Vlammende Katchen. WOENSDAG 12 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 4 w merkt. De eigenaar van de zaak, de heer B. W. den Adel, moest echter om over half één nog even in de werkplaats zijn. Nau welijks was hij binnengekomen, of do ont ploffing vond plaats. De slag was zóó he vig, dat het halve plafond naar beneden kwam en do buitendeur naar de overzijde van de straat werd gesluingerd. De heer den Adel werd door rondvliegende stukken hout ernstig boven het rechterhoofd ge wond. Hij moest zioh in het ziekenhuis aan den Coolsingel onder geneeskundige be handeling stellen. De werkplaats i» geheel verwoest. Over de oorzaak tast men volkomen in het duis ter. Men vermoedt eah-ter, dat een hoeveel heid carbid op de een of ander wijze tot ontploffing is gekomen, omdat na het on geval een sterke carbid lucht werd waar genomen. De bouwpoütie heeft een onder zoek ingesteld. RANGEERDER AANGEREDEN. Do 34-jarige rangeerder D. Blom, wonen- do in de Alb. Thymstraat te Botterdam is gisteravond op het rangeerterrein bij Hudsonstraat gestruikeld. Hierdoor gingen de wielen van een wagon hem over beide beonen. Het linkerbeen werd afgereden, terwijl het roohterbeen boven den enkel verbrijzeld werd. In zeer zorgwekkenden toestand is de man overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. IN EEN SLOOT GERAAKT EN GESTIKT. Gistermorgen is het zoontje van den heer Blom aan den Spoordijk te Sloterdijk spelende in een sloot geraakt. Het kind is in den modder gestikt. BRAND IN EEN LAMPEKAPPEN- WINKEL TE ROTTERDAM. Gisteravond even na middernacht is brand uitgebroken in den winkel in lampe- kappen en electriciteitsbenoodigdheden van J. Engers gevestigd op den hoek van de St. Jacobsstraat en Delftschevaart te Rotterdam. De brand was ontstaan in den kelder en breidde zich spoedig uit naar den winkel. Met 8 stralen werd het vuur door de brandweer bestreden. De kelder en de winkel zijn toaal uitgebrand. FEUILLETON. Naar hot Duitsch van PAUL OSKAR HöOKER. 19) „Ik woet heusch niet", zei Katarina met een stem hoesch van ontroering on met tranon in de oogen, „waaraan ik dat ver diend heb, dat u zoo goed voor me bent en me zoo helpt." „Och, mallo meid'', gromde Grootvader, „dacht je, dat we het voor jou deden? We doen het voor die arme plantjes Ze moesten alle vier lachen om zijn be minnelijke grimmigheid, die iedere discus sie afsneed. Het was geen dameswerkjeMaar in dezen nacht scheen het begrip Lady voor den anders zoo correeten mr. Gabb niet te bestaan. Ze waren allemaal in gelijke ma te met zorg vervuld. Uit de oude schuur achter het huis van het erf van den ouden Troilo, later ook van den smid, haalden ze potten, pannen, ijzeren bakken, alles wat maar geschikt was om vuur in te maken. Ze maakten er kleine brandstapels van hout in, terwijl mr. Gabb met zakken kolen op zijn rug kwam aansjou wen. Het was geen gemakkelijk werkje, om in den ijzigen wind de kolen in gloed te krijgen. Steeds weer moest er brandend hout onder gelegd worden. Ten slotte hadden ze 23 vulhaarden over de bloemen velden verdeeld. Katarina liep rusteloos heen en weer, telkens dook ze naar den grond en nam de temporatuur op. Een deel van het veld lag in de luwte van de DIEFSTALLEN IN EEN ZWEMBAD OPGEHELDERD. Den laatsten tijd werd er herhaaldelijk gestolen in het zwembad Crailoo te Hil versum, in het sportpark aldaar en in de zweminrichting te Bussum, terwijl even eens verschillende kleine diefstallen wer den gerapporteerd in inrichtingen in Loos- drecht. Thans is de Hilversumsche politie er in geslaagd de daders, drie Bussum- sche jongens, resp. van 11, 13 en 16 jaar, allen uit één gezin, op heeterdaad te be trappen in het zwembad CraÜQo. KERKNIEUWS DE GEBEURTENISSEN TE BEAURAING. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: Deskundigen onderzoeken nog steeds de omstandigheden der beweerde verschij ningen aan en de genezing van Tilman Cóme. Zijn genezing, zoo beweren zij, kan op natuurlijke wijze verklaard worden. Zij twijfelen niet aan zijn goede trouw in ver band met wat hij zegt over door hem waargenomen verschijningen, doch zij zijn toch ook daaromtrent nog zeer voorzichtig Hun onderzoek wordt verder voortgezet. MGR. W. A. VAN DINTHER. Do hoogwaardigste heer Van Dinther, Magister-generaal van de orde der Kruis- h eer en, zal begin Augustus voor een viei- tatiereis naar Noord-Amerika te vertrek ken. Z. H. Exc. hoopt 15 Augustus aa. zijn 40-jarig priesterfeest te vieren. HET SECRETARIAAT „DON BOSCO". Door den Overste der Salesianen van Don Bosco is het bureau van het Secreta riaat „Don Bosco", dat vanaf 1923 geves tigd was te Made, overgeplaatst naar Boekei N.-Br„ zulks in verband met het verhuizen van den Alg. Secretaris van de Nederlandsche Afdeeling der Internatio nale Unie van Don Bosoo. nieuwe kas en was daardoor tegen den wind beschermd, zoodat daar een paar vuren konden uitgespaard en op het ande- deel van het terein gebruikt worden. Katarina opperde dit idee en er werd krijgsraad gehouden. „Dat is nog heelemaal zoo dom niet, Ka- trientje", zei de oude Balthazar, „maar je zou ongenadig je handjes kunnen verbran den. Ga maar eens mee, meneer Gabb en help een handje." Nu ontstond er een edelen wedijver. Ook Eva, door deze buitengewone gebeurtenis in niet te weerhouden werklust ontstoken, wilde helpen. Maar Gabb lachte haar uit, zette de dampende kolenpan op het dek sel van een kist, nam het heele bouwsel op het hoofd en bewerkstelligde het hee le transport in zijn eentje. „Dat moest een schilder zien", dweepte Eva en keek zijn schaduwbeeld in stom me bewondering na. Voor enkele oogenblikken ontwaakte ook in Katarina het gevoel voor de Rem- brandtieke schoonheid van dit ongewo-p nachtelijke schouwspel: de roode kolen vuren, de rook, die door den wind over de de bloembedden werd gedreven en waarop hot vuur rossige schijnsels liet spelen, de donkere silhouetten van de grotesk-gecos- tumeorde gestalten; af en toe eeti rossig- beschenen, verkleumd gezicht, rechts de hooge heining van het. terrein van 'de Troilo's, links de omtrekken van de nieu we kas, waarvan het glas den gloed der vuren honderdvoudig weerkaatste. En rat Gabb. die boven zijn hoofd met beide han den de pan met gloeiende kolen vasthield, had iets van een cycloop in den rooden weerschijn van het door den wind op laaiende vuur, met dichte, rossig-gekleurde rookwolken om hem heen. lasticaat te Gemert de plechtigheid plaats dat tien jonge priesters opgenomen wer den in de rangen der Paters, waarbij te vens do volgende benoemingen plaats had den: Bestemd voor Bagamoyo (Oost-Afrika: Ned. Vicariaat): Pater D. Hagenaars en Pater O. Laurent, beiden uit Amsterdam en Pater P. v. d. Bol uit Scheveningen. Bestemd voor Coebango (Portug. West- Afrika): Pater A. v. Dommelen uit Ge mert. Bestemd voor Loenda (Portug. West- Afrika): Pater H. de Bruyn, uit Wychen. Vijf andere der nieuwe Paters werden benoemd voor de huizen der Nederland sche Provincie: Voor het Missiehuis te Gemert: Pater J. B. Meekers, uit Rotterdam. Voor het Missiehuis te Baarle-Nassau: Pater J. Verstappen, uit Oirle (L-). Voor het Missiehuis te Weert: Pater P. Pelt, uit Voerendaal (was tevoren reeds werkzaam aldaar), Pater P. Schins, uit Vijlen (L.). en Pater S. Doodeman, uit Nib- bixwoud. LUCHTVAART BALBO WEER NIET GESTART. Geen goede brandstof. Het Italiaansche luchteskader dat gis teren van Reyjavik zou vertrekken, is ge noodzaakt geworden zijn vertrek ander maal uit te stellen. Het uitstel is te wijten aan moeilijkhe den, veroorzaakt door de kwaliteit van de benzol. LINDBERGH IN HALIFAX GELAND. Het echtpaar Lindbergh is op zijn Ooeaanvlucht te Halifax geland. WACHTGELDERS BOVEN DE ZESTIG JAAR. De minister overweegt maatregelen. De minister van Onderwijs deelt in ant woord op schriftelijke vragen van mej. S. Groeneweg, lid van de Tweede Kamer, j mede: I Inderdaad kunnen wachtgelders boven zestig jaar worden opgeroepen om onder- i wijs te geven aan scholen buiten him woon- plaats. Een nieuwe vrees wekte Katarina uit haar gedroom op. „De bovenste bedden met de witte bloemen daar komt de warmte niet!" riep ze plotseling uit en ze liep er heen en liet zich op de knieën neervallen. „Het. is beter, dat we ze dichtdekken." Grootvader Balthazar sloeg de armen over elkaar om zich te verwarmen. Ze was toch maar altijd bij de pinken, die aap van een meid. „Je kunt de bamboe stokjes wel bij mij uit de schuur halen, Katchen. Je mag ze allemaal hebben. Vooruit, spring maar over de heining. Waar ik ouwe, krakende wagen over kom, komen jouw jonge beentjes ook wel over heen. Vooruit maar." Hij moest altijd een beetje brommen, de oude heer, als hij vriendelijk was. Met hun allen verdeelden ze nu de stok jes tusschen de bedden, om daar matten aan te bevestigen. De oude heer had in zijn onuitputtelijke collectie natuurlijk ook dit onuitputtelijke materiaal, al was het ook een beetje schimmelig en al za ten er ook gaten in. Het liep al tegen vijven en het begon al licht te worden, toen het „tentenkamp", zooals Eva de beschuttende matten noem de, klaar was. Steeds weer liep Katarina door het an- jerveld heen en weer en nam de tempera tuur op. Onder het bereik van de vuren was zij nergens onder het vriespunt, maar bij de bovenste bedden daalde het kwik steeds aanmerkelijk. Toen Katarina bij den tochtigen hoek bij de kas kwam en de thermometer boven de beschuttende mat ten hield, wees hij volle vijf graden onder nn aan. „Die paar uur hadden alles kunnen ba- 12.00 Gramofoonpl. 12.302.15 Omroeporkest o.I.v. N. Treep, en gramofoonpl. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Voordacht door Annie de Hoog Nooy. 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Radiotooneel Voor de kinderen. 5.40 Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. B. Scholte (zang). 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 A A. van Eysden Jr.: Siam. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uit het Gebouw voor K. en W. te Den Haag: Concertgebouworkest o.I.v. Os car Straus3 m.m.v. Edith Schollwer (so praan) en Karl Jöken (tenor). In de pauze: Dr. L. H. Grondijs: .Het hedendaagsche China IL 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Dansmuziek uit het „Palais de danse" te Scheveningen. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. 1.35 Gramofoonpl. 2.35 Schotsch Studio-orkest oJ.v. G. Dai- nes. 3.20 Vesper. 4 05 Sfced. Orkest van Buxton o.Lv. Fel- lowes. 5.05 Northern Studio-orkest oi.v. J. Bridge. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Midland Studio-orkest o.I.v. Can- tell. 7.35 De Yorkshore Mummers in hun re pertoire. Bij juiste lezing kunnen de bewoordingen van art. 56, vierde lid, der Lager Onderwijs wet 1920 bij de op wachtgeld gestelde on derwijzers van zestig jaar en ouder geen verwachtingen van niet-herplaatsing op wekken. Het geheel of gedeeltelijk verlies vaai het wachtgeld, als gevolg van her plaatsing, wordt beheerscht door art. 51, vierde tot en met zesde lid, dier wet, waar bij de gToep der zestigjarigen niet is uit gezonderd. Art. 51 werkt onafhankelijk van art. 56, hetwelk uitsluitend den gemeente besturen aangaat. Ingevolge de Pensioenwet 1922 verkrij- pot maken, als we niet op onze hoed© wa ren geweest." Grootvader Troilo wreef zich in de han den. „Ik ben zoo blij als de Sneeuwko- ning. We hebben de heeren ijsheiligen een mooie kool gestoofd. Maar nu moet dat Berlijnsche juffertje maar 'ns een kop warme koffie voor ons brouwen." Eva voldeed graag aan dat verzoek. Maar Katarina was niet te bewegen haar post te verlaten. „Ik ga niet in huis, voor de temperatuur weer boven het vries punt is. Ik heb het gevoel, alsof de plan tjes kinderen zijn, die bescherming noodig hebben." „En helpen kimt u ze toch niet", meen de mr. Gabb. Toen het lichter werd, moesten ze har telijk lachen om eikaars gezichten: de rook van de kolenvuren had hen in een soort negers veranderd. „We zien er uit", zei de oude heer, „of we vannacht voor Zwarten Piet hebben gespeeld." Hij moest hoesten en proes ten, zich de keel schrapen en op den grond spuwen, om den rook uit zijn keel kwijt te raken. Mr. Gabb was zoo gewoon en kalm als altijd. Maar hij kon toch niet nalaten, om Katarina een beetje te plagen. „Een heer lijk klimaat hebt u hier in Duitschland. In Mei hebben wij de teerste bloemen al bui ten." „Dat kunt u hier ook hebben, beste me neer", merkte de oude Balthazar droog op, „alleen zullen ze bevriezen Eva bracht een lekker kopje koffie. Voor ze dronken, warmden ze allemaal him han den aan htm kop. Mr. Gabb dronk zijn koffie met suiker en melk met ware doodsverachting. Hij dronk anders nooit dan zwarte koffie. Maar hij zei niets, ging 10.5012.20 Concert o.I.v. Breuer m.m.v. sopraan. Rome, 441 M. 9.05 Concert m.m.v. orkest en A. Serato (viool). 9.50 Radiotooneel. 10.20 Vervolg concert. 10.50 Gramofoonplaten. direct weer naar de vuren en gooide ko len op. Katarina had. van haar koffie geen an dere sensatie dan dat ze warm was. Ze dacht alleen haar aan haar anjers. Nader hand vertelde ze pas aan Eva, wat deze mr. Gabb voor giftbeker had laten ledi gen „Arme jongen", zei Katarina tegen hem met een vriendelijk lachje, toen ze later met hem alleen bij de vuren de wacht hield. Ze hadden er op gestaan, dat de oude man naar bed zou gaan en ze had Eva naar huis teruggestuurd. Mr. Gabb gooide nog hier en daar een schepje kolen op. De wind was heelemaal gaan liggen. Toen de zon opkwam en de hemel was bijna wolkenloos, zoodat ze de lucht spoedig verwarmde was het gevaar voor ditmaal bezworen. Mr. Gabb haalde zijn geliefkoosde pijp uit den zak en stak hem aan. „Ik zal een paar trekjes deon, dan vergeet mijn maag het onplei- zierige koffie-bezoek weerEn nu lacht u me ook nog uit." „Ja, ik moet er om lachen. Maar het is werkelijk ongehoord. U had heusch een betere behandeling verdiend." Hij knielde bij het vuur. Terwijl hij op zijn hurken ging zitten en met de kolen schop speelde, keek hij Katarina met iets guitigs in zijn oogen aan. „Dat heb ik ook al wel eens tegen mezelf gezegd, Miss Kate." „Bent u ontevreden?" „Yes I am." (Ja, dat ben ik). 'Wordt vervolgd). GEMENGDE BERICHTEN HIJSCHKRAAN LAAT EEN VRACHT VAN HONDERDEN KILO'S LOS. Arbeider eronder verpletterd. Maandagmiddag heeft de dc Albertkanaal- werken nabij Maastricht een ernstig onge val plaats gegrepen. Een hijschkraan, wel- ke een last van honderdon kilo's ijzer in do hoogte tilde, weigerde plotseling. Arbei ders, die het gevaar zagen schreeuwden, doch te laat, want de ongeveer 40-jarige arbeider L. Martens uit Gelick-Lanaeken kreeg het zware ijzermateriaal op het lichaam. Zwaar gewond werd de man over gebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht, waar hij direct na aankomst aan de bekomen verwondingen is overle den. De boenen van den ongelukkige arbeider waren op drie plaatsen gebroken, do sche del was gespleten.en de borstkas ingedrukt. ONTPLOFFING TE R'DAM. Werkplaats verwoest Gistermiddag omstreeks half één heeft een ontploffing plaats gehad in de werk plaats van de Autogenieohe Lasch- en Snij- inriohting vain de Gebr. Den Adel aan de Vredenoordstraat 32c te Rotterdam. Het I>ersoneel had om 12 uur de werkplaats ver- 0NBESTENDIGE LIEFDE. Een jongeman te Gouda H. v. U. had eenigen tijd geleden verkeering met een jonge dame. De verhouding was zoo innig, dat het meisje haar verloofde verschillen de panden van hare genegenheid, o.m. een rijwiel in leen gaf. 0 Niet altijd echter is de liefde bestendig, al behoort zij dat te zijn en de verkeering raakte geheel uit. Het meisje evenwel schonk een ander haar hart en haar ver trouwen en vroeg haar eersten verloofde haar eigendommen terug. H. v. U echter weigerde dit standvastig. De gemoederen raakten gespannen. Het meisje zou en moest haar goederen terug ontvangen, riep de hulp van het kantongerecht in en stelde een vordering in. De eischere3 werd zooals dat betaamde zou men een zoo verlaten dame niet den sterken en beschuttenden arm bieden? in het gelijk gesteld. Echter de jonge man weigerde nog steeds halstarrig de goederen te retour- neeren. Aan de hand van de uitspraak staan eischeres verschillende wegen open, haar recht te verkrijgen. Een daarvan is de ver koop bij executie. Deze maatregel heeft het meisje moeten treffen om alsnog haar eigendommen en de kosten van het ge ding te verkrijgen. Het resultaat van deze verkeering is dus niet geworden een begeerenswaardig hu welijk. maar een verkoop bij executie van meubilair, winkel-inventaris, winkelgoe deren en een radiotoestel. Dit feest zal vandaag te Gouda plaat-s hebben. BENOEMINGEN TE MILL HILL. Op Zondag jj„ na de H.H. Wijdingen, maakte Zijne Excellentie mgr. J. Bier mans, Generaal Overste der St. Joseph's Congregatie voor Vreemde Missiën (MUI Hill) do volgende benoemingen bekend: voor het St. Joseph's College te Fresb- ford (Ierland) de Weleerw. Fr. P. Koster, uit Bussum; voor het St. Joseph's Studiehuis te Til burg den Weleerw. Fr. F. Hulsboech, uit Breda voor het St. Ronifacius-Missiehuis te Hoorn den Weleerw. Fr. G. v. Dongen, uit Blerick voor de Maori-Missie in Nieuw-Zeeland, den Weleerw. Fr. G. Aarts, uit Gilze; en de Eerw. Broeders Aloysius, uit L i s s e, en Egbert, uit Arnhem; voor de Prefectuur van Buea (Britsch Kameroen) den Weleerw. Fr. A. Kerkvliet, uit L i 9 s e; voor het Vieariaa/t van Kisumu (Kenya Kolonie) de Weleerw. Frs. J. de Reeper, uit 's-Bosoh, B. Bervoets, uit Baarn (bei den tot nu toe leeraar aan het St. Bonifa- ciua Missiehuis te Hoorn), W. Arnolds, uit Bergen-op-Zoom, A. Hermus, uit Zeven - bergsche Hoek, J. Ve-rbiesen, uit Tilburg en P. Vergeer, uit Noorden; voor het Vicariaat van den Boven Nijl (Oeganda Protectoraat), de Weleerw. Frs. B. Saraber, uit 'e-Hage (t-ot nu toe leeraar aan het St. Joseph's Studiehuis te Tilburg) J. Hilders, uit L i s s e en den Eerw. Broe der Felix, uit Hansweert. PATER$ VAN DEN H. GEEST. /M. il n f. fl Till. It U A J 1. <1V l AAnX C aI a UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 13 Juli. Huizen, 296 M. 8.00—0.15 KRO, 10.00 NCRV., 11.002.00 KRO Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. N.C.V.V, 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 John's Accordeon Players en gra mofoonpl. 6.30 Causerie door J. Schipper, 6.45 Knipcursus. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Concert in de Groote Kerk te Arn hem door de Arnhemsche Orkestvereeni- ging. 9.30 Causerie door B. A. den Ouden. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 GramofoonpL Hilversum, 1875 M. A VB O-U itzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 GramofoonpL 10.30 Concert J. v. Heusden (piano), A. BrooshoofdVerhulst (zang) en E. Veen (piano). 11.00 Knipcursus. 9.20 Radio-Militair Orkest o.I.v. B Wal ton O'Donnell, m.m.v. L. White (baritony 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. J. v. d. Gucht (tenor) ©n Lamond (piano). 10.50 Korte Dienst. 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.Ijv. h. Hall. „R a d i o-P a r i t", 1724 M. 8.05, 12.50 Gramofoonpl. 5.05 Concert uit het Amerik. Conse* vatorium: Pianorecital door M. Lacroix. 7.30 Gramofoonpl. 6.20 Concert o.l.v. ValmyBaysse. Kaïn ndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit hotel Angle- terre. 3.50—5.50 Blaasconcert o.l.v. Th. Dy ring, m.m.v. H. LundChristiaansen (piano). 9.20 Deensche Volksmuziek oJ.v. Launy Gröndahl. 9.40 Zangvoordracht. 10.3511.35 Radio-Symphonïeorkest m. m.v. solisten o.l.v. L. Gröndahl. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 GramofoonpL 12.20 Concert o.Lv. Wolf. 1.20 Gramofoonpl. 1.50 Concert. 4.50 Concert o.Lv. Kühn, m.m.v. piano soliste. 7.20 Rijkszending uit Leipzig: „Der gol- dene Topf". 8.30 „Stahlwerk Meiderioh", actueele uit zending. 9.30 Uit Heilsberg: Concert o.l.v. Tu- tein. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.Lv. André. 6.05 Kinderuurtje. 6.50 Voor de jeugd. 8.20 Omroeporkest o.Lv. André m.m.v. bariton en pianist. 9.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Meule- nians m.m.v. bariton. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.Lv, Leemans. I.30 GramofoonpL 5.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Meu- lemans. 6.35 GramofoonpL 6 50 Omroepkleinorkest o.l v. Leemans. 8.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Meu- lemans 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. II.00 Dansmuziek uit Ostende. Zeeien, 1635 M. 8.20 Populair concert door de kapel Reddemann. 9.20 StefanGeorge-programma. 10.35 en 1105 Berichten. 11.2012.200 Concert door de S. A. Ka pel o.l.v. Joh. Fuhsel. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 8.0013.30 Langenberg. 13 3017.20 North Beg. 17.20—19.20 Brussel (V\.\ 19.20Afl.: Luxemburg. gen de op waöktgeld gestelde onderwijzers recht op uitgesteld pensioen, wanneer zij den leeftijd van vijf en zestig jaar heb ben bereikt, zoodat het rationeel is, dat, zoolang deze leeftijd niet is bereikt, de wachtgeldere beschikbaar blijden voor her plaatsing in den dienst. De minister overweegt een wetswijziging, volgens welke aan onderwijzers boven zes tig jaar de keus zal worden gelaten tus schen den tegenwoordigen toestand en het onmiddellijk aanvaarden van een verlaagd wachtgeld met vrijstelling van de verplich ting om een herplaatsing te aanvaarden. ONDERWIJS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6