwoord, en schaart zich dan ook aan de zijde der voorstanders van uitstel. Door aanbouw van een 2e lokaal aan de bestaande school is altijd ook nog een goedkoopere oplossing te zoeken. De heer Koning: Er is thans nog geen ge brek aan plaatsruimte, want er worden nog kinderen uit een andere gemeente gehaald. Wethouder Hoogendijk: Als er een gezin met een groot aantal kinderen van elders komt, dan zitten wij reeds. Het is zeker dat met April a.s. meer kinderen zullen bijkomen dan er afgaan en wat dan? De toestand is on houdbaar. Ik begrijp niet dat men dat niet ziet of misschien niet wil zien. De heer Koning: Er kunnen evengoed ook gezinnen naar elders vertrekken, en dat zal ook wel als de belastingen nog hooger worden Het voorstel-Linschoten, hierop in stemming gebracht, wordt met 4 tegen 3 stemmen aan genomen; tegen de beide wethouders en de heer Edelman. Hierop volgde sluiting. gaat vóór.. bij kruispunten, enz. enz. Maar wie van rechts nadert, moet toch óók op het overige verkeer lettenzijn voórrangs- recht Is geen vrijbrief voor roekeloosheid. Kijk ook uit naar wagens, die aan Uw linkerhand naderen: Let ook op DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 107. Struisje ging zicht jee naar de deur van de tent. om te zien wat er aan de hand was. Nu, wat hij zag, stond hem wel aan. De maan scheen over de weide cn overal liepen de herten. Ook enkele ko nijntje* waren te zien, maar een ondeugen de vos, die daar wel trek in had, had ze bij zijn verschijnen op de vlucht gejaagd. 108. Op het gezicht van den vreemden vogel stonden de jonge hertjes stom ver baasd te kijken, maar al gauw kwamen ze naderbij. Struis ging nciwu "««i uvu armee hij van dienst kon zijn, en vroeg Maar de dieren versiuimru «iju i-mu en liepen verlegen naar hun moeders vaders. beleefd naar hen toe j van dienst kon zijn. itonden zijn taal niet

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11