ZONDAGSBLAD J ONDERDAG 13 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. D BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Moteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerBt.765.5 te Toulouse Laagste barometeret.: 746.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond ran 14 Juli: Krachtige tot ma tige Zuidelijke tot Zuidwestelijke of Westelijke wind, zwaar bewolkt, tot betrokken, tijdelijk regen, later iets koeler. De diepe nieuwe depressie, die giste ren reeds aangekondigd was, deed in den loop van den nacht de luchtdruk, vooral over Ierland, Wales en West- Engeland, flink dalen. Aangezien de ba rometer in onze omgeving weinig ver andert, is de luchtdruk gradient reeds grooter geworden en is een verdere toe name nog te wachten. Tcngevo'ge daar van zal de wind in ons land tijdelijk krachtig worden. Aangezien de ruiming van den wind tot West reeds 600 K.M. ten Westen van Ierland te zien is, en de veranderingen zich snel Oostwaarts bewegen, lijkt hot zeer waarschhnlijk dat de depressie een flinken regenval zal brengen, terwijl tevens de temperatuur zal dalen. Ook over het verdere gedeel te \an het waarnemingsgebied, is het weer vrij slecht. Groote hoovee heden regen zijn gevallen, Skagen (Denemar ken) had 35 mjn., Skudesnaes (Zuid- Noorwegen) 17 mjn., Valentia (Terland) 14 m.m., terwijl Groningen gisteren over dag 20 m.m. had. Slechts in Zuid-Frank- rijk is het weer nog goed, mot overdag vrij hoogo temperaturen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.4 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS ML: Van Donderdagnamiddag 9.47 uur tot Vrijdagmorgen 4.23 uur. HOOG WATER. Te Kabwijk: op Vrijdag 14 Juli v.m. 8.40 uur en nam. 9.04 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 19 gr. C. BEZUINIGING OP SOCIALE DIENSTEN TOEGEJUICHT. INSTEMMING EN BEZWAREN. De Tweede Kamer heeft voorloopig ver slag uitgebracht over hot wetsontwerp, houdende vereenvoudiging in do organisa tie van de openbare organen, belast met de uitvoering van de sociale verzekering. Daaruit blijkt, dat vele leden de indie ning van dit wetsontwerp waardeerden. Sommige leden waren van ineemog, dat hot wetsontwerp lijdt aan zekere half slachtigheid. Naar hun meening zijn voor handhaving van het zelfbestuur der Raden van Arbeid geen houdbare redenon aan te voeren. Practisch is immers aan de Raden van Arbeid het voornaamste deel van hun oorspronkelijke taak, de uitvoering van de Ziektewet, ontnomen. Zij zouden daarom do voorkeur geven aan een oplossing, wel ke de Raden van Arbeid hervormt tot fi lialen van het Centrale Vorzekeringsor- gaan, de Bank. In ieder geval betwijfelden deze leden, of het hechtere verband tus- schen de Bank en de Raden van Arbeid, dat door dit ontwerp heot to zullen wordeu gelegd, in werkelijkheid daardoor wel zal worden bevorderd. Sommige andere leden waren in te genstelling tot de vorige groep van oor deel, dat oen vermindering van do zelfstan digheid der Radon van Arbeid (gesproken werd zelfs van ontzieling) een groot ver lies voor onze sociale verzekering zal blij ken te zijn. Ook betoogden zij hetgeen van andere zijde wordt tegengesproken dat van de medezeggensohap der arbeiders practisch niets terechtkomt en dat niet weinig arbei ders door allerlei omstandigheden van de voordeelen der ziekteverzekering versto ken blijven. Van de voorgestelde opheffing van den Verzekeringsraad en de machtsconcentra lie bij de Rijksverzekeringsbank, welke daaruit voortvloeit, verwachtten deze leden voor de toekomst van de Raden van Arbeid weinig goeds. Verscheidene leden juichten het toe, dat het in de bedoeling der regeering ligt. aan de Raden van Arbeid meer zelfstandigheid te geven in zake de uitvoering der artt 99 en 100 van do Invaliditeitswet en in za ke de toekenning van renten. Andere leden vreesden, dat uitvoering van dit voorne men zou leiden tot zeer uiteenloopende toe. passingen van de verzekeringswetten in de verschillende gebieden. Vele leden, die zich in het algemeen met het wetsontwerp konden vereenigen, had- den tegen de beoogde vereenvoudiging in de organisatie der openbare uitvoerings organen toch één belangrijke principieele bedenking. Zoowel de vermindering van het aantal leden der Raden van Arbeid alg de opheffing van den Verzekeringsraad zullen tot gevolg hebben, dat de invloed der be langhebbenden op de functionneering der openbare organen, belast met de uitvoe ring der sociale verzkering, zeer zal wor den verzwakt. Naar het oordeel der hier aan het woord zijnde leden zou het gemis van invloed der georganiseerde belanghebbenden kunnen worden goedgemaakt door de bevoegdhe den van den Raad van Toezicht op de Rijkeverzekeringsbank uit te breiden. Eenige dezer leden deden, ten einde de vereenvoudiging zoo ver mogelijk door te trekken, als oplossing aan do hand, dat de Raad van Toezicht zou worden omgezet in het bestuur der Bank, terwijl dan het te genwoordige bestuur zou optreden als da- gelijksoh bestuur. Dit laatste zou in dat geval de noodige bevoegdheden moeten verkrijgen om in spoedeischende gevallen te beslissen. De bevoegdheden van het uit gebreide en die van het dagel ijksreh bestuur zouden in de wet geregeld dienen te wor den. Van andere zijde werd intusschen tegen over de betoogde wenschelijkheid van uit breiding der bevoegdheden van den Raad van Toezicht opgemerkt, dat deze Raad een geheel andere competentie heeft dan het bestuur der Bank; de Raad heeft advisee- rende en toezichthoudende, het bestuur uitvoerende bevoegdheid; het zal groote bezwaren opleveren, indien men deze be voegdheden dooreen haalt. PRINS NIC0LAAS VAN ROEMENIE OP SCHIPHOL. ZEER GROOTE BELANGSTELLING Een zeer groot aantal burgerlijke en militaire autoriteiten had zich gisteren in den namiddag naar Schiphol begeven, ter ontvangst van den broeder van koning Ca rol van Roemenië, Prins Nicolaas, die met zijn eigen vliegtuig eon studiereis maakt ter bestudeering van de burgerlijke en mi litaire luchtvaart van enkele landen en in dit verband te 4 uur 38 van Brussel naar de Amsterdamsohe luchtaven was afge reisd. Terwijl een straffe wind dikke rgenwol- ken door het luchtruim joeg on, vóór het Schipholrestaurant, de Roemeensche vlag mèt de daarnaast geheschen nationale drie kleur klapperend deed wapperen, bewoog het meerendeel der bij do ontvangst geïn teresseerden zich op het betonnen plat form, waar gelukkige gedachte van de directie der K. L. M. de fiere Fokker vogel „Kwartel'', die morgen, onder lei ding van piloot Hondong de verre reis naar Insulinde zal aanvangen, stond op gesteld, om door den hoogen bozoeker te worden bezichtigd. Overigens bood de luchthaven, door een handige opstelling van verscheidene an der machines der K. L. M-, een beeld, dat zelfs den vluchtigen bezoeker een machti gen indruk van haar beteekenis moest ge ven. Onder de officieele belangstelling ook van niet-officieele zijde was er, onder toezicht der politie, vrij veel bekijks merkten wij op luitenant ter zee 1ste klas se Rost van Tonningen, adjudant van H. M. de Koningin, de heer D. Geblesco, zaakgelastigde van Roemenië te 's-Gra- venhage, luit.-gen. Seyffardt, ohef van de generale staf, luit -kolonel W. F. Sillevis, chef van de afdeeling Luchtvaart van de generale staf, kolonel van Reede, onder- commandant van de Marine te Amster dam, de heer E. Th. de Veer, chef der af deeling Luchtvaart van het Departement van Waterstaat, dr. W. do Vlugt, burge meester der hoofdstad, de hoeren E. J. Abrahams, wethouder voor de Handelsin richtingen van Amsterdam, A. Plesman, directeur der Kon. Luchtvaart M-., de cou- suls-generaad van Roemenië te Rotterdam en Den Haag, resp. do heeren Breunis Klaare en R. E. Verbeek, de Roemeensche consul te Amsterdam, de heer Jac. Gas ter de heer U F. M. Dellaert, haven meester van Schiphol, de heer A. S. Thom son, stationschef der K. L. M., de heer L. Boogerd, directeur der Handelsinrichtin gen te Amsterdam en mr. A. Slob, burge meester van Haarlemmermeer. En zóó contrasteerde het kwistige goud der vele uniformen met het deftige zwart van de kleeding der overige autoriteiten, bij wie zich, kort vóór de aankomst van het vliegtuig met don Roemeenschen prins, 't drietal hoogo functionarissen van het gevolg van Z. K. H. kwam voogen, dat met een andere Roemeensche machine was gearriveerd. Het waren kolonel Stoïcesko, adjudant van koning Carol en ter beschik king van Prins Nicolaas, kapitein-inge nieur Nioolau en kapitein Opris, alle drie in den uniform van het Roemeensche le ger. donkerblauw met roode biezen op de broek. Te half zes kondigde sirenegel oei aan, dat het verbeide vliegtuig in zicht was. Een minuut daarna maakte een kleine, open, één-motorige tweedekker, op den onderkant van welker vleugels duidelijk de lettere C.V.N.I.C. zichtbaar waren, zich uit het grauwe wolkendAk los, om snel omlaag te schieten. Te 5 uur 35 geschiedde do vlotte lan ding en klom Prins Nioolaas, die de ma chine zelf bestuurd had slanke, sportie ve figuur in leeren vliegpak gevolgd door zijn eveneens in een vliegpak gesto ken piloot uit den oockpit van het toestel. Nadat hij uiterst vlug het zware vlieg pak had uitgetrokken en zich in de keuri ge vliegeruniform van het Roemeensche leger vertoonde, werd hij, bij liet voor de eerste maal betreden ran Neerlands grondgebied welkom geheeteo door den Roemeenschen zaakgelastigde, de adju dant van H. M. de Koningin Wilhelmina en door den hoogsten functionaris van zijn eigen gevolg, kolonel Stoïeesco. Prins Nicolaas inspecteerde onmiddel lijk daarop de vóór het restaurant opge stelde eere-wacht van het corps mariniers, die onder commando van luitenant ter zee tweede klasse C. C. J. Schalkwijk in stramme houding het geweer presenteer den. De Roemeensche zaagelastigde stel de den hoogen bezoeker hierna voor aan de burgerlijke en militaire autoroteiten die in een lange rij op het platform ge schaard stonden. Vervolgens begaf het ge zelschap^ zich naar het restaurant, waa-r Prins Nicolaas zich slechts korten tijd op hield. Ofschoon hij Schiphol Vrijdag met een langdurig bezoek zal vereeren, stelde Z. K. H. het zeer op prijs, dat hem de ge legenheid geboden werd, den „Kwartel" te bezichtigen. De inspectie van dit toestel geschiedde, terwijl de heer Plesman uit leg gaf, zoowel in- als uitwendig. Het was_ reeds tien minuten na zessen, toen de prins den Fokkervogel verliet en in een der uit Den Haag gearriveerde Hofauto s stapte, waarmede de reis naar de Hofstad werd aanvaard. R. K. POLITIEBOND „ST. MICHAEL". Bij gelegenheid van de viering van het derde lustrum der afdeeling Heerlen wordt te Heerlen het 19e congres gehouden van den Ned. 'RA K. Politiebond St. Michael. Na de receptie, welke zeer druk bezocht was, trokken de congressisten mc-t muziek naar het gemeentehuis, waar zij officieel werden ontvangen door het gemeentebe stuur en toegesproken door burgemeester van Grunsven. De voorzitter dankte voor de hartelijke ontvangst. Na afloop werd voor het H. Hartbeeld op het Tempsplein hulde gebracht aan Christus Koning. Om twee uur begon Dinsdag het. congres in de groote zaal van „Ons Volkshuis'*. Na dat de voorzitter van de afdeeling Heer len de heer P Janssen het woord van wel kom had gesproken en de beste wenschen voor het slagen van het congres had ge uit, hield de waarnemende voorzitter de heer Kruyk de openigsrede. Deze wijdde op de eerste plaats een woord van piëteit aan de nagedachtenis van den overleden bondsadviseur pastoor Mersel. Voor de zielerust van den overle dene werd een Onze Vader gebeden. De voorzitter sloeg daarop een blik in de huidige tijdsomstandigheden en de ge volgen ook voor het overheidspersoneel. Wat de salarissen betreft, was spreker van oordeel, dat deze van de laagste catego rieën en de veldwachters net. voldoende waren om rond te komen als regel, maar ook vaak ontoereikend. In het ledental is een geringe daling te bespeuren, ook doordat wegens bezuiniging vacatures^ niet werden aangevuld, en door het besluit waarbij het marechaussee en militaire politie verboden is, lid te zijn van de organisatie Was er voorheen bij benoe mingen groote achterstellingen van katho lieken te bes-peuren, eenige verbetering is waar te nemen al zal nog heel wat moeten geschieden vooraleer wij ons rechtmatig deel hebben verkregen. Telegrammen werden gezonden aan H. M. de Koningin en Z. H. Exc. Mgr. Lem- mens, bisschop van Roermond. Op verzoek van den voorzitter sprak Mgr. Pools een kort woord. Volgens onze katholieke opvatting moeten wij beseffen, aldus spr. dat liefde voor ons volk vraagt ©en krachtige handhaving van het gezag. Er wordt van zeker zijde wel eens gezegd, dat de politiemannen bloedhonden zijn, maar gij zijt het die de bloedhonden van de straat houdt. Gij hebt het gezag te handhaven, maar wanneer er onder u zijn, die voorkeur heben voor een toestand als in Duitschland, dat zij zich in acht ne men (applaus). Vervolgens sprak de voorzitter een woord van welkom tot den nieuwen bonds adviseur kapelaan Goossens, die in zijn dankwoord den steun van allen vroeg. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden bij ac clamatie herkozen de heeren Kruyk (Am sterdam) en Leenders (Nijmegen) en in de vacature Walstra gekozen de heer Körnen (Utrecht), in de vacature van Duin de heer Giesbes (Rotterdam). De begrooting 1934 word goedgekeurd. Vervolgens werd het beleid van het hoofdbestuur besproken. Op verzoek van het bestuur werden ingediende amende menten ingetrokken. Aan de besprekingen werd deelgenomen door de afgevaardigden van Haarlem, Den Bosch, Rotterdam, Maastricht, Roosendaal en Apeldoorn. Namens het hoofdbestuur bracht de voor zitter den heeren van Duin en Klein dank voor het vele werk en deelde mede dat door het bestuur een concept-schrijven is samengesteld naar aanleiding van de in stelling van de normen-oommissie. Het zou mooi zijn wanneer een program van actie werd samengesteld, maar wij moeten reke- nig houden met de tijdsomstandigheden. Verschillende wenschen hebben de volle aandacht van het bestuur. De heer Klein beantwoordde eenige be merkingen en dankte voor de hem ge brachte hulde. De waarnemend voorzitter de heer Kruyk werd bij acclamatie tot voorzitter gekozen. Voorlezing werd gedaan van een dank- telegram van Z. H. Exc. den bisschop van Roermond, waarna het congres werd ver daagd. Het Statenlid van Staal. Naar het Volk meldt, heeft de heer K. R. van Staal, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, bedankt als lid van de O.S.P. De uitgetredene zal zioh voorloopig bij geen andere partij aansluiten. Of hij zijn Statenzetel ter be schikking zal stellen, is nog niet bekend. BEPERKING SPEKUITV0ER NAAR DUITSCHLAND. Minimum prijzen vastge steld. Gerookt spek wordt niet meer toegelaten. In de Duitsch-Nederlandsche douane overeenkomst van 27 April 1933 is aan Ne derland toegestaan, 60 pet. van de hoeveel heid spek, welke volgens de officieele Duit- sche invoerstatuten in den tijd van 1 Mei tot 31 December 1932 uit Nederland naar Duitsohland is ingevoerd, gedurende den zelfden tijd van het jaar 1933 tegen een gesloten tarief van Mk. 20.per cente naar in te voeren. De nadere voorwaarden waaronder deze invoer zal plaats hebben, worden in een gemengde Duitsch-Neder landsche commissie, elke vier weken vast- De commissie heeft den 8sten Juli te Ber lijn vergaderd en oa. het volgende beslo ten: 1. Nederlandsch gezouten vet spek van de Nederlandsche kwaliteit III, (gewicht 13 tot 23.9 K.G. per zij), reap, de z.g. Gelder- sche prima kwaliteit, mag voorloopig uit Nederland niet onder den prijs van 41. per 100 K.G. naar Duitschland worden ver kocht. De prijzen voor de betere Neder landsche kwaliteiten moeten overeenkom stig hooger zijn. 2. Nederland verplicht zicht, tot en met 14 Augustus 1933 geen spek naar Duitsch land te 'verkoopen van een mindere kwali teit dan de genoemde. Ook na 15 Augus tus mag de invoer van mindere kwaliteiten uit Nederland in geen geval meer dan 25 pet. bedragen van den dan nog overblij- venden totalen invoer, aangezien Duitsch land zijn behoefte aan deze spekkwaliteit uit eigen productie voldoende kan dekken. 3. Nederland verplicht zich, gerookt spek, in de tokomst principieel niet meer naar DuitschLand te verkoopen. »»TeL" De kapperszaken te Haarlem. De gemeenteraad van Ha^iem heeft met 20 tegen 13 stemmen aangenomen een voorstel van B. en W., om de kap perszaken op Donderdag na 1 uur ge sloten te houden. Goedkoope trein naar Apeldoorn en Twen+e. koop/- trein loopeir van Den Haag, Voor burg, Rotterdam, Gouda, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Biltho- ven naar Apeldoorn, Holten en Almelo. Verlof personeel op arbeidscontract in 's Rijks dienst. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat aan arbeidscontrac tanten, die, wat aard en omvang dor werkzaamheden betreft, met ambtenaren in vasten of tijdelijken dienst zijn gelijk te stellen, een vacantie-verlof wordt ver leend, gelijk aan dat voor het vast en tijdelijk personeel. Al naar gelang van de jaarwedde bedraagt dit verlof 12, 15, 18 of 24 dienstdagen. Het Dagelij'ksch Bestuur van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in *8 Rijks dienst heeft thans het ver zoek tot den Voorzitter van den Minis terraad gericht, aan deze regeling een algemeene strekking te geven, haar dus op alle arbeidscontractanten, die aan de gestelde voorwaarden voldoen, van toepassing te verklaren. RECHTZAKEN VRIJGESPROKEN VAN BRAND STICHTING. De Rechtbank te den Bosch deed heden uitspraak in de strafzaak tegen C. T. v. d. H„ oud 37 jaar en L. D., oud 56 jaar, bei den arbeiders te Eindhoven, terzake dat zij op 26 Febr. j.l te Eindhoven hadden ge poogd, brand te stichten in de woning van F. D. Zij werden door de recherche in het huis, waarin petroleum wa6 gegooid, aan gehouden. F. D., oud 31 jaar, arbeider te Eindhoven, had ook terecht moeten staan, dat hij aan deze verdachten de middelen en inlichtingen had verstrekt tot brand stichting in zijn woning. De officier van justitie had tegen verdachten onderschei denlijk 6, 6 en 5 jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Zij werden alle drie vrijgesproken. FAILLISSEMENTEN Uitgesprok e n: N.V. Bloembollenkweekerij en Handel „Bloemhof L i s s e. Cur. mr. A. Bruch, te Haarlem. STADSNIEUWS G. P. Timp. f Naar wij vernemen zal de uitvaart, voor den heer G. P. Timp overleden in Huize Pius te Lisse plaats hebben morgen ochtend in de parochiekerk te Lisse. De H. Missen zijn om 8 en om 9.30 uur gezon gen H. Mis. De begrafenis geschiedt daarna in het familiegraf op de katholieke begraafplaats te Leiden te 41.30 uur. De alhier tot arts bevorderde serai-arts J W. Smeet* is bestemd tot reserve-offi cier van gezondheid 2e kl. bij de Konink lijke landmacht. Weekabonné'8, die geabonneerd zijn o het Zondagsblad, worden er aan herii nerd, dat dit vanaf heden ad 50 cei betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. li* klas: A. 1 H. tenh de i AGENDA LEIDEN. De avond, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 10 to en met Zondag 16 Juli a.s. waargeno men door de xpotheken: P. du Croix, Ra, penburg 9, t~Tefoon 807, en J. E. M. tei Dijk, Haven 18, telefoon 35. Dorl der mijn L. 1 derd V, Bla* 0. I H. i A. I DE K.R.0.-VLOOT NAAR DE KAGEP EN BRAASSEMERMEREN. Ruim 3000 deelnemers. Zooals bekend zal Zondag a.s. de groot* K.R.O.-vloot uitvaren. Thans zijn wij in staat eenige nadere w gevens over deze grootsche, prachtige vaarl mede te deelen. De R. K. Verkenners zullen den deelnemers bij aankomst alhier ontvangeu en den weg wijzen, die gaat langs Bros. straat en Korenbrugsteeg naar den Burcht Zij, die per auto arriveeren rijden hun auto langs Nieuwstraat en Middelweg naar de Kaasmarkt, waar geparkeerd kan wor. den en waar politietoezicht aanwezig zal zijn. De orde-commissarissen op den Burcht zullen herkenbaar zijn aan een witte band. Des morgens wordt op het terrein van „den Burcht" om 10 uur en om 10.30 een H. Mis opgedragen, ten gerieve van de deel. nemers. De H. Mis van 10 uur wordt bij. gewoond door de deelnemers die met de treinen medekomen, die om 9.35 uur bin nenkomen. De H. Mis van 10.30 uur voor hen die met latere treinen binnenkomen en voor de Leidenaars. Tijdens de H.H. Missen voert het Mannenkoor van de R. K. Zangvereeniging „Pulchri Studio" alhier, kerkelijke gezangen uit. Direct na afloop der H.H. Missen begeven de deelnemers zich naar de booten van de firma van der Schuyt, welke booten ligging hebben de Lage Rijndijk bij de Zijlpoort. Niet der dan 10 groote stoomschepen met meer dan 3000 K.R.O.-leden zullen aan de tocht deelnemen. Behalve dan de ontelbare klei nere motor- en zeiljachten, die de vloot zullen vergezellen. De vloot wordt geleid door een snelva rend Vlaggesohip, waarop het bestuur van den K.R.O., van den Katholieken Radio- bond, de Pers en verschillende genoodig- den zich zullen bevinden. De vloot vaart ongeveer 12 uur af. Op alle booten is muziek, terwijl tevens een groote K.R.O.-fotowedstrijd is geor ganiseerd. De leiding op de booten is in handen van de besturen der verschillende Radiover- eenigingen. Op alle booten is de R. K. H. B. 0„ terwijl op het Vlaggesehip ver schillende dokters aanwezig zijn. Het contact tusschen de booten onder ling wordt verkregen door middel van sein- demonstraties door de R. K. Leidsche Ver. kenners. Ongeveer 6 uur komt de vloot weder te Leiden terug. De K.R.O. zal des middags van 2.30 tot 2.45 uur een ooggetuige-verslag geven van de K.R.O.-vlootvaart. Getracht zal worden op het Brasemer- en Kagermeer vanaf het Vlaggesehip alle deelnemers toe te spre ken. De deelname is grooter geworden dan verwacht werd, hetgeen niet weinig be ïnvloed is door de groote medewerking die het Dagel. Bestuur van den Bond heeft on dervonden van de K.R.O.-Correspondenten in het bisdom Haarlem, die hoewel zij go- heel onafhankelijk staan van den Bond, toch zi^! geheel aan de Vlootpropaganda hebben gegeven. Nog zij vermeld, dat het Dagel. Bestuur van den Bond een groote hulp heeft ge had in de organisatie van de heeren: van Heteren, K.R.O.-correspondent te Leiden en tevens Hopman van de R. K. Verken ners, aldaar en Vreeburg, secr. van de K. J. M. V. Als het weer nu Zondag medewerkt, dan zal deze K.R.O.-Vlootdag zeker een groot succes worden en goede resultaten voor den K.R.O. opleveren. CHR. H. B. S. Toelatingsexamens. Toegelaten tot de le klasse: L. Aalbers- bergen; M. J. Binnendijk, J. v. Booma, Jannie P. Brouwer, Eugenie C. v. Calcar, K. du Chatinier, Aagje v. Cittert, J. W. Coenraadt Nederveen, B. O. van Ditmar, J. van Egmond, H. de Groot, J. M. Groo- tenboer, N. Grootenboer, J. H. Harmeijer, M. den Har tog, Dina J. ten Hoeven, J. J. de Jongh, Th. Josselin de Jong, J. Kalk man, J. C. G. Kat, W. Koppenol, Tr. Kuyk, H. G. Lammens, L. v. Leeuwen, Joha. M. de Mol, K. Muth, G. P. Puister. F. de Roo, Jannie A. Sparling, J D. Splinter, J. L. de Troye, J. Veenstra-, M. C. C. Verra, Lenie Visser, D. Vrins, Joh. M. A. Waterreus, J. 0. Zaayer. Afgewezen 6. Tot de 3e klasse: J. H. Gunning. KWEEKSCHOOL BEWAARSCHOOL- HOUDERESSEN. Voor hot einddiploma zijn D. Brandse, C. ten Henne. F. van Schou wen Leiden, B. Broers Breda. G. Dijkstra Bloemendaal, N. Eukla Den Helder, M. v. d. Hont Rijswijk, R. Koeiemans 'Rotterdam, I Polak Oude Pekela. H van Potka Over- veen, G. v. d. Wolf Winschoten. Afgewezen 1; 4 herexamen. dip

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2